Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

Strona Internetowa Stowarzyszenia - Co do strony uwag kilka.

Ece - 2004-05-22, 19:07
Temat postu: Co do strony uwag kilka.
Mamy miec wlasna strone, ktora ma byc fajna, ladna etc. Strona merytoryczna i koordynacja zajal sie Maciek i bardzo fajnie - nie watpie ze mu dobrze idzie. Mysle ze z technicznym zrobieniem jej tez nie bedzie problemu, bo wsrod nas znajda sie osoby chetne i kompetentne wrzucic wszysto w html (albo na przyklad php jak ktos woli). Problem w tym, ze nie ma nikogo, kto by znal sie na grafice i potrafil ladna strone zrobic.

http://gomoku.pl/test - to jest to, co na razie zostalo zrobione
http://gomoku.pl/dziam/gomoku.jpg - to jest projekt "na szybko" przez kogos, kto sie grafika zajmuje

Osobiscie uwazam ze pierwsza wersja sie nie nadaje- jest uniwersalna, ale tak to mozemy gotowy szablon wziac. Druga wymaga poprawek, a przede wszystkim motywow, ktore musimy skads miec (zdjecia, znaki japonskie etc.). Kolorystyka to zaden problem zmienic.

Logo... Nie mamy i nikt jak na razie nie byl w stanie czegos fajnego zrobic. Honor wedlgu mnie zrobil najlepsze, ale to nie powala na kolana i mysle ze zadna z propozycji nie moze byc brana na serio pod uwage. Dodatkowo nie wiem czemu jest nacisk na bialo-czerwone barwy ? Czesi tak maja, ale co z tego ? Biel, czern, braz - to sa barwy kamieni i gobanow i na nich powinnismy jakos bazowac tak w przypadku logo, jak i strony.

Nie wiem czemu nacisk na ta polskosc jest taki. Polskie Stowarzyszenie Go chociazby nie ma bialo-czerwonych motywow i zapewne wiekszosc tego typu organizacji rowniez nie.

Sil mi zabraklo na konkluzje...

madtaz - 2004-05-23, 09:35

mi sie podoba ten drugi projekt ten na szybko.. chociaz obydwa sa wmiare dobre to ten 2 jest lepszy :) tylko zastanawiam sie kiedy strona zacznie dzialac :) przyznac sie bez picia :)
dzazga - 2004-05-23, 15:21

a ja mam zupelnie odmienne zdanie bo uwazam ze pierwsza strona jest o wiele lepsza , przynajmniej jest standardowo i wszytsko widac napisy nie sa rozmazane jak na drugim i kolorystyka jest na bardzo dobrym poziomie a co do gotowych szablonow to moga byc bardzo dobre np stronka mojego klanu w coda jest robiona z szablonu a wyglada jak duzo osob sadzi bardzo ladnie przejzyscie i wogole : www.cmclan.5x.pl - zeby nie bylo ze sie chwale :D dlatego tez uwazam ze o wiele lepiej jest zrobic cos standardowego i przejzystego niz jakies rozmazane zle dobrane barwy :D
Ece - 2004-05-23, 16:17

Drugie to jest obraz .jpg (moze nie powiekszyles), a pierwsze to kawalek stron z html.
Mysle ze glupio by bylo, jak ktos sprawdzi kod strony, a tam
Kod:
<!-- www.4free.pl - komponenty dla Webmasterow ZA DARMO! -->
<!-- (c) CATALIST internet+multimedia www.catalist.com.pl -->
Mi glownie chodzi o to, ze glosy byly o porzadnej stronie, a nie wiem co pod tym pojeciem sie kryje dla co niektorych. Nie kwestionuje spraw merytorycznych, ale ktos ma pomysl co z wygladem ?

dzazga - 2004-05-24, 13:10

a prawda nie powiekszylem nie zwrocilem uwagi zwracam honor ale i tak nadal uwazam ze pierwszy lepsze :D
dragon_katowice - 2004-05-25, 19:10

Jak pierwszy raz zobaczyłem 2 stronke to myślałem , że to obraz jpg z tej pierwszej ;)
HonoR - 2004-05-26, 21:36


Witam

Udostepniam kod:
Kod:
<!--webbot
bot="HTMLMarkup" startspan --><body oncontextmenu="return false" onselectstart="return false" ondragstart="return false">
<!--webbot bot="HTMLMarkup" endspan -->
Dzieki temu jest utrudnione podpartywanie kodu źródłowego - nie działa prawy klawisz myszy ani klawiszologia, lewym klawiszy myszy nie da sie zaznaczyc na "niebieko", aczkolwiek sa metody podglądu kodu, ale trzeba wiedzieć jak. kod wstawia się między znaczniki >Body></Body>

Pozdrawiam

Ece - 2004-05-26, 22:14

Wybacz HonoR, ale nienawidze jak ktos blokuje prawy klik myszy na stronie. Po prostu wkur*** mnie to maksymalnie, tym bardziej ze nic to nie daje, bo i tak moge ten kod przejrzec jak chce. Najchetniej przeprowadzilbym krucjate przeciwko takim osobom i powystrzelal.

