Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

Hyde Park - Owsiak

alicecooper - 2010-01-24, 03:33
Temat postu: Owsiak
jest rok 1988
komuchy już wiedzą że nastąpi (na rozkaz Moskwy) tzw transformacja
Cytat:
(w latach 80-tych funkcjonariusze zaczynają masowo zakładać spółki prywatne (ci którzy formalnie jako socjaliści głosili ze własność prywatna jest be)
przykład: spółka Transakcja założona w 1988 r. Taki kwiatek przy okazji: "Większość dokumentów księgowych oraz rejestrowych spółki zaginęła" na pewno przypadkowo :)
jakże aktualny przykład - to dla tych co mówią że wywlekam historię a to dawno i niekatulane: w radzie nadzorczej w 1988 był kto? a np Jerzy Szmajdziński obecny kandydat SLD na prezydenta.
http://pl.wikipedia.org/w...%C5%82ka_z_o.o.

oczywiście zwykli ludzie nie mieli pojęcia o planowanych zmianach
ale za to mieli dość komuny i znów zaczynały odradzać się protesty
Cytat:
piszę "znów" bo każdy kto zna historie zwrócił uwagę na cykliczność aktywności
1956-poznański czerwiec
1968-wydarzenia marcowe,1970-wybrzeże
1981-solidarność
po prostu po stłumieniu musi dorosnąć nowe świeże pokolenie
jak sądziłem w 1988 protesty zaczęły się za wcześnie, wypadało mi bardziej że powinno się coś dziać w 1992 r.
dziś spokojnie możemy postawić tezę że strajki 88 i 89 zostały sprowokowane po to żeby komuchy mogły rozmawiać z opozycja jeszcze nie w pełni silną
(kto by z nimi rozmawiał np w 1992 r gdyby protesty przybrały rozmiary wcześniejszej solidarności)
tak czy siak protesty narastały, ludzie zaczynali się coraz bardziej angażować
wszystko co pachniało choć trochę opozycyjnością było popierane

na tym tle pojawia się Towarzystwo Przyjaciół Chińskich Ręczników
które w radio niby żartobliwie propaguje Jerzy Owsiak
główne hasło: "Uwolnić Słonia"

pamiętam jak się wtedy zastanawiałem "co to , kto to?"
z pozoru nic to nie miało wspólnego z komuchami
z drugiej strony koleś ani słowem nie wspominał nigdy nic o polityce wtedy

cóż, byłem młody niedoświadczony i nie zakumałem ocb :)
po latach dopiero doszedłem co to było
otóż była to klasyczna dezinformacja
po to żeby młodych odciągnąć od jakiejkolwiek polityki i protestów
podsunięcie pseudo "odlotowego" tematu - niech wołają lepiej "uwolnić słonia" niż "precz z komuną"
czy Owsiak świadomie współpracował z komuchami? nie mam pojęcia
ale jeśli nie to na pewno był tak zwanym "pożytecznym idiotą"
przypominam że wszystkie gazety , radio, tv były wtedy państwowe, bez zgody władz nikt nie miał tam szans
Cytat:
pożytecznymi idiotami określano za komuny ludzi którzy podejmowali różnorakie inicjatywy z pozoru jak najlepsze a obiektywnie służące komunie
zazwyczaj władze takich organizacji składały się w większości po prostu z sowieckich agentów
http://pl.wikipedia.org/w...Cyteczni_idioci
przykład: organizacja Kampania na rzecz Rozbrojenia Nuklearnego (oczywiście demonstracje i naciski były tylko na państwa zachodnie żeby się rozbroiły, w czasie gdy ZSRR się zbroiło )
ciekawostka: w jakiej organizacji była kiedyś nowa komisarz spraw zagranicznych Unii Europejskiej pani Ashton? tak, tak była skarbnikiem Kampanii na rzecz Rozbrojenia Nuklearnego pięknie ;/ prawda?

wracając do Owsiaka
obiektywnie to co robił wtedy po prostu służyło komunie i tyle
dlatego nie mam do niego żadnego zaufania
i nie zamierzam go popierać w jakikolwiek sposób
a kasę zamiast na jego orkiestrę (nie neguje tu dobrego celu tejże)
to wolę dać na fundację jakąś czy caritas

angst - 2010-01-24, 08:36

Kompletnie nie rozumiem tego rodzaju postów. Ale to Hyde Park, więc nie usuwam. Dokonałem drobnej zmiany w temacie - nazwisko z wielkiej litery.

A co do Twoich wyborów odnośnie działań charytatywnych, to możemy kiedyś porozmawiać na żywo. Jedno wiem, że akurat WOŚP jest dość transparentną akcją, więc decydując się na wpłatę mogę liczyć, że pieniądze trafiają do potrzebujących.

