Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

Renju - Turnieje tematyczne w renju

lonewolf - 2006-01-14, 17:10
Temat postu: Turnieje tematyczne w renju
Ten pomysł przyszedł mi do głowy już dość dawno temu, gdy brałem udział w turniejach tematycznych w szachy. Zasada jest prosta: każda partia rozpoczyna się od ustalonej z góry pozycji wyjściowej.

W renju mamy 26 otwarć. Można by np. co 2 tygodnie rozgrywać turniej prywatny, w którym wszyscy graliby jedno, wcześniej ustalone otwarcie. Listę terminów turniejów i otwarć można spokojnie ogłosić na początku całego cyklu. Kolejność rozgrywania poszczególnych otwarć można po prostu wylosować.

Czyli wyglądałoby to np. tak:

01.02.2006 - i4
15.02.2006 - d8
01.03.2006 - d2

itd.

Być może zmobilizowałoby to graczy do analizowania teorii, szukania ciekawych wariantów w bazach partii, albo nawet z programem.

Oczywiście wszystkie szczegóły są do dogrania. Moje pytanie brzmi: czy ten pomysł ma szanse urzeczywistnienia? Czyli mówiąc po ludzku: byliby chętni (oprócz mnie)? ;-)

PS Ten projekt nie ma żadnego powiązania z ILR, byłaby to osobna impreza.

soul_reaper - 2006-01-14, 17:44

Ja bylbym chetny :)
Mysle ze to bardzo ciekawy pomysl, a przy okazji bedzie motywacja do popracowania nad teoria. Problem jest jedynie w tym, aby wszyscy dostosowali sie do zasad :)

lonewolf - 2006-01-14, 17:54

Jak sie ktos celowo nie bedzie stosowal, to sie go wyp... atroszy. :P Mozna grac z dozwolonym cofaniem, na wypadek, gdyby sie ktos pomylil.
soul_reaper - 2006-01-14, 18:04

Ale wtedy nie na turnieju prywatnym, tam defaultowo nie ma cofania. Mozna zrobic taki cykl turniejow, z parowaniem na stronie (lacznie z zapisami jak mi sie bedzie chcialo :-F)
lonewolf - 2006-01-14, 18:12

No tak, zapomnialem o tym. A to szczegoly, wazne zeby byli chetni na poczatek.
adik - 2006-01-14, 18:37

Lone, ty już nic nie pisz - masz diabelsko dużo postów.

Ja byłbym chętny - w sumie przygotować jakoś jedno otwarcie jest łatwiej niż siedzieć i się uczyć wszystkich na raz.

Pozdrawiam, Adik.

lonewolf - 2006-01-14, 23:33

adik napisał/a:
Lone, ty już nic nie pisz - masz diabelsko dużo postów.

Wiem. Dlatego choć piszę, liczba postów mi się nie zmienia. :twisted:

Gość - 2006-01-15, 12:19

Fajny pomysl, ja bym sie na to zapisal, bo szczerze mowiac juz nic nie pamietam z otwarc renju :P
Problem taki, ze nie ma dobrych (darmowych) programow do analizy. Na dodatek z tych 26 otwarc zaledwie kilka jest granych bo podobno reszta to sw (myle sie ?).

Ece - 2006-01-15, 14:41

amigo napisał/a:
Na dodatek z tych 26 otwarc zaledwie kilka jest granych bo podobno reszta to sw (myle sie ?).
Z tego co wiem, to w D4 i I7 jest sw czarnych, a w D13 bialych. O innych nie slyszalem.

Ja z czasem bardzo cienko stoje, chociaz sama idea jest na pewno ciekawa.

bad_mojo - 2006-01-15, 17:08

Zagram.
blind - 2006-01-15, 21:51

Kilka tygodni temu zaczalem grac w renju, a na kurniku nie bardzo mozna nauczyc sie od razu otwarc (chodzi mi o analize np. z biblioteka - na biezaco)

Z chcecia zagram.

vince - 2006-01-17, 22:05

Dobry pomysl. Z checia bym zagral, tym bardziej ze nie znam nic z tychze openow, nawet nie rozumiem ich oznaczen (D8, I7?) :? . Podobnie jak wiekszosc gram na czuja bazujac na gomoku :twisted: . Takze sluszna inicjatywa, tylko czy ktos podejmie sie organizacji...
ondik - 2006-01-17, 23:15

Ja tez chyba zagram. Proponuje grac niestandartowe openingy (d3, d11), i nowym graczom proponuje sciagnac blackstonea :)
Tramwaj - 2006-01-18, 11:34

Mmnie się ten pomysł podoba(o ile terminy przypasują ;-) ) bo renju to już wieki nie widziałem, a bym chętnie sobie przypomniał..
bad_mojo - 2006-01-18, 14:35

ondik napisał/a:
i nowym graczom proponuje sciagnac blackstonea

Skąd można go ściągnąć? Za darmo....

blind - 2006-02-05, 22:10

Minely juz ponad 2 tygodnie, sa jakies plany by to w najblizszym czasie ruszylo? Domyslam sie, ze wszystko w rekach Soula :P

edit: Soul, jesli od Ciebie to zalezy to napisz jakies info :) jak stoja prace, a moze leza... :wink:

soul_reaper - 2006-02-06, 07:31

Na razie prace leza ;-)
Jak sobie przygotuje interfejs to turnieje rusza, aczkolwiek aktualnie nie mam za wiele czasu. Prosilbym tez zainteresowanych o wypowiedz, jaki termin bylby mozlwiy do zaakceptowania jako termin rozgrywania turniejow (prawdopodobnie jeden na dwa tygodnie).

angst - 2006-02-06, 10:25

Dla mnie optimum to dwa mecze w tygodniu.

Pozdrawiam

Angst

soul_reaper - 2006-02-06, 13:59

Angst, chyba nie zrozumiales idei ;-)
To beda turnieje, a wiec kilka(nascie) osob na raz, grajace to samo otwarcie a system rozgrywek to zapewne szwajcar. Liczba rund zalezna od ilosci zainteresowanych.

angst - 2006-02-06, 15:49

Nie chyba, tylko na pewno nie zrozumiałem idei :D A tak naprawdę, to pomyliłem tematy ;)

Moderatorzy proszeni są o usunięcie moich postów.

Dodam jeszcze, że turniej raz na dwa tygodnie będzie chyba ok. Przed jego rozpoczeciem ogłaszałoby się, jakie rozpoczęcie będziemy grać na kolejnym, aby były dwa tygodnie na przygotowania.

Pozdrawiam

Angst

adik - 2006-02-06, 18:07

Cytat:
Dodam jeszcze, że turniej raz na dwa tygodnie będzie chyba ok. Przed jego rozpoczeciem ogłaszałoby się, jakie rozpoczęcie będziemy grać na kolejnym, aby były dwa tygodnie na przygotowania.


I tak każdy, dzień, może dwa przed turniejem zacznie coś przygotowywać. Nie wiem ile jest tych openów, bo nie interesuje się Renju, ale jeśli sporo, to dwa tygodnie to może być trochę za duży odstęp czasowy.

Poza tym przydałoby się podzielić to w jakieś "rodziny", na przykład po trzy, cztery openy i na koniec miesiąca dawać turniej, w którym można grać jeden z nich.. Z jednej strony bardzo ciekawe przypomnienie, z drugiej okazja do weryfikacji swoich umiejętności w szerokim, acz ograniczonym polu otwarć.

Pozdrawiam, Adik.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group