Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

Renju - ILR 2010/11 Wyniki

zukole - 2010-10-24, 18:15
Temat postu: ILR 2010/11 Wyniki
1r.

Casbah - President +:-
Angst - Henry 2:2
Vince - Muchaldinho -:+
Puholek - Zukole 2:2
Gacul - Peaceman 2:2
Adifek - Crosslet 4:0

zukole - 2010-11-15, 03:01

2r.

President - Angst 0:4
Muchaldinho - Casbah -:-
Henry - Puholek -:-
Peaceman - Vince -:-
Zukole - Adifek 0:4
Ermijo - Gacul 0:4

Peaceman - 2010-11-15, 18:11

Chcialbym zlozyc zazalenie do organizatora ILR.

Otoz zaproponowalem Vincowi konkretna date. Nie dostalem zadnej odpowiedzi, pojawilem sie na kurniku w niedziele 31.10 o 11 tak jak zaproponowalem. Vince sie nie pojawil, po czym w dalszym ciagu wysylalem mu wiadomosci na forum i maila zeby znalezc termin rozegrania meczu.

Przepraszam, ale sadze ze nalezy mi sie walkower.

Nalegam o rozpatrzenie sprawy w ciagu nastepnych 3 dni roboczych.

Peace :)

zukole - 2010-11-15, 20:45

Peaceman napisał/a:
2010-10-27, 21:18
Hej Vince,

Proponuje zagrac w nadchodzaca niedziele o 11:00.

Pozdrawiam
Peaceman napisał/a:
2010-10-30, 19:21
Hej Vince!

Zaproponuj jakas date, jestem dostepny do gry po 21 prawie codziennie.


Zaproponowałeś konkretną datę, ale czytając drugi post ( wysłany w sobotę 30.10, a chciałeś grać 31.10 ) doszedłem do wniosku, że wycofujesz się z tej konkretnej propozycji.

Peaceman napisał/a:
pojawilem sie na kurniku w niedziele 31.10 o 11 tak jak zaproponowalem


Poza tym co wyżej, to może istotnie się pojawiłeś ale na pewno nie nickiem, którym powinieneś rozegrać gry, a właśnie po to są te nicki.

Peaceman napisał/a:
Vince sie nie pojawil, po czym w dalszym ciagu wysylalem mu wiadomosci na forum i maila zeby znalezc termin rozegrania meczu


Od tego zaś jest temat " Internetowa Liga Renju - umawianie spotkań 2010/11"
Jak już pisałem przed startem ILR można się umawiać na grę inną drogą niż przez ten temat, ale w kwestii walkowerów obowiązują wpisy właśnie z tego tematu.

Jeśli nie mogliście się dogadać, było trzeba przyjść na nicku ILR w admin date ( 14.11 o 10:00 ).

Dlatego decyzji nie zmienię.

Peaceman - 2010-11-16, 16:01

Zukole, przecież masz szanse sie załapać do top 3 w renju nawet bez przekretow :)

Ok Panie Michale, Ty tu rządzisz, jednakże śmiem wyrazić swoje rozczarowanie Twoja decyzją. Brakuje mi troche u Ciebie pewnego "common sens'u" i interpretacji spraw - (prawda to na pograniczu regulaminu) w sposob bardziej elastyczny.

Tym niemniej pozdrawiam serdecznie i życze wszystkiego dobrego.

zukole - 2010-12-06, 00:40

3 r.

Angst - Muchaldinho 3-1
Puholek - President -:-
Casbah - Peaceman 2-2
Adifek - Henry 3-1
Vince - Ermijo -:-
Crosslet - Zukole 0-4

ermijo napisał/a:
Nie otrzymałem oferty terminu od Vince, nie byłem też dziś na admin date. Wyraziłem wole gry w tym temacie. Jaki zatem wynik ?


