Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

Działalność Stowarzyszenia - Ulotka

alicecooper - 2009-01-22, 18:05
Temat postu: Ulotka
Chciałbym prosić o dyskusje nad ulotką turniejową

tutaj przygotowałem zaktualizowane dane o stowarzyszeniu:
http://gomoku.pl/grp/stow...informacje.html
zajmują one stronę A4

ulotkę wyobrażam sobie tak:

1) zaproszenie na turniej i podstawowe dane o nim
2) krótka informacja o grach gomoku renju i pente (nawet tylko sygnalizacyjna wraz z odesłaniem po więcej info na naszą stronę)
3) informacja o stowarzyszeniu

wszystko powinno mieścić się na stronie A4

przykład części 1

Kod:
Mistrzostwa Polski w Pente, Turniej Gomoku - Kraków 7-8 marca 2009

Termin: 7-8 marca 2008

Organizator: Polskie Stowarzyszenie Gomoku, Renju i Pente

Miejsce: Schronisko Młodzieżowe, ul. Oleandry 4, 30-060 Kraków, Sala świetlicowa 4 piętro.

Nocleg: Schronisko Młodzieżowe, ul. Oleandry 4, 30-060 Kraków lub we własnym zakresie.
Schronisko znajduje się w odległości 10-15 minut drogi spacerem od Rynku.

Warunki udziału w turnieju:
- udział bez względu na przynależność do Stowarzyszenia, narodowość, płeć, wiek, czy umiejętności
- uiszczenie opłaty startowej
- wysłanie zgłoszenia na adres turniej@gomoku.pl lub zapisy przed turniejem

Nagrody:
miejsce     1     2     3     4     5
MP Pente   
Gomoku    

oraz 50 zł - dla najlepszej uczestniczki
a także 50 zł - dla losowego uczestnika turnieju

Opłaty startowe:
Mistrzostwa Polski w Pente:
Gomoku:


w ulotce takiej zmieniała by się przede wszystkim część 1

proszę o propozycje tak żeby mieściła się na A4
(temat zapewne zostanie umieszczony w naszej wiki)

arczi - 2009-01-23, 23:58

ot propozycja ulotki:)

http://www.fotosik.pl/pok...ba08859218.html

s3v3n - 2009-01-24, 00:14

fajne, podoba mi sie, ale osobiscie wprowadzilbym dwie poprawki:
-po pierwsze tlo (nawet jesli zostawic kratki, ktore sa ciekawym pomyslem, to chyba te dziury z segregatora trzeba by jednak pozegnac:p)
-czy te napisy ponizej planszy , na dole ulotki , nie bylyby czytelniejsze, gdyby je napisac jakas bardziej standardowa czcionka? takie moje subiektywne odczucie, ze o ile ta zaproponowana czcionka niezle sie prezentuje przy wiekszych rozmiarach, to przy mniejszych juz nie prezentuje sie tak dobrze.
nie chcialbym zeby to bylo odebrane jako czepianie sie, takie rzeczy mi sie po prostu nasunely po ogladnieciu projektu.

fagda - 2009-01-24, 11:30

dobrze, że wyeksponowano, iż mozna wygrac kasę :-) )

radziłabym bardziej wyeksponować "GDZIE"
a datę zapisac jednak w (w/g mnie oczywiście )
bardziej czytelnej formie "7-8 marca 2009r."

ermijo - 2009-01-24, 16:57

Bardzo mi się podoba!!! perfect work.

Tylko wolałbym turniej pente, turniej gomoku zamiast turniej W pente, turniej W gomoku

alicecooper - 2009-01-24, 20:09

graficznie fajnie ale treść do poprawy , mam parę pomysłów:)

-ci którzy grają to i tak wiedzą o turnieju, wiec potraktujmy trochę tą ulotkę jak zachętę do gry i odwiedzenia strony (a nie same dane o turnieju)
-mało kto skusi się tylko na ogłoszenie kartkowe trzeba dodać np. więcej info: www.gomoku.pl na dole strony
-odwołać się do tego czego nikomu nie brak, czyli mądrości :)
-odwołać się do tego czego każdemu brak, czyli kasy
Cytat:

Mistrzostwa Polski w Pente
Turniej w Gomoku
Kraków 7-8 marca 2009

$$$ Nagrody $$$
Suma nagród 1000 zł !!
w tym
50 zł - dla najlepszej uczestniczki
50 zł - dla losowego uczestnika turnieju

Organizator: Polskie Stowarzyszenie Gomoku, Renju i Pente

Miejsce: Schronisko Młodzieżowe, ul. Oleandry 4, 30-060 Kraków, Sala świetlicowa 4 piętro.

