Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

Działalność Stowarzyszenia - nowy pokój na kurniku - psgrip

alicecooper - 2007-09-12, 20:53
Temat postu: kurnik - pokój Stowarzyszenia
co sądzicie o pomyśle pokoju tylko dla członków stowarzyszenia , w którym można by grać tylko 1 swoim nickiem?
albo jakaś modyfikacja tego pomysłu?

maestro - 2007-09-12, 21:54

Gdy jest mowa o pokojach i zmianach to przypomina mi się pewien pomysł, który już kiedyś pojawił się na forum - mianowicie zrobienie po 1-2 pokoje do renju i pente obok pokojów do gomoku. Czy to jest realne? Może w ten sposób nieco więcej osób zaczęłoby poznawać te gry. Póki co mamy po kilka pokojów i do renju, i do pente, a trudno nie zauważyć, że raczej rzadko są one wypełnione po brzegi graczami...
angst - 2007-09-12, 22:53
Temat postu: Re: kurnik - pokój Stowarzyszenia
alicecooper napisał/a:
co sądzicie o pomyśle pokoju tylko dla członków stowarzyszenia , w którym można by grać tylko 1 swoim nickiem?
albo jakaś modyfikacja tego pomysłu?


Sądzę, że to nie jest zły pomysł - wiadomo z kim grasz, nikt Cię nie zwyzywa, nie ma programów - istny raj :)

Niestety, odmiennego zdania jest Maf. Oczywiście jest on otwarty na propozycje, więc jeśli bylibyśmy przekonani do słuszności takiego pomysłu, można spróbować go namówić.

Pozdrawiam

Angst

wicherek - 2007-09-12, 23:08

Jesli chodzi o Renju i Pente to popularyzacji tych gier nie pomoze nawet reklama w telewizji, wg Mafa - co oczywiscie jest nieprawda, bo [i to bede powtarzal do zludzenia] wiele osob ktore zdolalem naciagnac na poznawanie taktyk nadal nie wie, jak wejsc na pokoju z tymi grami...

Pomysl z pokojem dla stowarzyszenia predzej wejdzie w zycie, tylko ze w takim pokoju powinny byc dostepny wszystkie 3 gry zwazajac na to, ze Rennju i Pente to nieodlaczne gry jakimi zajmuje sie PSGRiP - co rowniez byloby jakas pewna promocja tych gier.

Dobry pomysl, ale raczej nierealny.

bmac - 2007-09-13, 00:03
Temat postu: oczywiście, trzy razy TAK....
jest to "mój" pomysł prosto z serca, czyli planów do zrobienia w PSGRiP !! Ale jest to jeszcze za Pierwszego Zarządu myśl, już nie pamiętam kogo, chyba właśnie Alica, przyznawać się staruchy do grzechu popełnienia )). Jestem za, bowiem w sposób naturalny zwiększy to ilość nowych, zapisywanych z netu, członków PSGRiP, wrzucam to w najbliższe plany Zarządu i zaraz wysyłamy delegację jednoosobową do MAF-a. Pomyślcie, pokój bez "chamstwa i buractwa" to jedno, ale możliwość turniejów PSGRiP elektronicznych! jakież to możliwości, jak to powiedział Alice, jeden zarządzający np., i wchodzimy JEDNYMI NICKAMI, tio idea fix, moja od lat, a kołacząca się w niejednej głowie tutaj, /mam nadzieję/ ale na to założę osobny temat, piszcie na forum, piszcie tu, piszcie za... albowiem nie ma innej możliwości działania PRO, a im większy Wasz odzew, tym szybciej i wyżej sprawa będzie postawiona na Zarząd i tym szybciej załatwiona ostatecznie.... i Wicherku więcej optymizmu, hihi to nie wichry wojny, to idzie Nowe, to widać, słychać i czuć.... i oby tak zostało

bmac

aaru - 2007-09-13, 07:34

Jeżeli byłbyby taki pokój z przyjemnością zacząłbym się pojawiać ponownie na kurniku.
dusksky - 2007-09-13, 07:43

Szczytny cel ale raczej nie wypali. A ilosc pojawiajacych sie tam osob to max 10 po chwilowym okresie podniecenia. No i do tego dochodzi sprawa czy Mafowi bedzie sie chcialo grzebac w kodzie dla kilku - kilkunastu osob. A jak ktos nie lubi chamstwa to jest taka opcja jak wypros, stol prywatny itp.
Chaosu - 2007-09-13, 21:50

. . .Nie, nie, i jeszcze raz nie! MAF jest przeciw izolacji więc odpowiedzcie sobie sami czy to by nie była izolacja.

