Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

Turnieje - Przed turniejem w Bytomiu

utratos - 2007-01-10, 20:58
Temat postu: Przed turniejem w Bytomiu
Co do turnieju w Bytomiu zostały dwie kwestie do ustalenia.
1. Czy gramy w pro czy w keryo Pente? Wstępnie wpisane zostało keryo ale to kwestia dyskusji
2. Czy stosujemy zapis w Gomoku i Pente?

Ustalenia dotyczące turnieju w Bytomiu będa obowiązywać w całym cyklu Grand Prix Polski i MP 2007.( o regulaminie GPP i MP juz wkrótce)

Ece - 2007-01-10, 21:10

Może trochę nie na temat, ale co z zapisami z poprzednich turniejów? Bo będzie kolejny i znowu będą gdzieś tam te zapisy i znowu nic z tego nie będzie wynikało.
s3v3n - 2007-01-10, 22:47

Ece napisał/a:
Może trochę nie na temat, ale co z zapisami z poprzednich turniejów?


no, np z empekow w pente :D

spavacz - 2007-01-11, 09:20

Co do postu Utratosa: wolałbym grać zwykłe pro ale keryo pente także może być :)
konrad - 2007-01-11, 19:26
Temat postu: Re: Przed turniejem w Bytomiu
utratos napisał/a:
Ustalenia dotyczące turnieju w Bytomiu będa obowiązywać w całym cyklu Grand Prix Polski i MP 2007.( o regulaminie GPP i MP juz wkrótce)


Hmm w takim razie to by było grand prix keryo... Moze w pente tak na przemian: jeden turniej keryo jeden pro?

vilumisiek - 2007-01-12, 10:46

Pro :P

Szykuj się Peacemen :D

aaru - 2007-01-12, 12:18

Z tych dwóch opcji wybieram zwykłe pro.
HonoR - 2007-01-12, 17:26


Jestem za Keryo

konrad - 2007-01-12, 21:59

Jeśli trzeba tak jasno postawić sprawę to jestem za

PRO

angst - 2007-01-13, 08:24

Pro.

Pozdrawiam

Angst

alicecooper - 2007-01-13, 10:24

pro
vilumisiek - 2007-01-13, 12:23

PROste, ogromna większość chce pro. Ja na ten przykład nie wezmę udziału jeśli będzie keryo.
yossarian - 2007-01-13, 17:04

Nie wiem czy będę, ale wolałbym keryo.
vilumisiek - 2007-01-14, 13:03

Nie wysłał zgłoszenia więc głos nie ważny :lol:

Arczi widzem?! :evil:

Żory będą? :rotfl:

Autickocz się nawet pojawi :wink:

Poprawka- jeśli będę to poprawka- nocleg "2" a nie jak zaznaczyłem "1" 8)

ermijo - 2007-01-14, 20:06

Po poprzednim turnieju, w którym przegrałem z każdym z jednej strony chce sie zrewanżować - z drugiej, po zaskakującym mnie zachowaniu pewnej osoby nie chciałbym, żeby mi dogryzano. Jeśli zaryzykuję, że nie będzie takich wpadek, pojawię sie z przyjemnością, pasją i głodem grania w gomoku, spotkania się z graczami, których znam oraz tych z którymi nie miałem przyjeności się poznać dotychczas.

Czyli w skrócię - nieoficjalnie będę.

Ece - 2007-01-14, 20:29

Ermijo, znowu gadasz od rzeczy :P

Przyjeżdżaj, docinki i tak będą, ale jak postawisz to może mniejsze ;)

utratos - 2007-01-14, 21:18

Hej

Nie będzie żadnych docinków bo z jakiego powodu miałyby być?
Wyślij zgłoszenie i wpadaj. Zapowiada się dobry turniej w ....... ping ponga:)

spavacz - 2007-01-14, 22:08

A będzie jakaś nagroda za ping ponga? :)
utratos - 2007-01-14, 22:13

Oczywiście nagrodą jest puchar przechodni ( w tej chwili stoi u mnie :D
Johanka_z_arcu - 2007-01-14, 22:46

Ach no tak, zapomniałam, że tam na miejscu jest stół do pingla :D I żabka w tym samym budynku :-) I oddzielna łazienka dla dziewcząt ;-)

