Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

Turnieje - Turniej (z cyklu Grand Prix Polski) w Kwidzynie 23-24 czerwc

utratos - 2007-06-07, 13:19
Temat postu: Turniej (z cyklu Grand Prix Polski) w Kwidzynie 23-24 czerwc
Termin: 23-24 czerwca 2007

Organizator: Polskie Stowarzyszenie Gomoku, Renju i Pente

Miejsce: Kwidzyn, Centrum komputerowo - językowym 11-listopada 13

Nocleg: tel.55 261-14-49
e-mail: hotelik@ckj.edu.pl
ul.11-listopada 13
nazwa hotelu:Hotelik

Warunki udziału w turnieju:
- udział bez względu na przynależność do Stowarzyszenia, narodowość, płeć, wiek, czy umiejętności
- uiszczenie opłaty startowej
- wysłanie zgłoszenia na adres maciej.nowakowski@renju.pl

Nagrody:
GOMOKU ( oba turnieje):
1 - medal i puchar
2 - medal
3 - medal

Być może pojawią się także nagrody rzeczowe.

Opłaty startowe:
Gomoku 8 zł dla członków Stowarzyszenia, 15 zł dla pozostałych , 4 zł debiutanci
Pente 8 zł dla członków Stowarzyszenia, 15 zł dla pozostałych ,4 zł debiutanci
Renju 8 zł dla członków Stowarzyszenia, 15 zł dla pozostałych , 4 zł debiutanci

Lista zgłoszeń

Zgłoszenie do turnieju powinno zawierać:
1. imię
2. nazwisko
3. nick
4. e-mail
5. w jakich grach startuje (G, R, P)
6. informację skąd dana osoba będzie jechać
7. czy ma transport (tak/nie), czy może kogoś zabrać po drodze (tak (ile osób)/ nie)
8. noclegi (1 czy 2 noce)

UWAGA!!!
Prosimy wszystkich o jak najszybsze nadsyłanie zgłoszeń.
Za zgłoszenia przysłane pózniej niż 3 dni przed turniejem obowiązuje dopłata 5zł.


Zasady i plan turnieju:

A. Turniej Grand Prix Polski w GOMOKU sobota 23 czerwca 2007
-zasady gry Gomoku: plansza 15x15, swap (pierwsze 3 ruchy w dowolnym miejscu, overline nie wygrywa)
- czas gry: 20 minut na zawodnika
- 5 minutowe przerwy pomiędzy rundami
- system szwajcarski
- 9 rund
- start o godzinie 09.00, zakończenie 15.40 (6h 40m) w sobotę
15.40 -16.40 przerwa obiadowa

B. Turniej Grand Prix Polski w PENTE sobota 23 czerwca 2007
-zasady gry Pente: plansza 19x19, pro
- czas gry: 15 minut na zawodnika
- 5 minutowe przerwy pomiędzy rundami
- system szwajcarski
- 7 rund
- start o godzinie 16.40., zakończenie 20.40 (4h 00m) w sobotę

C. Turniej Grand Prix Polski w RENJU niedziela 24 czerwca 2007
-zasady Renju(RIF)
- czas gry: 30 minut na zawodnika
- 5 minutowe przerwy pomiędzy rundami
- system szwajcarski
- 7 rund
- start o godzinie 09.00, zakończenie 16.30 (7h 30m) w niedzielę

D. Turniej Gomoku dla początkujących niedziela 24 czerwca-zasady gry Gomoku: plansza 15x15( overline nie wygrywa)
- czas gry: 10 minut na zawodnika
- 5 minutowe przerwy pomiędzy rundami
- system szwajcarski
- 11 rund
- start o godzinie 09.00, zakończenie 13.30 (4h 30m) w niedzielę


Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w planie turnieju a także do niedopuszczenia lub wyeliminowania z turnieju osób nie przestrzegających regulaminu.

