Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

Turnieje - Ankieta nr 1: Ile turniejów do końca roku 2007...

alicecooper - 2007-09-16, 21:59
Temat postu: Ankieta nr 1: Ile turniejów do końca roku 2007...
....? oto jest pytanie godne Hamleta... Na Zarządzie przyjęliśmy minimum, ale .... aby ambitnie dokończyć GP do końca roku wraz z końcowymi MP należałoby rozegrać jeszcze 6 turów? a może czegoś nie rozumiem? pewnie tak, jak zwykle... ale nawet gdyby tylko połowa, to kiedy pytam się? i z jaką frekwencją? jak by to wpłynęło na Stowarzyszenie?..... jak balsam, już nie zombi, a mumia od razu...
na górze ankieta, pilnie proszę o głosowanie, w krótkiej notce o posiedzeniu piszę o dofinansowaniu dojazdów. Ta idea kołacze mi od pewnego czasu w głowie, coś takiego spróbujemy zrobić jeszcze w tym roku, ale na 100% tylko do jednego Turnieju! a może zrobić eliminacje Gomoku i MP Pente w jednym dniu, i finały Gomoku i MP Renju w drugim? DO PENTE, RENJU i GOMOKU byśmy dopuścili wszystkich chętnych, z eliminacjami w gomoku na turnieju. Cykl GP zakończył by się Pucharami i medalami dla zwycięzców cyklu, ale najważniejszy byłby ten jeden Turniej. Nie tak to poprzedni Zarząd planował, ale naprawdę nie wiem, co by z tego wyszło, gdyby Warsaw Open wcale nie wypaliło, i co by było potem? TO CHYBA WSZYSCY WIDZĄ ??? proszę o głosowanie, mamy mało czasu, tak naprawdę stoimy pod ścianą.... proszę o uwagi, deklaracje przyjazdu, pomyślę o każdym chętnym....

UWAGA! WYJĄTKOWO w przeciwieństwie do wielu ankiet proszę o NIEOKREŚLANIE SWEGO GŁOSU !! Ankieta jest 7-dniowa, po zakończeniu będzie można opisywać swoje decyzje!! wszelkie inne komentarze są potrzebne...

bmac

Peaceman - 2007-09-16, 23:00

Dlaczego alice podpisuje się jako bmac? :)
bmac - 2007-09-16, 23:27
Temat postu: żeby było weselej...
... Pawle, Ty jako facet o specyficznym poczuciu humoru powinieneś to wiedzieć najlepiej, ale doceniam Twoją spostrzegawczość

bmac

PS.: między innymi dlatego, iż prosiłem Alica o zrobienie tej ankiety, samemu robiąc co innego. Uprzejmie proszę do tematu, "Alicegate" z tego nie będzie....

yossarian - 2007-09-16, 23:55

Zagłosowałem za .................... turniejem towarzyszącym powinien być turniej pente :)
bmac - 2007-09-17, 01:11
Temat postu: jeszcze raz...
... proszę o nieokreślanie swego głosu. Tego typu opisy MAJĄ wpływ na decyzje innych głosujących. Zależy mi na optymalnie obiektywnej, w miarę niezależnej Waszej opinii

bmac

spavacz - 2007-09-17, 10:14

Tak tak, niech będzie pente jako turniej towarzyszący :)
Muchal - 2007-09-17, 18:08

Mam pytanie czy tam gdzie jest Jedno duże MP w gomoku + 1 tur towarzyszący, tzn ze coś w stylu mmp? czy do tego dużego turnieju MP w gomoku w 1 dzień eliminacje +tur towarzyszący a w drugi dzień finały?? wg mnie lepsza jest opcja ta pierwsza ze coś w stylu MMp ze pierwsze 3 rundy i tur towarzyszący w 1 dzien a reszta MP w drugi dzień...

troche pokręciłem :) ale może skróce, czy to MP jest z kwalifikacjami czy bez?

