Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

Hyde Park - Konkurs Piosenki Eurowizji 2014 - Wasze typy! :)

Usiek - 2014-05-05, 17:41
Temat postu: Konkurs Piosenki Eurowizji 2014 - Wasze typy! :)
Witajcie!

Zakładam ten temat, gdyż ciekaw jestem Waszej opinii nt. obsadzenia finału Eurowizji oraz kto zdobędzie podium. Z każdego półfinału 10 krajów awansuje do finału. Następujące kraje: Dania, Francja, Hiszpania, Niemcy, Wielka Brytania, Włochy już są finalistami, więc przydzielamy im tylko głosy F/P. Zachęcam do aktywnego udziału! Za każdy trafiony typ F/O proponuję 1 punkt, za podium po 2 punkty, za poprawne umiejscowienie na podium po 3 punkty. Obstawiamy do jutra do 20:59. Zaczynajmy!

Legenda:
O - kraj który odpada w półfinale
F - kraj wchodzący do finału
P - kraj na podium

Moje typy:

I półfinał:
Armenia - O
Łotwa - O
Estonia - F
Szwecja - O
Islandia - F
Albania - F
Rosja - P
Azerbejdżan - F
Ukraina - P
Belgia - F
Mołdawia - F
San Marino - O
Portugalia - P
Holandia - O
Czarnogóra - F
Węgry - O

II półfinał:
Malta - F
Izrael - F
Norwegia - F
Gruzja - O
Polska - O
Austria - O
Litwa - F
Finlandia - F
Irlandia - F
Białoruś - O
Macedonia - F
Szwajcaria - O
Grecja - F
Słowenia - F
Rumunia - F

Finał:
Dania - F
Francja - F
Hiszpania - F (top5)
Niemcy - F (top5)
Wielka Brytania - F
Włochy - F

Podium:
1. Ukraina
2. Portugalia
3. Rosja

Film z fragmentami piosenek:
https://www.youtube.com/watch?v=n5iFGGAKjGc

Magda - 2014-05-05, 19:05

Podium

POLSKA!

Dziękuję do widzenia!

zukole - 2014-05-05, 20:19

Ciekawe ile osób zagłosuje w tak krótkim czasie. Widząc post Magdy (zawierający tyle informacji że ha-ha), to raczej mniej niż zakładałeś ;)

Swoją drogą, półfinały tego "show" są jutro i w czwartek, a finał dopiero w sobotę. Głosowanie na finalistów sens ma, ale obstawiać podium w tej chwili ? :]

Usiek - 2014-05-05, 20:29

Właśnie o to chodzi, żeby było trudniej :P
angst - 2014-05-05, 23:40

Obawiam się trochę polityki w tym roku, ale zwykle tak było, no i w sumie co mi szkodzi:

Top 5:

1. Armenia
2. Norwegia
3. Ukraina
4. Dania
5. Azerbejdżan

Udział w finale ponadto:

Belgia
Czarnogóra
Holandia
Rosja
San Marino
Szwecja
Węgry

Austria
Finlandia
Grecja
Irlandia
Izrael
Malta
Polska
Rumunia
Słowenia

Pozdrawiam

Angst

bbj - 2014-05-06, 13:18

Moje typy:

I półfinał:
Armenia - P
Łotwa - O
Estonia - F
Szwecja - P
Islandia - O
Albania - O
Rosja - F
Azerbejdżan - F
Ukraina - P
Belgia - F
Mołdawia - O
San Marino - O
Portugalia - F
Holandia - F
Czarnogóra - O
Węgry - F

II półfinał:
Malta - F
Izrael - F
Norwegia - F (top5)
Gruzja - O
Polska - O
Austria - F
Litwa - O
Finlandia - F
Irlandia - F
Białoruś - O
Macedonia - O
Szwajcaria - F
Grecja - F
Słowenia - F
Rumunia - F

Finał:
Dania - F
Francja - F
Hiszpania - F
Niemcy - F
Wielka Brytania - F (top5)
Włochy - F

Podium:
1. Armenia
2. Szwecja
3. Ukraina

Jako, że staram się każdego roku śledzić ten festiwal to zagłosowałem. Piosenki w mniejszym bądź większym stopniu odsłuchałem, ze względu na czas, wieczorami przed tv spokojnie odsłucham.
Pomimo polityki i tak najlepszą częścią jest dla mnie samo głosowanie i podział punktów.
Polska tradycyjnie posyła słabą muzycznie propozycję, w dodatku jeszcze osłabioną przez wersję angielską. Być może na finał to starczy, biorąc pod uwagę, że gdzieś w Europie obiło się o tej piosence głównie ze względu na teledysk. Może lepsze to niż posyłanie na Eurowizję piosenki nie dość, że słabej to jeszcze w ogóle nieznanej nawet w kraju (np. 2 lata temu).
Nie ukrywam, że trochę sugerowałem się kursami, które widziałem juz wcześniej.

