Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

Dział techniczny - nowi moderatorzy

bmac - 2007-11-19, 13:00
Temat postu: nowi moderatorzy
w dniu dzisiejszym dwóch kolegów, Paweł CK "Czarny_kot" i Marcin, "Muchal" zostało mianowanych moderatorami, każdy działu, którym będą się opiekować na dłużej. Dział Rankingi i Statystyki został specjalnie utworzony dla podkreślenia ważności tematu w Stowarzyszeniu.

Mam nadzieję, że zmiana kolorku na zielony, wow, Wam przysłuży, a także przysłuży się Nam wszystkim na dłuższą metę.
Traktuję przyznanie Wam tej funkcji jako nałożenie nie tylko pewnych obowiązków, lecz także jako uhonorowanie Waszego wkładu pracy i zaangażowania w działy, które prowadzicie.

Jako Prezes PSGRiP i Administrator życzę Wam samych sukcesów, ..... w końcu po owocach Ich poznacie,

powodzenia

bmac

fagda - 2007-11-19, 13:24

gratulacje :D




a ja nadal bladoniebieska.....................

wicherek - 2007-11-19, 13:58

moglbys chociaz czasami wpisywac chociazby w nawiasach nicki tych osob? ;]
bmac - 2007-11-19, 15:16
Temat postu: Wichrze...
... mówisz i masz
maestro - 2007-11-19, 15:40

Dziękuję, uprawnienia przydadzą mi się w uporządkowaniu wszystkiego tego, co wiąże się z tematyką, którą się zajmujemy. Ponadto, jak już wcześniej informowałem, istnieją w głowach członków Komisji różne plany na przyszłość, nie będę teraz konkretnie ich przedstawiał, ale liczę, że już w najbliższych tygodniach pojawią się kolejne efekty naszych prac :)
Muchal - 2007-11-19, 17:31

dzięki :) to duże wyróżnienie :)nie zawiodę jako moderator i przekonam więcej graczy z łasku do włączania sie w sprawy stow na forum :)

jeszcze raz dzieki

pozdro :)

spavacz - 2007-11-19, 17:55

Ojoj, ale się tych moderatorów narobiło. Mam nadzieję że sobie nawzajem nie będą postów kasowali : )

Gratulacje dla nowych moderatorów za "nominacje" : )

Manki - 2007-11-27, 21:24

Mucha narazie to chyba nie bedziesz miec sporo pracy skoro narazie masz kilku uzytkowników tego 4um ;p i praktycznie nic się nie dzieje w dziale Łask :) No ale gratulujęciepłej posadki ;]

Pozdro

dusksky - 2007-12-02, 10:09

Ladnie moderujcie (nie kasowac moich postow) no i niech wam woda sodowa nie uderzy :P
bmac - 2008-04-26, 17:46
Temat postu: powodzenia
... dobry chemiku, życzenia powodzenia są niezmienne, patrz post otwierający temat. I do miłego zobaczenia...

pozdrowionka

bmac

dobrychemik - 2008-04-26, 18:05

Dziękuję bardzo za to zaskakujące wyróżnienie i okazane mi zaufanie oraz deklaruję szczerą chęć przykładania się do moderowania... aż do mojego dyscyplinarnego zwolnienia z tejże funkcji :)

P.S. Czy dobrze myślę, że w obecnej sytuacji nie wypada mi już nie być członkiem Stowarzyszenia? ;)

bad_mojo - 2008-04-26, 21:12

Niedługo będzie więcej moderatorów niż normalnych użytkowników forum.
spavacz - 2008-04-26, 21:49

Popieram Bada, co prawda nie mam nic do Chemika i innych moderatorów (w tym mnie) ale uważam, że trochę nas za dużo.
angst - 2008-04-26, 21:53

Jakie są wady dużej liczby moderatorów?

Jak dla mnie każdy Dział powinien mieć swojego.

Pozdrawiam

Angst

jopq - 2008-04-26, 22:04

Status traci na wartości. Można dojść do punktu, że każdy nowy dostaje moda na próbę, bo może się sprawdzi :)
dobrychemik - 2008-04-26, 22:44

Spokojnie, uznajmy, że jestem takim pomniejszym moderatorem (moderatorus minimus) . Status ten przyznano mi wyłącznie - tak podejrzewam - w celu ułatwienia prowadzenia tu tematu NT (pewnie nikt inny nie chciał). I na tym się skoncentruję.
Peaceman - 2008-04-26, 22:46

Czuje się kontrolowany na każdym kroku.

Powodzenia dobrymoderatorze!

dusksky - 2008-04-27, 09:23

Na tym forum i tak nie ma co moderowac :(
angst - 2008-04-27, 10:22

Ja uważam, że raczej nie ma komu, a nie czego. Moderator powinien zarządzać swoim działem, zakładać nowe tematy lub przynajmniej pielęgnować istniejące. U nas niestety kojarzy się z gościem usuwającym posty i dobrze by było to zmienić :roll:

Pozdrawiam

Angst

adik - 2008-04-27, 14:15

angst napisał/a:
Jakie są wady dużej liczby moderatorów?

Jak dla mnie każdy Dział powinien mieć swojego.

