Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

Działalność Stowarzyszenia - List do Mafa, pana Marka Futregi

bmac - 2008-06-10, 19:02
Temat postu: List do Mafa, pana Marka Futregi
W dniu dzisiejszym, po konsultacjach, wysłałem mail do pana Marka Futregi, z prośbą o przywrócenie Renju i Pente na Kurniku. Staraliśmy się zaakcentować wszystkie ważne aspekty naszej działalności i negatywny wpływ na PSGRiP, nasze plany i zamierzenia takiej sytuacji. Mam nadzieję, że nasze argumenty przekonają pana Marka, naszego pierwszego i jedynego Honorowego Członka, co do zmiany stanowiska.
Proszę o dopisywanie poniżej Waszych listów z poparciem stanowiska Zarządu, potrzebujemy Renju i Pente na Kurniku,
potrzebujemy też Waszego wsparcia. Nasz list będzie silniejszy Waszą akceptacją.

bmac

bmac - 2008-06-10, 22:53

.... czy naprawdę tak trudno zrozumieć o co chodzi ?? Zależy mi na przywróceniu Renju i Pente na Kurniku...., bezsensownej złośliwości nie akceptuję. A Mojo nie miał racji, proszę do tematu
s3v3n - 2008-06-11, 10:25

w pelni popieram taka forme rozwiazania problemu, mysle, ze interwencja zarzadu u mafa ma wieksze szanse powodzenia niz jakies spamowanie mu skrzynki.. obawiam sie jedynie ze te szanse wciaz moga byc na poziomie zblizonym do 0:/
angst - 2008-06-11, 10:33

Oczywiście popieram, chyba wszystkie moje argumenty znalazły się w tym liście ;)

Gomoku, Renju i Pente!

Pozdrawiam

Angst

Muchal - 2008-06-11, 17:23

ja również popieram, może bardziej wymowny będzie list normalny a nie e-mail? chociaż to może już podchodzić pod groźbę...
amiga_500 - 2008-06-12, 10:37

Panie Marku KURNIK jest jak wielki tort . Masa jest łatwa do zrobienia i niedroga ale to dodatki i upiększenia decydują w sklepie czy go kupimy .Jeśli widzi Pan swoja przyszłość z kurnikiem to nie tędy droga.
bmac - 2008-06-12, 18:29
Temat postu: niestety, smutne realia... to list wysłąny do Mafa
Szanowny Panie Marku,

Od kilku dni na liście gier dostępnych na Kurniku nie można niestety znaleźć Renju i Pente. Nauczeni doświadczeniem i znając Pana od kilku lat domyślamy się, że nie stało się tak bez powodu. Jednocześnie chcielibyśmy Pana prosić, w imieniu członków Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente, o przemyślenie jeszcze tej kwestii i, o ile to możliwe, przywrócenie tych gier.

Zdajemy sobie sprawę, iż Renju i Pente nie należą do najpopularniejszych gier na Kurniku, często anulowane były turnieje oficjalne, a zwolenników tych gier nie liczy się w setkach. Z drugiej strony każda z tych gier ma dość stałą, ale jednocześnie wierną grupę graczy, z których część należy do naszego Stowarzyszenia.

Chwalimy sobie dotychczasową współpracę i wzajemne wsparcie, wynikające z wzajemnej sympatii, a także wspólnej pasji - zamiłowaniu do gier, ich promocji. Jest wiele serwisów z grami, jednak zawsze Kurnik w największym stopniu wpisywał się w nasze oczekiwania co do kształtu takiego serwisu, gwarantując kompleksowy dostęp do naszych gier statutowych (i oczywiście innych). Oficjalnie nie możemy promować żadnego z serwisów (chociaż spotykaliśmy się z takimi oskarżeniami, nawet ze strony swoich członków), ale nie jest tajemnicą, iż praktycznie wszystkie rozgrywki odbywające się on-line pod auspicjami Stowarzyszenia przeprowadzane były (i mamy nadzieję, że będą) właśnie na Kurniku. Wszystko, co wspomniane powyżej, złożyło się na jednogłośne przyznanie Panu honorowego członkostwa w Stowarzyszeniu.

Ze zrozumieniem traktowaliśmy wszelkie zmiany wprowadzane przez Pana na Kurniku, zarówno dotyczące kwestii technicznych (jak np. długość nicków) czy organizacyjnych (jak np. likwidacja niektórych turniejów). Niestety, całkowite usunięcie Renju i Pente z Serwisu to dla Stowarzyszenia prawdziwy cios i krok niezrozumiały, naprawdę dzieciaki są zszokowane.