Magda - 2014-05-06, 15:31

Moje typy:

I półfinał:
Armenia - F (Najlepsze, ale nie ma szans na podium)
Łotwa - F
Estonia - O
Szwecja - F
Islandia - O
Albania - F
Rosja - O (Ze względu na sytuację polityczną odpadnie w półfinale, ponadto strasznie naśladują Tatu)
Azerbejdżan - F
Ukraina - O (sorry Usiek, ale nie...)
Belgia - F
Mołdawia - O
San Marino - F
Portugalia - O
Holandia - F
Czarnogóra - F
Węgry - F

II półfinał:
Malta - F
Izrael - F
Norwegia - F
Gruzja - O
Polska - F (top5)
Austria - O
Litwa - O
Finlandia - F
Irlandia - F
Białoruś - O
Macedonia - F
Szwajcaria - F
Grecja - F
Słowenia - O
Rumunia - F

Finał:
Dania - F
Francja - F
Hiszpania - F
Niemcy - F
Wielka Brytania - F
Włochy - F

Podium:
1. Azerbejdżan
2. Wielka Brytania
3. Hiszpania

Słuchając wszystkich piosenek miałam wrażenie, że ponad 50% utworów które będą prezentowane na Eurowizji gdzieś już słyszałam. A one po prostu są tak strasznie podobne do starych Hitów.

Co do uwagi BiBiDżeja zgadzam się z tym, że Polska miałaby większe szansę prezentując piosenkę w języku polskim. Mimo wszystko liczę na top5. W Niemczech i Austrii Donatan i Cleo są na pierwszym miejscu list przebojów.

angst - 2014-05-06, 17:20

A kto głosuje w tym roku? Bo gdzieś mi mignęło, że jest powoływane jury w poszczególnych krajach.

Pozdrawiam

Angst

siwer90 - 2014-05-06, 18:35

I półfinał
Armenia - F
Łotwa - O
Estonia - O
Szwecja - F
Islandia - F
Albania - F
Rosja - F
Azerbejdżan - F
Ukraina - F
Belgia - F
Mołdawia - O
San Marino - O
Portugalia - F
Holandia - O
Czarnogóra - F
Węgry - F

II półfinał:
Malta - O
Izrael - F
Norwegia - F
Gruzja - F
Polska - F
Austria - F
Litwa - O
Finlandia - F
Irlandia - O
Białoruś - F
Macedonia - O
Szwajcaria - F
Grecja - F
Słowenia - O
Rumunia - F

Finał:
Dania - F
Francja - F
Hiszpania - F
Niemcy - F
Wielka Brytania - F
Włochy - F

Podium:
1. Wielka Brytania
2. Armenia
3. Niemcy

Magda - 2014-05-06, 22:20

Pozwolę sobie po komentować te występy które widziałam na żywo:

Armenia:
Na początku fałsz na fałszu, później coraz lepiej. Refren najlepszy, mega moc. Oczywiście zasługuje na dostanie się do finału.
Mój głos "F" podtrzymuję.

Łotwa:
Pomyliłam się i oddałam na nich głos. Chociaż nie powiem, że wersja na żywo podobała mi się bardziej, ale nie sądzę, że się dostaną do finału. "Cep by się przydał" Racja...
Pomyłkowe tak - ale jestem na NIE

Estonia:
Myślę, że gdyby nie tańczyła lepiej by śpiewała to disco z pola.
Jestem na NIE.

Szwecja:
Rewelacyjny początek. Kurde mam to na telefonie a nie wiedziałam, że to Ona. Bbj ma tu rację, jest szansa na podium. Czysto i z emocjami. O to chodzi.
Podtrzymuję głos na TAK.

Islandia:
La la la la la la po po po po po jedzcie już do domu... pa pa pa pa pa pa pa pa... + za fajne garniaki!
NIE!

