Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

Gomoku - Kto gra programem?

zukole - 2007-12-22, 17:40
Temat postu: Kto gra programem?
Temat dla Coopera :wink:

sottie
9t9
_00_0_00_
1410
whiz_kid
_czekam_
_proga
who_iam

Zastanawiam się nad :

grandeitaliano
allable i reszta zh :lol:
russian_boy

Ktoś zna jeszcze ? :)

ptyl - 2007-12-22, 17:52

zastanawiam sie nad 'doktorkiem':)
spavacz - 2007-12-22, 19:08

Zapomniałeś napisać o attili że używa cruza ; )
ondik - 2007-12-24, 11:54

DRESS

Jak gral ze mna na turnieju w renju, pol rok temu chyba bo juz nie ma w statystykach. Wez przyznaj sie w koncu :D

gra konowicz'a_kr jest "ciekawa" (renju)

obecnie to trudno zlapac jakiegos cheatera, powinen byc kompletnie glupy.. (johnL, cipek_4_fun hehe)

zukole - 2007-12-24, 12:05

Ja programem w renju ? No tak, inaczej nie umiesz nazwać swojej porażki w hmm 10 ruchów było, czy szybciej dostałeś ? :P
ondik - 2007-12-24, 12:47

Tak bo z blokersem nie mozna przegrac w 10 ruchach na faul i dodatkowo dokladnymi ruchami jak prog :]

Spoko, nie obchodzi mnie to, wesolych swiat, za rok ci znowu przypomene bo widac ze ci sie nie chce przyznac i przeproszic :P

zukole - 2008-01-16, 21:19

ondik napisał/a:
Jak gral ze mna na turnieju w renju, pol rok temu chyba bo juz nie ma w statystykach. Wez przyznaj sie w koncu


Przyznaję, ale szybko przegrałeś :)

QVX - 2008-01-28, 15:53

pohonapi
gostek graprogramem ale nic mu to nie daje bo nie umie nawet dobrze kilkac myszka

ermijo - 2009-11-12, 10:11

Ostatnio pojawił sie na kurniku ktoś grający programem na minutę swap2, ranking 2300-2400. Rozszyfrował to Zukole. Nicka nie podam ale mogę zgodzić się z Zukole, że używa Fivera. To dość dziwne, bo potrafi wybrnąć z sytuacji overline - zatem to gracz który jakies pojęcie o gomoku ma.
bad_mojo - 2009-11-12, 19:19

Medal mu za granie programem na minutę swap2. :)
zukole - 2009-11-12, 19:30

Granie programem na minutę nie jest czymś niemożliwym, czy niewyobrażalnym jak niektórzy myślą. Równie proste jest granie na 2 nickach do 40-50 ruchu :wink:
zukole - 2012-01-12, 17:14

Lista tylko z ostatnich 3-4 miesięcy :]

007laskowicz
0pon
4lig4tor
6666
ak00ziomek
amarenos
amelka1994
anafaza
andzelika
arnoldschwarz
ateya
blackextaza
breaky83
cadryk
celofan
clotrimazol
dasnierdes
defenso
eskimos
exspertg0m0ku
gomokugod
gomokumaster
hernemegilda
ibrahiimowic
idol
jeep
jestemtunowy1
kasia832
kulturystka
kuub0aa16
kuubaa00rkk
kuubaa16rkk
lcotoktotol
lukas0909
mala0diablica
maly0diabel
oliwia
pat
player0gomoku
rajczu
robinvanpersi
rymtymtym
scarpetky
tdiracing
torecan
tyton
whiteextaza
yarkgart
z0diiak
zolw0ninja

maestro - 2012-01-12, 23:06

Jeszcze na temat progów. Po przeczytaniu tego to nie wiadomo czy śmiać się czy płakać.

http://www.kurnik.pun.pl/viewtopic.php?id=301

bbj - 2012-01-13, 00:32

Smutne jest też to, że niektórzy ludzie z naszego forum mają tam sporo do powiedzenia...
Wstyd.

A co do listy progów to można jeszcze dopisać:

1muppety1
bozenachrz
facet100
dllajajnick
fabianna30
fish12
k00ookaina
kolvlputer
lvlinister
mam60lat
mow
oldkegus
sprzedaz
test0001
woocasz
relaxxxxxxx
zawszeporazka
zojka
zolnierz
zryty0beret

bad_mojo - 2012-01-13, 01:17

No właśnie, całkiem zapomniałem o tym temacie, a miałem go poruszyć. Czy rzeczywiście pojawił się program, który jest w miarę szybki i dobrze sobie radzi z swap2? Chętnie bym go sobie przećwiczył :)
ermijo - 2012-01-13, 10:31

bad_mojo napisał/a:
Czy rzeczywiście pojawił się program, który jest w miarę szybki i dobrze sobie radzi z swap2?

Oczywiście i to już od dość dawna. Kiedyś nawet starałem sie wyszukac ten auto-kurnik, teraz dostaję go na tacy ale nie chce mi się sprawdzać.
Co do szybkości gry - pamiętacie młodego Tunneta Taimlę? On potrafił wygrać z niemal każdym w 30 sekund. Te programy umożliwiają wygranie w 3 sekundy, czego byłem świadkiem.

bad_mojo - 2012-01-13, 17:42

Ja stanąłem na piskvorkim, który się często gubił i był spokojnie do ogrania. Ale tu widzę, że oni chyba też korzystają z piskvorka, tylko z jakimś silnikiem Timo2010? Może to kwestia dużej mocy obliczeniowej współczesnych kompów :) Czy ktoś rozwinie temat?
ermijo - 2012-01-13, 17:45

fajnie, że jest podany free kod - mnie interesowałaby możliwość grania np. Blackstonem albo Goro Barykina.
templar - 2012-01-13, 18:02

bad_mojo napisał/a:
Może to kwestia dużej mocy obliczeniowej współczesnych kompów :) Czy ktoś rozwinie temat?

Nie zgłębiałem się nigdy w algorytmy w tej kwestii (choć mam parę publikacji na ten temat u siebie, ale jakoś zawsze mi brakowało sił, żeby zgłębić), ale jedno mogę powiedzieć: gomoku jest stosunkowo prostą (w sensie złożoności algorytmicznej) grą w porównaniu z np. szachami. Natomiast w szachach już od dłuższego czasu mamy super szybkie programy, które grają na sensownym poziomie powiedzmy mistrza krajowego.

Nie sądzę, żeby był problem z napisaniem takiego programu do gomoku, który by w ogóle rozwiązywał grę (w końcu dla każdego układu kamieni jeden z graczy musi mieć strategię przynajmniej nieprzegrywającą). Kwestia tylko tego, że gomoku jest mało popularne i niewielu (jeśli w ogóle) ludzi się tym zajmuje na tak zaawansowanym szczeblu. Od czasu do czasu mam wczyt, żeby się tym zająć, hie hie. :D

templar

zukole - 2012-01-13, 20:12

bad_mojo napisał/a:
Ja stanąłem na piskvorkim, który się często gubił i był spokojnie do ogrania. Ale tu widzę, że oni chyba też korzystają z piskvorka, tylko z jakimś silnikiem Timo2010


Tito2010, http://gomocup.wz.cz/gomoku/

ondik - 2012-01-14, 13:48

blaanzaxx: mam fife 09 peljna wersja
blaanzaxx: z torent
ondik1: wow jestes boski
blaanzaxx: aleja nic nie muysilem placić
blaanzaxx: darmowe torent to jest na stronie torent.info
blaanzaxx: wszystko darmowe


Przyklad typowego uzytkownika programu. Glupy 16-latek ktory do wczoraj nie wiedzal co to jest torrent :) )

ondik - 2012-01-14, 15:27

na dzien dziszejszy mam za ostatne 2 miesiace na czarnej liscie 80 progow, chyba czas cos z tym zaczac robic? Nie zna ktos z PSGRIP mafa w realu? Moze za kase by sie zgodzil zrobic jakiegos admina dla gomoku?
bbj - 2012-01-14, 15:37

Popieram, może napiszemy list do mafa z propozycją powierzenia admina osobie zaproponowanej przez związek. w zamian za to można mu zaproponować kasę.
templar - 2012-01-14, 15:59

To właśnie Maf powinien płacić ludziom za administrowanie. Chyba coś Wam się pokręciło. Załóżmy przez chwilę, że nawet to dojdzie do skutku. Trzy kwestie:

1) Kto będzie za to płacił? Bo na pewno nie ja.
2) Kto by miał być takim adminem? I dlaczego uważacie, że jeśli będzie to robił za darmo, to będzie to robił dobrze? Powód dla którego Maf zniósł adminów na pewno jest taki, że po prostu się nie spełniali (cokolwiek by to znaczył). Bo kto Ci zrobi dobrze robotę za darmo?
3) Ja mam lepszy pomysł: dofinansujcie mnie i mój projekt pt "kurnik ssie, czyli zróbmy coś lepszego". ;) Obiecuję, że będę tępił progów z całą siłą. Niestety brak finansów ciągle oddala perspektywę ukończenia go i puszczenia w net.

templar

ondik - 2012-01-14, 16:45

templar napisał/a:
To właśnie Maf powinien płacić ludziom za administrowanie. Chyba coś Wam się pokręciło. Załóżmy przez chwilę, że nawet to dojdzie do skutku. Trzy kwestie:

1) Kto będzie za to płacił? Bo na pewno nie ja.
2) Kto by miał być takim adminem? I dlaczego uważacie, że jeśli będzie to robił za darmo, to będzie to robił dobrze? Powód dla którego Maf zniósł adminów na pewno jest taki, że po prostu się nie spełniali (cokolwiek by to znaczył). Bo kto Ci zrobi dobrze robotę za darmo?
3) Ja mam lepszy pomysł: dofinansujcie mnie i mój projekt pt "kurnik ssie, czyli zróbmy coś lepszego". ;) Obiecuję, że będę tępił progów z całą siłą. Niestety brak finansów ciągle oddala perspektywę ukończenia go i puszczenia w net.

templar


Nic nam sie nie pokrecilo, bo maf dal znac ze go nasz problem nie obchodzi i ze go administrowanie nie obchodzi.

1) Ludzia ktorym zalezy na gomoku. I tych jest wiele. Ja bym dal 10-20 euro i wiem o pare osobach ktore tez by tyle dali. Wiec nazbierac 200-300 euro nie byl by problem, tylko kwestia czy to wystarczy mafowi czy nie. Mozesz dac pytanie czy jest moralne brac kase za rzecz za ktora maf by mial placic, chociaz take pytanie jest irrelevant.
2) Adminem by miala byc jakas trustworthy osoba (np angst) albo grupa trustworthy osob. Nie trzeba robic zadnej robote, tylko banowac progow. Na to nie jest potrzeba byc Einstein albo siedzec na kurniku 24/7.
3) Bezsens. a) ciezko zrobisz cos lepszego niz kurnik (w sensie simple, easy, yet effective), b) -wazniejsze- i jakby zrobiles cos lepszego, nigdy tam nie bedziesz mial long-term traffic, c) wymaga to duzo kase, w czechach zainwestowalismy 600+ euro i nic z tego bo programistowi sie znudzilo. Na taki projekt ja bym nic nie dal. d) rosjani i wegrzy juz robia takie serwery, jak dla mnie to bedzie failure

templar - 2012-01-14, 17:25

ondik napisał/a:
Nic nam sie nie pokrecilo, bo maf dal znac ze go nasz problem nie obchodzi i ze go administrowanie nie obchodzi.

Dokładnie, dlatego moim zdaniem nie ma sensu o to zabiegać.

ondik napisał/a:
1) Ludzia ktorym zalezy na gomoku. I tych jest wiele. Ja bym dal 10-20 euro i wiem o pare osobach ktore tez by tyle dali. Wiec nazbierac 200-300 euro nie byl by problem, tylko kwestia czy to wystarczy mafowi czy nie.

Ale chyba nie myślisz, że jednorazowa opłata załatwi sprawę? Za 200-300 euro miałby dać nieograniczony czasowo dostęp do administrowania swoim serwisem? Nie sądzę.

ondik napisał/a:
Mozesz dac pytanie czy jest moralne brac kase za rzecz za ktora maf by mial placic, chociaz take pytanie jest irrelevant.

Zgadzam się - irrelevant.

ondik napisał/a:
2) Adminem by miala byc jakas trustworthy osoba (np angst) albo grupa trustworthy osob. Nie trzeba robic zadnej robote, tylko banowac progow. Na to nie jest potrzeba byc Einstein albo siedzec na kurniku 24/7.

Nikt tego nie zrobi porządnie za darmo. Nie chodzi o to, że to jest trudne. Chodzi o to, że jak się podjarasz, to miesiąc to porobisz dobrze (jak się porządnie podjarasz ;) ). Ale jak już Ci się odechce to przestaniesz się do tego przykładać i zaczniesz to olewać (bo mimo wszystko to jest obowiązek, a nie przyjemność). Albo dla zabawy zaczniesz sobie urozmaicać pracę banowaniem nie tych osób co trzeba. To są moim zdaniem powody, dla których Maf zrezygnował z adminów. Wiem co mówię, obracam się w tym biznesie 24h/dobę.

ondik napisał/a:
3) Bezsens. a) ciezko zrobisz cos lepszego niz kurnik (w sensie simple, easy, yet effective),

Ależ mylisz się. Kurnik ma mnóstwo niedogodności. Nie chodzi o zrobienie czegoś lepszego (cokolwiek by to znaczyło), tylko tego co zadowoli użytkowników. No przepraszam bardzo, ale ja non stop słyszę jak ludzie narzekają na kurnik, więc to wcale nie jest taki super portal.

ondik napisał/a:
b) -wazniejsze- i jakby zrobiles cos lepszego, nigdy tam nie bedziesz mial long-term traffic,

A to niby dlaczego? Non stop powstają nowe portale konkurencyjne dla istniejących już (mówię nie tylko o grach, ale ogólnie), które przyciągają nowych użytkowników. To jest biznes. Na wolnym rynku (jakim na szczęście internet jeszcze jest) lepszy produkt wypiera gorszy i tyle.

ondik napisał/a:
c) wymaga to duzo kase, w czechach zainwestowalismy 600+ euro i nic z tego bo programistowi sie znudzilo. Na taki projekt ja bym nic nie dal.

No jak mieliście takiego fajnego programistę, któremu się po prostu znudziło, to współczuję. Najwyraźniej nie potrafiliście sensownie tych pieniędzy zainwestować, tzn. odpowiedni kontrakt. Że jak się znudzi programiście to zwraca kasę plus umowne kary. Jak po prostu daliście gościowi kasę bez zabezpieczenia, to wiesz, hehe, trochę słabo. :)

Tylko pytanie brzmi: jaki to ma związek z moim projektem? Irrelevant.

ondik napisał/a:
d) rosjani i wegrzy juz robia takie serwery, jak dla mnie to bedzie failure

Może i cały świat mieć takie serwery. Rynek zagraniczny mnie na razie nie interesuje. Zrozum, że nowy produkt na rynku nie musi być zajebiście innowacyjny. Wystarczy jak w paru miejscach jest lepszy od aktualnie panującego. Kurnik utrzymuje się na szczycie popularności (przynajmniej w Polsce) tylko i wyłącznie dlatego, że nie ma realnej konkurencji jeśli chodzi o gry online. Dlatego, że wszystkie inne portale traktują gry tylko jako dodatek do swojej głównej działalności.

templar

maestro - 2012-01-14, 17:38

templar napisał/a:
Nikt tego nie zrobi porządnie za darmo. Nie chodzi o to, że to jest trudne. Chodzi o to, że jak się podjarasz, to miesiąc to porobisz dobrze (jak się porządnie podjarasz ;) ). Ale jak już Ci się odechce to przestaniesz się do tego przykładać i zaczniesz to olewać (bo mimo wszystko to jest obowiązek, a nie przyjemność).


