Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

Gomoku - Stop "Nabijatorom" Rankingu.........

techn0_kvass - 2004-06-19, 01:21
Temat postu: Stop "Nabijatorom" Rankingu.........
Nabijanie rankingu to rzecz straszna i nie dozwolona jak wiecie :]


Dlatego chcę powiedziec wszystkim którzy to czytają o nie nawalanie punktów na swój ranking ponieważ i ta będziecie grali jak cioty.... :P a operator (nie powiem kto nim jest chodz kazdy pewnie wie) i tak wam zblokuje nik i wasza trudna ,mozolna , ciężka praca pójdzie na marne


Piszcie co myślicie o nabijaniu rankingu 8)

iraa - 2004-06-19, 01:48

pewnie sie wiele osob ze mna nie zgodzi, ale co mi tam :)

mnie osobiscie zwisa i powiewa czy ktos sobie rank nabija, czy nie nabija...
jak gra slabo, a rank ma za duzy - bedzie wiecej pktow rozdawal :wink:

a poza tym co to znaczy ze ktos sobie nabija rank?
gra z lichymi zawodnikami i zdobywa po 1 pkt?
to juz jest nabijanie? czy nabijanie to co innego?
tyle wszyscy o tym mowia, ze to zle i niedobre niech mnie ktos oswietli, bo moze nabijam, a nie wiem.... ;)

ps. ktos sugerowal, ze nawet zbyt duza passa grozi posadzeniem o 'nabijanie' i zablokowaniem konta. dla mnie to paranoja...

--
..::aari^^^

'...protect me from what I want...'

techn0_kvass - 2004-06-19, 01:52

Iraa masz wielką racje ale nabijanie to jest jak sie wchodzi 10 :wink: nikami i samemu sobie daje sie wygrywac albo prosi sie kogos o nabicie czaisz chyba?

[ Dodano: 2004-06-19, 02:37 ]
Ludzie piszcie co o tym Myślicie chętnie poczytam 8) :mrgreen: :P :] :D :)

angst - 2004-06-19, 04:28

Nabijanie ma wiele różnych form. Ja żadnej nie popieram. Ale nie można też przesadzać. Bo trzeba by było Hexagoonowi wszystkie nicki poblokować. On z kim praktycznie by nie grał to nabija :)

Pozdrawiam

Angst

P.S. Czy to znaczy, że fani nabijania słuchają Placebo :P

kantpie - 2004-06-19, 09:34

ehh.... nie moge z głupoty ludzkiej, po co komu nabijanie. Niech troche poczeka to sam dojdzie do poma albo reda. ja na poma 2 lata czekałem i tak niepewnego bo cały czas spadam, heh :) ))
kurczaczek89 - 2004-06-19, 09:49

Nabijanie jest bez sensu bo i tak ktos odkryje ze jakis nick byl nabijany :)
To jest jak z cukierkiem chwila przyjemnosci ktora szybko sie konczy :P

angst - 2004-06-19, 14:53

Ja bym nie miał przyjemności z nabitego rankingu. W innym razie miałbym już dawno kilka czerwonych nicków :)
techn0_kvass - 2004-06-19, 16:22

Wogóle nabijanie to syf jakiś *cenzura* musiał to zacząć i tak się rozpowszechniło :[ :] .Mi tam nie odpowiada nabijanie .GRAM uczciwie
Barfko - 2004-06-20, 17:07

Mnie nabijacze nie przeszkadzają. Nie rozumiem po co się nabija. To chyba jakieś okrutnie nudne zajęcie.

Grający programem też mnie nie obchodzą. Ogólnodostępne programy gorzej grają od ludzi. Za to nie popełniają błędów wynikających z przeoczenia czegoś, ale i tak nie mam satysfakcji ze zwycięstwa przez przeciwnika przeoczenie. Nick się na szaro zmienia od czasu do czasu, ale to można wytrzymać, w końcu oczy i do tego mogą się przyzwyczaić :o)

Przyłączam się do zdania iraa: mi to zwisa i powiewa.

techn0_kvass - 2004-06-20, 22:29

Ja w sumie nie popieram tego Lecz kiedyś pewien chłopak (ranking 1450+) poprosił mnie żebym mu pomógł nabić ranking ponieważ założył się z kolesiem o 60 zł że w tam chyba 5 godzin będzie miał ranking 1800+ i że wisi mu czy zblokują mu nik czy zostawią!!!Chciał tylko pokazać kolesiowi i wygrać 60 zł!!!Pomogłem mu jakimś tam innym nikiem............ :| Czy zrobiłem dobrze???? :?: Chciałem tylko być pomocny !!! Co wy byście zrobili na moim miejscu ????? :?: Napiszcie jak byście się zachowali ???? :?: :|
Chaosu - 2004-06-20, 23:20

  Tarantulla radziła sobie bez nabijania w takich zakładach (jeden dzień - 1200-1800) : ) Dlatego nie popieram pomagania w takich sytuacjach : )
Ece - 2004-06-21, 02:12

techn0_kvass - jest wiecej takich osob, wierz mi. Nie bede pisal czy to dobrze, czy zle - wedlug mnie to jest po prostu pozbawione sensu. Druga moja uwaga, to pewna niekonsekwencja z Twojej strony, gdyz piszesz o nabijaniu, mocno krytykujac takie zachowanie, jednak przyznajesz ze sam w takiej sytuacji czynnie brales udzial.
kantpie - 2004-06-21, 10:05

techn0_kvass napisał/a:
Ja w sumie nie popieram tego Lecz kiedyś pewien chłopak (ranking 1450+) poprosił mnie żebym mu pomógł nabić ranking ponieważ założył się z kolesiem o 60 zł że w tam chyba 5 godzin będzie miał ranking 1800+ i że wisi mu czy zblokują mu nik czy zostawią!!!Chciał tylko pokazać kolesiowi i wygrać 60 zł!!!Pomogłem mu jakimś tam innym nikiem............ :| Czy zrobiłem dobrze???? :?: Chciałem tylko być pomocny !!! Co wy byście zrobili na moim miejscu ????? :?: Napiszcie jak byście się zachowali ???? :?: :|


Może tylko ściemniał, że się założył.

Mógł przegrać te 6 dych, skoro chodziło mu tylko o nabijanie. Ja bym mu nie pomógł. :)

techn0_kvass - 2004-06-21, 12:23

Dobra ja wiem że ich ostro krytykuje ale musiałem wam się przyznac do tego zresztą to było dawno temu jak pomogłem temu gościowi.Teraz gram sam i wisi mi czy ktoś się założył czy nie :mrgreen:

[ Dodano: 2004-06-21, 17:46 ]
a wy mieliscie kiedyś jakąś przygodę z Nabijaniem ?? :!: :]

despair - 2004-06-23, 02:42

heh moze sie naucze korzystac z forum ;p
osobiscie nie rozumiem po co bawic sie w nabijanie (oryginalne podejscie, wiem ;p). moze komus sie nudzi w domu (brak zajec, ambicji, perspektyw na zycie), wiec zaczyna sobie nabijac punkty (a po cholere ? ;) ))).
po jakims czasie nabijanie sie nudzi i zonk, pkt nie ma;) i kto sie smieje ostatni? ;>
jak wiekszosc (a przynajmniej 'kurnikowa' 'elita';) ) gram dla przyjemnosci; takie nabijanie mnie malo obchodzi. mi tym nikt nie szkodzi ..
btw, dzisiaj pierwszy raz widzialam passe ... hmm ... +120 ? ladnie:>

techn0_kvass - 2004-06-23, 16:20

Najbardziej ciekawi mnie to ,kto pierwszy zaczął "Nabijać ranking".........Mnie tam wystarcza moje skromne 1550(będzie 1800 niedługo)mam nadzieję :P :mrgreen:
aaru - 2004-06-24, 10:13

I ja dołączę parę słówek do tematu nabijania.

Mam na myśli tylko to, w którym gra się z samym sobą (lub ewentualnie kumplem) i transferuje punkty z jednego nick'a na drugi. Codziennie jestem w stanie wyłapać takie przypadki. Powinniśmy je piętnować (czytaj banować), lecz należy czynić to mimo wszystko ostrożnie. Zgodnie z zasadą:
Lepiej 10 winnych nie ukarać niż skrzywdzić osobę niewinną.

Natomiast nabijanie na słabszych, co tam. Sam kiedyś zaczynałem, jak wszyscy, od 1200 i cieszyłem się mogąc zagrać z lepszym o 300-500 punktów (a sami wiecie, że nie jest to łatwe). Inteligentna osoba wyciągnie wnioski z takich porażek. Nie tylo zwycięstwa uczą.

Trochę za dużo tego wysmarowałem.

Nabijaniu (temu z pierszej części wiadomości) mowię stanowcze :[ NIE :evil: !!!

Pozdrawiam :D

kashon - 2004-07-08, 18:09

Chaosu napisał/a:
  Tarantulla radziła sobie bez nabijania w takich zakładach (jeden dzień - 1200-1800) : ) Dlatego nie popieram pomagania w takich sytuacjach : )


moj rekord - osiemdziesiat pare minut:)

A jak u Was to sie przedstawia?

