Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

Gomoku - Strona poświęcona gomoku mojego autorstwa

ermijo - 2009-01-03, 20:24
Temat postu: Strona poświęcona gomoku mojego autorstwa
Witajcie. Od pierwszego dnia świąt powstała nowa stronka o gomoku. www.ermijo.cba.pl
Będę potrzebował pomocy w przyszłości więc założyłem ten wątek (można go przenieść ewentualnie do Hyde Parku).
Aktualnie pracuję nad listą/bazą graczy. Będę potrzebował Waszej zgody na umieszczenie w niej Waszych zdjęć i/lub imienia i nazwiska. Jeśli nie uzyskam pozwolenia - gracze będą identyfikowani jedynie poprzez nicki. To już od Was zależy, czy chcecie by wasze zdjęcie oraz imię i nazwisko istniało na "obcej" stronie internetowej.
Ewentualne zgody proszę przesyłać na PW/tego forum lub maila ermijo@op.pl wraz ze zdjęciem które będzie waszą wizytówką.

Dziękuję,
pozdrawiam Leszek.

aaru - 2009-01-05, 09:03

Chyba lepiej zaangażować się w rozwój istniejącej już strony -> www.gomoku.pl niż tworzyć nową.
szarlott - 2009-01-05, 14:30

Jak wyżej :)
dobrychemik - 2009-01-05, 21:33

Niekoniecznie. Zawsze chętniej się pracuje nad swoją stroną, a być może z czasem część treści będzie mogła być skopiowana i na stronę Stowarzyszenia. Każda inicjatywa jest lepsza niż brak inicjatywy.
lonewolf - 2009-01-05, 22:14

Gdyby Alice kiedyś łaskawie postawił MediaWiki, jak to zgłaszał bodaj jopq, to każdy by mógł sobie robić swoją własną stronkę, a jednak w ramach Stowarzyszenia. W chwili obecnej "ubijanie" niezależnych inicjatyw i wskazywanie gomoku.pl jako alternatywy brzmi jak bardzo kiepski żart.
alicecooper - 2009-01-05, 22:25

myślałem nad przejściem na joomle żeby nie było za dużo roboty

nikt nie ubija innych inicjatyw

nie raz prosiłem o pomoc i współpracę przy stronie ale odzewu nie ma

s3v3n - 2009-01-05, 23:18

z zalozenia joomla i mediawiki to zupelnie inne rzeczy.

joomla wymaga normalnej pracy nad strona, po prostu daje mozliwosc postawienia swojej strony komus, kto nie umie sam sobie napisac strony.

a mediawiki daje wielkie mozliwosci zebrania typowej encyklopedycznej wiedzy na dany temat, tak jak np tutaj:
http://www.hexwiki.org/index.php?title=Main_Page

to jest wiki o hexie. przeciez cos podobnego mozna stworzyc o naszych grach, a nawet dorzucic i do tego connect6. kazdy czlonek stowarzyszenia moglby to uzupelniac, chocby napisac dwa slowa o sobie, mozna dodac przeciez rankingi, opisy kazdego z turniejow, opisy poszczegolnych gier, otwarc, whatevah, mozliwosci sa spore, a wszystko w czytelnym i popularnym systemie wikipedii.

"nie raz prosiłem o pomoc i współpracę przy stronie ale odzewu nie ma"

no bo w sumie nikt tak naprawde nie wie, czego na tej stronie brakuje - nie traktuj tego jako oskarzenia, tak po prostu jest, ze chyba malo kto wyobraza sobie jakby to nasze gomoku.pl mialo wygladac, zebysmy byli zadowoleni. postawienie strony na joomli nie rozwiaze tego problemu. a postawienie na stronie (niekoniecznie zamiast strony, ale jako waznego do niej dodatku) oprogramowania wikipedii pozwoli kazdemu napisac artykuly w temacie, w ktorym sie zna, czy to bedzie historia pente, czy tez lista nickow, ktore wygraly turnieje oficjalne, czy tez rozpiska regul renju (o ktore niedawno zreszta ktos pytal)...