Mógłbym za darmo porządnie zbanować wszystkie progi na gomoku mając taką możliwość. Dla samej satysfakcji ;)

templar napisał/a:
A to niby dlaczego? Non stop powstają nowe portale konkurencyjne dla istniejących już (mówię nie tylko o grach, ale ogólnie), które przyciągają nowych użytkowników. To jest biznes. Na wolnym rynku (jakim na szczęście internet jeszcze jest) lepszy produkt wypiera gorszy i tyle.


Fajnie, gdyby można było tak łatwo i szybko przenieść się gdzieś, gdzie panowałby porządek i przyjazne podejście (np uwzględnienie renju i pente). Niestety obawiam się, że Ondik ma rację pisząc, iż popularyzacja to większe wyzwanie niż stworzenie dobrego serwera.

zukole - 2012-01-14, 19:00

ondik napisał/a:
Moze za kase by sie zgodzil zrobic jakiegos admina dla gomoku?


Nie przeszkadzają mi na tyle żebym płacił za pozbycie się ich ze strony, zwłaszcza że większość tych nicków należy do jednej osoby. Nie zdarzyło się jeszcze i pewnie za szybko nie zdarzy, że w pokoju będzie załóżmy 20 progów.

templar napisał/a:
No przepraszam bardzo, ale ja non stop słyszę jak ludzie narzekają na kurnik, więc to wcale nie jest taki super portal.


Wszystkim się nie dogodzi.

templar napisał/a:
Za 200-300 euro miałby dać nieograniczony czasowo dostęp do administrowania swoim serwisem?


Wcześniej taka władza była za darmo, opłaca się :-)

Magda - 2012-01-14, 19:49

Odpowiedzcie mi na jedno pytanie... Po co z nimi gracie? Bo tego nie rozumiem. Chcecie udowodnić jacy to jesteście mocni ogrywając proga? W ten sposób progi się nakręcają i to zachęca ich do przychodzenia na Kurnik. Po co o nich piszecie? To dzieci i Im się to podoba, że są "SŁAWNI".
bbj - 2012-01-14, 23:11

To już nie jest same granie progów dla grania a jakaś chora zemsta za nie wiadomo co, która przejawia się do wysyłania linków z programem do niebieskich, zielonych ...
Tłumaczy im jak się tym obsługiwać itp.
To też zabija tą grę. Nowy, niedoświadczony gracz, który rozpoczyna przygodę z gomoku myśli, że ci wszyscy czerwoni to już tylko progi a najlepszy człowiek jest gdzieś na poziomie 1900. Potem po co się starać samemu dojść skoro, można mieć w krótkim czasie reda.
Wiem, że w tym momencie to bezsilny lament ale chciałem o tym napisać.

Magda - 2012-01-14, 23:15

Jeśli 100 osób napisze do Mafa to w końcu coś z tym zrobi.
Ankst - 2012-01-14, 23:34

Ja osobiscie wystosowałem już kilkanascie pism.


PS. Zukole i Ermijo byliby najfajniejsi w administrowaniu.

templar - 2012-01-15, 13:28

maestro napisał/a:
Mógłbym za darmo porządnie zbanować wszystkie progi na gomoku mając taką możliwość. Dla samej satysfakcji ;)

Zrobisz to raz, dwa, trzy. Potem programy zostaną dopracowane (np. programista wymusi, żeby wykonywał tylko jeden ruch na 2 sekundy). Sprawdzenie czy ktoś gra programem będzie co raz trudniejsze. Aż w końcu zdasz sobie sprawę, że to nie przyjemność tylko obowiązek, który wymaga poświęcenia czasu. No przecież to nie jest trudne do zrozumienia. Naprawdę wątpię, żeby ktokolwiek to robił porządnie za darmo. Z resztą wystarczy popatrzeć na to co było. Bywało, że admini wchodzili na gomoku i nie robili zupełnie nic. Dobrymi chęciami, to wiecie, piekło jest wybrukowane. W praktyce jednak nic nie jest takie piękne.

maestro napisał/a:
Fajnie, gdyby można było tak łatwo i szybko przenieść się gdzieś, gdzie panowałby porządek i przyjazne podejście (np uwzględnienie renju i pente). Niestety obawiam się, że Ondik ma rację pisząc, iż popularyzacja to większe wyzwanie niż stworzenie dobrego serwera.

Czyżby? Nie zauważyłem, żeby kurnik się gdzieś reklamował. Ja oczywiście rozumiem, że nie jest to łatwe. Nigdzie nie napisałem, że jest. Natomiast jestem w 100% przekonany, że to byłyby lepiej zainwestowane pieniądze.

zukolwe napisał/a:
Wszystkim się nie dogodzi.

Nie chodzi o dogodzenie wszystkim. Ale naprawdę kurnik jest strasznie prymitywny. Fajny to był może 10 lat temu. Ale teraz świat poszedł na przód. Mnie np. najbardziej rozwala fakt, że żeby coś skopiować z czata albo wejść w link muszę wykonać masę dziwnych operacji (prawy przycisk myszy -> otwarcie nowego okienka -> skopiowanie -> wklejenie w nowym oknie przeglądarki. WTF? ). Jest brzydki jeśli chodzi o grafikę. Jakieś dziwna polityka nazewnictwa ników (brak znaku "_" jest zupełnie bezsensowne). Brak renju, pente z niezrozumiałych dla mnie przyczyn. Całkowity brak społecznościowego aspektu (to jest według mnie bardzo ważne, aby gracze mogli wypowiadać się na temat portalu i przedstawiać swoje uwagi i nie tylko) - niby była jakaś próba utworzenia czegoś ala forum na kurniku, nie wiem czy to jeszcze działa, ale na pewno to był niewypał. Brak zaawansowanych statystyk (np. ja chętnie zobaczyłbym sobie wykres swojego rankingu jak się zmieniał przez lata gry). Brak zintegrowania z Facebookiem, Twitterem i Google+ (np. fajny byłby pomysł użycia kont Gmailowych do logowania się na serwer - w ogóle bez konieczności zakładania nowego konta). Można wymieniać i wymieniać. No przepraszam bardzo, ale kurnik zatrzymał się w rozwoju 10 lat temu (założę się, że po stronie serwera też są wykorzystywane archaiczne technologie) - to przeżytek, a nie super portal.

zukole napisał/a:
Wcześniej taka władza była za darmo, opłaca się :)

No jak było za darmo, a teraz chcą za to płacić, to nie wiem czy się opłaca. :D Poza tym jak raz pojawi się popyt, to koleś z łbem na karku, by nie poprzestał na tym. Zwłaszcza, że jeśli mowa o takich sprawach, to oczywiście musiałaby być sporządzona umowa. I co Maf by napisał w takiej umowie? "Daje im nieograniczony dostęp do adminstrowania kurnikiem za jednorazową opłatę"? Musiałby być idiotą.

Ja nie mam zamiaru rzucić nawet złotówki na ten pomysł.

bbj napisał/a:
Wiem, że w tym momencie to bezsilny lament ale chciałem o tym napisać.

Dokładnie tak jak mówisz. Ostatnio ja np. zauważyłem, że każdego kto przyjdzie na mój stół sprawdzam. Jeśli ma ponad 80% wygranych (i nie znam człowiek, że to np. Zukole) to z góry zakładam, że próg i nie gram z nim. To chore (choć skuteczne), niepotrzebnie generowane negatywne fale.

sexomierz napisał/a:
Jeśli 100 osób napisze do Mafa to w końcu coś z tym zrobi.

Wątpię.

templar

zukole - 2012-01-15, 14:03

templar napisał/a:
Zrobisz to raz, dwa, trzy. Potem programy zostaną dopracowane (np. programista wymusi, żeby wykonywał tylko jeden ruch na 2 sekundy). Sprawdzenie czy ktoś gra programem będzie co raz trudniejsze.


Pytanie czy teraz jest sprawdzane. Zanim dodacie na listę ignorowanych czy tam czarną sprawdzacie czy grają progiem, czy po prostu macie takie odczucie? Mnie osobiście nie chce się sprawdzać, przeglądam grę i mam odczucie że coś tu nie gra. To raczej jest ciężko obejść, bo mimo wszystko program(maszyna) gra inaczej niż człowiek.

templar napisał/a:
niby była jakaś próba utworzenia czegoś ala forum na kurniku, nie wiem czy to jeszcze działa, ale na pewno to był niewypał


http://www.kurnik.pl/grupy/pomoc/37190/

ermijo - 2012-01-15, 14:28

Zaczynam doceniać ta czarna listę w profilu. Jeśli lista jest długa, to bardzo pewne, że ktoś oszukuje w rankingu przy okazji grając programem. Jeśli jest tylko jedno ostrzeżenie zerkam na ilość rozegranych gier.
jestem zwolennikiem banów w tym sensie, że dodaję kogoś na czarna listę lub też ufam podobnym decyzjom wśród znajomych.
Wszystko jest zatem w porządku, jestem czujniejszy a temat jak zwykle o niczym i w dodatku w dziale GOMOKU!!

templar - 2012-01-15, 16:34

zukole napisał/a:
Zanim dodacie na listę ignorowanych czy tam czarną sprawdzacie czy grają progiem, czy po prostu macie takie odczucie?

Ja to robię czysto na odczucie. Bardzo możliwe, że się mylę w niektórych przypadkach. Ale ja mogę (bo jestem wredny typ ;) ), natomiast taki admin nie powinien się sugerować wyłącznie intuicją.

zukole napisał/a:

templar napisał/a:
niby była jakaś próba utworzenia czegoś ala forum na kurniku, nie wiem czy to jeszcze działa, ale na pewno to był niewypał


http://www.kurnik.pl/grupy/pomoc/37190/

No dobrze. Wchodzę na kurnik, loguję się i co dalej? Gdzie jest link do tego forum? Gdzie jakaś informacja? Mam się domyślać, że to gdzieś jest? Liczyć na to, że Zukole mnie poinformuje? ;) Przecież to powinno być na stronie głównej jak wół wielkimi literami, żeby nawet ślepy zauważył.

Wystarczy rzucić okiem na te grupy, żeby szybko zauważyć, że wpisy się pojawiają z częstotliwością raz na miesiąc. Już nasze forum ma większy ruch, a raptem może 20 osób dziennie tu wchodzi (nie brać liczb dosłownie). Żenada, nie dlatego, że ludzie nie chcą się wypowiadać, tylko po prostu dostęp jest mega zakręcony.

Poza tym forma jest nieprzejrzysta i najzwyczajniej w świecie brzydka. Czemu nie można zamieszczać obrazków i linków? Gdzie emoty? Dlatego piszę, że to niewypał. Fajnie by było mieć w tym miejscu coś na kształt Facebooka.

templar

maestro - 2012-01-15, 18:53

templar napisał/a:
Zrobisz to raz, dwa, trzy. Potem programy zostaną dopracowane (np. programista wymusi, żeby wykonywał tylko jeden ruch na 2 sekundy). Sprawdzenie czy ktoś gra programem będzie co raz trudniejsze. Aż w końcu zdasz sobie sprawę, że to nie przyjemność tylko obowiązek, który wymaga poświęcenia czasu. No przecież to nie jest trudne do zrozumienia. Naprawdę wątpię, żeby ktokolwiek to robił porządnie za darmo. Z resztą wystarczy popatrzeć na to co było. Bywało, że admini wchodzili na gomoku i nie robili zupełnie nic. Dobrymi chęciami, to wiecie, piekło jest wybrukowane. W praktyce jednak nic nie jest takie piękne.


NT zajmuje się ponad 3 lata, wyłożyłem w to tyle czasu i wysiłku, co - szacuję - potrzebowałbym na banowanie 100 progów dziennie przez kilka lat. I nie dostałem złamanego grosza, więc można :) A dopracowywanie programów, żeby grały jak ludzie? Dział science fiction piętro wyżej.

templar napisał/a:
Nie chodzi o dogodzenie wszystkim. Ale naprawdę kurnik jest strasznie prymitywny. Fajny to był może 10 lat temu. Ale teraz świat poszedł na przód. Mnie np. najbardziej rozwala fakt, że żeby coś skopiować z czata albo wejść w link muszę wykonać masę dziwnych operacji (prawy przycisk myszy -> otwarcie nowego okienka -> skopiowanie -> wklejenie w nowym oknie przeglądarki. WTF? ). Jest brzydki jeśli chodzi o grafikę. Jakieś dziwna polityka nazewnictwa ników (brak znaku "_" jest zupełnie bezsensowne). Brak renju, pente z niezrozumiałych dla mnie przyczyn. Całkowity brak społecznościowego aspektu (to jest według mnie bardzo ważne, aby gracze mogli wypowiadać się na temat portalu i przedstawiać swoje uwagi i nie tylko) - niby była jakaś próba utworzenia czegoś ala forum na kurniku, nie wiem czy to jeszcze działa, ale na pewno to był niewypał. Brak zaawansowanych statystyk (np. ja chętnie zobaczyłbym sobie wykres swojego rankingu jak się zmieniał przez lata gry). Brak zintegrowania z Facebookiem, Twitterem i Google+ (np. fajny byłby pomysł użycia kont Gmailowych do logowania się na serwer - w ogóle bez konieczności zakładania nowego konta). Można wymieniać i wymieniać. No przepraszam bardzo, ale kurnik zatrzymał się w rozwoju 10 lat temu (założę się, że po stronie serwera też są wykorzystywane archaiczne technologie) - to przeżytek, a nie super portal.


To wszystko racja, ale jak pisałem wcześniej, ludzie się przyzwyczaili. A ludzie to aspekt najważniejszy. W przypadku wielu gier i środowisk, w tym polskiego gomoku, kurnik jest monopolistą. Na inny serwer może wybiorą się jacyś przypadkowi ludzie, ale nie bardziej doświadczeni gracze, którzy tu zawsze mogą spotkać swoich znajomych i przeciwników których kojarzą. Same rozwiązania sprawiające, że serwer będzie nowocześniejszy i ciekawszy, nie wystarczą.

templar - 2012-01-15, 19:52

maestro napisał/a:
A dopracowywanie programów, żeby grały jak ludzie? Dział science fiction piętro wyżej.

Rzeczywistość. Naprawdę, dodanie losowego szumu do algorytmu, żeby raz szybciej grał raz wolniej, to nie jest problem.

Druga kwestia: jeśli nie będziesz w posiadaniu algorytmu programu to nie jesteś w stanie obiektywnie stwierdzić, że gracz grał programem. A ponieważ in dubio pro reo to nagle banowanie staje się ciut trudne. No chyba, że miałbyś zamiar to robić na wyczucie (jak to Zukole wspominał), ale to nie jest dobry pomysł. :)

Maestro, to jest zupełnie co innego niż NT. Jeżeli twierdzisz, że dałbyś radę robić to za darmo, to ok - wierzę, że w to wierzysz. :) Ja sam jestem administratorem ( i programistą jednocześnie ) i się obracam wśród administratorów i doświadczenie mi podpowiada, że jednak trzeba zapłacić komuś, żeby dobrze wykonał pracę. Takie jest moje zdanie.