Pozdrawiam

Angst

vilumisiek - 2010-01-24, 10:44

Jeśli nie chcesz usuwać, to przynajmniej temat zamknij.
s3v3n - 2010-01-24, 10:46

dokladnie, przylaczam sie do wniosku o zamkniecie tematu. z hyde parku robi sie rynsztok, a ty angst wolisz zajmowac sie usuwaniem slowa 'pajac' z moich postow niz zadbac o ogolny odbior tego forum. wchodzi tu ktos nowy, widzi cos takiego i przeciera oczy ze zdumienia ocb.
ermijo - 2010-01-24, 11:19

Dysponowanie tak ogromnymi pieniędzmi - zebranych od ludzi (ja w tym roku nie dałem) - już samo w sobie jest podejrzane. Oczywiście, jeśli zbierze się to 50 mln to jest nadzieja, że pewien procent tej sumy trafi we wskazane miejsce. Podobnie ma się rzecz do Greenpeace. No ale oczywiście każdy powinien dysponować swoim a nie cudzym pieniądzem.
alicecooper - 2010-01-24, 12:00

angst napisał/a:
Kompletnie nie rozumiem tego rodzaju postów.

była wielka akcja wośp niedawno
to jest dział na każdy temat (w granicach przyzwoitości)
więc sie na taki temat wypowiadam
czy nie jest to temat aktualny ? co roku występujący? z ogromnym rozmachem relacjonowany?
vilumisiek napisał/a:
przynajmniej temat zamknij.

nie chcesz dyskutować to nie musisz
ale czemuż to zamykać? jak to jakoś uzasadnisz to można by się było przynajmniej odnieść
to co napisałeś ma 0 wartości poznawczej
tak jakby ktoś napisał "skasuj wszystkie posty vilu" albo "uwolnić słonia"
s3v3n napisał/a:
hyde parku robi się rynsztok

przepraszam z jakiego powodu twierdzisz rynsztok?
czy napisałem coś wulgarnego?
a może coś nakłamałem?
chętnie to usłyszę
mi się wydaje że poruszyłem niejedną ważną i ciekawą sprawę , dostatecznie uzasadniając moją propozycję żeby Owsiakowi nie płacić (a co kto zrobi to już jego sprawa)
ale młodsi zapewne nie wiedzą tych rzeczy o których wspomniałem bo nikt prawie o tym nie mówi tylko wszyscy lukrują

Chaosu - 2010-01-24, 12:32

. . .Niech lukrują, mogę jeździć na przystanek woodstock więc jest ok.
angst - 2010-01-24, 12:36

Mogę zamknąć co najwyżej cały Hyde Park. Nie widzę powodów, dla których miałbym zamknąć temat Alice'a (niezaleznie od tego, czy się z nim zgadzam i co sądzę na temat takich tekstów).

Jednych (bardzo nielicznych, jeśli kogokolwiek) zachęci do rezygnacji z wspierania WOŚP, a inni wpłacą więcej niż zwykle na przekór :)

Pozdrawiam

Angst

maestro - 2010-01-24, 12:50

Niedawno natknąłem się na utrzymany w podobnym tonie tekst o Liście przebojów Programu Trzeciego. Uważasz, że tutaj również władza wykorzystała "pożytecznych idiotów" dla odwrócenia uwagi młodych ludzi od ważniejszych problemów? Bo jeśli tak było, to wychodzi na to, że jednak PRL-owska propaganda była znacznie skuteczniejsza niż się o tym powszechnie sądzi.

alicecooper napisał/a:
ciekawostka: w jakiej organizacji była kiedyś nowa komisarz spraw zagranicznych Unii Europejskiej pani Ashton


Nie mniej ciekawą ciekawostką jest to, iż Catherine Ashton nigdy nie została demokratycznie wybrana na żadne stanowisko, nawet na najniższych szczeblach władzy. Wszystkie funkcje były jej powierzane, ale przecież legitymizacja przez wybór ludu jest zbędna gdy można się pochwalić takimi zasługami jak współpraca z partiami komunistycznymi.

vilumisiek - 2010-01-24, 14:09

Przyjaciele Alisa na antenie: http://www.youtube.com/watch?v=in_XZnAyc8w

Jakby chociaż połowa Polaków miała w sobie chociaż połowę woli czynienia dobra co Jurek ten kraj byłby jak z przepowiedni świadków jechowy. Zawsze znajdzie się parę buców co im cudza inicjatywa przeszkadza.

ermijo - 2010-01-24, 14:32

Kod:
Dodatkowo zdobyte w ciągu roku pieniądze, o których pisaliśmy wyżej, Fundacja przeznacza na:

•    uzupełnienie zakupów medycznych
•    koszty obsługi działalności statutowej tj:
1.    pensje pracowników
2.    podatki i inne opłaty ustawowe
3.    koszt utrzymania biura
4.    usługi: bankowe, pocztowe, telekomunikacyjne i inne
5.    a także na działalność promującą Fundację w Polsce i na świecie, taką jak: udział Fundacji w konferencjach medycznych związanych z prowadzonymi przez nią programami, niesienie pomocy ofiarom kataklizmów, organizowanie koncertów będących podziękowaniem dla młodych Polaków za zaangażowanie w coroczne Finały, a także mających na celu popularyzację działań związanych z walką z narkomania i przemocą, oraz koszty wstępnego przygotowania kolejnego Finału.

