Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

Dział techniczny - Ostrzeżenia

lonewolf - 2006-03-23, 01:40
Temat postu: Ostrzeżenia
Dlaczego zostało anulowane ostrzeżenie, które otrzymał ode mnie wczoraj pewien użytkownik? Powodem było wulgarne wyrażanie się. Czy anulowanie ostrzeżenia oznacza, że wypowiedzi typu "sorry, ale pier*" są dopuszczalne? Chciałbym mieć jasność.

Post ten można potraktować jako pytanie o preferowany styl moderowania tego forum.

bad_mojo - 2006-03-23, 03:14

Właśnie! Dlatego tylko ja powinienem być tutaj moderatorem (oprócz ece oczywiście)(oczywiście) , a właściwie mini-bogiem. Poza tym co to za niesamowite, ponadnaturalne aktywowanie nicka "piotrek401". Myślałem, że jest to tak kompletnie niemożliwe, że aż niewyobrażalne - tak przeciez stanowił regulamin Kurnika. Czyżby powstał niebezpieczny precedens i od teraz będziemy mogli powoli dostrzegać zbliżające się już od dawna konanie tegoż serwera do gier online?

No i jeszcze jedna rzecz - czy Ty aby lone nie masz przypadkiem 24 postów za dużo?

lonewolf - 2006-03-23, 06:59

bad_mojo napisał/a:
No i jeszcze jedna rzecz - czy Ty aby lone nie masz przypadkiem 24 postów za dużo?

No właśnie, to jest druga sprawa techniczna. Jest jakiś bug w php na tym forum. :twisted:

angst - 2006-03-23, 10:04

bad_mojo napisał/a:
Czyżby powstał niebezpieczny precedens


Nie jest to pierwszy taki przypadek w historii Kurnika.

Pozdrawiam

Angst

Paveo - 2006-03-23, 10:06

Mi tez kiedys zablokowali konto a po pewnym czasie i kilku emailach zostalo odblokowane:)
dusksky - 2006-03-23, 10:51

Moim zdaniem posta z tekstem: "nie pier*" mozna by poprstu skasowac ew. pouczenie na priva delikwenta. Natomiast zwrot w stylu "ty ch*" potraktowal bym bardziej rygorystycznie i wlepil mandat w postaci czerwonej kreseczki pod avatarem. Nie robmy z tego forum, moherowego forum :wink:

Pozdrawiam
Zbyszek

lonewolf - 2006-03-23, 10:58

Niestety, większość działów nie posiada moderatorów, więc ciężko kasować cokolwiek.

PS Dlaczego soulowi oraz mnie zostały zabrane uprawnienia moderatora działu "Renju"? Nawet nie zostaliśmy o tym poinformowani. :evil:

soul_reaper - 2006-03-23, 11:05

Byc moze jest to zwiazane ze zmiana polityki tego forum. Przestajemy byc 'grzecznym forum' i nadchodzi moda na bad boyow. Widocznie naduzylismy swoich uprawnien dajac ostrzezenia uzytkownikom wyrazajacym sie wulgarnie. Dlatego tez, starajac sie byc trendy i jazzy skwituje odebranie mi moda prosto: i ch* ;-)
lonewolf - 2006-03-23, 11:07

Chill out, man, bo warna dostaniesz zaraz. Lepiej mów: i członek. :]
soul_reaper - 2006-03-23, 11:10

Warna za wulgi? Chyba zartowac wasc raczysz, raczej Ty ryzykujesz warna, gdyz w sposob sarkastyczny uzywasz slowa czlonek, co moze zle kojarzyc sie niektorym osobom z czlonkiem Stowarzyszenia. To juz grzech, moje dziecko.
ermijo - 2006-03-23, 11:15

lonewolf napisał/a:
Czy anulowanie ostrzeżenia oznacza, że wypowiedzi typu "sorry, ale pier*" są dopuszczalne?

