Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

Pente - Brf's 4th Annual St. Pat's Pente Tourney

Chaosu - 2010-03-22, 20:33
Temat postu: Brf's 4th Annual St. Pat's Pente Tourney
http://brainking.com/pl/Tournaments?tri=583813

. . .Wszyscy wiemy o co chodzi więc do rzeczy. Na powrót system grupowy (po 7 osób), 2 dni na ruch + wakacje. Idzie dość szybko, zwłaszcza Polakom ale zaraz, co jest, Nosovs zremisował dwie gry ze średnim graczem?!

spavacz - 2010-03-22, 22:35

Zastanawiam się, czym kierował się Globule biorąc te 2 remisy...
bad_mojo - 2010-03-23, 01:56

Dużo gier w pente tych na wysokim poziomie kończy się przez ułożenie piątki? Potraficie ocenić ile procent?
s3v3n - 2010-03-23, 02:10

imho zdecydowana wiekszosc.
przez zbicie 10 kamieni, to watpie zeby konczylo sie wiecej niz 20% przyzwoicie granych partii. zreszta jak sie komus chce liczyc, to tutaj ma dobra probe: http://brainking.com/en/T...1150&tri=359148

s3v3n - 2010-04-17, 23:11

polecam wszystkim pentakom obejrzenie gier z turnieju, bo dzieja sie rzeczy niebywale i jest na co popatrzec. juz w pierwszej rundzie odpadaja nosovs i dein. z kolei polska reprezentacja w polfinale ograniczy sie niestety tylko do spavacza i mnie..
spavacz - 2010-04-18, 00:23

Szczerze mówiąc to szkoda, że dein odpadł, choć zdziwiły mnie jego niektóre ruchy w partii z novatisem. Natomiast nosovs zagrał fatalny turniej, a co najdziwniejsze, zremisował 2 gry z globule na jego życzenie. Niemniej jednak mam nadzieję że coś z s3v3n'em ugramy : )
dein - 2010-04-18, 20:41

Jeden fatalny ruch i po sprawie. Uspil mnie troche :) .
vilumisiek - 2010-05-26, 09:02

Jak się przebiegi ogląda bo ten brainking jak dla mnie nieco zamulony. Trzeba być zarejestrowanym by móc obejrzeć?
s3v3n - 2010-05-26, 19:24

nie trzeba. wejdz sobie np na link do turnieju, ktory podalem wyzej. wybierasz gre, ktora cie interesuje (np nosovs -richard) , klikasz na "1" lub "0" i masz partie do wgladu. przejscia miedzy kolejnymi ruchami masz w prawej kolumnie. system nie jest niestety perfekcyjny, bo kazdy ruch to osobna strona i przeglada sie to dosc niewygodnie.
zukole - 2010-05-26, 20:04

Ciekawa sprawa, że nie został jeszcze rozstrzygnięty finał z ubiegłorocznej edycji. Ile średnio trwa jedna edycja ? Rok, dłużej ?
s3v3n - 2010-05-26, 20:10

7-8 miesiecy? ale w zeszlym roku brf wybral niefortunny format turnieju (single elimination), ktory nie dosc, ze jest niesprawiedliwy (gra sie do dwoch zwyciestw, a wiec jeden z graczy ma juz przewage, ze bedzie dwukrotnie zaczynal), to jeszcze trwa strasznie dlugo, bo zamiast normalnych 2-3 rund (gdzie trzecia to scisly final), jest juz 6. wystarczy jedna, czy dwie sieroty, ktore opozniaja swoje gry, a przez to kazda runde, w ktorej uczestnicza i tak to sie ciagnie bez sensu.
spavacz - 2010-06-03, 11:51

Rozpoczęła się 2. runda turnieju. Liczę na to, że będzie można zobaczyć wiele ciekawych gier. 7 ma trochę łatwiejszą grupę niż ja, choć mam nadzieję, że łatwo pola nie oddam.
spavacz - 2010-07-31, 11:41

Zakończyła się 2. runda turnieju. Niestety s3v3n zajął w swojej grupie drugie miejsce, a ja w swojej trzecie przez co nie awansowaliśmy dalej. Niemniej jednak gry stały na wysokim poziomie (no może poza kilkoma moimi).

Za rok pewnie kolejna edycja, fajnie by było gdyby więcej osób z Polski spróbowało swoich sił.

s3v3n - 2010-07-31, 16:37

no ja troche dalem w dupe faktycznie.. chociaz ostatnia gre odpuscilem bo i tak bym odpadl na s-b majac tyle samo punktow co novatis. w sumie mam teorie spiskowa na ten temat, ze zoyek sie mu podlozyl w jednej grze, ale teraz to juz bez znaczenia.. a ty spavacz nie powinienes byc taki skromny, wygrales seta z brfem, to duzy sukces.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group