ermijo - 2009-01-05, 23:33

No tak... moja strona jest na rdzeniu Joomla, bardzo mi się podoba ten cms, na prawdą ma wiele możliwości, wiele modułów do zainstalowania i co ważne - każdy mógłby redagować osobno artykuły a nad tym wszystkim czuwałby super admin. Jednak z drugiej strony współpraca w tworzeniu jednej strony wymaga wzajemnego zrozumienia, zaufania i podstaw edycji Joomla.
Można by spróbować Alice ! Wiem, że samodzielne prowadzenie dużej strony wymaga wiele czasu, cierpliwości, poświęcenia i można liczyć niemal wyłącznie na siebie.
Jeśli oficjalna strona gomoku.pl była by w "szablonie" Joomla, zamiast tworzyć nową(swoją) służyłbym pomocą w jej rozwijaniu.

P.S. Cms`y bardzo obciążają serwer więc to nie to samo co "normalnie" napisana stronka

ermijo - 2009-01-06, 14:47

Szkic listy graczy z Polski gotowy!
http://ermijo.cba.pl/inde...id=26&Itemid=43

Zastanawiam się na takimi kwestami:
1. Proszę o Was pomoc w tworzeniu listy graczy, gdyż moja wiedza nie jest aż tak szeroka w tym zakresie czyli: kogo brakuje na liście, czy jakieś osoby się powtarzają(bo mają inne nazwy nicków choć to ta sama osoba).
2. Jeśli ktoś ma specjalne życzenie aby umieścić w bazie graczy jego Imię i/lub Nazwisko i/lub zdjęcie - proszę o potwierdzenie takiego życzenia mailowo ermijo@op.pl z takimi informacjami. Inne formy zgody nie wchodzą w grę.
3. Zastanawiam się, czy nie lepiej byłoby jeśli ktoś samemu o sobie napisze kilka słówek, w tym celu jestem gotów dać uprawnienia do modyfikacji jego profilu(login i hasło ja podam każdemu). Póki co sprawdzam taka możliwość rozwiązania.
EDYTOWANIA WIADOMOŚĆ: ad.3 za dużo z tym zabawy.

Dziękuję
Ermijo

szarlott - 2009-01-06, 15:04

No wiesz... zapomniałeś o najbardziej kontrowersyjnej parze gomoku :P ale ponieważ już praktycznie nie gramy, nie mamy o to żalu :P
ermijo - 2009-01-06, 15:32

Droga Szarlotko:) Miło że się upomniałaś:) Już robię korekty, a takich korekt będzie na pewno dużo. Lista powstała w oparciu o Bazę Vilumiśka i nie zawiera wszystkich tam wymienionych graczy poniewaz nie mam pewności czy jest sens ich umieszczania.
vilumisiek - 2009-01-06, 15:57

Ja zrobiłem galerie graczy i dałem Alisowi - on miał inną koncepcje bo chciał duże i sobie miniaturki porobić czy jakoś tak i powiedział, że tego na gomoku.pl nie da i żebym zrobił kolejne. Zawsze ciężko się dogadać z innymi natomiast wiadomo kto się starał i jeśli strona zasłuży na uznanie to i wiadomo kto będzie mógł się tym pochwalić.
casbah - 2009-01-06, 17:16

Cash bah ? - czyli skończyła się nam gotówka ? :)
vince - 2009-01-06, 17:48

Swoją drogą powinieneś się znajdować w bazie pod swoim pierwotnym nick'iem z odpowiednią ilością "zzzzzz":-). Długo nikt nie wiedział kto to ten Casbah.

Wracając do tematu, każda taka inicjatywa jest potrzebna, tym bardziej, że strona Ermijo wygląda na ambitny i ciekawy projekt.
Natomiast baza graczy ze zdjęciami i danymi osobowymi napotyka na przeszkody prawne. Bez wyraźnej zgody przedstawianych, nie można takich danych publikować. Może dobrym pomysłem jest rozesłanie do graczy mejli, z zapytaniem o zgodę i prośbą o kilka słów o sobie (kiedy zacząłeś grać, ulubiony open, gomoku mentor:-), największe osiągnięcie itp.)

