Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

Turnieje - Turniej w Łasku 10-11 maja 2008

alicecooper - 2008-03-28, 22:46
Temat postu: Turniej w Łasku 10-11 maja 2008
Zapraszamy wszystkich na Turniej w Łasku 10-11 maja 2008

wielkie podziękowania dla muchy za zorganizowanie sali i noclegów.

miejsce gry w znanej już niektórym szkole (kto nie zna niech zobaczy zdjęcia:))

noclegi 9/10 i 10/11 w internacie ok 20 zł/os/noc

wstępny plan turnieju to

- Turniej Pente PSGRiP /MP w Pente 2008 przeniesione na Bytom początek września?/
- II Mistrzostwa Powiatu Łaskiego w Gomoku

ponieważ mamy jeszcze czas to jeśli pojawią się jakieś dobre pomysły zmian to możemy je wykorzystać
dlatego serdecznie namawiam do dyskusji

w szczególności: jakie turnieje i jakie parametry

alicecooper - 2008-03-29, 01:46

wyjaśnienie co do pente

1) ostatnio gra więcej osób wiec dobrze by było wykorzystać zainteresowanie
2) ruszyła ILP co tez wzmacnia ten kierunek
3) na renju dobrze jak przyjadą czesi bo wtedy silniejsza obsada - nie mogli do krakowa więc wypada bytom MP renju

ale oczywiście jak duża grupa zagłosuje za renju w Łasku to czemu nie

ptyl - 2008-03-29, 22:08

jezeli bedzie w ramach relaxu piłka nożna, pong ping i inne atrakcje to ja sie juz pisze:)
Muchal - 2008-03-29, 22:57

możliwa jest piłka nożna i być może ping pong, ale musze wiedzieć czy jest aż tyle chętnych ze opłaca mi sie to załatwiać u dyrektora szkoły... więc piszcie, ja zrobie co w mojej mocy zeby tur sie udał
Chaosu - 2008-03-30, 01:17

. . .Korki z fizyki, w ogóle to mógłbym u Ciebie tak z tydzień posiedzieć, urwałbyś się ze szkoły i mnie pouczył co?
Muchal - 2008-03-30, 15:14

Chaosu napisał/a:
. . .Korki z fizyki, w ogóle to mógłbym u Ciebie tak z tydzień posiedzieć, urwałbyś się ze szkoły i mnie pouczył co?

spoko, masz to załatwione ;)

vilumisiek - 2008-03-30, 15:16

Jest ping-pong? Piłka? Jest pente? I'M IN!! :D
Muchal - 2008-03-30, 15:21

nie wiem co bedzie z tym ping pongiem jeszcze sie zorientuje i dam znać... a ile osob by było chętnych na gre w piłke nożną na hali? hala jest w szkole i sie zastanawiam czy nie załatwic zebysmy mogli sobie pograć w ramach integracji.... ale musze wiedzieć ile osob by było chętny6ch (czy sie opłaca w ogole załatwiać)

więc kto byłby chętny pograć w gałe?;p

angst - 2008-03-30, 16:33

Generalnie pograłbym w piłkę - gdyby była wystarczająca ilość chętnych. Do tego trzeba zapewnić jakiś prysznic, więc nie wiem, czy to gra warta świeczki :)

Ping-pong jak zawsze na tak :D

Co do rzeczy kluczowych - przy aktualnych sympatiach dla poszczególnych gier popieram pomysł pente (pamiętam, jak pentaki narzekały w tamtym roku, teraz chyba nie mają powodu).

Renju jest niestety najmniej popularne, więc chyba jeden turniej mistrzowski i jeden zwykły w ciągu roku musi wystarczyć...

Pozdrawiam

Angst

maestro - 2008-03-30, 17:35

A ja sądzę, że jednak została znacząco naruszona równowaga. Szkoda.
angst - 2008-03-30, 18:27

maestro napisał/a:
A ja sądzę, że jednak została znacząco naruszona równowaga. Szkoda.


Przede wszystkim zależy, co rozumiemy poprzez równowagę. Ja pogodziłem się już z faktem, że nie da się grać z identyczną częstotliwością w każdą z gier. Dlatego za równowagę uważam częste granie w gry najpopularniejsze, przy jednoczesnym pamiętaniu o tej najmniej popularnej (tzn. 2-3 turnieje w roku, przy założeniu, że jeden z nich to MP).
Naruszeniem był zeszły rok i brak MP.

Ostatnio modne jest pente, zatem trzeba organizować turnieje w tę grę. Bardziej mnie zastanawia, czy dobrym pomysłem są MP akurat w Łasku, gdyż generalnie częścią kraju, gdzie króluje ta gra jest jednak Południe i zdecydowanie optowałbym za MP w pente w Bytomiu, a MP w renju np. Warszawa. I tę kwestię proponowałbym poddać pod głębszą rozwagę.

Pozdrawiam

Angst

Muchal - 2008-03-30, 18:33

W takim razie jakieturnieje widziałbyś w Łasku? i ewentualnie jakie rozplanowanie (obiecałem łaskowianom że turniej gomoku bedzie w sobote)
angst - 2008-03-30, 18:50

W mojej opinii zaproponowany układ jest ok. Nie robiłbym jednak w Łasku (nie chodzi oczywiście o miasto tylko o jego lokalizację) MP, a zwykły turniej. Chyba, że Południe zadeklaruje swoją obecność, to nie ma sprawy.

Pozdrawiam

Angst

maestro - 2008-03-30, 19:28

Jakoś nie przekonuje mnie argument, że coś jest teraz popularne, modne, to grajmy tylko w to. Ostatni turniej renju z prawdziwego zdarzenia (więcej niż 5 uczestników :) ) miał miejsce ponad 13 miesięcy temu...

W Krakowie nie mieliśmy żadnych mistrzostw (mowa o 3 głównych grach) i jeśli teraz nie zrobi się nic w Łasku, to może istnieć zagrożenie, że i w tym roku nie uda się zrobić turnieju mistrzowskiego w każdą z gier. Dlatego raczej mało prawdopodobne jest zrobienie w Łasku 3 zwykłych turniejów.