Kontakt:
Adrian( adif) gg 7188968
maciej.nowakowski@renju.pl gg 1282757

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH!

alicecooper - 2007-06-08, 16:30

na kurniku w grupie gomoku adres do nadsyłania zgłoszeń był (jak zwykle) turniej@gomoku.pl
podobnie umieściłem go na stronie

uprzejmie proszę o poprawienie adresu na forum na oficjalny a nie prywatny (jak jest teraz)

Muchal - 2007-06-08, 17:45

Mam pare pytań
1. Co prawda nie zalezy mi na nagrodach, ale czy przewidziane są nagrody w turniejach renju i pente? jeśli tak to jakie, a jeśli nie to na co jest wpisowe?
2. Czy jeżeli grałem juz w turniejach renju i gomoku, ale nie grałem w pente to jestem traktowany jako debiutant w tą gre i będe płacił 4zł?
3. Jedzie na turniej ktoś kto ma wolną miejscówke i będzie jechał niedaleko Łodzi ewentualnie Piotrkowa, no albo przez Łask? :) :)

bad_mojo - 2007-06-09, 00:47

Czemu w gomoku nie gracie swap2?
wicherek - 2007-06-09, 02:19

bad_mojo napisał/a:
Czemu w gomoku nie gracie swap2?


bo schematy sa na topie.. :D

roy_ - 2007-06-09, 10:33

może dlatego, że swap2 okazał sie bezużyteczny... jest on wykorzystywany tylko w rozrzutkach których już nikt nie gra raczej...
puholek - 2007-06-09, 12:13

Ja jednak wolalbym swap2, nawet jesli malo osob z niego skorzysta to chyba w niczym nie bedzie przeszkadzal.
Ece - 2007-06-09, 13:29

Wszystkie turnieje GPP są rozgrywane przy takich samych ustawieniach. Przynajmniej takie było założenie o ile dobrze pamiętam.
utratos - 2007-06-09, 15:26

1. Będą nagrody w Renju i Pente . W tej chwili tylko kwestia jest w jakiej formie( puchary, gotówka czy nagrody rzeczowe..
2. Kto nie gra w daną grę jest debiutantem..
3. Czemu nie Swap2 ? Odpowiedzi udzielił Jurek. A co do samego Swap2 to moim zdaniem się sprawdziło...

bad_mojo - 2007-06-09, 16:00

Moim zdaniem też się sprawdziło, nawet bardzo. :)
roy_ - 2007-06-09, 20:33

rzeczywiście w niczym nie przeszkadza ,
jednak czy jest niezbędne? większość ludzi nie chce grac swap bo uważa że standard jest najodpowiedniejszy, reszta gra renju które jest na maxa ograniczone, swap tworzy gomoku nieprzewidywalne do końca (prawdopodobnie oczywiście),
jeśli swap2 ma pomagać tylko w rozrzutkach to jest niepotrzebny a tylko zbliża i ogranicza jak renju. Niby po co swap2 w openie runesa albo innym? w openach środkowych gracz powinien wiedzieć jaki kolor wybrać
Jedyny co przemawia jak dla mnie za swap2 to tyle że gracze renju mogą spojrzeć przychylniej na gomoku, jednak wszyscy chyba w to nie wierzymy...

naprawdę jak dla mnie możemy grac swap2 tylko czy to nie zrobi jak to mówi czarny_kot tej gry bardziej elitarnej? przecież wiadomo ze zależy nam na jak największej popularyzacji tej rozrywki
<take_me_for_a_ride>

Karol G. - 2007-06-10, 09:08

uratos napisał/a:
Termin: 23-24 czerwca 2007

Kto wymyślił taki termin. Chyba duża część uczestniczących w turniejach to jednak studenci a wtedy jest sesja, więc czy siłą rzeczy nie spowoduje to niższej frekwencji? Według mnie termin jest nietrafiony.

maestro - 2007-06-10, 11:47

Całkowicie sie zgadzam, fatalny termin.
angst - 2007-06-10, 12:21

czarny_kot napisał/a:
Całkowicie sie zgadzam, fatalny termin.