Średnia liczba zakładanych tematów w większości działów (właściwie we wszystkich) wynosi zapewne mniej niz jeden na dzień. Średnia liczba napisanych postów dla wszystkich działów to mniej wiecej 2-3 (tutaj statystyki podnosi Hyde Park, gdzie pule nabija chwalenie sie rekordami w jakichs tam grach). Poza tym co napisali Jopq i Mojo, czyli jakims tam utraceniem prestizu funkcji moderatora i zle wypadajacych proporcjach moderujacych do piszacych (na 44 osoby w ciagu ostatnich 24h, 9 to moderatorzy, a 35 'zwykli' uzytkownicy - wychodzi na to, ze jeden opiekuje sie mniej wiecej czterema; na 44 osoby w ciagu ostatnich 24h posta napisaly z 4 [pomijam watek z gratulacjami dla nowego moderatora - DWA watki, lol], w tym 3 to moderatorzy - hmm..), uwage zwraca (to troche powiazane z tym, co pisalem chwile wczesniej) fakt, jak male jest to forum. Sprawnie calym zawiadowac moze jedna osoba, ktora z wielkim powodzeniem w ciagu 30 minut jest w stanie przejrzec wszystkie posty, przeanalizowac ich zgodnosc z regulaminem, a przy okazji zalozyc temat w jakims dziale. Z obserwacji jasno wynika, ze 'zieloni' sa mniej chetni do zakladania nowych watkow, bo w sumie maja nijaka motywacje, by to czynic. To jak z politykami, ktorzy w kampanii wyborczej jezdza po calej Polsce i obiecuja gruszki na wierzbie, by po przejeciu wladzy zasiasc wygodnie w fotelach i brak zainteresowania tlumaczyc wielkim zapracowaniem.

Z rozumowania Angsta wynika, ze niedlugo bedziemy mieli w Polsce 16 premierów, bo przydaloby sie, zeby kazde wojewodztwo mialo swojego. No bo co szkodzi, zeby ich tylu bylo?

maestro - 2008-04-27, 14:33

adik napisał/a:
Z obserwacji jasno wynika, ze 'zieloni' sa mniej chetni do zakladania nowych watkow, bo w sumie maja nijaka motywacje, by to czynic.


Chyba jakieś niedokładne są te obserwacje, ja np. teraz zakładam więcej wątków i piszę więcej postów - choć muszę dodać, że pewnie nie jest to związane z otrzymaniem funkcji.

angst - 2008-04-27, 14:56

adik napisał/a:
Z rozumowania Angsta wynika, ze niedlugo bedziemy mieli w Polsce 16 premierów, bo przydaloby sie, zeby kazde wojewodztwo mialo swojego. No bo co szkodzi, zeby ich tylu bylo?

Ależ właśnie tak jest: administrator - premier , moderator - wojewoda (w dużym uproszczeniu, ale jednak). Jak już pisałem wcześniej cały czas panuje błędne rozumienie funkcji moderatora. Nadal nikt nie wskazał żadnej wady większej liczby moderatorów niż obecna.

Fakt, iż Forum nie jest licznie odwiedzane nie oznacza, iż powinno być mało moderatorów, bo to powinno być zdeterminowane raczej przez ilość istniejących działów. Zgadzam się natomiast, że przy osiągnięciu pewnej liczby użytkowników proporcjonalnie musi wzrosnąć liczba moderatorów (ale stricte dla celów porządkowych). Nie działa to jednak w drugą stronę.

Nadanie zielonego koloru, np. Maestro przyniosło jak na razie wiele dobrego (oczywiście nie należy tego wiązać tylko z tym faktem) - ruszył się temat rankingów, a niedługo pewnie i kyu/dan.

Bolączką Stowarzyszenia jest brak osób odpowiedzialnych za poszczególne funkcje, ale o tym później i w innym dziale.

Pozdrawiam

Angst

Ece - 2008-04-27, 15:11

Gratulujem chemikowi :D

Co do samej ilości moderatorów, to trudno mi jednoznacznie ocenić- są zarówno za jak i przeciw. Choć osobiście preferuję minimalizm w kwestii ekipy zarządzającej forum. Nawet uważam że adminów jest zbyt wielu, ale tak mi po prostu łatwiej jeśli chodzi o zajmowanie się techniczną stroną forum ;)

adik - 2008-04-27, 15:14

A jak wielu moderatorow bylo dawniej? Ze wszystkim radzili sobie Ece i Minuta wlasciwie. Maestro jest akurat wyjatkiem, i gdybym mial wskazywac 'wspolczesnych' zastepcow dwoch w/w to bylaby to wlasnie para Angst/CK.