Chętnie bym zobaczył jak się sprawdzasz w tej roli, żeby móc później powiedzieć "a nie mówiłem?" :D , ale wątpię, żeby kiedykolwiek do tego doszło (jeśli chodzi o kurnik), więc chyba nie ma sensu się sprzeczać. :)

maestro napisał/a:
To wszystko racja, ale jak pisałem wcześniej, ludzie się przyzwyczaili.

Ludzie też byli przyzwyczajeni do telefonów stacjonarnych, gdy wchodziły komórkowe. Byli przyzwyczajeni do Naszej Klasy, gdy na polski rynek wchodził Facebook, itd. itp. Powtarzam: lepszy produkt zawsze wypiera gorszy.

templar

bad_mojo - 2012-01-16, 01:16

templar napisał/a:
lepszy produkt zawsze wypiera gorszy.

no dokładnie, dlatego najlepszym wokalistą na świecie jest Justin Bieber, którego kawałek na Youtube ma prawie 700 mln obejrzeń, nie mówiąc już o Lady Gadze, która na trasie koncertowej w tym roku chce zarobić ponad miliard dolarów :]

banowanie na wyczucie to według mnie może nie najlepszy, ale dający najlepsze efekty, sposób :) jednak zrobienie czerwonego nicka, nic z tego nie mając, zabiera trochę czasu i energii, kompletnie nieopłacalnej, i w końcu się pewnie komuś znudzi. Skasowali mi kiedyś konto na facebooku, które miałem pewnie ze 2 lata, kompletnie bez ostrzeżenia czy czegokolwiek, i to nieodwołalnie. Oczywiście następnego dnia założyłem sobie kolejne, bo gdybym był adminem, zrobiłbym to samo - wywalić, a jak ktoś będzie pisał odwołania, to dopiero rozpatrzyć. Albo nie :) raczej nie :)

templar - 2012-01-16, 02:13

bad_mojo napisał/a:
no dokładnie, dlatego najlepszym wokalistą na świecie jest Justin Bieber, którego kawałek na Youtube ma prawie 700 mln obejrzeń, nie mówiąc już o Lady Gadze, która na trasie koncertowej w tym roku chce zarobić ponad miliard dolarów :]

Dokładnie tak. Jeśli mowa o popularności, to te "produkty" są lepsze od innych. Wyparły słabsze i tyle. To jest kwestia podaży i popytu i tyle. Przyjaciela oszukasz, mamusie oszukasz, ale życia nie oszukasz. :)

Lepsze/gorsze można oceniać tylko i wyłącznie przez pryzmat popularności. O tym cały czas była mowa. Jak ktoś rozumiał moje słowa inaczej, to źle rozumiał.

templar

bad_mojo - 2012-01-16, 16:18

Ja uważam, że problem lepsze/gorsze jest bardziej złożony, i raczej bym się skłaniał ku twierdzeniu, że "muzyka" Biebera to po prostu popularne gówno, i to, że jest takie popularne, nie ma znaczenia w twierdzeniu, czy jest dobre, czy złe.
Magda - 2012-01-16, 16:27

Kto to jest Bieber się pytam?
maestro - 2012-01-16, 16:41

templar napisał/a:
Rzeczywistość. Naprawdę, dodanie losowego szumu do algorytmu, żeby raz szybciej grał raz wolniej, to nie jest problem.


Granie w jednostajnym tempie to tylko jeden z bardzo wielu elementów które mogą świadczyć o korzystaniu z programu. Co z nieumiejętnością stawiania i grania swap? Z wykładaniem się na schematach? Ze stawianiem ruchów charakterystycznych dla programów? Z granem w tych samych układach ciągle identycznych ruchów? I z wieloma innymi przesłankami, dzięki którym teraz rozpoznajemy oszustów? Skonstruowanie programu, który będzie grał zupełnie nie do odróżnienia jak człowiek, to zadanie na lata i ogrom pracy, nie przypuszczam, żeby komukolwiek chciało się coś takiego robić.

templar napisał/a:
No chyba, że miałbyś zamiar to robić na wyczucie (jak to Zukole wspominał), ale to nie jest dobry pomysł.


Dokładnie tak bym robił. Właściwie nie na wyczucie, bo to brzmi jak na chybił-trafił, tylko na podstawie przesłanek. I myślę, że to bardzo dobry pomysł.

templar napisał/a:
Chętnie bym zobaczył jak się sprawdzasz w tej roli, żeby móc później powiedzieć "a nie mówiłem?" :D , ale wątpię, żeby kiedykolwiek do tego doszło (jeśli chodzi o kurnik), więc chyba nie ma sensu się sprzeczać.


Też bym chętnie spróbował, żeby powiedzieć "a nie mówiłem?" po wykopaniu w 1-2 dni z gomoku wszystkich programów :] Ale racja, nie ma co sprzeczać się o coś, co nie nastąpi.

templar napisał/a:
Ludzie też byli przyzwyczajeni do telefonów stacjonarnych, gdy wchodziły komórkowe. Byli przyzwyczajeni do Naszej Klasy, gdy na polski rynek wchodził Facebook, itd. itp. Powtarzam: lepszy produkt zawsze wypiera gorszy.


Inaczej: są przyzwyczajeni nie do samych rozwiązań, jakie kurnik oferuje, lecz do społeczności, jakie tu znają. Jeśli pojawi się garstka entuzjastów nowego serwera, znacznie ciekawszego, to wcale jeszcze nie oznacza, że pociągną oni za sobą całą resztę.

bbj - 2012-01-16, 16:50

Wiadomo, że najbardziej popularną muzyką na świecie jest pop. Jest grany w tv, radio więc ma najwięcej słuchaczy. W związku z tym, ta muzyka ma najwięcej słuchaczy. A jeśli ktoś jest kontrowersyjny jak Bieber, Lady Gaga czy Doda to tym bardziej ich oglądalność rośnie na YouTube.
Co oczywiście nie znaczy że z tego powodu mają dobre piosenki. Swoją drogą nie znam ani jednej piosenki Biebera, znam go tylko z kwejka czy z innych tego typu stron.
Ja bym jednak nie porównywał wyboru muzyki do wyboru portalu z grami bo to inne światy.

Jeszcze jedno do templara : Jakie koszty szacunkowe potrzebujesz do wypuszczenia tej strony do neta?

templar - 2012-01-16, 17:28

bad_mojo napisał/a:
Ja uważam, że problem lepsze/gorsze jest bardziej złożony, i raczej bym się skłaniał ku twierdzeniu, że "muzyka" Biebera to po prostu popularne gówno, i to, że jest takie popularne, nie ma znaczenia w twierdzeniu, czy jest dobre, czy złe.

Co to znaczy "popularne gówno"? Pojęcia "lepsze/gorsze" są subiektywnym odczuciem ludzi. Nie ma w nich żadnego obiektywizmu. Jaką wartość przedstawia sztuka, kiedy ludzie przestają się nią interesować? Albo czemu coś miałoby być gorsze, skoro setki tysięcy ludzi to lubi? To co piszesz jest bez sensu. Nie można obiektywnie stwierdzić co jest lepsze, a co gorsze w sztuce (choć jeśli chodzi o portale internetowe to trochę można, np. jeśli chodzi o wydajność - ale to też w małym stopniu). A jak ktoś chce jeszcze na tym zarobić to w ogóle go to nie obchodzi. Istotne jest tylko co zdobędzie większą popularność, a co mniejszą, jakie są trendy i aktualnie panująca moda.

maestro napisał/a:
Skonstruowanie programu, który będzie grał zupełnie nie do odróżnienia jak człowiek, to zadanie na lata i ogrom pracy, nie przypuszczam, żeby komukolwiek chciało się coś takiego robić.

Uwierz mi, uwzględnienie kilkunastu wariantów, dodanie trochę szumu do gry (nieregularność ruchów) i dodanie bibliotek schematów, to nie jest jakieś wielkie wyzwanie. To jest wręcz banalne. Teraz już się pisze poważne boty do rozmowy na czatach, co jest problemem 100 razy bardziej skomplikowanym od gry w kulki. :)

Choć pewnie masz rację, że nikomu nie będzie się chciało tego robić, bo i po co? To nie jest tak, że ktoś za to zapłaci. :) Chociaż ludzie miewają różne hobby.

maestro napisał/a:
Jeśli pojawi się garstka entuzjastów nowego serwera, znacznie ciekawszego, to wcale jeszcze nie oznacza, że pociągną oni za sobą całą resztę.

Ale też nie oznacza, że nie pociągną. Wiesz, w biznesie jest tak, że nigdy nie można być wszystkiego pewnym. Każdy nowy pomysł jest obarczony mniejszym lub większym ryzykiem. Natomiast w mojej ocenie tutaj ryzyko jest niewielkie.

bbj napisał/a:
Jeszcze jedno do templara : Jakie koszty szacunkowe potrzebujesz do wypuszczenia tej strony do neta?

Koszt postawienia (porządnego, dedykowanego) serwera i utrzymania go powiedzmy przez rok no to są pieniążki rzędu ~5000zł (może mniej, nie miałem specjalnie czasu przejrzeć ofert). Ale do tego przydałoby mi się jeszcze zatrudnić grafika, który by mi ładnie wszystko ostylował - to może być cokolwiek między 1000zł, a 3000zł. W zależności od umiejętności grafika i czasu, jaki by mu to zajęło. Dalej sam projekt jeszcze nie jest gotowy. Koszt pracy programisty z moim doświadczeniem (w małej wiosce pod Toruniem, w której mieszkam :P ) to jest ~4500zł miesięcznie. Niestety muszę pracować, żeby mieć co jeść, co mocno przeszkadza mi w pracy na portalem. Mógłbym być tak miły i sam sobie obniżyć pensje. :P

Więc na sam start liczyłbym te 10.000zł i to raczej pesymistycznie.

Do tego trzeba by doliczyć duuuuuuużą kasę na rozreklamowanie. :] Szczerze powiedziawszy to tej kwestii jeszcze nie mam zbytnio przemyślanej. No i jakieś symboliczne (na start) wynagrodzenie dla administratorów/moderatorów (ale to tylko od momentu, gdy sam już przestałbym wyrabiać). Tak to sobie wyobrażam na chwilę obecną.

templar

ermijo - 2012-01-16, 17:51

maestro napisał/a:
Skonstruowanie programu, który będzie grał zupełnie nie do odróżnienia jak człowiek, to zadanie na lata i ogrom pracy, nie przypuszczam, żeby komukolwiek chciało się coś takiego robić.

Nikomu się nie chce, bo nie ma takiego celu. Celem jest wykonanie programu, który stawia najlepsze ruchy (spośród tych troche gorszych). Jeśli programista chciałby emulować zachowywanie się ludzkiego gracza, to nie miałby dużo pracy. Wystarczy, że skonfigurowałby losowy czas odpowiedzi na ruch (czyli nie najszybszy po znalezieniu, mógłby udawać że jeszcze myśli) oraz losowo wybierałby ruchy spośród zbioru ruchów "nie idiotcznych" ale też nie najlepszych (bo najlepszy ruch jest zazwyczaj jeden). Mógłby też wprowadzić losowo generowany pierwszy ruch, po ustawianiu openu przy bandzie - tak jak zwykle robią to ludzie - w granicach ram rozsądku.
Program musiałbym czasem przegrywać na czas :)

bad_mojo - 2012-01-16, 23:08

templar napisał/a:
Pojęcia "lepsze/gorsze" są subiektywnym odczuciem ludzi. Nie ma w nich żadnego obiektywizmu. Jaką wartość przedstawia sztuka, kiedy ludzie przestają się nią interesować? Albo czemu coś miałoby być gorsze, skoro setki tysięcy ludzi to lubi? To co piszesz jest bez sensu. Nie można obiektywnie stwierdzić co jest lepsze, a co gorsze w sztuce

Też tak kiedyś przez chwilę myślałem, ale za dużo widziałem, żeby nadal tak sądzić. Gówno to jednak dla mnie gówno. I jak dla mnie obiektywnie można powiedzieć, że niektóre najpopularniejsze kawałki są gówniane. Ta po prostu.
No i, oczywiście idąc tym tropem templar znów sobie zaprzeczysz, mówiąc, że demokracja jest zła, ale to już inna sprawa... :] No bo jeżeli najpopularniejsza piosenka jest najlepsza, to i najpopularniejszy polityk jest najlepszy, czyż nie? :)

To co, może coś z funduszy EU, program 8.1 czy temu podobne? Portal dla miłośników kotów dostał 500 tys. zł :) Daje się firmie piszącej taki wniosek 4000 za napisanie wniosku, a gdy przejdzie, chyba jakieś 5% success fee.

templar - 2012-01-17, 00:04

bad_mojo napisał/a:
I jak dla mnie obiektywnie można powiedzieć, że niektóre najpopularniejsze kawałki są gówniane. Ta po prostu.

No, dla mnie np. muzyka Prodigy jest gównem, a znam ludzi, którzy ją wręcz ubóstwiają. Znam też ludzi dla których Metallica jest gównem. A np. wiem, że lubisz Matrixa (chyba, że coś mi się pokićkało), a dla mnie ten film jest co najwyżej średni. Nie znam żadnego kawałka Biebera, więc się nie wypowiem. Ale za to kawałki Lady Gagi uważam za fajne. Nie wybitne, ale wpadają w ucho. Dlatego dalsza dyskusja na temat ekskrementów jest bez sensu. :)

bad_mojo napisał/a:
No i, oczywiście idąc tym tropem templar znów sobie zaprzeczysz, mówiąc, że demokracja jest zła, ale to już inna sprawa... :] No bo jeżeli najpopularniejsza piosenka jest najlepsza, to i najpopularniejszy polityk jest najlepszy, czyż nie? :)

Zależy co rozumiesz pod pojęciem "najlepszy polityk". Bo na pewno nie najuczciwszy. Niestety ocenianie filmów na YouTube (czyli w kontekście naszej rozmowy: marketing związany z preferencjami klientów), a polityka to są zupełnie dwa różne światy rządzące się różnymi prawami - nie wiem jak można to w ogóle porównywać. Ale jak bardzo chcesz o tym pogadać, to proponuję poruszyć temat w Hyde Parku. :)

Hmm, jak teraz się zastanowiłem, to zauważyłem, że mocno zboczyliśmy z oryginalnego tematu o którym mówi nazwa wątku. :D Hehe. :)

bad_mojo napisał/a:
Portal dla miłośników kotów dostał 500 tys. zł :)

No właśnie to mnie najbardziej rozwala. Pierwsza kwestia: co oni mają zamiar zrobić z taką ilością kasy? Tzn. ja wiem co - rozkraść. :P Tylko pytanie brzmi jak to formalnie argumentowali? Ja już raz składałem do UE projekt na 40 tys. zł. Niestety nie dostałem kasy, może właśnie dlatego, że sam pisałem ten wniosek, a to rzeczywiście potrzeba fachowców. Bo można oszaleć od tego co oni tam wymagają w tych wnioskach.

templar

ermijo - 2012-01-17, 01:01

Tak zboczyliście z tematu, ale sam jestem ciekaw, jak porównać badania nad ewentualnym popytem nowego prototypu samochodu z badaniem, które ma przeprowadzić jakiś artysta tworzący muzykę i produkujący swoje towary. Obydwie strony chcą zarobić i obydwie muszą się liczyć z tym, że produkt nie spełni oczekiwań. Uważam, że dlatego nie widujemy na co dzień dziwacznych samochodów i nie słyszymy dziwacznej muzyki (dziwacznej= nie Normalnej) aczkolwiek takie produkty są.
zukole - 2012-01-17, 14:16

Ano, może wyciąć kilka postów dla jakiegoś tematu o kurniku :] , choćby tu http://forum.gomoku.pl/viewtopic.php?t=2206
rakdar - 2012-01-21, 16:13

Oprócz turniejów bardzo rzadko już wchodzę sobie pograć. Wczoraj miałem trochę czasu, więc wszedłem na bieniasze. Oczywiście trafiłem na progi. Na czacie kilku kretynów jechało po ondiku...