Unioslem sie, ale po prostu nie widze sensu, skoro i tak ktos moze podejrzec kod. W ogole nie wiem po co go ukrywac szczerze mowiac.

HonoR - 2004-05-26, 22:51


A ja mam zgoła inne zdanie.
Autorzy stron niejednokrotnie siedzą przed kompem wiele dziesiatek godzin, przepisują teksty, głowią sie nad scryptami, pisza programy i tak dalej.... całą swoja pracę wrzucają na serwer po to by inni mogli poczytac, pooglądać, mieć satysfakcję z odwiedzin dobrze dopracowanej witryny. Ale ta cała praca nie jest wykonywana po to, by ktos sobie dwoma kliknięciami wszystko skopiował i wkleił i perfidnie wykorzystał do własnych celów. Po co ktoś chce zobaczyć kod źródłowy? Cel tylko jeden, by zobaczyć i skraść czyjś pomysł. Taka jest tendencja, że zamiast grzecznie sie zapytać, czy ktos może cos udostępnić poprzez maila, to wolimy być anonimowi i po cichu realizowac swoje podstepne zamiary. A co z Etyką? Nieobowiązuje... dlatego później ludzie się denerwują gdy prawy klawisz jest zablokowany.... czy klawisze klawiatury.
I wcale tak nie jest, że zawsze kod pobierzesz... sa sposoby, które umozliwiają takie zakodowanie, że tylko autor ma do nich dostep.
A to, że ktoś zastosuje mało wydajny sposób blokady, jest tylko po to aby osoba pobierająca czyjąś prace bez zezwolenia, jednym słowem niegrzecznie, choć przez chwilę sie zastanowiła, czy dobrze robi i czy zgodnie z własnym poczuciem moralnym.
Więc zamiast się denerwować na autora..... lepiej sie denerwować na siebie, że czegos sie nie potrafi... a najlepiej w ogóle sie nie denerwować, tylko wszystko przyjąć ze spokojem i zrozumieniem.


Ece - 2004-05-27, 10:24

Musialem zmienic Twojego posta, bo wlasnie mialem te ograniczenia o ktorych mowiles i wkurzalo mnie to maksymalnie.
Moje zdanie jest takie, ze to glupota. Chcesz, moge Ci na PW wyjasnic dlaczego dokladnie, bo to nie miejsce na to, a jesli ktos ma nieodparta chec rozwiniecia tego problemu, to prosze dac znac.

utratos - 2004-05-27, 15:30

To co ma dragon pod swoim nikiem proponje jako logo ktore bedzie na legitymacji9 z ta roznica ze kolko czarne zostanie zastapione przez krzyzyk). strona nie moze powstac jako strona federacji w momencie kiedy federacji nie ma i materialow zwiazanych z powaznym jej funkcjonowaniem.

UTRATOS

misiek_rozumny - 2004-06-09, 22:00
Temat postu: Re: Co do strony uwag kilka.
Ece napisał/a:
http://gomoku.pl/test - to jest to, co na razie zostalo zrobione
http://gomoku.pl/dziam/gomoku.jpg - to jest projekt "na szybko" przez kogos, kto sie grafika zajmuje


OBYDWA PROJEKTY SA BEZNADZIEJNE I WYGLADAJA, JAKBY ROBIL JE JAKIS KOLES Z ZAWODOWKI, CO SIE WLASNIE NAUCZYL OBSLUGIWAC PHOTOSHOPA!!!

Ludzie, po jaka cholere wy tam wpieprzacie tyle grafiki?! Czy nie mozna po prostu dac tylko esencji, tak jak to jest na kurniku, bez zbednych wodotryskow w stylu obrazek tunelu czy graficznego menu?! Czy chcecie, zeby strone ogladali tylko ludzie, co maja neostrade (chyba nie myslicie, ze modemowcy beda czekac minute, az im sie jakeis pierdoly graficzne zaladuja, zeby przeczytac jedna czy dwie rzeczy).

Poczytajcie sobie moze najpierw o tym, jak powinny wygladac sensowne strony www, a pozniej bierzcie sie za projektowanie.
Poecam: http://www.great-web-design-tips.com/index.html
a zwlaszcza punkt: 7.1. Aesthetic and Minimalist Design

Misiek

Ece - 2004-06-10, 11:17

Moze jakies konstruktywne uwagi ? Kurnik jaki jest kazdy widzi, ale nie porownuj strony kurnika do strony Fedracji. Podaj strone, ktora wedlug Ciebie wykonana jest prawidlowo, ale tego typu, a nie kurnik, gdzie jest pare linkow na krzyz (taka specyfika strony).