Co do wojewodow - zle to odczytales. Wyobraz sobie, ze takie np. forum pilka.pl czy jakies inne wyjatkowo licznie odwiedzane to taka sobie np. Polska, a my jestesmy małą Maltą. Ilu tam jest wojewodow, ew. jakichs okregowych organow nadzorujacych? Na tym forum sprawa wyglada tak, ze chcesz na Malte wcisnac 100 urzednikow, zeby bylo tyle samo co w Polsce. Niby niczemu to nie szkodzi, ale tez jakos specjalnie nie pomaga. Wszystko zalezy od polityki administratora - Ty nim jestes, wiec Ty decydujesz. Nikt nie chce redukowac posad, nikt nie sugeruje, ze ktos sie nie nadaje. Ale warto pomyslec.

dusksky - 2008-04-27, 18:56

Osoby odpowiedzialne za forum: 11
Liczba "postujacych" uzyszkodnikow: ok. 20
20/11 ~= 2
Czyli na moda/admina przypada 2 userow :lol:

dobrychemik - 2008-04-27, 20:43

Mój głos z natury rzeczy nie jest bezstronny, ale jednak wyrażę swoje zdanie.

PSGRiP to stowarzyszenie pasjonatów i, mimo że ma pewne struktury formalne (co jest nieuniknione w przypadku zarejestrowanych stowarzyszeń), to jednak jest wspólnotą osób równych bez, tak mi się wydaje, osób "równiejszych" od innych.

Podobnie to forum: jest ono Waszym wspólnym dobrem. Cenicie je sobie, uważacie je za swoje. I słusznie. Rozumiem, że uczynienie moderatorem kogoś stosunkowo nowego i, na dodatek, nie będącego członkiem Stowarzyszenia może budzić Wasz niepokój.

Największe kontrowersje wzbudza jednak znaczna liczba moderatorów. Myślę, że niesłusznie. Zauważcie, że dla wszystkich działalność w Stowarzyszeniu i na Forum jest dobrowolne i wiąże się z poświęcaniem swojego wolnego czasu. A raczej nikt nie ma go w nadmiarze. Jestem pewien, że lepszym rozwiązaniem jest zatem podzielenie się obowiązkami, tak aby wiele osób było współodpowiedzialnych za należyte funkcjonowanie Forum. Lepiej mieć mniejszy zakres obowiązków, ale wywiązywać się z nich należycie.

I jest jeszcze czynnik psychologiczny. Jak myślicie: teraz mam większe czy mniejsze chęci współtworzenia Forum? :)

P.S. Tak przy okazji - zagadka: który moderator ostatnią wizytę na Forum miał we wrześniu 2007?

adik - 2008-04-27, 23:56

Widzisz, Dobrychemiku, sam fakt, ze moderatorem nie jest Zukole czy inne klopsy, ktore siedza tutaj niemal non stop i rzeczywiscie maja wielkie ambicje, zeby cos kontrolowac budzi niepokoj.

Nie chce wyrazac sie niegrzecznie, wiec nie powiem gdzie mam to, ze akurat Ty, a nie np. wicherek, aaru czy ermijo zostales moderatorem. Strasznie mnie nie obchodzi KTO, ale ILE osob obejmuje te funkcje.

Piszesz o wspolnym dobru, etc.. - dla mnie moderator z zalozenia zawsze byl kims, kto w dyskusji niespecjalnie sie udzielal, ewentualnie porzadkowal poglady i uspokajal atmosfere. Zwykle dzialal z boku, czekal na odpowiedni moment i kasowal/zamykal co trzeba. Niegdys pewnego rodzaju symbolem i wzorem byl Minuta. Nie masz prawa pamietac, ale ja, jako gracz z 5-letnim stazem, na slynne forum.misio.org trafilem przez to, ze na glownym czacie kurnika w/w przynajmniej raz na dzien informowal swiat, ze istnieje miejsce, w ktorym mozna sobie z kims o gomoku podyskutowac. Nie robil tego specjalnie nachalnie, dosc regularnie wklejal link z krotkim opisem, az w koncu po paru miesiacach zorientowalem sie, ze trzeba wejsc. Minuta nie pisal wiele. Byl takim troche kvassem forumowym i wielu to nie odpowiadalo, ale mielismy za to poczucie, ze wszystko bedzie sie trzymalo jakichs tam norm. Jemu sie teraz nie chce, dyskusje sa coraz mniej ciekawe, coraz wiecej inteligentow, wiec nawet nie ma czego sprawdzac. Doszlismy do sytuacji, w ktorej jeden nadzorca absolutnie wystarcza, ewentualnie dwoch, tak na wszelki wypadek. Jest jedenascioro. Kazdy klub, nie wiadomo czemu, ma swojego (w erze grup dyskusyjnych na kurniku, lol), kazdy dzial ma innego, wszystko jest.. dziwne.

alicecooper - 2008-04-27, 23:59

ale macie ciśnienie: :D

3 strony spamu

a może by tak zamiast tego coś zrobić dla gomoku?

dobrychemik - 2008-04-28, 18:26

Ja nie zamknę. Zamierzam być moderatorem-animatorem, a nie moderatorem-terminatorem.
spavacz - 2008-04-28, 18:46

Gdybym miał uprawnienia, to prawdopodobnie zamknąłbym ten temat : )
Ece - 2008-04-28, 21:55

maestro napisał/a:
Zamknąć to mało - gdybym mógł to bym go skasował. 4 strony pisania o niczym to przesada.
Jakże się cieszę, że nie masz takiej możliwości ;)

Z czasem temat ucichnie i będzie można usunąć wszystkie zbędne posty (nie znaczy że tak się stanie). Dział ten nie bardzo nadaje się do off-topów.