Zastanawia mnie także brak rozplanowania turniejów na ten rok. Mamy już koniec marca, a sądziłem, że jeszcze przed pierwszym turniejem będziemy wszyscy wiedzieli nie tylko gdzie mają być one organizowane, ale też jak wyglądają szczegóły terminarza - ile MP oraz które kiedy. Czy mam rozumieć, że to będzie negocjowane tuż przed każdym kolejnym turniejem?

spavacz - 2008-03-30, 19:32

angst napisał/a:
Ostatnio modne jest pente, zatem trzeba organizować turnieje w tę grę. Bardziej mnie zastanawia, czy dobrym pomysłem są MP akurat w Łasku, gdyż generalnie częścią kraju, gdzie króluje ta gra jest jednak Południe i zdecydowanie optowałbym za MP w pente w Bytomiu, a MP w renju np. Warszawa. I tę kwestię proponowałbym poddać pod głębszą rozwagę.


Popieram w 100%

alicecooper - 2008-03-30, 21:38

rozplanowanie jest i to jeszcze od zeszłego roku

problemem jest to ze nic nie idzie zgodnie z planem

w Krakowie miał być 1-2 marca a nie 7-8 ale z powodu lokalu było przesunięcie
w Łasku miał być 3-4 maja ale jest 10-11
o następnych nawet nie chcę pisać bo już wiem ze znów są trudności

łatwo pisać że sie chce mieć rozplanowane tylko życie sie z tym kłóci ;/

iraa - 2008-04-02, 17:59

dobry : )

nie udzielalem sie dawno, ale moze ktos mnie pamieta jeszcze ; )

ja ze swojej strony moge napisac, ze jesli pente bedzie w bytomiu, to postaram sie przyjechac.
lask mam niespecjalnie po drodze, wiec tam mnie raczej nie bedzie.

Pozdrawiam,
aari^^^

Muchal - 2008-04-03, 19:46

w końcu będzie to turniej renju czy pente? chciałbym wiedzieć co organizuje... :)
president_devil - 2008-04-03, 23:12

Jak nie można dojść do porozumienia w sprawie renju vs. pente ;) , może zrobić ankietę w co chemy grać? Sam z chęcią zobaczę co jest popularniejsze. :)
maestro - 2008-04-03, 23:21

Ankieta pokaże to samo co dotychczasowe uzasadnienia wyboru, czyli to, że teraz pente jest popularniejsze to gramy właśnie je i już. Ale można by zrobić ankietę czy popularniejsze jest gomoku czy gomoku blitz - może jak się okaże, że blitza chce grać więcej osób to porzucimy zwykłe gomoku? :roll:
president_devil - 2008-04-03, 23:22

Stary pesymista :P
alicecooper - 2008-04-03, 23:44

na razie przeciw pente jest spav
który swoją drogą wcale nie jedzie ;/
jakoś nie widzę tego tłumu na renju

president_devil - 2008-04-04, 03:40

Nie będę naciskał, bo jeden nic nie zdziałam. A jak przyjdzie mi ochota pozbijać parę kamyczków, to skoczę na wydział do goistów ;)
Muchal - 2008-04-04, 13:13

Więc konkretnie:
sobota gomoku niedziela pente?

ja też jestem za renju jak coś ale sie dostosuje :)

a może sobota gomokublitz i gomoku a niedziela pente albo renju?

prosze w koncu o konkretną odpowiedz od zarządu, umożliwi mi to lepszą organizację turnieju

lukasz20rts - 2008-04-04, 13:56

Jestem za tym aby w sobotę było gomoku i gomoku blitz :) w sprawie pente i renju się nie wypowiadam :P
spavacz - 2008-04-04, 15:51

Jestem przeciw pente bo nie jadę, a takie mistrzostwa bez mojego udziału będą łatwe i jakaś lamka wygra ; P

A tak na serio to wolałbym jednak Wawę lub Bytom, bo raczej tam bym się zjawił i może by mi się wreszcie na pudło udało wskoczyć ; )

Ale przecież nie będziecie się dostosowywali do jednej osoby, tylko ja do was.

bałtyk_gdynia - 2008-04-04, 20:01

alicecooper napisał/a:
wyjaśnienie co do pente

1) ostatnio gra więcej osób wiec dobrze by było wykorzystać zainteresowanie
2) ruszyła ILP co tez wzmacnia ten kierunek
3) na renju dobrze jak przyjadą czesi bo wtedy silniejsza obsada - nie mogli do krakowa więc wypada bytom MP renju


Wg mnie wystarczające argumenty, aby zagrać pente zamiast renju. Można też zrezygnować z obu gier (jeśli ma być niski poziom i/lub mało chętnych) i zagrać gomoku oraz gomoku blitz.

Chaosu - 2008-04-04, 20:10

. . .Może zagrajmy w connect6 zamiast renju/pente albo jeszcze w coś innego. Albu turniej jednodniowy.
maestro - 2008-04-04, 20:19

Chaosu napisał/a:
. . .Może zagrajmy w connect6 zamiast renju/pente albo jeszcze w coś innego. Albu turniej jednodniowy.


Albo w mini-gomoku ;)

arczi - 2008-04-07, 00:01

Jestem za connect 6, stawiam 10zł dla wygranego;-)
Chyba, że zagramy w 'turniejową' grę, że czwórka przegrywa ;-) Chyba nie ma jeszcze nazwy ale możemy ją nazwać Arczi :)

angst - 2008-04-07, 00:16

W mojej ocenie gomoku blitz idzie zawsze tak sprawnie, że nie zawadziłoby rozgrywać turniej przy okazji każdego weekendu turniejowego.

Co do connect6 i arczi, to chyba nie powinniśmy grać w gry pozastowarzyszeniowe. Zresztą w arczi znam sw, więc chyba szkoda czasu :)

Tak na marginesie, jest wielce prawdopodobne, że niestety mnie nie będzie... :|

Pozdrawiam

Angst

alicecooper - 2008-04-07, 05:37

proponowany przebieg turnieju:
Cytat:
Sobota 10 maja 2008:

Turniej Gomoku Blitz:
- zasady gry Gomoku: plansza 15x15, swap 2
(pierwsze 3 ruchy w dowolnym miejscu, potem przeciwnik wybiera kolor albo dostawienie następnych 2 kamieni, overline nie wygrywa)
- czas gry: 5 min na zawodnika
- system szwajcarski
- 9 rund
- start godzina 11.00 - orientacyjne zakończenie 12.30 (11rund*5min/zawodnik*2=1h,30min)

Turniej Gomoku:
- zasady gry Gomoku: plansza 15x15, swap 2
(pierwsze 3 ruchy w dowolnym miejscu, potem przeciwnik wybiera kolor albo dostawienie następnych 2 kamieni, overline nie wygrywa)
- czas gry: 20 min na zawodnika
- system szwajcarski
- 9 rund
- start godzina 13.00 - orientacyjne zakończenie 20.00 (9rund*20min/zawodnik*2=6h)

w tym godzinna przerwa obiadowa około 17.00

Cytat:
Niedziela 11 maja 2008:

