Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

Dział techniczny - angst- nowy administrator

Ece - 2007-06-17, 01:16
Temat postu: angst- nowy administrator
Ostatnio nie mam zbyt wiele czasu, o czym informowałem już zarząd. Pojawiły się także dodatkowe okoliczności, o których w dziale dla członków.

Administrowanie forum to część techniczna (ustawienia, baza danych etc.) oraz moderacyjna (dużo bardziej rozległa). Nadal będę zajmował się techniczą stroną forum (nie znalazłem nikogo innego) i pomagał w innych pracach, jeśli zajdzie taka potrzeba. Jednak chciałbym, aby jak najwięcej działań przejął Piotrek. Gdyby ktoś mógł przejąć całość moich zajęć, chętnie przyjmę niebieski kolorek.

Dlaczego Piotrek? Jest praktycznie codziennie na forum (co widać po największej liczbie postów) i można się po nim spodziewać obiektywizmu. Poza tym to fajny gość ;)

s3v3n - 2007-06-17, 09:22

lol & gratki
angst - 2007-06-17, 11:33

Dziękuję bardzo za ogromne wyróżnienie :)

Brakuje mi niestety doświadczenia w administrowaniu forami, więc liczę na Waszą wyrozumiałość. Apeluję jednocześnie o kulturę wypowiedzi oraz pisanie na temat, co na pewno sprawi, że ilość usuwanych postów będzie mniejsza i unikniemy niepotrzebnych nieporozumień :)

Jeśli się nie sprawdzę w nowej roli, zawsze można będzie poszukać kogoś innego, ale w sprawach technicznych należy nadal liczyć na Jurka i proszę mnie w to nie mieszać :)

Pozdrawiam

Angst

vilumisiek - 2007-06-17, 12:53

Angst wiesz, jakby co jestem w obwodzie :lol:
Wejherek - 2007-06-17, 14:04

Dobra osoba na dobrym miejscu ;-) Gratki :D
soul_reaper - 2007-06-17, 16:22

Gratki Stefan, ekhm znaczy Piotrek :) Kiedys Ci przepowiadalem, ze zostaniesz adminem (co prawda sugerowalem junior) wiec chyba mozna mnie uznac za proroka :-F
angst - 2007-06-17, 19:43

adik napisał/a:
A po co dales waznosc ankiety na tydzien?

vilumisiek napisał/a:
Ermijo zremisował chodź wszystko wskazywało na 4:0, Mucha chodź solidny pokonał byłego najlepszego gracza kurnika, mało znany Henry pokonał Yossariana, mój wynik do zera rozniesiony gracz o klasę lepszy, Dein który jako gracz wybitny nie potrafił urwać punktu najlepszemu Polakowi na kurniku, Spavacz, który tym meczem zamiast trzeciej pozycji wygrał grupę.

Ja pieprze. Gdzie mam isc?

Poza tym - Dein jako gracz wybitny - ekhem.

najlepszemu Polakowi na kurniku - A co na to wskazuje? Nie orientuje sie w ogole, ale.. hmm.. Arczi ma w liscie turniejowej 9 nickow w pierwszej 10? Najwyzszy ranking sposrod Polakow? Jakie obrales kryteria przy nadaniu mu takiego tytulu?

pokonał byłego najlepszego gracza kurnika - omgg.. czy myslisz, ze w tzw. czasach Zakona nie gral nikt inny? Kojarzysz kogos takiego jak Joking? Albo Utratos? Znowu nie wiem jakie kryteria obrales. Najwyzszy ranking? Nie, bo GM mial 2459. Wygrane turnieje? Nie, bo nie bylo. Wiec co?

W ogole przeczytaj sobie to, co napisales i zastanow sie nad rola kropki w wypowiedzi, bo M_Head'em raczej nie jestes. OMG.

Zaglosowalem na 4:0 dla Arcziego, bo skoro pokonal gracza wybitnego, to chyba jest niesamowity. To nic, ze Dein nie gra w gomoku jeszcze dluzej niz ja.


vilumisiek napisał/a:
Adik walnij się tam w łeb klawiaturą bo to masz pod ręką czytając tego posta. A graficzny wykres IPP będzie uaktualniany tylko na stronie Klubu Rzeszów.