Co do edycji postów, to problem jest na tyle nieistotny, że nie warto wnikać, czy mają to być 2 godziny, 12, czy 24. Chyba że użytkownicy masowo będą chcieli edytować swoje posty np. 3h po napisaniu, na co się nie zanosi ;) Na pewno nie jest dobrym rozwiązaniem możliwość edycji posta kiedy się chce, co w praktyce równa się możliwości jego usunięcia.

Buziaki ;)

bmac - 2008-04-29, 11:02
Temat postu: temat nie zostanie zamknięty, albowiem...
... w moich założeniach wpływu Prezesa PSGRiP na całokształt, każda pozytywna inicjatywa powinna być w taki lub inny sposób doceniona, uwypuklona, podtrzymana.... bez względu na kierunek z którego pochodzi i wielkość skutku czy efektu.... sposób, a tym bardziej ocena tegoż sposobu ma znaczenie drugorzędne. Tak należy traktować dużą ilość modów na Naszym Forum.
Potwierdzam Adiku, ilość jest istotna!, ilość dobrej energii i czasu poświęcanego na pozytywne działanie. Najbliższe tej oceny sytuacji są posty Ecka i Angsta, ale sedna dotyka post najkrótszy, Alica.
Mimo wszystko proszę o nie spamowanie w temacie, w tej chwili usunę ewidentne wg mnie offtopiki, ....a sprawę edycji postów proszę kierować w kierunku Ecentego, w temacie obok

bmac

i przepraszam za spóźnioną reakcję, nie miałem netu przez dwa? dni

wicherek - 2008-04-30, 12:42

Nadanie komus moda,to nagroda za dobre sprawowanie? looo...

Dragon przelej darowizne na konto stow, zdobadz moda pokasuj wszystke posty zwiazane z kurnikiem ;]

coraz wieksze jaja...

dobrychemik - 2008-04-30, 13:43

Nadal przeżywacie, że zostałem moderatorem. Może po prostu wprost zapytajcie władze Stowarzyszenia dlaczego zostałem tak wyróżniony i ewentualnie zgłoście wobec mnie wotum nieufności. Ciągłe marudzenie nic dobrego nie przyniesie.
angst - 2008-04-30, 15:23

wicherek napisał/a:
Nadanie komus moda,to nagroda za dobre sprawowanie? looo...

Jestem ciekaw, na jakiej podstawie wysunąłeś taką tezę?

Pozdrawiam

Angst

bmac - 2008-04-30, 21:17
Temat postu: meandry myślenia...
wicherek napisał/a:
Nadanie komuś moda,to nagroda za dobre sprawowanie? looo...

Dragon przelej darowiznę na konto stow., zdobądź moda pokasuj wszystkie posty związane z kurnikiem ;]

coraz większe jaja...


.... trudno skomentować, TWOJE WIDZENIE Rzeczywistości jest dość hmmm, szczególne....

ani nadawanie, ani komuś, tym bardziej nie nagroda, a już zupełnie nie za sprawowanie, zwłaszcza dobre, a tu wielki lol? Faktycznie masz wyobraźnię, tylko co z nią robisz? I a propos jaj, jak je masz, to pomóż Stowarzyszeniu w organizacji Turnieju w Bytomiu, zobaczymy czy są wielkie.... hihi,

powinienem to pokasować, nie robię tego tylko dlatego, abyś nie pomyślał, że kasuję Twoje posty złośliwie i żeby Ci uzmysłowić, jak bardzo Stowarzyszenie potrzebuje dobrej aktywności. Masz pole do popisu

bmac

vilumisiek - 2008-05-01, 00:07

Kiedyż Wicher ma 100% racji. Półroczna obecność na forum człowieka spoza stowarzyszenia spowodowała nominacje na moderatora, który na dodatek nie przepada za moją osobą.
alicecooper - 2008-05-01, 00:20

powołanie jest jak najbardziej zasadne

przez ten krótki czas chemik zainicjował nowy turniej co uważam za dobre dla stowarzyszenia

a ty vilu (bez obrazy) jesteś dłużej i co zrobiłeś dla stowarzyszenia że tak krytykujesz?

wicherek - 2008-05-01, 04:28

Moderator powinien sie na tym znac, a wybieanie go po tym ze zorganizowal turniej jest zabawne. Ale ak to juz jest w polsce - ktos nie umie spiewac nadaje koncerty za ladny stroj w ktorym wystepuje, a prezydentem zostaje osoba, ktora umie dobrze klamac i co z tego, ze z wiarygodnoscia swoich obietnic jest u niego kiepsko.

Nie przecze, ze chemik bedzie robil to zle, nie mam postaw, ale tak samo moge powiedziec o innych osobach z tego forum na ktorych sie nie zawiodlem.

Na pytanie na jakich podstawach zostal modem dostaje odp od alice "bo zorganizowal turniej, bo sie stara dla stowarzyszenia" - to nic ze na moderowaniu moze sie nie znac, ale nalezy mu sie bo sie stara.

