Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

Hyde Park - PostgreSQL

lukasz20rts - 2011-02-25, 16:44
Temat postu: PostgreSQL
Mam problem z zainstalowanie programu PostgreSQL (zarówno nowsza wersja jak i starsze) na Viscie. Podczas każdej proby instalacji wyskakuje mi na koncu następujący komunikat -Problem running post-install step. Installation may not complete correctly. The datebase cluster initialisation failed. Probowalem juz wielu rzeczy czytajac rozne fora niestety nie znalazlem zadnego sposobu ktory moglby mi pomoc. Jesli ktos bawil sie kiedys tym albo wie jak to zainstalowac poprawnie prosze o wskazowki.
templar - 2011-02-25, 17:47
Temat postu: Re: PostgreSQL
Nie pomogę Ci, bo nigdy nie używałem ani PostgreSQL, ani Visty, ale... po co Ci właściwie baza danych PostgreSQL? Czy nie możesz użyć innej (np. MySQL) na innym systemie (Linux, Windows 7)?

templar

lukasz20rts - 2011-02-25, 19:29

Niestety nie moge uzyc innej bazy danych gdyz program ktory chce zainstalowac musi miec PostgreSQL bez niego nie ruszy.
alicecooper - 2011-02-26, 18:13

1) vista brrr
2) spróbuj najprościej: virtualna maszyna z win xp (i na niej posgresa i program)
3) czy w viscie instalowałeś postgresa w trybie administratora?>
4) post-install wskazuje na problem inicjalizacji, zapewne warto któryś z ostatnich kroków wykonać ręcznie (w trybie admina oczywiście)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group