Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

Gomoku - Ostatni turniej oficjalny w gomoku na Kurniku

angst - 2008-11-23, 00:11
Temat postu: Ostatni turniej oficjalny w gomoku na Kurniku
Wszystko na to wskazuje, że dziś o godzinie 16:15 odbędzie się ostatni oficjalny turniej gomoku na Kurniku :( Na najbliższy tydzień rozpisane są turnieje w inne gry, ale gomoku brakuje na tej liście.

W związku z tym faktem chciałbym Was zachęcić do pojawienia się na tym turnieju na najlepszym/najbardziej znanym/ulubionym nicku, aby nawiązać do kilkuletniej pięknej tradycji :!:

Pamiętam entuzjazm, jaki towarzyszył pierwszym turniejom oraz ile osób w nich grywało... Wygląda na to, że te piękne czasy już nigdy nie powrócą, ale może uda się je przywołać chociaż na moment.

Bywało różnie, zachowania niektórych ludzi wpłynęły negatywnie na podejście wielu osób do turniejów, ale dziś możemy o tym choć na chwilę zapomnieć :)

Jeszcze raz wszystkich zapraszam :!: :D ... może to uświadomi coś komuś :wink:

Pozdrawiam

Piotrek401

QVX - 2008-11-23, 00:36

Maf przechodzi samego siebie
za niedlugo usunie gomoku z kurnika

truskawek - 2008-11-23, 01:41

jest mi przykro, ale ja nie zagram(niektózy nie bada mieli z kogo się nabijać i komu dokuczać, ale nvm) zwycięztwo należy się praktycznie każdemu, ale życze go Maestrowi przedewszytski....
maestro - 2008-11-23, 02:00

QVX napisał/a:
Maf przechodzi samego siebie
za niedlugo usunie gomoku z kurnika


Albo kurnik z kurnika?

A tak w ogóle to nie podoba mi się ta akcja "ostatni turniej" - nie lepiej spróbować jeszcze powalczyć? Czy oddajemy oficjale walkowerem?

angst - 2008-11-23, 09:57

Niczego nie oddajemy. Jednym z argumentów może być ilość graczy, którzy dziś się pojawią.

Natomiast znając realia może to być rzeczywiście ostatni turniej...

Pozdrawiam

Angst

lukasz20rts - 2008-11-23, 10:15

Ja od samego rana reklamuje ten turniej na ogole jak i na privach. Miejmy nadzieje ze bedzie spora ilosc osob.
ermijo - 2008-11-23, 11:39

Ja pamiętam te blogi Futregi na kurniku dotyczące zmian - dawniej jakoś mu się chciało pisać jakie są zmiany, czego dotyczą, powody dla których zostały one wprowadzone na kurniku. Dzisiaj ani słowa uprzedzenia o tego typu nowinkach. Oznacza to(są to moje domysły jedynie), że MAF traktuje już kurnik mniej entuzjastycznie niż dawniej, mniej mu się chce robić, dużo wycofuje gier, różne dziwne roszady prowadzi. Przypominam, że zaczęło się od pente i renju - wycofanie "officjali", wycofanie pro, wprowadzenie głupiego(wedle mojej opinii rzecz jasna) gomoku z overline`em 5+. Jak widać jest to jakieś zamieszanie postępujące i rzeczywiście obawiam się o przyszłość gomoku na kurniku. Może nie z powodu, że zostanie wycofana ta gra, bo w to serdecznie wątpię, ale sami wiecie - wszystko schodzi na psy.

lukasz20rts napisał/a:
Ja od samego rana reklamuje ten turniej na ogole jak i na privach. Miejmy nadzieje ze bedzie spora ilosc osob.

To szlachetna inicjatywa, ale obawiam się, że nic ona nie da, ponieważ wycofanie turniejów oficjalnych musi się wiązać z jakimś konkretnym powodem, nam nieznanym choć snutym w domysłach. Być może kurnik się rozrasta, brakuje serwerów albo MAF obawia się, że pewnego pięknego dnia wszystko się wysypie z powodu nadmiaru informacji (bazy danych = statystyki, nicki, fotki, opisy, punkty ). I jeden człowiek później tego wszystkiego nie ogarnie.

