Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

Strona Internetowa Stowarzyszenia - jak korzystać z renliba

alicecooper - 2005-12-05, 21:44
Temat postu: jak korzystać z renliba
1) na stronie są biblioteki renliba (a mam juz gotowe następne)
2) wielu nowych graczy nie wie jak z nich korzystać
3) nie mam czasu zeby opisać jak korzystac z renliba
4) czy zgłosi sie chętny żeby to zrobić?

prosze o deklaracje: alicecooper@op.pl

Chaosu - 2005-12-06, 16:57

. . .Chętnie bym się tym zajął, nawet z oprawą graficzną ale dopiero podczas przerwy świątecznej. Nie wiem jaki to ma priorytet więc nie będę się zgłaszał narazie. Są chętniejsi? : )
vilumisiek - 2005-12-09, 18:44

JAKIES TO DZIWNE ROZSZERZENIE MACIE TYCH BIBLIOTEK... POWIEDZCIE DWA-TRZY SLOWA SAM SIE ZORIENTUJE I SIE ZOBACZY :D
jopq - 2005-12-09, 21:24

Powiem Ci co chcesz jak wyłączysz CapsLock.
vilumisiek - 2006-07-01, 09:37

Skończyłem. Rozpisałem CAŁĄ wersje standard w renlibie :D (tzn z sąsiednią obroną 1 ruchu białych). jupi :P
Ece - 2006-07-01, 10:49

Gratulacje. Teraz pochwal się wszystkim co tam wytworzyłeś :)
vilumisiek - 2006-07-01, 11:39

:lol: :] :rotfl:

Alice zna cenę :P Proponuję składkę całego PSG czy jak tam to się nazywa :P (wszystko ma ponad 300 000 ruchów, sytuacje końcowe są przedstawione do momentu postawienia 4, opracowane za pomocą [w odpowiedniej kolejności] solvera, fivera, blackstona i swoich umiejętności. Żaden program nie znał bowiem 100% zwycięstw- solver bowiem potknął się w około 10 sytuacjach z czego 3 nie rozpracował fiver. Ale z ciekawości próbowałem blokować blackstona co mi się równierz udało) Ale temat chyba nie do tego działu :P

angst - 2006-07-01, 13:05

vilumisiek napisał/a:
Skończyłem. Rozpisałem CAŁĄ wersje standard w renlibie :D (tzn z sąsiednią obroną 1 ruchu białych). jupi :P


Zagrasz z Goodiemobem i masz problem :twisted:

Pozdrawiam

Angst

bad_mojo - 2006-07-01, 15:29

Czy ja dobrze rozumiem, że znalazłeś obronę sure wina? :mrgreen:
jopq - 2006-07-01, 18:22

300 000? Gdzieś musi być błąd :P

Ja max. mialem 10k, a w sumie jakieś 40k :)

"blokować blackstona co mi się równierz udało" - a to jest ciekawe, szczególnie jak sporo rozwiązań odrzuca.

vilumisiek - 2006-07-02, 17:47

Nie znalazłem obrony SW. Wręcz przeciwnie, udowodniłem (fizycznie), że istnieje bo ja z tym co mam zawsze wygram. - do Mojo

10 000? To to jest dopiero błąd! :P Chciałbym zrobić też blokowanie o 1 pole dalej niż normalnie ale to będzie jeszcze więcej kombinacji a chciałbym się teraz pro zająć, a blackstone sobie np nie radzi może bo ma blokady z renju, a nawet jak mu dać czarne to wtedy szuka sytuacji by zmusić do takiego ruchu co też nie służu dla gomoku - do Jopq'a

Nie wiem co to jest Goodiemob. - do Piotrka

teletombola - 2006-07-03, 10:31

vilumisiek napisał/a:
Nie znalazłem obrony SW. Wręcz przeciwnie, udowodniłem (fizycznie), że istnieje bo ja z tym co mam zawsze wygram.


to dlatego grasz wiecznie na standard ?:)

kashon - 2006-07-03, 13:12

vilumisiek napisał/a:
Skończyłem. Rozpisałem CAŁĄ wersje standard w renlibie :D (tzn z sąsiednią obroną 1 ruchu białych). jupi :P


ile z 26 openow?

kashon

bad_mojo - 2006-07-03, 15:01

kashon napisał/a:
ile z 26 openow?

300 000 ruchów? pewnie wszystkie 49 openów :mrgreen:

jopq - 2006-07-03, 15:14

A mi się wydaje, że nie uwzględnił symetrii co najmniej w drugim ruchu i przez to może mieć minimum 208 rozpracowanych otwarć :)

Jestem prawie pewien, że można zrobić to znacznie oszczędniej, hermetyczniej, bo nikomu .3kk ruchów nie będzie się chciało przeglądać :) Bo ciężko pamiętać, czy coś się widziało, czy nie... Pewnie możnaby ładnie powiązać te układy sprowadzając do podobnych rozwiązań, tzn.: przejścia z otwarcia do otwarcia i tylko jedno rozwiązanie.

vilumisiek - 2006-07-03, 18:03

O symetrie zadbał renlib. Ale faktycznie - czasem nie uwzględniał po ukosie i jednocześnie np w poziomie i np 10 000 ruchów musiałem przepisać. Czasem było tak, że pisałem otwarcie patrze... A tu nagle 5 niebieskich 2 zielone czy jakoś tak... Całe miałem gotowe. Ale myśle, że warto było. Powalcze jeszcze by więcej się na pamięć nauczyć i wezmę się za pro. - jopek

No gram zawsze standard bo tylko to umię. To nie lamerstwo jak mówią wszyscy. Ja gram to co lubię i już. Grałem na kartce i gram teraz a kto mówi, że lamię to co? Bo gram na pamięć? Jak się naucze ZAWSZE wygrywać uwierz - zrezygnuję. -telebombola

Ja znam nazwy tylko 2. i7 i d4. Reszta już nie ma znaczenia. Robiłem gomoku a nie renju. - Bad.

Standard poznałem na tyle, że białymi 2 razy pod rząd pokonałem soula czy w swapie dając i7 royowi też obroniłem 2 razy białymi.

Chciałbym teraz zabrać się za pro by mieć pojęcie o każdej wersji. Nie muszę być najlepszy- chcę być kompletny:)

pozdrawiam słuchaczy :D

Chaosu - 2006-07-04, 21:28

vilumisiek napisał/a:

Ja znam nazwy tylko 2. i7 i d4. Reszta już nie ma znaczenia. Robiłem gomoku a nie renju. - Bad.[/color]


. . .Chyba nie rozumiesz że tremin „otwarcia” nie jest zarezerwowany tylko dla renju. Dodam jescze, że sam fakt że jesteś człowiekiem rozumno-myślącym powinien powstrzymać Cię przed bezcelowym stawianiem ruchów w sytuacjach klarownych (a napewno było tego sporo). To, że chciałeś mieć 'kompletą' bibliotekę nie oznaczało że musiałeś te ruchy stawiać, a zapewne szybciej by było jakbyś kazał komputerowi zrobić to za siebie (choćbyś nic a nic nie wiedział o programowaniu). Gratuluję staconych godzin życia.

vilumisiek - 2006-07-04, 22:25

Ja się przyłączam. Gratuluje wszystkim tym którzy uczyli się tego by komputery robiły to za nas" bo stracili jeszcze więcej godzin życia (choćby nic nie wiedzieli o programowaniu) :P
zukole - 2014-12-27, 21:34

Jak korzystać z renliba? :P

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group