Jak widać - wszystko jest dopuszczalne i wszystko jest możliwe. Ale po co anulować ostrzeżenie, nie widze sensu popisywania się moderatorów i "zabawiania w mini-bogów"(manipulacje liczbą postów, żąglowanie ostrzeżeniami itp. - PO CO ?).
bad_mojo napisał/a:
niesamowite, ponadnaturalne aktywowanie nicka "piotrek401"

też się zdziwiłem - w FAQ kurnika jest wyraźnie napisane, że nie ma możliwości odblokowania zablokowanego konta(ze wzmianką, że nie należy pisać meili w tej sprawie, bo to i tak nic nie pomoże). Teraz się dowiaduję, że to nie pierwszy przypadek.
Operator, który się tego zbanowania dopuścił, nie powinien juz pełnić tej funkcji, skoro nick został reaktywowany(co oznacza jego błędna decyzję, i nierozpoznanie sytuacji na kurniku-co podważa zasadność pielęgnowania przez niego stanowiska Opa).

lonewolf - 2006-03-23, 11:15

soul_reaper napisał/a:
w sposob sarkastyczny uzywasz slowa czlonek, co moze zle kojarzyc sie niektorym osobom z czlonkiem Stowarzyszenia. To juz grzech, moje dziecko.

Faktycznie, zaleciało siarką piekielną. :twisted: No ale jak ktoś jest zboczony i mu się słowo członek od razu kojarzy z członkiem Stowarzyszenia, to już nie mój problem.

soul_reaper - 2006-03-23, 11:22

ermijo napisał/a:
Jak widać - wszystko jest dopuszczalne i wszystko jest możliwe. Ale po co anulować ostrzeżenie, nie widze sensu popisywania się moderatorów i "zabawiania w mini-bogów"(manipulacje liczbą postów, żąglowanie ostrzeżeniami itp. - PO CO ?).

Nie bardzo rozumiem co miales na myli mowiac o manipulacji liczba postow ;-)
Rowniez nie wiem o co chodzi z zonglowaniem ostrzezeniami - dostaly je osoby piszace wulgaryzmy na forum. Nie jest dla mnie jasne kto i dlaczego te ostrzezenia zdjal.

dusksky - 2006-03-23, 12:04

lonewolf napisał/a:
Niestety, większość działów nie posiada moderatorów, więc ciężko kasować cokolwiek.


Nie widze problemu z obstawieniem takich dzialow moderatorami. Mamy tylu zacnych "czlonkow" nie powinno byc problemu.

Pozdrawiam
Zbyszek

bad_mojo - 2006-03-23, 13:16

Też chce mieć avatar.
s3v3n - 2006-03-23, 13:31

slowa "spierdzielaj" i "pier*" nie sa na tym forum uznawane za wulgarne, skoro ostrzezenia za nie zostaly anulowane... wiec jak ci sie lone cos nie podoba, to wiesz co mozesz zrobic...?;-)
Ece - 2006-03-23, 18:01

Na Forum nie ma regulaminu, do którego można by się odnieść. Wszelkie ostrzeżenia, bloki, usuwania wynikają jedynie z subiektywnej oceny administratorów i moderatorów.

Moja ocena jest taka, że w dziale dla Członków relacje panują nieco inne i kontekst wypowiedzi w tamtym temacie usprawiedliwiał ich treść.

Jeżeli sami zainteresowani mają coś konkretnego do dodania w tej dyskusji, to bardzo proszę. Przywrócenie nicka na kurniku nie jest tematem dyskusji, a robienie z niej groteski spowoduje jedynie jej zakończenie.

soul_reaper - 2006-03-23, 20:47

Z tego co pamietam to pomimo tego ze kontekst wypowiedzi jak i dzial (klub krakow) usprawiedliwial wulgaryzmy uzyte w miedzy innymi moich postach. Nie powstrzymalo to jednak (notabene nie moderatora tego dzialu) przed wyedytowaniem ich oraz udzieleniem mi ostrzezenia. Bylem moderatorem z ostrzezeniem przez co najmniej 1,5 miesiaca i wtedy jakos to ojcu dyrektorowi nie przeszkadzalo.

Po drugie, jest to forum dyskusyjne, wiec jak sama nawa wskazuje sluzy ono dyskusji pomiedzy uzytkownikami. Dyskusja ma to do siebie, ze ciekawe jest tylko wtedy gdy sa co najmniej dwie strony, kazda majaca swoje poglady co pozwala im je wymieniac. Niestety aby dyskusja byla normalna, musi byc prowadzona w sposob nie uwlaczajacy godnosci zadnej ze stron. Jesli jedna z osob prowadzacych dyskusje, wypowiada sie z pozycji nadrzednej, przeswiadzczonej o swojej wyzszosci. Taki styl prowadzenia dyskusji powinien byc tepiony przez moderatorow. Niestety w dyskusji, ktora wywolala cale zamieszanie, nie widzialem zadnej reakcji (bo przeciez nie mozna dac ostrzezenia modowi).

