Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

Gomoku - serwis PGDG

vilumisiek - 2008-04-22, 11:17
Temat postu: serwis PGDG
ZAPRASZAMY - serwis właśnie zaczęto budować więc wszystkich chętnych proszę o śledzenie postępów :wink:
s3v3n - 2008-04-22, 11:48

nie rozumiem dlaczego tworzysz nowy serwis, zamiast wspomoc gomoku.pl ?
vilumisiek - 2008-04-22, 12:07

Dlatego, że mam ochotę zrobić nowy serwis a tym samym wspomóc gomoku.pl
adik - 2008-04-22, 13:43

Mysle, ze nawet pamietne 'żyto' bylo lepsze. No i troche niepowazne jest wrzucanie strony niemalze pustej.
vilumisiek - 2008-04-22, 14:56

Mówisz o tej swojej śmiesznej stronce?
Peaceman - 2008-04-22, 15:51

Mi się stronka podoba. Właściwie podoba mi się pomysł na nią, niż faktycznie strona we własnej osobie. Jeżeli będzie więcej wywiadów, artykułów, relacji z wyjazdów czy meczów EL to będzie naprawdę super. Niezła inicjatywa, może to sprawi, że również coś się ruszy na gomoku.pl :)
jopq - 2008-04-22, 16:09

"RZEZ RACZY LA RACZY" :P

No i tyle linków, ze az ciezko sie zdecydowac, a przeciez pod nimi nic nie ma :) microsoft.com ma mniej :P

Ale inicjatywa... coz, wczoraj chcialem naprawic swiat, ale po chwili namyslu stwiedzilem, ze mi sie nie chce.

Chaosu - 2008-04-22, 19:34

. . .Proponuję żeby każdy z nas zadeklarował chęć pomocy, Vilu będzie miał newsów do końca wakacji.
vilumisiek - 2008-04-28, 22:09

Jako, że solidarnie z moim poleciał post adika radzę śledzić postępy na stronie kontrolując dział archiwum.
vilumisiek - 2008-05-13, 00:30

Galeria turniejowa ruszyła - na razie Łask i foty z mojego fona. Jutro kolejnego autora. I ponad pół godziny filmów trzeba będzie jakoś zmontować do kupy.
aaru - 2008-05-13, 07:36

Artykuły -> Debiut "Hammer"

Chylę nisko czoło za tak długie opracowanie (jeszcze go dokładnie nie przebrnąłem ;) .
Ten debiut nazywany jest "wedge" (który możemy co najwyżej przy pomocy młotka wbić ;) ) i przynajmniej ja tylko z taką nazwą się spotkałem.

Chaosu - 2008-05-13, 11:31

. . .Ładnie ładnie tylko mam kilka uwag merytorycznych:
-po pierwsze hammer to była podobna pozycja w klasycznym pente ale to jest najmniejszy problem bo rozgrywka jest bardzo podobna więc przejdźmy do:
-trudno się zgaduje gdzie jest dane pole bez współrzędnych (trzeba to robić 'w odniesieniu'),
-ponadto nigdzie poza kurnikiem (chyba) nie stosuję się zapisu a-s (z i), pente.org, brainking.com, a nawet na stowarzyszeniowych gobanach nie ma i
-hammer to następujących 5 ruchów: j10 k9 m10 m9 j8 (w klasycznym było to j10 k9 j8 k7 l10),
-wedge to: j10 k9 m10 m9 l9
-nie wiem jak z analizą, ruchów bo zbyt trudno mi się to sprawdza ale chyba wszystko się kończyło zwycięstwem czarnych czyli ok ; )

Pozdrawiam,
Filip.

vilumisiek - 2008-05-13, 12:08

I na górze, i na dole jest podpis autora. Może niech wypowie się profit. Zresztą na stronie pojawi się jeszcze nie jeden taki artykuł - będzie ich masa. Tylko czasu trzeba i przede wszystkim rąk do pomocy. Na razie w stałej redakcji jest tylko 3 osoby. Mało.

Słyszne uwagi Chaos. Ja narzekam tylko na brak oznakowania pól. Ale można się domyślić punktu centralnego chodź to się trochę z celem mija.