Szkoda, że dziś ostatni turniej oficjalny mimo, że do grona zwycięzców i osób blisko podium znajdowały się notorycznie ten sam krąg osób.

truskawek - 2008-11-23, 13:02

dane? ilość parti???są to liczby 4ro, góra 5cio cyfrowe
wyjątkiem jest Wicherek w pente?
z tego co wiem to drabinki turniejowe i zapisy parti są w pamęci przez 3-4 miesiace(max 6.)

może jest za dużo turniejów prywatnych i maf uważa że powinny starczyć? sam nie wiem:(

ermijo - 2008-11-23, 13:10

A w ogóle to wypada napisać maila do Pan Marka ? Jak uważacie ? Czy może jest to ingerowanie w coś prywatnego i nie możemy oczekiwać odpowiedzi z różnych przyczyn.
Ja jestem bardzo ciekawy, jakie było by uzasadnienie postępowania autora kurnika.
Kwestia tylko, czy należy pytać, wtrącać się w nieswoje sprawy?

s3v3n - 2008-11-23, 13:24

ewentualnego mejla ze strony stowarzyszenia nie traktowalbym w kategoriach wtracania sie w nie swoje sprawy. spytac mozna, a nawet trzeba, inna sprawa czy pofatyguje sie do odpowiedzi na jakims poziomie, a nie typowo bezczelnej w stylu "bo to moje i tak wymyslilem". jest to oczywiscie jego prawo, tak jak moim jest nazywanie mafa b..cem, co tez niniejszym czynie.

ps. sam sie ocenzurowalem

amiga_500 - 2008-11-23, 14:17

Nie pierwszy to raz jak po zmianach w ustawieniach turnieju oficjalnego jakiegokolwiek w danej grze turnieje znikały z listy oficjalnej .Najczęściej w poniedziałek rano MAF korygował sytuacje ręcznie albo działo się to automatycznie . Pewno w poniedziałek turnieje się pojawią na liście na następny tydzień , a od nowego miesiąca będzie to się działo znowu automatycznie. Przynajmniej mam taka nadzieję bo czemu mu było zmieniać parametry i robić sobie daremną robotę lepiej zaraz zlikwidować .MAF jest jednak od dawna nieobliczalny i tu jest problem
zukole - 2008-11-23, 14:43

Ecoban na forum Euroligi napisał :
Cytat:
I have sent an e-mail to the playok administration about the matter, and here is there reply:

We are planning to remove official tournaments in all games as soon as we introduce "clubs" feature (private rooms with tournaments, rating lists etc.). In some games, we are removing official tournaments sooner than that because of frequent cheating that takes place.

dobrychemik - 2008-11-23, 14:48

Czyli idzie w kierunku tego, co jest na BK. A to nie jest zmiana na gorsze.

Istnieje jednak groźba, że pełnię praw klubowych uzyska się po wniesieniu stosownej opłaty.

Muchal - 2008-11-23, 14:50

a może by tak pomyśleć (chyba pomysł dobregochemika) o utworzeniu własnego serwera, na którym byłoby gomoku, renju i pente. Jakby serwer stał się popuarny można by zarabiać na reklamach... jestem zbyt wielkim idealistą?
ermijo - 2008-11-23, 15:01

Muchal napisał/a:
jestem zbyt wielkim idealistą?

Jak są pieniądze i czas to nic nie stoi na przeszkodzie, ich brak jest jedynie napędem motorowym marzeń, które z urzeczywistnieniem mają niewiele wspólnego.

alicecooper - 2008-11-23, 15:12

bmac chce porozmawiać z mafem osobiście, zobaczymy jak wyjdzie, myślimy także o serwerze (od jakiegoś czasu omawiamy to w zarządzie (żeby nie było..))
Karol G. - 2008-11-23, 15:15

Sprawa klubów brzmi nieźle. Może pan Maf ma jakiś pomysł na to, który ma ręce i nogi. Na BK koncepcja klubów bardzo dobrze się sprawdza.

@Muchal: A kto na początku za wszystko zapłaci i za sponsoruje łącza?

-Karol

Muchal - 2008-11-23, 15:16

można by namówić mafa, że skoro gomoku sie nie opłaca na jakiego serwerze to żeby usunął, ale oddal nam kod itp. :) wiem że to nierealne :) ale fajnie by było byśmy sami sobie zarządzali, jeszcze zeby na kurniku był odnośnik i wszyscy gracze z kurnika by trafiali na nasz serwer :)

tak jestem idealistą ;)

angst - 2008-11-23, 15:43

Potwierdzenie słów Ecobana - dziś dostałem taką informację od Mafa:

"W najblizszych planach na Kurniku jest wprowadzenie "klubow", tj.
prywatnych pokoi z turniejami, lista rankingowa, adminowaniem itp.
(takich jakby wlasnych kurnikow).