Kamil

angst - 2004-07-08, 18:27

To już jest kwestia doboru przeciwników. Nikt z szarymi nie lubi grać, trzeba grać na minutę, więc nie ma lekko. W jeden dzień pewnie jakiegoś pomarańcza zrobiłem, ale głowy sobie uciąć za to nie dam... A w godzinach to na pewno nie jestem w stanie podać...

Pozdrawiam

Angst

GoNdziO - 2004-07-08, 19:58

Kiedys jak jeszcze robilem nicki jak wariat to do poma dochodzilem w 40min grajac na minute z przeciwnikami 1500+ nie kazdy chcial grać dlatego to trwalo 40min...
giętki - 2004-07-12, 09:52

heh, ja kiedys nabilem nicka gietki1991 i tego samego dnia mi go zablokowali. teraz tego zaluje bo to byl moj ulubiony nick, gralem na nim od samego poczatku, bylem na nim nawet niebieski ;)
specyk_14 - 2004-07-20, 22:24

Ja tez kiedyś nabijałem sobie i miałem tego konsekwencje "blok" nicka szkoda mi go było bo było tam duzo partii jak dla mnie... Teraz juz nie nabijam staram się grac uczciwie. Tylko czasami te złe dni są :(

Pozdrawiam,
Specyk

techn0_kvass - 2004-07-27, 06:08

gietki powiedział..........
Cytat:
, ja kiedys nabilem nicka gietki1991 i tego samego dnia mi go zablokowali
............a specyk_14 tak...........
Cytat:
Ja tez kiedyś nabijałem sobie i miałem tego konsekwencje "blok" nicka
To po jaki h** nabijaliście jeżeli dobrze wiecie o blokadach !!!!!!! Marnotrastwo czasu którego i tak mało jest w życiu .........Błagam was Nie "NABIJAJCIE" ponieważ lepiej mieć Poma w pół roku niż w godzine (i Bana po 2 dniach ).......... :P
Unita - 2004-07-27, 13:41
Temat postu: program
ja jak koledze powiedzialem ze mozna nabijac programem (konkretnie joker400 ) to jak zdobyl programem 1700 (a umie na 1300 ;) ) to tak darł ryja z siebie...... Siedz na stole gdzie on gra (juz z mniejszym rankingiem) gostek mu powiedzial ze kiedys wygral z pomem czy tam z redem, a on morde drze ze mial 1700........ ehhhhhhh tacy ludzie to powinni w mario grac na pegasusie,a nie w gomoku na kurniku........... :| :| :|
pins - 2004-07-31, 02:36

techn0_kvass napisał/a:
Najbardziej ciekawi mnie to ,kto pierwszy zaczął "Nabijać ranking".........Mnie tam wystarcza moje skromne 1550(będzie 1800 niedługo)mam nadzieję :P :mrgreen:


tradycja nabijania ranku wywodzi sie z cronixa :) tam to dopiero byly szopki z nabijaniem ranku, 3000 nikogo nie dziwilo...

najlepiej jak kiedys jakis ziom ( minuta pamieta chyba nick ) wlamal sie do bazy crona, i zrobil sobie duzeeego nicka :] hehe, bylo smiesznie

_gnoza_ - 2004-08-03, 12:51

a mi raczej nie przeszkadza jak ktos sobie nabije rank, bo dla mnie rank treningowy nie dzwierciedla sily gracza, a tak naprawde powinno sie patrzec na rank turniejowy gdzie przeciwnikow sie nie wybiera :D
Hozjusz - 2004-08-03, 15:30

techn0_kvass napisał/a:
Ja w sumie nie popieram tego Lecz kiedyś pewien chłopak (ranking 1450+) poprosił mnie żebym mu pomógł nabić ranking ponieważ założył się z kolesiem o 60 zł że w tam chyba 5 godzin będzie miał ranking 1800+ i że wisi mu czy zblokują mu nik czy zostawią!!!Chciał tylko pokazać kolesiowi i wygrać 60 zł!!!Pomogłem mu jakimś tam innym nikiem............ :|


On zdobył te 60 zł nieuczciwie, a Ty mu w tym pomogłeś. Masz za miękkie serce, tak jak Ania dla Zegarka :wink:

angst - 2004-08-03, 15:59

Dlaczego nieuczciwie? Nie powiedział, w jaki sposób go zdobędzie... :P

Pozdrawiam

Angst

adik - 2004-08-04, 00:05

Wierzycie w takie bajki?

To tak jak ci na forach wp i onetu, co piszą, że jak będą mieli ileś tam, to im ktoś da dupy.

Nabijacze są i będą, i taki apelek Techno Kvassa, czy Ece, czy Angsta, czy kogolwiek innego nic nie da.

Jeśli MAF nie zastosuje maksymalnych środków, by powstrzymać nabijaczy, oni zawsze będą.

Pozdrawiam, Adik.

Ece - 2004-08-04, 10:14

Czegokolwiek by nie zrobic, tacy zawsze beda - na nowe przeszkody pojawia sie nowe sposoby ich omijania.

Tak samo nie da sie wyeliminowac nabijania postow na tego typu forach, pisania nie na temat, czy bez sensu - zawsze znajda sie ludzie niereformowalni.

P.S. Techn0_kvass, staraj sie bardziej wazyc swoje posty.

specyk_14 - 2004-08-14, 21:56

A co to za fazka miec nabitego nicka i nie grac.

Tylko pokazac znajomym ze sie ma zółty/pomaranczowy/czerwony kolorek i powiedziec "Rozwaliłem mistrza świata"

Pozdrawiam,
Specyk

zukole - 2004-10-07, 16:46

Mamy teraz minimum 6 nabitych redów: red, digits, woysko_pruskie, dimonite, pure_logic, big_red.
soul_reaper - 2004-10-07, 16:56

Ta ilosc nabitych redow wiaze sie z niebytnoscia ostatnimi czasy kvass'a na kurniku, ale zapewniam Cie ze jak tylko wyzej wymieniony sie pojawi to sytuacja wroci do normy, znaczy do bana :)
jopq - 2004-10-08, 01:52

red,digits,woysko_pruskie,dimonite,pure_logic,big_red :)

digits - biedaczek nabijal przez tydzien prawie, symulowal gry i nikt go nie banowal - smieszne bo cale wieczory na dobrocinie sie meczyl

red - gry bez stawiania, wystarczy odczekac i rezygnacja, kolegi :)

woysko_pruskie - nie mam pojecia kto to,

pure_logic - moje :) planowale to od dawna, zainwestowalem w to 11 pomow, tylko po to aby dojsc do 2100 bez jednej wygranej ani przegranej, same remisy
big_red, dimonite, por_gram to tylko odpady przy pracy. W sumie to udalo sie w 126 remisow dojsc do 2100 :) Poprzednio próbowalem ale konto osobliwy i nieprawdopodobny na remisach dochodzilo do max 1700. A tak swoją droga to nie jestem głupi zeby klikac i klikac, zrobilem sobie makro i ustawialem na np 30 przegranych, a programik ladnie, bezblednie wykonywal. Moze w przyszlosci bedzie symulowal gry, bo jak na razie to nie chcialo mi sie ich wprowadzac, na koncie test_01 i test_02 sa jakies powtarzane partie :)

Poza tym to 'nabijanie' nie bylo groźne, nikogo nie oszukalem, sam stracilem w sumie ponad 20 pomow, ale one juz historii nie mialy i bym niedlugo je stracil, wiec przelalem pkt na pare kont i tak oto powstalo 'pure_logic'

Nie nabijam dlatego zeby ktos pomyslal ze jestem lepszy niz w R, ale aby zrobic nick jakiego jeszcze nie bylo, a z kolei red mial na celu przegonic digits, chociaz początkowo 101 i big red miały przeczekac pol roku :)

Kiedys dawno temu na jednym z nickow gralem z osobami do 1500 i tak doszedlem sobie do 2020, czy cos takiego, operator powiedzial mi zebym tego nie robil bo dostane bana :) i czy to nie jest bezsens? Skoro granice sa zle ustawione to mozna na tym tylko stracic...

Ostatnio stwierdzilem, ze przecież tyle nickow, niewazne doklanie ile, ale duzo, nie jest mi potrzebne, wiec wybralem sobie ulubione a reszta miala posluzyc do "kont remisowych", które wymagaja duzych inwestucji punktowych :)

Dzisiaj tuż po zablokowaniu mojego pure_logic :( wszedlem na kurnik na nicku jopq_pl, dorwal mnie opna post priv i grozi mi blokada tego konta za tamte i za to ze mam ich tak wiele a to JEST ZŁE. Nawet dokladnie nie przeczytalem, a juz nasunela mi sie pewne pytanie: "czy za to ze lubie truskawki rowniez dostane bana?" odpowiedz brzmi TAK, nawet zrzutu nie zdarzylem zrobic, bo juz był niebieski ekran....
Bo jak tak sie zastanowic, to czy jest sens błagać o te pare bitów na serwerze, które nie maja wartosci, czy jak strace kolejny nick to cos sie zmieni? przeciez to tylko prosty ciag znakow zagubiony gdzies w bazach danych.