P.s. Ta strona HexWiki rzeczywiście bardzo fajnie się prezentuje.

ermijo - 2009-01-06, 18:15

NO to zaczynamy od Vince :) napisz Vince coś o sobie w kontekście gomoku a może nie tylko... z przyczyn wymienionych przeze mnie wyżej na ermijo@op.pl

P.S. Czyli w końcu casbah ?czy cashbah

dobrychemik - 2009-01-06, 22:33

Od razu proszę poprawić "Dobry Chemik" na "Dobrychemik" :)
ermijo - 2009-01-07, 08:44

Chemiku.
W niektórych przypadkach jeśli nazwa dotyczy polskiego gracza staram się wyeliminować w niej znaki" " _ " cyfry np. Explorer91 -> Explorer.
Jeszcze się zastanowię.
Nazwy te nie niekoniecznie muszą się zgadać co do joty z nickami na kurniku.

angst - 2009-01-07, 10:05

ermijo napisał/a:
W niektórych przypadkach jeśli nazwa dotyczy polskiego gracza staram się wyeliminować w niej znaki" " _ " cyfry np. Explorer91 -> Explorer

To ja bym prosił, abyś w moim nicku nie eliminował liczby 401 :D

Pozdrawiam

Angst

dobrychemik - 2009-01-07, 13:24

ermijo napisał/a:
Chemiku.
W niektórych przypadkach jeśli nazwa dotyczy polskiego gracza staram się wyeliminować w niej znaki" " _ " cyfry np. Explorer91 -> Explorer.
Jeszcze się zastanowię.
Nazwy te nie niekoniecznie muszą się zgadać co do joty z nickami na kurniku.


Zwracam uwagę, że od początku grałem jako "dobrychemik" bez jakichkolwiek kresek. Jest to po prostu nazwa własna (rzeczownik). Twoja propozycja - "dobry chemik" - zawiera w sobie jeszcze przymiotnik sugerujący, że jestem dobrym chemikiem, a to zmienia sens nicku. Musiałbyś być chemikiem, by móc ocenić czy taka zmiana jest uzasadniona :)

ermijo - 2009-01-07, 16:01

Ok przekonałeś mnie, skoro uważasz że będziesz bardziej rozpoznawalny jak Dobrychemik niż Dobry Chemik (obowiązkowo z dużych liter).
Co do nicka piotrek401 - to oczywiście usunięcie 401 pozbawiło by unikalności twojego pseudonimu tak samo w przypadku ŁukaszaRTS20. Jednak o nicku piotrek401 wspomnę w profilu, jako główny Twój nick uważam wciąż Angst no chyba, że masz specjalne życzenie aby było na odwrót.

angst - 2009-01-07, 16:24

ermijo napisał/a:
o nicku piotrek401 wspomnę w profilu, jako główny Twój nick uważam wciąż Angst no chyba, że masz specjalne życzenie aby było na odwrót.

Nie mam żadnych życzeń co do Twojej strony. Ostatnio przy ustalaniu poprawek do Regulaminu NT mieliśmy dyskusję jak zdefiniować główny nick, ale nie doszliśmy do żadnych konkretnych ustaleń :) Sam nie wiem, czy mój główny nick to piotrek401 (pierwszy nick na Kurniku) czy angst (chyba mimo wszystko bardziej znany).

dobrychemik napisał/a:
Zwracam uwagę, że od początku grałem jako "dobrychemik" bez jakichkolwiek kresek. Jest to po prostu nazwa własna (rzeczownik). Twoja propozycja - "dobry chemik" - zawiera w sobie jeszcze przymiotnik sugerujący, że jestem dobrym chemikiem, a to zmienia sens nicku. Musiałbyś być chemikiem, by móc ocenić czy taka zmiana jest uzasadniona :)

Możesz to jakoś rozwinąć? :) A konkretnie jaka jest geneza nicka "dobrychemik"? :)

Pozdrawiam

Angst

dobrychemik - 2009-01-07, 19:24

angst napisał/a:
A konkretnie jaka jest geneza nicka "dobrychemik"? :)


