Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

Turnieje - ostatni turniej 2010

alicecooper - 2010-09-21, 00:38
Temat postu: ostatni turniej 2010
zbliża się koniec roku i ostatni możliwy turniej (Mistrzostwa Polski w Gomoku)

proponuję 13- 14 listopada Warszawa

ale

tak naprawdę zależy to tylko od Was
prawie każda propozycja jest do przyjęcia
możemy zorganizować w innym miejscu (myślałem o śląsku) ewentualnie przesunąć datę
proszę o wpisywanie o wpisywanie się w tym temacie czy macie ochotę przyjechać?
(możliwe ze przyjechali by Czesi)

jednocześnie przypominam ze minimum organizacji to 20 zgłoszeń

zukole - 2010-09-21, 01:05

Co do Czechów to już od kilku tygodni wypytują o turniej, bano pisał o 6-7 którzy chcą wpaść.
Henry - 2010-09-21, 08:49

Ano wczoraj gregi ( nie znam go) pytał się mnie kiedy są mistrzostwa Polski, więc może pójść im na rękę i zorganizować to na Śląsku jak pisał Alice, można by też pomyśleć o MMP może to i żadna różnica dla obcokrajowców czy by grali o mistrzostwo czy też nie, ale zawsze jakiś tam prestiż większy, przynajmniej takie jest moje zdanie :)

PS - Może do MP jako dodatek jakiś mały turniej w renju? :) (o ile byliby chętni)

angst - 2010-09-21, 09:09

Ja tradycyjnie postaram się pojawić, niezależnie od czasu i lokalizacji.

Popieram mocno pomysł MMP i chyba nie ma lepszego miejsca niż Kraków (szczególnie w kontekście sprawdzonego miejsca i odległości dla Czechów, a może i Węgrów).

Pytanie, na ile pewny jest przyjazd Czechów (ostatnio też chyba mieli wpaść i w końcu nikogo nie było), no i jak się na to zapatrują Polacy (teoretycznie do Warszawy jest bliżej i być może taniej - nie wiem, czy jest możliwość darmowego noclegu w szkole).

Przy dobrej promocji tur powinien się udać, a ja już sam się nie mogę doczekać :) Najważniejsze, żeby jak najszybciej ustalić szczegóły!

Pozdrawiam

Angst

maestro - 2010-09-21, 16:52

MMP to niezły pomysł, sam zapewne pojawię się niezależnie od miejsca, o ile tylko nie będzie to turniej w ramach Warsaw Open :)
Henry - 2010-09-21, 22:07

Popieram Kraków :P
zukole - 2010-09-21, 23:00

Kraków 13-14. listopada i pójdziemy na Wisła - Legia :-)
president_devil - 2010-09-22, 13:57

Hmmmm, MP Renju jest turniejem odbywającym się co dwa lata, czy coś mnie w tym roku ominęło? :P
s3v3n - 2010-09-22, 15:16

ja bym sie chetnie przejechal, niemniej jednak trudno mi sie teraz zadeklarowac na wyjazd na turniej w 2 polowie listopada, bo bede mial wtedy duzo pracy, zobaczymy..
angst - 2010-09-22, 23:04

president_devil napisał/a:
Hmmmm, MP Renju jest turniejem odbywającym się co dwa lata, czy coś mnie w tym roku ominęło? :P

Do odwołania Mistrzostwa Polski w renju i pente odbywać się będą co dwa lata.

Pozdrawiam

Angst

Chaosu - 2010-09-23, 19:34

. . .Mi nie pasuje 20-21 listopada jakby co, za to Kraków w terminie meczu brzmi interesująco : )
Kedlub - 2010-09-24, 15:42

Cheers,

I can confirm serious interest of czech players in visiting a foreign gomoku tournament in november. We would be of course happy if polish federation can organize one:) Longer time limit, less rounds and more fun we would appreciate:) Personally I prefer Krakow, Warszaw or any other place with lots of pubs and historical monuments:)

Best regards,

Ked

zukole - 2010-09-24, 16:08

Co do czasu i zmniejszenia ilości rund - w marcu graliśmy 12 rund przy 20 minutach, według ogłoszenia ubiegłoroczne "bardzo udane" mistrzostwa kraju miały 9 rund z 40 minutami ( turniej dwudniowy ). Koncepcja dwudniowych MP wg mnie jest dobra, dorzucić do tego jakiś turniej towarzyszący ( nie piszę tu o standardzie ) i będzie dobrze.
Henry - 2010-09-25, 13:08

