Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

Rankingi i Statystyki - Ranking PSGRiP

rozbijacz - 2007-01-19, 15:43
Temat postu: Ranking PSGRiP
Hej,

Ostatni raz ranking był liczony chyba po MP w Krakowie...
Chciałbym wiedzieć czy ten ranking będzie liczony dalej? Nie są policzone turnieje: Mariasz, W Krakowie (walne) i w Łodzi.
Zapraszam na tę stronę - jest tam policzony ładnie ranking.
http://www.szachy.ckj.edu...bkie/index.html
Wystarczy kliknąć wyniki końcowe i na danego zawodnika - pokaże się jego ranking.

utratos - 2007-01-19, 15:53

Ostatni ranking:
- Gomoku policzony jest za MP w Wawie
- Pente opublikowany został przed MP http://forum.gomoku.pl/viewtopic.php?t=1383
- Renju ostatnia aktualizcja po Toruniu

W tej chwili próbujemy stworzyć automatyczny system naliczania rankingu...

P.S. Bardziej podoba mi sie Rifowki ranking w szczególności sposob jego prezentacji :) http://stepanov.lk.net/rifrat/rifrat.html
P.S.2 W gomo byłbyś w pierwszej trójce . Być może nawet pierwszy :)

Ece - 2007-01-19, 18:34

Możesz podać przybliżony termin opublikowania aktualnego rankingu?
utratos - 2007-01-19, 18:49

Trudno powiedzieć. Zaległości sięgają 15 miesięcy wstecz.
W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest stworzenie automatycznego systemu naliczania rankingu.

angst - 2007-01-19, 19:19

Dla ustalenia aktualnego rankingu sugeruję poprosić o pomoc Miłosza, bez niego będzie Wam chyba ciężko to ogarnąć.

Mam nadzieję, że nie rozpatrujecie możliwości nie brania pod uwagę rozegranych do tej pory gier i liczenia go od początku? :wow:

Pozdrawiam

Angst

P.S. A tak przy okazji - czy jest drugi taki maniak oprócz mnie, który startował we wszystkich dotychczasowych ogólnokrajowych turniejach w gomoku w realu? :D

Ece - 2007-01-19, 19:33

Widzę jak daleko sięgają zaległości i wiem, że najlepiej jakby ranking sam się obliczał. Dotąd jednak dawało się to robić bez automatu, a nie zauważyłem, aby coś się od tego czasu w tym względzie zmieniło. Jedynie osoba, która miałaby to robić.

Dlatego chciałbym, abyś jasno określił, ile czasu na to potrzebujesz. Dzięki temu będziesz miał motywację.

vilumisiek - 2007-01-19, 21:13

... oraz nie obejmą one kolejnych turniejów, których daty są dość bliskie ...
100per - 2007-01-19, 21:23

Dysponuję WSZYSTKIMI plikami programu Swiss Perfect ze WSZYSTKICH turniejów PSGRiP. Ponadto napisałem program, który na podstawie tychże plików wylicza zmiany rankingu po każdym turnieju. Korzystając z tego narzędzia można w ok. 2-3 godziny doprowadzić ranking do aktualności. Niestety, po tym, jak "Stowarzyszenie uznało", że nie jestem mu już potrzebny (a w zasadzie po tym, jak zdecydowana większość członków uznała, że ma głęboko w d...e sprawy Stowarzyszenia i nie raczyła pojawić na najważniejszym chyba Walnym w całej naszej historii) ciężko znaleźć mi motywację do wytężonej pracy, tym bardziej, że i tak mam sporo roboty z przekazaniem wszystkiego obecnemu Zarządowi. Plusem (plusami) zaistniałej sytuacji jest fakt, że mam czas zaangażować się w inne interesujące mnie sprawy (to plus dla mnie), między innymi w działalność stowarzyszenia Mariasz, którego od pewnego czasu jestem członkiem (to plus dla PSGRiP, bo dzięki bardzo dobrym układom, jakie mam z prezesem Mariasza pojawiła się szansa na załatwienie sali na MMP - taki bonusik, trochę off-topic w tym wątku :D ).