Fundacja dziękuje wszystkim darczyńcom i sponsorom  wspierającym nasze działania!!


:mrgreen:

vilumisiek - 2010-01-24, 14:39

Tylko głupiec dałby sobie wmówić, że 100% pieniędzy idzie tylko i wyłącznie na sprzęt.
alicecooper - 2010-01-24, 15:38

alicecooper napisał/a:
orkiestrę (nie neguje tu dobrego celu tejże)

vilumisiek napisał/a:
Zawsze znajdzie się parę buców co im cudza inicjatywa przeszkadza.

vilumisiek napisał/a:
Zawsze znajdzie się parę buców
którzy mają trudności z czytaniem ze zrozumieniem :) ?

PS szkoda vilu ze bez wyzwisk nie umiesz dyskutować
--------------------------------------------------------
maestro napisał/a:
Niedawno natknąłem się na utrzymany w podobnym tonie tekst o Liście przebojów Programu Trzeciego.

nie mam pojęcia, szczerze mówiąc wątpię żeby lista była sterowana ale dopuszczam taką możliwość
nie takie cuda miały miejsce skoro przykładowo Nienacki (autor cyklu o Panu Samochodziku) był wieloletnim konfidentem SB

za to mogę sie wypowiedzieć o Festiwalu w Jarocinie
rok 1981 - wprowadzenie stanu wojennego
zamknięto wszystkie dzienniki oprócz Trybuny Ludu i Żołnierza Wolności (oraz tygodnika Polityka w którym było największe nasycenie TW (chyba ponad połowa redakcji))
radio i telewizję ograniczono do tylko 1 programów
(ciekawostka - w TV prezenterzy zostali umundurowani
ciekawostka 2 - były to mundury wojskowe ale bez dystynkcji
stąd powstał żart:
-jaki jest najniższy stopień w Ludowym wojsku Polskim?
-prezenter telewizyjny)
zamknięto festiwale w Sopocie (na okres całego stanu wojennego 1981-1983) i Opolu

a Festiwal w Jarocinie? (na który jak to władza oficjalnie mówiła przyjeżdżali degeneraci i buntownicy)
ano odbywał się w najlepsze
ciekawostka: w 1982 burmistrz Jarocina dostał nagrodę państwową za jego organizację

czemu tak to było?
cóz, nie jest to tylko moja opinia że był to taki wentyl bezpieczeństwa dla władzy
tak twierdzą np kolesie z grupy Dezerter i nie tylko oni
Cytat:
- Jarocin istniał tylko dlatego, ze pozwalala na to wladza - mowi Tomasz Budzynski, lider punkowego zespolu Armia,

bad_mojo - 2010-01-24, 18:04

Sam alice poruszając tutaj temat Owsiaka i jego przeszłości sprzed ponad 20 lat robisz teraz robotę pożytecznego idioty, więc o czym my tu rozmawiamy. 30 czy 40 mln zł to jest jakiś nieznaczący pryszcz, tak jakby każdy każdy Polak wydał przez rok złotówkę na orkiestrę - who gives a shit? Owsiak robi coś dobrego, nie robi nic złego - to się liczy. To, że bierze coś dla siebie a z procentów organizuje Woodstock - chwała mu za to. Ja nie rozumiem po co poruszać taki temat.

Ja bym wolał sobie pogadać np o OFE, które dostają z ZUSu miliardy, mają zero odpowiedzialności, same pobierają kilkuprocentowe opłaty za zarządzanie naszymi pieniędzmi, a przy tym nigdzie nie jest powiedziane, że mają nam coś zarobić. Czyli - ktoś daje mi pieniądze, płaci mi za to, że sobie nimi obracam, a ja mu nie daje żadnej gwarancji, że coś zarobię - super. Do tego jeszcze nie zazdroszczę teraz tym, którzy mają kase na giełdzie, bo jeszcze pewnie w tym roku Trybunał w Strassburgu wyda orzeczenie, że OFE mogą inwestować za granicą całość, a nie tylko 5% środków, i nagle wszystkie pieniądze gdzieś wyparują.

To jest chyba bardziej interesujące.

alicecooper - 2010-01-24, 18:21

bad_mojo napisał/a:
Ja nie rozumiem po co poruszać taki temat.

cóż jak nie rozumiesz więc nie ma problemu, wyjaśnię
mechanizm jest prosty
robimy tzw "autorytet" z jakiegoś figuranta
nagłaśniając jego akcje
(np ze Szczypiorskiego kiedyś robiono wielkiego pisarza)
a potem albo podsuwamy mu co ma mówić
albo od dawna mówi to co chcemy (dlatego robimy z niego "autorytet")

już kiedyś za takiego figuranta robił
jak jest teraz? cóż myślenie boli:)

