Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

Gomoku - Connect6

lonewolf - 2006-03-13, 02:46
Temat postu: Connect6
Zapraszam dobrych (i nie tylko) graczy gomoku do zagrania w grę Connect6. Gra jest jeszcze ciepła, została wymyślona w 2003 roku. Polega ona na ustawieniu 6 pionków w rzędzie na planszy 19x19, przy czym czarny wykonuje pierwszy ruch, a potem na zmianę dokłada się po 2 pionki. Twórca gry twierdzi, że jest ona dobrze zbalansowana, więc wypada go sprawdzic. ;-) Dodatkowo nie gra w to Fiver, Solver czy inny Blackstone, więc zabawa będzie tym większa. :]

Więcej informacji i dalsze linki: http://en.wikipedia.org/wiki/Connect6

Connect6 dosłownie 2 dni temu pojawił się na LG: www.littlegolem.net
Nie zagrałem w to jeszcze ani jednej gry, ale jak ktoś chce ze mną zagrać, to zapraszam do spróbowania, mój nick tam to xyzoo. Dla minutowców ostrzeżenie: jest to serwer offline. :P

kashon - 2006-03-13, 06:46
Temat postu: rokumoku
Fajnie ta gra musi sie nazywac po japonsku - rokumoku :)

kashon

bad_mojo - 2006-03-13, 15:33

Bardzo chętnie zagram, ale jak już będzie online. :]
dein - 2006-03-13, 15:55

Jest on-line.
ondik - 2006-03-13, 16:56

to napisac do mafa zeby moglismy na kurniku pograc :)

EDIT: znalezlem serwer gdzie gra sie online ale nie potrafie sie zarejestrowac http://www.cycgame.com/connect6/

EDIT2: teraz gralem pare gier ze soba, nie zla gierka, kto zagra? :)

iec - 2006-03-13, 18:14

ondik napisał/a:
EDIT2: teraz gralem pare gier ze soba, nie zla gierka, kto zagra? :)

A kto wygral? :P

bad_mojo - 2006-03-13, 18:34

ondik napisał/a:
EDIT: znalezlem serwer gdzie gra sie online ale nie potrafie sie zarejestrowac http://www.cycgame.com/connect6/

Wygląda na to, że account i nick muszą mieć o 4 do 12 znaków, w tym muszą być oprócz liter jakieś cyfry.

ondik - 2006-03-13, 18:41

hm, i to probowalem ale nie udalo mi sie. ty mozesz wejsc do pokoja? btw jaka jest roznica account x nick?
bad_mojo - 2006-03-13, 21:54

no już się zalogowałem, ale niestety nie chce mi uruchomić apletu javy:
Kod:
Java Plug-in 1.5.0_04
Using JRE version 1.5.0_04 Java HotSpot(TM) Client VM

load: class com.cyc.core.GameApplet not found.
java.lang.ClassNotFoundException: com.cyc.core.GameApplet
    at sun.applet.AppletClassLoader.findClass(Unknown Source)
    at java.lang.ClassLoader.loadClass(Unknown Source)
    at sun.applet.AppletClassLoader.loadClass(Unknown Source)
    at java.lang.ClassLoader.loadClass(Unknown Source)
    at sun.applet.AppletClassLoader.loadCode(Unknown Source)
    at sun.applet.AppletPanel.createApplet(Unknown Source)
    at sun.plugin.AppletViewer.createApplet(Unknown Source)
    at sun.applet.AppletPanel.runLoader(Unknown Source)
    at sun.applet.AppletPanel.run(Unknown Source)
    at java.lang.Thread.run(Unknown Source)
Caused by: java.io.IOException: open HTTP connection failed.
    at sun.applet.AppletClassLoader.getBytes(Unknown Source)
    at sun.applet.AppletClassLoader.access$100(Unknown Source)
    at sun.applet.AppletClassLoader$1.run(Unknown Source)
    at java.security.AccessController.doPrivileged(Native Method)
    ... 10 more

blind - 2006-03-13, 22:20

Mam to samo :/
arczi - 2006-03-14, 22:13

Witam, udało mi się wejśc do pokoju, kilka instrukcji co do zalogowania:
mail zwrotny z potwierdzenia zarejestrowania przychodzi do Spamu
Aby uruchomić pokój trzeba wykonać jeszcze kilka czynności:
trzeba ściągnąc Jave z microsoftu (msjavx86.exe)
Po zainstalowaniu robimy resa, po czym odpalamy internet explorera.
Wchodzimy do Narzędzia -> Opcje Internetowe -> Zaawansowane
i należy odhaczyć Use Java Sun.. ble ble i załączyc te trzy kwadraciki z zainstalowanej javy microsoftu. Kolejny res i wchodzimy na strone http://www.cycgame.com/connect6/ Logujemy sie i klikamy na pokój 1 (2 mi nie działa) gdy sie uruchomi to klikamy na te 'krzaczki' po lewej i wyskakuje okienko z zainstalowaniem programiku, klikamy uruchom i wszystko śmiga.
Niestety na stronie są ograniczenia dla Gości, można zagrać bodajże 8 gier. (gdy skonczą się gry można uruchomić serwer na nowo i grac dalej.
Polecam gorąco connect6,

ps. ja już nabijam tam:D

lonewolf - 2006-03-15, 00:22

arczi napisał/a:
należy odhaczyć Use Java Sun.. ble ble i załączyc te trzy kwadraciki z zainstalowanej javy microsoftu. Kolejny res i wchodzimy na strone