Na początku swojej "pracy" zamierzam stosować swojego rodzaju pouczenia. Może dzięki temu w swoim czasie będzie się nam lepiej współpracowało :)

Dobrym przykładem do analizy są dwa zacytowane powyżej posty. Proponuję w trakcie pisania postów stosowanie zwrotów podobnych do: "Według mnie/moim zdaniem/w mojej opinii ..."oraz "Sądzę/uważam/myślę/wydaje mi się, że ...". Tego rodzaju zabieg sprawi, że post Adika powinien nabrać nieco innego wymiaru. Każdy ma przecież prawo do swojego zdania, a wypowiadanie autorytatywnych stwierdzeń, że ktoś był/jest najlepszy/najgorszy/wybitny zawsze wywoła kontrowersje. Vilu z kolei dał się łatwo sprowokować i jedna istotna informacja (brak aktualizacji tabeli na forum) jest w cieniu porady dotyczącej klawiatury Adika (swoją drogą sformułowanie "łeb" również nie jest mile widziane).

Nie mam niestety zbyt dużo czasu, aby rozwodzić się nad każdym postem. Będę je zmuszony po prostu usuwać. Jeśli chcecie koniecznie komuś napisać coś niemiłego (odradzam), wyślijcie mu priv, bo nie każdy ma ochotę czytać słowne utarczki i obserwować odejście od meritum sprawy. Na pewno na nieco więcej można sobie pozwolić w dziale dla członków oraz hyde-parku. Także ostrzegam - jeśli ktoś nie chce pisać na próżno długich (bądź krótkich) postów, proszę o przemyślenie ich treści przed wysłaniem (ewentualnie skopiowanie do edytora tekstu i ponowne wklejenie po usunięciu niepożądanych informacji). Dobrze byłoby również starać się trzymać tematu.

Pozdrawiam

Angst

P.S. Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś na moje miejsce, zanim będziecie mieli mnie dość ;)

Johanka_z_arcu - 2007-06-17, 20:35

Angst, wprowadzasz terror :P
vilumisiek - 2007-06-18, 09:13

Angst będzie pewnie jak Ci na H i S :P
dusksky - 2007-06-19, 08:37

Gratki angst - czekamy na pierwsze bany :wink:
ermijo - 2007-06-19, 12:55

Aby mój post nie nabrał kolorytu słodkiego lukru, skromnie powiem, że długo na to czekałem.
Pozdrawiam - Leszek.

Ece - 2007-06-27, 20:48

Przez najbliższy tydzień do dwóch, Piotrka może nie być na forum. Niech się zajmuje lepiej w Turcji żoną. Wypada życzyć udanej podróży :D

Póki co działam w zastępstwie Piotrka.

angst - 2007-06-29, 14:04

Ece napisał/a:
Przez najbliższy tydzień do dwóch, Piotrka może nie być na forum. Niech się zajmuje lepiej w Turcji żoną. Wypada życzyć udanej podróży :D

Póki co działam w zastępstwie Piotrka.
Dzıekı :D To wszystko prawda. Jak wynegocjuje pare chwil "swobody" to sie zjawie :wink: Gorzej po powrocıe z Turcjı, bo sıe przeprowadzam :roll:

Nawiaze jeszcze do watku poruszonego przez Duska. Na forach, Internecie, komputerach itd. rzeczywiscie sie nie znam. Zostalem poproszony o administrowanie forum od strony "merytorycznej". Kompletnıe nıe rozumıem, co w moım przypadku ma nadana mı funkcja wspolnego z jakıms Zarzadem. Nıe naleze do zadnej z wladz Stowarzyszenıa ı prosze Duska o rozwınıecıe kwestıı, podobnıe jak S3v3na w kwestıı nazwanıa mnıe debılem.