Angst jestes jedna z osob, ktora nie powinna miec mozliwosci zamykania tematow. W temacie ktory zalozyl chemik zeby wyrazic swoja opinie wyraznie zaznaczyl ze mu zalezy by poznac nasze zdanie, dlaczego wiec tylko czesc z nas mogla sie wypowiedziec w tym temacie? nastapil jakis limi czasowy na napisanie posta?.

Bmac w swoim poscie ktory usunales ani nikogo nie obrazilem, ani nie przeklnalem, ani nie napisalem zadnych wnioskow wyciagnietych z powietrza napisale na temat opinie dalem dot moderowania w temacie o nowych moderatorach ale Ty wolisz zostawiac posty w ktorych trwa wojna miedzy starym a nowym zarzadem ktora jedynie c ma na celu to zaklocenie porzadku na forum...

Powodu tez nie dostalem za co usuniety zostal post

Ciezko z WAmi wspolpracowac... kilka dni temu alice przypomina, by zasilic konto stowarzyszenia roczna skladka, dwa dni pozniej moj post na temat stowarzyszenia zostaje usuniety, cs tu chyba niegra? a moze nie mam prawa wypowiadac sie co do stowarzyszenia w ktorym jestem?

a teraz ponownie mozecie usunac mojego posta, bo pewnie rozmywam i jest nie na temat.

Karol G. - 2008-05-01, 08:51

Nie wiele mi do tego, ale w pełni popieram wicherka.
angst - 2008-05-01, 09:05

wicherek napisał/a:
Angst jestes jedna z osob, ktora nie powinna miec mozliwosci zamykania tematow. W temacie ktory zalozyl chemik zeby wyrazic swoja opinie wyraznie zaznaczyl ze mu zalezy by poznac nasze zdanie, dlaczego wiec tylko czesc z nas mogla sie wypowiedziec w tym temacie? nastapil jakis limi czasowy na napisanie posta?


Czasami warto poczekać, aż opadną emocje, a temat nie musi być zamknięty na zawsze, ale pewnie Ty Wicherku wiesz to najlepiej, bo jak widać masz dużą wiedzę w administrowaniu forami.

Nie mogę się jednak zgodzić z tym, że nie powinienem mieć możliwości zamykania tematów, gdyż każdy administrator powinien mieć taką możliwość, podobnie jak administrator ma określone role na forum i między innymi decyduje o jego formie, treści i stylu zarządzania Forum.

Może chodziło Ci o to, że nie powinienem być administratorem? Jeśli tak, napisz proszę wniosek do Zarządu o usunięcie mnie z tego stanowiska, a na pewno będzie on rozpatrzony, i to być może pozytywnie.

Jedno trzeba przyznać w zakresie aktywności członków PSGRiP - w zakresie stwarzania sztucznych problemów i krytykowania jesteśmy mistrzami.

Pozdrawiam

Angst

wicherek - 2008-05-01, 09:30

W administrowaniu forum jestem zielony, napisalem tylko ze tematy mniej wazne sa walkowane na forum i robia zamiesanie i klutnie, a kiedy chodzi o srawy wazniejsze to zostaja zamykane. Nie mam nic do Twojego adminowania forum, jedynie napisalem ze wg mnie podjales zla decyzje (czytaj moj podpis na dole) ale jak chcesz, to zawsze zwracajac sie do Ciebie moge dodawac "moim zdaniem" wytlumacz wiec prosze, dlaczego zostal zamkniety, a nie robisz ze mnie napastnika ktory atakuje Ciebie pazurami i za wszelka cene chce Twojej degradacji. Nie przecze rowniez, ze pisalem to w zlosci, i oczywiscie nie jest powod by starac sie usunac Ciebie z powierzonych funkcji. Wkurzylo mnie to, ze nie moge przedstawic swoich argumentow innym o tym, co moze nie podobac sie w zmianach ktore dokonaliscie jakkolwiek "glupie" one by nie byly...

cytat Twoj "w zakresie stwarzania sztucznych problemów i krytykowania jesteśmy mistrzami. "

Masz racje, ale to nie ja zaczalem.

angst - 2008-05-01, 09:34

Temat Chemika został już odblokowany, zgodnie z zawartą w nim intencją.

Pozdrawiam

Angst

spavacz - 2008-05-01, 10:25

vilumisiek napisał/a:
Półroczna obecność na forum człowieka spoza stowarzyszenia

Tak jak Alice napisał - Chemik założył NT i wg mnie była to inicjatywa na tyle duża, aby przyznać mu status moderatora.

Co prawda to forum PSGRiP, którego Chemik nie jest członkiem, jednakże chyba może się nim stać.