. . .Natomiast pokoje w formie 'rankingowy, gomoku, dla zaawansowanych' a niżej 'rankingowy, pente, dla początkujacych' to lepsze opcja (tak by mogło być) od zmiany zasad gomoku/renju/pente na stole.

bałtyk_gdynia - 2007-09-16, 23:24

Sam pomysł jest dobry: brak anonimowości i zapewne liczba członków stowarzyszenia, by troszkę wzrosła ... ale o ile dobrze pamiętam podobny temat był poruszany już kiedyś i skończyło sie na tym, że kurnik to serwer bezpłatny, a wstąpienie do stowarzyszenia, a co za tym idzie możliwość gry w tym specjalnym pokoju byłaby w pewnym sensie płatna.
bmac - 2007-09-17, 00:03
Temat postu: Blanty, marynarzu wód słonych... ))
... wszystko zależy od kierunku i wyboru spojrzenia na problem... można byłoby powiedzieć, tak samo jak Ty powyżej, ale innym spojrzeniem...... to przywilej całkowicie bezpłatny, to propagowanie samych dobrych obyczajów, zresztą w końcu najpierw zostaje się Członkiem Stowarzyszenia, a potem zgodnie ze Statutem, promuje Gomoku.... o a`propos troszkę, czyżbyś jeszcze nie był Członkiem PSGRiP? Wierzyć mi się nie chce, to jak się pojawisz na Naszym ostatnim w tym roku Turnieju, z Szarlott pod rękę ale bez legitki w kieszeni? ))
Do miłego zobaczenia...

bmac

Karol G. - 2007-09-17, 06:16

Mi ten pomysł wydaje się nietrafiony. I to będzie rzeczywiście namiastka płatnego serwisu a raczej do tego jak na razie kurnik nie zmierza. W ogóle to ile jest członków stowarzyszenia (jak można wiedzieć)? - w znaczeniu czy to jest garstka ludzi czy nie, bo nie wiem.
bmac - 2007-09-17, 07:36
Temat postu: będzie to namiastką normalności ...
... o którą tak trudno w necie z zasady, będzie Naszą reprezentacją na Kurniku jakby, a Członków PSGRiP jest jeszcze paru... ostatnio podczas Nadzwyczajnego Walnego kworum nie było, poczytaj troszkę.... rozumiem, że pośród nich Ciebie nie ma ....?

bmac

Karol G. - 2007-09-17, 11:50

Nie jestem członkiem. Jak podasz jakieś argumenty które mnie mogą przekonać to może będę. Bo na razie takich nie widzę, a 10 pln mniej za wejściówkę na turniej to mnie nie rusza, bo nie jeżdżę na turnieje (raz byłem). Traktuje to raczej jako rozrywkę.
Tak samo jak nie ma (a przynajmniej ja takowego nie widziałem) kalendarza turniejowego gdzie np z dobrym miesięcznym jak nie większym wyprzedzeniem pisze kiedy będą gdzie i jakie turnieje tak jak to np. robi stowarzyszenie Go (go.art.pl - czy coś takiego). W sumie to z punktu widzenia obserwatora, który nie bawi się w organizację niczego to ja widzę chaos. Chyba, że zakłada sie, że chętni potrafią czytać w myślach kierownictwa to jak tak sprytny nie jestem. Na chwilę obecną ograniczam się od czasu do czasu do gry towarzyskiej ze znajomymi przy kuflu.
//Jak będzie turniej dla debiutantów w pente za free to może pojadę :P albo gomoku ze swapem 2.

alicecooper - 2007-09-17, 17:36

kalendarz turniejowy na następny rok w trakcie opracowania, jest już wstępna propozycja szykuj sie na przyjazdy :)
Ece - 2007-09-23, 14:30

Pokój dla PSGRiP? Do wyboru jest pokój, gdzie można pograć z kilkudziesięcioma graczami, często najlepszymi, obcokrajowcami. I pokój, w którym poza nami jest 20 naszych znajomych ze Stowarzyszenia.

