Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

Rankingi i Statystyki - równoległe turnieje

alicecooper - 2008-09-07, 19:38
Temat postu: równoległe turnieje
Do rozstrzygnięcia jest sprawa gry w równoległych turniejach
1) technicznie - można odchodzić od stołów więc jest to do przyjęcia
2) formalnie - był już precedens czyli graliśmy równolegle

ja skłaniałbym się do przyzwolenia na coś takiego
(w szachach gra się symultany wręcz i jest ok)

natomiast do rozważenia są jakieś ograniczenia czy sankcje

chyba największym problemem który możne wyniknąć to przecenienie swoich możliwości
i niezdolność gry w dwóch turniejach naraz (jak to już się zdarzyło jak niektórzy pamiętają)

z drugiej strony może się zdarzyć także w pojedynczym zwykłym turnieju ze ktoś przestanie grać "bo tak mu się podoba"

być może rozwiązaniem było by zawarcie sankcji w regulaminie dla graczy którzy rozpoczną 2 turnieje a ich nie dokończą - np dyskwalifikacja z obu (chyba że niedokończenie było spowodowane wypadkiem losowym)

proszę o wypowiedzi Komisje Rankingową a także wszystkich zainteresowanych

angst - 2008-09-07, 21:17

Generalnie jestem przeciwny graniu równolegle w dwóch turniejach, ale gdybym miał przez to stracić możliwość zagrania w jakimkolwiek turnieju rankingowym, to jednak chciałbym w takiej sytuacji zagrać w dwóch jednocześnie.

Nie powinno być takiej możliwości, aby stracić jakikolwiek turniej ze względu na terminarz. Stowarzyszenie powinno zapewnić możliwość gry w każdym turnieju rankingowym.

Pozdrawiam

Angst

Muchal - 2008-09-07, 21:34

angst napisał/a:
Generalnie jestem przeciwny graniu równolegle w dwóch turniejach, ale gdybym miał przez to stracić możliwość zagrania w jakimkolwiek turnieju rankingowym, to jednak chciałbym w takiej sytuacji zagrać w dwóch jednocześnie.

Nie powinno być takiej możliwości, aby stracić jakikolwiek turniej ze względu na terminarz. Stowarzyszenie powinno zapewnić możliwość gry w każdym turnieju rankingowym.


popieram, ja chce np. grać w gomoku i renju... ale z tego co widzę to nie mogę? :)

alicecooper - 2008-09-07, 21:37

a ja chcę we wszystkie 4 :P
Chaosu - 2008-09-07, 22:58

. . .Też chcę we wszystkie cztery ale wiem jaki będzie rezultat i uważam że nie ma takiego gracza wśród nas u którego nie byłoby widać spadku poziomu gry w takim przypadku, a tego nie chcę : /
maestro - 2008-09-11, 22:05

Pamiętając co się działo w Warszawie podczas Mariasza 2006, to dziwie się, że w ogóle taka propozycja powraca. Sytuacja biegania pomiędzy stołami, gier przegrywanych przez to na czas, bądź oddawanych walkowerami, była kuriozalna i uważam, że nie wolno nigdy więcej do czegoś podobnego dopuścić. Lepiej, jeśli odbędą się równolegle dwa turnieje, gdzie w jednym zagra np 10 osób, a w drugim 12, niż w obu po około 20, ale gry będą stały na znacznie niższym poziomie, a do tego z masą walkowerów oraz dyskwalifikacjami.
alicecooper - 2008-09-12, 02:13

właśnie o to mi chodzi żeby nie dopuszczać do złych sytuacji

ale ja na przykład wszystkie swoje gry grałem uczciwie na mariaszu

myślałem o czymś takim jak ogłaszanie początku rundy przez sędziego i automatyczne włączanie czasu - czy to by nie rozwiązało sprawy?

aaru - 2008-09-12, 06:18

Marek, nie nabijaj postów!
Ja jestem przeciwny równoległym turniejom.

bad_mojo - 2008-09-12, 15:48

Też jestem przeciw równoległym turniejom. Zwłaszcza renju i gomoku.
wicherek - 2008-09-15, 17:05

alicecooper napisał/a:
właśnie o to mi chodzi żeby nie dopuszczać do złych sytuacji

ale ja na przykład wszystkie swoje gry grałem uczciwie na mariaszu


uczciwo to pojecie wzgledne...