Nie mam w zwyczaju przechodzic do porzadku dziennego nad ublizaniem i obrazaniem innych osob. Jesli jest to cos co modowi nie przystoi to bardzo dobrze, ze zostalem pozbawiony tej funkcji.

Sugerowanie, ze moj podpis byl obrazliwy, jest co najmniej smieszne. Nie uzylem zadnego zwrotu, zadnej wypowiedzi, ktora by nie padla z ust jednego z moderatorow. Byc moze wypowiedz byla nieprzemyslana, ale to nie zmienia faktu ze takowa padla. Jesli byla ona obrazliwa to nalezy ja z forum usunac, jesli nie, nalezy przywrocic moj podpis (i lone'a rowniez). Nie jest moja intencja obrazanie nikogo lecz jedynie pietnowanie negatywnych zachowan na forum.

Jak widac takie zachowanie nie przystoi moderatorowi.

Pozdrawiam Soul.

bluks - 2006-03-30, 01:33

hmmmm... no najwyzszy czas wziasc udzial w dyskusji .... To ze klub krakow nie ma prywatnosci .. bylem w stanie przebolec.... to ze angst wpier* sie do naszego dzialu z niezwykle cennymi komentarzami takze.... to ze bylismy opiep* przez "szefostwo" rowniez nie nalezalo do glownych powodow zalamania sie klubu.... ale w obecnej sytuacji kiedy Ece edytuje posty doroslych ludzi ,moge smialo powiedziec ze pier* mnie to z gory na dol czy bedzie istnialo dalej to forum.... wszakze to forum nie jest dla Was, ale to Wy jestescie dla niego.... pozapominaliscie po co tutaj jestescie .... a teraz moge smialo powiedziec ze obecnie kiedy nie ma na forum soula, sevena , lone'a mam w d* ta Twoja zabawe w wilkiego brata.... zastanow sie takze nad poziomem tego forum .... sami sobie podkladacie klody pod nogi ... jestescie slepo zapatrzeni we wlasne cztery litery a jak wam ktos zwroci uwage to przyczepiacie sie go niczym rzep psiego ogona....edytowac.... kasowac... ostrzegac..... nic tu po mnie, baw sie dalej w przedszkole Ty i cala Twoja swita przydu*...
Ece - 2006-03-30, 14:51

1. Forum nie jest tylko dla Was. Komentarze Potrka mogliście usuwać, a moja uwaga, a właściwie prośba, tyczyła się rzucania mięchem w dziale Kraków. Miał to być dział Klubu, dla ludzi z Krakowa, a nie dział S3v3na, soula, lone'a, bluksa etc.

2. Nie ma znaczenia, czy posty które edytuję piszą ludzie dorośli, czy też dzieci. Najchętniej w ogóle bym się postami nie zajmował, nie edytował, nie kasował etc. Tylko że wtedy bajzel byłby jeszcze większy.

3. Osób, które wymieniłeś nie ma na własne życzenie. Lone, pomimo wyłączenia możliwości wstawiania obraźliwego podpisu, po prostu wpisywał tę samą treść na końcu posta. Ban na 3 dni, co zbulwerowało soula i także podziękował za współpracę, usuwając treść swoich postów. Argument o własności intelektualnej znam, lecz zupełnie on do mnie nie przemawia. Jeśli ktoś pisze coś na Forum niech liczy się z tym, że nie będzie mógł tego usunąć- to rozwala całe tematy.

Wszyscy za jednego. Rozumiem, że podobnie jak i Twoim kolegom, nie podoba Ci się ten stan. Mi też się nie podoba.
tiger8 w ShoutBox napisał/a:
ja rozumiem, Ece, to jedyny sposób, w jaki sobie radzisz z problemem... usuwasz...
Może nie zgadzam się z każdy słowem w tym zdaniu, ale jego sens jest, ogólnie rzecz biorąc, zgodny z prawdą. Powinienem porozmawiać z lone'm, a być może przestałby dodawać te "podpisy". Z Soulem mogłem się dogadać, więc byłoby to pewno lepsze wyjście- mogłem chociaż spróbować. Weszły kwestie osobiste, jakieś antagonizmy, do tego brak czasu i... jest jak widać.