Chaosu - 2008-05-13, 13:18

. . .Jasne że to nie jest skierowane do Ciebie tylko profita. Fajnie że się postarał ale to chyba nie jest zaskakujące że jako początkujący zrobił parę błędów. Ja tu nie chcę nikogo pogrążać tylko poprawić, bo po co ogół ma się źle uczyć.
Karol G. - 2008-05-13, 14:03

Co do nazwy to bardzo możliwe, że się pomyliłem. Kiedyś z rozmowy zapamiętałem taką nazwę przy takim układzie jaki tam jest przedstawiony (albo ciut innym) więc ją skopiowałem (tytuł wymyślałem na poczekaniu by wszystko miało ręce i nogi - wstępnie nie planowałem w ogóle) i mogłem rzeczywiście się pomylić. Nazwa otwarcia to na szczęście kosmetyka.
Zapis A-S. Tak, taki nie jest używany czy to na pente.org czy bk (gobany stowarzyszeniowe - nie wiem, nie posiadam) ale taki jest w arczilibie i tak mi było łatwiej. Uważam, że zapis jest bez znaczenia bo chyba nie będzie ktoś uczył się na pamięć sekwencji ruchów w takiej notacji a jedynie skojarzy układ kamieni na planszy. Pente pamięciowe nie jest tak popularne jak szachy pamięciowe.
Generalnie, w grach typu renju czy go, nie widziałem jeszcze tego typu notacji, ale w pente jest to nieszczęsne zbijanie kamieni, które gmatwa wszystko więc zapożyczyłem zapis z szachów.
Obrazki. Nie chciało mi się podpisywać (na razie nie zanosi mi się na przypływ chęci). Mogę wrzucić txtka do arcziliba i tam będzie wszystko zawarte.
Co do treści - jak chce wam się to czytać i znajdziecie błędy to napiszcie (celowo nie wszystkie opcje są napisane).

dobrychemik - 2008-05-13, 14:42

Vilu, czy znowu muszę z Tobą toczyć walkę o usunięcie mojego zdjęcia - tym razem z PGDG? Bądź tak miły i pozbądź się go.
vilumisiek - 2008-05-13, 14:59

Kurcze a dziewczyny w Łasku chciały wiedzieć jak wyglądasz :D
jopq - 2008-05-13, 15:33

Domagam się usunięcia mojego zdjęcia umieszczonego bez mojego przyzwolenia.
ermijo - 2008-05-13, 16:51

Moje zdjęcie może być, ale myślę że aktualne inaczej również zakazuję.

Na prawdę ciekawe wywiady zwłaszcza bardzo zabawny z buziaczkiem, czekam az ktoś ze mną zrobi (niestety jedynie drogą netową).

I nawet fotka Fracassa, szczerze to nie wygląda na mocnego gracza :)

maestro - 2008-05-13, 17:06

ermijo napisał/a:
I nawet fotka Fracassa, szczerze to nie wygląda na mocnego gracza


I ja tutaj się najbardziej zdziwiłem - Fracass wręcz w ogóle nie przypomina gracza gomoku :)

vilumisiek - 2008-05-13, 19:28

Ok, macie wybór - czarny pasek na oczach lub usunięcie nicku przy zdjęciu :D
dobrychemik - 2008-05-13, 19:30

A propos wyglądu: proszę o podanie trzech przykładów "prawidłowego" wyglądu gomokowca. Może wybierzemy naszego wizualnie stuprocentowego gomokowca. Czekam na Wasze głosy :)

Do Vila:

Drogi Kolego, zrozum, że uprzejmie proszę o USUNIĘCIE mojego zdjęcia. Masz jakiś sensowny powód, by mi robić na złość?

vilumisiek - 2008-05-13, 19:42

Prawdziwy gomokowiec:
- nie wygląda jakby był związany z chemią
- nie mówi ciągle o chemi
- nie ma nic przeciwko by jego zdjęcia pojawiły się na stronie poświęconej tylko gomoku, których nikt spoza środowiska nie zobaczy

dusksky - 2008-05-13, 20:33

Na pewno dobrychemik wyglada jak chemik :]
vilumisiek - 2008-05-13, 21:13

Co w prostym rozumowaniu wyklucza go z tej kategorii. Na dodatek jest słabym operatorem skoro pozwala sobie by w jego dziale tak szeroko wybiegać poza tematy.
Ece - 2008-05-13, 21:53

Vilu, nie wszyscy życzą sobie swoje zdjęcia z podpisem gdzieś na stronie i wydaje mi się, że mają do tego prawo. Nie mówiąc już o tym, że mam wrażenie że nie pytałeś wszystkich autorów zdjęć o pozwolenie, na umieszczenie ich zdjęć na swojej stronie.