Mistrzostwa Polski Pente:
- zasady turniejowe Pente - pro
- czas gry: 15 minut dla zawodnika
- system szwajcarski
- 9 rund (mecz z rewanżem)

- start godzina 9.00 - orientacyjne zakończenie - 18.00 (9rund*15min/zawodnik*2*2 gry=9h)

z jednej strony czarne w pente mają przewagę i aż prosi się mecz z rewanżem
z drugiej wzmaga to wymagania czasowe

ewentualny wariant to:
Cytat:
Niedziela 11 maja 2008:

Mistrzostwa Polski Pente:
- zasady turniejowe Pente - pro
- czas gry: 20 minut dla zawodnika
- system szwajcarski
- 11 rund

- start godzina 10.00 - orientacyjne zakończenie - 17.20 (11rund*20min/zawodnik*2=7h 20 min)

bardzo proszę o komentarze

spavacz - 2008-04-07, 09:30

Jeśli chodzi o pente, to tak jak napisałeś, gry bez rewanżu czyli zamiany kolorami są nieciekawe - turniej wygrałaby ta osoba, która miała najwięcej razy czarne kamienie (przynajmniej w większości przypadków) tak jak jest niestety na kurniku.
lukasz20rts - 2008-04-07, 09:34

Czy nie lepiej było by zwiększyć ilość rund w blitzu?
angst - 2008-04-07, 11:37

W kwestii pente podtrzymuję swoją opinię, iż MP powinny się odbyć na Południu Polski.

Jeżeli jednak zapadnie decyzja, iż jest to MP, wydaje mi się, że powinny być rewanże, nawet kosztem obcięcia 5 minut z czasu na myślenie.

Zdecydowanie w blitzu powinno być 11 rund. Możemy zacząć 10:30.

Pozdrawiam

Angst

s3v3n - 2008-04-07, 11:41

ja tez jestem za empekami w pente w bytomiu, bo do lasku sie nie wybieram :P
dobrychemik - 2008-04-07, 13:38

A czemu nie zrobicie pente swap lub swap2?
s3v3n - 2008-04-07, 13:45

pente swap (wlasciwie d-pente) nie jest dostepne na kurniku, wiec jak moznaby je cwiczyc ? jest co prawda na dsg, ale gra tam bardzo malo osob z polski, zreszta sama odmiana nie nalezy do popularnych
Chaosu - 2008-04-07, 16:18

. . .Ponieważ nawet najlepsi (patrz: turniej aaru) wciąż nie grają idealnie to nie ma na to (d-pente) zbyt dużego zainteresowania. Może za parę lat...
Muchal - 2008-04-07, 16:43

skoro tak mało osob jest za tymi mp pente to może jednak lepsze bedzie w sobote gomoku blitz i gomoku a w niedziele turniej renju 9 rundowy?
co wy na to
ps. pente nie umiem i nie mam czasu sie uczyc, wiec sam nie wiem czy zagram pente :/

maestro - 2008-04-07, 17:59

Można zrobić MP Pente w Bytomiu i to wydaje się najrozsądniejsze, zważając na to, skąd jest najwięcej graczy w pente. Tylko co wówczas z turniejami mistrzowskimi w pozostałe gry, robilibyśmy jakieś inne MP w Łasku?
Muchal - 2008-04-07, 18:02

w ogóle przyjedzie ktoś na ten turniej? :/
spavacz - 2008-04-07, 18:20

Pójdę w ślady Angsta i powiem: zróbcie MP Renju bo ze środkowej Polski jest najwięcej dobrych graczy : P
alicecooper - 2008-04-07, 19:42

powtórzę : w Bytomiu powinno być renju ze względu na Czechów

a graczy z południa można spytać czy wolą na pente Warszawę zamiast Łasku?

Muchal - 2008-04-07, 19:55

to w łasku może samo gomoku :/
bez kitu bez czechów nie możemy zrobić tura renju? :/ ostatnio dwa tury pente były

spavacz - 2008-04-07, 20:01

Dlaczego w Bytomiu powinno być renju? Nieważne. Ale dlaczego ze względu na Czechów? Dziwny argument. Ondik gra również w pente : P

Jeśli miałbym wybrać (jeśli będę miał możliwość przyjazdu) to wolałbym Warszawę.

aaru - 2008-04-07, 20:22

Ja jeszcze nie wiem czy pojadę do Łasku. Tym bardziej nie chcę się wypowiadać na temat kolejnych turniejów.
Johanka_z_arcu - 2008-04-07, 20:53

Jak nie możecie się dogadać w co grać, to ja proponuję CONNECT6.

Pzdr :)

ptyl - 2008-04-07, 22:44

Mucha jak dożyje (co jest niewykluczone) to na pewno pojawie sie na Twoich włościach na turnieju:)
Muchal - 2008-04-10, 16:58

czyli będą mistrzostwa polski w pente jednak tak?
alicecooper - 2008-04-10, 19:13

tak, taki jest plan
jednak dziś ruszą zapisy na turniej i ewentualnie plan może być zmodyfikowany

spavacz - 2008-04-10, 21:02

Ktoś na turnieju oficjalnym (chyba wtorkowym) napisał "co to za MP pente bez 7, Aaru, spavacza..." Będzie do MP, jednak o zdecydowanie niższym poziomie - przecież 7 i Aaru (szczególnie ten pierwszy) zawsze należą do faworytów. Nie chciałbym, aby w MP wziął udział tylko jeden dobry gracz pente (Arczi). Chyba że nagle wyżej wymienieni zawodnicy zmienią plany (mi to nie grozi :P ) i pojawią się na turnieju, to MP będzie miało większą wartość.
Karol G. - 2008-04-13, 02:09

Nie wiem czy pojadę (decyzji nie uzależniam od tego tego, czy będzie renju czy pente). Ten Łask jest daleko ... a przynajmniej jest z nim złe połączenie. Już nie lepsza jakaś Łódź czy inne miasto, gdzie nie ma problemów z dojazdem bez-przesiadkowym?
A tak na serio, to jest to takie trudne ustalić co będzie grane?
Co do Mistrzostw w pente. Tytuł mistrza nie jest zbyt prestiżowy, więc wydaje mi się, że można zrobić w tej kwestii ukłon w stronę graczy, i tego typu imprezę zorganizować w bardziej im przyjaznym miejscu czyli jak woła większość Bytom.