Aha, jeszcze jedno - na Walnym Michał (Soul), który co prawda nie widział możliwości współpracy ze mną jako prezesem i Markiem (Alicem) jako członkiem zarządku, ale za to zadeklarował aktywną i owocną pracę w zarządzie, którego Maciek (Utratos) będzie prezesem, podjął się zadania szybkiego stworzenia nowej strony internetowej Stowarzyszenia, którj częścią miał być sprawny system liczenia i prezentowania rankingu... Rozumiem, że lada chwila możemy spodziewać się wdrożenia? :/

soul_reaper - 2007-01-23, 08:37

Na walnym soul nie byl pewny wyjazdu do pracy do szwajcarii co jednakze zaistnialo. W zwiazku z tym, moja aktywna praca jest w tej chwili znacznie ograniczona - mowilem o tym prezesowi przed zgoda na kandydowanie. Wiecej nie mam do dodania.

Pozdrawiam Soul

aaru - 2007-01-24, 10:32

Michał, to bardzo ładnie, że powiedziałeś o tym prezesowi. Szkoda, że nie wspomniałeś o tym wszystkim obecnym na Walnym, przed oddaniem głosu na Ciebie.
szarlott - 2007-01-24, 11:19

A może po prostu zamiast tej całej gadaniny co kto miał,co kto powiedział,co obiecał - ktoś się tym zajmie?Wynikneła taka a nie inna sytuacja trudno :) Skoro Soul tymczasowo nie może,a wątpie że "zataił" coś celowo to może się tym zająć ktoś inny prawda?No bo wątpie,że Soul jest jedyną osobą która to potrafi ;) Nawet ja bym się tym zajęła,ale niestety nie mam o tym zielonego pojęcia (i to się pewnie nigdy nie zmieni ze względu na ograniczoność mojego mózgu :P )

Wszyscy narzekają,czekają a w tym temacie tylko 100per napisał coś konstruktywnego :) Ja juz nie moge czytać jak stary zarząd narzeka na obecny,obecny zarząd nie wywiązuje się z obietnic itp itd. Jak Wam zależy na Stowarzyszeniu to zróbcie do cholery coś sami,a nie oglądajcie się na innych.

Kiedy znikną te podziały? :(

jopq - 2007-01-24, 12:36

Napiszę to do piątku (działający bubel można nawet dziś wieczorem), teraz mam kolokwia i w związku z tym brak czasu.
Otrzymałem od Utratosa przykładowy eksport turnieju do pliku html, dokładny sposób wyliczania rankingu i mam pełną wersję Swiss Perfect. Na początek planuję napisanie parsowania tych plików i ujednolicenie formatu do xml-a, którego schemat już mam - przynajmniej jak się zmieni wersję Swissa, to nie będzie trzeba nic poprawiać we właściwym programie. W sumie, to przydałaby mi się jeszcze lista wszystkich graczy, którzy kiedykolwiek grali w turniejach, gdyż tylko wtedy będę mógł wypluć np.: listę rankingową, czy eliminować ew. literówki - chyba taka jest na głównej stronie stow.

Można to zrobić dobrze, wg. wzorców, albo 'byle działało' - w każdym razie nie planuję poświęcić na to więcej niż 2 dni :P

Nie planowałem się tutaj wypowiadać, bo kto wie co z tego wyjdzie - w każdym razie coś się dzieje.

HonoR - 2007-01-24, 16:06

Przecież napisałem programik w php do obliczania rankingu tymczasowego i nietymczasowego. Dawałem to zarzadowi jakiś czas temu i jakoś niedawno Utratosowi. Nie wiem zcemu nie korzystacie :| Co prawda trzeba ręcznie wpisywać niektóre rzeczy, lecz oblicza automatycznie.......zawsze coś.

Podam linki, a nuż widelec ktoś się skusi i pobawi się.
Ranking ustalony
Ranking nieustalony

Wystarczy znać zasady jak się ustala rankingi a korzystanie z formularza bedzie łatwe i proste.

Jeżeli ktoś umiałby i miał chęci rozbudowe o automatyczny import danych z turniejów z np. excela czy innego pliku gdzie te dane by były, na pewno by ułatwiło to zadanie.



alicecooper - 2007-01-24, 17:21

szarlott napisał/a:
...wątpie że "zataił" coś celowo...

ja także wątpię żeby obecny zarząd zrobił coś celowo:P

a co do robienia czegoś
to ja na przykład staram się co tydzień przez dwie godziny uczyć gry chętnych
(a przygotowanie także potrafi trwać swoje)
jeśli ktoś poświęca więcej czasu to chętnie dowiem się kto

szarlott - 2007-01-24, 18:19

Nie na temat będzie,ale niedobrze mi Alice jak czytam Twoje posty odnośnie obecnego zarządu.
Ece - 2007-01-24, 19:43