Twoj link nie dziala.

Tak z ciekawosc to kim jestes i czym sie zajmujesz ?

Widac znasz sie na tym - to dobrze, bo bedziesz mogl pomoc zrobic fajna stronke dla Federacji.

Minuta - 2004-06-10, 14:25

Ece napisał/a:
Twoj link nie dziala.


Dziala.

HonoR - 2004-06-10, 14:26


Mnie też działa..... wszystko po angielsku jest.

Ece - 2004-06-10, 18:35

Jakby jeszcze komus strona nie wchodzila (np. szczesliwym posiadaczom neo+), to przez www.proxify.com mozna sprawdzic. Jest to wina routingu, a dokladnie samej konfiguracji serwera, na ktorym strona ta sie znajduje.
Barfko - 2004-06-21, 13:17

Misiek ma rację. Strona powinna chodzić szybko i być bardzo czytelne. Żadnych animacji, czy muzyki, bo to wiocha. Ważna jest struktura strony. Chodzi o to, żeby w "home" nie było tysiąca dowiązań ale jakieś mniejsze menu do skierowania użytkownika w bardziej szczegółowe rejony. Chyba nie umieszczałbym dużych dokumentów do przeczytania, tylko raczej do ściągnięcia. Chodzi np. o sprawozdania z czegoś tam.

W końcu wydaje mnie się, że taka strona powinna być przystępna dla ludzi, którzy dopiero chcą zacząć grać. Nie powinno się więc za szybko wchodzić w szczegóły i dużo miejsca poświęcić akcji zachęcająco-dydaktycznej (Quizy np., czy testy o stopniowanym poziomie trudności). Jeśli na stronie podaje się tylko rankingi, wyniki zawodów, to powoduje to, hermetyzację środowiska. Dla nowych użytkowników nazwiska ludzi, choćby niewiadomo jak świetnych, nic nie mówią, a ich ekspozycja oznacza, że o te nazwiska chodzi, więc można się zniechęcić.

Tyle mam uwag.

adik - 2004-06-21, 19:04

O Boże, ale ja tam wolę poczytać sobie o tych nazwiskach, niż pooglądać SW I4 i D7. Dlatego powinno być to i to.

Pozdrawiam, Adik.

despair - 2004-06-28, 12:57

absolutnie nic z szablonow ;p jestesmy na tyle oryginalni, ze mozemy sami cos stworzyc.
znam html'a, czesto siedze w photoshopie, moze sie na cos przydam ? ;)
a co do blokady myszy, czasami ktos (czyt. ja ;) ) lubi z galerii (albo z memu, obojetnie) otwierac wszystko w nowych oknach, bo to bardzo usprawnia prace i skraca czas, i czesto tak robic nie mozna z powodu glupiej blokady myszy. blokada moglaby sie przydac najwyzej do galerii albo gdzies, gdzie nie chcielibysmy aby ktos cos kopiowal, ale jak on sie na tym zna to i tak to przebije, w kazdym razie znam jedna bardzo dobra blokade obrazkow, gdzie obserwator zamiast obrazkow zapisuje zupelnie co innego i nawet o tym nie wie ;) Mysle, ze blokada na tej stronie bedzie zbedna, bo mozna przeciez strone zrobic graficznie, co bardzo utrudnia prace zlodziejowi ;) a sam szkielet mu w niczym nie pomoze.
Co do projektow, to one moze i nie sa najgorsze, ale w ogole sie nie nadaja. dobra strona wg mnie przedstawia swoja tematyke na pierwszy rzut oka-, jezeli ja bym nie wiedziala ze to strona o gomoku, to bym na to nigdy nie wpadla z interface'u stronki. grafika nie moze przewyzszac tresci, ale na pewno przyjemniej sie oglada dobrze zrobione strony. mozna np nad menu z lewej strony wcisnac ukosem plansze do gry z kilkoma ruchami, efekt prosty, nie zajmuje duzo, a na pewno wykonany dobrze wyglada efektownie.

HonoR - 2004-06-28, 13:15

Cytat:
a co do blokady myszy, czasami ktos (czyt. ja ) lubi z galerii (albo z memu, obojetnie) otwierac wszystko w nowych oknach, bo to bardzo usprawnia prace i skraca czas, i czesto tak robic nie mozna z powodu glupiej blokady myszy




Prawy klawisz blokuje możliwość otworzenia zdjęcia z galerii w nowym aplecie?? Od kiedy? Pozostaje ejszcze klawiszologia i prawdopodobnie rozsądek autora strony, który stosując blokade prawego klawisza, stosuje opcję w języku HTML by każde zdjęcie otwierało sie automatycznie w nowym oknie. :) Wszystko da sie pogodzić.


angst - 2004-06-28, 14:29

despair napisał/a:
Co do projektow, to one moze i nie sa najgorsze, ale w ogole sie nie nadaja.