Za same chęci pkt nie ma :]

zukole - 2010-12-27, 13:28

4. runda

Muchaldinho - Puholek -:-
Peaceman - Angst 2-2
President - Adifek -:+
Ermijo - Casbah 3-1
Henry - Crosslet 2-2
Gacul - Vince +:-

zukole - 2011-01-17, 00:05

5. runda

Puholek - Peaceman -:+
Adifek - Muchaldinho +:-
Angst - Ermijo 4:0
Crosslet - President +:-
Casbah - Gacul 0:4
Zukole - Henry 3:1

ermijo - 2011-01-20, 10:38

3 osoby zostały zdyskwalifikowane więc gra obecnie 6 osób ?
Ermijo:Puholek - +:-

zukole - 2011-01-28, 00:15

6. runda

Peaceman - Adifek -:+
Ermijo - Puholek +:-
Muchaldinho - Crosslet -:+
Gacul - Angst 4:0
President - Zukole -:+
Vince - Casbah -:+

Następna kolejka ruszy zgodnie z planem, to jest 07.02.2011.

angst - 2011-02-05, 12:23

6 rund (a za chwilę 7) już za nami, więc chciałbym zapytać, czy jest szansa na jakąś tabelę? :)

I jakie są przewidywania odnośnie ewentualnych kolejnych edycji?

Pozdrawiam

Angst

zukole - 2011-02-05, 14:13

Skoro nalegasz.

Po 6. rundach

1. Adif 6
2. Gacul 4,5
3. Angst 4
4. Zukole 3,5
5. Peaceman 2,5
6. Casbah 2,5
7. Crosslet 2,5
8. Ermijo 2
9. Muchaldinho 1
10. Henry 1
11. Puholek 0,5
12. Vince 0
13. President 0

Na razie nie myślę o kolejnej edycji, nie chcę się dołować :]

P.S 7. runda jeszcze się nie zaczęła, więc to nie taka chwila :P

Gacul - 2011-02-05, 15:38

czy nie powinienem mieć 5,5 pkt?:D
zukole - 2011-02-05, 15:58

Masz 4,5/5. Za bye ( nieparzysta liczba graczy) pkt nie ma.
ermijo - 2011-03-14, 20:06

Ermijo - Cross : 0-4 Gratki !

Pomocne zapiski dla Zukole:

1. cross otwiera, 2 alt. ruchy = i7,j9 - wybór i7

2.ermijo otwiera 2 alt. ruchy = g8,g7 - wybór g7

3.cross otwiera, 2 alt. ruchy = g11, j8 - wybór j8

4.ermijo otwiera, 3 alt. ruchy = k9, g9, i7 - wybór k9

angst - 2011-03-14, 23:17

Angst - Casbah 1:3

I gra (otwiera Casbah): 4 ruchy alternatywne - i8, j9, j8, g9
II (Angst): 6 - h6, f6, g6, g8, f7, i7
III (Casbah): 5 - i10, g9, f9, g7, g10
IV (Angst): 4 - j8, i8, i9, h10

Pozdrawiam

Angst

Gacul - 2011-03-15, 18:55

Gacul - Henry 4-0

I gra (otwiera Gacul) 3 alternatywne - j7 g9 k8
II gra (Henry) 3 alt - i7 h7 h9
III gra (Gacul) 4 alt - i8 i9 j7 i10
IV gra(Henry) 2 alt - i6 i7

zukole - 2011-03-18, 20:37

Wyniki wyżej.
Gacul - 2011-04-02, 18:05

Gacul 4-0 Crosslet

I gra (Gacul otwiera) alter: i7 g6

II gra (Crosslet) alter: g7 j9

III gra (Gacul) alter: j9 j7 k8

IV gra (Crosslet) alter: g5 j8

zukole - 2011-04-14, 22:18

Crosslet - Gacul 0 - 4
Ermijo - Zukole 0,5 - 3,5
Casbah - Henry -:-

zukole - 2011-05-02, 01:36

Angst - Crosslet -:-
Ermijo - Henry -:-
Gacul - Zukole 3:1

angst - 2011-05-03, 00:13

zukole napisał/a:
Angst - Crosslet -:-

Chciałbym poprosić Organizatora o rozważenie możliwości rozegrania mojego meczu z Crossletem do końca ostatniej kolejki ILR.

Przyznam szczerze, że w związku ze świąteczno-długoweekendowymi zawieruchami nie podjąłem niezbędnych starań dla rozegrania tego spotkania i chciałbym nadrobić tę zaległość.

Pierwotnie mecz miał być rozegrany do 12.06. (a z Zukole do 03.07.), a zmieniony w trakcie rozgrywek terminarz nie został najwidoczniej właściwie zakodowany w głowach graczy, którzy wcześniejszą postawą udowadniali, że gry nie unikają.

Ponadto w ostatniej kolejce dwóch zawodników (Casbah i Zukole) powinno rozegrać aż dwa spotkania, zakładam zatem, że zarówno ja, jak i Crosslet, nie będziemy mieli nic przeciwko, aby dołączyć do tego grona.