Konkurs na grzywkę - super! Wygrywa Angst!

Albania:
Dobry głos. Świetnie by się sprawdziła w muzyce gotyckiej. Niesamowita wrażliwość.
Podtrzymuje TAK lecz podium z tego nie będzie.

Rosja:
Siostry bliźniaczki. Lepiej niech się uczą do matury, a nie kariera im w głowie :P Zagłosowałam na Nie, mimo że nawet to nie było tak złe. Mimo tego nie zasługują na finał. Więcej aktorstwa niż muzyki.
Jestem na NIE.

Azerbejdżan:
Na to czekałam cały wieczór. Pierwszy występ na którym miałam "ciary" Piękna kobiety o pięknym krystalicznym głosie. Wysyłam smsa :-)
Wielkie TAAAAK!

Ukraina:
Tick - tock, tick - tock, tick - tock. Piosenka denna. Pewnie przejdzie dlatego, że ma "śmieszny refren" który wpada w ucho.
Jestem na NIE.

Belgia:
Długo się zastanawiałam, czy nie umieścić Go na podium. Rewelacja, ale znając mentalność ludzi nie będzie na podium. Szkoda.
Wielkie jak Twój głos TAK!

Mołdawia:
Co to za teatrzyk? Nie chcę tego słuchać. + za włosy i tancerzy :P
Podtrzymuję NIE.

San Marino:
Najbardziej mnie zaskoczyło póki co. Nie zdziwię się jak będzie podium. Nie wiem dlaczego ale San Marino kojarzy mi się głownie z piłką nożną...
Podtrzymuję TAK!

Portugalia:
A co to? Danza Kuduro połączone z Lambadą? Klimaty Uśka :D
Ło ło ło ła łe ło ło ło ła łe...
Jestem na NIE!

Holandia:
Początek zwalony od Tiny Turner, mimo tego świetny kawałek. Muzykalna Pani i + za gitarkę.
Dalej na Tak!

Czarnogóra:
Piosenka idealna do telenoweli. Czyściutko w punkt.
Podtrzymuję tak!

Węgry:
Najprzystojniejszy Pan z wszystkich jakich dziś tam widziałam :D też się zastanawiałam czy to nie na podium nutka. Dla mnie bomba!
Tak, tak, tak!





Pierwszy półfinał uważam za udany. Fajnie, że niektóre kraje zdecydowały się zaśpiewać w swoim ojczystym języku. Sporo ballad.
Czekam na wyniki!

Magda - 2014-05-06, 23:00

Angst 9/10
Siwy - 8/10
Magdula - 7/10
Bbj - 7/10
Usiek - 5/10

Angst gratki!

angst - 2014-05-07, 00:02

Brak akurat Belgii w top10 półfinału to dla mnie niespodzianka. Typując wiedziałem, że to nie klimat "eurowizyjny" (za dużo melancholii), ale mimo to byłem pewien, że na finał starczy.

Na plus zaskoczyło mnie San Marino, a na minus Ukraina, chociaż kiedyś chyba wygrali z całkiem podobnym kawałkiem, a typowałem ich na podium raczej ze względów politycznych.

Nadal nie wiem, kto wybiera te kawałki, ale skoro Magda wysłała sms, to chyba widzowie?

Jeśli tak, to Usiek komórka w dłoń i manipuluj wynikami w czwartek ;)

Pozdrawiam

Angst

Magda - 2014-05-07, 00:10

Mam nadzieję, że Ukraina nie wygra. Rosja tym bardziej.
Belgia również dla mnie zaskoczeniem - byłam pewna, że będziesz miał 10 punktów.

Co do głosów to:
50% - widzowie
50% - komisja EV.

Co do smsa, to nie zdążyłam :( 10 minut na głosowanie to za mało. Tym bardziej, że robiłam coś innego jak podawali na końcu numery.

Usiek - 2014-05-07, 12:24

Wyniki po I półfinale:

Angst - 14pkt
Siwer - 11pkt
Magdula, Bbj - 10pkt
Usiek - 6pkt

Magda - 2014-05-08, 23:08

Wyniki po II półfinale:

Angst - 25
Siwer - 22
Bbj - 21
Magda - 19
Usiek - 13


POLSKA! YEAH! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

angst - 2014-05-08, 23:44

Cieszę się z liderowania, ale mam pytanie - dlaczego mam odpowiednio 14 i 25 pkt.? :)

Myślałem, że na tym etapie liczą się tylko trafne typy odnośnie finału, czyli max 20 punktów. Co przeoczyłem? ;)

Pozdrawiam

Angst

Magda - 2014-05-08, 23:54

Też tak myślałam, ale Usiek mnie uświadomił jako to liczyć.