Nie widzę sensu tworzenia takiego pokoju, własnego serwera etc. Jak się staniemy wielkim super hiper mega stowarzyszeniem, elitą świata Gomoku, Renju i Pente, to jest sens o tym myśleć.

_gnoza_ - 2007-09-25, 14:53

Cytat:
.Natomiast pokoje w formie 'rankingowy, gomoku, dla zaawansowanych' a niżej 'rankingowy, pente, dla początkujacych' to lepsze opcja (tak by mogło być) od zmiany zasad gomoku/renju/pente na stole.


mysle ze pomysl z pokojem z pente na stronie z gomoku jest b dobry, nie ukrywam ze od dawna wole pograc w pente niz w gomoku, a taki pokoj moglby pomoc spopularyzowac ta gre, w ktora jestesmy na prawde dobrzy...

termin - 2007-10-04, 03:43

Aby spopularyzować pente i renju nie nalezy tworzyć pokoju do tych gier w miejscu przeznaczonym dla gomoku, tylko potraktować te gry jak odmiany (wersje, czy jak kto sobie to nazwie) gomoku. To oczywiście nie jest prawda, ale gdyby przekonac do takiego podejścia Mafa, może udało by się namówić go, aby w ustawieniach gry, oprócz swapp, swapp2 pojawiło się renju i pente.

Kilka lat temu rozmawiałem z nim na tem temat, stwierdził, ze to niemożliwe. Ale myślę , że gdyby znalazł czas i chęci, no i oczywiście PSGRiP ponaciskało troszkę to może...

Nie czytam forum na bierząco, więc jeśli już podoby wątek był poruszany to wybaczcie, tak sobie po prostu napisałem.

Ece - 2007-10-04, 11:36

Argumentem przeciw zawsze było to, że wtedy byłby jeden ranking. Chociaż ja nie widzę innej możliwości na spopularyzowanie tych odmian na kurniku.
termin - 2007-10-04, 12:28

spoko Jurek, tym bardziej, że w statucie PSGRiP jest napisane, że celem stowarzyszenia jest promowanie wszystkich trzech gier, a nie ma nic mowy o rpromowaniu rankingu na jednym z wielu serwerów do gier.
Zdaję sobie sprawę, że PSGRiP oraz ranking na kurniku są w mniejszym czy wiekszym stopniu powiązane, jednak należy się zastanowić (a może Ci do góry muszą się zastanowić, pozdro bmac) co jest dla nas istotniejsze.

Pozdrawiam

lonewolf - 2007-10-04, 13:36

Jeśli obecnie jest jeden ranking i do standardu i swap2, to argument o trzymaniu jednego rankingu dla gomoku staje się pozbawiony sensu, bo nie ma jednego gomoku, tylko bodaj 4 wersje. Dołożenie renju i pente byłoby ciekawym eksperymentem i nikomu poważnemu krzywdy rankingowej nie zrobi (choćby dlatego kurnikowy ranking od dawna nie jest poważny), a nabijacze czy inni niezainteresowani po prostu nie będą w to grać.
bmac - 2007-10-04, 14:01
Temat postu: Problem jest rozległy...
...a decyzje długofalowe, gorzej, że skutki niegwarantowane /pozdro Marcinku, trzymam Cie za słowo, Ty wiesz.../
w tej chwili trudno nawet wyobrazić sobie wyidealizowany obraz skutecznej PSGRiP za dwa, trzy lata, ale tak być musi... no way... musimy być skuteczniejsi...
współpraca z Kurnikiem patrz: Mafem też być musi, Kurnik to nasze zaplecze, baza w pewnym sensie, osobiście uważam, że sporo ludzi nawet nie wie co to Pro, o Swapie tylko słyszy i koniec pieśni.
A więc nasza "propaganda" jest słabiutko propagowana, tak naprawdę jej nie ma, jeśli jest to bierna, a rank mógłby być wspólny, czemu nie?
Wiele rzeczy by trzeba zmienić, i sporo zadziałać, zęby naturalny mechanizm przechodzenia z zawansowanego gomoku do początku renju i pente przyspieszyć, ja nie mam pomysłu, a myśleć? trochę myślę, skutek będzie.... jakiś, maybe yes, maybe no, mayby baby, I don`t know, temat do kontynuacji...