Jest to, z naszego punktu widzenia, usunięcie 40% pola działania naszego Stowarzyszenia, które działa oczywiście w realnej rzeczywistości, ale ze względu na kilkuosobowy w zasadzie sponsoring i malutkie składki na co dzień praktycznie działa w Internecie, czyli na Kurniku. Mamy dość ograniczone możliwości z kilku powodów. Jednym z nich jest z założenia dość niszowy charakter naszych gier, co także powoduje, iż zainteresowania na dłuższą metę naszymi rozgrywkami przejawiają dzieciaki z różnych części Polski, zazwyczaj nie realizujący sie w w innych dziedzinach sportu.
Ale naturalną droga postępu w naszych grach po kolejnych stopniach gomoku: po standarcie poprzez pro, long pro, swap 1 i swap 2 jest Renju. To naprawdę gra światowa, w naszych pierwszych MMP uczestniczył Mistrz Świata, a teraz praktycznie drzwi się zatrzaskują ... Gomoku i co dalej?
A Pente, w Pente jesteśmy, o dziwo w pierwszej trójce na świecie, po Amerykanach i Rosjanach....

Śledząc ewolucję Kurnika każdorazowo staraliśmy się dopasować, w wyniku czego powstała np. taka inicjatywa jak Nowy Turniej Gomoku (co tydzień w piątki o 21:00) - alternatywa dla turniejów oficjalnych. Pojawiły się ostatnio plany stworzenia podobnego turnieju dla Pente (w niedługim czasie również Renju) - z oczywistych względów niemożliwe do wdrożenia. Upada jednocześnie inicjatywa szkółki Pente (miała wystartować po wakacjach) - podobna szkółka dla Gomoku sprawdza się i funkcjonuje od kilku lat. Przed rozpoczęciem fazy play-offs przerwana została Internetowa Liga Pente. Pamiętać należy, iż Kurnik odwiedzają również gości zagraniczni, co jest chyba informacją pozytywną (biorąc pod uwagę inicjatywę Playok i tłumaczenie strony na kilkadziesiąt języków), m.in. nasi przyjaciele z Czech. Właśnie Kurnik jest serwisem, na którym rozgrywana jest Euroliga Gomoku oraz Euroliga Renju, w których to rozgrywkach uczestniczą gracze z Polski, Czech, Węgier, Rosji, Szwecji, Słowacji, Słowenii, Rumunii czy Finlandii.
Większość naszej działalności statutowej, propagandowej na większa skalę, opieraliśmy na podstawowych założeniach wykorzystywania każdej możliwości zwiększenia popularności, ale filarem było działanie na Kurniku, NAJLEPSZYM i najbardziej znanym serwerem internetowym, gdzie dotychczas, o ile pamiętam królowała Pańska dobra wola stworzenia Takiej platformy dla gier i zabaw dla młodzieży, w której byłoby miejsce dla wszystkich, także naszych, mniej popularnych gier....
Usunięcie z listy dostępnych gier Renju wymusi likwidację (bądź przeniesienie do innego serwisu) różnego rodzaju rozgrywek, a nie będziemy ukrywać, iż w tej sytuacji boimy się również o Gomoku.

Podziwialiśmy zawsze Pana zapał i praktycznie altruistyczne podejście do szerokiej gamy gier, oferowanej na Kurniku dla nieograniczonego grona, bez żadnych opłat i skomplikowanych wymagań. Zdajemy sobie sprawę, iż Serwis jest Pana własnością i może Pan na nim wprowadzać takie zmiany, jakie wydają się Panu słuszne czy konieczne. Wiemy jednocześnie, że nie pozostaje Pan obojętny na argumenty, stąd nasz apel o pozytywne rozpatrzenie naszej prośby i przywrócenie Renju i Pente na Kurniku (być może nawet jako odrębnych gier, a nie w dziale "kółko i krzyżyk", jak do tej pory). Nie jest tajemnicą, iż nasze Stowarzyszenie nie posiada własnego serwisu z grami, jesteśmy niestety zbyt ubodzy, ale liczymy, iż likwidacja Pente i Renju na Kurniku nie miała na celu zmobilizowania nas do stworzenia takowego, bądź przeniesienia się na inny serwis, co w naszej ocenie przyniosłoby jedynie obopólną stratę.