Czy to co zrobilem jest zle?
Poniekąd tak. Ale jezeli widze ze ktos nabija przez tydzien, zglaszam to, a kazdy mi odpowiada cos w tym stylu "nie moge powiedziec" lub "nie blokujemy nickow" to co moznabylo zrobic z zbednymi nickami? czyz to nie idealny moment na rpzetestowanie makra i zrobienie reda na remisach?

ojoj chyba poleca posty

[ Dodano: 2004-10-08, 02:03 ]
a tak jeszcze dodajac, to to są widoczne nabicia, bez ukrywania sie, przez ostani tydzien przybylo dobrych kilka redow, ciekawe bo osoby które je maja zazwyczaj nie wychodza ponad 2000, nawet czytajac opisy niektorych "juz chyba kazdy ... ma reda"
fajnie prawda?

Moje nabijanie nie zachwialo tym co ranking nam daje: ulatwienie w ocenie mocy przeciwnika, klasyfikacje zawodnikow...

Nietórzy, mniej ryzykujac, zatrzymali sie na 2000+ i co dziwne od tamtej pory juz nie graja na tych nickach, czyli od tygodnia... a nagły skok byl widoczny wlasnie po 'zakazaniu' banowania... Głupie, smieszne wygrane na tychzekontach sa wyjatkowo liczne, a znajda sie takie nicki, w których gry przypominaja rozgrywke na pozniomie ok 1400-1500 a nie 2000-2100...

Celowo nie podaje o kim pisze.

lonewolf - 2004-10-08, 02:31

Nabijanie jest jak spam. Gdy ktoś dostaje spam nie wnika w treść listu, która być może ma głęboki sens, być może autor nawet ma rację. To nieważne. Spam to spam.

Jeśli to jest nadal niejasne, proponuję spróbować przeczytać ze zrozumieniem prosty tekst po polsku. Nie trzeba być geniuszem, żeby podstawić pod tamte pojęcia inne, bardziej odpowiednie to tego tematu. Reszta się zgadza. :twisted:

soul_reaper - 2004-10-08, 09:38

Jopq byc moze kierowaly Toba jakies wyzsze pobudki, ale z pewnoscia teraz pojawi sie problem Twojej wiarygodnosci, wiec nie zdziw sie jesli kiedys zrobisz (uczciwie) wysokiego nicka i po jednym czy drugim donosie kogos bardziej obdarzonego zaufaniem przez opa go stracisz. Pamietaj ze gramy przez internet, tu nie mozna do konca stwierdzic czy ktos gra programem lub w inny sposob oszukuje, dlatego czesto wystarczy uzasadnione podejrzenie by zablokowac dane konto.
Mam rowniez nadzieje ze Twoje 'makro' nie wyplynie na szersze wody internetu gdyz wtedy po prostu cos takiego jak ranking przestanie wogole istniec, nawet jesli nie poprzej jego usuniecie to poprzez jego calkowita niemiarodajnosc.
Zapeniam Cie Jopq, ze wszystkie konta nabite, lub na ktorych w inny sposob nieuczciwie sa zdobyte punkty, czy to konto ma 2500 czy 1700 pkt zostana zablokowane, to tylko kwestia czasu (niedlugiego zreszta).

Pozdrawiam Soul

PS. Sugeruje rowniez nie chwalic sie na glownym jaki to jestes kozak bo nabiles sobie nicki makrem, to tylko wywoluje niezdrowe emocje i podrzuca naszym oszustom nowy pomysl na uprzykrzenie zycia 'normalnym' graczom.

jopq - 2004-10-08, 11:34

1. Program nigdy nie opusci mojego dysku;
2. Nikogo nie oszukalem, bilem rekord starymi nickami w remisach;
3. Nie mam nieuczciwych kont, a tak jak w przypadku tych NIE UKRYWAM NABIJANIA;
4. Ranking to sprawa drugorzedna, jakby ktos gral programem, to bym nie przerwal tylko dlatego ze trace, te, jakze dla Was cenne, punkty;
5. Niech Opy szybciej reagują na nabijanie;
6. Konta które nagle maja 2000-2100+ może powinny zostac poddane 'przegladowi', bo TO i TYLKO to jest oszukiwanie innych graczy, ja miałem w opisie stosowną adnotacje.

100per - 2004-10-08, 11:50

jopq, jaki był GŁÓWNY cel Twojej akcji? (Zresztą poboczne też chętnie poznam) :)
jopq - 2004-10-08, 12:05

zrobić czerwone konta na samych remisach, drugorzedny: zeby nie 'zmarnowaly' sie moje stare konta na ktorych juz nigdy bym nie gral
soul_reaper - 2004-10-08, 12:38

Osobiscie uwazam ze lepszym 'wyzwaniem' byloby dojscie do chociazby 1500 na samych remisac, ale uczciwie, poprzez umiejetnie prowadzona gre z przeciwnikiem. Niestety to czy ustawisz program zeby remisowal czy zeby wygrywal to nie ma wielkiego znaczenia, jest oszustwem i takim pozostanie. A konta i tak Ci sie zmarnowaly bo zostaly zablokowane, skoro Ci na nich nie zalezalo to trzeba bylo je zostawic w spokoju, 6 miesiecy i znikaja, same, a teraz prze kolejne 6 miesiecy beda swiadczyc przeciw Tobie, i mozesz sie bardzo zdziwic gdy za 2 lub 3 miechy ktos Ci wypomni nabijanie i nikt juz nie bedzie pamietal innych okolicznosci tego zdarzenia.
Ponadto uwazam ze nie mozesz wymagac aby 'opy szybciej reagowaly na nabijanie', pamietaj ze op tez czlowiek i ma inne zycie poza kurnikiem. Czasem trzeba pojechac na urlop lub po prostu troche od kompa odpoczac. Mysle ze reakcja byla w calkiem niezlym terminie bo nicki nie utrzymaly sie dluzej niz tydzien.
Pamietaj tez ze takie zachowania skutkuja powstaniem nasladowcow. Wielu ludzi juz wie jak dokonales nabijania, i gwarantuje ze beda probowali sami lub z pomoca znajomych napisac podobny soft. Niestety wtedy glownym winowajca bedziesz Ty, gdyz posiadajac wiedze na ten temat, trzeba bylo ja zachowac dla siebie, a nie szukac uznania u innych.

Pozdrawiam Soul

zukole - 2004-10-08, 14:21

Jopq napisał

Cytat:
red,digits,woysko_pruskie,dimonite,pure_logic,big_red

digits - biedaczek nabijal przez tydzien prawie, symulowal gry i nikt go nie banowal - smieszne bo cale wieczory na dobrocinie sie meczyl

red - gry bez stawiania, wystarczy odczekac i rezygnacja, kolegi

woysko_pruskie - nie mam pojecia kto to,



Woysko_pruskie to zorski(woysko_polskie)

aaru - 2004-10-08, 14:52

A zorski to sodam :D
jopq - 2004-10-08, 17:49

a sodam to ten ktory meczyl mnie na priv przez 3 dni zebym mu reda pomogl zrobic, mialem słabiej grac i to jest najgorsza forma oszustwa...
Chaosu - 2004-10-08, 18:25

[akapit]„a teraz przez kolejne 6 miesiecy beda swiadczyc przeciw Tobie” - jeśli ktoś Ci coś złego powie to niekoniecznie przez to, ja Cię nie znam ale już przed turniejem w Warszawie większość opinii o Tobie jakie słyszałem to: „nabijacz”. Właściwie pochlebna była tylko jedna („gra na poziomie xxxx(ranking)”. Ze względu na moją osobowość nie mam Cię za nabijacza i mimo tych opinni nie uważam żebym Ciebie znał, chcę Ci tylko powiedzieć że to co ja usłyszałem może być/jest/było całkiem powszechne...
jopq - 2004-10-08, 18:56

kurnik nie jest moim zyciem, sorry ale jak ktos mi ucieka po 3 wygranych to kim on jest? a nawet nasi z reprezentacji tak robią, zdarza sie i niewazne kto... wy wszyscy wielbicie ranking, dla Was jest celem gry, jak ktos nabija, nie majac z tego zysku, to jest zly, bo wali sie Wam swiat, Wasz wspanialy ranking traci swoja WIELKA WARTOSC... Wielu doszlo do poma i koniec, teraz tylko tow, jacy to sa wspaniali jestescie, a gracie czesto na poziomie 1500...

Nie ma to jak byc skrytym nabijaczem, jeden nick red a reszta 1800-, red robi wrazenie prawda? taka osoba musi byc madra, bo osiagnela Wasz zyciowy cel...

Kurnik bylby lepszy bez rankingu, wszyscy martwicie sie tylko o niego, gracie durne, powtarzam durne gry na czas, byle wygrac zdobyc ranking o ktorym smicie od tygodnia, przeciez to smieszne... ranking powinien byc tylko turniejowy i zapewniam ze niebylby tak wrazliwy na nabijaczy...