Typujesz, że dany kraj odpada. Jeśli odpada masz 1 pkt. Jak zostaje masz 0 pkt.

bbj - 2014-05-08, 23:56

Cytat:
Za każdy trafiony typ F/O proponuję 1 punkt


Choć jest to całkiem zbędne.

angst - 2014-05-09, 02:01

Ale nie bez znaczenia, bo dzięki temu mam 3 punkty przewagi zamiast 1 :)

I tu pytanie - czy za trafne wytypowanie któregoś kraju na podium i wskazanie właściwego miejsca dostajemy 5 punktów (2+3), czy tylko 3 (2+1)?

Pozdrawiam

Angst

Usiek - 2014-05-09, 09:41

Za wytypowanie podium 2, za dobre miejsce 2+3, czyli 5. Za błędne wskazanie podium z poziomu finału (jeden z 6 krajów) 0, za poprawne wskazanie F (pozostanie w finale) 1.
angst - 2014-05-09, 11:01

To w finale nie będzie 26 krajów - wybrana zostanie jeszcze jakaś krótka lista? Może się jeszcze zmienić skład finału?

Trochę nie rozumiem zasad tej zabawy :)

Pozdrawiam

Angst

Usiek - 2014-05-09, 23:17

W finale jest 26 krajów (organizator, Big Five, 20 krajów które przeszły w półfinałach). W chwili obecnej znaczenie ma szóstka krajów bez półfinału (Dania itd.) oraz typy podium. Za każde trafienie "F" czyli pozostanie w finale jest 1 punkt, za postawienie "P" przy kraju który nie wejdzie na podium (z tej szóstki) - 0, za trafne "P" (w każdym przypadku) odpowiednio 2 i 5 punktów.
angst - 2014-05-10, 10:20

Czy pozostanie w finale definiujemy jako brak podium? W tym przypadku nie rozumiem, za co jest punkt :) Że wykonawca z danego kraju się nie rozchoruje albo nie wystraszy i wyjdzie zaśpiewać? :) Za top5 nie ma punktów, chociaż chyba wszyscy to obstawiali, czy tak?

Pozdrawiam

Angst

Usiek - 2014-05-10, 15:48

Nie zaplanowałem punktów za top5 jako, że jest to opcja zupełnie dobrowolna. Pozostanie w finale to brak podium, za to jest punkt (lub nie, jeśli obstawimy podium a dany kraj go nie dostanie - chyba, że przeszedł do finału z poziomu półfinału, wtedy za to punkt jest już przyznany). Punkt w finale będzie przyznany za dobre obstawienie F (podium 2 lub 5). 0 w dwóch przypadkach (kraj z tej szóstki nie zdobędzie podium w przypadku postawienia "P" lub zdobędzie w przypadku postawienia "F"). Oczywiście zostaną też przyznane punkty za trafne obstawienie podium w przypadku pozostałych krajów. Zakładam, że każdy wystąpi i zaśpiewa. :)
zukole - 2014-05-10, 16:57

http://swiat.newsweek.pl/...y,285804,1.html
Usiek - 2014-05-11, 00:34

TOP 5 EUROWIZJI:
1. AUSTRIA
2. HOLANDIA
3. SZWECJA
4. ARMENIA
5. WĘGRY

Pełna klasyfikacja końcowa: http://www.eurovision.tv/...test?event=1893

Wyniki typowania:
1. Angst - 31pkt
2. Bbj - 29pkt
3. Siwer - 26pkt
4. Magdula - 24pkt
5. Usiek - 19pkt

Gratulacje Piotrek! :)

Ciekawostka: Bbj jako jedyny trafnie obstawił kraj na podium (Szwecja). Brawo!

angst - 2014-05-11, 01:04

Dziękuję :)

Rzeczywiście konkurs wyglądałby inaczej, gdybyśmy oddzielnie typowali podium po półfinałach. Na pewno zmieniłbym typy (byłem w zasadzie pewny, że Austria minimum top3), a ja chyba najbardziej zaryzykowałem umieszczając w swoim top5 aż 4 wykonawców z półfinałów.

