Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

Pente - Turniej pente z pulą 111 zł

vilumisiek - 2008-11-20, 16:44
Temat postu: Turniej pente z pulą 111 zł
Witam, chciałem zaprosić wszystkich do turnieju ze sporą pulą pieniężną fundowaną przez dwie osoby (nie wiem póki co czy mogę zdradzać personalia więc może później się o tym napisze).

W dobie nudnych turniejów o pietruszkę, rozwlekłych jak papier toaletowy mam zamiar zaprezentować turniej oparty na zasadach pucharowych już od pierwszego meczu! Para finałowa może być pewna sporego podziału puli turniejowej (punktowanie trzeciego miejsce jest uzależnione jest od liczby chętnych, którzy się zgłoszą.

Po okresie niekorzystnych zmian na kurniku pragnę rozpropagować wśród graczy mało uczęszczany serwer, w 100% darmowy z równie intuicyjną obsługą, archiwizacją partii i rankingami dla każdej odmiany gry osobno - jakim jest www.pente.org

Na stołach można w każdym momencie zmieniać możliwość gry pomiędzy mnóstwem odmian pente, connectem6 czy gomoku.

Gramy live (nie turn-based) z ustawieniami 20minut na zawodnika standardowe pente pro, do uzyskania przez przeciwnika 2 punktów przewagi (2:0, 3:1 itd...). Zero litości dla unikających gry. Nie będę się cackał z walkowerami jak Angst by inni nie musieli czekać na takich mało aktywnych typów. Długi czas partii myślę, że gwarantuje wysoki poziom gier. Nic nie stoi na przeszkodzie by mecz w przypadku przedłużania się rozłożyć na dwa dni!

Umawiamy się w tym temacie a wynik zobowiązany jest wpisać zwycięzca chodź może zrobić to również przegrany obok wyniku. Warunkiem uczestnictwa jest rejestracja na www.forum.gomoku.pl , www.pente.org, podanie nicku na jakim będzie się rozgrywać wszystkie mecze.

Parowanie zostanie przeprowadzone po zgłoszeniu się wszystkich chętnych. Brak jakichkolwiek ograniczeń. Nie znasz pente? Zapisz się, to nie boli! Jako, że turniej należy do PSGRiP (chodź nie jest sponsorem) rozstawienie graczy takie jak kolejność MP w Warszawie. Chodzi jednak chyba tylko o prestiż numerków bo w niczym nie przeszkadza, żeby Yoss trafił na Arcziego i odpadł już na początku :P

Niech zwycięży najlepszy! :twisted:

PS. DRAGON ZAPRASZAMY! :)
PS.2 Relacje z meczy na http://vilumisiek.googlepages.com/ ;)
PS.3. Umownie turniej nazwijmy PTP (polskim turniejem pente)

s3v3n - 2008-11-20, 17:38

chetnie wezme udzial. oczywiscie na nicku s3v3n
dobrychemik - 2008-11-20, 19:44

Chętnie zagram. Na nicku... nie pamiętam jaki tam tam. Pewnie coś z chemikiem w nazwie.
angst - 2008-11-20, 20:19
Temat postu: Re: Turniej pente z pulą 111 zł
Zgłaszam chęć gry - nick piotrek401.

Pozdrawiam

Angst

P.S.
vilumisiek napisał/a:
Nie będę się cackał z walkowerami jak Angst by inni nie musieli czekać na takich mało aktywnych typów.

Brak walkowerów nie powoduje żadnych opóźnień. Z niecierpliwością czekam na te rozgrywki pod kątem walkowerów, motywowania ludzi do gry, etc. :) Życzę wytrwałości! :]

vilumisiek - 2008-11-20, 20:57

dobrychemik napisał/a:
Chętnie zagram. Na nicku... nie pamiętam jaki tam tam. Pewnie coś z chemikiem w nazwie.


Poważny turniej, poważne pieniądze. Ktoś zainwestował w was ponad 100zł. Więc się postarajcie! :P

dobrychemik - 2008-11-20, 21:16

Poszukałem i znalazłem: "chemik". "Dobrychemik" tam nie wchodzi, bo za długi.
Karol G. - 2008-11-21, 01:52

Pula nagród (i to do podziału) jest tak śmieszna, że nie warto tego eksponować. Nie deklaruję chęci do gry, ponieważ przyzwyczaiłem się do gry w godzinach wieczorno-nocnych a w dzień zajmuję się innymi rzeczami i prawie na pewno spowalniałbym rozgrywki.