bmac

termin - 2007-10-04, 15:18

:) Ano wiem prezesie. Jak swierdzę, że wszystko zaczyna iść w dobrym kierunku to spełnie obietnicę. Mówiąc o dobrym kierunku myślę o renju. To Wasza przyszłość.
alicecooper - 2009-04-19, 18:24
Temat postu: nowy pokój na kurniku - psgrip
mamy nowy pokój na kurniku - psgrip - z możliwością administrowania
spavacz - 2009-04-19, 18:33

Nie udało mi się do niego wejść.
truskawek - 2009-04-19, 18:44

wchodzi się podmieniając nick

np na chwalecienie zminia się w linku "chwalecin" na psgrip

zukole - 2009-04-19, 18:49

:lol:
klikasz w pokój i zagraj online :wink:

truskawek - 2009-04-19, 21:45

a kto ma admina na psgrip? widzicie to tak że przenosimy się z bieniasz na psgrip, tam gramy, panoszymy się, a progi i chamów wywalamy? jak chcecie tam NT grać? jest taka opcja?
alicecooper - 2009-04-20, 23:13

bardzo proszę o pomysły jakie byście widzieli funkcje w tym pokoju?
admina na początek mam ja i angst

na razie są np takie opcje:
- ustawienie pokoju dostępnego dla wszystkich/ dla zapisanych członków
- zablokowanie użytkownikowi możliwości logowania w tym pokoju (i tylko w tym)
- ustawienie automatycznych turniejów w tym pokoju

soul_reaper - 2009-04-20, 23:36

Nie no porazka, nie dosc ze ma admina na ogle, to jeszcze na psgrip :P Mnie tam generalnie rybka kto bedzi emial funkcje, byle bym mogl wejsc do pokoju ;-D
ermijo - 2009-04-21, 06:20

muszę się głęboko zastanowić - po co ten nowy pokój
Muchal - 2009-04-21, 07:29

Czy można ustalić zasadę, według której kurnik sam będzie zliczał punkty po turniejach i przyznawał bonusy jak w NT (10pkt za zwyciestwo, 8 za 2 miejsce itd.)? Wyręczyłoby to Angsta, Kota i Dredda, a NT zmieniłby się w coś w stylu turniejowa klasyfikacja psgrip (mi się nazwa bardziej podoba niż nt :) ). W ten sposób turnieje mogłyby się rozgrywać o stałych porach i nawet w terminach kiedy psgrip organizuje turneij na żywo.

Myślę ze byłoby to bardzo atrakcyjne, tylko czy jest taka możliwość?

pozdro

truskawek - 2009-04-21, 14:53

ale wtedy NT będzie dostępny dla wszystkich, bo wystarczy wejść 20:59:59 i kliknąć "tak"
zukole - 2009-04-21, 15:30

alicecooper napisał/a:
- ustawienie pokoju dostępnego dla wszystkich/ dla zapisanych członków


Angst jak admin w pokoju będzie mógł dodawać nowych członków.

angst - 2009-04-21, 16:07

Czyli zrobi się z tego wówczas taki trochę pokój NT. Pytanie, czy do tego dążymy. Jeśli tak, to zmieniłbym zasady dopuszczania do NT, niestety na bardziej restrykcyjne.

Tak naprawdę przydałaby się informacja, na czym polegają testy, ile mają potrwać i czy jest szansa wprowadzić pewne usprawnienia/udogodnienia (jak np. pente i renju :P ).

Widziałem, że Maf sam się pojawił w naszym pokoju, więc kto wie...

Ciekawe, czy można wprowadzić dwa rodzaje użytkowników - mogących (i nie) grać w turniejach.

Pozdrawiam

Angst

zukole - 2009-04-21, 16:49

Chyba że zrezygnujemy z bonusów i sposobów dopuszczania - grają wszyscy chętni, ale tych co grają programami i się źle zachowują będzie się blokować ( eliminować ). Wyniki i tak będą liczone przez serwer na grand-prix.
amiga_500 - 2009-04-21, 16:58

Bardziej restrykcyjne zasady :wow: To z kim Ty chcesz grać :?: Wiesz że MAF liczy na konkurencje w klubach to znaczy jesteś zbyt liberalny albo zbyt restrykcyjny zawsze znajdzie się ktoś kto poprowadzi klub bardziej odpowiadający większości .
maestro - 2009-04-21, 17:45

Wykluczam możliwość wprowadzenia bardziej restrykcyjnych zasad.