Muchal - 2008-04-13, 11:16

ja jestem za blitz i gomo w sobote a w niedziele zwykły tur renju ! kiedy w koncu coś będzie zadecydowane? nie wiem co reklamować pente czy renju heloooooł :/
spavacz - 2008-04-13, 15:32

profit napisał/a:
Tytuł mistrza nie jest zbyt prestiżowy


Wg mnie jednak tytuł MP w grę xxx jest czymś. Jednak nie będzie on prestiżowy, gdy na zawodach pojawi się np. 2 dobrych graczy, a reszta to do 'przygrywki'.

aaru - 2008-04-13, 18:12

Najprawdopodobniej w Łasku się nie pojawię.
ptyl - 2008-04-13, 19:38

aaru to kiedy oddam Ci to zerosiedem?:P
Muchal - 2008-04-13, 20:18

kiedy dostane odpowiedź jakie to będą turnieje? bo to już zaczyna być wkurzające...
alicecooper - 2008-04-13, 22:03

1) mistrzostwa powiatu na 100% tak jak jest

2) blitz może być wydłużony , decyzja będzie przed turniejem

3) pente na razie zostaje ale czy sie zmieni to zależy od zapisów które dziś sie zaczną

PS dziwne bo już o tym z tobą rozmawiałem tydzień temu chyba mucha

alicecooper - 2008-04-16, 01:43

http://gomoku.pl/grp/turnieje/20l/20l_pl.html

ogłoszenie turniejowe

bardzo proszę przy okazji zgłoszeń odpowiedzieć na pytania dodatkowe

president_devil - 2008-04-16, 16:14

Tak się zastanawiam... Kto zostaje mistrzem powiatu Łaskiego? Zwycięzca turnieju czy mieszkaniec tego powiatu zajmujący najwyższą pozycję?? :P
Karol G. - 2008-04-18, 21:52

Mam pytania:

i) czy w niedzielę, podczas trwania turnieju pente, planowana jest przerwa na obiad? - tak 9 godzin bez jedzenia nie będzie zbyt przyjemne.

ii) dlaczego turniej pente jest w niedziele a nie w sobotę? chyba mistrzostwa Polski są ważniejsze od mistrzostw powiatu (no chyba, że tak nie jest) bo jeżeli ktoś przyjedzie specjalnie na MP to jak zakończy się zabawa o 18 co się możliwe, że przeciągnie i jeszcze będzie musiał złapać transport do miejsca zamieszkania, będzie podróżować przez kilka godzin, dojedzie w środku nocy i jeszcze w poniedziałek najczęściej są inne atrakcje jak szkoła czy praca - co w efekcie może być bardziej męczące niż zabawne.

iii) wybiegając ciut w przyszłość, po Łasku na następnym turnieju, jak będzie turniej gomoku to będzie swap czy swap2?

iv) Mucha coś wspominał o piłce kopanej, kiedy by to mogło być? i czy zamiast nogi może siatkówka?

v) jest w Łasku gdzie pograć w bilard?

// poprzez pytania nie chcę być wrzodem na dupie dla organizatorów, jedynie jestem ciekawy a sam nie obiecuję, że pojadę.

Muchal - 2008-04-18, 22:09

i) nie ja ustalałem parametry gier

ii iii)ja chciałem gomoku w sobote



iv) raczej nie mozliwe ( ze względu na prysznice, odległosc sali od noclegów, no i najwazniejsze brak zgody dyrektora)

v) jest jeden pub z jednym stołem

ptyl - 2008-04-19, 12:04

nogi nie ma, siatki nie ma, bilarda nie ma, pong pinga też nie ma, ale i tak przyjade mimo tych wszystkich utrudnień:)
Johanka_z_arcu - 2008-04-19, 17:17

Łask to nie metropolia, jak nie ma za wielu lokalnych rozrywek, to trzeba je sobie zorganizować :)

Widzę, że Muchal się już podłamuje waszymi pytaniami ;)

Jestem pewna, że ognisko gdzieś tam da się zrobić, nie? :D

Muchal - 2008-04-19, 18:32

najpierw niech dużo osób się zapisze, wtedy pomyśle nad ogniskiem... czy w krakowie było ognisko? nie było, a turneij się udał... to zwłaszcza frekwencja decyduje o atmosferze

JESZCZE RAZ ZAPRASZAM WSZYSTKICH !

Karol G. - 2008-04-19, 19:06

Pisałem, że nie chce być uszczypliwy a pytałem się o rzeczy chyba normalne (no może trzecie pytanie nie miało nic wspólnego z aktualnym turniejem ale chyba lepiej się zapytać niż zapomnieć - w końcu za pytanie tutaj chyba nie biją).
alicecooper - 2008-04-19, 21:41

jak dla mnie powinniśmy swap 2 grać w ogóle
ale to nie wyklucza pojedynczych turniejów swap albo standard

ptyl - 2008-04-25, 15:53

Czy komuś zalezy aby turniej sie nie odbył ?Dlaczego jeszcze nie ma wpisanych żadnych zgłoszeń.(ja zgłoszenie wysłałem z dwa tygodnie temu) Duzo ludzi sie pyta czy turniej sie odbędzie bo nikt jeszce sie nie zapisał. Pewnie wipom i innym (mistrzom gobana) z wielkich miast nie kce sie do Łasku jechać, ale jest pare osób które by przyjechały. Tylko jak widzą że nie ma nikogo to rezygnują.
angst - 2008-04-25, 17:12

Ja zapisałem się na pente, bo prawdopodobnie będę mógł przyjechać w sobotę wieczorem (rano niestety raczej nie).

Popieram Ptyla w kwestii listy zgłoszonych osób.

Pozdrawiam

Angst

spavacz - 2008-04-25, 17:33

Co prawda nie wybieram się na ten turniej, lecz też mam pytanie: gdzie jest lista zapisów?
Zostało już mało czasu, a jeśli chcecie aby turniej był udany, trzeba działać szybko.

alicecooper - 2008-05-08, 12:56

Zarząd postanowił

1) odwołać MP Pente w niedzielę i zmienić na zwykły turniej

2) nagrody (zaczynając od miejsca 1)

Gomoku Mistrzostwa Powiatu 70 zł 60 zł 50 zł 40 zł 30 zł
Gomoku Blitz 60 zł 50 zł 40 zł

50 zł - dla najlepszej uczestniczki
50 zł - dla losowego uczestnika turnieju

Cytat:
wyjaśnienia:
1) nagroda losowa i kobieca - nie przysługuje już nagrodzonym - chyba że jest wyższa od już otrzymanej - w takim wypadku otrzymuje się tą nagrodę która jest wyższa a nagrody za miejsce przechodzą na następnych w kolejności i wysokości sum
2) kobiety - miejsce w dowolną grę (G GB R P); jak takie same miejsca kilku kobiet to nagroda dzielona
3) uczestnik - jeśli grał przynajmniej w jedną z gier w turnieju

spavacz - 2008-05-08, 15:29

alicecooper napisał/a:
odwołanie MP Pente w niedzielę i zmiana na zwykły turniej


Wg mnie dobra decyzja - do Łasku ma przyjechać tylko jeden dobry zawodnik (Arczi) i poza nim, poziom byłby niestety niski.