P.S. Soul wszedł przez nicka S3v3na i pousuwał tematy. Swego czasu wyciągnął zahashowane hasła z bazy danych i o ile ktoś nie miał hasła typu E4mo#$fsdn6sd&$as, Soul je pewnie zna.

bluks - 2006-03-30, 22:46

w zwiazku z tym co napisalem prosze o usuniecie mojego konta!!!
Slayer - 2006-04-05, 15:49

lonewolf napisał/a:
Czy anulowanie ostrzeżenia oznacza, że wypowiedzi typu "sorry, ale pier*" są dopuszczalne? Chciałbym mieć jasność.

Dla mnie wypowiedz typu spier**** ty ku*** itd powinny odrazu konczyć się ostrzezeniem :]

Cytat:
Na Forum nie ma regulaminu, do którego można by się odnieść. Wszelkie ostrzeżenia, bloki, usuwania wynikają jedynie z subiektywnej oceny administratorów i moderatorów.

To najwyzszy czas napisać regulamin.

:? :? :? :?

Ece - 2006-04-05, 17:24

Slayer napisał/a:
To najwyzszy czas napisać regulamin.
Jeśli masz w sobie coś z archeologa, polecam ten temat http://forum.gomoku.pl/viewtopic.php?t=192 z dosyć trafną konkluzją lone'a ;)

Jak powstanie regulamin, to każdy będzie tylko kombinował jak go obejść (o ile w ogóle go przeczyta). Będą padały argumenty w stylu "ale przecież regulamin tego nie zabrania", a jak zostanie dopisany odpowiedni punkt do regulaminu, to "prawo nie działa wstecz".

Równie dobrze można powołać Radę Forum (jak zwał tak zwał), która będzie oceniała, czy post powinien zostać usunięty, czy ktoś powinien dostać ostrzeżenie/bana etc. Jednym słowem powstanie burdel, nazywany niekiedy biurokracją.

P.S. Jeśli ktoś chce ciągnąć kwestię regulaminu, to proszę w temacie, do którego link podałem na początku.

Ciap - 2006-04-06, 07:52

Ece napisał/a:
Będą padały argumenty w stylu " a jak zostanie dopisany odpowiedni punkt do regulaminu, to "prawo nie działa wstecz".


To prawda nie działa wstecz, ale rodzi skutek prawny :)

trampek86 - 2013-02-15, 15:25

angst napisał/a:
I może gdzieś są tolerowane również wyzwiska, ale raczej nie tutaj. Na razie dostajesz ostrzeżenie


Przypomnę, że ostrzeżenie dostałem za słowo "głupi", czyli od razu po napisaniu postu zawierającego ten fragment:

trampek86 napisał/a:
Jeśli nie widzisz powodu to widocznie za głupi jesteś by go zobaczyć


Nie rozumiem tylko, dlaczego, za to samo użytkownik Chaosu ostrzeżenia nie dostał:

Chaosu napisał/a:
Jesteś zwyczajnie głupi jeśli Twój mózg nie radzi sobie z czytaniem takich postów


Ale domyślam się, że dlatego bo angst uprawia samowolkę. Za to samo, mi wlepia ostrzeżenie, a dla Chaosu już nie. Nierówne traktowanie, stronniczość, niesprawiedliwość. Czekam na wlepienie ostrzeżenia dla Chaosu, lub na zdjęcie mi ostrzeżenia oraz na wytłumaczenie dlaczego Chaosu nie dostał za to samo ostrzeżenia, a także na opinię innych co do samowolki angsta.

zukole - 2013-02-15, 15:37

A ja czekam na moment, aż dasz sobie siana :) Jesteś zwyczajnym trollem, co mnie (i nie sądzę bym był w tym odosobniony) akurat przeszkadza. Jeżeli chcesz bym to uzasadnił, to proszę.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Trollowanie
Cytat:
Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia (czego następstwem jest wywołanie kłótni) poprzez wysyłanie napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów czy też poprzez stosowanie różnego typu zabiegów erystycznych. Podstawą tego działania jest upublicznianie tego typu wiadomości jako przynęty[1][2], która doprowadzić mogłaby do wywołania dyskusji.
trampek86 napisał/a:
Ale żeby nie było zaraz, że ktoś napisze coś w stylu "tyle czasu potrzebowałeś, żeby to zrozumieć" to odpowiem, że po prostu chciałem podyskutować i zobaczyć jak taka dyskusja będzie przebiegała oraz poznałem prawdziwe charaktery (bez masek) wielu osób.

trampek86 - 2013-02-15, 15:48

Siana to ty masz u siebie pod dostatkiem, obrażasz mnie po raz drugi w ten sam sposób, ciekawe czy tym razem ci znowu ujdzie to płazem podobnie jak dla Chaosu, znając samowolkę angsta, jest to bardzo prawdopodobne, w tej chwili żądam także ostrzeżenia dla ciebie.

