Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

Renju - Propozycja wznowienia ILR

Muchal - 2007-06-28, 13:14
Temat postu: Propozycja wznowienia ILR
Elo Elo

Mam propozycje, żeby wznowić rozgrywki Internetowej Ligi Renju. Może od września jakaś Edycja. Co o tym myślicie? kto byłby chętny? i jakie proponujecie zasady coś jak IPP czy jak IRP ?

pozdro

spavacz - 2007-06-28, 15:22

Bardzo dobry pomysł, tak samo możnaby wznowić rozgrywki ILP.
Może znów więcej osób grałoby w te gry. Bo jak na razie to gomoku za bardzo dominuje we wszystkich sprawach.

maestro - 2007-06-28, 15:36

Ciekawe czy znajdzie się ktoś, kto by się podjął organizacji? Samo nic się nie zrobi, a IPP działa dzięki silnemu zaangażowaniu Angsta.
Muchal - 2007-06-28, 16:11

Myśle, że mógłbym się tego podjąć. Mogę zrobić jakąś prostą stronke i na niej zamieszczać wyniki i terminarz. Umawianie spotkań mogłoby polegać na gg , mailach, albo tak jak w ipp temat umawianie spotkań. Teraz tylko chciałbym wiedzieć ile by było osob chętnych i jaką formę miałyby przybrać te rozgrywki - takiej jak IRP czy jak tegoroczna edycja IPP.

Wypowiadać się, jak będzie sporo chętnych to myśle że od września moglibyśmy ruszyć.

pozdro

Peaceman - 2007-06-28, 16:41

Jestem zainteresowany. Jeśli będę miał dostęp do neta we wrześniu, na pewno wezme udział.
vilumisiek - 2007-06-28, 19:27

Może od razu jakaś ILP ruszy?
angst - 2007-06-29, 13:17

Muchal napisał/a:
Teraz tylko chciałbym wiedzieć ile by było osob chętnych i jaką formę miałyby przybrać te rozgrywki - takiej jak IRP czy jak tegoroczna edycja IPP.

Wypowiadać się, jak będzie sporo chętnych to myśle że od września moglibyśmy ruszyć.


Rowniez chetnie zagram zarowno w ILP, jak i w ILR. Problemem z reguly jest zwykle slabnace zaangazowanie organizatorow i zwykle rozgrywki nikna w koncowce. W Muchala energie wierze, zatem do dziela :)

Pozdrawiam

Angst

P.S. Nie wypowiem sie konkretnie na temat systemu, gdyz jest to dla mnie bez wiekszego znaczenia. Chyba i IRP i IPP maja w miare rozsadne systemy, wiec raczej mozna je przeniesc na ILR(P). Najwiecej zalezy i tak od checi graczy. W razie czego sluze (ograniczona czasowo) pomoca.

Muchal - 2008-08-12, 22:04

W Estoni gadaliśmy o wznowieniu ILR... mysle ze mogłoby się to przyczynić do popularyzacji tej gry w Polsce...

na dzień dzisiejszy prosze o wpisywanie się w tym temacie osób chętnych do gry...
jesli chodzi o serwer to ORC spełnia wg mnie wszystkie wymagania. nie jest trudne załozenie nicka, można też błagać mafa żeby przywrócił renju na kurniku, ale wątpie zeby to zadziałało :)

no więc prosze o wpisywanie się w tym temacie osób zainteresowanych graniem w ILR lub IPP w Renju :)

angst - 2008-08-12, 23:22

Nie lubię się ruszać z Kurnika, ale nie znaczy to, że nie zagrałbym z chęcią w takich rozgrywkach :)

Pozdrawiam

Angst

president_devil - 2008-08-12, 23:29

Widzę, że Muchal dostałeś kopa dzięki temu wyjazdowi :D . Na mnie możesz liczyć :P .
Tylko zastanawia mnie według jakich reguł chciałbyś aby ta liga była rozgrywana. I najważniejsza sprawa, żeby orc nie odmówił posłuszeństwa w trakcie meczu bo często mu się to zdarza...

bad_mojo - 2008-08-13, 00:49

Ja jestem za proszeniem mafa o przywrócenie renju na Kurniku.
termin - 2008-08-13, 01:39

pograłbym.
Karol G. - 2008-08-13, 03:51

Ja nie wiem czy bym pograł (w renju), wszystko zależy od wolnego czasu.
A co do systemu to może robin round (system (dwu)kołowy) ze wstępnym rozstawieniem po rankingach?