Tutaj już nie trzeba restartować systemu, tylko samą przeglądarkę wyłączyć i włączyć jeszcze raz. Mi się też udało wejść na ten serwer.

ondik - 2006-03-15, 17:09

arczi napisał/a:
Witam, udało mi się wejśc do pokoju, kilka instrukcji co do zalogowania:
mail zwrotny z potwierdzenia zarejestrowania przychodzi do Spamu
Aby uruchomić pokój trzeba wykonać jeszcze kilka czynności:
trzeba ściągnąc Jave z microsoftu (msjavx86.exe)
Po zainstalowaniu robimy resa, po czym odpalamy internet explorera.
Wchodzimy do Narzędzia -> Opcje Internetowe -> Zaawansowane
i należy odhaczyć Use Java Sun.. ble ble i załączyc te trzy kwadraciki z zainstalowanej javy microsoftu. Kolejny res i wchodzimy na strone http://www.cycgame.com/connect6/ Logujemy sie i klikamy na pokój 1 (2 mi nie działa) gdy sie uruchomi to klikamy na te 'krzaczki' po lewej i wyskakuje okienko z zainstalowaniem programiku, klikamy uruchom i wszystko śmiga.
Niestety na stronie są ograniczenia dla Gości, można zagrać bodajże 8 gier. (gdy skonczą się gry można uruchomić serwer na nowo i grac dalej.
Polecam gorąco connect6,


hm, jak tego zrobic w firefoxie?

bad_mojo - 2006-03-15, 19:28

adik napisał/a:
Bardzo prosto. Wystarczy wyłączyć Firefoxa i cyndolnąć Internet Explorera
Jak w sejmie, jak coś powiedzieć, żeby nic nie powiedzieć. :]
ondik - 2006-03-16, 16:21

moze ktos na serio mi powie co robic?
lonewolf - 2006-03-16, 17:15

"Firefox doesn't use Microsoft's Java VM, which has a history of more flaws than other Java VMs."

Jeżeli msjavx86 jest wymagane, to w FF tego nie odpalisz. Mi tam nie wchodzi FF na żadnej Javie Suna, próbowałem nawet 1.6.

arczi - 2006-03-16, 20:47

Chińczyki juz rozpoczęli analize otwarć w connect6
Po lewej stronie w siódmym odnosniku od góry są gry.Niestety cała strona po chińsku:( http://groups.msn.com/connect6

ondik - 2006-03-16, 20:50

heh, w operze tez nie mozliwe zrobic cos z java i IE mi nie dziala wiec musie poczekac na kurnik...
dusksky - 2006-03-23, 20:11

Moze mi ktos w kilku podpunktach napisac jak zaczac grac na LG ? :> Bo to jakos malo intuicyjny portal :D a gra mnie zaciekawila ;>
P.S. Nicka juz mam tylko nie wiem co gdzie kliknac by zaczac gre :oops:

Pozdrawiam
Zbyszek

Tramwaj - 2006-03-24, 11:14

Po rejestracji, grać zaczyna się na 2 sposoby:
1. Waiting room - lista dostępnych gier towarzyskich. (klikasz start przy wybranej)
2. Tournament (preferowana opcja)- lista gier, w każdej sż turnieje. Wybierasz interesujący Cię turniej (w Connect6 na razie tylko Monthly Cupy działają) i jak się zbierze wystarczająca ilość uczestników (5 w MC) to po 5 minutach się turniej zaczyna - i gry w nim.

Wszystkie gry które zaczniesz (i te turniejowe i towarzyskie) pojawiają się w zakładce "My games".
no i to chyba tyle..

ermijo - 2006-04-06, 15:24

Co myślicie o Connect6 na kurniku ?

Jak przewidujecie - ile osób by w to grało, więcej niż w pente, renju na kurnik ? Ja myślę, że tak.

jeśli chodzi o zrealizowanie tej gry na kurniku, to Marek Futrega napewno by się podjął tego zadania. Ma jednak dylemat - ile osób będzie w to grało !? Czy nie będzie to praca która pójdzie na marne - w pente gra bardzo mało osób.

martin1234 - 2006-04-06, 15:31

Cytat:
jeśli chodzi o zrealizowanie tej gry na kurniku, to Marek Futrega napewno by się podjął tego zadania. Ma jednak dylemat - ile osób będzie w to grało !? Czy nie będzie to praca która pójdzie na marne - w pente gra bardzo mało osób.