Pozdrawıam

Angst

Ciap - 2007-06-29, 16:20

angst napisał/a:
Gorzej po powrocıe z Turcjı, bo sıe przeprowadzam :roll:


Czyżbyś wyprowadzał się z miasta "nafciarzy" ?

PS. Przyjemnego i spokojnego pobytu Turcji.

s3v3n - 2007-06-29, 16:54

nie moge rozwinac tej kwestii, bo narazie wciaz jestem na etapie zbierania materialow...
om3g4 - 2007-07-05, 18:33

W odpowiedzi na post w SB Johanki.

Cytat:
[Dzisiaj 17:24] Johanka_z_arcu: czem mniej doswiadczenia, tem wieksza swoboda <chyba>, więc nie trzymam kciuków Piotrus :)


Johanko nie zgodzę się z tobą.

Admin (jako moderator) przeznaczony jest moim zdaniem to tego aby umożliwiać, dać użytkownikom pełen komfort dyskusji, czyli pilnowanie np. nie chcianych zachowań, tzn. wulgaryzmów, spamu etc.

Uważam, że jeśli admin (mod) strony działa nie zgodnie ze zdaniem (jakimkolwiek) większości użytkowników forum, tzn. ogranicza ich wypowiedzi, nie pozwala na rozwój tematów etc. (nawet jeśli posty odbiegają od niego, a wywiązala sie jakaś "ciekawa" dyskusja, warto ją zostawić, potem choćby przenieść, a nie po jednym poście od razu kasować), więc jeśli większość użytkowników nie jest zadowolona z admina, i powodem tego jest kiepska atmosfera czy też różne pretensje... to admin (mod!) nie spełnia swojej, według mnie "podstawowej" roli, tzn. "żyć z użytkownikami"... a nie "obok nich".

Tak, więc ostatecznie: doświadczenie na pozycji admina czy moda jest szalenie ważne, aby mógł on "trafnie" usuwać posty, i przede wszystkim wspópracować z użytkownikami.

Tak więc życzę angstowi, aby nabierał doświadczenia, oraz oczywiście aby przemyślał mojego posta :)

PS. Nie pisałem w SB ponieważ "za mało tam miejsca" :D , mam nadzieję, że się nie oburzysz Johanko, że w taki sposób wykorzystałem twoją wiadomość :D .

angst - 2007-07-05, 18:57

Zauważyłem, że raczej problemem jest podejście do mojej osoby a nie samego administrowania. Klarownie napisałem czego się można spodziewać i staram się tego trzymać. Nie interesuje mnie, czy większość osób lubi czytać przekleństwa (mogę je tolerować ewentualnie w dziale dla członków, jeśli rzeczywiście większości to nie przeszkadza) i będę usuwał/edytował takie posty, o czym wcześniej uprzedzałem.

Oczywiście, że pewne odbieganie od tematu jest tolerowane, ale nie w każdym przypadku. Nie widzę problemu, aby zakładać nowe tematy zamiast kontynuować wątek "off-topicowy". I dodatkowo uważam, że chyba łatwiej przyzwyczaić się 50-60 osobom do jednej niż odwrotnie ;)

Poadminuję trochę i zobaczymy. Ja się do tego nie pchałem i jak nie będę akceptowany przez znaczną część użytkowników to Ece (Zarząd?) będzie musiał poszukać nowego za(na)stępcy.

Pozdrawiam

Angst

Johanka_z_arcu - 2007-07-05, 22:47

Spoko Omega, nie jestem oburzona ;-)
Ece - 2007-07-05, 23:35

om3g4 napisał/a:
Uważam, że jeśli admin (mod) strony działa nie zgodnie ze zdaniem (jakimkolwiek) większości użytkowników forum[...]
Przede wszystkim nie mamy tu do czynienia ze zdaniem większości użytkowników. To co najwyżej kilka osób, głośno manifestujących swoje niezadowolenie. Poza tym, no niestety nie wszystkie głosy są równe. Forum jest przede wszystkim dla członków Stowarzyszenia, pomaga w organizacji turniejów, zarządzaniu Stowarzyszeniem etc. Trudno jednakowo podchodzić i do głosów osób jedynie czasem zaglądających na forum i do głosów osób, które czynnie działają na rzecz Stowarzyszenia.