PS temat OFE jest zaiste ciekawy (złodziejstwo w biały dzień , dzieło Jerzego Buzka który za to co zrobił powinien wisieć jako zdrajca Polski)
państwo nakazuje obywatelom płacić kasę prywatnym firmom!
załóż temat bardzo chętnie podyskutuję

Chaosu - 2010-01-25, 00:02

alicecooper napisał/a:
jak jest teraz? cóż myślenie boli:)


. . .Jak jest teraz? Owsiak jest figurantem, nagłaśniają jego akcję żeby został autorytetem, a potem podsuwają mu co ma mówić? Chyba mnie boli myślenie, bo nie wymyśliłem jak jest (a zakładam, że nie tak jak napisałem), możesz jaśniej?

vilumisiek - 2010-01-25, 10:10

Wyzwiska to raczej skierowane ku Panu rydzykowi były :) Ciekawe co by odpowiedział Kaczyński na pytanie czy wspiera orkiestrę :)
termin - 2010-01-25, 19:52

Figurant, sztucznie stworzony autorytet. Ciekawe co na to tysiące dzieci, które uratował sprzęt WOŚP.

Obraź Owsiaka (nawet za to kim był kiedyś) przy tatusiu jednego z tych uratowanych dzieci i sam będziesz musiał korzystać z jego sprzętu.

Czasem czyny teraźniejsze pozwalają wymazać błędy przeszłości.

s3v3n - 2010-01-25, 23:14

dlaczego uważam, że takie tematy zamieniają forum w rynsztok.

ogólnie rzecz biorąc jestem zniesmaczony poziomem dyskusji (około)politycznej w Polsce, począwszy od tej, którą można oglądać w telewizji, aż po tą, w której każdy z nas - mniej lub bardziej - bierze udział na codzień, np w internecie. przeraża mnie nienawiść, ograniczenia i uprzedzenia, jakie biją z wypowiedzi chyba większości ludzi zabierających głos w tych sprawach.

niestety, alice, wpisujesz się w ten klimat idealnie, stosujesz (myślę, że świadomie, bo nie odmawiam ci broń boże inteligencji :-) ) w swoich wypowiedziach manipulacje, wyolbrzymienia, przemilczenia, mieszasz argumenty merytoryczne z emocjonalnymi. dwa przykłady z tego wątku:

1.
"czy Owsiak świadomie współpracował z komuchami? nie mam pojęcia "
po tym następuje z kolei wniosek:
"obiektywnie to co robił wtedy po prostu służyło komunie i tyle
dlatego nie mam do niego żadnego zaufania"

nie wiesz, czy jest winny, ale już stawiasz go w roli tego złego.
(a jeśli był, jak mówisz "pożytecznym idiotą" to mogę na to odpowiedzieć, że naiwność nie jest ani zbrodnią ani powodem dla odmawiania komuś bycia porządnym człowiekiem)

2.
"PS temat OFE jest zaiste ciekawy (złodziejstwo w biały dzień , dzieło Jerzego Buzka który za to co zrobił powinien wisieć jako zdrajca Polski) "
i znowu wybuch nienawiści - powieśmy Buzka, zdrajcę. a potem się dziwić, że emocje eskalują i w efekcie większość takich dyskusji kończy sie wyzywaniem wzajemnym od komuchów, sbeków itd.

ja alice nie chcę oceniać twoich poglądów (choć nie jest chyba tajemnicą, że mamy je skrajnie odmienne), tylko sposób ich prezentacji. może rynsztok jest za mocnym słowem, w takim razie powiem, że dla mnie (i wierzę, że nie jestem sam) dyskusje tak prowadzone są poniżej poziomu, od którego chciałbym zacząć brać w nich udział.

widzę podobny sposób wypowiedzi w telewizji, czy czytając gazety, w wykonaniu (oczywiście nie wszystkich) polityków, dziennikarzy itd i potem krew mnie zalewa, kiedy otwieram forum o GRACH PLANSZOWYCH i widzę to samo tylko napisane przez znajomego!!

ps. żeby nie było zupełnie offtopowo, to powiem, że ja na orkiestre nie daję. po prostu jestem skąpy.

alicecooper - 2010-01-26, 00:41

s3v3n napisał/a:
nie wiesz, czy jest winny

ależ wiem:) nie wiem tylko czy robił to świadomie , czy nie
w tym drugim przypadku zgadzam się z Tobą
s3v3n napisał/a:
naiwność nie jest ani zbrodnią ani powodem dla odmawiania komuś bycia porządnym człowiekiem

może został wykorzystany? i tu mam wątpliwość czy aby nie tylko ten jeden raz?
-------------------------
s3v3n napisał/a:
znowu wybuch nienawiści - powieśmy Buzka

ależ nic z tych rzeczy, nie żywię do tego pana nienawiści
po prostu uważam że w niektórych przypadkach uzasadnione są wyroki śmierci
np w wielu krajach są one przewidziane dla zdrajców - szpiegów na rzecz obcych państw
a ile taki szpieg może narobić szkód? w porównaniu z tym co narobił Buzek to po prostu tyle co nic, nie jest to żaden wybuch nienawiści
tylko zwykła konstatacja - za to co zrobił według mnie należy mu się taki wyrok, i tyle
(tak jak dajmy na to Jaruzelskiemu za stan wojenny)
------------------------------
termin napisał/a:
Obraź Owsiaka

a gdzie ja tu Owsiaka obraziłem??
czy jak napiszę o Owsiaku że się nie zna na muzyce (a tak jest - nie zna się kompletnie) to co obrażę go?