Skąd wiesz, że ma dylemat?
Jeżeli ta gra będzie jakoś bardziej dostępna niż pente i renju (będzie np. w tych samych pokojach, co gomoku), to na pewno chętni do gry się znajdą.

wicherek - 2006-04-07, 01:41

ermijo napisał/a:
Co myślicie o Connect6 na kurniku ?

Jak przewidujecie - ile osób by w to grało, więcej niż w pente, renju na kurnik ? Ja myślę, że tak.[...]

...w pente gra bardzo mało osób.


moze od razu nazwe Stowarzyszenia zmienic na Polskie Stowarzyszenie Gomoku Renju i Connect6??

Co z tego ze gra malo osob?? czy to ma byc argument do tego by powstalo connect6 na kurniku? gra malo, bo zasady sa dla reszty zabardzo sklomplikowane tu nie chodzi tylko o to, by poskladac do kupy kamianie by tworzyly schemat pieciu w rzedzie... Drogi Ermijo

bad_mojo - 2006-04-07, 02:24

Jeszcze mniej osób gra w renju. Jakby tak samo schować connect6, też by nikt w to nie grał.
ermijo - 2006-04-07, 10:22

Co do Connect6, napewno by grało w tą grę sporo osób, choćby z powodu, że nie ma dobrego(niezawodnie działającego) serwera do tej gry na świecie (w Europie) i kurnik stałby się jedynym. Ponadto - większość graczy w gomoku, tych conajmniej 1500+, zaciekawiłaby się tą grą - każdy miałby równe szanse, wszystko zaczeło by się od początku - nie było by nabijaczy. Gra ma proste zasady, podobine jak gomoku.

Pente jest grą trudną, potrzeba więcej wyobraźni w przewidywaniu ruchów (zwłaszcza bić, gdzie trudno sobie wyobrazić na przemian raz jest raz nie ma na tym polu kamienia w kolejnych 4 ruchach)., więc się nie dziwię, że gra w nia mało osób.

W renju gra również niewiele osób na kurniku - ale co z tego ? Takie jest życie. Nie każda gra musi być najpopularniejsza akurat na kurniku. W renju wolę sobie pograć na ORC, mając świadomość, że to najlepszy serwer do gry z najlepszymi graczami.

Ostatnia sprawa - linki do pente i renju powinny byc bardziej widoczne, ale niekoniecznie z poziomu strony głównej.

ondik - 2006-04-18, 20:39

bad_mojo napisał/a:
Jeszcze mniej osób gra w renju. Jakby tak samo schować connect6, też by nikt w to nie grał.


jak schowac connect6 jak gra sie nazywa five in row :]

pozatym mi sie nie wydaje ta gra bardzo skomplikowana, jest wiecej schematyczna od gomoku, mniej od pente. Na little golem juz gra w to sporo osob, jakby sie zrobilo na kurniku, to pewnie wieszkosc by grala tam + lepszy gomokowci napewno by sprobowali.
No i pewnie by ich bylo wiecej niz na go, hex a mlynku.

ermijo - 2006-04-20, 09:45

Ondik to może napiszesz list do Futregi, bo widzę, że dysponujesz porażającą argumentację, naprawdę mi się podoba. Może jeszcze Roy się wypowie i możemy zacząć redagować meila.
roy_ - 2006-04-20, 16:07

uwazam ze connect6 powinno byc bo dlaczego ma nie byc nastepnej gry tym samym ma nie dojsc do rozwoju kurnika... maf powinien o to zadbac:)

koneic mejla

mars atakuje:)

zum - 2006-05-05, 20:21

connect6 pojawilo sie kilka dni temu na pente.org, co prawda nie udalo mi sie jeszcze z nikim grac ale z rejestracja nie ma tam problemu wiec zachecam do wyprobowania
aaru - 2006-05-06, 20:29

To fakt, ale sporo chętnych jest na BrainKingu :) Na razie dein wymiata.
ondik - 2006-05-10, 16:24

czolowka na littlegolem, oraz czasami na cyc :)
bad_mojo - 2006-05-10, 22:43

Ok, to było dziwne.
ondik - 2006-06-07, 22:25

Maf napisal rosjanowi: I'm not planning to add Connect6 :( It's not very popular.
jopq - 2006-06-08, 01:04

Co racja to racja.. Ja powoli sklejam swój serwer (w sumie już działa, razem z apletem, tyle, że porobiłem duużo opcji i teraz muszę dokończyć protokół) i zacznę właśnie od Roku-moku - nisza?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group