Niestety, to prawda.

Pozdrawiam

Angst

szarlott - 2007-06-10, 14:06

Nie napiszę po raz enty,że warto wcześniej przeprowadzić ankietę/sondę odnośnie terminów turniejów. Myślę,że tydzień później czyli 30 czerwiec by już wielu ustawiał. W tym np mnie. A bym wpadła w drodze nad morze :P
vilumisiek - 2007-06-10, 14:18

No kijowy. 30 byłby lepszy.
alicecooper - 2007-06-10, 14:36

nie napiszę po raz enty o ankiecie/sondzie bo szarlotka mnie wyprzedziła :P
maestro - 2007-06-10, 14:45

No właśnie, komu przeszkadzało żeby był tydzień później?
yossarian - 2007-06-10, 21:24

Mi również ten termin nie pasuje. Tydzień później prawdopodobnie bym wpadł, 29 mam ostatni egzamin.
vilumisiek - 2007-06-10, 23:39

Ja również ostatni egzamin 29 :-) więc klops
szarlott - 2007-06-10, 23:41

A wystarczyłoby mnie posłuchać :P
bad_mojo - 2007-06-11, 00:25

Yeah, to nie będę miał dużej konkurencji. :]
McHay - 2007-06-12, 12:23

Ja mam sesje do 2 lipca, a turniej wypada w środku sesji więc nawet się nie zastanawiam :/
Zawrat - 2007-06-19, 16:44

Witam!
W związku z tym, że połączenia PKP oraz PKS z Kwidzynem mogą być utrudnione i niewygodne - Kwidzyn nie leży na ważnym szlaku kolejowym - w piątek jestem do dyspozycji przyjeżdżających na turniej. Mogę "odebrać" Was w Prabutach, Malborku lub Grudziądzu. Sobota rano też wchodzi w grę. :)
Na razie! Pozdrawiam!

ptyl - 2007-06-20, 00:30

Zawrat to sie nazywa dobra robota:) oby tak wszyscy:)
vilumisiek - 2007-06-20, 21:53

Dobra to mało powiedziane. Żałuję, że to teraz i tak daleko :(
rozbijacz - 2007-06-21, 11:25

Hej,

Jest możliwość noclegu w innym miejsu niż hotel "Hotelik".

Hotel "Papiernik", ul.Lotnicza 1
tel.279-45-91
Cena wynosi 25zł za dobę.
Pokoje 1, 2 i 3 osobowe.

Chaosu - 2007-06-22, 13:46

. . .Hej, jak trafić z dworca w odpowiednie miejsce? Przyjadę chyba gdzieś nad ranem.
Zawrat - 2007-06-22, 20:23

Witam!
Chaosu, późno odpisuję, ale jeszcze ciągłe "dopinanie" spraw turniejowych, organizacyjnych. Jeśli masz komóreczkę to podaję swój nr. Dzwoń bez względu na porę.
602246363. Późno już, ale może jeszcze przed wyjazdem zdążysz to odczytać.
Kwidzyn to małe miasteczko, wszędzię blisko. Sprawdzę, o której możesz przyjechać...
Narka! :) )

Chaosu - 2007-06-23, 00:29

. . .Przyjeżdżam o 7:20 ale skoro jest tak małe to dam sobie na pewno radę, adres mam to jakoś spróbuję trafić, bagaż też lekki więc będzie bez problemu : )
dragon_katowice - 2007-06-23, 22:19

"23.06.2007 - 12:38 - alicecooper

Zakończone zostały Otwarte Mistrzostwa Powiatu Kwidzyńskiego
23 czerwca 2007

1 miejsce - Adrian Fitzermann - 9 pkt.
2 miejsce - Michał Zajk - 8 pkt.
3 miejsce - Marek Gorzecki - 7 pkt. "

jakim cudem o 12:38 Alice podał wyniki jak turniej skończył się o 15:40 ?

connex - 2007-06-23, 22:37

pewnie byly ze 4 rundy :D
dragon_katowice - 2007-06-23, 22:43

ano to chyba jedyna możliwość ale ja patrzałem na plan turnieju i mi nie pasowało
HonoR - 2007-06-24, 11:26


4 rundy i 9 pkt?