Ale wracając do sedna, piszesz nie na temat, nie odnosisz się do mojego postu, napisz jeszcze raz, ale odnosząc się do treści mojego postu, bo to czym wspomniałeś dotyczy postów, które pojawiły się o wiele później po tym jak dostałem ostrzeżenie, więc nie mają nic wspólnego z powodem ostrzeżenia.

Chaosu - 2013-02-15, 16:52

. . .Osobiście miałem nadzieję dostać ostrzeżenie, bo poza głupkiem dorzuciłem jeszcze chama aczkolwiek spodziewam się tłumaczenia Angsta (chyba nawet już coś w tym stylu napisał) w stylu „niechęć do zaostrzania konfliktu”. Tym bardziej że Ty trampek86 dalej obrażałeś użytkowników (nawet jeśli nie padało słowo głupi) więc musiał dostać byś kolejne ostrzeżenia. Zobaczymy jaki będzie powód, wciąż jest szansa na ostrzeżenie dla mnie.
bad_mojo - 2013-02-15, 20:09

Jeżeli trampek Ty tak na poważnie, to powtórzę, że dla mnie większym brakiem kultury od pisania bez ogonków jest panoszenie się na forum będąc nowym użytkownikiem. Ostrzeżenie Ci się należy właśnie za to, inaczej traktuje się nowych i stałych bywalców, poza tym na tym forum nie ma równości, wolności i demokracji, co jest akurat dobre według mnie :)
trampek86 - 2013-02-15, 20:41

Dalej czekam na odpowiedź od angsta, dlaczego Chaosu nie dostał ostrzeżenia za to samo za co ja dostałem i na razie interesuje mnie tylko ta kwestia.
chucknorris4 - 2013-02-16, 16:20

A ja chciałbym się dowiedzieć, za co dostałem ostrzeżenia i nie proszę tutaj o jakieś ogólnikowe wyjaśnienia, czy lanie wody tylko konkretny cytat którejś mojej wypowiedzi bądź jej fragmentu i pokazanie, w którym miejscu jest ona niezgodna z obowiązującym tu regulaminem. W przeciwnym razie oczekuję przeprosin od Maestra.
maestro - 2013-02-16, 16:46

Założyłem, że powinno ci wystarczyć moje wczorajsze wyjaśnienie, jeśli jednak to mało, proszę bardzo:
1) Pisanie nie na temat - temat był o języku, pisanie (a właściwie trollowanie) o tym kto jest Polakiem i komu Unia płaci, to celowe zaśmiecanie
2) Obrażanie - gimbusy, ile ci Unia płaci.
3) Przede wszystkim uważam za zupełnie zbędne pisanie takich idiotycznych, niby-śmiesznych odpowiedzi na to, co wyprawiał trampek.
Przeprosin nie będzie. Przywróciłem ci możliwość pisania, więc możesz z niej korzystać i udzielać się w innych tematach pisząc zgodnie z zasadami netykiety i bez urządzania prowokacji. Jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości, możesz pytać na PW.