Tak z ciekawości, a gdzie odbędzie się MP?

vilumisiek - 2008-05-08, 16:13

Krótka piłka? Będzie zwykłe pente czy nie? Bo nie ma nic o nagrodach. Jak nie będzie pente lub nagród za pente - nie przyjadę i chciałbym wiedzieć to dlatego jak najszybciej.
alicecooper - 2008-05-08, 16:25

zwykłe pente + nagrody

natomiast szczegóły na miejscu (bo jeśli nie MP to nie ma sensu grać np z rewanżami tyle godzin)

i proszę administratora o przeniesienie tych dopisków do tematu o turnieju ;/

vilumisiek - 2008-05-08, 18:33

No to jak są nagrody pieniężne za pente i jakieś dyplomy czy coś to przyjeżdżam.
Peaceman - 2008-05-09, 23:25

Nie musisz przyjeżdżać. Dyplom alice prześle Ci pocztą :)

Powodzenia w turnieju! Dajcie znać od czasu do czasu.

angst - 2008-05-10, 09:59

Życzę wszystkim powodzenia na dzisiejszych turniejach gomoku :)

I oby było Was tam jak najwięcej ;)

Jutro postaram się zagrać w pente.

Pozdrawiam

Angst

angst - 2008-05-10, 13:11

W blitza zagrało 12 osób.

Podium:

1. Alicecooper - 9 pkt.
2. Muchaldinho - 8 pkt.
3. Maestro - 7 pkt.

Pozdrawiam

Angst

fagda - 2008-05-10, 15:30

gratulacje!!!! :D
angst - 2008-05-10, 19:03

Właśnie zakończył się turniej gomoku, w którym wystartowało 15 osób. Podaję kolejność dla pierwszych pięciu miejsc:

1. Maestro
2. Alicecooper
3. Lukasz20rts
4. Vilumisiek
5. Muchaldinho

Gratulacje dla wszystkich! :)

A ja za parę minut ruszam do Łasku :) Do zobaczenia na miejscu!

Pozdrawiam

Angst

wolinianka - 2008-05-10, 21:15

Gratulacje dla podium i wszystkich uczestniczących w turze :)
spavacz - 2008-05-10, 22:00

Gratki dla zwycięzców.

Powodzenia w pente.

dobrychemik - 2008-05-11, 00:14

No ładnie. Gratulacje.

Swoją drogą ciekawe czy Maestro wreszcie przestanie marudzić w stylu "ja nie umiem grać", "jestem słabym graczem" itp.

Peaceman - 2008-05-11, 00:22

Maestro, owszem gratki! Ale chciałbym zwrócić uwage, że alicecooper ma chyba życiowy wyjazd. Jeszcze jutro podium na pente i stanie się największą gwiazdą PSGRiP ;)
angst - 2008-05-11, 20:29

Wróciłem właśnie do domu :)

W pente zagrało 7 osób (każdy z każdym mecz i rewanż). Klasę pokazał Chaosu, który na 12 partii przegrał tylko jedną ( :] ) i bez problemu wygrał turniej. Poniżej podaję kolejność (jeśli przekręciłem coś w dolnych rejonach tabeli, to proszę o korektę):

1. Chaosu
2. Angst
3. Vilumisiek
4. Muchaldinho
5. Alicecooper
6. Tomeq
7. Ptyl

Zarząd wykazał się czujnością i w porę zmienił planowane MP w pente na zwykły turniej :) Brak krajowej czołówki, mała liczba uczestników - generalnie byłaby to tragedia. A tak udało sie zagrać kolejny sympatyczny turniej :)

Wyjątkowo nie będę się rozpisywał, bo byłem obecny tylko od soboty późnym wieczorem i nie wiem, co się działo wcześniej (ale podobnież było bardzo fajnie). Tym razem zapoznałem sympatyczną Truskawkę (pozdrowienia :) ) oraz spotkałem się z wcześniej już poznanymi gomokowcami. Było jak zawsze miło, fajnie się gawędziło w sobotni wieczór (i troszkę w nocy też :P ). A Maestro wygrał nie tylko turniej gomoku, ale i w naszych nocnych dyskusjach ;)

Jak zwykle w Łasku wszystko było dobrze zorganizowane, baza noclegowa w sam raz jak na nasze potrzeby - dzięki Muchal i Władze PSGRiP :D

A przede wszystkim podziękowania dla tych, którzy zdecydowali sie przyjechać (niektórzy naprawdę z daleka - Vilu i Ptyl chyba jutro rano dojadą do domów :wow: ).

Cieszę się, że mogłem znów się z Wami zobaczyć i czekam na kolejny turniej!

Pozdrawiam

Angst

Muchal - 2008-05-11, 20:47

Ja ze swojej strony chciałem podziękować wszystkim, którzy przyjechali. Mimo że było nas mało było super -przynajmniej mi sie podobało :) a nocna polemika Angsta z Kotem - Mistrzostwo Świata ;p kto był ten wie, mogę tylko zdradzić, że nadal nie jest udowodnione czy Krzysztof I. jest kutafonem czy nie ;] hehe

Dzięki jeszcze raz,

Pozdrawiam

wolinianka - 2008-05-11, 20:58

Gratulacje dla podium :) 7 i calej reszcie tez serdecznie gratuluje
vilumisiek - 2008-05-12, 00:22

Właśnie jestem w Katowicach na dworcu i czekam na przesiadkę do Rzeszowa - będę tam koło 5... Uważam, że jest to na tyle cenna inicjatywa, że należy mi się moderator :lol: ("W dziale śmietnik" :D )

Ej no czad był nieziemski. Mam ponad pół godziny filmów z turnieju ale coś mi w pociągu tel przestał je odtwarzać więc mam nadzieje, że z nimi wszystko ok.