Ece napisał/a:
Możesz podać przybliżony termin opublikowania aktualnego rankingu?
utratos napisał/a:
Trudno powiedzieć.
Ece napisał/a:
[...]chciałbym, abyś jasno określił, ile czasu na to potrzebujesz.
utratos napisał/a:
Także po 5 dniach ponawiam pytanie. Kiedy?
alicecooper - 2007-01-25, 08:50

miła Szarlotko

mam pytanie

gdzie byłaś jak Maciuś obrzucał błotem poprzedni zarząd i mnie osobiście ??
nie słyszałem ani nie widziałem z Twojej strony przynajmniej napomnienia nie mówiąc o słowie krytycznym

chciałbym być przynajmniej równie tolerancyjnie potraktowany

nie ukrywam i potwierdzam publicznie:
po tym co zrobił Maciek utracił u mnie jakikolwiek kredyt zaufania
i do tej pory nie zrobił kompletnie nic żeby to zmienić

nie widzę powodu żeby o tym milczeć

szarlott - 2007-01-25, 09:00

Tak Alice masz rację, Utratos obrzucał Was błotem nie możecie pozostać dłużni prawda?
Mnie to już po prostu męczy bo mam wrażenie, że jestem w Stowarzyszeniu dzieci z piaskownicy, które kłócą się które z nich ma trzymać łopatkę i kopać dziurę :|

Nauczcie się współpracować,a nie wytykać sobie tylko nawzajem błędy.

Cytat:
nie słyszałem ani nie widziałem z Twojej strony przynajmniej napomnienia nie mówiąc o słowie krytycznym


Mam napisać: "Tak Utratos jest beee bo wyzywał poprzedni zarząd,a teraz sam nic nie robi?" a może: "Tak Alice!!Ponarzekaj jeszcze trochę, wytknij Maćkowi wszystkie jego błędy!!"

A przepraszam,co mi to da? o_O Zwracam się akurat do Ciebie,bo to Ty jesteś całkowicie nastawiony na nie i mnie to denerwuje :twisted:

Ece - 2007-01-25, 15:02

Zauważ jednak, że choć jesteśmy tak krytyczni, cały czas pomagamy w sprawach dotyczących Stowarzyszenia, a alice już od dłuższego czasu jest osobą poświęcającą Stowarzyszeniu chyba najwięcej swoich wolnych chwil.
jopq - 2007-01-25, 23:26

Napisałem program, który parsuje tablice krzyżowe wyeksportowane z SwissPerfect i wylicza na ich podstawie zmianę w rankingu. Jednak już na samym początku napotkałem na pare niedogodności. Po pierwsze, to skąd mam wiedzieć kto ma ranking ustalony, a kto nie? Po drugie trzeba ujednolicić sposób prezentacji uczestników - na pierwszych turniejach były nicki, a później już imiona i nazwiska.

Powiem Wam jak wyobrażam sobie samo wyliczanie, aktualizację, a kończąc na prezentacji rankingu. Moim zdaniem trzeba na samym początku spisać wszystkich uczestników, bo bez tego ciężko jest zacząć cokolwiek (a przynajmniej tych z ustalonym przed przystąpieniem do turniejów). Trzeba też poprawić tabele, w których są nicki zamiast nazwisk. Założenie jest takie, żeby przeliczyć wszystko od nowa upuszczając tylko tabele wynikowe. Ujednolicenie nazw pozwoli mi odnajdywać konkretne osoby na liście (oby nie było literówek i jak raz nie ma np.: polskich znaków, to wszędzie). Aktualizacja będzie polegała na wczytaniu xmla po ostatniej aktualizacji i poprawienie go tabelą z ostatniego turnieju. Nowe osoby będą dodawane do listy, każdy gracz będzie miał rekord ze zmianą rankigu po każdym turnieju. Prezentacja mogła by być oparta na pliku xml+css, albo jak kto woli, może nawet lepiej, ułożyć na stronie za pomocą xslt.

Jeżeli mogę prosić o udostępnienie zapisów z poprzednich turniejów, to proszę. W końcu chyba nie jest to jakaś wiedza tajemna :) Jednak raczej nie poradzę sobie z przypisaniem nicków do nazwisk, więc gdyby ktoś mógł... bo ja nie mam pamięci do takich rzeczy, pewnie miałbym problemy nawet żeby wymienić całą grupę ze studiów z imienia.