Nie polecam także przywiązywać zbyt wielkiej wagi do automatycznego liczenia punktów, gdyż mam nadzieję, że system punktowania zostanie zmieniony po zakończeniu tej edycji. To tylko kwestia przekonania pozostałych członków Komisji ;)

Tak naprawdę to nie zostało jeszcze nawet przesądzone czy przeniesiemy NT do nowego pokoju. Od tej inicjatywy oczekiwałbym raczej innych korzyści, takich jak choćby wspominana możliwość gry renju & pente czy rozgrywanie meczów EL/reprezentacji.

zukole - 2009-04-21, 18:04

Teksty o możliwości grania w renju i pente w pokoju klubowym uważam za nadmierny optymizm. Już widzę jak maf je przywraca :lol:
spavacz - 2009-04-21, 19:11

Wystarczy, że wprowadzi takie rozwiązanie jak na DSG, gdzie w jednym pokoju można pograć w wiele gier, zmieniając tylko ustawienia przy stole : )

Wydaje mi się, że takim wielkim problemem to nie jest.

truskawek - 2009-04-21, 19:59

wprowadzenie możliwości wchodzenia tylko przez elitę odetnie ją od chętnych nauki graczy żółtych. każdy "lepszy" będzie lansował się w nowym pokoju, a na bieniaszach nie będzie od kogo się uczyć... nie widze potrzeby oddzielania się na pokojach od nieczłonków
bmac - 2009-04-22, 05:23
Temat postu: pax gomoku
.... jaką elitę? Ty należysz do "elity", grasz przecież w NT, bywasz na turniejach, jesteś członkiem PSGRiP.... nie wprowadzajmy na siłę sztucznych podziałów

o ile się to uda ustawić, do pokoju psgrip będą mogli wchodzić z automatu członkowie PSGRiP na swoich oficjalnych nickach, pod którymi są zapisani, kto jeszcze? zobaczymy
... przeniesienie NT do pokoju psgrip byłoby tylko z korzyścią i dla turnieju i dla pokoju...
... wg mnie z założenia w pokoju psgrip powinny obowiązywać standardy PSGRiP
... i najważniejsze: dołożenie renju i pente już w pokoju psgrip, lub ich oficjalne przywrócenie na kurniku jest nadal naszym celem (dredziku, optymizmu, pozytywnego myślenia więcej, co myślisz to tworzysz)
... i na ostatek: staramy się nie tworzyć sytuacji ostatecznych, pokój jest w fazie prób i błędów, zobaczymy co z tego wyniknie


bmac

truskawek - 2009-04-22, 09:49

Prazesie,
Chodzi mi o to, by nie doszło do sytuacji w której gracze euroligi/nt/psgripu hurtowo nie przenieśli się do nowego pokoju. Wtedy mało zaawansowani gracze zostaną sami na bieniaszach. Sam pamiętam ile frajdy sprawiło mi przegrać 1:9 z jakimś dobrym graczem. Widziałem wtedy "jak się gra w gomoku". Po "segregacji" słabszym zostanie nudna możliwość analizy statystyk. Dodam jeszcze tylko że najlepszy sposób na przyciąganie osób do PSGRiP-u to kontakt bezpośredni z nowicjuszami. Po "przeprowadzce" do pokoju klubowego kontakt z ludźmi niewtajemniczonymi się ograniczy. Dlatego uważam, że pokój powinien być otwarty dla każdego, z możliwością gry na stołach, a turnieje tylko dla osób na "naznaczonych" nickach.

alicecooper - 2009-04-22, 11:51

mniej więcej tez tak myślę z pewnymi modyfikacjami
np dobrze by było żeby do psgrip nie mieli wejścia szarzy

spavacz - 2009-04-22, 13:20

truskawek napisał/a:
nudna możliwość analizy statystyk.