A przecież na kurniku działają admini, także w gomoku. Maf miał kaprys i dał przywilej ich nadawania organizatorowi cyklu rewolwer. Chociaż tak na marginesie ostatnio jeden z nich narozrabiał, niesłusznie wywalając jakiegoś gracza z turnieju, za co sam także dostał bana od organizatora cyklu.

Więc co za problem dla mafa, by dać kilku graczom admina chociaż na oficjale, aby zrobili porządek z hołotą? Po prostu olewka.

zukole - 2012-01-21, 17:03

Nie działają. "Rewolwer" ma władzę w swoim pokoiku i wiele się to nie różni od innych turniejów prywatnych, różnica jest tylko w możliwości wywalenia uczestnika podczas turnieju.

Oficjale nie posiadają organizatora w postaci człowieka ( akcepty itd ), więc otrzymane uprawnienie wydaje mi się, nie obowiązywałoby tylko co do pokoju turniejów oficjalnych. Zresztą, po co nie dopuszczać do gry, skoro można zbanować :twisted:

rakdar - 2012-01-21, 22:04

zukole napisał/a:
Nie działają. "Rewolwer" ma władzę w swoim pokoiku i wiele się to nie różni od innych turniejów prywatnych, różnica jest tylko w możliwości wywalenia uczestnika podczas turnieju.

Jeśli banują itd. to jest chyba działanie :P . No i o to chodzi, aby była możliwość usuwania szumowin podczas turnieju. Nowy gracz wchodzi na oficjal i przecież dopiero po kilku partiach widać, że gra programem. Wtedy dostaje kopa.

arczi - 2012-01-26, 01:24

Nie mogłem się powstrzymać, żeby tego nie przekleić ;)

gonzales25: arcz pomocy nikt ze mną nie gra
arcz: ok
gonzales25: próbowałem trzy nowe nicki zalożyć i nie robić szybkich ruchów ale i tak się kapowali
gonzales25: więc wróciłem na stare graty
arcz: ok
gonzales25: nikt ze mną nie gra
gonzales25: !
arcz: czaje
gonzales25: kapowali się po stylu gry
gonzales25: że prog
gonzales25: kurcze a specjalnie zrobiłem opóźnienie do ruchów
gonzales25: żeby symulować człowieka
gonzales25: ale i tak po stylu gry się kapowali
arcz: rozumiem
gonzales25: już mniej sie kapowali jak grałem na 1 min z szybkimi ruchami
gonzales25: czyli krótko mówiąc nie da się grać progiem potajemnie
gonzales25: bo i tak się skapują
arcz: ok
gonzales25: więc muszę grać jawnie
gonzales25: ale nie chcą !
gonzales25: chyba będę grał z żołtymi
arcz: ok

ermijo - 2012-01-26, 08:08

ok :) :) :) rozumiem :)
Magda - 2012-01-26, 10:43

Artur nigdy bym nie powiedziała, że jesteś taki rozmowny! :P
angst - 2012-01-26, 11:11

Od razu widać, że Arczi grał wtedy w literaki albo jakieś inne go :)

Ja bym się go tylko zapytał z ciekawości, po co mu to granie z ludźmi do szczęścia. Czy chodzi tylko o ranking? Bo nie do końca rozumiem, czym on się przejmuje :)

Epic:
Gonzales25 napisał/a:
nie da się grać progiem potajemnie, bo i tak się skapują, więc muszę grać jawnie
:D

Pozdrawiam

Angst

ondik - 2012-01-30, 12:13

aktualna lisca

007laskowicz – plays with a program 2011-12-05 23:19:12
0papaxsmerf0 – plays with a program 2012-01-17 21:58:18
0perator24 2012-01-12 00:35:09
0puskzdrajca – plays with a program 2012-01-19 14:59:27
1leader1 – plays with a program 2012-01-16 11:36:42
1muppety1 – plays with a program 2012-01-22 11:40:56
4lig4tor – plays with a program 2012-01-08 16:15:21
7928 – plays with a program 2012-01-22 11:32:10
91mariola91 – plays with a program 2012-01-14 14:19:22
abyr7 – plays with a program 2012-01-19 14:58:33
amelka1994 – plays with a program 2011-12-15 11:18:56
anafaza – plays with a program 2011-12-31 15:36:57
andzelika – plays with a program 2011-12-12 19:09:55
animamhominis – plays with a program 2012-01-20 00:03:18
armia2 – plays with a program 2012-01-01 17:40:15
ateya – plays with a program 2011-12-18 22:49:21
autoboter – plays with a program 2012-01-19 23:20:25
balll – plays with a program 2012-01-02 01:11:34
blaanzaxx – plays with a program 2012-01-13 14:59:37
blackextaza – plays with a program 2011-12-18 23:02:00
blanzaxx – plays with a program 2011-12-07 14:33:58
bllanzaxx – plays with a program 2012-01-17 21:58:30
botv1000 – plays with a program 2012-01-07 11:48:36
bukkakke – plays with a program 2012-01-22 10:48:43
cadryk – plays with a program 2011-12-06 00:37:42
chojowagra – plays with a program 2012-01-15 14:21:38
cojestkurde2 – plays with a program 2012-01-14 12:58:02
dasnierdes – plays with a program
dezso13 – plays with a program 2011-12-21 10:42:40
dllajajnick – plays with a program 2011-12-07 16:01:52
doustkochanie – plays with a program 2012-01-14 13:04:54
erosomanx – plays with a program 2012-01-14 12:53:14
eskimos – plays with a program 2011-12-19 12:51:06
exspertg0m0ku – plays with a program 2012-01-10 13:19:43
fastmouse – plays with a program 2011-12-31 13:16:13
ff41 – plays with a program 2012-01-13 14:21:33
fish12 – plays with a program 2011-12-19 18:34:30
flywiniarski – plays with a program 2011-12-07 19:00:19
fmercury – plays with a program 2012-01-30 10:55:44
gacek63 – plays with a program 2011-12-03 21:34:30
gandziara – plays with a program 2012-01-20 19:08:50
gdp – cheats in ranking 2011-12-31 10:58:26
gomokugod – plays with a program 2011-12-12 19:33:38
gonzales20 – plays with a program 2011-12-06 17:53:46
gonzales25 – plays with a program 2012-01-13 14:59:32
gonzales77 – plays with a program 2012-01-24 11:12:23
grogar – plays with a program 2011-12-07 18:56:31
hellbooyy – plays with a program 2012-01-06 22:08:44
hernemegilda – plays with a program 2011-12-16 19:24:13
higuain – plays with a program 2012-01-17 15:51:33
ibrahiimowic – plays with a program 2011-12-06 17:53:20
idol – plays with a program 2011-12-07 15:40:10
infam0uz – plays with a program 2012-01-26 17:40:01
jerych0 – plays with a program 2012-01-14 15:09:06
jestemtunowa1 – plays with a program 2012-01-26 17:38:10
jestemtunowy1 – plays with a program 2011-11-30 22:16:28
jkomd – plays with a program 2011-12-15 20:27:54
k00ookaina – plays with a program 2011-12-07 16:06:07
kolvlputer – plays with a program 2012-01-04 11:54:33
kozazjajami – plays with a program 2012-01-03 13:26:18
kulturystka – plays with a program 2011-12-20 14:10:36
kuras2008 – plays with a program 2012-01-27 10:13:15
lachmaczun – plays with a program 2012-01-23 22:39:06
levy5 – plays with a program 2012-01-17 15:48:09
lukas0909 – plays with a program 2012-01-10 16:34:21
lvlinister – plays with a program 2011-12-31 13:19:04
madajczak29 2012-01-12 16:08:10
maly0diabel – plays with a program 2011-12-09 11:24:09
mam60lat – plays with a program 2012-01-13 19:02:36
marekfurtyna – plays with a program 2012-01-14 13:56:16
milannn – plays with a program 2012-01-07 13:21:18
n3wada – plays with a program 2012-01-16 22:41:30
nunies – plays with a program 2012-01-02 10:59:38
oldkegus – plays with a program 2012-01-08 16:15:07
oliwia – plays with a program 2011-12-20 16:36:32
olloss – plays with a program 2012-01-19 18:09:10
pafpatafian – plays with a program 2011-12-29 18:27:26
pat – plays with a program 2011-12-09 14:27:52
pieter1807a – plays with a program 2011-12-12 21:01:13
pinkyendmozg – plays with a program 2012-01-15 11:11:20
player0gomoku – plays with a program 2011-12-18 22:49:37
pusos – plays with a program 2011-12-07 15:18:27
rajczu – plays with a program 2012-01-07 16:52:22
relaxxxxxxx – plays with a program 2012-01-12 19:23:37
robinvanpersi – plays with a program 2011-12-02 20:56:43
ronaldo – plays with a program 2012-01-25 23:02:37
rymtymtym – plays with a program 2011-12-09 20:55:10
sarkany001 – plays with a program 2011-12-19 13:18:19
scarpetky – plays with a program 2012-01-06 19:49:02
soulmees – plays with a program 2012-01-20 13:19:16
sprzedaz – plays with a program 2011-12-14 12:17:09
stres – plays with a program 2012-01-20 14:13:33
tdiracing – plays with a program 2011-12-06 21:21:30
test0001 – plays with a program 2012-01-06 15:51:18
test011 – plays with a program 2012-01-11 10:30:18
torecan – plays with a program 2012-01-05 00:43:31
turboch3at – plays with a program 2012-01-26 16:34:33
turboocheat – plays with a program 2012-01-21 22:31:13
tyton – plays with a program 2011-12-21 16:54:32
vic3roy – plays with a program 2011-12-17 20:38:34
woocasz – plays with a program 2011-12-12 19:09:44
www – plays with a program 2011-12-13 16:11:40
youexciteme – plays with a program 2012-01-16 17:40:51
younggong – plays with a program 2012-01-22 11:40:44
zer0rhplus – plays with a program 2012-01-14 13:18:28
zolnierz – plays with a program 2011-12-07 16:05:56
zryty0beret – plays with a program 2012-01-03 15:59:51

ermijo - 2012-01-30, 12:20

Tak duża liczba oszustów pokazuje, jak łatwo rozprzestrzenia się epidemia. Sami zatem wiecie... że nie ma sensu rozgrywać turniejów oficjalnych bez moderowania.
Magda - 2012-01-30, 13:06

JKOMD nie gra progiem :)
angst - 2012-01-30, 16:35

ermijo napisał/a:
Tak duża liczba oszustów

Pobieżna analiza pokazuje, że to wiele nicków, ale niekoniecznie wielu oszustów. Podejrzewam, że to maksymalnie 10-15 osób, co nie znaczy oczywiście, że to mała ilość.

Zastanawia mnie, co oznaczają te daty - czas zakończenia partii, gdzie był używany prog?

Co do Jkomda (jak i innych osób) staram się nie wypowiadać zdecydowanie, ale mam zasadę ograniczonego zaufania wobec osób, których nie znam z gry w realu. Raczej nie gra progiem, ale nie można tego udowodnić (jak i w drugą stronę) i to największy problem.

Czasami od niektórych aż czuć proga, a nie miałem tego wrażenia np. wczoraj podczas EL w partiach z Blackmember :)

Pozdrawiam

Angst

bbj - 2012-01-30, 16:41

To, że nick nazywa się jkomd nie znaczy, że to nick jkomda. :)
Magda - 2012-01-30, 17:08

jkomd wykasował nicka i jakiś czas później próg go założył ponownie, ale po krótkim czasie nick wrócił do pierwotnego właściciela
maestro - 2012-01-30, 17:51

angst napisał/a:
Zastanawia mnie, co oznaczają te daty


Podejrzewam, że data wpisania osoby na czarną listę.

zukole - 2012-01-30, 18:02

Dobrze podejrzewasz, data dodania.

Nick jkomd był anksta, później trafił do "prawdziwego" jkomda ( cygan1, blackmember )

ermijo - 2012-01-30, 18:04

Dawniej też były programy, ale były one używane sprytnie. W tym sensie sprytnie, że posiadacz takiego programu nie ogłaszał "całemu światu", że takie cudo posiada. I rzeczywiście ciężko było znaleźć na Google taki program. Teraz się tego tyle napleniło... nie ma więc znaczenia Angst, ile osób gra programem - istotne sa konta czyli nicki.
Cały przepis na oszustwo znajduje się w Internecie. Ja niestety/stety nie miałem na tyle samozaparcia/motywacji/czasu aby "wymusić na innych dodanie mnie do ich czarnej listy" a przydało by się, bo dawno nie miałem 2100+ :]

Ankst - 2012-01-31, 15:29

jkomd nigdy nie był mój nie.
ondik - 2012-02-05, 18:51

nowe progi w ostatnim tygodzniu :)

balak3 – hraje programem 2012-02-05 18:49:26
cojestkurde3 – hraje programem 2012-02-05 18:45:44
sto0procent – hraje programem 2012-02-05 13:49:54
balak – hraje programem 2012-02-03 21:11:56
sto0pr00cent – hraje programem 2012-02-03 20:38:39
djnuda – hraje programem 2012-02-03 20:38:26
rozpirzdzator – hraje programem 2012-02-03 18:56:40
nieumiemgracl – hraje programem 2012-02-01 20:08:04
kmt00ronaldo – hraje programem 2012-01-31 18:52:06
anetka – hraje programem 2012-01-31 17:54:06
cipiocha – hraje programem 2012-01-31 17:53:20
damiannowy – hraje programem 2012-01-30 18:01:16
pawel9111 – hraje programem 2012-01-30 17:59:33

ondik - 2012-02-15, 13:15

1anand – hraje programem 2012-02-13 18:24:20
mikst51 – hraje programem 2012-02-07 19:41:53
kundajedna – hraje programem 2012-02-07 18:12:55
savannahf1hoe – hraje programem 2012-02-07 18:12:36
mamciena0ku – hraje programem 2012-02-06 20:46:17
hanters – hraje programem 2012-02-06 20:10:10
ibrahiimovic – hraje programem 2012-02-06 13:27:26

Jakos mniej juz ich jest :)

Magda - 2012-02-15, 13:17

masz pewność co do 1anand? Bo tylko jako ktoś z Tobą wygra jedną partie to zaraz progiem jest :D
ondik - 2012-02-15, 13:49

hehe, mowisz jak kuras. Popatrz na moja lisce i sie spytaj siebe ile z tych XXX graczow nie ma tam byc. 1anand uzywa autoplay, jest oszust i tyle, przykro mi jezeli to twoj kumpel.
Magda - 2012-02-15, 13:56

Nie mam "kumpli" na kurniku :P
Chciałabym abyś podał mi powody, dlaczego sądzisz, że gra progiem.

ondik - 2012-02-15, 14:06

....................bo z nim gralem. Troche sie znam na progach, wiesz? :)
Magda - 2012-02-15, 14:10

