Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

Hyde Park - Ciekawostki, easter eggs, miejskie opowieści, legendy

bad_mojo - 2008-03-25, 18:11
Temat postu: Ciekawostki, easter eggs, miejskie opowieści, legendy
Zainspirowany świetną historią, która przydarzyła się, i ciągle przydarza, vilumiśkowi, tworze temat do ciekawostek i krótkich (!!!) historyjek na tzw. przyjęcia koktajlowe.

Moim skromnym zdaniem takie historyjki i ciekawostki bardziej się w życiu przydają niż wiedza książkowa czy wykłady na studiach, ale to tylko opinia jednostki.

Tam gdzie przydatne polecam wklejać obrazki, ewentualnie jakies filmy, ale raczej sporadycznie. Można dawać jakieś linki, byle nie na strony główne portali zawierających tysiące easter eggs - jak już, to do konkretów.

Temat mam nadzieje rozwinie sie szybko i intensywnie.

Proszę bez zbędnych komentarzy i raczej zwięźle.

bad_mojo - 2008-03-25, 18:21

Zacznę skromnie od papierosów, których raczej nie palę:

- Na paczkach Cameli w obrazku wielbłada jest wrysowana postać mężczyzny ze wzwodem, który podpiera dłoń na biodrze.

- Marka papierosów Lucky Strike wzięła się podobno od tego, że zrzucenie bomby atomowej na Japonię było "szczęściwym uderzeniem" - stąd też logo - czerwona kropka na białym tle - prawie flaga Japonii. Tak na prawdę kiedyś Lucky Striki były chyba koloru zielonego, ale ponieważ pełno zielonej fary w czasie wojny szły na wojnę, zmieniono im kolor na czerwony.

I z alkoholi:
- Logo alkoholu Jagermeister to kółko, w którym jest jeleń i krzyż - ma to podobno oznaczać "O DEER GOD" - okrzyk, który wydaje się po wypiciu tego mocnego trunku. :)

Chaosu - 2008-03-25, 18:49

. . .W moim pierwszymi gimnazjum pluło się w sufit nad schodami. Wygrywał ten, którego flegma tworzyła największy 'sopel' jednocześnie nie spadając.
Karol G. - 2008-11-30, 11:12

Ukazy cara Piotra I:

"Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty, tak, aby swoim pojmowaniem istoty sprawy nie peszył przełożonego." (9 grudnia 1708 roku)

"Świadka w sadzie należy znienacka pała przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa."

Z innego forum ale też w tym klimacie:
Cytat:
wasyl mi opowiadal historie z rosji; byl na kontrakcie w jakiejs tajdze,w miescie ktore sie nazywa Toćma (car je tak nazwal,ze to ciemnota,czy koniec swiata,nie za bardzo moglem go zrozumiec),podobno wszyscy faceci maja tam takie zadarte nosy(to chyba zreszta dosc czeste w rosji),jak to car zobaCZYL TO WYDAL UKAZ (jest w tamtejszym muzeum) ,ze; nie bierze sie do armii carskiej tych kolecie coby nie kalali munduru swoimi swinskimi ryjami.

alicecooper - 2015-03-05, 11:55

Hieronim Bartel - Embriologia. wydanie V. 2012. Wydawnictwo lekarskie
strona 247
Występowanie niektórych pojedynczych wad wrodzonych w zależności od płci

Brak mózgowia u noworodków
1:3
pleć męska : płeć żeńska

alicecooper - 2017-12-05, 06:59

może nie takie krótkie ale warte przeczytania, polecam !
http://www.superkalejdosk...extra&Itemid=18
przez 8 lat (od 1528 r) tułali się po Ameryce


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group