Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

Dział techniczny - Śmietnik

bad_mojo - 2005-12-21, 00:45
Temat postu: Śmietnik
Wnoszę za stworzeniem śmietnika, który byłby niejako buforem dla usuwanych postów, były by one tam widoczne jeszcze przez parę ( powiedzmy 5 dni roboczych) dni. W ten sposób nie będzie zbędnego posądzania moderatorów, których i tak mamy dużo, o niepotrzebne tudzież niesprawiedliwe usuwanie czyichś postów, wszyscy będa mogli zobaczyć co się działo podczas ich nieobecności na forum i w ogóle o co chodzi w jakichś konfliktach. Proste, łatwe i przyjemne. Nie wiem jak z miejscem na dysku, ale sądzę, że znajdzie się na to kilka kilobajtów.

Jak demokracja, to demokracja.

soul_reaper - 2005-12-21, 08:21

Smietnik ma swoje dobre i zle strony. Te zle, to glownie pozostawianie postow, w postaci dostepnej dla zwyklych smiertelnikow, bedacych niezgodnymi z aktualna linia programowa forum czyli '0 tolerancji dla przeklenstw'. Dlatego nie sadze aby ten pomysl mial szanse powodzenia tutaj. Dobre strony praktycznie wymienil bad wiec nie bede sie powtarzal.
jopq - 2005-12-21, 09:13

Jak mogę coś wtrącić od strony technicznej, to chciałbym zauważyć, że w takim przypadku albo znajdzie się ktoś, kto dopisze skrypt, który będzie oczyszczał po dacie np.: -5 i ustawiał id śmietnika, albo moderatorzy/administratorzy, czyli władcy forum będą mieli podwójną pracę.

Jak dla mnie to dobry pomysł... choć, są też teksty, które rzeczywiście nadają się do wywalenia na dobre.

Ece - 2005-12-21, 09:45

Jopq, jak zwykle masz problemy natury technicznej ;) Zupelnie niepotrzebnie - przy wlasciwosciach kazdego z dzialow mozna ustawic, po jakim czasie posty/tematy maja byc usuwane.

Bad_mojo, podobny system funkcjonowal przez jakis czas na Forum. Dostep do smietnika mieli oczywiscie tylko zarzadzajacy Forum - w koncu tematy/posty nie po to sa usuwane, zeby mozna je bylo poczytac gdzie indziej. System (tak w skrocie) nie sprawdzil sie.

Poza tym mam wrazenie, ze Smietnik nie ma byc po to, zeby nie dochodzilo do konfliktow. Raczej chodzi tu o ciekawosc co niektorych. W rozstrzyganiu konfliktow na pewno nie pomoze wieksza ilosc zaangazowanych w nie osob.

dusksky - 2005-12-21, 13:25

Ece napisał/a:


Bad_mojo, podobny system funkcjonowal przez jakis czas na Forum. Dostep do smietnika mieli oczywiscie tylko zarzadzajacy Forum - w koncu tematy/posty nie po to sa usuwane, zeby mozna je bylo poczytac gdzie indziej. System (tak w skrocie) nie sprawdzil sie.

Poza tym mam wrazenie, ze Smietnik nie ma byc po to, zeby nie dochodzilo do konfliktow. Raczej chodzi tu o ciekawosc co niektorych. W rozstrzyganiu konfliktow na pewno nie pomoze wieksza ilosc zaangazowanych w nie osob.


Co do smietnika to nie jest to najgorszy pomysl. Napewno bezwzglednie powinny byc kasowane posty jesli osba A nazwie osobe B "brzydko". Natomiast jest wiele postow "nic nie wnoszacych do tematu macierzystego" ale w jakis pewien sposob moga ciekawic inne osoby. Przebiegnij sie Ece po forach i bardzo czesto zobaczysz cos w rodzaju takiego smietnika. Mysle ze pomysl jest wart rozpatrzenia oczywiscie z pewnymi zastrzezeniami.

Pozdrawiam
Zbyszek

s3v3n - 2005-12-21, 13:55

a co byscie chcieli robic z pojedynczymi postami wycietymi z watkow? robic z nich nowe tematy w smietniku? przeciez to bezsensu . smietnik kiedys dzialal, mialem wtedy do niego dostep, i musze powiedziec, ze sie nie sprawdzil

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group