Chaosu - 2004-10-08, 19:01

[akapit]Dobrze jest mieć kogoś kto wie lepiej, zawsze może Cię wyprowadzić z błędu. Dzięki.
jopq - 2004-10-08, 19:03

POTRZEBA NAM LUDZI Z WYSOKIM RANKINGIEM A NIE MĄDRZE GRAJACYCH

chyba o to Wam chodzi, czyż nie?

i jeszcze coś: rozgraniczam ludzi z kurnika z tymi z ktorzy byli na turnieju. Szanuje tych ktorzy sie staraja, ale jak patrze na 90% z Was, z calym szacunkiem to, to smiac mi sie chce...

Kiedy ostatnio grales z kims szarym? Czy odmawiasz gry po 2 przegranych z kims o np 300 mniejszym rankingiem?

[ Dodano: 2004-10-08, 19:08 ]
Skoro ja jestem nabijaczem to kogo oszukalem, komu zbilem ranking?
Ktos sie czuje pokrzywdzony? Wątpie.

najlepiej to sobie w pokoju poprzyklejajcie na scianach swoje najwyzsze rankingi wysnione kolorki, czyż one nie są wyrazem Waszego geniuszu?

Chaosu - 2004-10-08, 19:14

Cytat:
Szanuje tych ktorzy sie staraja, ale jak patrze na 90% z Was, z calym szacunkiem to, to smiac mi sie chce...

[akapit]Dzięki również za to zdanie ale nadal nie bardzo rozumiem jak i dlaczego dzielisz ludzi... wyjaśnisz?

jopq - 2004-10-08, 19:31

Wiem z kim gram, nie gram od wczoraj, ani od tygodnia, znam zachowania większosci stalych graczy, na turnieju poznalem milych ludzi.
Nie bylo przeklinania po partii, nie przeszkadzano sobie nawzajem, ale to co robia ludzie na kurniku to ostanio zniechecilo mnie do tego serwera, przeklinannie po partii to dla wiekszosci normalne, dziwią sie jak mowie zeby tego nie robili, kiedys popularne bylo w grze na 1 min podsuwanie remisow w ostanich sec, pisalem o tym do Mafa i dodal jakze praktyczna nowa funkcje. Kultury nie ma. Jest walka o ranking. 'Dz' najczesciej widze jak wlasnie przegralem 3 raz. To jest wspanialy swiat gomoku?

Dziele ludzi wg kultury i priorytetow.
Uciekasz, przelinasz, oszukujesz innych jestes wiekszoscią. Brawo.
Ciekawe czy stac jeszcze ludzi na odrobine szacunku do przeciwnika.

Moze Wy tego nie widzicie, ale kontrast między renjuclass.com i tamtejszymi lekcjami on-line, serwerem jest wielki. Tam ludzie szanują siebie a nie ranking.

[ Dodano: 2004-10-08, 19:32 ]
RANKING POM SUKCES RED, a moze sama dobra gra by wystarczyla?

martin1234 - 2004-10-08, 19:40

Odsuwając temat trochę od "akcji" Jopq'a chciałbym wyrazić swój stosunek do osób, ktore zdobyły w ostatnim czasie reda w sposób powiedzmy "półlegalny"
Przykładów jest wiele. Przeważnie postępowanie jest takie samo. Najpierw zdobycie reda poprzez chwilową, dobrą grę z dość dobrymi graczami, później zakonczenie "używania" danego nicka. Błyszczy na górze kurnikowej tabeli, więc więcej nie trzeba.
Najbardziej denerwujące jest dla mnie, że dana osoba posiedzi sobie na tym "redzie" z 2 godziny i gdy chce jej sie pograć to wchodzi nickiem o rankingu np. 18xx.
Nie będę się dlużej rozpisywać, bo to co bym teraz napisał napisał wyżej, ładniej Jopq.

lonewolf - 2004-10-08, 20:31

jopq napisał/a:
rozgraniczam ludzi z kurnika z tymi z ktorzy byli na turnieju

Ja też byłem na turnieju. Przypominam ci to tylko dlatego, że wiem, że jesteś moim fanem. :lol:

jopq - 2004-10-08, 20:33

zawsze jakas czarna owca sie znajdzie :)
lonewolf - 2004-10-08, 21:06

Tak. I dlatego masz zablokowane nicki.
jopq - 2004-10-08, 21:16

pech co? jak to mozliwe, a tak sie stralem zeby nie bylo widac... zylem nadzieją ze przetrwaja pol roku i wtedy bede mogl poczuc sie lepszy... ja tak nie mysle

a Ty swoje 1804 to bedziesz widzial jeszcze dlugo... no ale przeciez to POMARAŃCZOWY

zukole - 2004-10-08, 21:26

A tak wtrącając lone kto to jest lonwolf_sie_wozi.

Jopq napisał:
Cytat:
Kurnik bylby lepszy bez rankingu, wszyscy martwicie sie tylko o niego, gracie durne, powtarzam durne gry na czas, byle wygrac zdobyc ranking o ktorym snicie od tygodnia, przeciez to smieszne... ranking powinien byc tylko turniejowy i zapewniam ze niebylby tak wrazliwy na nabijaczy...


Zgadzam się, ranking to nie jest nic wielkiego
Są turnieje aby taki gracz, który uzbierał te 2100 lub więcej wykazał się na co go stać.

martin1234 - 2004-10-08, 21:37

Turnieje oczywiście, macie rację, ale też trzeba wziąć pod uwagę, że nie są w pełni sprawiedliwe.
Na turnieje wchodzi dużo nowych graczy, z których myslę większa część po prostu wprowadza nowe nicki do turniejowego rankingu. Powoduje to zachwiania i np. pierwsza 5 to nicki Jokinga itd.
Nie raz, po prostu nie wiadomo kim jest zwycięzca turnieju.
Choć, jak ostatnio wszedłem zauważyłem lekką poprawę i szarych było już znacznie mniej. Może znowu zaczne grać w turniejach:-)

Barfko - 2004-10-08, 21:58

Hej! Panowie, ale raban! Wyglądało to z początku tak. Jopq ma obsesję i postanawia ustanowić jakiś absurdalny rekord. No, i fajnie. Skoro go to bawi, to wszystko jest w porządku, bo kurnik ma być dla zabawy. 100per, obdarzony szlachetnym szacunkiem do innych ludzi, podejrzewa Jopq'a o jakąś wyższą intencję. No, to Jopq odpowiada: "ranking to rzecz, którą można manipulować i to na wiele sposobów, z których niektóre są niesamowite". No, i też dobrze rzeczywiście nie wszyscy zdają sobie sprawę z takich rzeczy. Potwierdza to wywiązująca się wkrótce potem dyskusja, w której występują słowa: "nabijacz", "szacunek", "wartość człowieka" i inne pierdoły. A najmniej istotna rzecz ze wszystkich w tym temacie to ta liczba przy nicku.

Dużo racji ma według mnie Jopq. ALE... jest, według mnie, jeszcze jeden rodzaj "podbijania" ranku, zupełnie legalny. Polega on na tym, że człowiek studiuje jakieś otwarcie do znudzenia, po czym jeszcze mu tego otwarcia mało, więc aplikuje je do gier z przeciwnikami. To naprawdę działa na rank. Takim studiującym jest właśnie Jopq :) . Ale ta broń usztywnia gracza i łatwo go potem zaskoczyć nieco dziwniejszym otwarciem. Dałbym to Jopq'owi do namysłu...

soul_reaper - 2004-10-08, 22:16

Jopq, widze ze masz jakas awersje do lonewolfa, a przede wszystkim przeszkadza Ci ze ma on pomaranczowego nicka. Zauwaz jednak iz pomimo posiadania takowego, nigdy nie zgrywa czlowieka ktory zjadl wszystkie rozumy w tej grze.
Mysle ze aby lepiej zrozumiec jego sytuacje, sprobuj wejsc na go i zrobic chociaz zolty kolor. Pamietaj jopq, ze lonewolf jest przede wszystkim goista a dopiero potem gomokowcem.

Co do reszty tzw 'nowych redow' to wole sie nie wypowiadac bo jeden mnie dzisiaj zjechal na priv, ze jak jestem taki cwaniak to sobie sam powinienem reda zrobic a nie wymadrzac sie, i pewnie mial sporo racji, tylko ja nie chce reda na ktorego nie zasluguje (a wiem ze nie zasluguje i dlugo, a moze nigdy nie bede)

jopq - 2004-10-08, 22:40

Cytat:
Polega on na tym, że człowiek studiuje jakieś otwarcie do znudzenia, po czynm jeszcze mu tego otwarcia mało, więc aplikuje je do gier z przeciwnikami.


Barfko zobacz sobie moje ostatnie gry swap, mysle ze na ostani 1000 gier tylko ok 10-20% gralem ukladem o którym mowisz, zazwyczaj kilkam 3 razy gdzies miedzy rogiem i srodkiem. A poza tym kazdy ma swoj uklad, ulubiony. Podoba mi sie debiut Dein. Alice ma swoje przy krawedzi, wielu ustawia ulubione pro. Dredd zawsze gra to swoje krótkie. A ty zawsze grasz inaczej?

