Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

Strona Internetowa Stowarzyszenia - Czy na stronie powinny być programy do gry?

alicecooper - 2008-08-08, 14:55
Temat postu: Czy na stronie powinny być programy do gry?
zastanawiam się poważnie czy nie umieścić programów do pobrania

jest kilka opcji "za"

1) można zagrać z jako takim przeciwnikiem (na najwyższych poziomach zdarzają się programom ciekawe ruchy)
2) można analizować gry
3) można podnieść poziom gry (szczególnie mniej zaawansowani)

niestety jest jedna sprawa "przeciw"

1) mogą te programy wykorzystać oszuści

prosiłbym o głosy w dyskusji i odpowiedzi w ankiecie

alicecooper - 2008-08-08, 15:00

pierwszy głos lutalka - pozwolił mi wkleić swoje wrażenia na gorąco
lutalek napisał/a:
-jestem za

-nie korzystałem nigdy z programów i nawet jak zmieścimy je na stronie to tego nie zrobię, nawet nigdy nie grałem z kompem

-natomiast jak ktoś będzie chciał to mu i tak nie utrudnisz nie umieszczając, znajdzie sobie gdzie indziej, co to za problem w google wklepać, przeciętnie inteligentny kretyn da sobie rade

-podobno niektórzy gracze podnieśli swoje umiejętności dzięki grywaniu z progiem, nie umieszczenie tego wiele nie zmieni, owszem może znajdą się jacyś potencjalni adepci gomoku którzy od razu swe pierwsze kroki skierują do programów i wykorzystają to w necie ale to wg mnie będzie mały odsetek ogółu

-ponadto przecież programy piszą ludzie, nawet jak ktoś gra w lidze progiem, to wystarczy wysilić orzeszka i go pokonać, nie ma programu doskonałego, każdy da sie pokonać, może dzięki temu wygrywać będą tylko ci którzy są naprawdę dobrzy (lepsi od progów)

-a jeżeli w rozgrywkach będą królować gracze progami to co za znaczenie czy umieścimy linka na stronie czy nie, będzie chciał grać fivem to sobie i tak ściągnie

-zmierzam do tego że ci którzy to robili lub robią już na to dawno wpadli i nasz link nie pomoże ani nie zaszkodzi temu procederowi

-oczywiści istnieje obawa że wielu tych progów jeszcze nie zna i po umieszczeniu linka masowo zaczną je wykorzystywać, liczę jednak że nawet jak się tak stanie to po jakimś czasie ludzie zaczną ogrywać te progi, wyzwolimy w nich taką sportową złość i wole walki, co powinno podnieść poziom gry wszystkich członków stowarzyszenia, a więc rozwój a do tego zmierzamy ponoć

zukole - 2008-08-08, 17:18

Nie.

Jak komuś to potrzebne to pewnie ma albo sobie znajdzie - trudno nie jest, więc publiczne zamieszczanie przez gomoku.pl nie jest potrzebne.

Karol G. - 2008-08-08, 17:41

Oczywiście, że umieścić. Za poważnie podchodzi spora część do gier via net.
spavacz - 2008-08-08, 18:14

Tak.

Dredd - nie każdemu chce się szperać po necie żeby wyszukiwać coraz to nowsze progi, a tak to dzięki Alicowi będzie wszystko w jednym miejscu.

amiga_500 - 2008-08-08, 22:36

Jeśli będzie to zamieszczane w dziale dostępnym tylko członkom stowarzyszenia to tak.
dobrychemik - 2008-08-09, 23:33

Powinny być dostępne. Programy do szachów można sobie kupić w sklepie i czy to znaczy, że nastąpił kres szachów na świecie? Dobry gracz wygra z Fiverem, a początkujący lub średniak może się czegoś nauczyć.
jopq - 2008-08-10, 00:50

W sprawnym oszukiwaniu zdobycie programu jest najmniejszym problemem.
aaru - 2008-08-11, 10:47

Zamieścić
templar - 2008-08-11, 12:43

Również jestem za.
maestro - 2008-08-11, 17:20

Ja także popieram. W ćwiczeniu z programami czy używaniu ich jako pomocy do analiz nie ma przecież niczego złego.
teletombola - 2008-08-29, 09:16

a potem ryczycie ze na ofie graja progami, niestety 90 % ułomów i dzieci neostrady nie potrafią sami tego znależć ale jezeli im to ulatwiacie to potem nie ryczcie ze nimi grają, bo moze robia to aby sie czegos nauczyc.. LOL
maestro - 2008-08-29, 10:21

Ci, którzy dotychczas grali/grają progami, znaleźli je sami. Zaś ci, którzy teraz nie potrafią znaleźć, to pewnie nie będą w stanie nawet się nimi posługiwać...

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group