Nie bedzie wtedy prawdopodobnie turniejow oficjalnych na wszystkich
grach; na niektorych zostaly juz usuniete, poniewaz bylo za duzo
skarg na oszukiwanie podczas tych turniejow (granie programami itp).

M."

Także chyba wszystko w miarę jasne i jeszcze raz zapraszam na dzisiejszy turniej :)

Być może nie jest to taki zły pomysł, a wręcz szansa na przywrócenie pente i renju?

Pozdrawiam

Angst

dobrychemik - 2008-11-23, 16:21

...i na przykład PSGRiP wykupi swój własny pokój...
truskawek - 2008-11-23, 17:55

tak, jasne... i ile osób będzie w nim siedziało? 4-5? zkoda kasy chyba na to, jak można pograć razem na normalnym pokoju
zukole - 2008-11-23, 18:42

15.12.2003 - 23.11.2008 [*] Dzięki.
fo_lou - 2008-11-23, 18:47

Witam po kilkumiesięcznej przerwie.

Przykro mi bardzo, że turnieje oficjalne zostały usunięte z kurnika. W sumie to była jedyna możliwość aby skonfrontować swoje umiejętności z najlepszymi. Nie oszukujmy się, żaden red 2300+ nie zagra z osobą na poziomie 1800 (chyba, że towarzysko, lewą ręką, jednym okiem będzie patrzył na winampa albo na gg).

Jak dla mnie własne pokoje i rankingi to głupota. Jak sobie wyobrażacie grę we własnym pokoju, w którym siedzi najczęściej 5-8 osób? A tak w ogóle to jak ma to wyglądać? Zrozumiałem, że będzie to 20 pokoi o innych nazwach, każdy na hasło i za pewną opłatą. Wtedy ilość graczy zmniejszy się o 80%.

Macie jakieś alternatywy, prócz BK ?

P.S. zukol - zmien podpis ;-)

angst - 2008-11-23, 19:08

Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy odpowiedzieli na mój apel i pojawili się dziś dla uczczenia tej historycznej chwili :) Nie wiem, jak teraz będzie, ale na pewno mamy za sobą pewien etap. Potyczki z Jokingiem, Attilą, potem dominacja Adifka i Zukole, aż ostatecznie smutny koniec z miłym zamknięciem pętli poprzez rekord Attili...

Wiele wspaniałych gier, frustracji, radości, załamań, zwyżek i zniżek formy, użerania z programami i "debiutantami", sukcesów i porażek - naszych wspomnień nikt nam nie odbierze :D Dziękuję wszystkim, którzy te wspomnienia współtworzą :D

Pozdrawiam

Angst

zukole napisał/a:
15.12.2003 - 23.11.2008 [*] Dzięki.

Czyżbyś pisał o tym turnieju? :D

zukole - 2008-11-23, 19:29

Według daty się zgadza, ale to był drugi turniej w tym dniu.

P.S Rządzisz Angst ! Takich plików nawet ja nie mam :P
P.S2 Masz tego więcej ?

angst - 2008-11-23, 19:37

zukole napisał/a:
Według daty się zgadza, ale to był drugi turniej w tym dniu.
P.S2 Masz tego więcej ?


Masz rację. Mam parę takich perełek.

Pozdrawiam

Angst

truskawek - 2008-11-23, 20:19

moge opis do tego pliku? nigdzie tam dredda nie widze.... co to za tur???
zukole - 2008-11-23, 21:00

To są pierwsze oficjale. Ja swoją przygodę zacząłem bodajże 14.01.2004 ( nie jestem pewny )
wicherek - 2008-11-23, 21:53

fo_lou napisał/a:
Witam po kilkumiesięcznej przerwie.

Przykro mi bardzo, że turnieje oficjalne zostały usunięte z kurnika. W sumie to była jedyna możliwość aby skonfrontować swoje umiejętności z najlepszymi. Nie oszukujmy się, żaden red 2300+ nie zagra z osobą na poziomie 1800 (chyba, że towarzysko, lewą ręką, jednym okiem będzie patrzył na winampa albo na gg).

Jak dla mnie własne pokoje i rankingi to głupota. Jak sobie wyobrażacie grę we własnym pokoju, w którym siedzi najczęściej 5-8 osób? A tak w ogóle to jak ma to wyglądać? Zrozumiałem, że będzie to 20 pokoi o innych nazwach, każdy na hasło i za pewną opłatą. Wtedy ilość graczy zmniejszy się o 80%.