Licząc na pozytywny odzew z niecierpliwością oczekujemy na odpowiedź.

W imieniu członków Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

Maciej S.
Prezes Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

wraz z Zarządem Stowarzyszenia
i grupą aktywistów

PS.: Jestem do Pańskiej dyspozycji pod telefonem 0601-******, email: maciejs.@******.pl gdyby okazało się , że mimo wszystko waha się Pan przed spełnieniem Naszej prośby. Jestem gotów spotkać się z Panem, nawet u Pana, jeśli zechciał by Pan poświęcić chwilkę czasu na bliższe rozpatrzenie naszej sytuacji.

bmac - 2008-06-12, 18:32
Temat postu: ... a to odpowiedź, lakoniczna....
Witam,

Przykro mi, ale przywrócenie renju i pente nie wchodzi w grę.
Na stronach pomocy/faq Kurnik znajduje się wyjaśnienie powodów
(utrzymywanie mało popularnych i nieperspektywicznych gier jest
kosztowne i kłopotliwe).

Nie traktowałbym jednak tego zdarzenia jako tragedii, bowiem istnieją
specjalistyczne
serwery tych gier i jeśli istnieje autentyczne zainteresowanie nimi, to będzie
mogło dalej kwitnąć i to na lepszym gruncie.

pozdrawiam,
Marek Futrega

... cóż przyjazne zainteresowanie pana Marka naszym Stowarzyszeniem chyba się skończyło. Piszę to ze smutkiem, gdyż miałem nadzieję, płonną jak widać na porozumienie chociaż do końca roku, koledzy z Zarządu i nie tylko wybili mi to z głowy.... cóż, zawiodłem Was, ale zupełnie nie spodziewałem się ciosu z "tej mańki". A z całego listu najbardziej podoba mi się określenie "...lepszym gruncie." Coś z prawdy w tym jest.... nie mamy jak widać, dobrego wpływu na sprawy na Kurniku, nawet nazwa gomoku zniknęła..... to się nazywa może komercjalizacja? Ciekawym określeniem jest też kosztowność i kłopotliwość..... szkoda słów, ekhhh

bmac


Chaosu - 2008-06-12, 20:03

. . .Zawsze lubiłem tą dynamikę gry na kurniku... A może jak MAF już przebuduje kurnik to podzieli się z nami starym kodem? : )
spavacz - 2008-06-12, 21:50

Prezesie, nie zawiodłeś nas - Maf jak sobie coś postanowi to się tego trzyma. A jeśli chodzi o tą całą kłopotliwość to sam mógłbym zrobić zamianę javy na flasha, niech mi tylko da sprzęt.
dobrychemik - 2008-06-12, 21:54

Małe sprostowanie: nie tylko "dzieciaki" grywały w pente.
Muchal - 2008-06-12, 22:02

a ja nadal nie rozumiem nazwy kółko i krzyżyk, takie pytanie gdzie tam do jasnej ciasnej jestr krzyżyk?:)
maestro - 2008-06-12, 22:15

Muchal napisał/a:
gdzie tam do jasnej ciasnej jestr krzyżyk?:)


Krzyżyk to Maf postawił na renju i pente :]

Peaceman - 2008-06-13, 08:16

http://www.renju.net/blog/index.php?showtopic=1164
angst - 2008-06-13, 09:54

No to jesteśmy uratowani :) Attila ma spróbować skontaktować się z Mafem i przekonać go do przywrócenia gier :]

Pozdrawiam

Angst

spavacz - 2008-06-13, 09:59

Nie chcę nic mówić, ale jeśli Maf nie współpracuje z PSGRiP to nagle z RIF-em też nie zacznie.
BlueMan - 2008-06-13, 18:58

niech k....... ta pita maf odda kase wszystkim co sie skladali na serwer wraz z odsetkami za ten czas ....
vilumisiek - 2008-06-13, 23:36

angst napisał/a:
No to jesteśmy uratowani :) Attila ma spróbować skontaktować się z Mafem i przekonać go do przywrócenia gier :]


A kimże jest Attila, żeby w odruchu swej łaskawości wstawiać się za nami? Czy posiada taki wpływ na właściciela polskiego serwera, że ten nie słuchając setek Polaków posłucha madziara? Maf to taki polski Webb co daje i odbiera... MTD

maestro - 2008-06-13, 23:51

A moim zdaniem głos obcokrajowców i organizacji ponadnarodowej mógłby sie liczyć bardziej niż zdanie PSGRiP-u. Chociaż wątpię, że to coś zmieni.
fo_lou - 2008-06-14, 08:34

vilumisiek napisał/a:
Maf to taki polski Webb co daje i odbiera...