Mam wątpliwości, pytałam różnych ludzi którzy też się znają na progach. Zdania są różne. Nie bronie, bo wiem, że się może okazać, że masz racje.
ondik - 2012-02-15, 14:42

ok, bo sie mi nudzi w pociagu

http://www.playok.com/cs/...56?gid=gm&app=1 oprocz pierwszych 2 ruchow 100 % tito
http://www.playok.com/cs/...84?gid=gm&app=1 100 % tito
http://www.playok.com/cs/...54?gid=gm&app=1 oprocz pierwszego ruchu 100 % tito (tylko na koncu zamiast 3x3 robi 3x4)
http://www.playok.com/cs/...35?gid=gm&app=1 oprocz pierwszego ruchu 100 % tito
http://www.playok.com/cs/...49?gid=gm&app=1 oprocz pierwszych 2 ruchow 100 % tito (na koncu widzi juz wygrana i zapomne czworke zablokowac lol)
http://www.playok.com/cs/...93?gid=gm&app=1 oprocz pierwszych 2 ruchow 100 % tito

tito ustawione na 3s.

end of discussion

Magda - 2012-02-15, 14:46

Zadowoliłeś mnie tym, czujesz się spełniony? :)
ondik - 2012-02-15, 14:55

Prawie jak po lodowarce :)
templar - 2012-02-15, 15:01

Właśnie się zastanawiałem jakiś czas temu nad nim. Nie byłem pewien, więc odpuściłem. A jednak przeczucie mnie nie myliło. :)

templar

Magda - 2012-02-18, 21:44

Wrzucam to na prośbę 1anand:

ondik1: dobrze ze wszysci juz wiedza ze jestes oszustem ?
1anand: ty to nie wszyscy
1anand: oszukales ludzi na forum
ondik1: to tam napisz
1anand: ale to twoj problem
ondik1: ty serio na gomoku sie nie znasz, ta?
1anand: najwazniejsze ze ty jestes alfa
1anand: ja jestem nikim
ondik1: ta
1anand: wazne ze z toba wygralem
ondik1: ty nie wygrales
ondik1: prog wygral
ondik1: to roznica
1anand: i wazne ze zrobiles z siebie na forum omege
1anand: reszta to nic
ondik1: wazne tylko jest ze by wszyscy wiedzali kto oszukuje i z kim nie grac
1anand: i jest ok
1anand: ale zanim komus cos zarzucisz
1anand: sprawdz dokladnie
1anand: oskaryc jest latwo
1anand: gorzej z przeprosinami
1anand: oskarzyc jest latwo
ondik1: sprawdzilem bardzo dokladnie, jestes oszusti tyle wiec nie rob ze siebe glupka
1anand: a po za tym, nigdy sie nie wypowiadalem na waszym kurnikowym forum
1anand: i nigdy tego nie uczynie
ondik1: to nie jest kurnikowe forum
1anand: stworz stone gdzie usuwa progi i chamstwo, taka jak np. chessbase
1anand: a wtedy zobaczymy czy gram progiem
ondik1: ej, przestan. serio. czemu mi probujesz wymowic ze grasz progiem jak ja to wiem i ty wiesz ze ja to wiem?
ondik1: nie czujesz sie glupo troche?
1anand: nie interesuje mnie zadne forum do czasu, gdy nie bedziecie miec strony na ktorej bedzie mozna grac legalnie, bez progow i chamstwa
ondik1: to czemu grasz s progiem jak cham?
1anand: niby w czym ja mam sie czuc glupio
1anand: wybacz
1anand: ale na tym etapie zakoncze z toba rozmowe
ondik1: jestes oszust i probujesz mnie przekonac ze nie jestes:D
1anand: ja ci nie ublizam
1anand: i szanuj moja osobe
ondik1: nie szanuje oszustow, sorry
1anand: niczego nie probuje
1anand: i nie interesuja mnie twoje poglady
1anand: ty nim jestes
1anand: bo oszukales ludzi na forum
1anand: to wszystko ode mnie
ondik1: jak mnie chcesz przekonac, to mozemy na zywo zagrac. 6 gier o 500 zlotych, jak wygrasz jednej z 6 to wygrasz 500 zl, jak ja wygram wszystkie to ja wygram 500 zl
1anand: widzisz
1anand: tu sie roznimy
1anand: nigdy nie gram dla pieniedzy
1anand: a na zywo
1anand: zawsze moge zagrac
ondik1: haha
1anand: oczyscisz mnie ze swoich spekulacji
ondik1: bo sie boisz
1anand: i mozemy sie spotkac na zywo
1anand: czego sie boje?
ondik1: ze by przegrales pienieadze
ondik1: online mnie ograles
ondik1: i na zywo jedynej gry by nie wygrales
1anand: przeciez napisalem ze moge sie z toba spotkac na zywo w grze
1anand: ty tak myslisz
1anand: moze bym i nie wygral, nie przecze
ondik1: skad jestes?
1anand: ale nigdy bys mnie wiecej nie nazwal oszustem
1anand: jestem z niemiec
ondik1: :) ))
1anand: nie wierzysz tez?
1anand: widzisz jaki z ciebie dedektyw
ondik1: to ci moge wierzyc
1anand: wiec dlaczego sie smiejesz?
ondik1: tylko juz widze twoje wymowki ze nie przyjedziesz do polski na turniej:))
1anand: mieszkam od 22 lat w niemczech
1anand: hannover
1anand: kolego
ondik1: ok, end of discussion
1anand: jedno wyjasnimy sobie
1anand: ty zakladasz przypuszczenia, ze ja czegos nie zrobie
1anand: taki jestes pewien ze nie przyjade?
ondik1: tak
1anand: widzisz jaki ty jestes madry
ondik1: wiec przyjedziesz?
1anand: nie widze zadne´go problemu
ondik1: ok
1anand: ale nie na turniej
1anand: na gre z toba
ondik1: hehe
ondik1: na turnieju mozemy pograc
1anand: kiedy i ewen. gdzie?
1anand: slucham propozycji
ondik1: krakow, 24-25 marca
1anand: moze blizej
1anand: np zielona gora
1anand: bedziemy miec po polowie drogi
ondik1: hehe
1anand: i nie marzec
1anand: bo mam turnieje
1anand: szachowe
1anand: moze byc lato
1anand: wtedy sa urlopy
ondik1: ta, lato 2015
1anand: nie 2012
1anand: teraz ty sie boisz?
1anand: ?
1anand: tak jak napisalem
1anand: moze nie wygram
1anand: ale nigdy wiecej nie napiszesz o mnie ze gram progiem
1anand: i bedzie ci glupio wszystkich przeprosic
ondik1: napewno:)))
1anand: Moja propozycja
1anand: na pewno sie pisze
1anand: moja propozycja
1anand: lato 2012 i w polowie naszych drog
1anand: termin mozemy uzgodnic telefonicznie
1anand: mam ci podac nr.?
1anand: czy moze ty mnie podasz
1anand: nie bedziesz mial kosztow
1anand: slucham propozycji
ondik1: dalem propozycje, 24-25 marc, krakow, jedyny czas kiedy ja bede w polsce
1anand: nie koletgo
1anand: nie mam ochoty na koszty bez twoich kosztow
1anand: chcesz grac o pieniadze
1anand: a ja o honor
1anand: wiec niech bedzie rowny
1anand: ja tez mam swoje terminy
1anand: Lato 2012 i w polowie naszch drog miedzy Krakowem a hannover
1anand: to jest moja propozycja
ondik1: ok
1anand: ?
1anand: ciesze sie
ondik1: ja tez
1anand: kto do kogo dzwoni?
1anand: musimy ustalic termin
1anand: mnie odpowiada np. sierpien
1anand: mam wolny
1anand: dzwonisz do mnie
1anand: czy ja mam zadzwonic do ciebie?
1anand: widze ze nie jestes skory do podejmowania decyzji
1anand: jak bedziesz gotowy i psychicznie przygotowany na taka decyzje bez zartu,
wtedy zglos sie do mnie. Podaje adres mailowy (rymmir@web.de)

zukole - 2012-02-18, 21:53

I jaki był sens wrzucenia tego? Jeżeli analiza ruchowa się pokrywa z programem w 100% ( według tego co pisał ondik ) to program i nic więcej.
Magda - 2012-02-18, 21:55

Spełniłam prośbę, a jaki był sens to pytanie do 1anand.
siwer90 - 2012-02-18, 23:28

Hm, gralem z nim sporo razy i ze mna raczej na pewno progiem nie gral.
ondik - 2012-02-19, 11:37

hahahaha :D
ondik - 2012-02-19, 12:42

Chociaz bardzo ciekawi taki ludzie. Czy sami siebe probuja przekonac ze nie sa oszusci?

edit: ja tej diskusie nie zaczalem, on zawsze do mnie pisze jakies glupoty, wiec to nie jest cala rozmowa. Ale to nie dziwi u takich typow :)

w ogole nie wiem, dlaczego tutaj wklelas tego, magda. Gracze uzywajacy progi sa smiec i przyczyna zalosnego stanu kurnika, nie zapominaj o tym.

ondik - 2012-02-19, 15:17

hehe, lepsza zabawa niz z kurasem

1anand: Chociaz bardzo ciekawi taki ludzie. Czy sami siebe probuja przekonac ze nie sa oszusci?
1anand: ..................
1anand: jestes KLAMCA
1anand: Ondik: edit: ja tej diskusie nie zaczalem, on zawsze do mnie pisze jakies glupoty, wiec to nie jest cala rozmowa. Ale to nie dziwi u takich typow :)
1anand: ondik: w ogole nie wiem, dlaczego tutaj wklelas tego, magda. Gracze uzywajacy progi sa smiec i przyczyna zalosnego stanu kurnika, nie zapominaj o tym.
1anand: .....................
1anand: JESTES CZESKIM KLAMCA
1anand: I CZas aby sie wszyscy o tobie dowiedzieli, zle gosciu tym razem trafiles
1anand: Ty i ja dobrze wiemy, ze tekst na forum jest w calosci
1anand: milego dnia ci zycze, klamco
ondik1: nie jest w calosci, ja do ciebe nie napisalem
1anand: KLAMCA
1anand: Jestes Czeskim Klamca
1anand: a ja czechow zawsze uwazalem i uwazam za dobrych ludzi
1anand: ze tez sie im trafil taki frustrat
ondik1: brawo, w koncu sie dozwiedzales ze nie jestem polakiem hehehe
1anand: ale mi brawo
1anand: od zawsze to wiedzialem kim jetses
ondik1: aha
1anand: madroscia to ty nie grzeszysz gosciu
ondik1: dlatego mnie popriawales ze sie pisze na pewno i nie napewno:)))
1anand: chciales abym sie wypowiedzial na forum
1anand: wiec masz to co chciales
1anand: poprawianie nie ma nic do zeczy
1anand: rusz glowa
1anand: nie rekami
1anand: moze cos zrozumiesz
1anand: ☺
ondik1: ☺
1anand: od tchorzy mnie wyzywales a jak tchorz nie chcesz ze mna zagrac w realu
1anand: nie boje sie przegranych
ondik1: ☺
1anand: ty sie natomiast boisz ze sie osmieszysz
ondik1: z takim oszustem jak ty serio sie nie boje
ondik1: z kurasem moglibyscie zagrac w realu, twoj poziom
1anand: ciekawe gdzie schowam program jak sie spotkamy w realu
1anand: pod poduszka?
1anand: ha ha ha
1anand: ty masz naprawde problemy z rozumowaniem po polsku
1anand: Ty nie masz zadnego poziomu
ondik1: ☺
1anand: nawet kultury
1anand: jestes klamca i udowodnie to
1anand: udowodnie ze jestes klamca i wszystkich chesz otumanic
1anand: rzuciles mi rekawice i ja ja podnioslem, wiec stan teraz do walki a nie uciekasz jak tchorz
1anand: wybierz sobie miasto w polowie drogi miedzy naszymi miastami, na gre w realu
1anand: chce zobaczyc Twoja glupia mine jak przegrasz
1anand: ciekawe co ty wtedy na forum napiszesz?
1anand: ☺
1anand: ze wstydu sie czechu spalisz
1anand: masz moj mail, czekam propozycji
ondik1: jestes chory prawie jak kuras hehe
1anand: i nie pisz glupot na forum bo i tak juz polowa osob watpi w twoje bajeczki
1anand: ja jestem chory?
ondik1: tak, na glowe
1anand: nowa wymowka "miszcza"
1anand: znow mnie obrazasz klamco
1anand: aby nie bylo ze to nie calosc rozmowy
1anand: z glowa musisz miec ty cos nie tak, skoro tak ludzi traktujesz
1anand: zalosna z ciebie osoba
1anand: wiecej nie napisze do ciebie
1anand: czekam propozycji spotkania
ondik1: czlowieku, czemu ja bym do ciebe pisal jak ty tutaj do mnie spamujesz caly czas?
1anand: maila masz
1anand: nie rozumiesz po polsku ze glupawe pytania zadajesz?
1anand: czy tylko udajesz ze nie rozumiesz?
ondik1: ☺

Ankst - 2012-02-19, 15:21

ondra ty poprzez progi spac nie mozesz? czas spedzasz na kurniku by sledzic progi i pisac z nimi/ wyluzuj moze troche , gomoku to nie wszystko.
ondik - 2012-02-19, 15:29

Bo lubie wkurzac glupich ludzi ☺
Magda - 2012-02-19, 20:30

Ondik nie chcę tutaj nikogo bronić, ale wydaje mi się, że przesadzasz trochę.
ondik - 2012-02-19, 21:23

hehe, ciekawe dlaczego. kazdy z trocha mozgu widzi, ze gra dokladnie jak tito i on dalej wszystkich probuje przekonac ze nie uzywa prog. i nie tylko to, jakby taki glupi nie byl, to przynajmniej jakes ruchy sam gra albo zmienia prog, chociaz chyba za trudne dla niej :) ) rozumiem ze gro bronisz bo to twoj przyjaciel, tylko to nie moj blad ze to oszust, wiec zamiast napominania mnie moze by moglas jemu cos powiedzec, hm?

http://www.playok.com/cs/...42?gid=gm&app=1 kolejna smieszna gra ze wczoraj, oprocz jego pierwszego ruchu znowu 100 % tito 3s. :D

Magda - 2012-02-19, 22:13

Ondik ja nie mówię o tym czy On gra progiem, czy nie. Tylko trochę za ostrych słów używasz. Jak to Angst kiedyś powiedział próg to też człowiek i należy mu się szacunek. I to chociaż w małym stopniu... 1anand nie jest moim przyjacielem, przyjaciół zdobywa się latami, a nie w tydzień. Ja już swoje powiedziałam na ten temat i nie będę kogoś wyzywać za to, że popełnia błędy.
zukole - 2012-02-19, 22:40

Nagonka na progi prowadzona jest jakiś czas, a "bronisz" tylko 1ananda, więc coś w tym jest.

Poza "oszust" nie widziałem nic co mogłoby go urazić, a nazywanie oszusta oszustem to akurat nie zbrodnia :)

Magda - 2012-02-19, 22:55

Bo żaden inny "próg" się nie bronił. Ondik może ma rację, ja w 80% wierzę w to, że gra progiem. I właśnie te pozostałe 20% mnie nurtuje.
Henry - 2012-02-19, 23:10

To czy gra progiem, można zobaczyć patrząc na statystyki w szachy :) , jeśli tam gra progiem, to dość oczywiste, że w gomoku też może grać programem, co Ondik udowodnił może nie w 100% bo zawsze mógł grać jak prog, ale w 99%, progi ogólnie trzeba tępić, bo psują środowisko, a od razu po tym jak pisze rzekomy 1anand widać, że jest winny :)
ondik - 2012-02-19, 23:29

Magda napisał/a:
Bo żaden inny "próg" się nie bronił.