Można by też zapisywać przebieg partii, fajnie by było sobie później wszystko poprzeglądać on-line :)
siwer90 - 2010-09-25, 15:29

Ja postaram sie przyjechac.. :) Generalnie obojetne mi gdzie, choc do Wa-wy mam najblizej :P
alicecooper - 2010-10-04, 18:33

Zapraszamy na turniej do Krakowa w dniach 13-14 listopada 2010
Mistrzostwa Polski w Gomoku
wkrótce szczegółowe ogłoszenie

prosimy o zgłoszenia na adres turniej@gomoku.pl

maestro - 2010-10-06, 22:43

Dwa pytania:
1) Czy przy okazji turnieju planowane jest zorganizowanie Walnego Zgromadzenia Członków?
2) Czy jest jakiś pomysł jak podczas turnieju zapewnić odpowiednie warunki do gry? Zakładam, że odbędzie się on w tym samym miejscu co poprzednie krakowskie turnieje, podczas których zdarzały się pewne incydenty - puszczanie muzyki, oglądanie telewizji - czy mamy zatem plany jak nie dopuścić do zakłócania ciszy w trakcie rozgrywek?

zukole - 2010-10-07, 00:03

Przynajmniej widzieliśmy jak Justyna wygrywa :P
Nalegałbym na jak najszybsze podanie szczegółów dotyczących turnieju/ów, bo łapać chętnych na samą informację że coś jest to nędza. Zwłaszcza że czas leci, a po ostatnich turniejach widać, że niektórzy potrzebują więcej czasu na zastanowienie.

angst - 2010-10-07, 14:08

Szczegóły będą znane wkrótce (liczę, że najpóźniej zaraz po tym weekendzie).

Nnajprawdopodobniej będą to MMP w gomoku i być może do tego turniej towarzyszący (renju?).

Myślę, że przy decydowaniu kluczowa jest data i miejsce, a to już znamy. Wiemy też, że zapraszamy na MP w Gomoku.

Jeżeli ktoś chce się pojawić na MP, to raczej ilość rund, czy turniej towarzyszący nie będą czynnikiem decydującym, co oczywiście nie znaczy, że będziemy zwlekać z decyzją.

Pozdrawiam

Angst

maestro - 2010-10-07, 14:35

angst napisał/a:
Jeżeli ktoś chce się pojawić na MP, to raczej ilość rund, czy turniej towarzyszący nie będą czynnikiem decydującym


Mam wątpliwości, co do tego, czy ilość rund nie jest czynnikiem decydującym - jeśli ktoś jedzie przede wszystkim po to żeby pograć (a już zwłaszcza kiedy nie ma blisko do miejsca turnieju), to planowanych kilka partii nie zachęca do przyjazdu. Dlatego liczę że rund będzie nie mniej niż w poprzednim turnieju.

Kedlub - 2010-10-07, 22:09

The less rounds the better and let's have some renju tournament as well, we would like to have some free time for sightseeing..:)
zukole - 2010-10-07, 22:16

Dlaczego mniej? Można to rozłożyć po prostu na dwa dni. Rozumiem że Czesi chcą wpaść i wszyscy się z tego powodu cieszymy, ale nikt z nas nie decyduje o tym jak długo trwa turniej w Czechach, więc chyba nie ma sensu robić ukłonu w ich stronę :-)
bmac - 2010-10-07, 22:41
Temat postu: ostatni turniej 2010
... proponuję zmienić troszkę punkt patrzenia, decydujący jest aspekt sportowy, ale każdy argument będzie wzięty pod uwagę. Chciałbym poinformować, iż Zarząd głosując termin i miejsce także brał pod uwagę większą łatwość dojazdu naszych przyjaciół z Czech, na co się z góry cieszymy. Decyzja zostanie podjęta wkrótce.

bmac

Ankst - 2010-10-09, 17:01

Przyjechałbym .
spavacz - 2010-10-11, 19:11

W końcu co z tym turniejem? Jakieś dokładne parametry i kiedy przewidywane jest zakończenie turnieju głównego?
angst - 2010-10-11, 22:45

Proszę jeszcze o trochę cierpliwości. W związku z wielce prawdopodobną koniecznością zorganizowania w ten sam weekend Walnego pracujemy nadal nad harmonogramem.