Ermijo, nikt sie z Ciebie nie będzie śmiał :)

alicecooper - 2007-01-14, 23:03

ermijo wczoraj przyszedłeś na mój stół
a po chwili (cytuję w wersji przybliżonej aczkolwiek z zachowaniem sensu):
-źle postawiłeś
-to był kiepski ruch
-niedobrze
-oj alice dziś to źle grasz

ermijo napisał/a:
nie chciałbym, żeby mi dogryzano

tak ermijo słuszna zasada
nawet mógłbyś zacząć jej stosowanie od siebie:D

wicherek - 2007-01-14, 23:55

vilumisiek napisał/a:
Nie wysłał zgłoszenia więc głos nie ważny :lol:

Arczi widzem?! :evil:

Żory będą? :rotfl:

Autickocz się nawet pojawi :wink:

Poprawka- jeśli będę to poprawka- nocleg "2" a nie jak zaznaczyłem "1" 8)


Dlaczego niewazny? tak samo moge powiedziec, ze Twoj niewazny bo... sie nie znasz:D pozatym wysylajac zgloszenie nie gwarantujesz udzialu w turnieju, tak samo jak post yossa nie wyklucza jego przybycia...

Arczi bedzie uczyc sie grac? najwyzsza pora :D

w koncu to Bytom, to ludzie tu umia milo spedzic czas;], i ucza sie wiele np waznosci naszych polskich banknotow przez ondika:)

vilu... ale dziewczyny i tak maja swoje pokoje, wiec po co na dwie noce ?:P

angst - 2007-01-15, 00:34

Nie pamiętam, żeby w Bytomiu dziewczyny miały swój pokój :) A jeśli chodzi o ping-ponga, to najwyższy czas, aby Puchar wrócił w należne mu miejsce - czyli na moją szafę :twisted:

Pozdrawiam

Angst

szarlott - 2007-01-15, 00:38

Jak pojadę też bym pograła w ping - ponga :) Jest przewidziana jakaś nagroda dla najlepiej grającej kobiety? :P
Johanka_z_arcu - 2007-01-15, 00:39

Pewnie uścisk ręki prezesa :P
angst - 2007-01-15, 00:40

Jeśli obiecasz, że przyjedziesz i zagrają chociaż dwie kobiety, to sam coś ufunduję :)

Pozdrawiam

Angst

Johanka_z_arcu - 2007-01-15, 00:41

Ja nie obiecuję, że przyjadę, ale jak będę to zagram ;-)
szarlott - 2007-01-15, 00:42

Johanka_z_arcu napisał/a:
Ja nie obiecuję, że przyjadę, ale jak będę to zagram ;-)


I ja :wink:

Ece - 2007-01-15, 02:54

I ja :]
vilumisiek - 2007-01-15, 11:54

angst napisał/a:
(...) aby Puchar wrócił w należne mu miejsce - czyli na moją szafę


Spoko spoko. Jeśli grasz w tenisa tak jak w piłkarzyki to wciąż za mało umiesz, aby mnie pokonać grubasie :D

Johanka_z_arcu - 2007-01-15, 12:11

vilumisiek napisał/a:
angst napisał/a:
(...) aby Puchar wrócił w należne mu miejsce - czyli na moją szafę


Spoko spoko. Jeśli grasz w tenisa tak jak w piłkarzyki to wciąż za mało umiesz, aby mnie pokonać grubasie :D


No to ja z chęcia popatrzę na ten pojedynek :]

spavacz - 2007-01-15, 14:38

I tak ja wygram więc po co te kłótnie? :)
termin - 2007-01-15, 21:22

grubasie?

No troszke Ci pojechał angst. Proponuje oddać mu maximum 5 pkt.

angst - 2007-01-16, 10:48

Nie było to faktycznie zbyt miłe. Sprawę, mam nadzieję, rozstrzygniemy przy stole :twisted:

Pozdrawiam

Angst

P.S. Marcin, nie zajrzysz do Bytomia? :)

termin - 2007-01-16, 15:05

Niestety obowiązki rodzinne i zawodowe wykluczają moja obecnośc na tej imprezie.