Nocleg: Schronisko Młodzieżowe, ul. Oleandry 4, 30-060 Kraków lub we własnym zakresie.
Schronisko znajduje się w odległości 10-15 minut drogi spacerem od Rynku.

O grze: graliście w kółko i krzyżyk? tam wygrywają trzy w linii.
W gomoku trzeba mieć pięć :)
Proste zasady? to spróbujcie swoich sił w zawodach ! nic do stracenia a nagrody czekają :)

Nie wiesz co zrobić w weekend? - odwiedź nas :)

Masz już plany na te dni ? - zmień je i zobacz czemu przyjeżdżają do nas ludzie z całej Polski :)

Czy jesteś w stanie wygrywać? – sprawdź się, na pewno nie pożałujesz super atmosfery.

Więcej info: www.gomoku.pl

Zapraszamy !

może coś takiego? niestety nie znam się na reklamie ale może ktoś ma znajomych co by nam coś podpowiedzieli?

arczi - 2009-01-24, 23:57

to czekam na odzew i niech ktoś zbierze wszystko do kupy, bo po każdym poście nie będę wprowadzał poprawek :) pozdrawiam
vilumisiek - 2009-01-25, 00:10

Jeżeli ulotki mają być w domyśle przylepiane na jakiś słup to A4 jest ok bo w każdym innym przypadku raczej będą za duże. Ulotka mi się podoba, uwagi s3v3na trafne.
truskawek - 2009-01-25, 00:28

Ulotka to chyba coś małego...
rozmiar A5 powinien wystarczyć.
kolorystyka biało-czarna wyróżni z tłumu ulotek kolorowych (i nawiązuje do gomoku :P )

Alice, jak ta ulotka trafi do ludzi? mamy rozdawać w pociągach/autobusach/na ulicy? Zostanie rozwieszona w Liceach i na Uczelniach? No i pytanie czy jest sens działać nią z dala od Krakowa(wątpie by ktoś się szarpną na wyjazd z domu e.t.c. tylko po to by wybrać sie na 2gi koniec Polski w celu gry w gomoku, jedynie Krakowian można ściągnąć)

alicecooper - 2009-01-25, 02:15

1) na uczelniach przede wszystkim
2) na forach internetowych jak jesteście zapisani
3) jest sens nie tylko w Krakowie - potraktujmy to jako jednocześnie reklamę gomoku.pl

jeśli ktoś będzie mógł sobie skserować parę stron i powiesić je przy okazji to i tak będzie coś

truskawek - 2009-01-25, 11:51

ja chętnie wydrukuje i powiesze, może Truskawka się skusi :P
dobrychemik - 2009-01-26, 19:21

Ulotka w wykonaniu Arcziego całkiem sympatyczna. Ze swojej strony sugerowałbym jeszcze zamianę tła na kartkę w zwykłą kratkę - w końcu na takiej się grywało w "kółko i krzyżyk". Możnaby nawet wtedy wkomponować gdzieś w rogu jakąś krótką, ledwo widoczną partyjkę.

Oczywiście deklaruję pomoc w druku i kolportażu ulotek.

ermijo - 2009-01-26, 20:07

Ja również zareklamuje Nowy Sacz:)
ermijo - 2009-01-26, 20:08

dodałbym coś takiego w treści ulotki: "zobacz jak wygląda profesjonalny turniej gier logicznych" coś w stylu szachy, wtedy będzie większa mobilizacja żeby przyjechac.
szarlott - 2009-01-26, 21:52

ermijo napisał/a:
dodałbym coś takiego w treści ulotki: "zobacz jak wygląda profesjonalny turniej gier logicznych" coś w stylu szachy, wtedy będzie większa mobilizacja żeby przyjechac.


No nie wiem, ja np bym pomyślała że będą jakieś mega łby więc nie warto sobie zawracać gitary :P

angst - 2009-01-26, 22:53

ermijo napisał/a:
Bardzo mi się podoba!!! perfect work. Tylko wolałbym turniej pente, turniej gomoku zamiast turniej W pente, turniej W gomoku


Zgadzam się prawie w 100% z Ermijo. Zostawiłbym jednak "w" przed pente :wink:

Trzeba chyba też troszkę zwiększyć czcionkę przy określeniu miejsca turnieju.