napisałem tylko że służył interesom władzy (świadomie albo nie)
i że to mi się na tyle nie podoba że nie popieram, muszę popierać? i gdzie tu obrażanie?
(i po raz któryś napiszę że nie neguję dobrych rezultatów wośp)
-----------------------------------
termin napisał/a:
Figurant, sztucznie stworzony autorytet. Ciekawe co na to tysiące dzieci, które uratował sprzęt WOŚP.

co ma jedno do drugiego przepraszam?
czy te dwie rzeczy się wykluczają czy jak? (dzieciom chyba wszystko jedno czy jest sztuczny czy nie:) )

PS poprawię się 7, napiszę może coś o Krakowie:P ?

PS2
s3v3n napisał/a:
tylko sposób ich prezentacji

jeśli tylko napiszesz (może być na przykładzie tego czy innego tematu)
co Cię tak razi zapewniam że potraktuję to z szacunkiem i poważnie przemyślę

soul_reaper - 2010-01-26, 12:15

Mnie razi (zawsze razilo) Twoj sposob prezentowania faktow. Najpierw wyciagasz sporo szamba, oczywiscie jedynie celem zarysowania kontekstu postaci, a nastepnie przechodzisz do opisania jej samej. Mimochodem (nie podejrzewalbym Cie o tak niskie pobudki) sporo fekaliow przyczepia sie do osoby opisywanej. Byc moze stad biora sie te niesluszne skadinad oskarzenia o obazanie opisywanych osob.

Takie pytanie do Ciebie. Powiedzmy, ze jakies czlonek PO, dajmy na to Palikot (hehe) oferuje Ci milion PLN na propagowanie gomoku w Polsce. Dostajesz sztab ludzi, czas antenowy w radiu i TV etc. Czy zdecydowalbys sie wziac w tym udzial? Przeciez kiedys jakis inny annacooper (;-)) moze Ci wyciagnac, ze zrobiles to jedynie po to, aby ludzie zaczeli ukladac kulki zamiast na ulicy krzyczec 'precz z Tuskiem'.

Latwo jest popatrzyc na sprawe jednowymiarowo, postaraj sie czasem spojrzec jednak pod troche innym katem.

s3v3n - 2010-01-26, 12:47

ja juz napisalem, co mnie razie w sposobie prezentacji twoich pogladow i w zasadzie nie mam zamiaru ciagnac dalej tego tematu, bo z mojej strony go wyczerpalem.

chcesz cos pisac o krakowie, to smialo, nie wiem czemu mialbym miec cos przeciwko? a jesli chodzi ci o nasza lokalna polityke, to tez twoja sprawa, moze lubisz sie wypowiadac na tematy, w ktorych sie niezbyt orientujesz. wez jednak pod uwage, ze niekoniecznie bede uczestniczyc w dyskusji :-)

alicecooper - 2010-01-26, 13:13

Cytat:
Latwo jest popatrzyc na sprawe jednowymiarowo, postaraj sie czasem spojrzec jednak pod troche innym katem.

nie patrzę jednowymiarowo prawie nigdy
tyle że co do każdego posta mam dodawać "tak, ale to i tamto" ?
1) to ile by takie posty miały długości:)
2) skupiam się na tym co mnie interesuje i jest zazwyczaj mniej znane (dużo mniej)
bo o wośp to chyba każdy słyszał? to co mam opisywać oczywistą oczywistość?

----------------------------------
soul_reaper napisał/a:
Takie pytanie

w opisywanym przykładzie tak wziąłbym w tym udział
1) -bo widzę sens w propagowaniu gomoku (nawet jeśli jest to gra "niszowa" to zawsze coś wnosi)
-a sensu w przyjaźni do chińskich ręczników nie widzę wcale
2) bo nie napisałeś o warunku żebym miał zachwalać przy tym PO:)
gdyby był taki warunek to podziękował bym (i pewnie wydelegował kolegę ze stowarzyszenia który takiego wstrętu do PO nie ma:P)
3) no i warunki są inne
za komuny nie było prywatnej Tv ani radia (wszystko było pod kuratelą partii), nie było tez internetu prawda?
to kolosalna różnica czy wejść w coś gdy wszyscy wokół maja zakneblowane usta
niż wtedy gdy wiesz ze można znaleźć wiele poglądów w mediach

---------------------
soul_reaper napisał/a:
Mnie razi (zawsze razilo) Twoj sposob prezentowania faktow.

hmm to chyba razi Cię po prostu życie i świat
bo chyba nie powiesz że sobie zmyślam i wyciągam z kapelusza?
niestety za watą cukrową TV zazwyczaj kulisy są mniej miłe, co na to poradzę?
chyba że oczekujesz za zacznę pisać o pokoju , miłości itd:)?

ermijo - 2010-02-02, 19:31

No dobrze. O Owsiaku już było, ale jest jeszcze - Tadeusz Rydzyk, przy którym portret Owsiaka można wstawić w ramy i umieścić w kościele.