Akceptacja ze strony Organizatora nie zakłóci harmonogramu rozgrywek ani parowań (bo ich nie ma), a wpłynie na lepszy odbiór zawodów (zawsze to jeden walkower mniej).

Z góry dziękuję za pozytywne rozpatrzenie mojej prośby.

Pozdrawiam

Ilrangst

zukole - 2011-05-03, 02:53

angst napisał/a:
a zmieniony w trakcie rozgrywek terminarz nie został najwidoczniej właściwie zakodowany w głowach graczy


O którym pisałem 28-go lutego, jest 3-ci maja i nie został zakodowany ? Normalnie szok.

angst napisał/a:
Akceptacja ze strony Organizatora nie zakłóci harmonogramu rozgrywek ani parowań (bo ich nie ma)


Sądziłem, że skoro pojawiają się konkretne ramy czasowe jak i przypisane do nich pary to owy harmonogram istnieje, więc nie rozumiem o co Ci teraz chodzi...

angst napisał/a:
Ponadto w ostatniej kolejce dwóch zawodników (Casbah i Zukole) powinno rozegrać aż dwa spotkania, zakładam zatem, że zarówno ja, jak i Crosslet, nie będziemy mieli nic przeciwko, aby dołączyć do tego grona.


Tak niestety wyszło uwzględniając rozegrane na podstawie starego terminarza gry jak i spotkania oczekujące.

Nie jestem zwolennikiem walkowerów, choć początek rozgrywek był jaki był. Nie chcę wypatrzyć końcowej tabeli, ale wspomniane przez Ciebie argumenty mnie nie przekonują, dlatego
Cytat:
Z góry dziękuję za pozytywne rozpatrzenie mojej prośby.
niestety nie jest trafiony.

Mam jeszcze uwagę na koniec ( powinienem poczekać z tym do końca rozgrywek ale jako że mamy już zwycięzce - gratulacje Gacul, to pozwolę sobie jednak teraz ).

Mianowicie nie wiem co zawaliło, system, przewidywana spora ilość rund, brak czasu, podejścia czy moje podejście i dla niektórych "wątpliwe" zasady, w każdym razie już teraz mogę napisać że rozgrywki nie sprostały moim oczekiwaniom
i w przyszłości nie planuję ich kontynuować.

Jeżeli ktoś wyrazi chęć organizowania ILR za jakiś czas to nie ma problemu, pisać śmiało :]

Żeby nie było niejasności, ostatnia runda odbywa się wg harmonogramu -
zukole napisał/a:
02.05 - 29.05

angst - zukole
casbah - crosslet
casbah - zukole

angst - 2011-05-03, 10:09

zukole napisał/a:
angst napisał/a:
a zmieniony w trakcie rozgrywek terminarz nie został najwidoczniej właściwie zakodowany w głowach graczy


O którym pisałem 28-go lutego, jest 3-ci maja i nie został zakodowany ? Normalnie szok.

Jakie znaczenie ma czas publikacji? Zakładałeś, że ktoś będzie się uczył nowej rozpiski na pamięć? :] Nie zgłaszałem wcześniej sprzeciwu, ale dla mnie nie jest zrozumiałe, czemu można skrócić znacząco harmonogram (ktoś mógł sobie dużo wcześniej zaplanować gry), a nie można zagrać jednej gry po (lub przed, zależy od punktu widzenia) terminie.

zukole napisał/a:
angst napisał/a:
Akceptacja ze strony Organizatora nie zakłóci harmonogramu rozgrywek ani parowań (bo ich nie ma)


Sądziłem, że skoro pojawiają się konkretne ramy czasowe jak i przypisane do nich pary to owy harmonogram istnieje, więc nie rozumiem o co Ci teraz chodzi...

Wystarczy po prostu jeszcze raz przeczytać, co napisałem :) Nie ma parowań, a nie harmonogramu. A parowań nie ma, bo to nie jest system szwajcarski i ewentualne rozegranie mojego meczu z Crossem nie miałoby wpływu na układ par (który znany był od początku).

zukole napisał/a:
Nie jestem zwolennikiem walkowerów

Tu bym polemizował. Można było przynajmniej jednego łatwo uniknąć :)

zukole napisał/a:
Mianowicie nie wiem co zawaliło

Tego nikt nie wie. Według mnie nie ma konkretnych przyczyn, a samo sztywne podejście Organizatora to chyba mało wystarczające wyjaśnienie, więc nie brałbym tego do siebie ;)

Tradycyjnie najprawdopodobniej przyczyną jest zwykłe lenistwo graczy.