To chyba wszystko, trochę już nie kontaktuję, więc pewnie rano napiszę coś więcej.

Acha, jeszcze może przykładowe formaty:

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<ratinglist>
<player name="Jan" surname="Kowalski" rating="1925" type="fixed">
<tournament date="11032007" ratingChange="45"/>
<tournament date="16052007" ratingChange="-11"/>
</player>
</ratinglist>

Można też zapisywać tabele wyników, ale nie wiem czy jest sens... na pewno musi być lista uczestników.

s3v3n - 2007-02-05, 18:47

uwazam, ze to smieszne, ze tych rankingow dalej nie ma na stronie/forum, a za to np aktualny ranking w pente utratos wkleil sobie forum pente.org, z czego jasno wynika, ze sa policzone, tylko nikt ich nie publikuje. brawo, tak czymac.
utratos - 2007-02-05, 18:52

1. Ranking na pente.org jest sprzed mistrzostw Polski . Opublikowany jest w temacie:
http://forum.gomoku.pl/viewtopic.php?p=27044#27044

2. Łukasz( jopq) opracował program, który liczyć będzie rank automatycznie po eksporcie ze Swiss Perfect. Rankingi byłyby dawno policzone gdyby dokumentacja turniejowa została przekaza temu zarządowi przez poprzedni .

s3v3n - 2007-02-05, 19:00

utratos napisał/a:
1. Ranking na pente.org jest sprzed mistrzostw Polski .


a to przepraszam, zle przeczytalem, ze byl on liczony juz po empekach

Ece - 2007-02-06, 00:30

utratos napisał/a:
2. Łukasz( jopq) opracował program, który liczyć będzie rank automatycznie po eksporcie ze Swiss Perfect. Rankingi byłyby dawno policzone gdyby dokumentacja turniejowa została przekaza temu zarządowi przez poprzedni .
Nagle winny jest poprzedni zarząd? Wszystkie niezbędne informacje możesz uzyskać z forum oraz strony Stowarzyszenia.
utratos - 2007-02-06, 01:00

Jurku chodzi o dokumentacje turniejów w Swiss Perfekt . Takowa nie została przekazana przez poprzedni Zarząd a stanowi dokumentacje działalności Stowarzyszenia. Nie chodzi o policzenia rankingu lecz jedynie o dokumentacje turnieji. Gdyby była przekazana ranking byłby już policzony...
Ece - 2007-02-06, 13:55

Nie wiem jak wygląda komunikacja pomiędzy Tobą a Miłoszem i nie wiem co do tej pory zrobiłeś, aby te dane (bo to żadna stowarzyszeniowa dokumentacja) uzyskać. Jest to jednak jedynie coś, co pomoże w obliczeniu rankingu, a nie jest do tego celu niezbędne. Jak już napisałem, z informacji dostępnych na forum i na stronie można wyliczyć aktualny ranking.

Miałeś ponad 3 miesiące na zajęcie się tym. Nie wmówisz mi, że to wszystko wina "starego zarządu".

utratos - 2007-02-06, 15:21

Zgadza się Jurku od 3 miesięcy nie dostałem dokumentacji od starego Zarządu. To wszytko powinno byc zdane na Walnym.
Łukasz( jopq) stwotzył system liczący automatycznie na plikach wyeksportowanych ze Swiss Perfekt. Czekamy jedynie na to aby Miłosz łaskawie przesłał nam te pliki .
A i nie miałem a Stowarzyszenia miało ( bo to nasze Stowarzyszenie a nie moja firma) i się zajęło w postaci pomocy Łukasza.
Do obliczenia ranku potrzebne są te pliki o czym Miłosz wie.
I niczego nie wmawiam takie są fakty i proszę abyś w tej sprawie zainterweniował jako członek Komisji Rewizyjnej jeśli leży Ci tak na sercu obliczenie rankingu.