[ Dodano: 2004-10-08, 22:41 ]
Barfko nawet nie powie jaki jest jego kurnikowy nick :)

lonewolf - 2004-10-08, 22:42

zukole napisał/a:
A tak wtrącając lone kto to jest lonwolf_sie_wozi.

To jopq.

A także: lonewolf_1804pkt, lone_moj_idol, fan_lonewolfa, lonewolf_pomek, mam_rank_1804, lone_1804_lone.

No comments.

jopq - 2004-10-09, 00:22

hehe no bez jaj, myslisz ze ja mam te nicki? hehe dobra konczmy temat... Tutaj jakas kaszana sie zrobila.

Lonewolf ma jakies uprzedzenia do mojej osoby i chyba poszedl o krok za daleko, oskarzac o cos czego nie jest pewien, o czym nie moze byc pewien...

Czy jestem taki głupi zeby grac na nicku z ciagiem znakow lonewolf? przeciez to paranoja...

Ciekawy jestem dlaczego uwazasz ze to moje?

[ Dodano: 2004-10-09, 00:25 ]
jaki z tego wniosek? Lonewolf to niepowazny czlowiek. Cos jeszcze? Owszem takich ludzi nalezy unikac, bo zawsze mogą posadzic Cie o cos czego nie zrobiles, tylko dlatego ze maja inne poglady. To bylo głebokie, prawda?

[ Dodano: 2004-10-09, 00:26 ]
Poza tym nie uzywam słow typu 'wozi' :)

bad_mojo - 2004-10-09, 01:10

ło ho ho ho , ale sie ludzie rozpisaliście :) co za bzdury, i wiedziałem od początku, że ktoś powie, że te nicki z lonewolf to nasze, hehe, to było do przewidzenia. Lonewolf, ja mam 19 lat i jestem studentem, jopq tak samo, i naprawde reprezentujemy nieco wyższy poziom poczucia humoru.

TAK TAK, nicki red i 101 są moje. Na nick red polowałem 2 tygodnie, aż sie zwolni, i zarejestrowałem go jakieś 1-2 min po tym, jak się odnowił po 6 miesięcznej nieaktywności. Nabiłem go potem kosztem moich pomów na 2500, bo tak mi sie podobało. Widziałem, że i tak go zablokują, ale nie ma to żadnego znaczenia. Może poza tym, że nie dobije go już do 3000 :( ale się tym nie martwie ;) , bo i tak 3000 sobie kiedyś zrobie

co do blokowania kont, to możecie mi ich blokować dowolną ilość, możecie nawet IP blokować, nie ma sprawy. Troche sie wkurzyłem, jak mi po raz pierwszy zablokował ktoś nicka za nic (moxon), ale nie ma sprawy. Troszkę się zdziwiłem, gdy zablokowano mi następny nick za nic (tamtum) - właściwie to wiem za co, za to, że pół roku wcześniej oddałem komuś pare partii, wtedy, kiedy dopiero zaczynałem w to grać. Troche bardziej sie zdziwiłem, gdy zablokowano mi kolejny nick (sorex) - tym razem napisali, że nabijałem rank. No tak, wszystko spoko, tylko że ja go nie nabijałem :) czy mając konto 1800 nie moge sobie zagrać paru gier z kimś początkującym, nie kapuje..... Tak oto dochodzimy do konkluzji, że dopóki na kurnik bedzie można wchodzić kilkoma kontami naraz, ten rank nie ma żadnego znaczenia, bo pewności mieć w takiej sytuacji nie można....

Pewnie sobie teraz jeszcze coś popiszecie, ale nie koniecznie bedzie mi sie to chciało czytać, więc zapraszam do rozmowy na kurniku lub na turnieju w Wawie. Siedze zazwyczaj na koncie pantopoda lub bad_mojo. Do nich sie jeszcze nie doczepili....

soul_reaper - 2004-10-09, 10:34

pantopoda napisał/a:

Lonewolf, ja mam 19 lat i jestem studentem, jopq tak samo, i naprawde reprezentujemy nieco wyższy poziom poczucia humoru.

Jesli macie taki wysoki poziom humoru to naprawde nie rozumiem co mialo na celu tworzenie nabitych nickow

pantopoda napisał/a:

Nabiłem go potem kosztem moich pomów na 2500, bo tak mi sie podobało.

pantopoda napisał/a:

co do blokowania kont, to możecie mi ich blokować dowolną ilość, możecie nawet IP blokować, nie ma sprawy. Troche sie wkurzyłem, jak mi po raz pierwszy zablokował ktoś nicka za nic (moxon), ale nie ma sprawy. Troszkę się zdziwiłem, gdy zablokowano mi następny nick za nic (tamtum) - właściwie to wiem za co, za to, że pół roku wcześniej oddałem komuś pare partii, wtedy, kiedy dopiero zaczynałem w to grać. Troche bardziej sie zdziwiłem, gdy zablokowano mi kolejny nick (sorex) - tym razem napisali, że nabijałem rank. No tak, wszystko spoko, tylko że ja go nie nabijałem czy mając konto 1800 nie moge sobie zagrać paru gier z kimś początkującym, nie kapuje..... Tak oto dochodzimy do konkluzji, że dopóki na kurnik bedzie można wchodzić kilkoma kontami naraz, ten rank nie ma żadnego znaczenia, bo pewności mieć w takiej sytuacji nie można....

Tutaj masz dokladny powod, dla ktorego niektorzy sobie nie moga pograc z poczatkujacymi, chodzi o zaufanie opa. Jesli nabijales to nie dziw sie ze przylgnela do Ciebie latka oszusta. Nie dziw sie rowniez ze Twoje konta sa traktowane szczegolnie podejrzliwie przez opa. Wstarczy w takim wypadku cien podejrzenia rzucony przez kogos ze grasz nieuczciwie i idzie blok.
A co do tego ze nie mozna grac z poczatkujacym, mozna i najlepszym tego dowodem jest chociazby alicecooper czy flight_of_icarus.
Pamietajcie ze opinie o sobie jest bardzo latwo sobie zepsuc, natomiast zaufanie i szacunek do osoby buduje sie bardzo dlugo.
pantopoda napisał/a:

Może poza tym, że nie dobije go już do 3000 ale się tym nie martwie , bo i tak 3000 sobie kiedyś zrobie

Powodzenia, i mam nadzieje ze jesli kiedykolwiek sprobojesz to zrobic, bedzie to Twoj ostatni dzien na gomoku na kurniku.

Bez pozdrowien Soul

zukole - 2004-10-09, 11:18

Jopq napisał:
Cytat:
Podoba mi sie debiut Dein. Alice ma swoje przy krawedzi, wielu ustawia ulubione pro. Dredd zawsze gra to swoje krótkie. A ty zawsze grasz inaczej?


Rogówki to co innego.

jopq - 2004-10-09, 12:16

Cytat:
Rogówki to co innego.
zagraj z nim pro i jeszcze jak zeruje na Twoj ranking, zdziwisz sie, nigdy innego nie wybierze :)

Cytat:
A co do tego ze nie mozna grac z poczatkujacym, mozna i najlepszym tego dowodem jest chociazby alicecooper[...]

Jak mialem od Alice ranking większy o ok.80 to dziwnie zapraszal mnie na 1 swap, ciekawe o co mu chodzilo? Może chcial mnie nauczyc czegos wspanialego? kto wie...

[ Dodano: 2004-10-09, 12:18 ]
acha i jeszcze cos krotkie pro Dredda dawalo za duzo przewage przeciwnikowi na swap, wiec byle jakie inne przy krawedzie jest lepsze :) Nie mozna tu mowic o wielkiej znianie upodobań, ale o tym ze gracze od pewnego poziomu graja głownie swap i On musial to uszanowac, chociaz niedawno jeszcze bardzo unikal...

angst - 2004-10-09, 13:30

jopq napisał/a:
Jak mialem od Alice ranking większy o ok.80 to dziwnie zapraszal mnie na 1 swap, ciekawe o co mu chodzilo? Może chcial mnie nauczyc czegos wspanialego? kto wie...


Alice zaprasza kogokolwiek kto jest wolny. A pewnie najpierw probuje zapraszac ludzi z wyzszym rankingiem, bo kto woli mierzyc sie z kims slabym niz z dobrym? Przynajmniej takie odnioslem wrazenie...

Ech Jopq. Daj juz spokoj. Zrobiles jakas tam akcje - swoj cel - czerwonego nicka na samych remisach takze zrealizowales. Zostales zablokowany (sam wiesz, ze slusznie) i szukasz teraz wszedzie winnych. Niestety Twoje oskarzenia staja sie coraz bardziej krzywdzace i absurdalne. Grasz dobrze, jestes inteligentny - wykorzystaj to w dobrym celu... To moja rada dla Ciebie...

Pozdrawiam

Angst

Minuta - 2004-10-09, 14:34

Chcialbym przypomniec, iz identyfikator zukole jest zablokowany za nabijanie rankingu...
zukole - 2004-10-09, 14:52

Minuta napisał:
Cytat:
Chcialbym przypomniec, iz identyfikator zukole jest zablokowany za nabijanie rankingu...