alicecooper - 2007-09-17, 18:34

możliwych jest kilka wariantów
np 1 dzień - eliminacje, 2 dzień - finały , a równolegle tur pente
lub 1 dzień - od razu MP, 2 - pente lub/i renju

ale pytaniem podstawowym jest liczba turniejów, jak będzie znana to następna ankieta będzie dotyczyła kształtu

dragon_katowice - 2007-09-17, 23:12

oddałem swój głos zanim przeczytałem pierwszy post (żeby się niczym nie sugerować)

ale właśnie pierwszy post jest dla mnie conajmniej dziwny, dlaczego ?
pisze go alicecooper , podpisuje sie bmac (co zauważył juz peace) ale to jeszcze nic
zmieniany 4 razy , sory ale mi sie to nie podoba

alicecooper - 2007-09-17, 23:35

-zrobiłem ankietę na prośbę bmaca (bez tekstu w poście)

-bmac ją przeniósł do działu turnieje (jako administrator) i napisał to co zamierzał (a więc także sie podpisał)

-wyszło dziwnie (zapewne dlatego że to pierwsze dni administrowania przez bmaca) ale co w związku z tym ??

dragon_katowice - 2007-09-17, 23:40

nic
ja napisałem co mi sie nie podoba

i powtórze , nie podoba mi sie to ,że ktoś zmienia post 4 razy bo z tego mogą wyjść różne dziwne rzeczy

bmac - 2007-09-18, 10:51
Temat postu: no cóż Darku...
... ja zmieniam posty nawet więcej razy, z kilku powodów:
1. literówki poprawiam po dwa trzy razy, zawsze jakieś zostają...
2. poprawiam redakcję, powtórzenia i inne takie...
3. i co najważniejsze spontanicznie myślę, także podczas pisania, i dociera do mnie czasami że idea postu jest niepełna, więc zmieniam...
4. wiem, że moim niezbywalnym prawem jest poprawianie postów, zwłaszcza swoich, tym bardziej, że teraz sporo więcej osób je prawdopodobnie czyta hihi, w pewnym sensie stałem się osobą publiczną w naszym małym społeczeństwie,,,,,, będę je zmieniał, ile razy uznam za stosowne, ale mówię szczerze, jeśli jest poniżej 4 poprawek, jest coś źle, wpadłem w koleinki czy cuś cycuś.... ))
5. mogę pisać dalej.... Darku?... ale nie widzę potrzeby, rozumiemy się na 100% ))
6. a i tak mało czytelne są te moje strumienie świadomości.... :-((

odpowiadam oficjalnie, żadne "różne dziwne rzeczy", żadnych podtekstów proszę, jeśli jest wiele poprawek, nie znaczy to o jakiejkolwiek manipulacji, raczej o szacunku dla czytających. Jednocześnie dbam o to, aby każda wypowiedź zwłaszcza moja wpisywała sie w ODNOWĘ Forum i, pod tym podpisuję się pełnym imieniem i nazwiskiem wyjątkowo, żeby nie było wątpliwości...

Maciej S.
,
Wasz Prezio

bmac - 2007-09-18, 11:02
Temat postu: aha
.. piszę Wasz Prezio, albowiem liczę, że wywołam uśmiech na niejednej twarzy.... bedzie to znaczyło, że żyjemy, razem, razem... zawołam jak blondynka.... Wiecie że merytorycznie mam wielki szacunek dla idei PSGRiP i tego Forum, i w szczególności, dla Was...
jednocześnie całe odium oficjalne prezesowania jest jakby lekkim odęciem, w końcu budżet mamy zerowy, członków policzalną ilość etc etc.

bmac

wicherek - 2007-09-18, 14:48

z tego co wiem, to swoje posty edytowane ktore sa bez odpowiedzi (ostatnie w temacie) nie maja adnotacji w postaci ich ilosci, wpisuja sie dopiero jak ktos pociagnal temat dalej, przynajmniej ja tak kiedys mialem.

[edit] mi rowniez sie takie cos nie podoba, za duzo, za czesto, i w nieodpowiednich momentach.
[edit] aha, i zapomnialem wszystkich jeszcze pozdrowic ;]

dragon_katowice - 2007-09-18, 22:26

a ja sie będę czepiał dalej ;)
po co poprawiać literówki ? zawsze jak ktoś coś napisze wiadomo o co chodzi chyba ,że pisze to Manga ;)

bmac - 2007-09-19, 07:55
Temat postu: cóż mam powiedzieć...
... patrz wyżej, no comments

bmac

PS.: Ja się na pewno nie zmienię, pozostanę starozakonnym facetem, a tak zupełnie na boku Darku, czy nie jest to problem TWOJEGO patrzenia na?