Muchal - 2007-06-24, 15:32

ile osob startowało?
spavacz - 2007-06-24, 22:50

A może wyniki były już wcześniej ukartowane? W końcu ostatnio jest tyle przekrętów ;)
alicecooper - 2007-06-24, 23:23

na podsumowanie jeszcze za wcześnie więc teraz tylko wyrywkowo

- Kwidzyn jest całkiem ładnym miasteczkiem, które z przyjemnością można odwiedzić

- Przyjechałem w piątek, tak ze wieczór przed turniejem można było przeznaczyć na część towarzyską, ci którzy bywają na turniejach wiedzą że jak zwykle udaną :)

- turniej gomoku w sobotę przebiegał bardzo szybko ponieważ zawodnicy z Kwidzyna grali błyskawicznie (zaczęliśmy trochę po 9 a skończyliśmy koło 12.30)

- każdy z zawodników otrzymał upominki (młodsi uczestnicy niecierpliwie na nie czekali :) )

- niestety nie dopisali zawodnicy spoza Kwidzyna, w turnieju w sobotę grało 10 osób

- w niedzielę w turnieju dla początkujących także zagrało 10 osób
( o ile frekwencję dla początkujących można uznać za "do przyjęcia" to w gpp niestety była zła :( )

- po turnieju w sobotę wybraliśmy się na pizzę

- potem zagraliśmy w pente (tylko 4 osoby) i puholek musiał wracać do domu :(

- wieczór wspominam z humorem - adifek uparł się żeby udowodnić mi pewne sw ale po kilkudziesięciu nieudanych próbach poszliśmy spać :P

- w niedzielę młodzi grali w turnieju dla początkujących
a reszta w renju

- zjawiły się 2 osoby z gazet, mam nadzieję że nie na darmo :)

- po zakończeniu wpadliśmy jeszcze do Darka a potem wraz z Chaosu pospieszyliśmy na pociąg

- organizacja była na medal

- podziękowania należą się burmistrzowi za udostępnienie sali do gry

- i Darkowi za dopilnowanie wszystkiego

PS po przyjeździe dowiedziałem się że ani utratos ani peaceman nie przyjadą (ponoć ze względów zdrowotnych) myślałem że to żart, cóż... no comment

PS2 w trakcie mojego wyjazdu ktos próbował włamać sie na moje konto na forum, cóż... no comment

angst - 2007-06-25, 16:25

Graliście systemem każdy z każdym? Czy dobrze zrozumiałem, że w obu turniejach zagrało po 10 osób?? :? Czy pojawią się na forum wyniki (wyciąg ze Swiss Perfect albo jakiś pdf/html)?

Pozdrawiam

Angst

P.S. Przyznam się szczerze, że spodziewałem się większej ilości osób z samego Kwidzyna. Jeszcze bardziej potwierdza to niestety tezę, że data turnieju nie była dobrana optymalnie :|

Chaosu - 2007-06-25, 16:38

. . .W turniejach z serii GP graliśmy każdy z każdym ze względu na ilość osób:
- gomoku 10 osób - 9 rund, początkowo parowanie szwajcara potem ręczne
- pente - 4 osoby - 3 rundy, każdy z każdym parowanie ręczne nie wpisywaliśmy nawet do sp i tak każdy miał inną ilośc punktów
- renju - 3 osoby - 3 rundy każdy z każdym każdy raz zaczynał a raz nie, różna ilość punktów więc nie wpisywaliśmy do sp
- gomoku dla początkujących też 10 osób więc 9 rund, systemem kołowym + drugie koło

alicecooper - 2007-06-25, 17:25

wyniki częściowo są już na stronie od wczoraj (patrz turnieje) postaram się jak najszybciej wrzucić całość
Ece - 2007-06-25, 17:34

zgadnijcie kto napisał/a:
[...]teraz jesteśmy w kryzysie. 20 osób w Łodzi to najwyższa frekwencja od marcowych MP w Kraku. W porównaniu z wcześniejszymi turniejami to naprawdę mało...