Partia ze mna moze i byla uczciwa,ale...

Przez to, ze grales na 2 stolach gra ciagla sie dluzej. Nie trudno sie domyslic, ze w takiej sytuacji wiekszosc zawodnikow podpatrywala nasza gre - BEZCZELNIE uznales, ze mi podpowiadaja, i ze nie gram uczciwie bedac w duzo lepszej sytuacj od Ciebie nie dalem Ci wiec powodu zebys dalej tak myslal i gralem gorzej, bys nie myslal ze znalazlem vcf-a tylko dlatego, ze mi ktos podpowiedzial... to jeden z powodow, dla ktorych o takich zabiegach definitywnie powinno sie podjac wlasciwa decyzje o tym, zeby gra kontynuowana byla zawsze w obecnosci obu graczy przy stole.

alicecooper - 2008-09-15, 18:56

tak się składa ze niektórzy rzeczywiście "komentowali" w ten sposób że były to po prostu podpowiedzi,
czy uważasz że prawda jest bezczelna?
natomiast to było niewłaściwe zachowanie "obserwatorów" a nie Twoje ani moje
i to by był argument za tym żeby ścisłej kontrolować zachowania tych co już nie grają

PS
wicherek napisał/a:
gra ciagla sie dluzej

o ile pamiętam zegar był włączany i w czasie przeznaczonym na grę się zmieściłem

jak różnica czy odchodził bym jeść kanapki na przykład czy grac na 2 stole jeśli tylko mieszczę się w czasie?

aaru - 2008-09-16, 09:30

Turnieje równoległe tak - branie udziału w dwóch (lub więcej) jednocześnie nie.

Chodzi o prestiż. Nie przypominam sobie, by na MMP w Warszawie były osoby grające jednocześnie w renju i gomoku. Turniej renju był na tyle ważny dla uczestników, że nikt chyba nie pomyślał, by zagrać jednocześnie w gomoku.
Rozumiem Marku, że nie sprawia ci problemu granie na kilku stołach (patrz turniej Mariasza: gomoku, renju i backgammon). Innym, a także mnie jednak to przeszkadza.
Mamy problemy z zaprowadzeniem porządku na turniejach, a to powoduje także dodatkowe zamieszanie.
Ja na Mariaszu miałem taki przypadek. Grałem partię gomoku z utratosem, który jednocześnie grał z kimś w renju. Tamta partia na tyle go pochłonęła, że gdy podszedł do mojego stołu zostało mu bodajże 2 minuty czasu na grę. Nawet nie zasiadł do stołu i podziękował. MNIE TAKI TURNIEJ NIE SATYSFAKCJONUJE. Jak przyjeżdżam na turniej, to planuję pograć, a nie zbierać uściski dłoni za nierozegrane partie.

Co innego odejść od stołu by wyprostować nogi, pomyśleć na stojąco/chodząco, itp., a co innego odskakiwać od stołu z grami o randze MP, by powalczyć równolegle w kolejnym turnieju.

alicecooper - 2008-09-16, 18:50

rozumiem i akceptuję Twoje argumenty :) właśnie po to powstał ten temat
angst - 2008-09-16, 21:09

Zgadzam się, że granie turniejów równoległych to kwestia kontrowersyjna i ma wiele minusów, ale jeszcze raz podkreślam, że aby tego uniknąć należy po prostu nie organizować takich turniejów, a nie zabraniać gry w dwóch jednocześnie.