chucknorris4 - 2013-02-16, 22:07

Cytat:
maestro napisał/a:
Założyłem, że powinno ci wystarczyć moje wczorajsze wyjaśnienie
Było ono tyle samo warte, co to dzisiejsze. Czyli nic.
Cytat:
maestro napisał/a:
1) Pisanie nie na temat - temat był o języku, pisanie (a właściwie trollowanie) o tym kto jest Polakiem i komu Unia płaci, to celowe zaśmiecanie
Czas najwyższy nauczyć się czytać ze zrozumieniem. Krótko przybliżone moje zdanie o Unii miało służyć za uzasadnienie moich poglądów, dotyczących właśnie języka polskiego - bo taki przecież był temat.
maestro napisał/a:
maestro napisał/a:
2) Obrażanie - gimbusy, ile ci Unia płaci.
Jeżeli to jest twoim zdaniem obrażanie, to znaczy, że musieli ci w szkole ostro dokuczać i masz bardzo słabą psychikę oraz poważne kompleksy. Będąc w wieku Sawyera też myślałem, że wiem wszystko najlepiej i od każdego jestem mądrzejszy. To normalne. Jednakże, gdy taki delikwent zabiera głos w poważnej dyskusji, mało tego, stylem wypowiedzi chce zbić z tropu innych użytkowników, pokazując, jakoby był od nich mądrzejszy i bardziej doświadczony życiowo, należy go sprowadzić na ziemię, by nauczył się trochę pokory i szacunku.
W pytaniu "ile ci Unia płaci" także nie widzę nic złego. Wnioskując po tym, co i w jaki sposób pisałeś - w mojej opinii, z którą wcale nie musisz się zgadzać, będąc ślepo i bezkrytycznie wpatrzonym w zachodnie cywilizacje - możesz być jedną z osób chcących zniszczyć i rozbić nasz naród, nawet niekoniecznie w sposób świadomy. W związku z powyższym uważam, że to pytanie było jak najbardziej na miejscu.
maestro napisał/a:
maestro napisał/a:
3) Przede wszystkim uważam za zupełnie zbędne pisanie takich idiotycznych, niby-śmiesznych odpowiedzi na to, co wyprawiał trampek
Chłopie, na jakiej podstawie w ten sposób oceniasz mój post? Jesteś mi w stanie udowodnić nieprawdziwość historii przedstawionej w moim poście? Nie wiem, ile masz lat, ale jesteś moderatorem na tym forum, a to już do czegoś zobowiązuje. Nie musisz wierzyć w jej prawdziwość; możesz nawet ją skrytykować. Ale ocenianie jej prawdziwości wedle własnego widzi mi się, poprzez dawanie ostrzeżenia piszącemu zdecydowanie nie przystoi poważnemu moderatorowi; zwłaszcza, że była ona bezsprzecznie zgodne z tematem. Mało tego uważam, że dyskryminowanie użytkowników, tylko dlatego, że są aktywni na forum od niedawna, jest jednym z najbardziej nagannych, o ile nie najbardziej nagannym możliwym przejawem zachowania moderatora - czyli kogoś, kogo teoretycznie przynajmniej powinna cechować bezwzględna obiektywność, rozsądek i umiejętność zachowania zimnej krwi w każdej sytuacji. Nie będę już ponownie dopominał się przeprosin, widząc twój opór, jednak uważam, że moderator, czyli osoba, od której należy także oczekiwać odpowiedzialności, dokonując pewnych działań powinien być ich w pełni świadomy i potrafić się z nich wytłumaczyć. Tobie jak widać średnio to wychodzi. Mam więc nadzieję, że tobie, jako moderatorowi, czyli osobie, po której spodziewać należy się pewnej inteligencji, nie muszę mówić, co w takiej sytuacji powinien zrobić, by choć po części zachować twarz.
Pozdrawiam

maestro - 2013-02-16, 22:40

Poważnemu moderatorowi może i nie przystoi, ale ja nie jestem ani nie zamierzam być poważny. Powyższy post moim zdaniem nadaje się wyłącznie do usunięcia, tym bardziej, że wyraźnie zaznaczyłem aby dalsze uwagi/wątpliwości przesyłać drogą PW.
ermijo - 2013-02-17, 08:22

Moim zdaniem, do dojrzalej postawy na forach trzeba albo dorosnąć albo należy ograniczyć taki sposób "wymiany poglądów" - tzn. najzwyczajniej odpuścić sobie i innym brania udziału w cyrku, nie prowokować.
Zasada jest prosta: nie powtarzam się i nie tracę czasu na 'wycieczki osobiste'. Szanuję decyzje administratorów. Dostając ostrzeżenie postanawiam poprawę a nie pretenduję do następnego.
Ale to JA, inni są inni.

alicecooper - 2013-02-17, 14:17

chucknorris4
nie podoba mi się Twoje zachowanie
następny post z obraźliwymi insynuacjami wobec kogokolwiek
uniemożliwi Ci pisanie

angst - 2013-02-18, 00:05

Dodałem zaległe ostrzeżenie Chaosu oraz kolejne Trampkowi, który nie zaprzestał obrażania innych osób po pierwszym ostrzeżeniu.

Nie widzę powodu, aby zmieniać wysokość ostrzeżeń dla Chuckanorrisa4, chociaż za pisanie nie na temat ostrzeżeń raczej nie dajemy, to aktualny poziom jest według mnie odpowiedni.

Proszę wszystkich o zachowanie, które nie będzie mnie zmuszało do przyznania kolejnych ostrzeżeń.