_OLSZTYNIANKA_ - 2007-09-19, 21:43

Albo blondynka- wypraszam sobie prezesunciu :D
dragon_katowice - 2007-09-19, 21:55

jak widać co do zmian postów nikt nie ma zastrzeżeń tylko ja, tylko mi sie to nie podoba więc nie ma sie co przejmować ;)
a, że nie ma się to nijak do tematu to powróćmy do sprawy turniejów :)

lonewolf - 2007-09-19, 23:05

Ja też mam zastrzeżenia, tylko mi się nie chce gadać. :-F
bmac - 2007-09-19, 23:25
Temat postu: no cóż...
... jeszcze się taki nie narodził, żeby wszystkim dogodził.... :-F
Johanka_z_arcu - 2007-09-20, 12:42

Warto jednak na przyszłość używać swojego konta, zważywszy na pewne wypadki z przeszłości ;-)
wicherek - 2007-09-20, 15:35

dragon_katowice napisał/a:
jak widać co do zmian postów nikt nie ma zastrzeżeń tylko ja, tylko mi sie to nie podoba więc nie ma sie co przejmować ;)
a, że nie ma się to nijak do tematu to powróćmy do sprawy turniejów :)


wicherek napisał/a:

z tego co wiem, to swoje posty edytowane ktore sa bez odpowiedzi (ostatnie w temacie) nie maja adnotacji w postaci ich ilosci, wpisuja sie dopiero jak ktos pociagnal temat dalej, przynajmniej ja tak kiedys mialem.

[edit] mi rowniez sie takie cos nie podoba, za duzo, za czesto, i w nieodpowiednich momentach.
[edit] aha, i zapomnialem wszystkich jeszcze pozdrowic ;]


ps. czy moich postow nie widac ?;p

Ece - 2007-09-23, 15:19

Marudzicie ludzie ;)

Zagłosowałem- mam nadzieję że taka informacja nie przeszkadza ;)

arczi - 2007-09-23, 19:25

szkoda ze nie ma mozliwosci ' gril + towarzyszący turniej gomoku '
(chociaz przewaznie na to wychodzi;p Łask pozdro;] )

Peaceman - 2007-09-23, 21:48

Do zakończenia ankiety pozostało 10 minut!
Cóż za emocje! :) Ciekawe kto wygra, jakieś typy na szybko?

president_devil - 2007-09-23, 21:50

Wybieram bramkę numer 1 :P (Tzn uważam że wygra) Mam nadzieję że nie będzie Zonka :P
Peaceman - 2007-09-23, 21:51

Obstawiam 23:10 dla nr1 :)
angst - 2007-09-23, 22:04

Spora przewaga za opcją nr 1...

Ja głosowałem za opcją nr 2. Nie wiem, jakie będą dalsze decyzje Zarządu/Ankiety, ale chyba w tym roku spotkamy się już tylko raz :roll:

Byłem za rozegraniem MP we wszystkie statutowe gry, ale jeśli większość osób uważa, że to nie ma sensu, czy jest niepotrzebne, to się z tym muszę pogodzić.

Pozdrawiam

Angst

P.S. Rozumiem, że głosować mogły także osoby spoza PSGRiP - czy wszyscy podzielą się argumentami, które spowodowały oddanie takiego, a nie innego głosu?

president_devil - 2007-09-23, 22:07

Więc teraz, po zapoznaniu się z wynikami ankiety, wypadałoby wybrać wspomnianą "lokalizację". Sugeruję uporać się z tym w przeciągu najwyżej tygodnia (nie wiem co inni sądzą) aby można było rozpocząć już przygotowania do tego turnieju (i zebrać wieeeeelu sponsorów aby nagrody były atrakcyjne;) ).

P.S. Powód dla którego wybrałem opcję nr 1 jest prosty. Zorganizowanie wszystkich zaplanowanych turniejów GP graniczyłoby z cudem. A nawet jeśli jakimś sposobem udałoby się je rozegrać to frekwencja prawdopodobnie byłaby, nie powiem żałosna, ale podobna jak w Kwidzynie na turnieju renju ;) . A dobry turniej nie może być rozegrany w 5 czy nawet 8 (jak na WO) osób.