Jak zakładałem konto na Kurniku, byłem przekonany, że dobrze gram w kółko i krzyżyk. Nie byłem świadomy, że istnieje coś takiego jak gomoku, że szóstka nie wygrywa, i że moje "dobrze gram" oznacza "gram na poziomie 1500" :)

ronaldo145 - 2009-01-07, 21:32

Nie widzę nigdzie siebie na tej liście .. A byłoby miło się tam znaleźć ;)
ermijo - 2009-01-10, 17:22

ronaldo145 napisał/a:
Nie widzę nigdzie siebie na tej liście .. A byłoby miło się tam znaleźć

Odezwij się na kurniku do mnie, musisz przejść weryfikację:)

Poznajcie Biniulę !!!
http://ermijo.cba.pl/inde...d=203&Itemid=43

angst - 2009-01-10, 17:54

ermijo napisał/a:
Poznajcie Biniulę !!!
http://ermijo.cba.pl/inde...d=203&Itemid=43

Mam wrażenie, że podobna byłaby charakterystyka wielu dziewczyn grających w gomoku. Trochę brakuje mi samej Biniulii - skąd jest, ile ma lat, jakie są jej inne zainteresowania.
Generalnie ok i całkiem mało błędów ;)

Pozdrawiam

Angst

ermijo - 2009-01-10, 18:26

angst napisał/a:
Trochę brakuje mi samej Biniulii - skąd jest, ile ma lat, jakie są jej inne zainteresowania.

jest napisane skąd jest, jeśli nie ma miasta, ulicy i numeru buta to znaczy, że albo osoba nie życzy sobie udzielania takich informacji albo ja nie widzę sensu ich umieszczania.
Wiek - nie jest to bardzo istotne, ponieważ osoba bez zdjęcia to ktoś anonimowy, więc po co nam wiedzieć ile ma lat anonimowa osoba? Zresztą nie widzę, w jakim kontekście mógłbym pisać, że osoba X pochodzi z rocznika YYYY. Jeśli będzie zdjęcie - będzie i przybliżony wiek:)
Zainteresowania - cóż tylko tyle dało się wyciągnąć:) a może nie każdy musi je mieć.

jeśli są jakieś błędy proszę o cytat jaki to błąd.

angst - 2009-01-10, 22:01

ermijo napisał/a:
jest napisane skąd jest, jeśli nie ma miasta, ulicy i numeru buta to znaczy, że albo osoba nie życzy sobie udzielania takich informacji albo ja nie widzę sensu ich umieszczania. jeśli są jakieś błędy proszę o cytat jaki to błąd.

Chyba nie ma sensu opiniować Twojej strony :) Widać, że najlepiej wiesz, czego chcesz i zrobisz bardzo dobrą stronę bez niczyich wskazówek :]

Pozdrawiam

Angst

P.S. "Polskich", "nie zależnie".

ermijo - 2009-01-10, 22:31

Niestety muszę być bardziej ostrożny - niestety okazało się, że Biniulaa nie do końca jest szczera/szczery. Więc chyba zaczne od nowa od bardziej znanych mi postaci gomoku.

P.S. dzięki Angst.

szarlott - 2009-01-10, 23:23

ermijo napisał/a:

Wiek - nie jest to bardzo istotne, ponieważ osoba bez zdjęcia to ktoś anonimowy, więc po co nam wiedzieć ile ma lat anonimowa osoba? Zresztą nie widzę, w jakim kontekście mógłbym pisać, że osoba X pochodzi z rocznika YYYY. Jeśli będzie zdjęcie - będzie i przybliżony wiek:)
Zainteresowania - cóż tylko tyle dało się wyciągnąć:) a może nie każdy musi je mieć.


Szczerze mówiąc nie bardzo rozumiem Twój tok myślenia :) Co ma zdjęcie do podstawowych informacji? Wydaje mi się, że nie tylko zdjęcie decyduje o anonimowości? To nam tylko mówi jak ktoś wygląda, ewentualnie w przybliżeniu można określić wiek. Dane które wymienił Angst mogą sprawić że dana postać będzie bardziej konkretna. Dlatego rozdzieliłabym te 2 kwestie. Zdjęcie swoją drogą, a dane osobowe swoją.