Grałem z kolegą, który nie umiał grać ;) Nie miało to na celu nabicie rankingu.

jopq - 2004-10-09, 16:09

1. Angst: tamta sytuacja była jednoznaczna, ale niewazne.
2. nie szukam winnych - wszystko bylo zaplanowane - banowanie sie dziwnie przedluzalo, ale to nie moja wina, nawet liste na opka zrobilem z nickami na ktorych nabijalem :)
3. po osignieciu 2100 napisalem "teraz mozecie zablokowac mi nicka"
4. konczmy ten temat !

Zobaczcie moja propozycje strony stowarzyszenia i loga:
http://www.gomoku.boo.pl/psgrp/

kashon - 2004-10-09, 16:15

zukole - na kurniku sa dziesiatki osob, ktore sa w stanie podczas tworzenia nowego nicka miec poczatkowe staty 30(40)-0.

Przypominam, iz aby przestac byc szarym ( z kim zolci, a tym bardziej pomaranczowi rankingowo nie graja) - nalezy rozegrac ( wygrac w przypadku wielu osob) 25 gier.

Ciekawi mnie na jakiej podstawie opi roznicuja nabijanie od bycia duzo silniejszym graczem od przeciwnika i wynikajace z tego zwyciestwa.

serdecznie pozdrawiam,
kashon

bad_mojo - 2004-10-09, 17:31

przecież alicecooper sam sobie nicka nie zbanuje, poza tym on sam dobrze wie, że nie nabija, i nie musi przeglądać swoich gier w poszukiwaniu passy +25 z początkującymi. Nie wiem czy jest to zrozumiałe, ale nie umiem tego inaczej napisać. To po pierwsze.

Po drugie zablokowano mi bezsensownie 3 fajne nicki, na których mi zależało, m.in. przez liste kontaktów, bo administratorowi zdawało sie, że nabijałem. Tak być nie powinno. Teraz nickiem red dałem mu dobry powód do zbanowania mi konta. Nabiłem rank 2500, bo miałem taką możliwość, gdybym nie mógł wejść dwoma nickami naraz, pewnie nie chciało by mi sie szukać kogoś, kto podziela moją "fascynacje" nabijaniem.

Po trzecie swego czasu bawiłem sie z minutą w "gre", w której on nachalnie sprawdzał wszystkie moje nicki w poszukiwaniu cienia nabijania. Na tamtum mu sie udało, no i spoko. Przynajmniej było śmiesznie :)

Po czwarte primo, całkowiecie nie rozumiem, o co wam chodzi z tym rankingiem. Zakładam, że jak gracie, to po to, żeby doskonalić umiejętności, a nie kumulować punkty. Przecież wiadomo, że nie osiągnąłem ranku 2500 legalnie, bo ,przy dzisiejszej punktacji, jest to praktycznie rzecz biorąc niemożliwe. Konto gomoku_mentor powstało, kiedy jeszcze za każdą wygraną, nieważne z kim, dostawało się 3 punkty. Przecież na kurniku nie gra sie na pieniądze czy cokolwiek wartościowego. Ten ranking naprawde rzadko mówi o tym, jak silny jest zawodnik, złaszcza teraz, gdy punktów na kurniku zrobiło się niepokojąco dużo......

Kończąc ten idiotyczny wywód chciałbym zaznaczyć, że dopóki będę miał możliwość zrobienia ranku 3000, będę próbował go zrobić. Dlaczego? Nie, nie mam za dużo wolnego czasu, i nie, nie jestem pojebany. (chyba) Zrobie go, bo podoba mi sie ta liczba a zwłaszcza ostry kolor czerwony przy moim nicku, jakikolwiek by on nie był. A co do tego, że bedzie to mój ostatni dzień na kurniku, to bym polemizował.. chyba, że qrde stanie się coś niesamowitego :)

angst - 2004-10-09, 17:36

Nigdy nie bylo tak, ze za kazda wygrana dostawalo sie 3 punkty...

Pozdrawiam

Angst

lonewolf - 2004-10-09, 18:00

angst napisał/a:
Nigdy nie bylo tak, ze za kazda wygrana dostawalo sie 3 punkty...

Tak nie było, ale za każdą wygraną dostawało się co najmniej 3 punkty. Ogólnie wiadomo o co chodzi.

Ece - 2004-10-11, 00:12

Jopq - jak dla mnie przede wszystkim mozna sobie darowac krytyke ludzi, ktorzy graja dla rankingu. Lubia, to niech graja. Tak samo ktos moze napisac, ze jestesmy debilami sprzeczajac sie o jakies rankingi na jakims kurniku, jakby to byla sprawa priorytetowa naszej egzystencji.

Patrzac na czysta tresc Twoich wypowiedzi, mozna powiedziec ze masz racje, granie dla ranku jest bez sensu etc. Jednak forma wypowiedzi odebrana zostala jednoznacznie jako nawet nie tyle co krytyka, co atak. Odpowiedz mogla byc tylko jedna.

Jesli chodzilo Ci o przekonanie ludzi do swoich pogladow, wydaje mi sie ze obrales zla droge.

jopq - 2004-10-11, 00:36

Bardzo nie chcialbym kontynuować tego tematu.

Choćby dzisiaj: 3 osoby ze mne nie zagraly bo mam za niski ranking. Z jedną, z którą wczesniej wygralem 12:4, przegralem 2 pierwsze gry i uciekła... Jak mialem ponizej 1600 :) to zdecydowana wiekszosc pisze mi zebym przyszedl na pomaranczowym. Kolejna, po tym jak ulozyłem sobie otwarte 4, zwiała i ja mam czekac 5 min?

Czy ludzie przychodzą na kurnik aby grać, a moze aby popatrzec na swoj ranking?

Może jeszcze jedna anegdotka; wczoraj na turnieju w ostatnich sekundach ktoś, jak juz mam ulozonego wina, klika remis i co to ma być? Przecież taka gra nie ma sensu, ludzie nie mają honoru, co mu po tych zalozmy 8pkt? Jeżeli za chwile je straci bo jest slaby...

Wg mnie ranking jest za mało wrażliwy. Może powinien być w stopniach np.: od 1 do 20
Tak zeby nie bylo wiadomo ile nam brakuje do kolejnego. Poza tym przydałaby sie funkcja ustawiania konkretnej ilości partii(tak jak jest na gambler.ru), a nie ze można uciec po 1.

Ece - 2004-10-11, 01:22

jopq napisał/a:
Czy ludzie przychodzą na kurnik aby grać, a moze aby popatrzec na swoj ranking?
Jest to wkurzajace, gdy chcesz pograc, jednak jak ktos czuje sie szczesliwszy i lepie mu w zyciu dzieki temu, to czemu nie. Ondik ma opis "Reda ma juz kazdy cipek" na przyklad ;)

Dla wielu osob kurnik i to, co sie na nim dzieje to sposob na zycie, a ranking... mi nie przeszkadza granie dla rankingu, a co najwyzej niski poziom kultury graczy. Jak wchodze na makao na przyklad na stol z zoltymi, gdy sam mam 13xx, kick od razu idzie - wkurza mnie to, ale kwestia kultury graczy to nie ten temat.

adik - 2004-10-22, 22:18

Cytat:
Poza tym przydałaby sie funkcja ustawiania konkretnej ilości partii(tak jak jest na gambler.ru), a nie ze można uciec po 1.


Nie "przydałoby się" tylko to po prostu musi być :]

Nie ma dyskusji, bez tego to ani rusz.

Pozdrawiam, Adik.

bad_mojo - 2004-10-23, 12:47

tak, możliwość ustawienia konkretnej ilości partii to jest naprawde dobry pomysł. Ale, nie wiem jak to wygląda na gambler.ru, zastanawia mnie jeden fakt. Co się dzieje, jak ktoś odmówi dalszego grania? Nalicza się mu porażki? W takim razie byłby to nowy świetny sposób nabijania, zostawiam sobie konto i juz w ogóle nic nie musze robić, ustawiam 100 partii i ide na obiad. :] ale to pewnie nie takie proste, po 3 ucieszkach anulacja ustawień?
jopq - 2004-10-24, 11:19

Proponuje gre do 2-3 wygranych i pkt zdobywaloby się w podobnym jak dotychczas zakresie. Wahania rankingu bylyby mniejsze i równiez nabić byloby trudniej.

Co sądzicie to tym pomyśle:
na 1 min przymusowe granie do 3 wygranych;
na 2,3 min do 2;
dopiero powyżej tych czasów możliwość rozgrywania pojedynczych partii.

Może to uzdrowiłoby ranking i przestalibyśmy widywać ludzi raz z 1400 a kolejnego dnia 1800, ba, raz 1800 a kilka dni później 2100+. Możnaby też wprowadzić wymuszanie gry rankingowej, tzn. gdy nie rozegramy w miesiącu 10 gier to nasz kolorek zmienia się w szary i dopiero po nadrobieniu zaległości powraca do poprzedniego stanu. Może trochę przesadziłem :)

Ece - 2004-10-24, 12:06

Wystarczylby kvass :]

Poza tym zawsze znajda sie tacy, ktorzy beda nabijac w ten, czy inny sposob :)

alicecooper - 2004-11-03, 16:34

Nie sądziłem że mój nick pojawi sie w tym temacie ;] dlatego pisze z pewnym opóźnieniem:

angst napisał/a:
jopq napisał/a:
Jak mialem od Alice ranking większy o ok.80 to dziwnie zapraszal mnie na 1 swap, ciekawe o co mu chodzilo? Może chcial mnie nauczyc czegos wspanialego? kto wie...