Ece - 2007-02-06, 16:40

Ranking totalnie mnie nie interesuje w tej sprawie. Wkurza mnie po prostu, że wielce oburzały Cię tego typu nie załatwione sprawy, obiecywałeś na Walnym ranking, a jak przyszło co do czego, to potrafiłeś napisać "trudno powiedzieć", gdy spytałem kiedy będzie ten ranking. Bo do czasu stworzenia tego tematu w ogóle się rankingiem nie zająłeś, nie wiedziałeś co i jak (dlatego "trudno powiedzieć") i nawet nie odpowiedziałeś na posta Miłosza. Jak się okazało, że Łukasz potrzebuje zapisów ze SP aby obliczyć ranking, to pojawił się argument "stary zarząd jest be".
soul_reaper - 2007-02-07, 14:02

Ece sprawa jest prosta: program mialem napisac ja, ale zanim sie za niego na powaznie zabralem to wyjechalem z kraju i nie mam aktualnie mozliwosci z powodu braku hardware'u. Ja rowniez zamierzalem pisac program na podstawie importu plikow Swiss Perfecta i sygnalizowalem 100perowi potrzebe uzyskania tych plikow (nawet dostalem 2 lub 3 mailem).

Owszem mozna ranking policzyc recznie (i jestem przekonany, ze gdyby nie udalo sie uzyskac plikow SP do turnieju w Bytomiu to zostanie on wlasnie w ten sposob policzony) ale nie widze zbytniego sensu takiej pracy gdy istnieje system automatycznego liczenia rankingu.

Jesli chodzi o 'stary zarzad jest be' to chcialem zauwazyc, ze Utratos jedynie stwierdzil ze nie moze sie doczekac na przekazanie tych plikow. Jako czlonek komisji rewizyjnej powinienes byc bardziej zorientowany kto z czlonkow zarzadu czym sie zajmuje, aby nie podnosic bezpostawnych oskarzen powodowanych Twoja niewiedza.

Pozdrawiam Soul

alicecooper - 2007-02-15, 01:30

ja mam drobne pytanie
czy jopqowi są potrzebne pliki swiss perfecta?
czy też po prostu wyniki i tablice (w html czy pdf)?
jeśli to pierwsze to nie mam
jeśli to drugie to może łaskawie zamiast czekać ściągnie to ktoś ze strony?
podpowiadam: www.gomoku.pl
klikamy "zawody" i oglądamy "turnieje"

alicecooper - 2007-02-15, 06:21

soul napisał/a:
Jako czlonek komisji rewizyjnej powinienes byc bardziej zorientowany kto z czlonkow zarzadu czym sie zajmuje, aby nie podnosic bezpostawnych oskarzen powodowanych Twoja niewiedza.


otóż soul zanim zaczniesz pouczać to zauważ ze:

1)naturalne i właściwe jest pytanie prezesa o pracę zarządu bo on odpowiada za całość tych prac i ich koordynację
i nikt nie musi wnikać czy się podzieliliście zadaniami tak czy siak bo nie o to było pytanie

2)na walnym utratos zawarł w swoim programie ranking i zmianę strony tak więc także z tego powodu jest właściwe kierować pytania do niego (chyba nie dziwne że czekamy na realizację obietnic?)

3)jeśli informowałeś go o możliwości wyjazdu i od tego uzależniałeś swoją pracę
to nic takiego nikt nie mówił podczas wyborów
jeśli się zdecydowaliście na nie informowanie wyborców to prezes chyba powinien mieć plan awaryjny skoro to obiecał ?

przy okazji soul skoro nie masz ani czasu ani możliwości pracy czy rozważana jest rezygnacja /dymisja/powrót (pytanie do całego zarządu)

soul_reaper - 2007-02-15, 07:33

alicecooper napisał/a:
przy okazji soul skoro nie masz ani czasu ani możliwości pracy czy rozważana jest rezygnacja /dymisja/powrót (pytanie do całego zarządu)


Najpozniej do konca przyszlego tygodnia bede mial dostep do internetu w miejscu mojego zamieszkania. Wtedy bede mogl na powrot wlaczyc sie w aktywna prace w zarzadzie. Jesli czlonkowie stowarzyszenia uwazaja, ze taka praca na odleglosc jest nie do zaakceptowania, to jedstem oczywiscie gotow podac sie do dymisji. Dlatego prosze o opinie, najlepiej w tym temacie.

Pozdrawiam Soul

angst - 2007-06-14, 10:13

Mam nadzieję, że moje pytanie nie zostanie źle odebrane (w kontekście ostatnich wydarzeń), ale chciałbym zapytać, czy coś mi umknęło i został opublikowany ranking gomoku, a jeśli nie, to kiedy można się spodziewać jego publikacji (chyba, że się nie opłaca przed Kwidzynem :) )?

Pozdrawiam

Angst

vilumisiek - 2007-06-15, 08:57

To nie kwestia opłacania się tylko lenistwa. Bo Kwidzyn i tak będzie trzeba policzyć i tak.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group