Problem z kasowaniem postów powraca co jakiś czas. Jest nawet moje ogłoszenie w tym dziale.

maestro - 2007-07-06, 10:42

Jeśli kilka osób głośno manifestuje swoje niezadowolenie, to może to być znak, że faktycznie coś jest nie w porządku. I w takiej sytuacji osoby odpowiedzialne za forum powinny na ów znak zwrócić uwagę, przemyśleć czy na pewno dobrze wywiązują się ze swoich zadań, a nie całkowicie go lekceważyć.
jopq - 2007-07-06, 11:36

Te same osoby zazwyczaj jedyne co robią to manifestują swoje niezadowolenie, więc może faktycznie lepiej je lekceważyć? Chcesz coś zmienić, to zaproponuj rozwiązanie. Nasze narodowe skłonności do stękania, ubolewania nad sobą niestety nie mają racji bytu. Ktoś sprzątać na forum musi i dobrze, że znalazła się osoba, która chce. Można się sprzeczać co do formy, zasad, ale nazywanie kogoś debilem czy inne tego typu określenia świadczą o... szkoda pisać.
Zawsze możesz założyć swoje super tajne forum do wymiany nicków, które wszyscy mają w ... ulubionych, ale chyba nie o to chodzi.

maestro - 2007-07-06, 12:06

Nie twierdzę, żeby zachowywać posty które są zwykłym wyzywaniem, to przecież jasne - wulgarne teksty, osobiste kłótnie należy kasować. Ale usuwanie postów tylko dlatego, że nie dotyczą bezpośrednio głównego tematu to wg mnie przegięcie.
alicecooper - 2007-07-06, 12:33

Piotrek robi bardzo dobrą robotę

najlepszym dowodem jest to ze zamiast skasowanych postów ich autorzy nie napisali nic sensownego (oprócz narzekania na admina) czyli były to rzeczy do wycięcia

może jeszcze tym którzy nie mogą żyć bez bluzgania dawaj ostrzeżenia:)

a jeśli posty nie na temat ale jakiś sens mają to przenosić do hyde parku

dusksky - 2007-07-07, 22:22

Administrator to taki ktos kto dba o czesc techniczna forum. Owszem moze sie zajmowac takimi pierdolami jak kasowanie postow jednak ma wazniejsze zadania. Od kasowania postow ma kundle (modow).
Ece - 2007-07-07, 23:21

Zbyszku, wszystko zależy od organizacji forum. Może być jeden administrator, może ich być dziesięciu. Zamiast dwóch stopni administracji (mod i admin), może być ich np. cztery. Ważne, żeby w miarę sprawnie to funkcjonowało.
roy_ - 2007-07-09, 15:24

Cytat:
najlepszym dowodem jest to ze zamiast skasowanych postów ich autorzy nie napisali nic sensownego (oprócz narzekania na admina) czyli były to rzeczy do wycięcia


nie zgadzam się.. do teraz nie zostało mi wyjaśnione dlaczego został usuniety mój post z tematu "nieznane nicki" gdzie pytałem o nick gnuto?? Minuta tylko napisał-- LOL ;)

ponadto wiele postów bez bluzg i narzekania na admina zostało usuniętych z tematu o wynikach irp gdzie ludzie komentowali wyniki arcziego...

sa to dwa przypadki jakie zaobserwowalem usuwania postów ...
obie decyzje uważam za kompletnie niezrozumiałe, wręcz jest to działanie na niekorzyść

600

angst - 2007-07-09, 20:04

Nie wiem kto i czemu usunął post o Gnuto. Nie przypominam sobie, abym ja to zrobił. Natomiast ile można pisać o tym samym :)

Tematem IRP zarządzam od dwóch lat, więc raczej wiem, które posty nadają się do wycięcia. A nie usuwa się ich tylko dlatego, że są przekleństwa lub skargi na administratora (takiego zresztą jeszcze mi się nie zdarzyło usunąć, chyba że były przekleństwa).