Pozdrawiam

Angst

trampek86 - 2013-02-25, 08:43

Forumowicz Chaosu to nie koniec przykładów twojej stronniczości, niesprawiedliwości i samowolki. Następne osoby, którym powinieneś wlepić ostrzeżenie, a nie wlepiłeś, to zukole i maestro:

maestro napisał/a:

zukole napisał/a:
Wpadłeś wywołać dyskusję, bo skoro nie ma chatu to takie imbecyle jak Wy nie mają gdzie i przed kim się chwalić.



Błędnie zakładają, że tutaj ich głupota zrobi na kimkolwiek wrażenie.


No to czekamy, aż im też wlepisz w końcu te zaległe ostrzeżenia, tak samo jak dla Chaosu, już nie mogę się doczekać. Myślę, że takich przykładów można by mnożyć, ewidentnie widać, że nowym użytkownikom wlepiasz ostrzeżenia, kiedy stałym bywalcom za to samo nie wlepiasz. Przypominasz sędziego: temu dam 8 lat, a znajomemu za to samo 2 lata w zawieszeniu albo nic. Typowe zachowanie wszelkiej maści osób, które mają jakąś władzę, nie ważne czy na forum, na czacie czy w sądzie.

maestro - 2013-02-25, 09:47

Proponuję ci, żebyś przestał popisywać się pieniactwem. To nie samo słowo decyduje o obraźliwości wypowiedzi, lecz również jego kontekst. Można skutecznie obrażać bez używania słów wulgarnych czy nawet dosadnych, jak "głupi", i odwrotnie, wykorzystanie takich słów wcale nie musi być równoznaczne obrażaniu.
trampek86 - 2013-02-25, 12:59

No śmiesznie się robi, widzę próbę obrony siebie i kolegi za wszelką cenę poprzez wymyślanie bajek, że wypowiedzi twoje i zukole nie są obraźliwe jak te Chaosu i moje, tylko jakoś nie napisałeś dokładnie gdzie i w czym niby one się różnią pod względem obraźliwości, może napiszesz łaskawie, czekamy wszyscy, bo jak na razie z twojej strony jest ogólnikowe lanie wody, a konkretów brak.
Dzon Korniszon - 2013-02-25, 13:31

Tak patrzę na to co się dzieje od boku tu i straszne rzeczy się tu tworzą.
Starzy użytkownicy bronią sami siebie i mówią, że nie jest to obraźliwe co oni piszą ale gdyby trampek to napisał co oni to by już od razu rzuciła się na niego lawina błota od was.

maestro - 2013-02-25, 13:58

Ci z nowszych użytkowników, którzy nie pojawiają się tu w celu urządzania zaczepek, jakoś nie mają problemów z ostrzeżeniami. Jeśli jednak dla kogoś z nowych dzieją się na forum.gomoku.pl "straszne rzeczy" to przecież może je opuścić w każdej chwili oszczędzając sobie szarpania nerwów - nikogo na siłę nie zatrzymujemy. W razie zastrzeżeń wobec postów opublikowanych w przeszłości można zgłaszać swoje uwagi na PW do mnie, nie omieszkam ich zignorować.
trampek86 - 2013-02-25, 14:36

Skoro dalej ogólnikowe lanie wody oraz brak merytorycznego i jasnego uzasadnienia dlaczego niby to wypowiedzi maestro i zukole nie są obraźliwe, podczas gdy Chaosu i moje są, to oczekuję, że pojawią się ostrzeżenia przy nikach maestro i zukole. W innym przypadku będzie to oznaczało, że ostrzeżenia są przyznawane na zasadzie lubię go /nie lubię go, znam go / nie znam go, zamiast za rzeczywiste przewinienia.
Chaosu - 2013-02-25, 15:06

. . .Przecież jestem starym użytkownikiem i dostałem ostrzeżenie, a maestro i zukole są nowi!
sawyer199 - 2013-02-25, 16:38

Trampek wydaję mi się że jeżeli kogoś znasz i wiesz że nie piszę swoich wypowiedzi w celu obrażenia kogoś to inaczej się traktuje to a inaczej traktujesz jeżeli pojawia Ci się ktoś nowy na forum i trolluje. Takie jest moje zdanie.
trampek86 - 2013-02-25, 16:51

Rozumiem, że ci się tak wydaje, ale skoro już jesteś to może odpowiesz na pytanie, na które nie potrafił odpowiedzieć maestro.
zukole - 2013-02-25, 19:15

trampek86 napisał/a:
oczekuję, że pojawią się ostrzeżenia przy nikach maestro i zukole. W innym przypadku będzie to oznaczało, że ostrzeżenia są przyznawane na zasadzie lubię go /nie lubię go, znam go / nie znam go, zamiast za rzeczywiste przewinienia.