Może to jest nudne, ale dzięki analizom partii najlepszych graczy nauczyłem się grać w pente więc myślę, że nie poszłoby to na marne, a wręcz na plus.

truskawek - 2009-04-22, 16:13

ale niektóe "gwiazdy" grają tylko tow, więc nie ma możliwości analizy...
chyba znacznie ciekawiej jest brać udział w dyskusji patrząc jak elita kombinuje, cofa i znów kombinuje... :)

amiga_500 - 2009-04-22, 20:08

Albo zrobicie dla wszystkich odpowiednik oficieli zawsze z adminem odpowiedzialnym za chamstwo , progi itp. albo zostaniecie elitarnym pokoikiem a ktoś inny zrobi to za was. Kto płakał o turnieje w każdy dzień kto myślał że jak dostanie admina to zrobi porządek na oficielach :D członkowie psgrip :twisted: . Maf dał wam to wszystko a wy się tego boicie że spapracie. Klub z zapisami to niech se zrobi Rzeszów albo lamy .
amiga_500 - 2009-04-22, 20:16

Za pomniałem dodać że róbcie to szybko bo jak testy na makao się skończą i MAF będzie szafował pokoikami to się zrobi zamieszanie .Zawsze lepiej być tym pierwszym gdzie się już gra od jakiegoś czasu
maestro - 2009-04-22, 22:25

amiga_500 napisał/a:
Maf dał wam to wszystko


Że niby co nam dał? Ja oficjali już od paru miesięcy nie widziałem i pewno nigdy ich z powrotem nie zobaczę. Widzę jedynie jakie kolejne pozytywne elementy kurnika są niszczone, a tworzenia "równie emocjonujących" jak nie było tak nie ma...

amiga_500 - 2009-04-23, 14:34

Kocie czy ty nie rozumiesz że to emocjonujące to są właśnie nowe pokoje z możliwością robienia turnieju. Najprawdopodobniej będzie to najczęściej wykorzystywana opcja w pokoju.
Turnieje w pokoju psgrip z Adminem spokojnie w krótkim czasie pewnie osiągnęłyby podobny status jak dawniej oficiel . Trzeba to jednak robić w miarę szybko bo inaczej gracze gomo się podziela na grupy .Musicie się pogodzić z faktem że maf nie zrobi niczego specjalnie dla was (sorki ale renju i pente odpada) chyba że zapewnicie mu duża liczbę wejść ( to oznacza że zmiany ewentualne jakie mu zaproponujecie w pokoju będą korzystne dla wszystkich pokoi klubowych) .

maestro - 2009-04-23, 14:56

amiga_500 napisał/a:
Kocie czy ty nie rozumiesz że to emocjonujące to są właśnie nowe pokoje z możliwością robienia turnieju.


:wow: Dla mnie jest to równie emocjonujące co gra na 30 min standard na turznicy (bez obrazy dla grających 30 min standard na turznicy ;) ).

Własne turnieje można organizować od lat i jakoś nigdy nie uzyskały takiej popularności jak oficjale. Nie widzę w tej opcji niczego innowacyjnego, zupełnie nie widzę niczego, co mogłoby zwiększyć zainteresowanie większej ilości graczy tą opcją. Turnieje klubowe będą równie emocjonujące co zwykłe turnieje prywatne i dlatego moim zdaniem nowość w postaci klubów kariery nie zrobi.

teletombola - 2009-04-23, 16:59

spavacz napisał/a:
Wystarczy, że wprowadzi takie rozwiązanie jak na DSG, gdzie w jednym pokoju można pograć w wiele gier, zmieniając tylko ustawienia przy stole : )

Wydaje mi się, że takim wielkim problemem to nie jest.


a według ktorego rankingu bedzie wtedy system wyswietlal userów? 11 zawodnikow po rankingu z gomoku a 3 innych grajacych na stole w pente wedlug pente ?

spavacz - 2009-04-24, 07:32

A czy w ogóle ranking musi być wyświetlany?
Muchal - 2009-04-24, 08:26

albo jeden ranking na wszystkie gry, renju i pente potraktować jako odmiane gomoku ;)
ptyl - 2009-04-24, 16:33

Kocie bez urazy:P nie widziałem Cie grającego 30 minut standard na Turznicy:D
maestro - 2009-04-24, 16:40

Pewnie dlatego, że to nie jest granie które by mnie jakoś specjalnie emocjonowało :) Turnieje oficjalne budzily emocje i zachęcały do rywalizacji, i to pomimo swych licznych wad (progi, nicki etc.), zwykłe klikanie bez stawki nie może się temu równać.
amiga_500 - 2009-04-24, 17:22