Cezar - 2007-09-23, 22:26

Teraz miejmy nadzieje, że na turnieju pojawi się te 26 osób, które głosowały za pierwsza pozycją w ankiecie. W tym również ja i chociaż nie jestem w Stowarzyszeniu to mam nadzieje, że niedługo sie to zmieni. A głosowałem za pierwszą opcją, bo podzielam zdanie Presidenta. Lepszy jeden dobry turniej z dużą frekwencją niż kilka marnych i nielicznie obsadzonych.


Pozdrawiam

Muchal - 2007-09-23, 22:47

Ja również głosowałem ze opcją nr 1.
Z tych samych powodów
Cezar napisał/a:
Lepszy jeden dobry turniej z dużą frekwencją niż kilka marnych i nielicznie obsadzonych.

Jeśli chodzi o lokalizację, to chyba Warszawa, albo Kraków (jeśli w Krakowie miałby ktoś chęć zorganizowania).

maestro - 2007-09-23, 23:35

Oczywiście szkoda, że MP w renju ani pente w tym roku nie będzie, bo skoro chcemy mieć turnieje rangi mistrzowskiej, to powinny się one odbywać regularnie. Ale ja głosowałem mimo to za 1., bo MP w te gry organizowane jako kontynuacja cyklu GP, jak było napisane w ankiecie w propozycji 2., uważam za nierealną. Jeszcze w ostateczności można byłoby spróbować zrobić dwa turnieje, np dwudniowe MP gomoku pod koniec października oraz dwa jednodniowe MP, w renju i w pente, w weekend w połowie grudnia. Ale obawiam się, że i taka propozycja nie spotkałaby się z entuzjamem licznej grupy osób.
angst - 2007-09-23, 23:51

czarny_kot napisał/a:
Ale ja głosowałem mimo to za 1., bo MP w te gry organizowane jako kontynuacja cyklu GP, jak było napisane w ankiecie w propozycji 2., uważam za nierealną.


Ankieta była sformułowana tak, a nie inaczej. Ciekawe, ile osób byłoby za MP również w pente i renju (bez kontynuowania GP) :roll:

Pozdrawiam

Angst

P.S. Może założymy SMG - Stowarzyszenie Miłośników Grilla? :twisted: :D

bmac - 2007-09-24, 03:31
Temat postu: a oto wyniki ankiety...
... z małym komentarzem potem:

Spoza PSGRiP oddano głosów 9 /nie znam wszystkich nicków, ale zakładam, że tutaj większość występuje pod jednym, a w ankiecie na 100% pod jednym/ z tych 9 głosów spoza Stowarzyszenia 4 osoby były za więcej niż jedną lokalizacją, reszta za opcją pierwszą /pojedynczą lok. z turem dwudniowym, podwójny turniej+ grill/

Wśród Członków PSGRiP przewaga 1 opcji, jak widać była miażdżąca, jako to określił Paweł "...horror..." 21:3, ale chciałbym odpowiedzieć na nutki "grillowych" zarzutów Piotrka :-/
To, że propaguję trochę inny kierunek w Stowarzyszeniu, nie znaczy, że nie popieram tkz "turniejowości" /tak ja to nazywam hihi/, wręcz przeciwnie, naturą tych gier jest wygrywanie, okazywanie jakim się jest graczem w rzeczywistości stresu turniejowego, a cele: pozycją, ranking, mistrzostwo, tytuły, prestiż są oczywiste.... coś Nas musi do tego pociągać, ale to nie wszystko.... są jeszcze inne, też ważne opcje grania w realu, dotychczas ustawiane na dalszym planie, już nic nie mówiąc o dodatkowych aspektach działalności Stowarzyszenia, o których niby wszyscy wiedzą, ale jak przychodzi co do czego, to lepiej popykać w GP, MP, MMP niż.... a skutki widać, słychać i czuć....

czy wynik ankiety już sprawę przesądza? w zasadzie tak, i nie do końca, co prawda określając parametry ankiety, przeciążyłem ją w kierunku opcji pierwszej, aby z czystym sumieniem zakończyć GP, ale opcja druga mogłaby wyglądać tak:

-jedne MP w Pente pojedynczy Tur lub z Gomoku towarzyszącym w lokalizacji: Bytom lub Kraków lub Poznań z datą do ustalenia /koło 3 dekady października/ bez grilla z dopłatami do dojazdów i raczej jednodniowe
-oraz MP Gomoku + Renju w lokalizacji Warszawa, szkoła, dwudniowy Tur z grillem, z datą w miarę ustaloną 9,10,11 listopada /2 dekada/ z dopłatami do dojazdów.