Mam nadzieję, że uda się ogłosić szczegóły przed weekendem.

Pozdrawiam

Angst

spavacz - 2010-10-11, 23:43

Właśnie zależy mi trochę na czasie bo mam zaplanowany lot do Londynu na niedzielę po 20 i nie wiem czy rezerwować już bilet, a chciałbym również zjawić się na turnieju.
angst - 2010-10-12, 00:25

Zakładam, iż tradycyjnie będziemy dążyć do tego, aby w niedzielę turniej nie zakończył się później niż o 17:00-18:00 (a najlepiej maksymalnie o 16:00).

Jeśli zaś chodzi o sobotę, to chyba nie da się uniknąć napiętego do granic możliwości harmonogramu.

Pozdrawiam

Angst

angst - 2010-10-13, 23:47

Na Forum umieściłem już ogłoszenie turniejowe. Wkrótce powinno się również pojawić tradycyjne ogłoszenie na stronie.

Ostatecznie ustalone dla turniejów parametry są wynikiem głosowania w trakcie dzisiejszego posiedzenia Zarządu PSGRiP i poprzedzone były dyskusją w jego gronie, po wcześniejszym skonsultowaniu tematu z Komisją Rankingową, Komisją NT oraz czołowymi polskimi graczami (za wszystkie głosy w dyskusji bardzo dziękuję w imieniu Zarządu :) ).

Zdajemy sobie sprawę, że przy ustalaniu warunków rozgrywania turniejów mamy do czynienia z wieloma czynnikami, które należy wziąć pod uwagę, a ostatecznie przyjęte rozwiązania wydają się optymalne, mając na uwadze m.in. prestiż zawodów, oczekiwania graczy, jak również ograniczenia czasowe. Liczymy, że uzgodnione parametry przyjęte zostaną ze zrozumieniem i mamy nadzieję, że turniej zakończy się sukcesem, co w dużej mierze zależy od Was - to Wy zadecydujecie o frekwencji :)

Proszę bardzo wszystkich o reklamowanie turnieju i namawianie (nie)znajomych, aby pojawili się w Krakowie.

Życzę Wam (i sobie) udanego turnieju i samych dobrych gier :D

Pozdrawiam

Angst

zukole - 2010-10-15, 19:38

Czy gry gomoku oraz renju będą spisywane ?
angst - 2010-10-17, 01:02

Formalna decyzja jeszcze nie zapadła, ale raczej tak.

Pozdrawiam

Angst

zukole - 2010-10-28, 22:18

maestro napisał/a:
Czy jest jakiś pomysł jak podczas turnieju zapewnić odpowiednie warunki do gry? Zakładam, że odbędzie się on w tym samym miejscu co poprzednie krakowskie turnieje, podczas których zdarzały się pewne incydenty - puszczanie muzyki, oglądanie telewizji - czy mamy zatem plany jak nie dopuścić do zakłócania ciszy w trakcie rozgrywek?

ptyl napisał/a:
kolera na czas turnieju wszystkie miejsca w schronisku zajęte

Jeśli to prawda, a chyba 300 miejsc mają to może być głośno, więc powtórzę za kotem, jest jakiś pomysł ? Będziemy mieli salę na wyłączność ? :)

* Tak z innej półki, zapadła formalna decyzja co do zapisywania gier ?
* http://www.piskvorky.cz/a...urnaj-v-polsku/ Jeszcze kilka osób zbiorą i będziemy na styk :|
* http://www.youtube.com/wa...player_embedded

Piszę drugi raz mając nadzieję że ktoś się pofatyguje odpowiedzieć przynajmniej na pytanie kota.