I tu wychodzi cała mentalność netu . Czy mistrzostwa świata kraju itp. organizuje właściciel stadionu nawet wtedy kiedy jest to jedyny stadion w kraju? .Organizatorem zawsze jest światowa albo krajowa federacja . Właściciel stadionu dał Wam Stadion (czasowo czy na stałe nie wiadomo) jako miejsce rozgrywania rozgrywek z własnymi sędziami i na dowolnych warunkach ( wyłączając istotna co prawda sprawę punktacji) . Trzeba grać ( nie zamykać się) a z czasem przekona się ludzi że turnieje psgrip to prawdziwy oficjel a nie tur prywatny. Maf dał wędkę zabierając wcześniej gotowe danie , trzeba zacząć łowić a nie tylko wspominać jakie to danie było pyszne
maestro - 2009-04-24, 18:22

Nadal nie doczytałem się argumentacji co takiego możemy zyskać dzięki własnemu pokojowi, czym mogą wyróżniać się organizowane przez nas turnieje? Bo że będą gorsze od oficjali w zakresie rankingu, no to tyle już wiem.

Jak dla mnie to sytuacja przedstawia się nieco inaczej: właściciel stadionu, który sam organizował popularne lecz mające drobne wady rozgrywki, zamiast skorygować wady inwestując w sędziów postanowił stadion i całe rozgrywki roz******, zaś po pół roku łaskawie zostawił nam gruz i łopatki, a mamy mamy zaszczyt zrobić sobie coś z tego. Naprawdę ktoś wierzy, że uda się w kilka tygodni/miesięcy zbudować własne turnieje rangi turniejów oficjalnych? Przecież w kilka miesięcy przy intensywnym zaangażowaniu wielu osób ledwo udało się stworzyć cykl turniejów ze stałą frekwencją 25-35 osób. I muszę podkreślić, że udało się to właśnie BEZ jakiegokolwiek wpływu właściciela kurnika.

bad_mojo - 2009-04-25, 17:37

Jak nie będzie rankingu oficjalnego, to się niczym ten turniej od prywatnego różnił nie będzie. Podstawą była nagroda w postaci nicka umieszczonego po prawej stronie od pokoi, ot co.
vilumisiek - 2009-05-04, 20:01

bad_mojo napisał/a:
Jak nie będzie rankingu oficjalnego, to się niczym ten turniej od prywatnego różnił nie będzie. Podstawą była nagroda w postaci nicka umieszczonego po prawej stronie od pokoi, ot co.


Oczywiście. Nie wiadomo czemu ranking mimo jego naliczania jest dosyć niedocenianą formą motywacji graczy. Taki dredd zawsze się starał by 5 jego nicków było wyświetlane. Każdy tam miał jakiś cel - kolor, czy punkty. No prawie każdy bo w sumie spora ilość też uwagi na to nie zwracała (podobno).

To samo ze Stowarzyszeniem - na pierwszej stronie powinny być wyświetlane czołowe dziesiątki w gomoku, pente i renju (kolejność nieprzypadkowa:) Jednak ten aspekt motywacji jest pomijany - a odświeżyć taki ranking, który widniałby na pierwszej stronce nie jest trudno (podobno).

Nie wiem czemu ale dopiero teraz zauważyłem ten temat.

amiga_500 - 2009-09-30, 16:06

Koniec tematu maf pozabierał wszystkie mało używane pokoiki .Z ciekawości pytam czy podał adminom powody?.
spavacz - 2009-09-30, 16:17

Tu akurat miał rację, po co na gomoku 10 pokoi, skoro stale używane są max 3 i ze 2-3 okazjonalnie np. na euroligę.
ermijo - 2009-09-30, 16:26

A ja wciąż czekam na coś "równie emocjonującego" jak turnieje oficjalne - oczywiście mam na myśli inicjatywę twórcy Kurnika a nie inicjatywę Angsta, Dredda i Maestro.
zukole - 2009-09-30, 16:36

Ubyło coś poza psgrip?

Inicjatywa była Angsta i Maestro :wink:

spavacz - 2009-09-30, 18:20

Ermijo, teraz jest 'bardziej emocjonującego' : ) Tzn. od pół roku tak jest : )

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group