A na ligę/puchar pente się piszę. Również jestem za systemem dwukołowym, gdyż uważam go za najsprawiedliwszy.

BTW. Wie ktoś jak to będzie z Euroligą Renju? Będzie gdzieś indziej rozgrywana czy upada?

bałtyk_gdynia - 2008-08-13, 08:55

bad_mojo napisał/a:
Ja jestem za proszeniem mafa o przywrócenie renju na Kurniku.


Jeśli Maf nie chce przywrócić to niech chociaż wrzuci jako jedną z odmian gry "kółko i krzyżyk" i bedzie cacy... Umożliwi to wznowienie rozgrywek renju na kurniku i zagranie choćby 1 oficjala w renju tygodniowo...

spavacz - 2008-08-14, 23:26

bad_mojo napisał/a:
Ja jestem za proszeniem mafa o przywrócenie renju na Kurniku.


I pente : )

Tak wiem, nie na temat, ale jeżeli będzie ILR to się zgłaszam.

president_devil - 2009-10-21, 12:36

Muchal, nadal masz ochotę na wznowienie ILR czy Ci już przeszło? :P Bo jeśli po prostu nie jesteś tego w stanie zrobić sam to zgłaszam się na ochotnika do pomocy.

Pozdrawiam

ermijo - 2009-10-21, 12:57

gdzie odbywałby sie mecze ?
Muchal - 2009-10-21, 14:29

ermijo napisał/a:
gdzie odbywałby sie mecze ?


I właśnie tu tkwi problem. Ja nadal jestem chętny do podjęcia się organizacji ILR, ale nie ma do tego obecnie odpowiedniego serwera... :/

ermijo - 2009-10-21, 17:43

Właściwą alternatywą - a może nie alternatywą lecz - koniecznością - był by serwer Online Renju Class. Tylko, że ta strona jest w projekcie i nie wiadomo, kiedy będzie ukończona.

P.S. Pisze tlko dlatego, ponieważ sądziłem, że president znalazł jakieś przyjazne miejsce w sieci do renju. Nie zamierzam uczestniczyć w ewentualnie powstałej lidze.

president_devil - 2009-10-21, 18:19

To, że strona renjuclass jest nieaktywna od ... dawien dawna, nie przeszkodziło działalności serwera orc. Aplikację można ściągnąć z http://www.renju.net/orc/ A przyjaznego miejsca szukam już 1,5 roku i znaleźć nie mogę :P
zukole - 2009-10-21, 20:13

Zdaje mi się, że angst coś wspominał przy temacie meczu z Estonią w renju, że planują ( może już mają ) stworzyć serwer
z możliwością gry w renju. Jednak niech może angst się wypowie.

angst - 2009-10-21, 21:29

Bodajże Madli (a może Ants) wspominała mi coś na ten temat. Ostatnia informacja była taka, że serwer już chyba jest, tylko pracują nad anglojęzyczną wersją.

Trzeba zapytać przy okazji.

Pozdrawiam

Angst

casbah - 2009-10-22, 08:38

angst napisał/a:
Ostatnia informacja była taka, że serwer już chyba jest, tylko pracują nad anglojęzyczną wersją.


no bez przesady, jakby język estoński był przeszkodą...

pozdrawiam :)

ps. moim zdaniem serwer ORC jak najbardziej się nadaje.

zukole - 2010-08-18, 16:22

angst napisał/a:
Bodajże Madli (a może Ants) wspominała mi coś na ten temat. Ostatnia informacja była taka, że serwer już chyba jest, tylko pracują nad anglojęzyczną wersją.