Z drugiej jednak strony fajnie byłoby sprać w gomoku (tudzież pingla) kilku wybitnie uzdolnionych małolatów. Ale czy bym dał radę? Nie sądze.

Pozdrowionka, i mam nadzieje że wypijecie coś (bezalkoholowego) za Marcina.

_gnoza_ - 2007-01-16, 15:35

ja oddaje moj glos na keryo :]
konrad - 2007-01-16, 23:36

Łooo no to najwyżej niech będzie to keryo jak się zgodzi reszta uczestników to możemy nawet od razu ustalić podium seven, gnoza, wicherek a reszta gra o 4 miejsce :P
A tak na serio to może to keryo być chociaz wole zwykłe, ale żeby nie było tak, że we wszystkich turniejach cyklu będzie potem keryo...

wicherek - 2007-01-17, 00:22

gracze, ktorzy graja pro, nie grajac keryo mnie conajmniej smiesza... gdyby kazdy tak myslal gracze z poziomu >2100 w gomoku nie brali by udzialu w turnieju...
angst - 2007-01-17, 10:30

Wicherek - możesz rozwinąć swój post? Ja w ogóle nie gram w pente (nie licząc turniejów w realu i ofa raz na kwartał) i wolę grać w odmianę, w którą kiedyś grywałem. Keryo to dla mnie zupełnie inna gra, są całkiem inne debiuty i strategie. Dlaczego miałbym preferować keryo? I jaki to ma związek z gomoku i graczami 2100+ ?

Pozdrawiam

Angst

wicherek - 2007-01-17, 13:25

chodzi mi o to, ze jezeli gracz ktory gra w pente opanowal taktyke i strategie zwyklego pro nie powinien narzekac jak raz na 5 turnieji pente rozegra sie keryo. W gomoku nie znam zadnych otwarc, debiutow, zwolennikiem jestem swap2 ze wzgledu na mniejsze prawdopodobienstwo ze ktos pojedzie mnie znanym mu schematem ... zawsze gralem gdzie mi pasuje i to sprawialo mi najwieksza satysfakcje - co i tak dawalo mi jedno z trzech ostatnich miejsc na turniejach w gomoku. Jezeli kazdy by tak sobie wybieral, albo nagle zamiast swap dac w gomoku wersje pro na turniejach zostaliby sami ludzie pokroju Ermijo, oraz stali posiadacze czerwonych kwadracikow.

Angst Nie preferowac, ale dlaczego nie zaakceptowac? Czy startujac w Pente pro liczyles na jakies nagrody rzeczowe? watpie zeby ktokolwiek myslal skoro poziom jest juz taki wyrownany w tej chwili (moim zdaniem) a zasady przeciez znasz i w pro i w keryo. i nie mowilem tego do ludzi Twojego pokroju, bo akurat jestes jednym z moich autorytetow pod tym wzgledem - i wiem ze nie grasz w pente poza turniejami w realu.

konrad napisał/a:
Łooo no to najwyżej niech będzie to keryo jak się zgodzi reszta uczestników to możemy nawet od razu ustalić podium seven, gnoza, wicherek a reszta gra o 4 miejsce :P
A tak na serio to może to keryo być chociaz wole zwykłe, ale żeby nie było tak, że we wszystkich turniejach cyklu będzie potem keryo...


juz nie przesadzaj, nie wierze ze ze swojego 3ciego miejsca z Łódzi (pro) spadlbys na jakas odlegla ostatnia pozycje (grajac keryo), a jak juz tak bardzo zalezy Ci na tym podium to moze zorganizuj jakis turniej prywatny w swojej okolicy w Pente -- Stowarzyszenie na pewno na tym nie straci...

ps. juz wiem dlaczego nie przyjezdzales na turnieje, gdzie nie bylo Pente.. skoro tak latwo i zgrabnie umiesz przewidziec podium to po co grac skoro sie nic nie wygrywa, niezle!