zgadnijcie kto napisał/a:
Kryzys Stowarzyszenia owocujący niewielka liczba uczestników na turniejach.

zgadnijcie kto napisał/a:
Przyżywamy kryzys wewnętrzny. Przypomnę liczbę uczestników ostatnich czterech turniejów w Gomoku: przedwakacyjny turniej w Warszawie nie odbył się z powodu zbyt małej liczby chętnych, 11 graczy w Warszawie, 13 w Krakowie, w Łodzi juz nieco lepiej 20 graczy.

zgadnijcie kto napisał/a:
Powinniśmy:
1. Przezwyciężyć kryzys w naszego Stowarzyszenia( zwiększenie ilości członków a przedewszystkim liczby graczy biorących udział w turniejach)
[...]
Mam nadzieje, że wspólnie podąrzymy w tym kierunku :D

szarlott - 2007-06-25, 17:41

Sam Wiesz Kto? Ewentualnie Ten Którego Imienia Nie Chcesz Wymawiać?
Zgadłam? :)

Od początku było wiadomo że będzie taka frekwencja, przynajmniej jeśli chodzi o przyjezdnych :| Fajnie że Adifek z Zawratem się podjęli organizacji tylko szkoda,że wybrali (?) lub zgodzili się na termin zaproponowany przez Zarząd (?) bo tak jakby ich trud poszedł na marne.

Ece - 2007-06-25, 18:02

Jako turniej regionalny, można by przyjąć taką frekwencję. Ale turniej z cyklu GPP, gdzie w Renju grają 3 osoby :|
Chaosu - 2007-06-25, 18:04

. . .Rozmawialiśmy o tym i okazało się, że przy wybieraniu terminu kierowali się (organizatorzy, nie zarząd) m.in. obawą o brak chętnych w tydzień po rozpoczęciu wakacji (w tym terminie został odwołany turniej w Warszawie, bo wszyscy zdążyli powyjeżdżać). Nie należało się spodziewać może rewelacji ale brakująca czwórka (Utratos Peace Kurczak i Paveo?) i turniej (regionalny) byłby całkiem całkiem. Organizacja była bardzo dobra, miejscowi (moim zdaniem) dopisali (na pewno nikt z nich nie ma poczucia, że było mało ludzi i nieciekawie) także z tej strony turniej się udał.
Chaosu - 2007-06-25, 18:49

. . .Zapisy z renju już są (najszybciej w historii stowarzyszenia!).
Peaceman - 2007-06-25, 19:41

Dzięki Filip.

Gry można obejrzeć również tutaj:
http://www.renju.net/media/games.php?gameid=5841

Wyniki będą liczone do rankingu RIF-u.

Paveo - 2007-06-25, 20:13

Chaosu napisał/a:
Kurczak i Paveo?

Zarówno ja i Monika mówiliśmy, że nas nie będzie.
Ja miałem w planach przyjechać ale jedyne co mi nie dopisało to transport..

dragon_katowice - 2007-06-25, 22:22

ja nic na temat turnieju w Kwidzynie

mnie wkurzają te cytaty Ece , taki drugi Alice

pamętajcie o tym ,że we wrześniu mają być nowe wybory(według propozycji komisji rewizyjnej)
Ece ma wszystko w dupie jak to juz kiedyś napisał(oprócz administrowania forum)
Alice teraz robi to samo co Utratos rok, czy dwa temu

za pół roku pałeczka sie obróci i Utra będzie krytykował nowego prezesa(domyślem sie,że będzie to Alice)

......