bmac - 2010-10-29, 21:43

CK Kocie, Lordzie Dreddzie, fatyguję się odpowiedzieć, raczej z szacunku niż obowiązku.... pomysł jest: dofinansować PSGRiP kwotą 100.000,00-pln i to zaraz po Świętach, wtedy może zapisze się jeszcze powyżej 6 osób, bo tyle jeszcze brakuje do min. 20, aby turek w ogóle się odbył. Wtedy też wynajmiemy osobną salę w okolicy i ustanowimy porządne nagrody finansowe, aby ściągnąć niezdecydowanych miłośników kamyczków... Sala to dobra wola kierowniczki schroniska, pobudka, jaka wyłączność?
jeśli taka będzie wola ogółu to można wprowadzić zapisy...
Na chwile obecną zapisanych jest 14 zawodników, czekamy na minimum 6 dodatkowych

bmac

Henry - 2010-10-29, 22:00

Może popytać się Czechów ilu już na 100% jedzie? Słyszałem, że jak na razie 7 osób jest zdecydowanych.
maestro - 2010-10-30, 00:31

Zadałem poważne pytanie, dlatego liczyłem na coś więcej niż tylko na ironię :| Zdaję sobie sprawę, że cudów nie zdziałamy, ale przecież można podjąć jakiekolwiek działania, np. powiesić dużych rozmiarów kartki z napisami "Prosimy o ciszę. Tu rozgrywane są MP w gomoku." czy wyznaczyć osobę niegrajacą która będzie podchodzić do głośniej zachowujących się osób spoza naszego grana i przedstawiac ustnie taką prośbę tłumacząc co dzieje się na sali. Wydaje mi sie, że do tego nie trzeba żadnych nakładów finansowych...
alicecooper - 2010-10-30, 18:50

1) do tej pory nadeszło 18 zgłoszeń (w tym 2 Czechów)
2) zarezerwowanych miejsc jest 16
3) mają jeszcze wolne miejsca poza tym
4) formalnie sali NIE można rezerwować na wyłączność bo takie są przepisy, ale robię co mogę (jak ktoś nie kuma to niech przerzuci się na bierki).
5) tak jak poprzednio wywiesimy na drzwiach sali info (może tym razem większymi literami)
6) tak, gry będą zapisywane (poza tym przed turniejem będzie info żeby koledzy którzy skończą wcześniej sami podchodzili i pomagali w zapisach tym którym zostało <5 min czasu)

PS nie interesują mnie dywagacje typu : a bo ktoś mi mówił że ma przyjechać tylu Czechów czy tylu kosmitów
ostatnia próba w Rzeszowie pokazała ile są one warte (obiecanki kilkunastu osób z Rzeszowa i zapisanie się 3)
dlatego jedynym wyznacznikiem są NADESŁANE maile
(przez grzeczność nie wymienię kto deklarował się np na forum a nic nie wysłał)

PS2 jeśli faktycznie Czechów będzie dużo a nas nie za bardzo to dacie d...

bmac - 2010-11-02, 09:30
Temat postu: ostatni turniej w 2010 MMP GOMOKU
z dużą ulgą informuję, iż Turniej w Krakowie nie będzie odwołany, a więc proszę szykować formę /tajne otwarcia, rozgryzanie przeciwników etc etc/ Nadal wzywam do pilnego zapisywania się, tych którzy zwlekali, zapomnieli, teraz już wiadomo, turniej się odbędzie. Ze względu na obecność przyjaciół z Czech rozegramy go w formule Międzynarodowych Mistrzostw Polski, co od strony sportowej zmieni klasyfikację, na "generalną" i "polską", ale liczę, iż Polacy i tak wezmą pierwsze miejsca w obu... Gry, po raz pierwszy u nas będą zapisywane, będziemy szli w kierunku jak największego przyporządkowania do reguł RIFF-u, czyli standarty światowe. Jeszcze raz zapraszam do pilnego dopisywania się do listy startowej.

Po konsultacjach z resztą Zarządu jednak nie Miedzynarodowe, a tylko zwykłe Mistrzostwa Polski, co nie znaczy, że pewnej tęsknoty za MMP nie mam

bmac

zukole - 2010-11-11, 17:55

bmac napisał/a:
będziemy szli w kierunku jak największego przyporządkowania do reguł RIFF-u, czyli standarty światowe.


Wiem że raczej nie w porę, ale może warto pomyśleć nad numerowaniem stołów, że gracze z pierwszej pary grają na pierwszym stole, ci z drugiej na drugim itd.

truskawek - 2010-11-11, 22:37

świetny pomysł, nie będzie tak, że ludzie grający dla zabawy, na niższych stolach, siedzą i rozpraszają tych, co walczą o majstra

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group