Ja rozumiem Mafa. Zlikwidował gry, w które rzadko ktokolwiek grywał. Kurnik to nie tylko serwer z gomoku, renju i pente. Zauważcie, że jest masa innych gier, które cieszą się większym powodzeniem. Po co zaśmiecać miejsce czymś, co nie jest używane?

dobrychemik - 2008-06-14, 08:39

Moim zdaniem głos PSGRiP nic nie znaczy, skoro samo Stowarzyszenie przyznaje w liście, że jest tylko grupką "dzieciaków". Myślę, że czeka nas poważna dyskusja na temat czym jest i czym powinno być Stowarzyszenie. Ale to już nie w tym temacie.
bmac - 2008-06-14, 09:12
Temat postu: cóż mam powiedzieć...
.... jeśli naprawdę do tego tylko sprowadzasz problem, to odczuwasz to w charakterystyczny sposób. Największym dzieciakiem jestem Ja, to oświadczam publicznie...., a cztery lata temu, gdy Stowarzyszenie powstawało wszyscy byliśmy o 4 latka młodsi (oooooO, jakie piękne czasy!) a dobrej energii i nadziei też było chyba więcej. Poruszenie aspektu "dzieciaków" miało na celu zupełnie coś innego....
W sumie najgorsze w tym wszystkim jest to, że Maf uczynił likwidację zupełnie bez konsultacji ze Stowarzyszeniem, ja przynajmniej nic o tym nie wiem. Tym samym, to w zasadzie przekreśla dotychczasowy, wysoki poziom współpracy i nie jest to dobry prognostyk na przyszłość. Postaramy się odbudować wzajemne zaufanie i spokojnie, jeszcze raz doprowadzić Nasze wzajemne stosunki do dobrego, przyjacielskiego poziomu.... Jak to zrobimy? Życie pokaże....

bmac

PS.: a temat Stowarzyszenia jest nadal i nieustająco aktualny, chcesz go poruszyć? do boju, będę Ci kibicował, a także pozytywnie energizował, czemu nie....

Muchal - 2008-06-14, 12:14

A może by zaproponowac chociaż Mafowi żeby renju i pente były jako odmiany gomoku ? w sensie ze jeden ranking i w ogóle? co o tym sądzicie, żeby to już na stołach ggracze uzgadniali w co grają - gomoku, renju czy pente? może jest to też sposob na popularyzacje tych gier?
spavacz - 2008-06-14, 12:16

Hmm, to chyba jednak kiepski pomysł. Wg mnie można by zrobić taki system jaki jest na DSG - jeden pokój i są tam dostępne wszystkie gry.
zukole - 2008-06-14, 13:00

Skoro w renju, pente ilość osób grających spada, to czemu takie warcaby ( tajskie, włoskie, 12x12, amerykańskie i czeskie )
w które rzadko kto gra pozostały ?
Tłumaczenie mafa jest śmieszne.

alicecooper - 2008-06-14, 17:33

spavacz napisał/a:
jeden pokój i są tam dostępne wszystkie gry

proponowałem Mu to juz jakis czas temu,
niestety to co się dzieje na kurniku wygląda mi na pewne celowe działania ;/

amiga_500 - 2008-06-14, 21:48

Jak dla mnie to maf albo szykuje kurnik do sprzedaży albo co bardziej prawdopodobne dawno to zrobił a on sam robi za pozoranta . Pod pozorem nieopłacalności albo innych bzdur likwiduje się to co jest śmietanką na torcie zwanym kurnikiem i będzie sie dalej likwidowało więc sie zukol nie martw że to niesprawiedliwe. Zmiany będą powolne bo kurnik to jednak pewna tradycja ale nadejdzie dzień że wszystkie dodatki powrócą a nawet więcej jednak tylko po zapłaceniu pewnej daniny na konto konsorcjum zwanym play ok. Jak napisał maf o kresce Obecne zasady -- dopuszczanie tylko znaków i cyfr -- są de facto standardem w serwisach internetowych. tak napisze i potem Obecne zasady -- opłaty za dodatkowe możliwości -- są de facto standardem w serwisach internetowych. :cry: Obym sie mylił bo grę w kółko i krzyżyk :D i gry karciane lobie na kurniku bo był zawsze najlepszy i oby taki pozostał.
ktoś na tym forum gdzieś napisał ze byłby czas na własny serwer z grami i zamiast pisać listy do mafa zacznijcie dyskusje na ten temat. jeśli realizacja takiego pomysłu trwała by dwa albo i trzy lata to ten czas kiedyś minie a programy zostaną na zawsze.

