Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

Dział techniczny - Zmiana forum z phpBB na IPB

dusksky - 2006-05-06, 08:52
Temat postu: Zmiana forum z phpBB na IPB
Jurek nie myslales moze by zmienic to syfiste phpBB na IPB? Sam swoje forum poczatkowo postawilem na phpBB by Przemo ale uzytkownicy sie zrzucili i wykupujemy licencje na IPB. Cena roczna licencji to 210zl a forum na IPB jest bezkokurencyjne w stosunku do phpBB (szybsze, pozbawiobe bagów z phpBB itp.)

Pozdrawiam
Zbyszek

Ece - 2006-05-06, 10:22

Jak kupicie to daj info co i jak z tym fantem. Kolega przeniósł się na IPB, ale głównie dlatego, że miał standardowe phpbb z tyloma modami, że każda aktualizacja pochłaniała zbyt wiele czasu i energii.

1. Jestem do tego przyzwyczajony (zreszt± podobnie jak wiele innych osób).
2. S± tu bardzo dziwne funkcje z których korzystam, których na IPB nie ma.
3. IPB jest płatne, a na darczyńców bym nie liczył ;)

Osobi¶cie jestem bardzo na "nie" i bez przedstawiania jakichkolwiek argumentów. Ciekawe czy kto¶ poza Tob± też jest za zmian± :)

jopq - 2006-05-06, 10:45

Jak już jaki¶ argument ma przemawiać za IPB, to to, że jest szybsze... Poza tym 210zł za skrypty, które nie s± wcale aż tak potrzebne, to sporo...
bad_mojo - 2006-05-06, 11:10

210 zł? Tu jest w porywach 50 użytkowników dziennie.
dusksky - 2006-05-06, 12:30

No ten tego duzo slyszalem dobrego o IPB a duzo zlego o phpBB. Sam swoje forum postawilem na phpBB a uzytkownikow przybywa i chyba lepiej za wczasu postawic je na czyms stabilnym. IPB ma jeden minus Cena :cry: licencja na wiecznosc to wydatek 180$.
I nie dziwi mnie, ze tu ta akcja moze nie wypalic bo znaczna czesc uzytkownikow ma wiek <18lat. Jestem w otyle dobrej sytuacji, ze mamy sponsora :) I fakt faktem tez sie zastanawiam jak bedzie z "klimatem" po przeniesieniu na inne srodowisko... No zobaczymy.

bad_mojo - 2006-05-06, 17:54

Co to za forum dusk? i jeszcze jedno: nie ma tego na eMule? :]
jopq - 2006-05-06, 19:19

Nie chodzi o sam program, ale o licencję... Prosto znaleĽć kto go ma, no i nie jest to do użytku własnego/prywatnego, więc zaraz kto¶ się może czepiać.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group