To już w turniejach korespondencyjnych w Pente więcej można wygrać niż w tym.
Granie do pierwszego wygranego seta jest dość ryzykowne, Karl z Zoey'em jak tak grali to rozstrzygniecie nastąpiło chyba w 7 secie?
Rozstawienie na podstawie turnieju gdzie grało 6 osób - nie pij tyle ; ) Już wyciągnij lepiej średnią (ważoną) z rankingów na różnych serwisach + ranking stowarzyszenia. Pomysł takiego turnieju mógłby się spodobać kilku zagraniczniakom - jak to nie jest zabawa tylko dla Polaków/osób z naszej strefy czasowej to napisz na ichnim forum też notkę.

-Karol

vilumisiek - 2008-11-21, 03:08

Czekam na zgłoszenia Arcziego, Aaru, Rodika, Spavacza, Konrada, Yosssa, Utratosa, Wicherka, Deina, Zakona, Jkomda, Chaosu, Bluemana, Dario, Gnozy, 100pera, Minuty i innych :wink:
aaru - 2008-11-21, 08:16

Zagram, nick aaru

Ps. Podaj orientacyjny czas na rundę.

Karol G. - 2008-11-21, 08:59

Napisałem, że nie gram - nie pij w środku tygodnia : )

-Karol

vilumisiek - 2008-11-21, 11:53

Chyba tydzień.
vilumisiek - 2008-11-22, 01:25

Dziwi mnie tak mało osób zapisanych do tej pory. Jeśli zapisze się 16 osób nawet to zwycięzca turnieju rozegra przecież tylko 4 mecze! Więc proszę nie myśleć, że nie będzie na to czasu.
arczi - 2008-11-22, 12:39

piszę się na to :)
dein - 2008-11-22, 12:42

Ja rowniez.
vilumisiek - 2008-11-22, 14:11

Wspaniale. "blaxxx" i "arczi" ? :D
Henry - 2008-11-22, 15:14

Zgłaszam się
yossarian - 2008-11-23, 17:18

Również się zgłaszam. Nick - bonhart
wicherek - 2008-11-23, 17:19

a wiec ja tez zagram.
vilumisiek - 2008-11-23, 18:17

Zapisy do czwartku włącznie.
vilumisiek - 2008-11-23, 23:24

1. vilumisiek - Michał "vilu" Wileczek

2. s3v3n - Mikołaj "s3v3n" Skrzypczak

3. piotrek401 - Piotr "angst" Małowiejski

4. crosslet - Karol "crosslet" Podwyszyński

5. chemik - Oskar "dobry chemik" Michalski

6. aaru - Arkadiusz "aaru" Kokoszka

7. arczi - Artur "arczi" Tamioła

8. blaxxx - Kacper "dein" Klepacki

9. henry_77 - Adam "henry" Harmasz

10. bonhart - Wawrzyniec "yossarian" Andrzejewski

11. wicherek16 - Paweł "wicherek" Wiatrak

12. chaosu - Filip "chaosu" Godlewski


Pozostały 4 miejsca w turnieju. Jeśli obsada się nie zapełni ruszamy w czwartek z koksem :twisted:

dobrychemik - 2008-11-24, 11:39

Z niecierpliwością czekam na kogoś, z kim mógłbym wygrać...
angst - 2008-11-24, 13:06

vilumisiek napisał/a:

Pozostały 4 miejsca w turnieju. Jeśli obsada się nie zapełni ruszamy w czwartek z koksem :twisted:

A jak się zapełni, to kiedy? :]

Pozdrawiam

Angst

vilumisiek - 2008-11-24, 13:25

To wtedy jak się zapełni :wink:
vilumisiek - 2008-11-28, 22:40

Jutro przeprowadzę losowanie par i zaczniemy turniej.
dobrychemik - 2008-11-28, 23:36

Vilu, wiesz... mi wylosuj gracza nr 16...
vilumisiek - 2008-11-28, 23:39

Będzie wideo z losowania :wink:
vilumisiek - 2008-11-29, 19:04

http://vilumisiek.googlepages.com/parowaniaptp
vilumisiek - 2008-12-02, 15:39

Jako, że będzie 3 finalistów zdecydowałem się rozdzielić miedzy nich nagrodę zanim zapadną jakieś ważniejsze rozstrzygnięcia:

1 miejsce - 50zł
2 miejsce - 35zł
3 miejsce - 26zł

Kasa do odebrania w Krakowie na Mistrzostwach Polski Pente.