Ogólnie dzięki naszej zabawie pierwszy raz od dawna obejrzałem konkurs i to razem z półfinałami :) Niewykluczone, że włączyłbym na finał, bo było trochę szumu wokół Cleo i Donatana, ale przypomniały mi się czasy młodości, kiedy w miarę regularnie oglądałem Eurowizję (zrezygnowałem chyba w czasach Mietka i Piaska).

Według mnie podkreślić należy perfekcyjną organizację Duńczyków i świetne wizualizacje. Naprawdę imponujące widowisko.

Pozdrawiam

Angst

Ciekawostka - pytanie: Artur Orzech i (za nim?) część mediów podaje, że 14. miejsce to 3. najwyższy wynik Polski w historii. Pewnie większość kojarzy Edytę Górniak i jej 2. miejsce oraz niezły występ Ich Troje z "Keine Grenzen" (7. miejsce). Ale w 1997 r. Anna Maria Jopek sklasyfikowana była na 11. pozycji. O co zatem chodzi? :)

Magda - 2014-05-11, 01:22

Pewnie wliczają tylko wyniki poza podium, czyli bez Edyty.

Kiełbasa nie dostała żadnego punktu od Polski :twisted:

angst - 2014-05-11, 02:23

Nigdzie jak do tej pory nie znalazłem innej informacji niż 3. najlepszy wynik, a szczerze powiedziawszy wątpię, aby rzeczywiście chodziło o wyłączenie Edyty, czyli najlepszego wyniku. Mnie się wydaje, że A. Orzech, który komentuje Eurowizję od 20 lat, po prostu się (jakimś sposobem) pomylił, a nikomu się tego nie chciało sprawdzić :)

Magda - głosy Polaków dałyby Austrii 4. miejsce :) Jury oceniło bardzo nisko, stąd brak punktów.

W Wielkiej Brytanii i w Irlandii Polska zajęła pierwsze miejsce wśród telewidzów, więc psioczenie na naszych rodaków na Wyspach jest kompletnie niesprawiedliwe.

Pozdrawiam

Angst

P.S. Jest jeszcze jedna koncepcja - A.M. Jopek uzyskała 11. miejsce przy zdobytych 54 punktach, a Donatan i Cleo zgarnęli 62 punkty. Mogło zatem chodzić o to.

Magda - 2014-05-11, 11:41

Donatan i Cleo bardzo dobrze poradzili sobie w głosowaniu widzów. W Wielkiej Brytanii, Irlandii, Norwegii i na Ukrainie zajęli pierwsze miejsce, drugą pozycję w Holandii i na Islandii, a trzecią w takich krajach Austria, Macedonia, Francja, Niemcy, Włochy i Szwecja.


Gdyby liczyły się głosy widzów - Polska w top 5, jak nie podium.

Magda - 2014-05-11, 11:51

Dokopałam się do takiej informacji:

Poniżej przedstawiamy wam miejsca po głosowaniu TYLKO widzów. Jak można zauważyć, sporo krajów nas doceniło. Od widzów zdobyliśmy łącznie 162 punkty!

Irlandia - 1 miejsce (26 -ostatnie- miejsce u jurorów)
Wielka Brytania -1 miejsce (25 miejsce u jurorów)
Ukraina -1 miejsce (8 miejsce u jurorów)
Norwegia - 1 miejsce (19 miejsce u jurorów)
Holandia - 2 miejsce (25 miejsce u jurorów)
Macedonia - 3 miejsce (25 miejsce u jurorów)
Niemcy - 3 miejsce (12 miejsce u jurorów)
Litwa - 4 miejsce (24 miejsce u jurorów)
Białoruś - 5 miejsce (8 miejsce u jurorów)
Austria - 3 miejsce (24 miejsce u jurorów)
Belgia - 4 miejsce (26 miejsce u jurorów)
Francja - 3 miejsce (15 miejsce u jurorów)
Grecja - 5 miejsce (17 miejsce u jurorów)
Islandia - 2 miejsce (23 miejsce u jurorów)
Litwa - 4 miejsce (24 miejsce u jurorów)

Dla kontrastu porównajcie ostateczne punkty. Tutaj widać jak bardzo straciliśmy na zmianach w głosowaniu.