I jest kilka błędów w nickach oraz nazwisku ;)

alicecooper - 2008-05-13, 22:02

vilu , bez wycieczek osobistych, za następną dostaniesz ostrzeżenie
spavacz - 2008-05-13, 22:26

Odnośnie ostrzeżeń - przeglądałem ostatnio archiwum ostrzeżeń użytkowników i naprawdę nieźle się ubawiłem np. ich powodami.

Wiem, że nie na temat ale inni też odeszli od niego.

maestro - 2008-05-13, 23:11

Czy z powszechnej nagonki na Vilumiśka i jego galerie graczy można wnioskować, że każde zdjęcie umieszczone w internecie bez zgody osoby na nim umieszczonej powinno zostać zdjęte po wyrażeniu stosownej prośby o usunięcie? Pytanie pomocnicze: czy prawo to obowiązuję także na stronie www.gomoku.pl?
dobrychemik - 2008-05-13, 23:35

Gdzie tu nagonka na Vila? Wydaje mi się rzeczą najzwyczajniej normalną, że ktoś może sobie nie życzyć zamieszczania swojego zdjęcia z podpisem w internecie.
A dla Vila powinno również być rzeczą naturalną szybko reagować na prośbę o usunięcie zdjęcia.
Ogólnie uważam, że galeria to dobry pomysł, pod warunkiem, że jej autor zacznie się liczyć ze zdaniem samych zainteresowanych.

maestro - 2008-05-13, 23:36

Zadałem inne pytania, nie oczekuje odpowiedzi wymijającej.
dobrychemik - 2008-05-13, 23:52

Moim skromnym zdaniem jest zasadnicza różnica między podpisanym, a nie podpisanym zdjęciem.
maestro - 2008-05-14, 00:12

A które są równiejsze i dlaczego?
alicecooper - 2008-05-14, 00:42

nie każde

Zgodnie z art. 81
ust. 2 pkt 2 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych zezwolenia
nie wymaga rozpowszechnianie wizerunku osoby stanowiącej jedynie
szczegół całości takiej jak zgromadzenie, krajobraz, publiczna impreza.

my mamy zdjęcia z naszych turniejów ewentualnie czeskich wiec luz

natomiast z galerią zdjęć graczy sprawa jest śliska

na naszej stronie wydaje mi się ze nawet bez zgody moglibyśmy od biedy np umieścić graczy pod tytułem "fragmenty kolekcji zdjęć turniejowych stowarzyszenia"

natomiast na stronie vilu:
Pozew cywilny z art. 23 Kodeksu Cywilnego i jakaś suma odszkodowania - suma nie podlega ograniczeniom :) .

maestro - 2008-05-14, 00:57

No to częśc zdjęć się ostała. Ale chyba nie wszystkie - w końcu zdjęcia robione w internacie nie miały miejsca podczas imprezy publicznej, nie wpisywały się także w krajobraz. Czy można zatem skutecznie próbować pozbycia się takich zdjęć ze strony?
vilumisiek - 2008-05-14, 00:58

Usunąłem zdjęcia: Chemika, Deina, Igi, Ermijo na ich własne prośby lub pośrednio. Z tego co przeglądałem pocztę to Dein już dotrzymał obietnicy tak samo jak i Leszek. Czekam na Chemika. Dziękuję za cierpliwość i współpracę :wink:

Chodzi o to, że niektórych nie da się praktycznie graczy odnaleźć żeby zapytać o pozwolenie. A czego oczy nie widzą tego sercu nie żal :P Jak się zgłoszą bym usunął to tak zrobię. Oczywiście nie tak łatwo - najpierw tydzień namawiania, żeby podesłali własną propozycję zdjęcia :D Zresztą zdjęcie wymieniam od ręki. Wystarczy mi je wysłać lub podesłać linka. Ja się już nim zajmę i gitara.