Pozdrawiam

Angst

P.S. Docieramy się jak widzę ;) Proponuję żeby w tym temacie zgłaszać uwagi do mojej "pracy" (jak to się działo już do tej pory ;) ).

roy_ - 2007-07-10, 14:46

i taka rozmowa to o dupe rozbic...

chcecie aby zwracać uwagę a nastepnie tłumaczycie sie bardzo smiesznie ze tym tematem zarzadzasz od dwoch lat!! na jaką cholere usunałeś posty na temat wyniki arcziego?? nie mozna skomentowac w jakikolwiej spontaniczny sposób wyniku?? i nie było tam przekleństw a tylko tym sie tlumaczycie...

nie dogadamy się

angst - 2007-07-10, 15:19

Chyba nie przeczytałeś mojego posta. Napisałem wyraźnie, że przekleństwa i krytyka adminów nie są jedynymi powodami usuwania postów.

Nie jestem w stanie zapamiętać powodu usunięcia wszystkich postów. Zasugerowałem jedynie, iż mam pewne doświadczenie w zakresie IRP i chyba jestem właściwą osobą do decydowania, które posty nadają się do zostawienia, a które nie, w tym dziale. I tak poszedłem Wam na rękę, zostawiając niektóre komentarze do wyników, chociaż założeniem tematu był jego stricte informacyjny charakter .

A głupoty w stylu "za Arcziego grał Peace" po prostu do tego tematu nie pasują.

Proponuję założyć temat "Komentarze do wyników IPP" i tam w podobny sposób komentować rezultaty.

Pozdrawiam

Angst

Ece - 2008-05-04, 21:06

Tak przy okazji tematu o nowym moderatorze przypomniał mi się ten :)

Piotrek już prawie rok zajmuje się forum, ja ostatnio bardzo rzadko tu bywam, choć czasem coś tam zrobię (zaktualizuję, uśmiechnę się do forumowiczów ;) ). Różne rzeczy czasem zrobiłbym inaczej, ale powiedzmy że większość "niedobrego" zrzucimy na wścibskiego prezesa :P Generalnie jest dobrze i chyba większość z nas jest zadowolona z "nowego" administratora :D Bynajmniej ja nie widzę nikogo lepszego na to miejsce :twisted:

Jak ktoś chce jeszcze posłodzić Piotrkowi, to niech się nie krępuje. Słowa krytyki będą usuwane :] :twisted: :wink: 8) :mrgreen: :wink: :wink: :wink:

spavacz - 2008-05-04, 21:38

Angst chyba najbardziej zasługiwał i zasługuje na to stanowisko : )
angst - 2011-01-20, 23:53

W związku z wydarzeniem mającym miejsce poprzedniej nocy, chciałbym wszystkich prosić, aby w przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z kwestiami technicznymi, statusem własnego konta na Forum, przyczynami/skutkami działań podjętych przez administrację Forum, itp. zgłaszali się najpierw do mnie (najlepiej poprzez priv) przed wyciągnięciem pochopnych wniosków, a tym bardziej podjęciem radykalnych kroków (jak np. napisanie około setki postów o tej samej treści - czteroliterowej części ciała - w różnych tematach).

Nadmienię również, iż istnieje na Forum funkcja usuwania wszystkich postów danego Użytkownika z konkretnego Działu, a także wszystkich postów Użytkownika z całego Forum. W przypadku mniejszej ilości niepotrzebnych postów nie zamierzam z tej funkcji korzystać, jednak jeżeli będzie ich więcej, a ilość mojego wolnego czasu będzie akurat odwrotnie proporcjonalna do ich liczby, to nie zawaham się z takiej możliwości skorzystać (zakładam przy tym niestety, iż jeżeli ktoś posuwa się do takich kroków, to w jego wiadomościach raczej nie ma niczego wartego zachowania dla potomnych).

Pozdrawiam

Angst


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group