Vint.ee - rejestracja po estońsku ( ale łatwo i szybko da się zarejestrować ), gra jest dostępna w języku angielskim - mają renju Taraguchi i swap ( jest także gomoku i pente :-) ).

Jakby byli chętni, to moglibyśmy wznowić rozgrywki, a przynajmniej to przemyśleć :-)

crosslet - 2010-08-18, 19:06

Widzę, że Ci się spodobało renju :D
zukole - 2010-08-18, 19:58

Średnio, ale jest gdzie grać ( no chyba że ktoś woli gambler ;-) )
Henry - 2010-08-20, 18:44

Ja byłbym chętny, Gacek pewnie też :) . Wolałbym Gambler, nie ma lagów.
president_devil - 2010-08-22, 11:21

Chętny.
angst - 2010-08-22, 19:59

Również zagrałbym we wznowionej ILR.

Pozdrawiam

Angst

zukole - 2010-08-25, 02:10

Wstępnie zgłosiło się 8 osób - Adif, Angst, Crosslet, Gacul, Henry, President, Utratos, Zukole.
Wysłałem zapytanie do kilku osób i mam nadzieję że jeszcze ktoś się zgłosi ( jak komuś nie zaspamowałem a chce grać to też niech się zgłosi :) )

Co do spraw organizacyjnych tak na szybko ( chyba że ktoś chce się zająć organizacją bo średnio się widzę w takiej roli ) to proponowałbym start z początkiem października.

Jeśli chodzi o samą grę - parametry a nawet serwer to tutaj pytanie do Was. Wiem, że renju jest na gambler.ru i vint.ee - więc wybór raczej między tymi dwoma stronami. Z gamblerem jest ten problem że wszystko jest po rosyjsku ( znalazłem wprawdzie link z wersją "english" ale to stara wersja i pozostawia trochę do życzenia ), więc bardziej przychylałbym się do vint.ee, jako że tam ustawienia gry są po angielsku. Problem z vintem jest taki, że do wyboru jest wersja swap i taraguchi. Tu przychylałbym się do taraguchi, choć wiem że kot właśnie z tego powodu nie chce grać :mrgreen: a i mucha miał zastrzeżenia.

Co do systemu to jako że kilka lat liga nie funkcjonowała, turnieje w kraju dawno się nie odbyły chciałbym abyśmy zagrali każdy
z każdym, żeby mieć jakieś rozeznanie przed być może przyszłymi edycjami :wink:

Zostaje kwestia parametrów, nie pamiętam czy jest coś między 10 a 30 minutami, jeśli nie to będzie problem :P . Ilość gier raczej nie większa niż 4 partie.

Chyba wszystko, jakieś pytania ? Czekam na sugestie :)

Henry - 2010-08-25, 10:09

Co do zasad to nie rozumiem czemu mielibyśmy grać RIF? Na ME grano Taraguchi, a na MŚ Yamaguchi, czemu grać coś czego się już nie gra? :)
angst - 2010-08-25, 10:38

Zasady mi są raczej obojętne, najlepiej te, gdzie najmniej decyduje teoria.

Co do strony - zgodnie z sugestią Zukole optowałbym za Vint'em.

Każdy z każdym to dobry pomysł - zgłosiły się raczej osoby odpowiedzialne, więc chyba nie będzie problemu z rozgrywaniem spotkań.

Jeżeli chodzi o parametry - na start 4 spotkania po 10 minut będą chyba ok.

Pozdrawiam

Angst

zukole - 2010-08-25, 12:57

Problemów z rozgrywaniem spotkań akurat nie widzę, bo wymyśliłem sobie by grać cyklem październik-czerwiec, na wzór listopad-maj z EL. Na vint jednak nie ma nic między 10, a 30 minutami, więc jak angst już napisał 4 po 10 albo 2 po 30 - chyba że umówimy się na granie 4x15 i każdy będzie pilnował czasu :)
casbah - 2010-08-25, 17:30

Wstępnie mogę się dopisać do tych rozgrywek, ale pewności, że zagram jeszcze nie mam.
Interesuje mnie formuła rozgrywek.