Oglądaliście filmik "Imperium księdza Rydzyka" ?
albo to TVN-u
http://www.youtube.com/watch?v=9U3lQIrJjwI
?

Pozwolę sobie napisac kilka słów na temat tzw. działalności O. Rydzyka.

Uważam za przykry fakt wykorzystywania motywu wiary ludu w realizacji osobistych biznesów. Oczywiście każdy może nawet palić swoje pieniądze albo się nimi podcierać. Obracanie i zarządzanie tak wielkim kapitałem powinno być kontrolowane - człowiek jest tylko człowiekiem i ma prawo do błędów. Zwłaszcza, kiedy jest to jeden człowiek - Pan T. Rydzyk. Przecież każdy płaci podatki i powinien być żywo zainteresowany, w jaki sposób ktoś zarządza "moimi" pieniędzmi - tutaj konkretnie politycy, rządzący. Religia ma to do siebie, że z góry ufa się komuś lub wierzy jakieś ideologie czy w ciemno bierze się dogmaty tzw. wiary. Samo dociekanie czy rozumowe podejście do religii, z definicji nie może być spełnieniem tej religii. Albo ktoś wierzy albo nie. Jeśli wierzy - nie potrzebne mu są żadne zdroworozsądkowe lub naukowe dowody. Jeśli nie wierzy to znaczy, że nie ma dowodu-logicznego naukowego wytłumaczenia sensu wiary. Pojęcie wiary nie ma sensu kiedy dotyczy spraw udowodnionych lub oczywistych. Dawniej ludzie wierzyli, że Ziemia jest centrum Wszechświata. Nauka pokazała, że tak nie jest. Dlatego wiara w geocentryzm nie miałaby dziś sensu - dawniej być może spełniała kryteria wiary.
Poruszyłem ten wątek, żeby uświadomić Wam, że Ci biedni ludzie wspierający Radio Maryja poddani zostali manipulacji psychologicznej przez pana Rydzyka. Przecież nawet prywatnej telewizji nie wolno brać od klientów "ile łaska na tacę" - dokładnie musi być to uregulowane według cennika, żeby uniknąć ogólnie mówiąc - nieścisłości. Ba! To nawet logiczne wiedzieć ile się dostaje - jakie sa zyski/jakie straty zyski, jak regulować abonament, aby planować swoje inwestycje na przyszłość. W działalności Radia Maryja wydaje mi się jest wielka anarchia i skusze się stwierdzić, że bałagan w papierach, który nie tyle nie daje odpowiedzi na pytanie: "Jaki jest stan finansów" ale w przyszłości może postawić w stan bankructwa nie tylko same "wynalazki" Rydzyka, ile zakon. Domyślam się, że zakony podlegają Watykanowi, dlatego papież powinien się zająć tą sprawą! Pieniądze oczywiście każdemu są potrzebne do życia. Uprawianie biznesu łupem ludzkiej wiary i słabości jest według mnie czymś oszałamiającym i niemoralnym a podejrzewam nawet, że sprzecznym z polskim prawem. To, że religia ma wielkie oddziaływanie na człowieka, ale również na świat jest powszechnie wiadome. Weźmy przykład Al-Kaidy. Człowiek potrafi się wysadzić w powietrze za wiarę, a czym przy tym jest zasilanie finansowe w sposób niejasny a poniekąd niechlujny pomysłów jednego człowieka - T. Rydzyka ??? Uważam, że niczym.

vilumisiek - 2010-02-14, 22:09

Obejrzałem do końca. Polecam.
zukole - 2015-01-10, 23:49

vilumisiek napisał/a:
Tylko głupiec dałby sobie wmówić, że 100% pieniędzy idzie tylko i wyłącznie na sprzęt.
Cytat:
Jak pisze Wielgucki „ze szczątkowych dokumentów dosłanych do sądu wynika jasno, że co najmniej 40 milionów poszło z WOŚP do Złotego Melona i co najmniej 3 miliony z WOŚP i Złotego Melona do małżeńskiej kieszeni Owsiaków
Źródło: http://polskaniepodlegla....k-zmienil-sloik

Wyrok o pomówienie.