konrad - 2007-01-17, 17:35

:| Dobra ja wiem ze mnie nie lubisz ale czego sie czepiasz przeciez napisalem ze moze byc dla mnie keryo tylko ze nie zawsze... a na turnieje nie przyjezdzalem bo moze widziales a moze to umknelo twojej uwadze ale do grania w pente wrocilem miesiac przed MP czyli chyba nie mialem okazji zagrac w turnieju w ktorym sie nic nie wygrywa. Teraz bedzie turniej w ktorym pente nie bedzie najwazniejsza gra i mam zamiar na niego pojechac. A z tym organizowaniem turnieju w mojej okolicy to chciales powiedziec cos w stylu "na moim terenie bedzie keryo, pro mozesz robic u siebie"? A jak chodzi o to jak gram w keryo to sam to przeciez stwierdziles, czekaj nie wiem czy dokladnie zapamietalem...cos w stylu "no tak, jak czegos nie ma w glowie to juz pomyslec nie umiesz" no tak, faktycznie, bo ja tylko zapamiętuje schematy do 30 ruchu każdy a potem je odtwarzam.. :?
angst - 2007-01-17, 17:42

Oddałem swój głos na pro, bo była informacja, że dotyczy to całego cyklu Grand Prix. W keryo mogę oczywiście czasem zagrać (tzn. jeśli będzie na turnieju także pente, to bedę grał niezależnie od odmiany).

A zawsze jak jadę na turniej, to walczę o zwycięstwo :)

Pozdrawiam

Angst

alicecooper - 2007-01-17, 18:46

1) była zapowiedź ze w całym cyklu "grand p" obowiązują takie same zasady
2) keryo gra i zna mało osób
3) była zapowiedź ze "grand p" to przepustka do mistrzostw

jaki jest sens grać cos mało znanego i na tej podstawie robić mistrzostwa??
dla mnie taki sam jak na przykład zrobic poof pente czy jakąś inną odmianę.

czy "grand p" i mistrzostwa mają być dla jaj ?? (i gramy odmiany)
czy też staramy się żeby były na poziomie? (i gramy pro)

a może w takim razie w gomoku swap 3 (no bo czemu by nie?)

wicherek - 2007-01-18, 09:11

Konrad

Do Twojej osoby nic nie mam, tylko wkurza mnie to co piszesz, i mysle ze wiesz o czym mowie.

alicecooper napisał/a:

2) keryo gra i zna mało osób

jaki jest sens grać cos mało znanego i na tej podstawie robić mistrzostwa??
dla mnie taki sam jak na przykład zrobic poof pente czy jakąś inną odmianę.

czy też staramy się żeby były na poziomie? (i gramy pro)

a może w takim razie w gomoku swap 3 (no bo czemu by nie?)


Heh, tylko ze keryo bylo dostepne na kurniku juz kilka lat i kazdy mogl nauczyc sie chociazby troche, bo latwo jest sie przeniesc. Znajac juz debiuty gra praktycznie niczym sie nie rozni.

Swap tez zna bardzo malo osob (5% kurnika?) duza wiekszosc osob gra wersje standard, dlaczego wiec notorycznie gramy cos, w co nic nie gra? znalazlbym przynajmniej 10 osob ktore zagraloby w MP Gomoku w wersji standard. Kto chcialby nauczyc sie Keryo, to by sie nauczyl i wtedy nie mialby zadnych pretensji, ze w to gra malo osob... stosunek graczy ktorzy woleliby keryo niz pro jest wiekszy niz porownywac swapa do standardu... a to jak sie gra, dla kogo, w co gra "wladza" stowarzyszenia i na co sie nie zgodzi dla mniejszej czesci ludu to juz inna sprawa...

Z tym poof pente i swap 3 to juz na serio przesadziles. W czym widzisz problem?, jako czlonek stowarzyszenia powinienem miec chyba mozliwosc zagrania sobie raz na ruski rok wersje ogolniedostepna dla wszystkich - chyba ze sie myle?

ps. to tak jak wyrzucic Pente w turniejach, bo gra mniej osob, co i tak nie byloby nowoscia...

angst - 2007-01-18, 14:09

Wicherek, moim zdaniem różnica między pro a keryo jest bardziej zbliżona do różnicy między standardem w gomo a renju niż swap (czy swap2).

Możliwość bicia trójek całkowicie zmienia taktykę, bo prawie zawsze trzeba przedłużyć swoją trójkę (ekspertem nie jestem, ale tak interpretuję zasady keryo :) ). Jest też różnica w zakończeniu gry, bo wygrywa 15 a nie 10 zbitych kamieni. W gomoku swap zasady są takie same jak w standardzie, a wyeliminowano rozstrzygającą przewagę rozpoczynającego.