Jeżeli ma być to liga to jak na każdą szanującą się ligę należałoby stworzyć kalendarz spotkań :) . Nie wiem na ile to realne i czy nie wzbudzi sprzeciwu, ale forma kolejek czy też rund wydaje mi się rozsądną opcją dla rozgrywek długoterminowych (a jak Zukol mówił w grę wchodzi nawet 8 miesięcy). Dodatkowo liga ma rozpisane wszystkie pary każdej kolejki jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywek. Ale to taka luźna propozycja :)

Jeżeli nie liga, to długo wyczekiwany w naszym społeczeństwie system szwajcarski. Taka sama forma jak EL oraz inne, dobrze nam znane rozgrywki u sąsiadów.

W zasadzie system nie ma większego znaczenia, ale propozycja ligi wydaje się ciekawa i daje możliwość zmierzenia się z każdym.
Bardziej interesuje mnie sposób umawiania spotkań. Kto gra kiedy i z kim. Ile jest na to czasu. System z IRP (duża swoboda przy umawianiu spotkań) mi osobiście się nie podoba i wolałbym odgórnych wytycznych oraz zbioru zasad. W EL się sprawdza to i u Nas może. Taka kolejka 2-3 tygodniowa i każdy wie z kim ma się dogadać.

Odnośnie zasad to podzielam zdanie Henrego. Całkowicie.

Wybór serwera ograniczam raczej do możliwości spełnienia naszych wymagań, czyli zadeklarowanych zasad gry.

Mecz w formie 4 gier po 10 min też wydaje mi się OK. Sprawdza się.

Pozdr.

zukole - 2010-08-30, 17:58

Co do systemu szwajcarskiego mam mieszane uczucia, ale jeśli ta forma będzie miała poparcie to nie widzę problemu. Tu jednak czekam na propozycje i opinie od Was ( do 15. września włącznie ), żeby nie okazało się iż w temacie cisza, a później komuś nie podoba się system i nie ma zamiaru brać w tym udziału.

16. września pojawią się informacje o formie rozgrywek i parametrach oraz będzie można potwierdzić swój udział ( do końca września ).
Start 01.10.2010.

Gacul - 2010-08-31, 21:57

Odnośnie serwera, co powiedzlibyście gdyby zagrać w Yamaguchi na kurniku?
Gacul - 2010-09-01, 09:15

Można to rozgrywać tak, że:
-Pierwszy gracz (czarny) stawia open i podaje liczbę ruchów.
-Drugi gracz wybiera kolor.
-Gracz grający czarnym podaje propozycje ruchów i stawia a1 żeby nie tracić czasu, podczas, gdy gracz biały wybiera piąty ruch dla czarnych.
Gdy już wybierze, czarny cofa ruch (a1) i stawia tam gdzie biały sobie życzy ;) . Dalej gra toczy się normalnie.

casbah - 2010-09-01, 09:16

Niby fajnie, ale przy czasówkach można nie zauważyć faulu :)
Gacul - 2010-09-01, 09:24

Jak w gomoku widać 3x3 i 4x4, to w renju też się rzuci w oczy przy czasówkach :P
crosslet - 2010-09-01, 10:04

Po meczu pasowałoby wtedy sprawdzać partie jeszcze raz, ale to żaden problem.
zukole - 2010-09-01, 13:03

W realu też są czasówki i nikt nie robi z tego wielkiego halo.