PS. Dobrze, że nie było takich dyskusji gdy ja zostałem moderatorem...

alicecooper - 2008-05-01, 11:04

wicherku widocznie nie rozumiesz ze prowadzenie turnieju na forum wymaga ciągłego edytowania rezultatów (tak jak to robi piotrek w ipp na przykład)

więc jeśli już bardzo konkretnie to jednym z powodów było umożliwienie sensownej pracy chemikowi a nie jakaś nagroda jak to uporczywie i błędnie sugerujesz

PS
a już zarzuty "bo jest z nami krótko, bo nie jest w stowarzyszeniu" jak dla mnie są kuriozalne
bo mi sie zawsze wydawało że ważne jest to co kto robi a nie to jak długo i czyim jest ktoś kolesiem

wicherek - 2008-05-01, 11:19

To mogles to napisac od razu, o takim argumencie dowiaduje sie dopiero teraz, piszac:

alicecooper napisał/a:
powołanie jest jak najbardziej zasadne

przez ten krótki czas chemik zainicjował nowy turniej co uważam za dobre dla stowarzyszenia



nie dziw sie z moim zaciekawieniem, i czepialstwie Nieporozumien moglo sie uniknac.

ale to bmac wolal mi usunac posta, zamiast wyjsnic sprawe. Przykre

Powodzenia Chemik w moderowaniu, mam nadzieje ze rozumiesz ze to nic osobistego (zreszta napisalem Ci to na pw)

bmac - 2008-05-01, 11:23
Temat postu: Wichry Wojny
ale to bmac wolal mi usunac posta, zamiast wyjsnic sprawe. Przykre

.... wyjaśniłem na privie dlaczego tak się stało, czyżbyś go NIE OTRZYMAŁ? ...czasami mam wrażenie, że wyjaśnienia naprawdę nie są potrzebne, że myślimy podobnie, ale to jak widać "stracone złudzenia"

bmac

alicecooper - 2008-05-01, 11:31

wicherku napisałem w skrócie o nowym turnieju bo dla mnie było oczywiste cały czas ze chodzi o pracę a nie nagrody, dlatego dziwiły mnie posty niektórych osób ale może faktycznie inaczej to rozumiały
alicecooper - 2008-05-01, 17:33

vilumisiek napisał/a:
Żenująco niski poziom uzasadnienia.

fajnie jest się odnosić do uzasadnień których się nie zrozumiało i je właśnie krytykować a nie prawdziwe

alicecooper napisał/a:
przez ten krótki czas chemik zainicjował nowy turniej co uważam za dobre dla stowarzyszenia

to wyjasnienie skrócone
alicecooper napisał/a:
prowadzenie turnieju na forum wymaga ciągłego edytowania rezultatów (tak jak to robi piotrek w ipp na przykład)

więc jeśli już bardzo konkretnie to jednym z powodów było umożliwienie sensownej pracy chemikowi a nie jakaś nagroda

a to szczegółowe napisane parę postów wyżej - czyżbyś nie doczytał?

PS właśnie dlatego co zrobił vilu ... nie podoba mi się zmienianie postów

vilumisiek - 2008-05-01, 18:07

alicecooper napisał/a:
powołanie jest jak najbardziej zasadne
przez ten krótki czas chemik zainicjował nowy turniej co uważam za dobre dla stowarzyszenia


spavacz napisał/a:
Chemik założył NT i wg mnie była to inicjatywa na tyle duża, aby przyznać mu status moderatora.


Żenująco niski poziom uzasadnienia.


spavacz napisał/a:
PS. Dobrze, że nie było takich dyskusji gdy ja zostałem moderatorem...


Ty zostałeś na swoją prośbę. Właśnie tu widać dobro dla stowarzyszenia - nieograniczona możliwość edycji posta w celu prowadzenia IRP.


alicecooper napisał/a:
a ty vilu (bez obrazy) jesteś dłużej i co zrobiłeś dla stowarzyszenia że tak krytykujesz?


Jeden z założycieli Klubu Rzeszów, jeden z założycieli drużyny w eurolidze, założyciel ligi on line Rzeszowa (teraz widzę błędy i w 2 edycji dopiero będzie grało), staram się być na każdym turnieju, jestem członkiem stowarzyszenia, płacę składki, zainicjowałem serwis gomoku, który z czasem z pewnością prześcignie gomoku.pl, prowadzę alternatywne forum (bez usuwania postów - czasem tylko minuta coś usunie), pomysły w temacie "propozycje dla stowarzyszenia, które psgrip miało daleko w D a ja właśnie je zrealizowałem w serwisie (ja galerie, profit mapę). Aż mi ciśnienie skoczyło jak porównano to co robie do pracy chemiczka - bez urazy chemik. Tylko, że Alis to ma takie swoje klapki na oczach. Powie co ma drużyna euroligi do stowarzyszenia? A co ma jakiś turniej? Przecież to zwykły prywatny. Codziennie jest dziesiątki takich. A że cykliczny? Są i cykliczne tylko, że nikt na tym forum o tym nie pisze. Aha i żeby mi było jasne. Nie chcę moderatora. Piszę, bo razi mnie to co Alis mówi (spavacz zawsze pisał głupoty). Zresztą jak już tych argumentów nie zrozumiecie to wytłumaczcie mi co ma wspólnego ten turniej z tym forum? Spavacz został modem bo ma IRP - oficjalne rozgrywki, które w razie potrzeby wyłonią reprezentacje tego kraju, na tym forum umawiają się do gry zawodnicy tychże rozgrywek a bez edycji posta byłoby je ciężko prowadzić. Nagrodzić chemika za turniej (z którego de facto psgrip nie ma nic - że niby poziom gry się podnosi? przeciwnie. to zwykłe spotkanie towarzyskie a nie turniej. a jak jednak turniej to zwyczajny, niczym się nie wyróżniający poziomem) to tak jakby przyznać obywatelstwo jakiemuś chińczykowi bo zna chopina :roll: sick


uff zdążyłem edytować post - żeby było jasne - celem postu jest jedynie jasne prowadzenie spraw psgrip.