Karol G. - 2008-12-06, 19:30

Mam pytanie: jak będzie wyglądać finałowa rozgrywka. Sugerując się drabinką to zostaną z każdego poddrzewka wyłonieni zwycięzcy (łącznie będzie ich trzech) i co dalej? Jakim systemem będzie wyłoniony najlepszy z nich?

Btw. komentarze na twojej stronie Michał są wspaniałe, pisz więcej!

-Karol

spavacz - 2008-12-06, 20:18

Myślę że powinien być zastosowany tzw. Round Robin czyli że wszyscy grający w finale muszą rozegrać np. 4 partie ze sobą i liczyła by się ilość zwycięstw, a w przypadku samych remisów zwycięzcami byłoby trzech graczy.

Chyba że Vilu ma coś jakiś inny pomysł, ja tylko sugeruję.

PS. Mam nadzieję, że ten post nie zostanie usunięty jak poprzedni ze względu na to że nie przeczytałem całego tematu...

vilumisiek - 2008-12-07, 00:42

W finale te same zasady co w rundach poprzednich tyle, że każdy z każdym (3 graczy między których zostanie podzielona pula nagród).
vilumisiek - 2008-12-12, 17:04

Yoss - Henry, Arczi - Dein. Czekamy.
arczi - 2008-12-12, 22:11

dein może jutro do południa ?
vilumisiek - 2008-12-13, 00:10

Nie ten tamat! Proszę o przeniesienie :)
dein - 2008-12-13, 13:03

Niestety z powodu awarii serwera nasz mecz nie zostal dokonczony....
vilumisiek - 2008-12-13, 14:29

Przerwana partia (o ile właśnie taka była) musi być rozegrana od nowa. Dsg leży.
vilumisiek - 2008-12-15, 12:01

FINAŁY

Do finałów dostali się dwaj krakowiacy oraz Mistrz Polski. Dwa tygodnie od dzisiaj na rozegranie po jednym meczu z dwoma przeciwnikami dla każdego zawodnika. Zasady rozgrywania meczów nie ulegają zmianie.

s3v3n - 2008-12-15, 12:40

czyli co, jak zremisuje z deinem w pierwszym secie 1-1 to mamy grac dalej, az ktos wygra?
vilumisiek - 2008-12-15, 18:30

Gra się na zmianę do 4:4 normalnie a potem jeden bez rewanżu. Ostatni, 9 set rozpocznie ten kto ma wyższy ranking pente (nie sprawdzałem) w Stowarzyszeniu bo wyniki w ćwierćfinałach i półfinałach mieliście obaj identyczne. Yoss miał gorsze więc z każdym z krakowiaków o ile dojdzie do 5 rundy (9 pojedynek) to będą zaczynać Krakowiacy.
dein - 2008-12-26, 19:29

s3v3n - dein 1:3
s3v3n - 2008-12-26, 19:46

a co bedzie jak ja wygram z yossem, a on z kolei z deinem?
vilumisiek - 2008-12-27, 15:10

Bilans się liczy finałowy. Jeśli taki sam to całoturniejowy. Coś tam po drodze jeszcze może było a na końcu ranking w stowarzyszeniu.
s3v3n - 2008-12-27, 17:11

to troche bez sensu z liczeniem bilansu, bo przeciez wszyscy bysmy mieli taki sam (+4 wygrane gry wzgledem przegranych). a jesli bedzie sie liczyc wieksza ilosc zwyciestw, to wtedy bardziej oplaca sie wygrac 4-2 niz 2-0. dlatego (hipotetycznie ofkorz) jesli yoss wygra z deinem 2-0, to ja mu sie specjalnie podloze 2 razy, zeby ewentualnie wygrac 4-2 i wtedy bysmy mieli bilans ja 5-5, dein 3-3, a yoss 4-4 i bym wygral :P
yossarian - 2008-12-27, 18:40

Przy takiej samej różnicy wygranych wyżej będzie osoba, która ma mniej partii rozegranych (najpierw z samej rundy finałowej, następnie w przypadku niejednoznaczności z całego turnieju).
yossarian - 2008-12-28, 19:05

W sumie to w przypadku takiej samej różnicy wygranych od razu pod uwagę powinno się brać rezultaty z wcześniejszej fazy turnieju.