Ja np nie życzę sobie zdjęcia na stronie (za dużo adoratorów, Krzychu się wkurza :mrgreen: ) , ale nie przeszkadza mi to napisać " Szarlott (fr. Charlotte - Karolina) - to 23-letnia poznanianka. Studiuje politologie, a w wolnych chwilach gra w tenisa, gomoku i szuka pracy, bo chce pojechać do Dubaju. Miłością jej życia jest Blancior znany głównie z nabijania jej ranku :P Chętnie pogra z kimś w realu przy kuflu zimnego browara bla bla bla coś tam o gomoku żeby nie było że to anons matrymonialny :) "

Nie bardzo widzę sens zamieszczania informacji typu: Szarlott gra w gomoku na kurniku, bo kiedyś grała na kartce. Bardzo lubi gomoku, bo kamyki to jej pasja. Jej idolem jest Blancior bo jej nabił 2100. Uważa że Czesi to najśmieszniejsi gracze gomoku. Ulubiony open a1-b1-c1. Woli grac na planszy 19x19 bo gomoku to fajna gra...

Niestety przedstawiony opis Biniuli nie podoba mi się. Rozumiem, że to strona gomoku, ale napisać pół strony i wszystko o gomo? Nudne jak flaki z olejem. Ale spoko może nie rozumiem koncepcji strony :P

Mniej info o gomoku, więcej o danej osobie, mniej na poważnie, bardziej na wesoło i będzie ql moim zdaniem :D

ermijo napisał/a:
albo ja nie widzę sensu ich umieszczania


robisz tę stronę tylko dla siebie?

jopq - 2009-01-11, 00:48

czy nicki nie powinny być z małej? :)
ermijo - 2009-01-11, 09:57

szarlott napisał/a:
Szczerze mówiąc nie bardzo rozumiem Twój tok myślenia

Biernik dla słowa tok = tok ?
szarlott napisał/a:
Co ma zdjęcie do podstawowych informacji?

Zdjęcie pozwoliłoby właśnie uniknąć trudnych do wyciągnięcia od niektórych informacji np. wieku, płci. Bo nie wszyscy(zwłaszcza panie) lubią je podawać, często za to pytają na ile wyglądają:)
szarlott napisał/a:
Dane które wymienił Angst mogą sprawić że dana postać będzie bardziej konkretna. Dlatego rozdzieliłabym te 2 kwestie. Zdjęcie swoją drogą, a dane osobowe swoją.

"Umieszczanie danych" osobowych w internecie to śliska sprawa. Nie mam wpływu na to, gdy ktoś z różnych powodów nie będzie chciał mi powiedzieć z jakiego miasta/wsi jest. Podobna sprawa z zainteresowaniami, nie mogę wypytywać się czy ktoś gra w tenisa i zadawać pytania które "na siłę coś wyciągają", ponieważ nie skończyłbym takiego wywiadu w 3 godziny. Pamiętajmy, że nie każdy ma ochotę o tym pisać, więc czasem znajdzie się osoba, która sama powie o swoich zainteresowaniach a czasem która odpowie, że nie ma innych prócz gomoku lub słuchania muzyki.
szarlott napisał/a:
przeszkadza mi to napisać " Szarlott (fr. Charlotte - Karolina) - to 23-letnia poznanianka.

W takiej wersji umieszczenie zdania wymaga co roczną jego edycję:) a jestem jeszcze za głupi żeby to robił za mnie automat. Z drugiej strony napisanie "... to Poznanianka, która urodziła się w ZZZZ roku" bardziej odpowiada biografii niż luźnej notce o graczu.
Nie mogę też umieszczać informacji, kto komu nabija, kto jest kogo chłopakiem i czy szuka pracy, muszę trzymać się tematyki strony. Alternatywą było by umieszczenie na końcu, odnośnika do strony internetowej na której było by coś więcej o danej osobie(garnek, fotka) choć i tak to mierny pomysł.
szarlott napisał/a:
Szarlott gra w gomoku na kurniku, bo kiedyś grała na kartce. Bardzo lubi gomoku, bo kamyki to jej pasja. Jej idolem jest Blancior bo jej nabił 2100. Uważa że Czesi to najśmieszniejsi gracze gomoku. Ulubiony open a1-b1-c1. Woli grac na planszy 19x19 bo gomoku to fajna gra...