Gratulacje dla zwycięzców a przegrani niech płaczą.

Szersza relacja już wkrótce (jutro)... oczywiście na mojej stronie :D

Kici:):* Ciągle czapka pachnie - na szczęście! :D

Trza się ulatniać bo w tych Katowicach to strasznie śmierdzi :| :? :P :D

maestro - 2008-05-12, 04:01

Skoro już nikt nie zakładał żadnego nowego tematu, tylko o turnieju w Łasku piszemy tutaj, to ja chętnie podzielę się wrażeniami :)

Zaczynając od początku, z Warszawy wyjechaliśmy w piątkę - Bmac, Marza, Alice, Chaosu i ja - nieco później niż było to przewidywane, ale dotarliśmy do Łasku jeszcze w piątek ;) Po drodze umilaliśmy sobie czas opowiadaniem historyjek o łapaniu złodziei i nie tylko, a w Łodzi próbowaliśmy złapać 100pera opisując mu w rozmowach telefonicznych lokalny krajobraz, po ktorym miał poznać gdzie jesteśmy. Jak już się nam udało spotkać, to po krótkiej rozmowie zakończonej uiszczeniem składki (uwaga: ważny temat - wielu członków Stowarzyszenia wciąż zalega ze składkami, a przedłużony wyjątkowo termin już minął...) i wskazaniu drogi na Łask, dalej bez problemów dotarliśmy do naszej bazy noclegowej. Mieliśmy szczęście, tego wieczoru weszliśmy ostatni, a niedługo później brama została zamknięta i dla wchodzenia/wychodzenia trzeba było się zdobyć na skakanie przez płot :)

W internacie wszyscy, którzy przyjechali, spędzali czas razem w jednym pokoju. Już pierwszej nocy działo się wiele: niektórzy poznawali podstawy pente, Ptyl zabawiał rozmowami, Truskawek uczył trudnych słów (siebie chyba także? :P ), a do tego zapanowała prawdziwa zdjęciomania, której nieszczęsne skutki prędzej czy później będzie można poznać na stronie - chociaż mam nadzieję, że jak najwięcej uda się ukryć w działe V.I.P. :!: Gdy już mania ustąpiła, wszyscy grzecznie skoro świt poszli spać, aby gry w porannym turnieju stały na wysokim poziomie.

W sobotę przed południem rozpoczął sie pierwszy turniej, gomoku blitz, w którym frekwencja była nieco niższa niż w następnym. W blitzu obyło się bez niespodzianek, Alice i Muchal wypadli najlepiej. No i jak to w grze na krótkie czasy bywa, pojawiły się sytuacje nietypowe - sam miałem przynajmniej dwie: kiedy Alice nagle podał mi rękę, a ja nie zrozumiałem o co chodzi - pojąłem dopiero jak mi wskazano, że czas się skończył :| oraz partia z presidentem, nawet ciekawa i ładna, bo robiłem dobre obrony i powoli zmierzałem do przewagi, ale zakończenie niefajne, bo wskutek braku czasu przeciwnik nie zauważył czwórki.

Następnie mieliśmy przerwę na pizzę, całkiem dobrą nawet, chociaż niektórzy później żałowali, że się na nią skusili... Główne gomoku zaczeło się z niewielkim opóźnieniem, ale turniej przebiegał sprawnie. Pomimo, że dało się odczuć brak czołowych zawodników i stąd poziom był taki, jaki był, to jednak część partii na pewno można zaliczyć do interesujących. Ja już na początku trafiłem na Alice'a (2. runda) i znów skapitulowałem, chociaż w tej długiej i wyrównanej partii mogłem zapewne się wybronić. Znakomity początek turnieju zaliczył Łukasz, który prowadził już 4-0, ale ode mnie otrzymał w prezencie open h7-h8-j11 (jak później usłyszałem, nie byłem jedyną osobą, która specjalnie jemu zagrała właśnie to otwarcie) i nie pomógł wówczas nawet swap2. Im bliżej końca, tym bardziej sytuacja stawała się ciekawsza. Zaliczyłem dwie nietypowe gry. Najpierw z Vilu: remis taktyczny, gra - oględnie mówiąc - nie trwała zbyt długo, aczkolwiek jej wynik okazał się później decydujący dla kolejności w górnej części tabeli. Vilu wiedział jak szybko i bezboleśnie skłonić mnie do przyjęcia remisu, co niech będzie wzorem dla Truskawki, jakich argumentów należy używać :P Kolejna ciekawa partia, to gra z Muchalem, ktory w końcu zagrał mi inny open niz swój ulubiony. Wyrównany początek, ale później Muchal atakował bardzo ofensywnie i gdy wydawało się już, że jestem bez szans, jako tonący chwyciłem się brzytwy i na jego czwórki zastawiłem pułapki na cuty. Wówczas zdarzył się cut - jednej z nich Muchal nie zauważył, a efekt był taki, że mi podarował w ten sposób vcf-a. W ostatniej rundzie grałem z Cyprianem, aż nagle wokół mnie zaczęli chodzić ludzie mówiąc, że jak wygram to wygrałem turniej - oczywiście nie bardzo w to wierzyłem, bo byłem przekonany, że znajdujący się w dobrej dyspozycji Alice cały czas jest przede mną. Ale skoro ju miałem wtedy przewagę, to zdołałem ją wykorzystać i faktycznie, chociaż mielismy obaj po 7,5 punktu, to jednak wyprzedziłem w tabeli Alice'a. Poza tym gratulacje za dobre występy należą się dla Łukasza oraz Ptyla, którzy ustalili sobie w tym turnieju ranking. Niedosyt na pewno czuje Muchal, wydawało się, że dołączy do ścisłej czołówki graczy mających 1800+ ranking Stowarzyszenia, jednak tym razem ta sztuka mu się nie udała. Pozytywnym akcentem za to jest rosnąca popularność gomoku w jego środowisku. Później ceremonia rozdania nagród (gdzie miała miejsce dyskryminacja wobec mnie, gdyż zostałem uczciwie wylosowany do nagrody specjalnej, a nie mogłem jej otrzymać :twisted: ), potem powrót do internatu.