TO JEST OPTIMUM, chociaż z paroma wadami.

Ja osobiście głosowałem za opcją pierwszą, lecz na Zarządzie będę optował za ww. drugim rozwiązaniem. Pozwala ono na zachowanie minimum ciągłości MP /są w każdej grze/ i maximum w GP /zakładam eliminacje w gomo w Wawie/
Na turnieju w Wawie GP /cykl/ zostałyby oficjalnie zakończone skromnymi nagrodami, a o dalszych losach tych eliminacji zadecyduje życie, tzn frekwencja na turach przyszłorocznych
Potrzebujemy dobrego, skutecznego zakończenia tegorocznego sezonu, aby po skonkretyzowaniu planów przyszłorocznych ruszyć z innymi problemami PSGRiP, a jest ich wiele.

bmac

PS.: no a może dodatkowo PSGRiP wzbogaci się o nowych członków, czego sobie i Wam życzę...


maestro - 2007-09-24, 11:32

Czy jeśli do końca roku odbędzie się tylko jeden turniej, dwudniowe Mistrzostwa Polski w Gomoku, to w ogóle uda się rozegrać turniej towarzyszący? Przecież eliminacje oraz finały to 20 rund, w dodatku skoro to są MP, to nie można zbytnio skrócić czasu gry (min. to jak sądzę 25 minut na zawodnika). Taki turniej zajmie większość czasu z tych dwóch dni, nie wyobrażam sobie jak tu zmieścić jeszcze jeden turniej. No chyba że robimy turniej trzydniowy?
angst - 2007-09-24, 17:30

W tej chwili upłynęło już sporo czasu od momentu, kiedy proponowałem rozwiązanie tej kwestii (nawet przy założeniu kontynuacji GP). Ankieta pokazała jednak, że tak naprawdę chyba nie zależy nikomu jakoś specjalnie mocno na MP w renju i pente (zabrakło mi np. tradycyjnego oburzenia pentaków :roll: ). Jeszcze w tym momencie da się wszystko dograć, ale skoro nie ma takiej potrzeby, to ...

Generalnie Stowarzyszenie jest dla nas, a nie my dla Stowarzyszenia (przynajmniej w tym momencie) - a na pytanie, czy to dobrze, odpowiedź pewnie znajdzie aktualny Zarząd...

Pozdrawiam

Angst

P.S. Ja nic nie mam do grilla oczywiście :) Natomiast nie mogłem powstrzymać się od komentarza, po obejrzeniu wyników ankiety i argumentacji - takie mi się nasunęło spostrzeżenie :)

vilumisiek - 2007-09-26, 23:12

W Krakowie to powtarzam, kilku Rzeszowiaków by się pojawiło.
ermijo - 2007-09-27, 14:24

Ale Ale Ale... (nadejdą kiedyś takie czasy kiedy Rosja: mówię prezyzyjnie Rosja będzie w NATO)

...ja chętnie wybiorę się na najbliższy turniej nie zależnie od miejsca, choć już nie mogę sie doczekac turnieju w Krakowie.

aaru - 2007-09-28, 21:11

Jestem ZDECYDOWANIE tylko za jednym weekendem urniejowym w tym roku!
manga_21__ - 2007-11-03, 11:46

dragon_katowice napisał/a:
a ja sie będę czepiał dalej ;)
po co poprawiać literówki ? zawsze jak ktoś coś napisze wiadomo o co chodzi chyba ,że pisze to Manga ;)
Dragon odezwij się bo taka jestem uradowana a nie wiem kiedy jest turniej pisz do mnie bo ja ślepa :?: :?: :?:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group