Alice zaprasza kogokolwiek kto jest wolny. A pewnie najpierw probuje zapraszac ludzi z wyzszym rankingiem, bo kto woli mierzyc sie z kims slabym niz z dobrym? Przynajmniej takie odnioslem wrazenie...


dzieki angst
a do jopka napisze złośliwie:
jak sobie wyobrażasz, ze wchodze na kurnik i zapraszam samych słabszych??
ha ha ha rozśmieszyłeś mnie

jopq - 2004-11-03, 18:52

Po pierwsze Alice prosze Ciebie o choc odrobine kultury, jak piszesz do mnie po nazwisku to z wielkiej litery, to chyba nie jest za wiele. Zawsze staram się pisać z szacunkiem o innych i chciałbym, zeby oni pisali w ten sposob rowniez o mnie.

Poza tym jak widze, ze nie ma z Toba i innymi starymi wyjadaczami miejsca na dyskusje. Tworzycie zamknieta spolecznosc do ktorej mozna wejsc tylko i wylacznie przymilajac sie. Widze to, chocby po tym jak Ece, piszac o sobie na renjuclass.com, wymienil prawie wszystkich, bo pominal moja osobe. Wiem jak mam to rozumiec - jednoznacznie.

Powstalo tutaj wiele tematow tabu. Ja nie moge napisac pewnych rzeczy, a gdy komus z Was, zamknietej grupy, sie cos wymsknie - reszta milczy (bezpodstawne oskarzenie pod moim adresem).

Czas sie chyba ewakuowac, zerwac kontakty, bo jestescie wobec siebie bezkrytyczni. Widze w tym pewnego rodzaju 'oblude', ale sami sie nie zmienicie.

Nie mam nic to Marka, a nawet bardzo go lubie, bo wiem jakim jest czlowiekiem, najczesciej wystarczy raz spotkac kogos, zeby byc w stanie ocenic jakim jest.

To byl epizod, ktory dla mnie nic nie znaczy, ale wiekszosc z Was lubi bawic sie w takie smieci, wiec jeszcze pewnie mi to wypomnicie.

A tak w ogole to fajnie ze kazda moja wypowiedz jest przez Was cytowana.

adik - 2004-11-03, 20:53

Cytat:
Tworzycie zamknieta spolecznosc do ktorej mozna wejsc tylko i wylacznie przymilajac sie.


Zaimponowałeś mi tym - nie mówię tego złośliwie - zawsze uważałem, że między sobą wszyscy włażą sobie w coś..

Jak ktoś pisze "Józeczku, masz rację :-) )", a ktoś ma nick "franek14", to skąd ja mam wiedziec o kogo chodzi.. Najbardziej się uśmiałem, jak wielki polonista, dysponujący (nie wątpie w to nadal) różnorodnym i bardzo bogatym słownictwem, napisał w temacie o Logo Stowarzyszenia: "BrawQ Ewciu" - LOL :lol:

Przede wszystkim Q = KU, a nie KA. Brawku Ewciu? :|

Gdyby nie to, że pracę jednego z piszących tam pominięto i zajmowano się tylko Despair, która co by nie stworzyła to i tak fenomenalne, to pewnie bym nie wiedział kim jest EWCIA.

Cóż, JopQ ma rację. Smiał się przeciwstawić, to już jest odrzucany na bok, nikt się nie będzie z nim liczył, itd.. tylko nie rozumiem kilku rzeczy - co Ece ma wspolnego z Gomoku ostatnimi czasy? Wchodzi po to, aby popatrzeć na innych, ranking wiecznie taki sam (ostatnio male przeskoki), jedyne co, to to ze gra na turniejach w realu.. Tak samo Despair - wchodzi tylko po to, żeby pogadać.

W ogóle mnóstwo takich osób - nie rozumiem tego, bo macie i forum i shoutbox i jeszcze na Kurniku "witaj Jurusiu", albo "cześć Ewciu :*" to jest tak wkurzające, ze hej :|

Przed turniejem nr. 1 nie byliście tacy - potem Ci co nie byli na turnieju, to są już jacyś gorsi.. :/

Pozdrawiam, Adik.

Ece - 2004-11-03, 21:03

Podejme dyskusje, bo moze uda sie wyjasnic pare spraw.
Cytat:
Po pierwsze Angst prosze Ciebie o choc odrobine kultury i jak piszesz do mnie po nazwisku to z wielkiej litery, no chyba ze mamusie Ciebie nie nauczyla.
Mysle ze chodzilo o Marka, a jemu z kolei nie szlo o nazwisko jak mniemam. Na dodatek pisal wszystko mala litera, wiec to jest czepianie sie.

Nie wiem czy zauwazyles, ale dosyc duzo krytykujesz. Nie wiem jak Ty, ale ja nie lubie jak sie krytykuje to, co robie. Oczywiscie nie mam tutaj na mysli konstruktywnej opinii, ale jak to w Twoim przypadku jest, zlosliwych uwag. Moze nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale tak wlasnie sa one odbierane. Jesli o to Ci chodzi, to chyba nie ma o czym mowic. Jesli nie, to pomysl cholera dlaczego akurat Ciebie sie czepiaja.

Napisales ze nabijales, bo to, bo tamto, a wszyscy odebrali to po prostu jako ordynarne nabijanie i nikt nie wierzy w wyzsze idee. Nabijanie jest zle widziane, wiec dziw sie, ze nie zaskarbiasz sobie tym sympatii innych.

Sakrastycznie napisales
Cytat:
Jak mialem od Alice ranking większy o ok.80 to dziwnie zapraszal mnie na 1 swap, ciekawe o co mu chodzilo? Może chcial mnie nauczyc czegos wspanialego? kto wie...
i dlaczego ? Sugerujesz przez to, ze Marek dla dla rankingu, podczas gdy jest on ostatnia osoba, ktora mozna by o to posadzic. Znowu dziwisz sie, ze "zamknieta grupa" nie otwiera sie przed Toba.
Cytat:
Widze to, chocby po tym jak Ece, piszac o sobie na renjuclass.com, wymienil prawie wszystkich, bo pominal moja osobe. Wiem jak mam to rozumiec - jednoznacznie.
Piotrka rowniez nie pozdrowilem, bo nie wiedzialem ze tam jest, podobnie jak Ty. Moglem sprawdzic na Student List, jednak tego nie zrobilem. Przepraszam ze Cie nie pozdrowilem - na pewno bym to zrobil, gdybym wiedzial ze tam jestes. Piotrek mam nadzieje zrozumie, ze to zwykle przeoczenie.

Zawsze sa jakies grupy ludzi, ktorzy sie znaja, lubia etc. Jesli krytykujesz grupe, lub osobe z niej, to nie masz co liczyc na jej przychylnosc. Ja Cie tam lubie, bo pamietam z 1 i 2 turnieju w Warszawie, ale cholera mnie bierze jak znowu na kogos najezdzasz. Moze po prostu uzywasz nieodpowiednich slow, nie masz wyczucia... Nie wiem - Twoje posty sa jednak odbierane niedwuznacznie. Jesli uwazasz ze to my sie na Ciebie z jakiegos powodu uwzielismy... Nie wiem jacy my, jak takze nie widze takiego powodu, wiec chetnie sie dowiem.

Ja napisalem jak to widze i staralem sie przynajmniej wyrazic to jak najbardziej neutralnie.

Pozdrawiam

P.S. Adrianku - po prostu sie znamy i lubimy. Co w tym zlego ze wchodze sobie pogadac ? Mam w ogole nie wchodzic ? Z Toba tez rozmawiam. Poza tym nie rozumiem co mam miec wspolnego. Co Ty masz wspolnego ?

jopq - 2004-11-03, 22:26

Postarałem się przedstawić swoje logo, chciałem dla Was zrobić coś, co może się przydać. Jednak odpowiedz na moją prace byla mizerna w porównaniu do kolejnej.
Czy uważasz, że kilkanascie odpowiedzi typu: "oj Efciu:))" to normalne?

Ece, co jak co ale jestes monotonny, ciagle przezywasz to 'nabijanie'. Prosze Cie, skoncz z tym. Już nie moge tego słuchać. Bardzo lubisz rozgrzebywać takie rzeczy, ale jeszcze raz prosze Cie skoncz z tym.

Brakuje mi na tym forum racjonalnych ludzi. Zobaczcie jak sie pozabezpieczaliscie: pkt karne, posty mozna edytowac tylko przez iles tam minut. To chyba nie jest przypadek.