Wieczorem znów zaczęła się dobra zabawa. Nie było już co prawda Truskawka, który wyjechał po blitzu, przybył za to zgodnie z zapowiedzią Angst. Tej nocy oprócz żartów i wygłupów mieliśmy także sporo dyskusji, również na poważniejsze tematy, takie jak PGDG, a gomoku.pl, aktywizacja w Stowarzyszeniu czy plany na następne turnieje. Dotknięty został również szeroko omawiany ostatnio temat moderatorów.

vilumisiek napisał/a:
należy mi się moderator ("W dziale śmietnik" )


Tu muszę wspomnieć inną inicjatywę - z powszechnym entuzjazmem, także ze strony Zarządu, spotkał się pomysł stworzenia działu "Składki", na którym moda dostałby właśnie Vilu, a pełniąc tak zaszczytną funkcję jego podstawowym obowiązkiem byłoby uregulowanie wszystkich zaległości w tym zakresie :lol: :lol: :lol:
To tylko jeden z zabawnych motywów jakie królowały podczas tego weekendu w Łasku - mam nadzieję, że inni uczestnicy przywołają jakieś fajne cytaty ;) Poza takimi krótkimi rozmowami miała miejsce również jedna, wspominana już, wyjątkowo długa i zacięta dyskusja, którą miałem przyjemność przeprowadzić z Angstem. Ciężko cokolwiek opowiadać o tym, jaki miała przebieg, gdyż przez te ponad 2 godziny poruszyliśmy masę wątków (kłamstwa Krzysztofa I. ps. "Kutafon", wizja demokratycznie wybranego premiera Leppera, łamanie zasad przy negocjacjach, rozgrywki piłkarskie oraz wiele innych), momentami udzielali również się także Chaosu oraz Muchal, a nawet zmęczony Alice, który swoimi wypowiedziami oczywiście zaniżał poziom i schodził od abstrakcji do przyziemności :P W tej przyjemnej atmosferze dotrwaliśmy do świtu, czyli oczywiście - czasu na spanie.

W niedzielę pente, do końca nie było pewne na jak ten turniej będzie wyglądać - ile osób zagra, rundy pojedyncze czy podwójne, na jaki czas. Ostatecznie zagrało 7 osób, w tym dwaj debiutanci. Świetny występ zaliczył Chaosu - gratuluję tym bardziej, że już sprawdziłem tabele i faktycznie, to pierwsze zwycięstwo Filipa, gdyż dotychczas najwyżej był na 3. miejscu. W turnieju miały miejsce pewne niespozianki, jak choćby to, że już na początku liczący na triumf Vilu zaliczył nieudany pojedynek z Angstem ( 0,5-1,5). Później wygrywali głównie faworyci, ale jeszcze przed ostatnią rundą nie było wiadomo, kto zajmie które miejsce na podium i możliwe były różne scenariusze. Angst miał 7,5 punktu i zajmowal drugie miejsce, Vilu z takim samym dorobkiem trzecie, a Chaosu prowadzil z 9 punktami - i w sotatniej rundzie Angst walczył z bye'm ;) A Vilu z Chaosu. Vilu miał zatem szanse na zwycięstwo, a do drugiego miejsca potrzebował przynajmniej pół punktu. Nie zdołał jednak tego uczynić, wskutek czego kolejnośc na górze tabeli nie uległa zmianom. A i ja wygrałem zakład :) bo Chaosu miał z Vilu 2-0 a nie 0-2 - Truskawka może już myśleć o przygotowaniu nagrody :P

Po zakończeniu turnieju pente czas na wyjazdy, ja z Alice'm i Chaosu udaliśmy sie jeszcze do restauracji "Kominek" gdzie przy okazji powstała na poczekaniu szkoła dla młodych adeptów gomoku :D Co tu opowiadać - pojawią się zdjęcia :)

Podsumowując - Muchal zadbał o bardzo dobrą organizację turnieju atmosfera była znakomita i szkoda tylko, że mało kto, zwłaszcza z lepszych graczy, zdecydował się na przyjazd, bo było warto.

vilumisiek - 2008-05-12, 06:10

Kocie co Ty o 4 robisz? Pal licho wygrana gorzej, że innych zawiodłem :cry: Katowice -> Kraków 3 godziny spania na podłodze w korytarzy pociągu... Należy mi się administrator za to :!: Idę spać, wreszcie 8) Zdjęcia wkrótce.
bałtyk_gdynia - 2008-05-12, 12:52

maestro napisał/a:


Vilu zaliczył nieudany pojedynek z Angstem ( 0,5-1,5)


zapełnili planszę? nie było możliwości bicia? oboje mieli mało czasu, gra była wyrównana i dali remis?

Z ciekawości pytam, bo chyba trudniej zremisować w pente niż w gomoku, ale może się mylę ;)

vilumisiek - 2008-05-12, 13:31

Nie, od początku utrzymywałem przewagę ale w związku z niestandardową grą obronną poświęciłem więcej czasu na utrzymywania pozycji i gdy policzyłem, że mam wygraną w 4-5 ruchach, Piotrek zerknął na zegar więc i odruchowo ja - szok i strach w oczach :D Zostało mi 20 sekund bo jeden a może i więcej ruchów Angst myślał na moim czasie. Szybko zaproponował mi remis a będąc pod taką presją nawet się nie zastanowiłem, szybka decyzja i sfarcony draw Piotrka :] Mógł wygrać na czas albo liczyć, że się pomylę co w pente nie trudno ale chyba nie o to w tej grze chodzi - 15 min to i tak za mało dla mnie w tę grę.
Truskawka - 2008-05-12, 18:25

:) )

Kotek już się rozpisał, więc moje wywody niepotrzebne.
To był mój debiut i szczerze mówiąc jestem z siebie zadowolona (pomijając porażki z muszką i mikołajkiem).

angst napisał/a:
Tym razem zapoznałem sympatyczną Truskawkę (pozdrowienia )
Thx:D Jak dla mnie wszyscy byliście bardzo sympatyczni. Ale i tak wystawię Wam rachunek. Taki bałagan został mi do sprzątania... :P Całe szczęscie, że miałam pomocnika :D :P

vilumisiek napisał/a:
Kici:):* Ciągle czapka pachnie - na szczęście!
A to dobrze ;] mocny ten mój zapaszek:P

maestro napisał/a:
Vilu wiedział jak szybko i bezboleśnie skłonić mnie do przyjęcia remisu, co niech będzie wzorem dla Truskawki, jakich argumentów należy używać
Następnym razem nie będę chciała remisu. Wygram z łatwością :D :P

maestro napisał/a:
A i ja wygrałem zakład bo Chaosu miał z Vilu 2-0 a nie 0-2 - Truskawka może już myśleć o przygotowaniu nagrody
Zakładaliśmy się o rację?;> Na drugi raz wygra Vilu ;]