Pozdrawiam

Angst

termin - 2008-09-19, 09:11

alicecooper napisał/a:
rozumiem i akceptuję Twoje argumenty :) właśnie po to powstał ten temat


hm, Marek zaakceptował kogoś argumenty. Świat staje na głowie :) ))

Muchal - 2009-02-23, 17:33

Trzeba coś postanowić. Czy w Krakowie będzie mozna grać i w Pente i w Gomoku standard czy też nie, no i czy Gomoku Standard będzie liczone do rankingu.

Myślę , że w tej sprawie musi się spotkać komisja rankingowa.

wicherek - 2009-02-23, 19:54

No wlasnie, najchetniej zagralbym w obie odmiany.
angst - 2009-02-23, 20:41

Jestem przeciwnikiem dopuszczania jednoczesnej gry w dwóch turniejach (chociaż może to niewątpliwie sztucznie poprawić frekwencję), ale jeśli będzie taka możliwość, to skwapliwie z niej skorzystam :]

Wolałbym jednak wiedzieć wcześniej, to może znajdę chwilę, żeby potrenować sw z magicznym chińskim programem ;)

Pozdrawiam

Angst

maestro - 2009-02-23, 21:07

Kwestia turniejów równoległych jest sprawą ogólną i tu może przydałaby się jakaś ankieta albo ogólna dyskusja.

Natomiast ranking dla gomoku standard to zdecydowanie zakres prac komisji i tutaj potrzeba zorganizować zebranie. Chociaż jeśli mogę przedstawić swoją prywatną opinię to nie jestem zwolennikiem wprowadzania kolejnego rankingu.

vilumisiek - 2009-02-24, 00:08

To ja w takim razie rezygnunję z MP i gram stand :D
maestro - 2009-02-24, 00:55

vilumisiek napisał/a:
To ja w takim razie rezygnunję z MP i gram stand :D


:?: :?: Nie opłaca ci się bardziej grać tam, gdzie partie są liczone do rankingu?

vilumisiek - 2009-02-24, 09:35

A na czym niby polega ta opłacalność? Zresztą żartowałem, trzeba o MP powalczyć :P
maestro - 2009-02-24, 18:32

Po prostu zdziwiłem się, że zachętą do gry w gomoku standard jest dla ciebie nienaliczanie rankingu dla tej gry.
alicecooper - 2009-02-24, 19:40

rank standard nie był liczony do tej pory i pewnie tak to zostanie
alicecooper - 2009-03-03, 21:32

czy KR rekomenduje coś w kwestii turniejów równoległych?

ja byłem i jestem gorącym zwolennikiem grania na 2 ręce :P

ale kiedyś aaru mnie przekonał ze to jednak za wiele ;/
i (z wielkim bólem to mówię) chyba należy oddzielić

jak sądzicie?

angst - 2009-03-03, 22:25

Serce podpowiada grę równoległą, a umysł skupienie się na jednym turnieju. Gdyby przyszło do głosowania chyba wstrzymałbym się od głosu...

Pozdrawiam

Angst

Muchal - 2009-03-03, 22:44

ja jestem za graniem tylko w jednym turnieju.
Chaosu - 2009-03-03, 22:45

. . .I ja za jednym, Kot napisze jakie jest zdanie komisji.
maestro - 2009-03-03, 23:27

Jak już kiedyś pisałem: granie w turniejach równoległych już przerabialiśmy i nie rozumiem jak można w ogóle wracać do tego chybionego pomysłu. Zatem stanowisko Komisji to jednomyślne NIE.
alicecooper - 2009-03-03, 23:37

wracaliśmy bo cześć osób zapisała się na 3 tury
myślę ze zarząd zaakceptuje decyzje KR
i będzie trzeba wybrać

Ece - 2009-03-05, 19:45

Pamiętam Mariasza z graniem równoległym i zdecydowanie nie chciałbym tego powtarzać.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group