Hehe. No Despair mocne i kontrowersyjne słowa. Czekam na Twój projekt z utęsknieniem...

Pozdrawiam

Angst

despair - 2004-06-29, 19:20

N/p, chetnie zajme sie strona dla Was, tylko dajcie znac z kim rozmawiac o tej stronie, chetnie cos wykombinuje. nie chce mi sie robic 10 roznych projektow wiec wpierw chcialabym znac wymagania tej strony (budowa, kolorystyka itp). zapraszam na gg ;)
jopq - 2004-09-22, 23:08

z tym blokowaniem myszy to już przesada, bez jaj, ale to stosują dzieci, które ucza sie html-a i nie chcą zeby ktoś im ukradł tabelkę albo wymęczone menu na ramkach... pozatym nie nazywajmy tego blokada, a tylko 20-30 sekundowa przeszkoda :)

co jak co, ale kodu html to nie ma po co zabezpieczac, przeciez to tylko szablon trzyma... a jak ktos sie uprze obrazki skopiowac to i tak mu sie uda
(może jeszcze zamontujemy kolejnego js do podmieniania achowka co 1/1000 sekundy?)

jak patrze na te 'projekty' to sobie mysle: co one maja wspolnego z przyszla tematyka strony, pomijajac linki? zapewne nic. moge sie zalozyc ze wpisujac w google 'darmowe szablony' znajde lepsze.

[ Dodano: 2004-09-23, 00:11 ]
jak bedzie trzeba to moge pomoc, znam html, php + bazy danych, moge sobie przypomniec flasha... no i w photoshopie nie jestem taki zly, a corela mam b dobrze opanowanego...

[ Dodano: 2004-09-23, 00:17 ]
ciekawe ile ten grafik takich projektow na godzine wyciaga?

Mimo, iż raczej swojego projekty nie przedstawie, to tylko dodam, że te mi sie nie podobaja, sa takie... brazowe i bez polotu, ani proste ani nie robia wrazenia

Ece - 2004-09-23, 09:58

Jopq marudo ;) - strone w tej chwili robi alicecooper, wiec jak mozesz, to zglos sie do niego. Mysle ze na pewno bedziesz mogl jakos pomoc. Jak na razie Marek zrobil programik we flashu, dzieku ktoremu mozna przegladac partie z zapisow kurnikowych.

A moja prosba do innych, ktorzy mogliby cos jeszcze wniesc do strony, zeby sie z Markiem kontaktowali - biedaczek potrzebuje pomocy :)

Barfko - 2004-11-20, 14:35

Napiszę w tym temacie. Otwarcie prezentowane przez Zakona na stronie. W ostatnim wariancie białe mają wygraną po

9. i10 (kilka ruchów i VCF niezbyt dobry ruch; są lepsze) (09h8-j10-l12)

W przedostatnim po
7. k11 (kilka ruchów i VCF) (08h8-j10-l12)

W jeszcze poprzednim po
7. j9 (kilka ruchów i VCF) (07h8-j10-l12)

W jeszcze poprzednich

(02h8-j10-l12
03h8-j10-l12
04h8-j10-l12
05h8-j10-l12
06h8-j10-l12)

po
7. j9 ale miałem kłopoty ze znalezieniem - chyba w kilkunastu ruchach dopiero - dokładniej - przy dobrej obronie czarnych w 42 ruchu (a napisane, że to ruch wątpliwej jakości). Tak czy siak 6. j6 to prawdopodobie SW białych - łatwiejszy chyba nawet niż przy klasycznym SW przy normalnym gomoku (nie pro).

Według mnie najciekawszy jest pierwszy wariant. To znaczy w nim nie umiem znaleźć wygranej żadnej ze stron po 9. k10 (ale pewnie szybko się znajdzie :) jeśli będzie potrzeba). Nie mam pojęcia, czy 6. j9 to wygrana dla którejś ze stron.

Mogę przesłać biblioteki RenLib z tymi rzeczami.

[ Dodano: 2004-11-21, 00:36 ]
Przemaglowałem ten pierwszy wariant. Po 10. K11 czarne mają SW. Ale trochę tego wyszło. Ruchy białych są wymuszane aż do 17 ruchu czarnych na M9. Wtedy zaczyna się zabawa.

Ogólnie z tego otwarcia zrobiła się biblioteka z 3500 ruchów. Może ktoś chce?

zukole - 2007-08-04, 22:50

Zmiany odnośnie euroligi.

Strona od dosyć dawna nie jest na renju.hu, więc wszystkie linki trzeba pozmieniać.

alicecooper - 2007-08-17, 11:21

cały ten dział wymaga przebudowy - zapewne po wakacjach
aktualne linki są na stronie głównej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group