Karol G. - 2008-06-14, 22:41

Jeżeli zależy wam na przywróceniu tych gier na kurniku to uważam, że wasze działania mogłyby być trochę bardziej przemyślane. Według mnie lepszym pomysłem byłoby wcześniejsze skonsultowanie się na przykład z Czechami, Estończykami, Szwedami, Rosjanami i napisanie takiego listu takiej petycji pod którą wszyscy by się podpisali. Czyli, że podpisują się pod listem np. PSGRiP czeska federacja gomo i renju, do tego załóżmy Ants, który w światku renju coś znaczy, paru danowców z Rosji (taki Francass, Beerliker czy ktoś z Tiumenu sądzę, że by poparli taką inicjatywę a przez fora można się z nimi kontaktować). I do tego jeszcze RIF mógłby się ustosunkować. Sądzę, że to miałoby dużo większy wydźwięk - tak to wygląda, że ta zmiana poruszyła jedynie garstkę (max 50 osób), więc z taką grupą można się nie liczyć :-) a mieszanka międzynarodowa, to już nie taka prosta sprawa zwłaszcza jak są zorganizowani w jakieś stowarzyszenia, które współpracują ze sobą.

Co do formy listu to jest on trochę takim bełkotem i już na pewno jest za długi. Jedna prośba a prawie książkę napisaliście. Mi ton wypowiedzi trochę się też nie podoba.

Co do argumentów to w moim odczuciu zabrakło np. takiego, że mnogość gier pochodnych i trudniejszych od najpopularniejszych przyciąga dobrych graczy. A zawsze jest lepiej jak jest wyższy poziom, bo jest to z pożytkiem dla wszystkich: dobrzy gracze konkurują ze sobą i jednocześnie ciągną innych do góry. Przykładowo Rosjan czy Skandynawów za bardzo nie jara gomoku. Oni grają w renju, w które gra cały świat. Gomo jest przez nich nazywane 'free renju' i służy do nauki podstawowych chwytów. Racja, organizują turnieje gomoku ale nie mają one rangi porównywalnej z turniejami w renju. Odcięcie dostępu do renju i pente stwarza duże szanse na odpływ tych graczy, bo siłą rzeczy grali też w gomoku. Dla najlepszych gomoku nie jest atrakcją, która ich przyciągnie.

A pente na kurze było tak na prawdę wylęgarnią dobrych graczy. Bo przede wszystkim mieli dobry grunt do nauki co owocuje tym, że Polacy są wysoko notowani. Ale tu zagraniczniaków było jak na lekarstwo.

Dla mnie największą stratą jest to, że nie ma statystyk po tych grach. Niektóre gry miałem ciekawe i czasami warto byłoby do nich wrócić w celu analizy. W końcu to nasz wkład był.

Gry typu gomoku, renju, pente czy go nie są zakorzenione w polskiej tradycji. One do nas trafiły dosyć niedawno (lata 70-80?). Jak się powie warcaby czy szachy, to każdy wie o co chodzi. Jak się jednak okazuje, największą popularność na świecie ma go (chyba z 60 mln ludzi na świecie w to gra). Może w polskich realiach jeśli chce się zdobyć popularność dla tych gier trzeba dać im złapać drugi oddech. Ludzie z krajów byłego demoludu chętnie grają w gry logiczne więc jest do dobry grunt do popularyzacji.

No i jeżeli PSGR&P jest aż tak mocno związane z kurnikiem, to może warto się zapytać o przyszłość by nie obudzić się z ręką w nocniku jak np zniknie swap. Nikt chyba nie umie czytać w myślach i nie wie, co adminowi chodzi po głowie. Chyba w takich wypadkach stabilność i przewidywalność jest mile widziana.

Mnie na przywróceniu tych gier już nie zależy, bo nie cenię sobie serwisów, które są nieprzewidywalne i nie informują swoich użytkowników o planowanych zmianach. Gomoku i jego przyszłość na kurniku jest mi obojętne bo mnie ta gra już nie jara a zadomowiłem się już na innym serwerze.