Wracając do dyskusji na temat Krzysztofa I. - popieram Angsta, Krzystof I. jest kutafonem:PP Potrafisz przekonać:)
Kotku, czy Ty myslisz ze wygrałeś dyskusję? :>

Pozdrawiam bardzo serdecznie:)

Ps. Podajcie maile, jeśli chcecie fotki :)

Muchal - 2008-05-12, 19:11

Truskawka napisał/a:

Ps. Podajcie maile, jeśli chcecie fotki :)

Wyślij fotki AliceCooperowi to wrzuci na gomoku.pl :)

a no i zapomniałbym gratulacje Truskawko, byłaś najlepszą kobietą w turnieju ! :)

spavacz - 2008-05-12, 19:26

Muchal napisał/a:
byłaś najlepszą kobietą w turnieju


Jedyną? : )

Chaosu - 2008-05-12, 19:27

Truskawka napisał/a:
maestro napisał/a:
A i ja wygrałem zakład bo Chaosu miał z Vilu 2-0 a nie 0-2 - Truskawka może już myśleć o przygotowaniu nagrody
Zakładaliśmy się o rację?;> Na drugi raz wygra Vilu ;]


. . .Nie mogę się doczekać... aż rozsądek weźmie górę : ) Z przyjemnością przegram 0-2 ale z lepszym : )

. . .Turniej nie udałby się bez Muchala, który na prawdę świetnie wszystko zorganizował (dzięki Mucha). Internat (jak mówią) dostosowany do naszych potrzeb, a szkoła jak szkoła. Zawiedli nieobecni, poza tym bez większych niedociągnięć. Ponadto dzięki dla (w losowej kolejności):
-bMaca i Marzankę za wożonko,
-Marka i Kota za wygranie pozostałych turniejów dzięki czemu Warszawa zdominowała turniej Łasku : )
-Truskawki za odważenie się na przyjazd,
-Ptyla i Vilu za przyjazd mimo odległości,
-Angsta za wyrzeczenia na koszt turnieju i 'nie nalać tylko nalać',
-reszty uczestników za pojawienie się,
-bardzo młodych, zainteresowanych grą dzięki którym nasz wyjazd jeszcze trochę się (mile) wydłużył
i na koniec dla Truskawka za to że przyjechał pomimo trudności (które mnożył mu Dragon) i że nie zniechęciło go granie tylko w blitza (przyjeżdżając wiedział że nie zostanie na gomoku właściwe). Taką postawę się chwali, a widząc jakie są tendencje (nie ma tego to nie przyjeżdżam, nie podoba mi się tamto to nie przyjeżdżam) ja sam zwracam na to szczególną uwagę i podziwiam.

Pozdrawiam,
Filip.

PS. Pierwszy raz widzę żeby ktoś inny niż ja narzekał na brak czasu!

Truskawka - 2008-05-12, 20:13

spavacz napisał/a:
Muchal napisał/a:
byłaś najlepszą kobietą w turnieju


Jedyną? : )

Hyh... no właśnie:|

alicecooper - 2008-05-12, 20:20

kto nie był niech żałuje

wymarzona pogoda i przyroda:) Łask jest naprawdę świetnym miejscem na turnieje
dobra atmosfera:)
bez większych ekscesów (w końcu policja jednak nikogo nie zamknęła :P )

system zaczynania turniejów o godzinie 11 wszystkim bardzo sie podoba

tym razem doskonale mieściliśmy sie w ramach czasowych , nie było opóźnień i wszystko szło planowo (zmieniliśmy tylko przerwę obiadową w sobotę z 17 na czas między turniejami)

impreza oczywiście trwała w pokoju truskawki :) ale jak już było jasno to rozchodziliśmy się rano spać :P , a niektórzy to mieli gadane
padła propozycja utworzenia nowego działu składek na forum - moderator: vilu (w razie co opłacał by składki za tych co nie zdążyli) owacyjnie przyjęta

stowarzyszeniu przybyło nowych członków i członkiń
no i cieszę się z mojego udanego w miarę startu
w sumie choć nie było nas za dużo to uważam turniej za udany

PS razem z chaosu i kotem trafiliśmy po turnieju na jakieś przyjęcia komunijne
i jak tylko wyjęliśmy planszę to przyszło tyle chętnych do gry ze niedługo w Łasku może być eksplozja młodocianych talentów - fotki wkrótce

maestro - 2008-05-13, 02:06

Truskawka napisał/a:
Wygram z łatwością :P


Jesteś pewna, że wykorzystasz przewagę w standardzie? :]

Truskawka napisał/a:
Zakładaliśmy się o rację?;>


Czyli to był zakład, którego wynik od poczatku był przesądzony, że tak sobie pozwolę nawiązać do zakończenia nocnej dyskusji o tym, kto ma rację :)

Truskawka napisał/a:
Kotku, czy Ty myslisz ze wygrałeś dyskusję? :>


Mam mieszane uczucia, obawiam się, że to byl tylko zwycięski remis.

alicecooper napisał/a:
system zaczynania turniejów o godzinie 11 wszystkim bardzo sie podoba


Sprawdza się na razie, kiedy mamy niezbyt duże turnieje, pozbawione wyższej rangi. Jednak przy okazji MP żeby zrobić turnieje o wiekszej ilości rund i na dłuższe czasy to pewnie będziemy musieli rozpoczynać o 9.

Truskawka - 2008-05-13, 18:44

maestro napisał/a:
Jesteś pewna, że wykorzystasz przewagę w standardzie?
Oczywiście ;] A może rzucę Ci schemat?:P
maestro napisał/a:
Czyli to był zakład, którego wynik od poczatku był przesądzony, że tak sobie pozwolę nawiązać do zakończenia nocnej dyskusji o tym, kto ma rację
Gdybym nie była przekonana o wygranej vila, nie zakładałabym się ;) Ze mną wygrałeś, a jeśli chodzi o nocną dyskusję... to myśl tak dalej:P
vilumisiek - 2008-05-13, 21:17

Pierwszy i ostatni raz zawiodłem jakąkolwiek truskawkę - przechodzę na zawodostwo w pente i będę żył z tych turniejów tak mi na ambicje kocie wjechałeś.
Chaosu - 2008-05-13, 21:40

. . .W takim razie możemy już przyjmować zakłady na pojedynek w trakcie mistrzostw Polski 2008 : )
Truskawka - 2008-05-13, 21:42

vilumisiek napisał/a:
Pierwszy i ostatni raz zawiodłem jakąkolwiek truskawkę
Truskawka jest tylko jedna ;]
Ps. Nie zawiodłeś:)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group