W czole z kurasiem bronia sie kazdy dzien na kurniku :]


Cytat:
udowodnił może nie w 100% bo zawsze mógł grać jak prog, ale w 99%


Nie. Mozesz grac jak prog jakes ruchy, moze kiedys cala gre, chociaz jest nie mozliwe ze by ktos zagral v XX grach WSZYSTKIE ruchy jak prog, i nie tylko w krotkich grach, np ta ktora dzis tutaj dalem. Wiec nie 80, nie 99, ale 100 %.

Troche mi ta rozmowa przypomina http://www.youtube.com/wa..._BxDwdjk#t=151s

"wait, what if there's a good explenation for this?"
"what? She tripped, fell, landed on his dick?"

Henry - 2012-02-19, 23:34

Ondik, teoretycznie wszystko jest możliwe :P , dlatego 99%, to mało? :)
ondik - 2012-02-19, 23:38

99 % malo. Znaczy ze 1 czlowiek z 100 by potrafil tak grac. Moze 99,999999999999. Jakos tak.
Henry - 2012-02-19, 23:42

Ok 99,999999% może być :D
templar - 2012-02-20, 11:41

Zgadzam się - progi trzeba tępić.

Magda napisał/a:
Ja już swoje powiedziałam na ten temat i nie będę kogoś wyzywać za to, że popełnia błędy.

Popełnienie błędu to jedna sprawa (chociaż nie wiem jak użycie programu z premedytacją można nazwać błędem :) ). Natomiast uporczywe trwanie przy nim, kontynuowanie "działalności" i próba wmówienia wszystkim dookoła, że to nieprawda to już inna sprawa. Poza tym zauważ Magda, że to sam 1anand sprowokował tę dyskusję prosząc Cię o zamieszczenie tamtej rozmowy na forum. Do tego momentu nikt go (publicznie) nie atakował.

Myślę też, że Ondik nie użył żadnych ostrych słów, aczkolwiek ja mam wielką tolerancję na ostre słowa i sam lubię ostro pojechać. :D Być może ludzie bardziej wrażliwi na ostre słowa (tu pstryczek w kierunku Angsta ;) ) się ze mną nie zgodzą.

Każdy człowiek rodzi się godny szacunku, ale to od niego zależy jak wykorzysta ten dar. I nie oznacza to, że każdego trzeba szanować. Trzeba sobie zapracować na to, aby być szanowanym. Gracz 1anand ewidentnie doprowadził do sytuacji, kiedy ten szacunek już mu się nie należy. Nie chodzi mi nawet już o samo granie programem, ale chodzi o perfidny sposób w jaki starał się (lub nadal stara) oszukać ludzi dookoła.

I na koniec: 100% pewności nigdy nie będziemy mieli. Bo co jest pewne w życiu? Ponoć tylko śmierć i podatki. :) Tak czy owak "dochodzenie" Ondika przynajmniej mnie przekonuje w 100%.

templar

Magda - 2012-02-20, 12:10

Być może problem tkwi w mojej osobie, bo patrzę na to wszystko trochę inaczej. Też inaczej do tego podchodzę. Wyczekuję chwili kiedy 1anand przyzna się kim jest. Być może cała ta dyskusja wywołana jest też w innym celu.

W gomoku jest wielu oszustów i osób które popełniały błędy. Kilka z nich dalej biorą udział w różnych rozgrywkach (EL, IRP, NT) "grzechy" zostały Im "wybaczone" ale skąd pewność, że teraz nie oszukują? Mimo wszystko traktujemy Ich jednak z "szacunkiem".


Templar pewne jest jeszcze to, że w grudniu poleci "Kevin sam w domu" :D

roy_ - 2012-02-20, 13:41

śmieszny typ z tego ananda ... ma tez nick bahr i tam jak przegrał ze mną 3-1 to od razu mnie posądził że gram programem.... a nastepnie jeszcze mnie męczył że go obraziłem bo on mnie chciał oczernić :) ogolnie mi nie przeszkadzają programy a np taki gonzales25 jest ok bo sie przyznaje do granie programem i ponadto cwiczy dostawianie swap2 i z tego co mowi jeszcze wrzuca wszystko do renliba ...
ondik - 2012-02-21, 14:04

1anand: czesc czeski idioto
1anand: ☺
1anand: porownuja cie do psa mysliwskiego
1anand: ktory szuka i huja znajduje a chwali sie i merda ogonem
1anand: uwazaj na przyjazdy do polski
1anand: bo ktos ci tam dupe skopie
1anand: tzymaj sie na bacznosc czeski ofiaro


hahaha:D, po tym co dalem link na ten post na kurnik napisal:

ondik1: anand juz agresywny jest :) chyba nawet magda juz mu nie wierzy
1anand: o czeski madrala zaczyna prowokacje?
1anand: ciekawe co ty chcesz osiagnac?
ondik1: ja chce osiagnac to, ze by smiec jak ty nie grala tutaj
ondik1: ciekawe co chcesz ty osiagnac tym, ze mnie wyzywasz na priwi? :)
ondik1: priwie*
1anand: co roBie?
zraniona: jestem w szoku...to Wy nie lubicie 1 anad ?
1anand: ty juz calkiem chyba zmysly tracisz
ondik1: wyzywasz na priwie
1anand: gosciu odpusc soebie
1anand: milego dnia
ondik1: http://forum.gomoku.pl/viewtopic.php?p=51132#51132
1anand: gratulacje madrosci i wymyslenie wspaniales zagrywki
zraniona: lol
ondik1: wymyslalem tego sobie?:)))))
1anand: w kilku miejscach zrobiles blad
1anand: popraw
1anand: ☺
1anand: juz teraz wiem ze jestes bardzo chora osoba
1anand: ;) )
ondik1: :) ))
1anand: frustratem
1anand: popraw ostatnie zdanie
1anand: bo ja trzymaj bym napisal
1anand: ☺
zraniona: ondik....jak można wkleić screena ze stołu chodzi o komentarz ?
ondik1: ej anand, serio myslisz ze sobie tego wymyslalem?
overnes: jestes chory przeciez
1anand: ondlik masy wspaniala wzobraynie i ogromna fantayje, gratuluje ci
1anand: ☺
1anand: dobrye oboje wiemz i nie tzlko
1anand: ☺
1anand: dodaj to tey do tego
ondik1: wiec jestem klamca? :(
1anand: tu masz bledy
1anand: bedzie wygodniej
1anand: ale ale
1anand: dobrze oboje wiemy, ze twoj poziom rozumowania jest wiesz jaki
1anand: takze nie dziwi mnie to co zrobiles
1anand: gratuluje
1anand: i zycze powodzenia




i bo wiedzalem, ze tak zrobi, to sobie zrobilem screena :rotfl:

http://imgur.com/JPfth

maestro - 2012-02-21, 22:45

Tak zaciekle się bronił, a teraz usunął nicka. Nie ma lepszego sposobu na przekonanie do swojej uczciwości jak zatarcie śladów winy :]
marcio224 - 2012-03-05, 12:14

Cześć wam, wczoraj byłem świadkiem wielkiej afery na bieniaszach, kilku oszustów o bardzo wysokich rankingach po około 3200 i 2900 dokuczali normalnym graczom na czacie ogólnym i śmiali się im prosto w twarz niestety nicków nie pamiętam ale uważam, że mieli nabite rakningi ponieważ nawet sam program nie wyciśnie tak wysokich rankingów. To jest smutne... pozdrawiam wszystkich uczciwych.
ermijo - 2012-03-05, 16:07

marcio224 napisał/a:
Cześć wam, wczoraj byłem świadkiem wielkiej afery na bieniaszach, kilku oszustów o bardzo wysokich rankingach po około 3200 i 2900 dokuczali normalnym graczom na czacie ogólnym i śmiali się im prosto w twarz niestety nicków nie pamiętam ale uważam, że mieli nabite rakningi ponieważ nawet sam program nie wyciśnie tak wysokich rankingów. To jest smutne... pozdrawiam wszystkich uczciwych.

Nie jestem pewien, ale opcja ignor dotyczy chyba też czatu głównego.

zukole - 2012-03-06, 00:06

dotyczy, a przynajmniej dotyczyła.
patricio - 2012-03-06, 21:15

W tym wszystkim ma miejsce teraz jakas paranoja. Zalozmy, ze przykladowe Zukole zaklada nowy nick, staje sie anglikiem(en) gra szybko z dobrymi blokami, robi 2300 i od razu trafia do wszystkich na czarna liste, zostaje wyzywany ze gra progiem..to troche przykre. :rotfl:
zukole - 2012-03-06, 21:43

Nie wiem czy czytałeś poprzednie posty, bo chyba była już o tym mowa. Staty są jakimś znacznikiem, ale wszystko widać po grach. Programy grają w specyficzny sposób i dlatego zwykle "wcześnie" ( +1950 :rotfl: ) są wykrywane.
templar - 2012-03-06, 22:25

patricio napisał/a:
Zalozmy, ze przykladowe Zukole zaklada nowy nick, staje sie anglikiem(en) gra szybko z dobrymi blokami, robi 2300 i od razu trafia do wszystkich na czarna liste, zostaje wyzywany ze gra progiem..to troche przykre. :rotfl:

I prawdziwe. Tak powinno być. Nie widzę powodu dla którego Zukole miałby zakładać nowy nick i robić 2300. Po co? Ale jakby to zrobił, to musi się liczyć z takim ryzykiem.

I to jest jedna z przyczyn tego, że jestem przeciwnikiem anonimowości. W grach na żywo ten problem w ogóle nie występuje. Dlaczego? Bo nie ma anonimowości.

templar

angst - 2012-04-29, 23:51

Zostałem poproszony o krótkie przedstawienie na Forum pewnego pomysłu dotyczącego programistów. Nie zapomniałem, więc przedstawiam :)

W skrócie chodzi o założenie nicka, do którego kontaktów będą dodawane progi. Takie kontakty można będzie (czy jest rzeczywiście taka możliwość na Kurniku?) sobie skopiować i wówczas progów unikać. Do dogrania oczywiście, kto będzie zarządzał takim nickiem i weryfikował, kto gra progiem. Ale to dopiero, jak pomysł chwyci i uzyska aprobatę :)

Co Wy na to?

Pozdrawiam

Angst

zukole - 2012-04-30, 00:05

Wywron do mnie pisał w tej samej kwestii i dalej nie rozumiem o co chodziło :-) .
Jedyny plus z tego byłby taki, że nicki-progi byłyby w jednym miejscu. Wówczas albo można w nich szukać osobę,
która chce z nami zagrać, bądź też klikać w każdy nick i dodawać do listy "unikać!".

Zdania z kopiowaniem nie rozumiem. Chodzi o to, by dodawać nicki będące na np "uwagaprogi" do swojej listy? Po co trzymać progi w kontaktach na swoim nicku?

Gdy funkcjonowały czarne listy wystarczyło dodać "zukole" do kontaktów i krawaty za grę progiem były widoczne :P

maestro - 2012-04-30, 16:30

Dokładnie taki sam pomysł od dawna funkcjonował na literakach. Od nicka "listaprogow" prowadził odnośnik do wykazu oszustów: progów, anagramatorów, autoplayerów etc. Na kurnikowym forum literaków informowano o nowych nickach dodanych na listę oraz dyskutowano wątpliwości (co swoją drogą nieraz przeradzało się w długie i zażarte kłótnie...). Gdy kilka dni temu maf zlikwidował fora na kurniku twórca (twórcy?) listy zrezygnował/-li z kontynuowania jej prowadzenia.
bad_mojo - 2012-04-30, 16:38

Nie wystarczy kurnikowe konto admin dla kogoś zaufanego z forum, kto będzie na bieżąco banował nowe nicki programistów? To by chyba było najprostsze i najszybsze wyjście. A najlepiej kasować je po kilku dniach, jak już sobie narobią niezły ranking - wtedy najbardziej boli i zniechęca. Poza tym nie ma nic bardziej odstraszającego niż nieuchronność kary :)

A na przykład na forum można by omawiać jakieś kontrowersyjne przypadki - co dodatkowo ściągnęło by nowych użytkowników :]

maestro - 2012-04-30, 17:26

Oczywiście, że to najlepsze rozwiązanie, tylko że zupełnie nierealne, bo maf jest zdecydowanie przeciwny rozdawaniu uprawnień i wprowadzaniu kontroli.
piotru18 - 2012-06-14, 16:14

Witam, tak sobie przeglądałem statystyki kurnikowe i oto co znalazłem >> LINK 1 >> LINK 2 >> LINK 3

Tyle nicków ponad 3000, a 3500 to chyba rekord świata. W związku z tym mam pytanie czy to progi / nabijacze, a może jacyś topowi gracze ? Bo wg mnie to nabitki (choć dowodów nie ma)

maestro - 2012-06-14, 17:02

Nie jest to rekord świata, choć blisko rekordu głupoty.
zukole - 2012-06-14, 17:44

Dziwne, że jeszcze 4000 nie zrobili. Chyba nie wiedzą, ile wynosi rekord w gomoku :lol:
grajko - 2012-06-14, 19:01

jak padł rank 4000 w gomo to dzisiejsi nabijacze/progi nosili jeszcze worki z kapciami w podstawówce i uczyli się jak włączyć komputer :)
piotru18 - 2012-06-14, 19:25

Domniemam, że chodzi o konto "czamber", na którym było kiedyś 4000, tylko czym się tak podniecacie skoro zaraz na drugi dzień zostało zablokowane ? Każdy tuman tak umie nabić. Wstyd nazywać zablokowane konto rekordem. Raczej można nazwać taką nabitkę nieudaną porażką i się z niej pośmiać. Tymczasem konta które podałem, tak popatrzyłem, to istnieją już parę tygodni i mają się dobrze. Więc to "czamber" może nosić worki z kapciami w podstawówce i uczyć się jak włączyć komputer :)
s3v3n - 2012-06-14, 19:35

to że został szybko zablokowany to świadczy tylko o tym, że kiedyś ktoś się jeszcze przejmował, czy na gomoku siedzą oszuści, czy nie, teraz jaśnie oświecony futrega ma to w dupie..
piotru18 - 2012-06-14, 19:41

Ale czowieku o czym ty mówisz, chyba ci się coś w główie pomyliło, wiesz jak te konto czamber zostało nabite ? Gry trwjące pare sekund, prawie puste plansze z kilkoma kamykami i tylko ułożoną 5tką, passy kilkadziesiąt wygranych z rzędu, a wszystko w jeden czy dwa dni i to pewnie w dodatku z samym sobą na jednym komputerze. To było kretyńskie, amatorskie nabicie na poziomie przedszkolaka. który nie mając co robić trochę się powygłupiał żeby zwrócić na siebie uwagę, nabicie które można nazwać co najwyżej porażką roku, spójrz na te konta 3000+, po statystykach nic nie stwierdzisz, lub bardzo niewiele, bo ktoś umiał z głową nabić i włożył w to o wiele więcej wysiłku i czasu, a nie jak nieudacznik "czamber", który jedynym czym zabłysnął to głupotą. :)
maestro - 2012-06-14, 19:47

piotru18 napisał/a:
spójrz na te konta 3000+, po statystykach nic nie stwierdzisz


:rotfl:

Stwierdzę, że autor tego "wyczynu" ma nierówno pod sufitem :D

zukole - 2012-06-14, 20:03

piotru18 napisał/a:
Domniemam, że chodzi o konto "czamber", na którym było kiedyś 4000, tylko czym się tak podniecacie skoro zaraz na drugi dzień zostało zablokowane


Czamber nie jest rekordzistą.
Po drugie, nikt się nie podnieca jego wynikiem. Mam wrażenie, że Ty darzysz "uczuciem" obecnych bezmózgowców z +3000.

bbj - 2012-06-14, 20:04

piotru18 napisał/a:
Ale czowieku spójrz na te konta 3000+, po statystykach nic nie stwierdzisz, lub bardzo niewiele, bo ktoś umiał z głową nabić i włożył w to o wiele więcej wysiłku i czasu, a nie jak nieudacznik "czamber", który jedynym czym zabłysnął to głupotą. :)


Obawiam się człowieku, że jesteś jednym z nich, którzy "zabłysnęli".

grajko - 2012-06-14, 20:04

Nie ma znaczenia jak rank został ugrany i tu i tu jest oszustwo. Tak jak seven pisze, kiedyś było "czuwanie" na gomoku nie tylko w kwestii uczciwości rankingu ale i ogólnie. Teraz nie ma nikogo, więc nawet czat zlikwidowano by z "góry" zapobiec niekulturalnym wpisom, a rank mało kogo już obchodzi więc sie utrzymują te dziwnie wysoko nabite nicki. Natomiast jeśli idzie o samo nabijanie to bardziej mnie śmieszą obecni nabijacze, którzy udając "prawdziwą" grę myślą, że ktoś sie nabiera na ihc poziom, a tak naprawdę są śmieszni i żałośni jak nie wiem co. Czamber przy nich to pikuś, bo ten to przynajmniej nabijał w wiadomym celu po prostu dla jaj i sie nie krył z tym specjalnie.
rakdar - 2012-06-14, 20:13

Przez programowego tłuka nie wygrałem dziś oficjala, buuu :wink:
piotru18 - 2012-06-14, 20:53

Zukole piszesz farmazony

Po 1) Najpierw podniecasz się rekordem: "Dziwne, że jeszcze 4000 nie zrobili. Chyba nie wiedzą, ile wynosi rekord w gomoku :lol: " a teraz zaprzeczasz temu: "Czamber nie jest rekordzistą. "
Kręcisz.