Jeśli ktoś nie wie, jutro kolejna (23.) edycja WOŚP :]

Chaosu - 2015-01-11, 13:38

. . .Wielgucki różne rzeczy pisze, a wyrok o pomówienie to jest do obejrzenia tutaj: http://kreciola.tv/video/107562263
zukole - 2015-01-11, 13:59

A Owsiak różne rzeczy mówi. Przecież mógł dostarczyć wszystkie księgi do sądu i uciąć sprawie łeb. Dlaczego tego nie zrobił?
Chaosu - 2015-01-11, 14:09

. . .Nie wiem po co mnie zaczepiasz. Nie wiem dlaczego tego nie zrobił, jeśli Ci bardzo zależy mogę poszukać jego odpowiedzi na to pytanie. Załączam wyrok z uzasadnieniem (nagranie z sądu) jako materiał bezstronny (m.in. dlatego że ten dokument z Twojego linku u mnie nie działał).
zukole - 2015-01-11, 14:26

Dlaczego sądzisz, że Cię zaczepiam? :wink: Zadałem pytanie, które z mojego punktu widzenia jest dosyć oczywiste dla sprawy. Przecież gdyby Owsiak dostarczył dokumenty, z których wynikałoby jaki z Wielguckiego jest kłamca i pieniacz, to temat jeśli by nie upadł, to przynajmniej sporo zwolenników Matki Kurki przestałoby popierać blogera. Tymczasem został uznany winnym jedynie nazwania szefa WOŚP-u "hieną cmentarną" i obciążony częściowo kosztami procesu (300 złotych). Ciekawe.

Jakaś część zarobionych pieniędzy idzie na sprzęt medyczny, ludzie (którzy przypuszczam raz do roku wspierają akcję charytatywną) cieszą się, że mogą pomóc, chwaląc jednocześnie p. Jerzego jaki to z niego dobry człowiek. A jak padnie jakiś głos sprzeciwu, że zebrane wpłaty idą także na inne cele (do kieszeni? :wink: ), to od razu riposta, że to zawiść, bo to przecież takie typowo polskie.

Chaosu - 2015-01-11, 15:17

. . .W 10 minut obejrzałeś całe uzasadnienie? : ) Sąd uznał że hiena cmentarna jest obraźliwa, a (m.in.) romski król nie jest. To Wielgucki jest kłamcą czy nie? Napisałeś że oskarżony został uznany winnym "jedynie" ale choć była to tylko jedna rzecz to czy nie była istotna? Jeśli Cię ciekawi wyrok to zachęcam do wysłuchania uzasadnienia, bo właśnie tam jest ciekawie.
zukole - 2015-01-11, 15:25

Mnie plik, który wrzuciłem działa i przeczytałem jego zawartość (po co mam to samo odsłuchiwać?). Uzasadnienie również tam jest.

Dla mnie jest ważne, czy faktycznie pieniądze idą do firm zarządzanych przez Owsiaka i jego małżonkę, a nie czy porównanie jak romski macho lub stwierdzenie hiena cmentarna są obraźliwe, choć zgodzę się z decyzją sądu w przypadku tego drugiego.

Chaosu - 2015-01-11, 15:43

. . .Zukole musisz poczekać na proces (lub inne wydarzenia) które będą kontrolowały interesujące Cię zagadnienie. Proces o którym sam wspomniałeś nie miał za zadanie tego skontrolować więc nie rozumiem jak na jego podstawie próbujesz wydać ocenę gdzie faktycznie idą pieniądze.
zukole - 2015-01-11, 15:58

Masz rację, proces był tylko o pomówienie. Jednakże w uzasadnieniu, do którego lektury zachęcasz, są ciekawe fragmenty poświęcone zeznaniom świadków związanych z WOŚP-em. Ponadto przecież treści artykułów Matki Kurki, będące przyczyną tej sprawy na jakiejś podstawie dowodowej (również można o tym przeczytać w uzasadnieniu) zostały napisane i chyba nie są "z kosmosu", skoro sąd uznał je za merytoryczne.
Chaosu - 2015-01-11, 16:16

. . .Z tego co zrozumiałem sąd uznał, że na podstawie danych które bloger miał (i z braku danych o które prosił ale nie dostał) mógł pisać takie rzeczy jakie pisał (z wyjątkiem jednego zwrotu który przekroczył granicę wolności słowa). Sąd nie rozpatrywał czy to jest prawda czy fałsz, bo nie o to się toczył proces i w tej sytuacji sąd nie ma kompetencji do rozstrzygania czy to prawda czy fałsz. Czy takie kompetencje masz Ty?
zukole - 2015-01-11, 16:24

Oczywiście takich kompetencji nie mam (Ty Filipie również :) ). Warto przy tym wspomnieć, że sąd również nie dostał pełnej dokumentacji, pomimo że o taką prosił. Mam wrażenie, że koniecznie chcesz ograniczyć wątek do procesu o pomówienie. Może faktycznie nie czas na wysuwanie daleko idących wniosków, ale czy nie jest to czasem popularna metoda zamiatania pewnych wątków pod dywan? :wink: Zwłaszcza, gdy postawa Owsiaka podczas procesu wątpliwości w żaden sposób nie rozwiązała.
Chaosu - 2015-01-11, 16:56

. . .Ujmę to w ten sposób, wnioski płynące z procesu o pomówienie chciałbym ograniczyć do faktów o pomówieniach : ) Jeśli chcesz podyskutować o wydajności fundacji WOŚP lub o zasadności jej wydatków to załącz linki do artykułów poruszających te tematy. Dla mnie ten proces (a zwłaszcza wyrok z uzasadnieniem) w ogóle tych wątków nie podejmuje.