Nie wiem o co chodzi ze sprawdzaniem gry - jak załóżmy w czasie gry ktoś sfauluje, a przeciwnik tego nie zauważy to stwierdzenie po grze " tu sfaulowałeś - wygrałem" jest dla mnie absurdalne.

ermijo - 2010-09-01, 15:20

To takie kombinowanie :/ U mnie jeszcze dojdzie przełączenie planszy z full screen na okno standardowe (niezmaksymalizowane), bo na full screen mam rozjechane współrzędne na dole planszy(dlatego w celu podyktowania alternatywnych ruchów musze wykonać "taki krok"). Wciaż nie wiem jak to naprawić, może chodzi o to, że mam rozdzielczość ustawioną na 1280x1024 (nie mam monitora panoramicznego). Ciekawi mnie, czy u Was podobne problemy ?(proszę o podanie rozdzielczości jakiej używacie)
crosslet - 2010-09-01, 19:00

W sumie masz racje Zukol, na żywo też nikt nie sprawdza potem, aczkolwiek to są rozgrywki internetowe a nie na żywo :)
Muchal - 2010-09-01, 22:28

w grze na żywo teoretycznie mozna nawet nie zauważyć piątki, więc faulu też nie. Jeśli nie zauważyłeś wygranej, to nie wygrałeś - proste
crosslet - 2010-09-01, 23:06

Tak, ale w grach internetowych czasem przypadkowo można wygrać, nie widząc.
ermijo - 2010-09-10, 17:38

A Online Renju Class ? Wiem, że różnie bywa z połączeniem się z tym serwerem, ale albo zrobili jakies zmiany albo mam farta. Zalogowałem się no i pierwsza różnica w stosunku do "dawno dawno temu" to znaczna poprawa szybkości - niemal idealnie.

P.S. jesli ktoś ma problemy z połączeniem, należy zmienić parę razy (mi wystarczyło raz) adres "hostowy" na adres IP w opcji programu i na odwrót aż "zaskoczy".

EDIT:

No niestety rozpędziłem się w opisie, co prawda chodzi, ale lagi jak były tak i sa :/.

zukole - 2010-09-16, 20:45

Można się już zapisywać :wink:
ermijo - 2010-09-16, 22:16

Ja się wstępnie zgłaszam nick irlermijo.
crosslet - 2010-09-17, 06:22

irl? :)
zgłaszam się.

president_devil - 2010-09-17, 12:21

Też się zgłoszę... irlpresident
zukole - 2010-09-17, 12:38

Mam nadzieję, że tylko litery w pisaniu się Wam mylą :P ILR
president_devil - 2010-09-17, 12:59

oj czepiasz się... :P
ermijo - 2010-09-17, 18:56

no jasne że założyłem iLR
angst - 2010-09-17, 19:37

Zgłaszam się.

Pozdrawiam

Ilrangst

Henry - 2010-09-17, 22:35

Zgłaszam się (ilrhenry).
Gacul - 2010-09-18, 10:13

zgłaszam się - ilrgacul
casbah - 2010-09-19, 14:36

to ja tez, jak juz nicka zalozylem (ilrcasbah).
Muchal - 2010-09-20, 11:57

zgłaszam się ilrmuchal
puholek - 2010-09-26, 12:50

zgłaszam się - ilrpuholek
ermijo - 2010-09-27, 16:38

Zukole napisał ->
Cytat:
"16. września pojawią się informacje o formie rozgrywek i parametrach oraz będzie można potwierdzić swój udział ( do końca września ).
Start 01.10.2010."


Może ktoś dokładnie podsumowac wątek ? Wszakże już po 16-tym :)

Peaceman - 2010-09-27, 20:14

Zglaszam sie. Peace
zukole - 2010-09-29, 22:59

Jeszcze tylko doba ! :]
rozbijacz - 2010-09-30, 21:29

Zgłaszam się, ilradif :)
ermijo - 2010-09-30, 22:38

Prosiłbym jutro o posta podsumowującego. Na pewno taki powstanie zgodnie z postami z innego wątku. Upomnieć się warto nawet o przekierowanie tym temacie.
vince - 2010-09-30, 23:15

Mimo brakach w teorii też się zgłoszę. Mam nadzieję, że przejdzie spóźnienie studenckie:-). Fajna obsada się zrobiła. Od razu mówię, że swoje mecze będę mógł grać późnym wieczorem lub weekendami w dzień.

Pozdro


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group