W Twoim poście jest widoczny podział na ludzi z czystą kartoteką i tych gorszych. Nie mam zamiaru sie do nikogo przymilać, a moje wypowiedzi sa oparte na obiektywiznie i rozsadkowi, a nie czy ktos ma czysta kartoteke czy nie.

Przykłąd: Dusksky jest dobrym kandydatem na operatora, ale wg niektorych nie ma czystej kartoteki :) komedia

Na koniec powiem cos takiego:
Nie mam do nikogo żalu <śmieszne słowo>, pretensji, itd. Ale postarajcie się być bardziej obiektywni, patrzeć nie przez pryzmat jakiś wygłupów, ale realnych zachować. Jest wsród Was wiele wartościowych ludzi, ale nie możecie podchodzic do innych tak stronniczo. Wiecie co jest w życiu najważniejsze? Wg. mnie bycie życzliwym dla innych.

Ece - 2004-11-03, 22:35

Widze ze to nie ma sensu - trudno.
jopq - 2004-11-03, 23:04

Ok. Powiedz mi co źle rozumiem. Może jest coś o czym nie wiem.

Co nie ma sensu? Wg mnie towarzystwo wzajemnej adoracji.

Od jutra nie wchodze na forum. Zawsze bede 'zarejestrowanym uzytkownikiem drugiej kategorii' - co dajecie mi odczuc w większości odpowidzi.

Na razie.

bad_mojo - 2004-11-03, 23:53

Co za głupia dyskusja, najlepiej ją w tym momencie skończyć. A tak odnośnie nabijania, to na kiedy sie panowie umawiamy na robienie ranku 3000? ;)
jopq - 2004-11-04, 00:20

Alice, może to trochę niezrecznie wyszło, może źle dobrałem słowa, ale nie mialem zamiaru Ciebie w jakikolwiek sposob obrazić. Podalem pierwszy lepszy przyklad, a w tamtym momencie, akurat ta sytuacja byla ostatnia jaką zapamietalem. Prawdopodobnie Twoje intencje były zupełnie inne i nie moge zaprzeczyć.
Za nieporozumienie przepraszam.

angst - 2004-11-04, 01:04

Cytat:
Piotrka rowniez nie pozdrowilem
Cytat:
Piotrek mam nadzieje zrozumie, ze to zwykle przeoczenie


Nie ma problemu :] W sumie nawet nie wiem o co chodzi :P

Pozdrawiam
(w tym momencie szczegolnie Ece, Jopq i wszystkich urodzonych po 1860 r.)

Angst

Chaosu - 2004-11-04, 07:53

[akapit]Dusksky nie ma czystej kartoteki i ja wcale nie uważam, że dlatego nie miałby być opem ale skoro ktoś ma wątpliwości to potwierdzam - nie ma czystej kartoteki (nadal mi to nie przeszkadza).

[akapit]Zawsze zastanawiam się czy gdy wcześniej nie pisałem nic w temacie posty dotyczą też mnie : ) Myślę, że o żadnej zamkniętej grupie nie ma co w moim przypadku mówić - swoją drogą nikt mi nigdy nie dał do zrozumienia grając ze mną, że jest ode mnie gorszy bo nie był na turnieju w Warszawie - nie rozumiem tego. Jest jeszcze kwestia Despair i loga - nie wiem co tam napisałem ale logo Ewy mi się wcale niepodobało gdy patrzyłem na to jak na logo. Pod tym samym względem Łukasza nie miało nic do zaoferowania ale jednak było ładniejsze. To tyle,

Z niekrytą sympatią do 'jopq' i 'bad_mojo', Chaosu.

PS. Mam nadzieję że zamiast zamykać temat jeszcze poodpowiadacie.

Ece - 2004-11-04, 08:42

jopq napisał/a:
Ok. Powiedz mi co źle rozumiem. Może jest coś o czym nie wiem.
Spotkajmy sie lepiej na przyklad jutro (o ile pamietam ma byc spotkanie odnosnie klubu). Po prostu widze ze nie rozumiesz dlaczego np. "rozgrzebuje" cos, tak a ja nie rozumiem o co Tobie chodzi w istocie. Na forum sobie tego nie wyjasnimy.
soul_reaper - 2004-11-04, 09:31

jopq napisał/a:
Powstalo tutaj wiele tematow tabu. Ja nie moge napisac pewnych rzeczy, a gdy komus z Was, zamknietej grupy, sie cos wymsknie - reszta milczy (bezpodstawne oskarzenie pod moim adresem).

Czas sie chyba ewakuowac, zerwac kontakty, bo jestescie wobec siebie bezkrytyczni. Widze w tym pewnego rodzaju 'oblude', ale sami sie nie zmienicie.


Poniewaz dostrzegasz tylko jedna strone medalu czyli zachowanie 'grupy', postaram Ci naswietlic sprawe z drugiej strony. Twoim wejsciem na tym forum byl wlasciwie post o nabijaniu (i nie najezdzaj na mnie ze znowu to przypominam, to jest stwierdzenie faktu). Taki post nastawia srednio przyjaznie ludzi, ktorzy stanowia jakas spolecznosc, do czlowieka ktory jak rozumiem zamierza do tej spolecznosci dolaczyc.
Twoje nastepne posty byly pretensjonalne i oskarzycielskie. Nie dopuszczasz krytyki, natomiast sam chetnie innych potepiasz i krytykujesz. Uznajesz tylko swoje zdanie za sluszne.
Co do 'bezpodstawnego oskarzenia pod Twoim adresem' chodzi Ci zapewne o posadzenie przez lonewolfa o stworzenie nickow szydzacych z jego ranku. Przyjelismy do wiadomosci, ze nie sa to Twoje nicki. Ale tak obiektywnie zastanow sie, czy lone nie mial przypadkiem przeslanek aby posadzic Cie o zrobienie takich nickow. Nie od dzisiaj odnosisz sie do niego z wrogoscia lub wecz pogarda. Jesli teraz napisze ze lone zle zrobil posadzajac Cie o te nicki i bede domagal sie aby Cie przeprosil czy bedziesz sie czul usatysfacjonowany? Jesli tak to niniejszym wystosowuje taka prosbe do lonewolfa.

Pozdrawiam Soul

bad_mojo - 2004-11-04, 17:16

Ja nie mam lonewolfowi nic za złe, może myśleć co chce, to jest wolny kraj, a to, że wywalał mnie z dobrocina, to w sumie jego zadanie, które starał się spełniać jak najlepiej :] , ale jak mógł walczyć z moim dynamicznym IP? Jednak na kurniku podpatrzyłem jego rozmowe z despair, o tym, że zgłosił już do odpowiednich osób fakt, że nabijała ranking, bo ktoś jej chyba oddał pare gier... co raczej jest bez sensu. Ona mu odpowiedziała, jeżeli dobrze pamiętam, coś w stylu : " Dzięki lone...". Mam nadzieje, że to była tylko ich taka gra słowna, bo jak nie, to bawienie sie w takie rzeczy zmienia mi troche pogląd na kolege lone'a...

Co do tego spotkania to prosze o kontakt, bo akurat moge jutro być na mieście. Albo przez gg, albo telefonicznie...

Chaosu - 2004-11-05, 08:15

[akapit]Ja się wczoraj dowiedział o co (zapewne) chodzi. O jej ranking w pente i wygrane z (na pozór) lepszym Playerem_ który jest akutalnie niebieski. I wszystko miałoby rację bytu gdyby nie to, że te gry to było keryo-pente, w co Player_ jest cienki (nie On jeden). W każdym razie mi takie wytłumaczenie pasuje - moim zdaniem wcale nic nie nabiła : ).
kashon - 2004-11-05, 09:38

w keryo pente Efcia naprawde dobrze sobie radzi - i wcale mnie nie dziwia jej wygrana z playerem - mnie takze miala okazje troche potluc;)

kashon

player_one - 2004-11-05, 13:18

No proste że F jest lepsza w te klocki :]
angst - 2004-11-05, 16:51

Co to wszystko ma wspolnego z dzialem gomoku??

Pozdrawiam

Angst

soul_reaper - 2004-11-05, 20:27

Angst tnij a nie pozdrawiaj :)


:wink: dla niekumatych to byla podpowiedz dla moderatorow :wink:

angst - 2004-11-05, 23:12

Ja tu nie moderuje Soul :cry:

Pozdrawiam

Angst ;)

lonewolf - 2004-11-05, 23:14

Tutaj jest trzech moderatorów, więc ten dział jest monitorowany non-stop. :P

Pozdrawiam,

primitive - 2004-11-06, 00:52

hehe
co ty nie powiesz pantopoda
to mnie zaciekawiło
Cytat:
Jednak na kurniku podpatrzyłem jego rozmowe z despair, o tym, że zgłosił już do odpowiednich osób fakt, że nabijała ranking, bo ktoś jej chyba oddał pare gier...

hehe
oj lone
ktoś to kiedyś mądrze powiedział
im mniejszy człowiek tym bardziej się władzą upaja
p.s. mam nadzieję że na policję tego na wskroś nie chrześcijańskiego faktu nie zgłosiłeś

Ece - 2004-11-06, 10:45

Niech Wam bedzie.

close()


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group