PS. Czy postawa Owsiaka w trakcie procesu o pomówienie miała rozwiązywać wątpliwości co do finansów fundacji WOŚP?

zukole - 2015-01-11, 17:07

W swoim pierwszym poście (źródle do cytatu) zamieściłem link do artykułu. Wątpię jednak, byś był w stanie zanegować daty związane ze Złotym Melonem czy Mrówką Całą :wink:

Odpowiadając jeszcze na Twoje pytanie. Skoro p. Jerzy Owsiak został poproszony przez sąd o dostarczenie pełnej dokumentacji (bezowocnie), czym mógł (o czym już pisałem) zakończyć dalszą działalność w sprawie blogera Wielguckiego, to o ile jeżdżenie po sądach nie jest hobby szefa WOŚP-u, chyba nie było nic na przeszkodzie, aby tę dokumentację dostarczyć i czekać na efekty. Zwłaszcza, że rozpatrywanie obraźliwych stwierdzeń, jak argumentował sąd, odbyło się na podstawie danych o działalności przedstawionych przez Wielguckiego (można o tym przeczytać w załączonym przeze mnie pliku).

Chaosu - 2015-01-11, 17:47

. . .Dlaczego miałbym cokolwiek negować : ) Z tego co słyszałem żadne organy kontrolujące działalność fundacji WOŚP nie wykryły poważnych naruszeń. Daty i spółki nic mi nie mówią, nie wiem czym się zajmują. Jak zobaczę jakiś dokument, że Owsiak dostaje milionowe wypłaty na prywatne konto albo kupuje sobie rzeczy za pieniądze fundacji to się wtedy ustosunkuję. Na razie nic z tych rzeczy. Jeśli ktoś po tym artykule widzi okazję do polemiki to zapraszam, chętnie przeczytam. Ja odpuszczam.

. . .Pytanie było retoryczne. Podtrzymuję i nie zmienię swojego zdania, że po prywatnym procesie o pomówienie nie należy się spodziewać rozwiewania wątpliwości na tematy finansowe fundacji.

PS. Miałem kiedyś sprawę w sądzie o napaść rabunkową i sędzia pytał mnie czy pracuję na czarno u Ojca. Wyobrażenie sobie strony przeciwnej, że rozczarowani i rozgorączkowani wyszli z rozprawy i irytowali się, że proces o napaść rabunkową nie rozstrzygnął czy pracuję na czarno u Taty : ) Przecież nie było przeszkód żebym odpowiedział : )

alicecooper - 2015-01-19, 19:36

ja tylko dodam że zabawna jest "uczciwość" owsiaka który nie dostarczył dokumentów spółki "mrówka cała" do sądu, po czym tą spółkę zlikwidował i założył nową "jasna sprawa"
dla mnie rzeczywiście jasna sprawa :)

przy okazji wielu debli "argumentuje" jak wam się owsiak nie podoba to nie korzystajcie z "jego" sprzętu

jest to ten sam typ kretyńskiej "argumentacji" że przecież komuchy nie były takie złe bo za komuny budowano domy, szpitale, szkoły itp
tak jak i za komuny pracowali zwykli ludzie na to a aparatczycy żerowali i pasożytowali najczęściej psując jeszcze ludzka pracę

to i owsiak NIE DOKŁADA swoich pieniędzy (jak dajmy na to niektórzy milionerzy filantropi), to są pieniądze zwykłych ludzi a on z nich wykrawa sobie ładną sumkę
żeby było jasne, to że z tego żyje ani mnie grzeje ani ziębi, wymyślił sobie taki geszeft, nie musi pracować normalnie (ani jego żona) to niech ma skoro ludzie dają

natomiast to co mnie brzydzi to robienie z tego krętacza, oportunisty i liżydupa władzy jakiegoś autorytetu

Ankst - 2015-01-21, 12:44

Niech ktoś inteligentny wyjaśni mi czemu Pl rząd pcha się na siłe na tą swołcz w uk? Przecież z tego co mi wiadomo ponad 80% pl nie lubi ukrainców, noi jest przeciwna polityce pro ukraińskiej, po jakie licho mamy im pomagać i niby za co;,w ramach szeroko pojętej 'wdzięczności'??

Oj głupi mamy rząd, głupi/

Co za cioły dają takie poparcie/ Obudzą się ludzie wkrótce ,jednak będzie już za pózno.
Mało kto widzi że 4 rozbiór Pl zaczął się i trwa.

amiga_500 - 2015-01-21, 14:50

Uważasz że wina Owsiaka skoro tu to napisałeś ?. Czwarty rozbiór już był w 39 tylko polityczna poprawność Europy zakazuje tego powiedzieć o zwycięzcy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group