Ponadto jest już dużo uwag, więc chciałbym poczkeać na pierwszą aktualizację ;)

Pozdrawiam

Angst

vilumisiek - 2009-01-28, 05:12

Chodź wątpię czy to coś da ale 2 mogę na uczelni powiesić i kilka niecałkiem legalnie na mieście :]
ermijo - 2009-01-28, 08:25

Mi się w nocy przyśniło rozdawanie mini broszurek o gomoku - taka kilkustronicowa książeczka A5 lub A6 :) Kto wie może się zapalę...
draqul - 2009-02-21, 12:28

Jak już się zdecydujecie na jedną formę ulotki/plakatu to z chęcią ją wydrukuję i obwieszę akademik Nawojka, gdzie mieszkam (5 minut piechotą od schroniska, gdzie będziecie spać) a także kilka okolicznych słupów na miasteczku. Jak mi pozwolą to także na wydziale.
Ponadto mam pytanie, czy można tak tylko wpaść na 10-15 minut i popatrzeć jak gracie?

s3v3n - 2009-02-21, 15:24

jasne ze mozna przyjsc polukac. a dlaczego nie chcesz od razu zagrac?
draqul - 2009-02-21, 15:40

Nie bardzo będę miał tyle czasu, zresztą nie gram na Waszym poziomie. :)
s3v3n - 2009-02-21, 16:25

ehhh nie trzeba grac na wysokim poziomie, zeby uczestniczyc w turniejach, to przeciez glownie zabawa.....
truskawek - 2009-02-22, 11:58

przegrać nie wstyd, a zawsze się jakąś niespodzianke sprawi, dużo rund :)
wicherek - 2009-02-22, 23:18

no wlasnie, np truskawek kiedys oglosil, ze lubi rozdawac punkty, wiec zakoleguj sie z nim, i 1 punkt juz masz na koncie :D
zukole - 2009-02-23, 00:40

Dokładnie, uznamy to za niespodziankę. Truskawek lubi zaskakiwać :P
truskawek - 2009-02-23, 10:35

Wicher, nie przypominam sobie :)
wiem jak "gram" więc nie jade na zawody wygrać tylko pograć, pomyśleć :P

alicecooper - 2009-02-25, 22:17

po konsultacjach społecznych drobne zmiany:
przy czym podstawowa wersja była by na A5 (czyli dwie na kartkę A4)
proszę arcziego o działanie i zamieszczenie gotowca do kserowania

Cytat:
Mistrzostwa Polski w Pente
Turnieje Gomoku
Kraków 7-8 marca 2009

$$$ Nagrody $$$
Suma nagród 1000 zł !!
w tym
50 zł - dla najlepszej uczestniczki
50 zł - dla losowego uczestnika turnieju

Organizator: Polskie Stowarzyszenie Gomoku, Renju i Pente

Miejsce: Schronisko Młodzieżowe, ul. Oleandry 4, 30-060 Kraków, Sala świetlicowa, 4 piętro.

Nocleg: Schronisko Młodzieżowe, ul. Oleandry 4, 30-060 Kraków lub we własnym zakresie.
Schronisko znajduje się w odległości 10-15 minut drogi spacerem od Rynku.

O grze: graliście w kółko i krzyżyk? tam wygrywają trzy w linii.
W gomoku trzeba mieć pięć :)
Proste zasady? to spróbujcie swoich sił w zawodach ! nic do stracenia a nagrody czekają :)

Nie wiesz co zrobić w weekend? - odwiedź nas :)

Masz już plany na te dni ? - zmień je i zobacz czemu przyjeżdżają do nas ludzie z całej Polski :)

Umiesz wygrywać? – sprawdź się, na pewno nie pożałujesz super atmosfery.