Po 2) Mówisz że się nie podniecasz kiedy się ewidentnie podniecasz jak dziecko i pan grajko też.
Więc po raz drugi kręcisz.

Po 3) Napisałeś: "Mam wrażenie, że Ty darzysz "uczuciem" obecnych bezmózgowców z +3000."
Najpierw Ty obdarzyłeś "uczuciem" byłego bezmózgowca z 4000+, nie zauważyłeś tego najpierw?
Więc po raz trzeci kręcisz.

BBj - a ja że ty jesteś Świętym Mikołajem :)

zukole - 2012-06-14, 21:10

4000 to pewna granica, rekord punktowy wynosi więcej. Nie napisałem że 4000 to rekord, czytaj ze zrozumieniem.

Lol? Bbj miał rację co do Ciebie. Wpadłeś wywołać dyskusję, bo skoro nie ma chatu to takie imbecyle jak Wy nie mają gdzie
i przed kim się chwalić. Godne pożałowania.

W jaki sposób go niby obdarzyłem ? Czy Ty w ogóle wiesz o czym piszesz?


Nie komentowanie Twoich pseudowypowiedzi będzie najlepszym pomysłem :]

grajko - 2012-06-14, 21:12

Jesli masz na mysli moje podniecenie jako wpadnięcie w lekki stan ożywienia to masz rację ale nic poza tym. Biorąc pod uwagę moją aktywność na forum to owy stan jak najbardziej powstał. Pozdro
maestro - 2012-06-14, 21:14

zukole napisał/a:
Wpadłeś wywołać dyskusję, bo skoro nie ma chatu to takie imbecyle jak Wy nie mają gdzie i przed kim się chwalić.


Błędnie zakładają, że tutaj ich głupota zrobi na kimkolwiek wrażenie.

piotru18 - 2012-06-14, 21:25

I wyszło szydło z worka :) Zukole nie wiem czy jest sens z tobą w ogóle dyskutować bo nie dość, że wypisujesz nonsensy to jeszcze mnie wyzwasz. Zrozum, że jeśli ktoś tu jest imbecylem to tylko ty. :) A do maestro jeśli czyjaś głupota to chyba twoja przede wszystkim;)
Joyoman - 2012-06-14, 21:33

O widzę, że kolejny przydupas gonzalesa podnieca się swoim nabitym rankingiem i nie ma się już gdzie nim pochwalić :)
piotru18 - 2012-06-14, 21:39

O proszę kogo przywiało, pana aro17, który se nabił 2705 :) i w turnieju jak zaczął brylować ponad 1500+ nagle , a nicki joyoman dlaczego pokasowałeś z kurnika ?... acha no tak bo cię przyłapali na progowaniu :)
Joyoman - 2012-06-14, 21:48

Wybacz, ale nie będę się zniżał do tak niskiego poziomu dyskusji.
piotru18 - 2012-06-14, 21:52

Śmieszne, kiedy ty już się do niego zniżyłeś :) wyskakując z nabijaczem przydupasem itp, to ci odpisałem twoim stylem, i to ty się na mnie obrażasz, chyba pownno być na odwrót. KOlejny Zukole się trafił :)
piotru18 - 2012-06-14, 22:00

Tyle osób na mnie tak naskakuje i mnie obraża, zachowując się jak banda małp :) A myślałem że forum gomoku trzyma jakiś poziom :) Nic to, produkujcie się dalej, róbcie flame itp. jak chcecie...
spavacz - 2012-06-14, 22:23

piotru, jesteś bardziej żałosny, irytujacy, a nawet śmieszny niż ankst - respekt
piotru18 - 2012-06-14, 22:31

Do prawdy zdumiewające. Jakieś argumenty ? Czy tylko tak du... kłapiesz ?
sawyer199 - 2012-06-14, 22:59

Piotru- zero konkretów, maslo maslane .. Bla bla bla. Jak piszesz, zeby tylko cos napisac - nie pisz.
truskawek - 2012-06-14, 23:17

Lol, ale z was hejterzy.
Piotru, wal do działu dowcipy, jak gdzieś znajdziesz HP. Ta 18 przy nicku to takie małe marzenie? Spokojnie, doczekasz się za parę lat xD

Dzon Korniszon - 2012-06-15, 15:12

Nie chcę nikogo bronić ale co wam przeszkadza, że ktoś używa programu.
Na warcabach np. gdy się zbliżają turnieje międzynarodowe to osoby, które dobrze grają i też uczestniczą w tych zawodach to sami proszą się żeby zagrać z programem w celu sprawdzenia swoich umiejętności ponieważ z człowiekiem nie mogą się sprawdzić gdyż ludzie nie grają na takim poziomie. Jeśli chodzi natomiast u ludzi którzy nie umieją przegrywać oraz w ich słowniku nie występuje słowo "PORAŻKA" to co za znaczenie czy przegra z programem czy z człowiekiem ?skoro po grze i tak go wyprosi ze stołu.Ja jestem tego zdania mistrzów warcab iż to świetny sposób na sprawdzenie siebie. Sam gram z nimi choć rzadko mi się udaje z nimi wygrać .Owe softy mają coś co człowiek nigdy nie posiądzie, a mianowicie nie wybaczają błędów trakcie rozgrywki i każdy przez nich oddany ruch jest na jednakowym poziomie.

s3v3n - 2012-06-15, 15:26

wiesz, jakbym chciał zagrać z programem, to bym sobie go ściągnął i zagrał na swoim kompie, po co mam to robić przez kurnik ?
Dzon Korniszon - 2012-06-15, 15:31

Tak tylko, że na komputerze to jest całkiem inaczej i nie skończy Ci się np. czas na grę.
grymekk - 2012-06-16, 10:27

Temat: "Kto gra programem ?"

truskawek napisał/a:
Lol, ale z was hejterzy.

To prawda. Strasznie dużo tutaj niewychowanego bydła ( łącznie z tobą truskawek ), które się czepia nikomu winnego gościa,

maestro napisał/a:
Jeszcze na temat progów. Po przeczytaniu tego to nie wiadomo czy śmiać się czy płakać.

http://kurnik.pun.pl/viewtopic.php?id=353


To ten auto-bot czy jakoś tak, to pełno takich co nim grają ostatnio, wykonują bardzo szybkie ruchy, człowiek nie ma szans na czas zwłaszcza na 1 min, jest ich plaga.

Hej, mój post został usunięty z niewiadomych powodów, więc go zamieszczam ponownie. Widzę, że moderatorzy tego forum tacy jak maestro lub spavacz uprawiają samowolkę bezkarnie banując co niektórych użytkowników lub dając im ostrzeżenia i jako powód np. obrażanie innych osób podczas gdy to oni sami pierwsi obrażają i zaczepiają a jak ktoś tylko się broni i odpowiada na ich poziomie to rozdają punkty karne lub bany, w głowie im się poprzekręcało , no ale cóż zrobić, w dodatku dla takiego np. zukole który wyzywa innych od imbecyli to nic mu nie zrobili a przecież to właśnie jest obrażanie innych użytkowników i czemu ten osobnik nie dostał za to do tej pory punktów karnych lub bana oto jest pytanie.

maestro - 2012-06-16, 11:09

Odpowiem krótko: takich użytkowników jak wy, którzy tu od 2 dni spamujecie, nie potrzebujemy. Idźcie się popisywać gdzie indziej.
grymekk - 2012-06-16, 11:44

Może doprecyzuję: chodzi mi tylko o użytkownika piotru18, który tylko się zapytał czy nicki które znalazł o rankach ponad 3000+ zostały ugrane progamem / nabite czy może to jacyś topowi gracze gomoku. Dalej rozpoczęla się chora nagonka na tego gościa który nic nie zrobił złego. Do nagonki zaczęli się przyłączać kolejni użytkownicy tego forum, i gdy zabrakło im argumentów, zaczęli rzucać mięsem i go obrażać, spamować, wyśmiewać i dokuczać mu a gdy koleś dalej się mądrze bronił i odpowiadał im w ich stylu to wtedy do nagonki dołączyli się nawet moderatorzy forum którzy również zaczeli go obrażać aż w końcu ujrzelismy prostackie oblicze moderatorów spavacz i maestro, którzy wbili ostatni gwóźdź do trumny pana piotru18 dając mu punkty karne i banując go. Coś niespotykanego, banda niewyżytych chuliganów forum gomoku.pl ukazała sowje prostackie ..... oblicze. Szok.
zukole - 2012-06-16, 13:02

grymekk napisał/a:
zukole który wyzywa innych od imbecyli to nic mu nie zrobili

Stwierdziłem tylko fakt :D

grymekk napisał/a:
chodzi mi tylko o użytkownika piotru18, który tylko się zapytał czy nicki które znalazł o rankach ponad 3000+ zostały ugrane progamem / nabite czy może to jacyś topowi gracze gomoku

Który zaczął wielbić tych graczy, za to że nabili a nie mają bana. Na tym forum nie promujemy oszukiwania w grach, więc zły adres.

grymekk napisał/a:
a gdy koleś dalej się mądrze bronił

:lol:

zukole - 2012-06-16, 13:42

Wróć do szkoły, bo czytać ze zrozumieniem nie umiesz. Twoi "koledzy" również.

To jest przykre.

maestro - 2012-06-16, 13:55

Uważam, że czas najwyższy zakończyć tą błazenadę. Ostrzeżenia i prośby o zaniechanie już były, odtąd każdy kolejny nowy nick, który będzie tu kontynuować trollowanie, dostaje od mnie od razu blokadę.
Matrix - 2012-06-16, 14:23

Tak patrzę na to co się dzieje od boku tu i straszne rzeczy się tu tworzą.
Admin się wykazuję kompletną niekompetencją. Ponieważ ci nowi użytkownicy się zachowują w ten sam sposób co starzy. Więc co za tym idzie dlaczego mają być karani swieżacy?To jest nic innego jak faworyzowanie ich ponieważ się znacie i są tu od X lat, a zwykła osoba nie może wyrazić swoich poglądów. Jeśli nawet ktoś się odważy to zrobić to natychmiast jest gnojony przez wszystkich.

bmac - 2012-06-16, 15:08
Temat postu: faktycznie straszne...
... admin jest może i niekompetentny, ale zdecydowanie jest przeciwny wszelkiej maści agresji, proszę o zrozumienie. Wszelkie chamskie i agresywne posty będą usuwane, jeśli trzeba razem z piszącymi....to jest nadal Nasze Forum, Forum PSGRiP i takim pozostanie

i nie ma to nic wspólnego z tym, że większość znam, Ciebie nie znam, ale Ty i grymekk nadal możecie pisać

bmac

Ankst - 2012-06-16, 23:19

Tylko maestro i czasem zukole są kompetentni na tym forum.
s3v3n - 2012-06-17, 04:41

zapomniałeś wspomnieć o sobie..
radoslawzal - 2012-06-20, 20:17

zgłaszam usera grającego botem: online321
wbił sobie te 1800 i chyba nie zajrzy więcej

ermijo - 2012-06-20, 20:57

Komu zgłaszasz? Wszystkim ludziom znającym język polski i mającym Internet :) Zgłoś też na policję.
Granie z programami na kurniku jest "całkiem fajne", pod warunkiem, że rozmowa na stole podczas tej gry jest "całkiem fajna".

radoslawzal - 2012-06-20, 21:28

no myśle, że na pewno nie tobie,
jest taki wątek, więc postanowiłem wskazać nick, dodałem go sobie na czarno liste, i to wszystko,
niestety nie uraczył mnie żadnym dialogiem

majster245 - 2012-06-21, 14:31

Witam, chcę zgłosić gracza: ericcartrnan który gra botem, juz ma 1800 i zero porazek , pomocy w zlikwidowaniu takich typków jak on
zukole - 2012-06-21, 14:41

Póki co to miał słabych przeciwników. Zrobienie 1800 bez porażki to nie dowód, że ktoś gra progiem.
majster245 - 2012-06-21, 15:01

Witam, to napewno bot poniewaz robi bardzo szybkie ruchy (kilka ruchow na sekundę pod koniec gry) nikt nie stawia tak szybkich ruchow...
maestro - 2012-06-21, 15:35

1) to jeszcze nie są dowody, co najwyżej poszlaki; dowód to np. bardzo wysoki poziom zgodności ruchów z konkretnym programem
2) nie wiem, jaki cel ma zgłaszanie tutaj (rzekomych) nicków grających progami, jak to uczynili radoslawzal i majster245; otóż kurnik i nasze forum to dwa zupełnie różne miejsca i my niestety nie decydujemy o banowaniu oszustów - jeśli ktoś naprawdę chce zgłosić nieprawidłowość celem wymierzenia sprawiedliwości niech pisze na maila podanego na kurniku, prosto do mafa (choć nie radzę nastawiać się, że to cokolwiek pomoże)

ermijo - 2012-06-21, 19:50

Od 3 miesięcy mam już wyrobiony nawyk, że zanim rozpocznę z kimś grać, zaglądam w statystyki. Dawniej tego nie robiłem, bo więcej grałem i kojarzyłem userów. Również nie widzę sensu wypisywania w tym temacie nicków, które grają programem; ale pod pewnym warunkiem! Najlepiej robić to w stylu Zukole czyli notować sobie "na marginesie" listę oszustów(<--- niech każdy sobie tą cenzurę zdejmie) i raz na tydzień lub miesiąc publikować w jednym poście. Taki standard wprowadza porządek na forum i chętniej czyta się nawet tak "głupie tematy" jak niniejszy. :P
majster245 - 2012-06-21, 21:19