Pozdrawiam

Angst

P.S. Czy teraz powinienem strzelić focha i wycofać się z rozgrywek? :D
P.S.2. Wydaje się, że rozgrywki można kontynuować. O ile nazwa nie jest zastrzeżona, to można chyba ewentualnie spróbować bez zgody aktualnego Organizatora (zwłaszcza, że je porzuca) :) Jeśli kolejna edycja również nie wypali, może to po prostu oznaczać, że nie są potrzebne.

zukole - 2011-05-03, 12:17

angst napisał/a:
Jakie znaczenie ma czas publikacji? Zakładałeś, że ktoś będzie się uczył nowej rozpiski na pamięć? :] Nie zgłaszałem wcześniej sprzeciwu, ale dla mnie nie jest zrozumiałe, czemu można skrócić znacząco harmonogram (ktoś mógł sobie dużo wcześniej zaplanować gry)


Jeżeli czas publikacji nie ma znaczenia, to dlaczego teraz piszesz o starcie IRP po zakończeniu Euroligi? Wystarczy pisać dzień przed, nie ma różnicy :wink: . Nie widzę sensu ciągnięcia tego na podstawie starych par, skoro została połowa graczy ( ostatnia aktywność casbaha pokazuje że nawet mniej )

Zakładałem, że skoro ktoś bierze udział w rozgrywkach, to przynajmniej w minimalny sposób się nimi interesuje poprzez np sprawdzanie kiedy ma spotkanie ( odwiedzanie tematu co jakiś czas byłoby wskazane).

angst napisał/a:

P.S. Czy teraz powinienem strzelić focha i wycofać się z rozgrywek?


Rób co uważasz.

angst - 2011-05-03, 14:12

No tak, ja się w ogóle nie interesowałem rozgrywkami, a swoje mecze rozgrywałem zupełnie przypadkiem :) Jestem prawie pewien, że gdyby nie usuwanie graczy po 3 walkowerach, to zagrałbym wszystkie swoje pojedynki (oficjalnie chyba nikt się sam nie wycofał), a zostałem potraktowany jak jakiś zapchajdziura, który nie gra w ogóle swoich meczów :roll:

Z decyzją się nie zgadzam, ale ją szanuję.

Cytować trzeba z emotikonami, to był oczywiście żart z tym wycofaniem z rozgrywek, bo wiem, że część osób od razu tak reaguje na podobną sytuację. Dogram je do końca, chociaż nawet nie wiem, o co walczę, bo nie mogę nigdzie znaleźć aktualnej tabeli.

Pozdrawiam

Angst

zukole - 2011-05-03, 14:33

Oficjalnie adif zrezygnował, a usuwanie po 3 walkowerach uznaję za dobre, bo było spowodowane brakiem zainteresowania przez 3 rundy. Coś na rzeczy było. Poza tym, informacja o tym pojawiła się 16.09.2010
zukole napisał/a:
3 walkowery powodują skreślenie gracza z ligi.

więc mam nadzieję, że chociaż to zostało zakodowane :P

Aktualnej tabeli istotnie nigdzie nie ma. Spowodowane to jest tym, że musiałbym po każdej rundzie ją zamieszczać przez nowy post, co uważam za śmieszne rozwiązanie :] . Możliwości wiecznej edycji postu nie posiadam i jako admin pewnie to wiesz :wink:

Gacul 6 23-1
Zukole 3 11,5 - 4,5
Angst 1,5 7-9
Crosslet 1,5 6-10
Ermijo 1 3,5 - 16,5
Casbah 1 4-8
Henry 1 5-11

angst - 2011-05-03, 16:26

Przecież ja nie pisałem, że nie wiedziałem o 3 walkowerach :)

A jak widzę -:- w moim meczu z Crossem było na rękę Organizatorowi :P Oczywiście niczego nie insynuuję :]

Pozdrawiam

Angst

crosslet - 2011-05-03, 16:43

Zukol, nie zgrywaj się tylko pozwól nam zagrać !! :)
Henry - 2011-05-03, 19:21

Mam 3 wo proszę mnie skreślić z tabeli! :P
zukole - 2011-06-04, 01:00

Angst - Zukole 1:3
Casbah - Crosslet -:-
Casbah - Zukole -:+


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group