W tym roku raczej mi się nie uda rozegrać pozostałych gier więc o ile Vilu nie zmieni ostatecznego terminu to oddaję mecze walkowerem i rezygnuję z nagrody.

s3v3n - 2008-12-28, 20:39

w przypadku brania pod uwage mniejszej liczby rozegranych partii tez moze dojsc do nienormalnej sytuacji, ze bardziej oplaca sie przegrac np 0-2 niz wygrac np 3-1 .

co do drugiego posta yossariana to....ehhh..niepowazne to troche i generalnie mnie wkurzaja takie akcje, bo specjalnie siedze dzisiaj w domu jak ten ciec, zeby zagrac te gry, tak jak sie wczoraj umowilismy . mam nadzieje ze terminy nie beda przedluzane - gratulacje dla deina i do nastepnego (?) turnieju

yossarian - 2008-12-28, 23:23

Jeżeli najpierw bierzemy bilans gier to oczywiste, że lepiej wygrać 3-1 niż przegrać 0-2, problem polega na tym, że lepiej byłoby przegrać 0-2 niż 1-3 dlatego w drugim poście napisałem, że należy brać gry z poprzedniej fazy turnieju.

Co do pretensji to masz rację, sorry - powinienem wcześniej Ciebie poinformować.

s3v3n - 2008-12-29, 00:42

yossarian napisał/a:
Jeżeli najpierw bierzemy bilans gier to oczywiste, że lepiej wygrać 3-1 niż przegrać 0-2, problem polega na tym, że lepiej byłoby przegrać 0-2 niż 1-3 dlatego w drugim poście napisałem, że należy brać gry z poprzedniej fazy turnieju.


wiem, ze ciagne troche offtopa, ale jednak uwazam, ze liczenie mniejszej ilosci gier w przypadku, gdy wszyscy mieliby taki sam bilans (po 0), jest niesprawiedliwe i prowadzi do wypaczenia rywalizacji.
wyobrazmy sobie taka sytuacje: w pierwszym meczu wygrywam z deinem 3-1, w drugim spotkaniu dein wygrywa z toba 4-2. wowczas, poniewaz nie mam pewnosci, czy uda mi sie ciebie pokonac, od razu podkladam dwie gry, zeby przegrac 0-2 i skonczyc z bilansem 3-3, ktory i tak zapewni mi zwyciestwo w finale, bo przeciez rozegralem w nim najmniej gier.
wziecie pod uwage gier z calego turnieju tez niewiele tu jednak zmienia, bo przeciez bilans wciaz pozostaje taki sam (+4 gry). ponadto, czy zwyciestwo 4-2, jest lepsze/gorsze od zwyciestwa 2-0? uwazam, ze sa tak samo wartosciowe.
generalnie nie pisze tego, zeby sie czepiac, ale zeby znalezc jakies w miare sprawiedliwe i niepodatne na manipulacje (ze strony graczy) wyjscie, jak klasyfikowac uczestnikow takiego 3-osobowego finalu.
moze lepiej byloby grac w finale po 4 gry, co daloby szanse wiekszego zroznicowania wynikow, niz granie po prostu do pierwszej przewagi 2 zwyciestw?

angst - 2008-12-29, 00:58

Też trochę off-topic, ale proponuję, aby od następnej edycji w finale grały dwie osoby ;)

Pozdrawiam

Angst

yossarian - 2008-12-29, 12:22

s3v3n napisał/a:
wiem, ze ciagne troche offtopa, ale jednak uwazam, ze liczenie mniejszej ilosci gier w przypadku, gdy wszyscy mieliby taki sam bilans (po 0), jest niesprawiedliwe i prowadzi do wypaczenia rywalizacji.


yossarian napisał/a:
problem polega na tym, że lepiej byłoby przegrać 0-2 niż 1-3 dlatego w drugim poście napisałem, że należy brać gry z poprzedniej fazy turnieju.