Wzorowy z Ciebie redaktor Kocie! :D

jopq - 2008-05-14, 02:00

Moje też mógłbyś usunąć. Chociaż teraz to może poczekaj, bo zgłosiłem naruszenie regulaminu googlepages :P Ciekawe czy podejmą jakieś kroki :D
bad_mojo - 2008-05-14, 02:07

Można próbować nieskutecznie. W prawie amerykańskim był chyba taki precedens dotyczący tzw. "star wars kid". Powiem tylko tyle, że to nie on umieścił ten film w necie. :]
http://www.youtube.com/watch?v=HPPj6viIBmU

alicecooper - 2008-05-14, 02:21

kocie coś podejrzewam że chodzi ci o twoje zakapturzone zdjęcia :P

no wiec nic z tego

bo prawo chroni wizerunek osób

a ty nie jesteś tam rozpoznawalny

vilumisiek - 2008-05-14, 11:32

I co? Cieszysz się konfidencie z tego?

Dziękuję także Soulowi, który zgodził się podesłać aktualne zdjęcie.

vilumisiek - 2008-05-14, 11:44

dobrychemik napisał/a:
A propos wyglądu: proszę o podanie trzech przykładów "prawidłowego" wyglądu gomokowca. Może wybierzemy naszego wizualnie stuprocentowego gomokowca. Czekam na Wasze głosy :)


- Powinien nosić słuchawki w uszach bądź okulary albo i czapkę
- Powinien zawsze trzymać piwo przy sobie ale pod stołem
- Do południa wyglądać jakby dopiero wstał z łóżka

:wink:

zukole - 2008-05-14, 14:28

Twój post z forum rzeszowskiego klubu gomoku, renju i pente.

vilumisiek napisał/a:
RÓWNIEŻ ZACHĘCAM DO KAPOWANIA INNYCH! :D


Fakt, że wypowiedź wyrwana ale sam chciałeś :P

P.S Mojego zdjęcia pewnie nie usunąłeś :roll:

vilumisiek - 2008-05-14, 14:34

Chętnie zamienie! :wink:
angst - 2008-05-14, 15:07

vilumisiek napisał/a:
Powinien nosić słuchawki w uszach bądź okulary albo i czapkę
- Powinien zawsze trzymać piwo przy sobie ale pod stołem
- Do południa wyglądać jakby dopiero wstał z łóżka


Miał być chyba opis gomokowca, a nie studenta uniwerku mieszkającego w akademiku :]

Pozdrawiam

Angst

jopq - 2008-05-14, 15:19

Usuń moje.
spavacz - 2008-05-14, 15:23

alicecooper napisał/a:
kocie coś podejrzewam że chodzi ci o twoje zakapturzone zdjęcia :P


Fajnie na nich wygląda, jak gangster.

A co do wyglądu gracza gomoku to jak widzimy nie ma większego znaczenia. Taki Fracass na fotce wyszedł na luzaka a my wszyscy myśleliśmy pewnie że to jakiś koleś postury Alexa a grają na podobnym poziomie...

ermijo - 2008-05-14, 18:11

vilumisiek napisał/a:
Usunąłem zdjęcia: Chemika, Deina, Igi, Ermijo na ich własne prośby lub pośrednio.

Nie zrozumieliśmy się = chciałem po prostu wysłać aktualne :-)
Doszło ???

maestro - 2008-05-14, 19:05

alicecooper napisał/a:
coś podejrzewam że chodzi ci o twoje zakapturzone zdjęcia


:)

alicecooper napisał/a:
ty nie jesteś tam rozpoznawalny


Jak to nie? Każdy mnie rozpozna.

vilumisiek napisał/a:
- Powinien nosić słuchawki w uszach bądź okulary albo i czapkę
- Powinien zawsze trzymać piwo przy sobie ale pod stołem
- Do południa wyglądać jakby dopiero wstał z łóżka


W sumie wszystko się zgadza.

vilumisiek - 2008-05-14, 19:23

Doszło doszło. Ale chciałeś, żeby tamtą usunąć i dać nową. Na razie tylko usunąłem - chyba doszło :wink:
vilumisiek - 2008-05-20, 21:14

Nowy wstawiony, stary powrócił, kolejny w budowie -> filmy z Łasku.
jutago - 2008-05-20, 21:29

gram krótko i sie mało znam na gomoku ;/

i mam pytanie

o co chodzi z tą baza debiutów na stronie,bo na razie nie działa i nie wiem co to jest

vilumisiek - 2008-05-20, 21:32

Będzie to biblioteka openów, podstawowych ich otwarć i propozycje swap2 do zbalansowania ich lub zamienienia we własny schemat.

Adifek ma coś takiego tylko, że strasznie ubogie. Na dodatek open Zakona nazwał moim bytomskim.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group