i mam nadzieję, że sodam nie dostanie moderatora :!: :!:


alicecooper napisał/a:
a ty vilu (bez obrazy) jesteś dłużej i co zrobiłeś dla stowarzyszenia że tak krytykujesz?

nie krytykuję chemika tylko raczej Ciebie (bez obrazy)

Napisałeś, że forum zrobiłem dla siebie. Co za idiotyczny argument. Albo nie - ja też powiem - chemik zrobił turniej dla siebie. No pewnie, że go nie zrobił dla siebie! A czy ja na forum gadam sam do siebie????

alicecooper - 2008-05-01, 18:17

vilu napisałeś post
a jak odpisałem
to swój wykropkowałeś
a potem skasowałeś
nie jest to zbyt poważne

a co do meritum

tak - uważam że swoje forum, drużynę, galerię itp itd zrobiłeś "dla siebie" (dla drużyny , dla Rzeszowa)

a nie dla stowarzyszenia jako całości

i taka jest różnica w porównaniu z nowym turniejem gomoku

PS czy na twoje forum można już wejść bez rejestracji i coś przeczytać? (czy dalej zamknięte?)

dobrychemik - 2008-05-01, 18:17

A może w dziale tylko dla członków PSGRiP zróbcie szybką ankietę w kwestii czy nie należy jednak wycofać się z nadania mi uprawnień moderatora. Obiecuję, że nie obrażę się jeśli utracę ten status. Za dużo zgrzytów tu widzę.

Dodam, że jeśli jednak pozostanę na stanowisku, to będę je wykorzystywał wyłącznie do prowadzenia poddziału NT. Nie mam zamiaru ingerować w Wasze posty.

P.S. A tak ogólnie, to mam pewne, choć nie olbrzymiaste, doświadczenie w administrowaniu/moderowaniu: prowadzę forum dla moich studentów. Nic wielkiego, ale jednak czegoś uczy.

zukole - 2008-05-01, 18:23

Bijcie się, przynajmniej jakaś rozrywka. Jeśli nie, to dajcie sobie siana bo wątpię aby coś nagle się zmieniło, więc komentarze są zbędne.
alicecooper - 2008-05-01, 19:08

przy okazji
tego samego dnia co mod były także inne zmiany organizacyjne na forum
dział rankingi i statystyki stał sie oddzielnym bytem
jakoś nie widzę jeszcze "dyskusji"
więc ciekawią mnie pomysły "z archiwum x"
piszcie - czy jest oddzielnym działem bo:
bmac tak lubi czarnego kota?
a może komisja rankingowa postawiła flaszkę?
a może to była nagroda?
a może to zachęta przed maturą dla chaosu?

piszcie nie krępujcie się

PS tak to jest ironia bo jak patrzę na niektóre komentarze to szkoda gadać

spavacz - 2008-05-01, 19:10

vilumisiek napisał/a:
Ty zostałeś na swoją prośbę.


Ja nie prosiłem o moda. Prosiłem Angsta żeby wpisywał wyniki. Spytał mnie, czy chciałbym być modem - odpowiedziałem, że mogę być, JEŚLI NIKT NIE MA NIC PRZECIWKO. I z tego co widzę, to nikt nie zareagował negatywnie.

Chaosu - 2008-05-01, 22:52

. . .Kiedyś była chyba instytucja junior moda, czy to by nam nie pomogło?
alicecooper - 2008-05-02, 00:07

to był junior admin:)

chaosu, to dopiero byłby chaos :D

vilumisiek - 2008-05-02, 00:39

alicecooper napisał/a:
a może to zachęta przed maturą dla chaosu?


na takiej zasadzie właśnie chyba to się odbyło

Chaosu - 2008-05-04, 11:57

. . .Do dziś myślałem że chemik dostał moderatora żeby edytować swój temat o nowym turnieju. W tym celu nie mam nic przeciwko. Ale post w temacie graczy z Chin mnie zdezorientował. Co na to inni?
Ece - 2008-05-04, 12:33

Z igły widły? Jak dla mnie to jedynie kwestia tego, czy kolejny moderator był potrzebny. Jeśli uważamy że nie, trzeba trochę Piotrkowi uprzykrzyć życie i przynajmniej następnym razem się dwa razy zastanowi :P

Skoro już jest, to niech będzie. Generalnie wydaje się być rozsądnym człowiekiem, także nie ma co lamentować :)

vilumisiek - 2008-05-04, 13:03

Mimo tego co pisałem dla mnie też Chemik może być. Osoba inteligentna, rozsądna, uczciwa, przyjacielska i dojrzała. Tylko nominacja z dupy :wink:
dobrychemik - 2008-05-04, 13:36

Chaosu napisał/a:
. . .Do dziś myślałem że chemik dostał moderatora żeby edytować swój temat o nowym turnieju. W tym celu nie mam nic przeciwko. Ale post w temacie graczy z Chin mnie zdezorientował. Co na to inni?