W swoim pierwszym poście tego nie uwzględniłem dlatego w drugim poście napisałem, że należałoby wziąć wyniki z poprzedniej fazy turnieju. Nie chciałem się dokładnie nad tym rozpisywać bo uznałem, że to nie ma sensu ponieważ nie jest to zbyt skomplikowany system. Co do tego czy 2-0 jest lepsze od 4-2 to moim zdaniem tak jest. Im szybciej wygrywasz tym lepiej.

vilumisiek - 2008-12-29, 12:38

Kurcze i co ja mam z wami zrobić. 2 tygodnie były!!

2:0 jest lepsze niż 3:1, 3:1 niż 4:2
2:4 niż 1:3, 1:3 jest lepsze niż 0:2
proste. Im szybciej wygrasz tym lepiej ale jak przegrasz to im dłużej się broniłeś.

Wraz z końcem najbliższej niedzieli podium będzie wyglądać następująco:
1. Dein
2. 7
3. Yoss

Przedłużona runda o tydzień i ani minuty dłużej. To mój ost post w tej sprawie. Tak więc już teraz na wszelki wypadek gratuluję zwycięzcy.

alicecooper - 2008-12-30, 11:20

vilumisiek napisał/a:
Nie będę się cackał z walkowerami jak Angst by inni nie musieli czekać na takich mało aktywnych typów.

wierzymy Ci :D
vilumisiek napisał/a:
Przedłużona runda o tydzień

prawie :)

vilumisiek - 2008-12-30, 12:55

No i co się Alis rzucasz skoro nie grasz? Nikt już na nikogo nie czeka a to już finał jest.

Jakoś dałem radę mimo, że mnie na siłę moderatora nie wciśnięto :D

s3v3n - 2008-12-30, 16:53

seven-yossarian 2-0
vilumisiek - 2009-01-01, 17:30

alicecooper napisał/a:
vilumisiek napisał/a:
Nie będę się cackał z walkowerami jak Angst by inni nie musieli czekać na takich mało aktywnych typów.

wierzymy Ci :D
vilumisiek napisał/a:
Przedłużona runda o tydzień

prawie :)


vilumisiek napisał/a:
Zero litości dla unikających gry. Nie będę się cackał z walkowerami jak Angst by inni nie musieli czekać na takich mało aktywnych typów.


O masz Alis. Nie miałem teraz czasu na pisanie przez sylwestra. Jasno dałem do zrozumienia, że najważniejszym dla mnie jest to by inni nie czekali na swoje mecze przez niesumiennych. Ale ty wolisz przeinaczać to co ja powiedziałem! Wyrywać jak pisowskie psy słowa z kontekstu i atakować byle gównem tak naprawdę bez powodu z kaczyńską pogardą(bo po co to było? żeby udowodnić, że i na forum uwielbiasz się czepiać cytować i udowadniać, że inni są debilami?). Po raz kolejny się zbłaźniłeś. Ale spoko przywykłem już do tego wyrywania kontekstów w każdej Twojej wypowiedzi. Czekam na porównanie mnie do Stalina.

Muchal - 2009-01-01, 17:40

vilumisiek napisał/a:


O masz Alis. Nie miałem teraz czasu na pisanie przez sylwestra. Jasno dałem do zrozumienia, że najważniejszym dla mnie jest to by inni nie czekali na swoje mecze przez niesumiennych. Ale ty wolisz przeinaczać to co ja powiedziałem! Wyrywać jak pisowskie psy słowa z kontekstu i atakować byle gównem tak naprawdę bez powodu z kaczyńską pogardą(bo po co to było? żeby udowodnić, że i na forum uwielbiasz się czepiać cytować i udowadniać, że inni są debilami?). Po raz kolejny się zbłaźniłeś. Ale spoko przywykłem już do tego wyrywania kontekstów w każdej Twojej wypowiedzi. Czekam na porównanie mnie do Stalina.


Vilu to Ty się błaźnisz takimi postami...

vilumisiek - 2009-01-01, 18:54

Też tak myślę.
vilumisiek - 2009-01-22, 11:37

Co było wiadome od dawna zostaje podane dopiero teraz oficjalnie (zapomniałem się :P )

Turniej wygrał Dein - gratulacje. 2 - 7, Trzeci Yoss. Do zobaczenia w Krakowie.

s3v3n - 2009-01-22, 15:06

bedzie za co oplacic skladke:F
angst - 2009-01-22, 16:08

vilumisiek napisał/a:
Turniej wygrał Dein - gratulacje. 2 - 7, Trzeci Yoss.

Gratulacje dla medalistów :D

Pozdrawiam

Angst


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group