Bez takich wg Ciebie "glupot" typu ranking tym bardziej nie zagralabys z czolowka..
Przeciez sa prywatne turnieje rozgrywane przez samych czlonkow stowarzyszenia, tam graja dobzi gracze, wystarczy grac uczciwie. Bez programow, bez oszustow dlaczego nie bierzesz w nich udzialu, skoro tak bardzo Ci zalezy na graniu z lepszymi?

ps. zawsze znajdzie sie ktos dobry, kto zagra na swoim poziomie towarzysko, widocznie pisac nie potrafisz, skoro olewaja Twoje prosby...

ronaldo145 - 2008-11-23, 22:11

Swój pierwszy turniej zagrałem w 2005 roku, nie pamiętam kiedy dokładnie.. ale wtedy się zaczęło ( i było warto ;) ) Szkoda , że oficjalii już nie będzie.
Chaosu - 2008-11-23, 23:51

. . .Ja też mam tego multum ale z pente ; )
Paveo - 2008-11-24, 14:06

fo_lou napisał/a:

P.S. zukol - zmien podpis ;-)


nie Zukol, nie zmieniaj:P:))

a odnosnie tego wszystkiego to szkoda, w sumie gomoku o tez pare lat z mojego zycia:
) kiedys fajnie bylo grac w turach... moze kiedys powroce do tej gry:))

pozdro

vilumisiek - 2008-11-24, 19:32

fo_lou napisał/a:
Nie oszukujmy się, żaden red 2300+ nie zagra z osobą na poziomie 1800


Nie oszukujmy się, żaden red 2300+ nie jest przystosowany do życia w społeczeństwie. Są lepsi z niższymi rankingami, którzy na grę dadzą się namówić.

Paveo napisał/a:
nie Zukol, nie zmieniaj:P:))


Kolejny :P

teletombola - 2008-11-25, 13:04

ja tam polecę jak zwykle z sarkazmem, moje odczucia są jednoznaczne. Kiedy Maf nas potrzebował aby rozwijać kurnik, aby zebrać jakąś tam kase na serwery to było ok, jak teraz ma wszystko o co zabiegal to kopie nas w dupe...taka prawda. PSGRiP raczej jest poważnym tworem i z kim jak z kim ale chyba powinien waszych sugestii wysluchac, nie podejrzewam aby kości czy inna durna gra miała jakies stowarzyszenia i dzialala powaznie. A jesli argumentem jest oszukiwanie grani eprogami itp to sam jest sobie winny, wybierajac w sposob kretynski operatorow, ktorzy albo nie pojawiaja sie na kurniku wcale albo ich praca sprowadza sie do blokowania czata. Do tego potrzebny jest ktos kto ma pasje kto przebywa tam codziennie i zna ta gre od podszewki, np Dress , podejrzewam ze w 20 min wy........l by z turnieju programiste majac pewnosc nie tylko ze gra programem ale tez podalby jego nazwe :) . Przykladem ukladow ukladzikow przy opowaniu jest johanka (sory johana za przyklad) jaka nie bylaby fajna to wiadomo ze ani nie ma czasu na przebywanie na kurniku ani tez nie sadze ze bawi sie w sprawdzanie kto gra progiem kto nie, calkowicie nie rozumiem tej nominacji ale to szczegol. Wiec zanim obetnie sie turnieje z jakis glupawych przyczyn nalezaloby spojrzec w swoja strone...
takie odczucie moje i tyle w temacie..
pozdro

zukole - 2008-11-28, 15:04

Nie ma rozpisanych oficjali na początek grudnia, więc maf po prostu zapomniał albo od grudnia wchodzą zapowiadane pokoje prywatne. W poniedziałek będzie mała rewolucja ? :]
angst - 2008-11-28, 15:29

Poniżej możecie znaleźć kilka pytań, które dodatkowo wysłałem do Mafa i jego odpowiedzi, co może nieco wyjaśni aktualną i przyszłą sytuację w Kurniku:

Cytat:
- czy w nowych realiach znikną również turnieje prywatne (co oznaczałoby całkowite zamknięcię się w obrębie tych "klubów")?

Nie, prywatne beda raczej zawsze.

- czy dzięki tym zmianom jest szansa na przywrócenie renju i pente ("własne Kurniki" to i własne gry?)?

Nie.

- czy znany jest, choćby w przybliżeniu, czas wejścia w życie modelu docelowego?

Idealnie gdyby udalo sie przed Swietami, taki jest aktualnie realny plan.

M.


Pozdrawiam

Angst


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group