Te dane są całkiem interesujące, wystarczy zmienić styl ich zaprezentowania. Różni gracze będą mieli różne sylwetki. O niektórych będe musiał na siłę coś pisać, inni będą mieli "ciekawą teczkę" - zwłaszcza Ci lepsi gracze.
szarlott napisał/a:
Niestety przedstawiony opis Biniuli nie podoba mi się. Rozumiem, że to strona gomoku, ale napisać pół strony i wszystko o gomo? Nudne jak flaki z olejem. Ale spoko może nie rozumiem koncepcji strony :P

Podoba mi się Twoja krytyka, choć wciąż nie bardzo mnie przekonuje mnie do wprowadzenia jakiś drastycznych zmian. Strona jest poświęcona gomoku(nawet nie renju i pente) a baza graczy to tylko jeden z nielicznych wątków, który ma się na niej pojawić i w dodatku małej rangi merytorycznej.
szarlott napisał/a:
robisz tę stronę tylko dla siebie?

Nie, nie pisze bloga:)
jopq napisał/a:
czy nicki nie powinny być z małej?

powinny być, ale z szacunku mogę wstawić z dużej litery jako nazwa własna lub nazwa osoby

szarlott - 2009-01-11, 12:43

ermijo napisał/a:

"Umieszczanie danych" osobowych w internecie to śliska sprawa. Nie mam wpływu na to, gdy ktoś z różnych powodów nie będzie chciał mi powiedzieć z jakiego miasta/wsi jest. Podobna sprawa z zainteresowaniami, nie mogę wypytywać się czy ktoś gra w tenisa i zadawać pytania które "na siłę coś wyciągają", ponieważ nie skończyłbym takiego wywiadu w 3 godziny. Pamiętajmy, że nie każdy ma ochotę o tym pisać, więc czasem znajdzie się osoba, która sama powie o swoich zainteresowaniach a czasem która odpowie, że nie ma innych prócz gomoku lub słuchania muzyki.

Oj Ermijo. Przecież ja nie napisałam, że każdego masz zmuszać do zdradzenia miejsca zamieszkania. Napisałam, że zdjęcie nic do tego nie ma. I chodziło mi bardziej o to, że napisałeś "że nie widzisz sensu umieszczania takich informacji". Uważam tylko, że jeśli ktoś jest chętny się podzielić taką informacją to warto ją zamieścić. Wsio. Natomiast co się tyczy zainteresowań... oczywiście że nie masz pytać: grasz w tenisa? grasz w siatkówkę? a może grasz w dunie? Pytasz jakie są kogoś zainteresowania. Myślę, że w ciągu 5 minut spokojnie uzyskasz takie informacje. Jeśli kogoś kręci tylko gomoku możesz napisać, że nie ma innych zainteresowań (będę wiedziała, żeby go unikać :P ) A jeśli nie chce podać, to możesz napisać że dana osoba jest skryta i na razie nie chce zdradzić nic więcej o sobie (może wtedy ktoś sam spróbuje uzyskać te informacje w ten czy w inny sposób).
ermijo napisał/a:

W takiej wersji umieszczenie zdania wymaga co roczną jego edycję:) a jestem jeszcze za głupi żeby to robił za mnie automat. Z drugiej strony napisanie "... to Poznanianka, która urodziła się w ZZZZ roku" bardziej odpowiada biografii niż luźnej notce o graczu.

Przyznaję, nie przemyślałam tego. Ale sadzę, że da się to jakoś rozwiązać. Dla mnie wiek to kluczowa informacja!
ermijo napisał/a:

Nie mogę też umieszczać informacji, kto komu nabija, kto jest kogo chłopakiem i czy szuka pracy, muszę trzymać się tematyki strony. Alternatywą było by umieszczenie na końcu, odnośnika do strony internetowej na której było by coś więcej o danej osobie(garnek, fotka) choć i tak to mierny pomysł.