A więc panie Zukole lub panie Ondik proszę nam pokazać aktualną listę oszustów bo ostatnia pańska lista była pokazywana dawno temu
bad_mojo - 2012-06-22, 23:14

Daj spokój piotru18, to jakieś przyg... nabiły, jakieś p..., d..., i..., kompletni k.... Poza tym co to za rekord świata, który nie jest rekordem? Jakby nabili powyżej 4000, to mielibyśmy o czym rozmawiać, a tak nawet nie chce mi się rozmawiać o tych ś....., tych p.... Są tylko kolejnymi straceńcami, którzy podążając za wielkim czamberem, pórbują coś osiągnąć, ale zawsze będą z tyłu, niezauważeni i kompletnie nieistotni. Lepiej ich po prostu olać!
zukole - 2012-06-22, 23:40

Zaszalałeś :P

majster245 napisał/a:
A więc panie Zukole lub panie Ondik proszę nam pokazać aktualną listę oszustów bo ostatnia pańska lista była pokazywana dawno temu


Link - stąd np wszyscy powinni dostać bana.

bmac - 2012-06-23, 15:45

Maciuś, daruj sobie głupawe epitety, albo zacznij w 1 osobie liczby pojedynczej...
amber_gold - 2012-08-22, 10:11

Ceryl - bot

Wykrycie takiego bota jest dziecinnie proste, po pierwsze kiedy przegrywa robi bezsensowne piątki jak to program, po drugie kiedy program ciagnie akcje a ty dasz nagle czwókę w innym rogu pola "koles" blokuje ją w 0,01 s jakby wiedzial ze tam postawisz :) Nie wiem jak wy ale ja po 1 grze juz wiem ze gram z botem i to jest wtedy ostatnia gra. Nie wiem jakie sa pobudki taich graczy mam nadzieje ze bedac ze swoja dziewczyna nie uzywaja tez programow czy wibratora a probuja sami :)
Druga sprawa to ignorancja wielkieog mistrza yody ( czyt. Mafa ) chyba zapomnial kto finansowal po czesci jego projekt w pierwszych latach i skad teraz chapie kase. Sam wylozylem dadtkow na kilkaset złotych po czym czuje sie teraz olany, inaczej nie mozna nazwac jego kompletnego nieliczenia sie z nami. Jaki problem kilku uzytownikom zasluzonym sprawdzonym dac opa ? ale po co, lepiej prosic o datki a potem miec nas w szarej dziurce. takie moje zdanie .

bbj - 2012-08-22, 11:24

Robi czwórki* jak już...
Co do wypisywania tutaj nicków-progów raczej rzadko to kogoś już obchodzi.
A o wybrykach mafa wszyscy tutaj wiedzą...

bad_mojo - 2012-08-22, 16:29

amber_gold napisał/a:
Sam wylozylem dadtkow na kilkaset złotych

słucham? kilkaset złotych?

ermijo - 2012-08-22, 19:50

Nawet Andrzej Gołota w jednej ze swoich walk, "nie robił czwórek". Poddał walkę, mimo że jego trener chciał...
Chaosu - 2012-08-22, 20:29

. . .Poddał walkę bo jest dorosłym człowiekiem i sam podejmuje decyzje. Trener i fani mogli sobie chcieć...
templar - 2012-08-22, 22:26

amber_gold napisał/a:
Druga sprawa to ignorancja wielkieog mistrza yody ( czyt. Mafa )

Z ignorancją to nie wiele ma wspólnego.

amber_gold napisał/a:
Sam wylozylem dadtkow na kilkaset złotych po czym czuje sie teraz olany, inaczej nie mozna nazwac jego kompletnego nieliczenia sie z nami.

Będziesz na przyszłość wiedział, żeby nie wykładać kasy obcym osobom i na szemrane interesy ( aluzja do nicka ). Warto zapłacić parę stów za tak cenne doświadczenie! :)

templar

trampek86 - 2012-10-13, 20:54

Heheeh tego już za wiele, patrzcie 4000 w gomoku > 034 < , co za skurczybyki, brak słów, co wy na to ?
amber_gold - 2012-10-17, 10:46

nie ma sie czym przejmowac, po kilku genialnych posunieciach wlasciciela zarowno gomoku jak i caly kurnik zszedl na psy...widac po ilosci grajacych...
trampek86 - 2012-10-28, 08:42

Zgodzę się z tobą, mafa interesuje zdaje się liczba odsłon reklam i kurnika.
flipcoin - 2012-12-12, 16:45

Hej, dawno nikt tu nic nie pisał w temacie. Czy to oznacza, że walka z progami została poddana?
Tymczasem 1anand znowu grasuje. Ukrywa się tym razem pod nickiem 01adrian oraz matthayus. Na dowód przytaczam 2 gry z matthayusem, w których grał on bez progra. Poziom, żenujący. W pierwszej grze miał wygraną ze schematu, niestety nie widział mojej banalnej wygranej przez czwórki w 2 ruchach. W drugiej grze to już w ogóle widać, że ten człowiek nie rozumie o co chodzi w gomoku. Oczywiście po tym jak wygrałem te 2 gry zwyzywał mnie od frajerów i pajaców, oraz zarzucił grę programem.
Linki do gier:
http://www.kurnik.pl/prze...36?gid=gm&app=1
http://www.kurnik.pl/prze...00?gid=gm&app=1

zukole - 2012-12-12, 19:16

Walki jako takiej nie ma, nikt z nas nie ma możliwość np rozdawania banów. Można wprawdzie piętnować takich publicznie lub w przypadku udziału w rozgrywkach EL, próbować przekonać członków komisji, że dana osoba jest oszustem. A nie jest to łatwe.
flipcoin napisał/a:
A co sądzicie o takim pomyśle:
gdyby osobom, podejrzanym o używanie programu postawić takie ultimatum: albo zagrają jedną 30min grę, w której na prośbę przeciwnika będą musieli wytłumaczyć dany ruch, albo zostaną uznane za proga przez naszą społeczność. Wiem, że to trochę dziwne, ale powinno być efektywne.
Twój pomysł jest nie tylko dziwny, ale i nierealny w praktyce. Dlaczego nierealny? Raczej nikt nie podda się takiej próbie (bo po co?). Jeśli już miałby przymus (taaa), to na czyje ultimatum? Nie mamy najwyższej instancji w świecie gomoku. Kolejna kwestia, kto te ewentualne tłumaczenia miałby oceniać za sensowne?
Pomysł stwarza tylko więcej problemu w rozwiązaniu kwestii, do której jak można zauważyć co niektórzy przywykli i nie mają zamiaru nic zrobić.

ondik - 2012-12-12, 20:12

flipcoin napisał/a:
Hej, dawno nikt tu nic nie pisał w temacie. Czy to oznacza, że walka z progami została poddana?
Tymczasem 1anand znowu grasuje. Ukrywa się tym razem pod nickiem 01adrian oraz matthayus. Na dowód przytaczam 2 gry z matthayusem, w których grał on bez progra. Poziom, żenujący. W pierwszej grze miał wygraną ze schematu, niestety nie widział mojej banalnej wygranej przez czwórki w 2 ruchach. W drugiej grze to już w ogóle widać, że ten człowiek nie rozumie o co chodzi w gomoku. Oczywiście po tym jak wygrałem te 2 gry zwyzywał mnie od frajerów i pajaców, oraz zarzucił grę programem.
Linki do gier:
http://www.kurnik.pl/prze...36?gid=gm&app=1
http://www.kurnik.pl/prze...00?gid=gm&app=1


hahaha dzieki, myslalem dlaczego ten gosc mnie wyzywa jak z nim nigdy nie gadalem.

amber_gold - 2012-12-13, 10:00

Umiejętnie została walka z progami zablokowana przez wprowadzajacego "udogodnienia" mafa...najpierw pozabieral opów ludziom ktorzy wiele lat je mieli potem zabral jedyna bron czyli czat na ktorym kiedy padało oskarzenie o prog takowy delikwent przynajmniej na chwile zwiewal..dno coraz wieksze dno....moze jak spadnie ilosc wejsc a przez to kasa za reklamy to sie ktos opamieta...
trampek86 - 2012-12-13, 15:00

Napewno nie jedyną broń, zapomniałeś dodać, że zabrał jeszcze jedną bardzo ważną broń, po dodaniu kogoś do kontaktów nie pokazuje się nam jego czarna lista (progów), którą prowadzili ondik i zukole, przez co nie można innych tak szybko i łatwo ostrzegać przed oszustami, a propo przy okazji pytanie do ondika i zukole czy ta lista progów w ogóle jeszcze istnieje i czy jeszcze jest prowadzona, wiem, że było na niej dużo progów, ale teraz jakby zliczyć wszystkie progi to jest ich z kilkaset jeśli nie z tysiąc, plaga trwa w dobre :)
zukole - 2012-12-13, 15:11

Nie mam/prowadzę listy progów, od kiedy maf zrezygnował z opcji "czarna lista".
bbj - 2012-12-13, 18:15

trampek86 napisał/a:
wiem, że było na niej dużo progów, ale teraz jakby zliczyć wszystkie progi to jest ich z kilkaset jeśli nie z tysiąc, plaga trwa w dobre :)


Po co Ci nazwy nicków wymyślone przez jedną lub kilka osób?
Wchodząc na "bieniasze" ostatnio nie zauważyłem obecnie takiej plagi jak z pół roku temu.

amber_gold - 2012-12-20, 16:15

jakis matolek tworzy setki nicko wi wali tym progiem a huczy. Rozumiem ze jest tepy i sam nie potrafi grac ale czy jest az tak glupi aby myslec ze tego nikt nie widzi ? stawiasz 4 on blokuje momentalnie, stawiasz druga czworke w drugim rogu on blokuje w 0.001 s . Tylko idiota nie widzi ze to prog. Glowna wina obarczam wlasciciela ktory o to nie dba. Kiedy potrzebowal kasy to lizal pupy o zbiorke teraz kiedy sie nachapal kaze sie w nia calowac...totaln aignorancja w stosunku do luzi ktorzy pomogli osiagnac ten sukces, a wystaczy dac opa paru zasluzonym i oni sie zajma programistami
Chaosu - 2012-12-20, 16:43

. . .Dawno nie czytałem śmieszniejszych bzdur o MAFie, naprawdę w to wierzysz? Co rozumiesz przez nachapał się, przecież za zebrane pieniądze kupił serwery, do domu ich nie zabrał.
arczi - 2012-12-20, 17:11

amber_gold napisał/a:
totaln aignorancja


http://pl.wiktionary.org/wiki/ignorancja

znajomość języka polskiego równa znajomości gomoku

trampek86 - 2012-12-20, 21:15

Co do tych setek nicków, to można się domyślić po co mu one, myślałem, że na 4000 się zatrzyma, ale po tym jak zobaczyłem drugi nick 4000 to widać, że chłopak na tym nie poprzestaje, jego cel to najprawdopodobniej 5000: TUTAJ
Dzon Korniszon - 2012-12-20, 22:10

Coś mi się wydaje, że te masę nicków 3000+ oraz 2x 4000 to czambera sprawka.
manga_21__ - 2012-12-21, 11:39

arczi napisał/a:
amber_gold napisał/a:
totaln aignorancja


http://pl.wiktionary.org/wiki/ignorancja

znajomość języka polskiego równa znajomości gomoku


arczi daj luzu bo się wykomczolisz :rotfl: pasi

zukole - 2012-12-22, 22:16

Zrezygnowałem z realizowania pomysłu wspomnianego tutaj. Dla samej ciekawostki statystycznej nie chce mi się sprawdzać gier innymi programami.
amber_gold - 2013-01-28, 13:32

Nie dziwie sie Tobie ze sie odechciewa. Na pytanie dlaczego nie ma opów otrzymalem odpowiedz z oficjalnego zrodla ze sa linki do zgłaszania. Postanowilem to sprawdzic i zglosilem 10 nickow o rankingu gomoku 4000. Wszystkie nicki oczywiscie gry z tymi samymi (nabijanie). Oczywiscie olano to cieplym moczem. Ja na dzien dzisiejszy modle sie calkowity spadek chetnych do grania na owym serwerze i bankructwo. Jak mozna zaprzepascic taki fajny serwer to nie wiem. Z roku na rok gorzej, mniejsza odwiedzalnosc takze za pare lat odsprzedaz albo bankructwo.

P.S. Tylko zeby arczi podnietki nie złapał na znak polskich znaków i braku odbicia spacji co uwaza za brak znajomosci jezyka hahaha.

trampek86 - 2013-01-29, 18:41

Co do pierwszej części twojej wypowiedzi to zgadzam się, zgłaszane nicki nie są banowane a kurnik leci na dno.

A co do drugiej:
amber_gold napisał/a:

P.S. Tylko żeby arczi podnietki nie złapał na znak polskich znaków i braku odbicia spacji co uwaza za brak znajomosci jezyka hahaha.

Arcziemu nie chodziło o brak spacji, tylko o znaczenie słowa "ignorancja", "ignorancja" to nie to samo co "ignorowanie" (sam się zdziwiłem, gdy to sprawdziłem, ale to prawda), kiedy ty to w końcu zrozumiesz? :)

A jeszcze chciałem zapytać dlaczego tak niechlujnie piszesz (bez ogonków) i czy nie wstyd ci tak pisać? Rzygać mi się chce jak patrzę na twoją pisownię. I wcale się nie spinam, jestem wyluzowany.

trampek86 - 2013-02-19, 19:55

bad_mojo napisał/a:
Jakby nabili powyżej 4000, to mielibyśmy o czym rozmawiać

No to już macie o czym rozmawiać - > 4073 <. :D

bad_mojo napisał/a:
Są tylko kolejnymi straceńcami, którzy podążając za wielkim czamberem, pórbują coś osiągnąć, ale zawsze będą z tyłu, niezauważeni i kompletnie nieistotni

Jednak twoje przepowiednie nie sprawdziły się, bo już są z przodu. :D

soul_reaper napisał/a:
Fair enough - alt+shift to nie jest specjalny wysiłek.
:D
amber_gold - 2016-11-22, 00:02

90% redow mozecie wymienic. Kurnik to wielka sciema wsxyscy wal aprogiem nawet zacni gracze z EL, graja sami ale kiedy potrzeba glebszej analxzy na pare ruchow wlaczaja proga...taka prawda.
sawyer199 - 2016-11-22, 15:29

Do tego 80% oszukuje w turniejach na żywo!
zukole - 2017-03-11, 00:13

gomokugod 2717
apocalypse 2641
gomokubot 2606
elokuz 2557
graszczyspisz 2556
balak 2531
aaaaaaaaaaa 2525
cyrano06b1 2524
alvlbergold 2523
skynetswap 2521
svenhannawald 2519
tsgna 2519
cyberfox 2487
dasnierdes 2480
lukas0909 2460
armia2 2371
test0001 2316
jeep 2304
gabcsi5 2282
gonzales77 2222
ronaldo 2204
pafpatafian 2201
bozenachrz 2184
djnuda 2161
mow 2154
zolw0ninja 2111
yarkgart 2104
zolnierz 2103
mysticalghost 2102
breaky83 2100
kasia832 2100


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group