Więcej info: www.gomoku.pl

Zapraszamy !

alicecooper - 2009-02-27, 19:58

arczi przygotował plik
http://gomoku.pl/grp/turnieje/23k/ulotka.jpg
proszę wszystkich chętnych do pomocy o pobranie, wydrukowanie i skserowanie

w Krakowie akurat tydzień to optymalny termin na wywieszenie

a w innych miastach potraktujmy to jako ulotkę propagandową i tez powieśmy
najlepiej na uczelniach czy w często odwiedzanych miejscach

angst - 2009-03-03, 00:20

Ulotka różni się od wersji ostatecznej (post Alice powyżej). Może da się to jeszcze zmienić? :)

Pozdrawiam

Angst

ermijo - 2010-12-01, 16:19

Właśnie dziś skończyłem kurs grafiki komputerowej(a właściwie kursik, bo jeszcze wiele pracy domowej przede mną). Zrobiłem coś na wzór plakatu a tym samym dołożyłem cegiełkę do rozwoju popularyzacji PSGRiP.

przykładowy plakat na mistrzostwa w gomoku

bad_mojo - 2010-12-01, 19:28

Wow, przykro mi ermijo, ale według mnie jest koszmarny :) może by zrobił wrażenie, na 10 latkach w roku 1996 :) Ale standardy się trochę zmieniły.

Gdybym miał to konkretniej wyartykułować:
- koszmarna ramka
- koszmarna czcionka
- niewidoczne kompletnie słowo gomoku
- za dużo pierdół na obrazku, do tego robionych jak w paintcie
- zielone tło w połączeniu ze sraczkowatym pucharem daje raczej nieciekawy efekt
- ogólnie nieczytelny

rozumiem, że się napracowałeś, ale według mnie powinno to jednak wyglądać inaczej

najlepiej wywalić ramkę, zrobić prosty plakat oparty na zdjęciu dwójki anonimowych osób grających w gomoku na kartce - to akurat niezły pomysł, no i powinna pojawić się informacja, że to kółko i krzyżyk do pięciu :) a i tak widzę mały sens wieszania tego na mieście, chyba, że z jakimś numerem telefonu do informacji o turnieju, bo w ciemno to raczej nikt z ulicy nie przyjdzie

alicecooper - 2010-12-01, 19:55

najlepiej 2 panienki z agencji towarzyskiej grające w gomoku, w strojach organizacyjnych :P aczkolwiek wtedy niezupełnie gracze by przyszli :)
ermijo - 2010-12-01, 20:41

No właśnie chodziło o to, żeby się napracować a prosty plakat ze zdjęciem w tle do najtrudniejszych nie należy i robi się to w 10 min. Co zrobiłem, to umieściłem na forum (jakbym robił plakat ze świętym mikołajem pewnie nie było by posta). Swoje zdanie mam również krytyczne, ale chodziło głównie o poznanie oprogramowania /corel+photoshop/.
Robiłem to na monitorze 15 calowym i jakoś ciesze się że kurs się skończył. Gapienie sie na to coś przez 8 godzin dziennie do najzdrowszych rzeczy nie należało.
Jeśli ma być to mój chleb powszedni to lepiej poćwiczę jeszcze 8) ...i jak będzie trzeba w ramach ćwiczeń zafunduję lepszą robótkę.

Dzięki za krytykę - a jakże !

angst - 2010-12-01, 23:42

Mnie tam się generalnie podoba, chociaż wyraz gomoku rzeczywiście napisałbym jakoś inaczej :)

Pozdrawiam

Angst

P.S. W ramach ćwiczeń przygotuj może wiele różnych wersji, a potem w głosowaniu wybierzemy najlepsze prace. Oczywiście inne osoby też przecież mogą coś wykombinować ;)

bad_mojo - 2010-12-03, 02:00

Kompetyszyn? :) Może jakiś konkursik na przyszłe jakieś Mistrzostwa?
vilumisiek - 2010-12-15, 22:29

Ile czasu na to zmarnowałeś? :D

Bad +1

zukole - 2014-02-21, 15:50

Myślimy o wykorzystaniu ulotek z informacjami o turnieju i dystrybucją w Krakowie.
Pytanie do Was, czy ktoś podjąłby się jej zaprojektowania.

Wstępnie na forum Zarządu zgłosiłem następujący projekt:
Ulotka dwustronna, formatu A6 (105×148 mm). Pierwsza strona skrótem ogłoszenia (kto, co, gdzie i kiedy organizuje). Druga strona zawierająca mapę i ewentualnie wyjaśnienie czym jest gomoku/pente.

Brakuje szczegółów w kwestii szaty graficznej, ale to już niech autor zdecyduje. Zależy nam, by ulotka była praktyczna (wyraźne informacje na temat - co, gdzie i kiedy).

Jeżeli ktoś ma inną koncepcję od zaproponowanej, to nie trzeba walczyć o jej zatwierdzenie, tylko ukazać efekt swojej pracy :wink:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group