@amiga_500:
Większym problemem od sklepania programu są chyba sprawy finansowe a mianowicie serwer i łącze, które trzeba opłacać niestety co miesiąc. Maf robiąc kurnik podjął ryzyko, wywalił chyba trochę kasy na starcie z własnej kieszeni. Teraz mu się to zwróci, bo kurnik na chwilę obecną jest wart krocie.

alfons - 2008-06-14, 22:51

Może nie mam racji, ale wydaje mi się, że Wasze starania nie mają sensu. Przepraszam jeżeli kogoś uraziłem, moim zdaniem pokażecie tylko, że jest was wielu. A Pente i Renju zniknęło na zawsze, oby nie było tak z gomoku a obawiam się może być.
dobrychemik - 2008-06-14, 22:56

Gomoku na pewno nie zniknie, bo zawsze tam są gracze, a w porywach bywa ich i ponad 400 jednocześnie. To sporo.
Chaosu - 2008-06-14, 23:08

. . .Jak sobie wyobrażę że jestem MAFem to wiem że te gry nie wrócą, trzeba się zastanowić nad alternatywą. Co do początków kurnika, to (pomijając wersje testowe) kurnik to pierwotnie były gry na polboxie, zgadywać można, że po (studenckiej) znajomości.

profit napisał/a:
z Tiumenu sądzę

. . .Myślałem, że należy pisać „z Tiumenii”.

alicecooper - 2008-06-15, 00:38

miejsce na serwer znalazłem

teraz jest to kwestia napisania

jakiś czas temu kontaktowałem się z kimś kto cos takiego zaczął, ale jakie będą rezultaty to nie wiem

nie jest to wcale takie proste

jesli znacie kogoś kto by się tym zainteresował to zapraszam do dyskusji

templar - 2008-06-15, 11:46

profit napisał/a:
Miasto nazywa się Tiumeń (po rosyjsku: Тюмень). Więc ja powiem, ten typ pochodzi z Tiumenu. Ale o polskim i gramatyce mam gówniane pojęcie więc mogę się mylić. "Tiumenu" mi ładniej brzmi.

A nie "z Tiumenia" (Olsztyn - z Olsztyna, Katyń - z Katynia)? Tak by mi logika podpowiadała, ale też średnio się znam. Może jakiś polonista się wypowie?

profit napisał/a:
Nie ma co jeździć po Mafie jak po łysej kobyle, za to, że nie dał wam odpowiedzi, która by was satysfakcjonowała. To chyba kurnik połączył was wspólną pasją więc mimo dezaprobaty do jego stanowiska szacunek mu się należy.

Popieram. Było, minęło, trzeba żyć dalej - znaleźć jakiś inny serwer i dalej rozwijać pasję. :)

templar

soul_reaper - 2008-06-15, 12:53

Ja tam i tak jestem zaskoczony iloscia slow jakie mafowi zechcialo sie do Was (Nas) naskrobac. Spodziewalem sie raczej odpowiedzi bardziej w stylu mafa czyli:

Dzieki za informacje.
M.

Kurnik juz od dluzszego czasu ewoluuje, ale jak dla mnie z zupelnie niewlaciwym (z punktu widzenia gracza) kierunku. Widac taki jest zamysl wlasciciela i mozemy sie z tym jedynie pogodzic lub zareagowac jak normalny konsument i kupowac na innym straganie ;-)

bmac - 2008-06-17, 16:45
Temat postu: no cóż...
... likwiduję WSZYSTKIE powyższe posty nie na temat, co za dużo to i ja nie chcę
...... o wyższości jednego nad drugim z -ą i -ę z całą tą specyficzną kolorystyką proszę sobie otworzyć temat w HP, tam prawie wszystko przechodzi....

pozdrowienia

bmac

maestro - 2008-06-17, 19:42

Czy zamiast likwidować nie lepiej było wydzielić taki temat w HP i tam przenieść część dyskusji? :|
Chaosu - 2008-06-17, 22:01

. . .Popieram, wiem że moderatorzy mogą dzielić i łączyć więc dlaczego kasować, zwłaszcza tak użyteczne posty?
bmac - 2008-06-17, 23:03

... użyteczne, ciekawe naprawdę

faktycznie przepraszam, tak zrobiłem poprzednio, tak też zrobię następnym razem.... cofnąć niestety nie mogę

bmac


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group