Jenyyyyy, to był tylko przykład, żeby zrobić to w luźniejszej konwencji :D Jasne, że imię Twojej dziewczyny obchodzi mnie tyle co zeszłoroczny śnieg. Aczkolwiek uważam, że w moim przypadku wpis taki jest jak najbardziej na miejscu, bo i ja i Krzychu gramy w gomoku, a co więcej... gomoku nas połączyło!! :mrgreen:
ermijo napisał/a:

szarlott napisał/a:
Szarlott gra w gomoku na kurniku, bo kiedyś grała na kartce. Bardzo lubi gomoku, bo kamyki to jej pasja. Jej idolem jest Blancior bo jej nabił 2100. Uważa że Czesi to najśmieszniejsi gracze gomoku. Ulubiony open a1-b1-c1. Woli grac na planszy 19x19 bo gomoku to fajna gra...

Te dane są całkiem interesujące, wystarczy zmienić styl ich zaprezentowania. Różni gracze będą mieli różne sylwetki. O niektórych będe musiał na siłę coś pisać, inni będą mieli "ciekawą teczkę" - zwłaszcza Ci lepsi gracze.

No widzisz, to jest kwestia sporna. Dla mnie te dane nie są ani trochę interesujące :D Co odróżni mnie od Despair, Johanki, Ixi czy innej kobiety grającej gomoku? Mój open? Mój rank? Że doszłam sama tylko do 1800? :D Jeśli tak to ma wyglądać, to nie chcę aby notka o mnie znalazła się na Twojej stronie. Nie jestem fanatyczką gomoku, to jest tylko niewielki dodatek. Jak już mówiłam dla mnie te informacje są nieciekawe, a nie chcę uchodzić za osobę nieciekawą :P Co innego gdybyś połączył w notce informacje o gomo z info o których pisałam wyżej.
ermijo napisał/a:

Podoba mi się Twoja krytyka, choć wciąż nie bardzo mnie przekonuje mnie do wprowadzenia jakiś drastycznych zmian.

Cieszę się, że nie odebrałeś mej krytyki w sposób negatywny :P Ja po prostu napisałam własne odczucia. Wiadomo, że nie da się zadowolić wszystkich :P
ermijo napisał/a:

szarlott napisał/a:
robisz tę stronę tylko dla siebie?

Nie, nie pisze bloga:)

Zatem proszę o rozpatrzenie sugestii Angsta, które ja poparłam :)
ermijo napisał/a:

jopq napisał/a:
czy nicki nie powinny być z małej?

powinny być, ale z szacunku mogę wstawić z dużej litery jako nazwa własna lub nazwa osoby

Ja np wolę, żeby Szarlott było pisane z dużej (wielkiej) litery. Wszyscy tak do mnie mówią, a niektórzy nowo poznani nawet wkręcają się że to moje imię i chciałabym żeby tak było traktowane :]

uff

emage - 2009-01-15, 21:37

Co do tej strony uwazam, ze bedzie ciekawa:D [przeciez o gomoku ;D]

No, ale ja osobiscie czekam na cala, gotowa do przegladania wirtyne:D

ermijo - 2009-02-02, 17:40

Nowy artykuł jednocześnie kończący cykl "Zasady gry":
http://ermijo.cba.pl/inde...d=208&Itemid=13
P.S. też wam tak wolno działa ta stronka? ten serwer to szkoda gadac...

Muchal - 2009-02-02, 18:02

dobre, może dorzuć to do wikipedii? ;)
ermijo - 2009-02-02, 19:47

nie dorzucam do wiki:) ale pozwalam żeby ktoś sobie sam wrzucił ze źródła i wspomniał że to mojego autorstwa
ermijo - 2009-02-28, 09:44

dodałem notkę o turnieju na stronę główną:
http://ermijo.cba.pl/, z której można sobie skopiować ulotkę Arcziego w małej rozdzielczości w sam raz na naklejenie na słup.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group