Zdezorientował? Tylko wyraziłem opinię. Do tego nawet moderator ma prawo. Ale zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami - nie usunąłem i usuwać nie zamierzam. No chyba, że coś takiego pojawi się w temacie dotyczącym NT - wtedy nie będę miał oporów.

A teraz do Vila:
Zaskoczyłeś mnie swoim postem. Nie sądziłem, że masz o mnie tak dobre zdanie. Pewnie za te konsultacje pirotechniczne...

angst - 2008-05-04, 15:09

Ece napisał/a:
czy kolejny moderator był potrzebny. Jeśli uważamy że nie, trzeba trochę Piotrkowi uprzykrzyć życie i przynajmniej następnym razem się dwa razy zastanowi :P

A ja przypomnę tylko, że nie jestem jedyną osobą, która może nadać status moderatora :] Co nie znaczy, że nie podtrzymuję swojej aprobaty dla nadania moderatora Chemikowi :)

Pozdrawiam

Angst

dobrychemik - 2008-05-04, 17:15

Prosiłem Angsta o utworzenie w dziale Gomoku poddziału poświęconego NT. Wtedy wystarczyłoby dać mi uprawnienia tylko w obrębie tego poddziału, co, podejrzewam, nie wzbudziłoby takich kontrowersji.

A w ogóle to robicie z igły widły.

adik - 2008-05-04, 20:04

A w ogole to odbierasz to jako rodzaj ataku w Twoja strone, co znaczy, ze odbierasz zle. Przestan sie stawiac w roli tego, ktory 'nie chcial zle' tylko daj do zrozumienia, ze jak sie komus nie podoba nowy moderator, to niech spieprza z forum, bo pisac wcale tutaj nie musi.

Komu sie tlumaczyc? Teraz niemal w kazdym dziale widze jak piszesz, ze teoretycznie moglbys usunac, ale 'nie chcesz byc posadzony' o cos tam. A co Cie to interesuje, kto co zrobi? Ma sie dostosowac. Niedlugo Ci beda wchodzic na glowe, a w PW kazac sie przepraszac, ze bez pozwolenia cos wyrzuciles. Jak juz dostales te funkcje, to dbaj o to, by nie bylo watpliwosci, kto jest szefem. I nie mow, ze tylko w NT, bo zaraz pojawi sie postulat, ze potrzeba nowego gościa, ktory bedzie czyscil pozostale watki. Na przyklad tylko siedem najaktualniejszych. Nastepny zajmie sie jedynie tymi pisanymi po 23, a kolejny tymi pisanymi tylko przez moderatorow. Idąc Waszym tokiem rozumowania, to to wcale nie jest rozwiazanie tak bardzo nieprawdopodobne jak mogloby sie wydawac.

Ilu jeszcze bedzie moderatorow, i ilu z nich bedzie przepraszac za to, ze zyja, przepraszac za to, ze to akurat na nich padlo i przepraszac za to, ze moderatorow jest tak wiele, jednoczesnie tlumaczac sie kazdemu z osobna, dlaczego on, po co on i dlaczego nie ktos inny?

vilumisiek - 2008-05-04, 22:29

A ty się tak nie wczuwaj.

Chemik - przecież tak jest :wink:

Ece - 2008-05-05, 18:40

angst napisał/a:
A ja przypomnę tylko, że nie jestem jedyną osobą, która może nadać status moderatora :]
Ale powinieneś być jedyną, która na to zezwala lub nie, także bez takich mi tu leszczyno :P

Chemiku, nawet możesz trochę posłuchać Adriana. Poza tym że generalnie pisze więcej niż wie, to jednak czasami wie co pisze ;) Niech Piotrek się tłumaczy- Ty rób swoje (co miałeś powiedzieć już powiedziałeś) :)

angst - 2008-05-05, 19:00

Ece napisał/a:
Ale powinieneś być jedyną, która na to zezwala lub nie, także bez takich mi tu leszczyno :P
Niech Piotrek się tłumaczy

E tam. Najważniejszą osobą w Stowarzyszeniu jest Prezes :) I to on ustala zasady. Dopóki idzie to w parze z moim podejściem, nadal mogę pełnić tę funkcję. A tłumaczyć się mogę (i powinienem) tylko ze swoich decyzji.

W ogóle nie rozumiem całego zamieszania wokół sprawy Chemika. Najpierw prawie każdy skrytykował tę nominację, a potem pisano, że w zasadzie chodzi o ilość moderatorów, a nie konkretne nadanie.

Swoje zdanie w tej kwestii już wyraziłem. Teraz szukam moderatora dla Działu Renju - jest ktoś chętny?

Pozdrawiam

Angst

P.S. Chemiku - więcej samodzielności proszę :)

Ece - 2008-05-06, 19:54

angst napisał/a:
E tam. Najważniejszą osobą w Stowarzyszeniu jest Prezes :) I to on ustala zasady.
Pierwsze słyszę :]

Tak czy inaczej kończę OT, choć miło było pozwolić sobie na małą niesforność ;)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group