Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

Działalność Stowarzyszenia - Popularyzacja - c.d.

dobrychemik - 2008-11-06, 20:58
Temat postu: Popularyzacja - c.d.
Wpadł mi do głowy dzisiaj nowy pomysł na popularyzację naszych gier.

Jak wiecie w niektórych gazetach/pismach/czasopismach znajdują się rubryki poświęcone różnym łamigłówkom. Obecnie najczęściej spotkać można sudoku, ale bywają też bardziej i mniej ambitne (na samym dole skali umieściłbym krzyżówki). A gdyby tak zaproponować redakcjom dostarczanie za darmo łamigłówek dotyczących naszych gier? W ten sposób moglibyśmy dotrzeć do dużej grupy ludzi lubiących pomyśleć. Nie wiązałoby się to z dużą pracą z naszej strony - mamy już bogatą bibliotekę zadań, choć większość z nich jest raczej zbyt trudna dla okazjonalnego gracza. (Domyślam się, że opracowanie zadań łatwiejszych jest mniej pracochłonne niż tych trudniejszych).

Czekam na Wasze opinie.

truskawek - 2008-11-06, 22:33

gazeta woli puścić coś "modnego", łątwego, prostego, komercjalizacja wszechobecna, a To by bylo zbyt Ambitne, ciekawy pomysł lecz chyba gazety w to nie wejdą
s3v3n - 2008-11-06, 22:47

to trzeba popytac w gazetach, a nie pisac ze nie wejda, bo skad mozesz to wiedziec na pewno? wydaje mi sie to ciekawe, ale niech podniesie reke ten, kto ma takie znajomosci w gazetach, zeby moc cos takiego zalatwic :) i chyba niekoniecznie wsrod szeregowych dziennikarzy, ale kogos kto moglby cos w tym temacie zrobic, a nie tylko usmiechnac sie i powiedziec "zobaczymy".
szarlott - 2008-11-07, 10:11

Ja mogę popytać, ale mój zasięg dotyczy tylko Poznania :)
crosslet - 2009-02-10, 11:08

tak jak są porobione różne ruchy i stowarzyszenia na naszej-klasie - może też warto byłoby zrobić to nasze. Ludzie często przeglądają i może akurat komuś by się spodobało
vilumisiek - 2009-02-10, 18:26

Ja konto PSGRiP dawno założyłem ale zapomniałem hasła :P
crosslet - 2009-02-10, 18:43

ale mi nie chodzi o konto, tylko o założenie tak jakby klasy o nazwie stowarzyszenia i wszyscy byśmy się tam dopisali, dużo widziałem takich stowarzyszeń właśnie na NK
wicherek - 2009-02-11, 12:05

to dlaczego jeszcze tego nie zrobiles i nie pozapraszales?;)

fajny pomysl.

Ece - 2009-02-13, 18:44

dobrychemik napisał/a:
Czekam na Wasze opinie.

Moja opinia jest taka, że to całkiem dobry pomysł :) Jest tutaj duże pole do popisu jeśli chodzi o formę, wprowadzenie tego etc. Jeśli dobrze to zorganizować, to mogłoby to przybliżyć Gomoku wielu osobom, które jako takiego Gomoku nie znają i zainteresować ich tą grą. A gazety... Są różne. Ja ostatnio spotkałem się z obrazkami logicznymi, o których nigdy wcześniej nie słyszałem, a które podobno wśród studentów (i studentek ;) ) matematyki są całkiem popularne.

Może niekoniecznie od razu największe gazety muszą dołączać Gomoku do swoich łamigłówek, ale jest sporo mniejszych, lub bardziej wyspecjalizowanych, które mogłyby być zainteresowane ciekawym (i darmowym) dodatkiem.

bad_mojo - 2009-02-14, 14:49

Myślałem o tym kiedyś, ale jest spora różnica między obrazkiem logicznym, sudoku, krzyżówką a gomoku. Tamte się kończy, a z gomoku jest jak z szachami - można najwyżej ułożyć łamigłówkę do postawienia paru ruchów, ale nie ma fajnego efektu końcowego. Kiedyś już był dział szachowy w dodatku stołecznym do Wyborczej, ale chyba z niego zrezygnowali. Ostatnio zrezygnowali (od początku roku) nawet z codziennego garfielda, więc raczej bym nie wieszczył sukcesów, przynajmniej w GW.
grrrr - 2009-02-19, 18:32

Dziwię się ,ze nie ma chyba żadnej książki o gomoku po polsku ?
maestro - 2009-02-19, 20:20

Nie ma, jedynie toczą się dyskusje o jej napisaniu :)
grrrr - 2009-02-19, 20:36

Nie znam się ,ale zadaję pytanie : czy to jest problem napisać książkę o gomoku (jak zna się dobrze tą grę i ma się kontakt z zagraniczną literaturą na ten temat - a przypuszczam,że wiele osób spełnia te kryteria) ?
zukole - 2009-02-19, 20:47

Jak dostaniesz materiały to napiszesz ? :wink:
grrrr - 2009-02-20, 14:01

a jak szacujecie idzie na tym zarobić ? :) moim zdaniem tak...
Ece - 2009-02-20, 21:27

Wydaje mi się, że każdą książkę jest trudno napisać. Przynajmniej dla osób, które na co dzień tego typu rzeczami się nie zajmują.

I moim zdaniem nie ma szans na tym zarobić. Ale na pewno będziemy wspierać tego, kto spróbuje.

grrrr - 2009-02-20, 22:06

ale książki w innych językach na temat np. gomoku są ?
crosslet - 2009-02-21, 15:57

http://nasza-klasa.pl/school/138799
trzeba jeszcze założyć klasę z nazwą i rokiem (albo podac po prostu rok założenia) i można dołaczać, mam nadzieję że kogoś to zainteresuje...

zukole - 2009-02-21, 16:04

http://nasza-klasa.pl/profile/9887100 - czyjego autorstwa?
spavacz - 2009-02-21, 16:17

Vila, pisał przecież wiele razy : )
Podobno zapomniał hasła : )

crosslet - 2009-02-21, 16:18

to konto stworzył chyba Vilu ale zapomniał hasła :)
a tu http://nasza-klasa.pl/school/138799 każdy się może dopisać i możemy prowadzić tę stronę dodając zdjęcia z turniejów itp oczywiście jeśli będzie jakiekolwiek zainetersowanie, samemu nie ma sensu :)

alicecooper - 2009-02-23, 04:20

-jest to problem napisać książkę w ogóle a o gomoku w szczególnosci
-może za parę lat atilla będzie mógł powiedzieć ze zna grę
-literatury praktycznie nie ma
-nie idzie na tym zarobić - teraz ludzie tylko ocr i ściągają z sieci:)

vilumisiek - 2009-02-24, 00:11

Niestety faktycznie trak trafił hasło i trza od nowa wszystko.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group