Chaosu - 2007-06-25, 23:41

. . .Dzięki Peace choć sam chciałem to zrobić, szkoda że za późno ogarnąłem jak wygląda ta procedura (ale i tak przegonię Cię prędko z liczbą wprowadzonych partii ; ).
bad_mojo - 2007-06-26, 00:29

Jest błąd w 2 rundzie.
aaru - 2007-06-26, 09:09

A ja mam pytanie o gobany. Czy ta są wydrukowane w kolorze na papierze gobany czy jakieś ceratki?
vilumisiek - 2007-06-26, 10:43

A ja mam też pytanie o gobany. Co to za dziwolągi były na turnieju i co za zegary :D
Zawrat - 2007-06-26, 13:54

Witam!


Myślę, Vilu, że chodzi Tobie o te ... inne zegary. To zegary elektroniczne - mamy ich w klubie kilka odmian. Można na nich ustawiać ponad trzydzieści przeróżnych opcji odliczania czasu przy grze. Są ciekawe i.. "nie kradną" czasu - jak to bywa przy zegarach zwykłych.

Gobany natomiast zostały wykonane na banerze, są opisane, co umożliwia zapisywanie gier.
Jednak - moim zdaniem - wymagają one ulepszenia.

vilumisiek - 2007-06-26, 14:01

A co to za klub?
Chaosu - 2007-06-26, 17:38

. . .Straszne z Was pierdoły, mędrkujecie w komentarzach na renju.net że jest błąd (i to w j. polskim) zamiast napisać tutaj co jest do zmiany. A już najlepiej Peace który za mnie wpisał na renju.net choć nie powiedziałem, że to są dobre zapisy (zanim Adifek i Alice je sprawdzili) i jeszcze cwaniak pisze że w 'moim' renlibie jest błąd, to po co wpisywałeś z błędem cwaniaku? Napiszcie co jest nie w porządku i zmienię a nie robicie cyrk i jeszcze z pretensjami do mnie.
Peaceman - 2007-06-26, 18:30

Dla mnie gra wyglądała całkiem w pytke.
Nie stresuj się tak chaosu :)

Gry zostały usunięte z renju.net
Możesz je wpisać.

vilumisiek - 2007-06-26, 22:16

Co nie stresuj się? Przecież widać, że lecisz w ciula ile wlezie ostatnio
Zawrat - 2007-06-27, 15:53

Hej!! :)

Turniej ogólnopolski z cyklu Grand Prix Polski w minioną sobotę - frekwencja mała - po przemyśleniach muszę wyciągnąć wnioski na przyszłość. Jeśli chodzi o termin 30 czerwca - w zeszłym roku planowany turniej na tydzień po rozpoczęciu wakacji nie doszedł do skutku, dlatego też datę tą może i pochopnie odrzuciłem. Następnym razem, planując turniej, wcześniej zapytam szersze grono graczy z Polski o "lepszy" termin.

Cieszę się, że byli Alice, Chaosu i Puholek. Dziękuję za dotarcie. Pogoda w sumie bardzo utrudniła nam zorganizowanie jakiejś imprezki w terenie oraz zobaczenie najciekawszych miejsc wokół Kwidzyna, jak i w samym mieście.

Frekwencja graczy z Kwidzyna - jak na pierwszy turniej - w mojej ocenie była średnia. Pozytywnych aspektów jest kilka. Zainteresowaliśmy systematyczną grą parę młodych osób z Kwidzyna. Pokazaliśmy się (m.in. poprzez prasę) w mieście i regionie. Do dalszej, zorganizowanej działalności zyskaliśmy aprobatę Burmistrza naszego miasta. Jest szansa na "załatwienie" sali do systematycznych spotkań naszych graczy.

Na razie tyle. Teraz muszę lecieć - za chwilę wyjeżdżamy w góry. :D
Życzę Wam udanych urlopów i super-wakacji!! :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group