Nie wiem, czy ktoś to sprawdził (udowodnił), ale może być tak, że w keryo czarne mają jeszcze większą przewagę niż w pro (wówczas, jako że jestes praktykiem, nie dziwię się, że wolisz grać keryo, które zna mniej osób ;) ).

Piszesz o grze raz na ruski rok, a było wyraźnie zaznaczone, że decyzja odnośnie Bytomia implikuje dalsze losy całego Grand Prix (i w konsekwencji MP).

Reasumując - raz na jakiś czas w turnieju poza GP lub regionalnym keryo jak najbardziej, w GP - nie :)

Pozdrawiam

Angst

P.S. Nie wiem, czy mogę się wypowiadać, bo taki ze mnie pentak, jak koszykarz. Nie wiem, o co chodziło z tym autorytetem :) Na wszelki wypadek potraktowałem to jako komplement :)

alicecooper - 2007-01-18, 14:12

Wicherku ja nie mam nic przeciwko zagraniu raz na jakiś czas w keryo
naprawdę!

ale chodziło mi głównie o to że była informacja że tak ma być w całym "grand p" więc w konsekwencji także na mp

i to uważam za przegięcie

PS argument że mogli się nauczyć w keryo nietrafiony bo się nie nauczyli

PS2 argument że większość ludzi gra standard nietrafiony bo ci co przyjeżdżają na turnieje w 99% znają swap

wicherek - 2007-01-18, 15:34

no dobrze, ale porownywac keryo do swap3 {ktorego chetnie bym sie nauczyl (jakby tylko bylo dostepne)] jest troche niefer. Pozatym pisalem to dlatego, zeby ktos nie narzekal ze czasami (poraz pierwszy) zamiast normalnego pro bedzie keryo, a jako argument wymyslil sobie ze dlatego ze ani ja, ani kilku innych pentekow nie obalilo kilku debiutow tej odmiany.

no wlasnie, znaja Ci co przyjezdzaja, jak myslisz dlaczego nie przyjezdza reszta, ktora nie zna? i dlaczego przychodzi na turniej oficjalny 90% tych co przyjezdza na zywo? i ile jest graczy na poziomie ktorzy nie lubia, badz nie umia grac swapa? przyjezdzaloby wiecej gdyby byl standard, co z tego ze 80%+ wygrywaloby czarnych graczy (tak jak w pente pro)?..

a o GP nic nie wiedzialem, widocznie bylem zajety jak o tym wyglaszaliscie:), i ten argument oczywiscie mnie przekonuje.

alicecooper - 2007-01-18, 16:51

zmienie troche temat

widzę że pod nowym prezesem na turniej zapisują się nowi ludzie

klan sodama na przyklad:)

tylko czy to jest sukces:D

vilumisiek - 2007-01-18, 17:05

Zapisują się zawsze. Przybywają nigdy :]
utratos - 2007-01-18, 17:24

W tej chwili jest 6:4 dla pro pente.
W GPP i IMP obowiązywać będzie ta sama odmiana.
Jednakze niezależnie od tego czy zagramy keryo czy pro w GPP, zostanie zorganizowany w tym roku turniej, na którym zagramy w niewybraną teraz odmianę.

Ece - 2007-01-18, 18:10

alicecooper napisał/a:
widzę że pod nowym prezesem na turniej zapisują się nowi ludzie

klan sodama na przyklad:)
I mówi to ten, co takiego jednego na opa zaproponował :P

A tak w ogóle to spokojnie, bo jeszcze się przestraszy i nie przyjedzie :) Będzie dobrze- adika też wszyscy chcieli powystrzelać i jakoś się chłopak ostał. Nawet turniej wygrał ;)

Będzie zwała, ale może się chłopak zrehabilituje ;)

Ece - 2007-01-18, 18:21

utratos napisał/a:
W tej chwili jest 6:4 dla pro pente.
W GPP i IMP obowiązywać będzie ta sama odmiana.
W regulaminach jest keryo???
utratos - 2007-01-18, 18:26

Narazie jest ale dyskusja trwa i nie została jeszcze podsumowana:)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group