Tak wygląda ranking TOP10 po podliczeniu punktów tylko z głosowania telewidzów:
1 Austria 311 punktów
2 Holandia 222
3 Armenia 194
4 Szwecja 183
5 Polska 162
6 Rosja 133
7 Szwajcaria 115
8 Ukraina 112
9 Rumunia 103
10 Węgry 98




Tak jak mówiłam od samego początku - TOP5 pewne :P

Joyoman - 2014-05-11, 13:15

Podsumowując.

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/t1.0-9/q71/s720x720/10356363_778897925484398_3461017117607433980_n.jpg

bbj - 2014-05-11, 13:27

Te zmiany wprowadzono po to aby ograniczyć ilość skrajnych wyników w krajach ZSRR i Jugosławii przez to krajowe jury.
Chodzi o to aby nie było czegoś takiego jak w poprzednich latach, że np. Białoruś rozdaje punkty tylko po byłych republikach ZSRR. Choć i w tym roku profesjonalne białoruskie jury przyczyniło się do tego, że Ukraina dostała 8 pkt., Armenia 10 pkt., a Rosja 12 pkt. Co nie znaczy, że to były złe piosenki.
W odwrotnej sytuacji jest np. Malta: jury=119 pkt., televoting=17 pkt. !

Europie przypadła do gustu pozycja "pod bonda". Uważam, że gdyby to śpiewała inna kobieta to też by ta piosenka wygrała. Mi osobiście w trakcie finału coraz bardziej zaczęła się podobać propozycja hiszpańska i niemiecka.

Magda - 2014-05-11, 13:50

Mi Hiszpania podobała się od początku. Chyba była to jedyna piosenka którą wysłuchałam całą przed Eurowizją. Armenia i Azerbejdżan trochę na żywo mnie zawiódł.

Co to Conchity Wurst - gdyby nawet to śpiewał jako facet też by wygrał. Piosenka jest genialna sama w sobie.

A sądzę, że np zamiast modelek z Cleo wyszedłby Donatan w bikini to podium murowane :P


"Nie dla psa kiełbasa" - sprawdza się idealnie

No i wiadomo duet Grodzka i Szpak "Dumka na dwa serca"

Magda - 2014-05-12, 16:03

Gdyby kto chciał wszystkie piosenki z Eurowizji (nie w wersji "Live") to proszę o podanie maila.

Ja gdybym wcześniej miała czas je zdobyć i wysłuchać - głosowałabym inaczej :-)

alicecooper - 2014-05-14, 16:19

Nie mogłem się oprzeć
znalazłem coś takiego
ponieważ nie oglądam Eurowizji , śpiewaj z gwiazdami itp
zapytuję znawców czy to ten sam poziom co kobieta z brodą :) ?

http://www.youtube.com/wa...d&v=JN6nf_ssnuo

Magda - 2014-05-14, 17:02

Prosze tylko nie to, mój znajomy śpiewa to na karaoke co piątek... :D

.... a potem zdechł (kondor) :D

Joyoman - 2014-05-15, 20:28

a nie Kondron?
Magda - 2014-05-15, 20:35

I.
W wysokich Andach kondor jajo zniósł
Pierwsze jajo zniósł
Drugie jajo zniósł
Trzecie jajo zniósł
A potem zdechł
A to pech
A na co jemu było tyle jaj
Ajajaj!
Ajajaj!
Na co tyle jaj!
Było mu!

II.
Mały Indianin napiął wielki łuk
Jak on mógł!
Jak on mógł!
Napiąć łuuuuk!

III.
Najlepsze piwo to lubelski full
Gul gul gul
Gul gul gul
Lubelski fuuuul!
Gul guuul!
Takiego piwa nie pił nawet król
Gul gul gul
Gul gul gul
Nie pił król!
Gul guuul!

IV.
Nad Lublin nadleciało stado wron
Nie wiadomo skąd!
Nie wiadomo skąd!
Nie wiadomo skąd!

zukole - 2014-05-15, 20:52

I co to ma wspólnego z Eurowizją? :roll:
Magda - 2014-05-15, 21:38

Tyle, że Alice zapytał czy ta piosenka ma ten sam poziom co Eurowizja.
Czytać nie potrafimy? o_O o_O

bbj - 2014-05-15, 22:00

Magda napisał/a:
Tyle, że Alice zapytał czy ta piosenka ma ten sam poziom co Eurowizja.

Nie ma.

bbj - 2014-05-23, 16:59

Artystki z Rosji 7 lat temu. :P
https://www.youtube.com/watch?v=ivASIwtHALM


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group