Oczekuj sobie ile wlezie. Sądzisz, że kogoś obchodzi Twoje zdanie na temat administrowania forum?

angst - 2013-02-26, 01:32

Przyczyny braku ostrzeżeń dla Maestro i Zukole częściowo można znaleźć właśnie w poście Maestro, a później Sawyera.

Naprawdę nie rozumiem, czemu ma służyć odkopanie posta sprzed ponad pół roku. Przy dokładnym przeszukaniu na pewno znalazłoby się sporo osób do ukarania i postów do usunięcia. Nie wszystkie mają taki sam ciężar gatunkowy, a konkretne decyzje wynikają z kontekstu, ale i ze znajomości osób również. I nie da się tego czynnika pominąć.

Ponadto ostrzeżenia mają charakter zgodny ze swoją nazwą i w mojej ocenie dotyczą głównie właśnie nowych użytkowników, powinny im pomóc w zrozumieniu zasad panujących na Forum. Nie są jedyną formą "kary". Można kogoś ostrzec również poprzez priv lub na turnieju na żywo czy w Kurniku, a także np. usunąć post. Nie mamy Regulaminu, więc decyzje te podejmowane są ad hoc, z uwzględnieniem specyfiki sytuacji. Oczywiście admini nie są w stanie wychwycić wszystkiego, a czasami działają też z opóźnieniem.

Stawianie żądań i zgłaszanie oczekiwań jest nieco niepoważne, o czym pisałem już wcześniej. Pewne oczekiwane zachowania mogą być oczywiście sugerowane i ja zawsze jestem otwarty na interesujące propozycje poprawy sytuacji na Forum. Nie będę się jednak już któryś raz z kolei odnosił do kwestii samowolki, czy niesprawiedliwości. Świat generalnie nie należy raczej do najsprawiedliwszych, a po to przypisana jest pewnym osobom jakaś władza (chociaż w odniesieniu do Forum brzmi to raczej dość zabawnie), aby z niej korzystać.

Niespecjalnie wiem, jaki jest cel tych postów. Mam przeprosić, podać się do dymisji, przekazać "władzę"? No bo skoro mam taką "władzę" tutaj i jeszcze jestem niesprawiedliwy, to jaki jest sens skarżenia się na mnie na tym Forum? Można napisać wniosek do Zarządu, ale to też pewnie nie do końca zadziała, bo i w nim jestem (więc potencjalny konflikt interesów i kolesiostwo).

Jest to Nasze Forum (Stowarzyszenia), więc raczej naturalne jest, że najwięcej do powiedzenia mają na nim (aktywni) członkowie Stowarzyszenia. Mogę zapewnić, że staram się zachować obiektywizm, na ile to tylko możliwe. Ale czy ktoś mi w to wierzy, to już zupełnie inna kwestia, zasadniczo jednak nie wpływająca na zmianę zasad zarządzania Forum.

Pozdrawiam

Angst

angst - 2013-03-03, 20:08

Staram się nie dzielić wiadomościami priv, ale oto co napisał Trampek "na odchodne":

"maestro i angst to pedały,
które się w dupę pchały,
jeden drugiemu liże jaja,
aż mu stanie faja."

Jeżeli ktoś miał wątpliwości odnośnie jego osoby, to według mnie ta wiadomość pokazuje, jakie było jego prawdziwe nastawienie.

Wpisuję w tym temacie, bo to dobry przykład, jakich zachowań nie tolerujemy na Forum i jakie mogą być potencjalnie karane ostrzeżeniami.

Pozdrawiam

Angst

manga27 - 2013-03-10, 18:19

angst napisał/a:
Staram się nie dzielić wiadomościami priv, ale oto co napisał Trampek "na odchodne":

"maestro i angst to pedały,
które się w dupę pchały,
jeden drugiemu liże jaja,
aż mu stanie faja."

Jeżeli ktoś miał wątpliwości odnośnie jego osoby, to według mnie ta wiadomość pokazuje, jakie było jego prawdziwe nastawienie.

Wpisuję w tym temacie, bo to dobry przykład, jakich zachowań nie tolerujemy na Forum i jakie mogą być potencjalnie karane ostrzeżeniami.

Pozdrawiam

Widzę że nie mogę wyrazić swojego znania na ten temat jak osunięty został post :P

Angst


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group