Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

Reprezentacja Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente - Polska - Czechy po raz czwarty online.

zukole - 2011-03-06, 00:57
Temat postu: Polska - Czechy po raz czwarty online.
angst napisał/a:
Dyskutuję z naszymi czeskimi przyjaciółmi


http://www.piskvorky.cz/c...ni-zapas-cr-pl/

Trochę historii :

18.09.2004 Polska - Czechy 51,5 - 56,5
Najwięcej pkt : Soul_reaper, Puholek 9 - Joking 16, Ondik 13

05.03.2005 Polska - Czechy 98-46 ( Polska A - Czechy A 43:29, Polska B - Czechy B 55:17)
Najwięcej pkt drużyny A: Puholek 11, Arczi 9 - Joking 10, Autickocz 5,5,
Najwięcej pkt drużyny B : Alicecooper 11, Kakarol 10 - Kajmanus 7, Gadael 5

05.11.2006 Polska - Czechy 61-67
Najwięcej pkt : Adifek 11,5, Roy 10 - Autickocz 12, Joking 11

18-19.10.2008 Polska - Czechy w Czeskim Cieszynie 65-63
Najwięcej pkt : Arczi 12, Adifek 11, Muchaldinho 8,5 - Kedlub 13,5, Ondik 10,5, Anakinn 8,5

ondik - 2011-03-08, 10:19
Temat postu: Re: Polska - Czechy po raz czwarty online.
hehe.. oprocz mecze w cieszynie najwiec pamietam ten pierwszy.. drugi nie gralem, dlatego tak latwo wygraliscie :)
angst - 2011-03-16, 08:58

Uzgodniliśmy wczoraj wszystki szczegóły i mecz z Czechami odbędzie się w sobotę 02.04.2011 r. o godz. 14:00 w pokoju Rabity :)

Zagramy na zasadzie 2xEL, czyli obie drużyny podzielone zostaną na dwie grupy po 4 graczy i każda grupa rozegra swoje spotkanie na zasadach EL (POL A - CZE A i POL B - CZE B), po czym zostanie zsumowany wynik obu meczów, dając tym samym ostateczny rezultat całego spotkania.

Każda ekipa ma opublikować składy obu grup w poniedziałek 28.03. o godz. 14:00, a założeniem jest, aby obie grupy miały wyrównany skład (czyli A nie powinna być teoretycznie silniejsza od B, a na pewno nie zdecydowanie silniejsza). Każda z reprezentacji może zgłosić również 4 rezerwowych graczy, przy czym w obrębie danej grupy możliwe są dwie zmiany (ale gracze rezerwowi nie są od razu przypisani do żadnej z grup).

Mając na uwadze powyższe powołam w najbliższym czasie kadrę meczową (15-18 osób), z której zostanie wyłoniony ostateczny skład na mecz (m.in. na podstawie dostępności graczy w terminie meczu).

Generalnie powołania mogą spodziewać się uczestnicy bieżącej edycji IRP oraz aktualni Mistrzowie Świata i Polski w gomoku :)

Pozdrawiam

Angst

angst - 2011-03-20, 13:06

Dzisiaj opublikuję powołaną kadrę meczową. Miałem zamiar zrobić to wcześniej, ale potencjalnych kandydatów jest sporo, a ilość miejsc ograniczona i sprawa wymaga głębszej analizy.

Niezależnie od podjętej decyzji, nie chciałbym aby brak powołania kogokolwiek zdemotywował. Pod uwagę biorę różne czynniki i decyzja, np. za miesiąc czy dwa, mogłaby być zupełnie inna.

Pozdrawiam

Angst

angst - 2011-03-21, 00:28

Na najbliższy mecz z Czechami, zaplanowany na 02.04.2011 r. powołuję niniejszym następujących graczy (kolejność alfabetyczna):

Adifek
Alicecooper
Angst

Arczi
Crosslet
Dein
Devotion
Ermijo

Gacul
Henryy07
House

Jas
Marcin133
Muchal
Peaceman
Puholek
Siw3r
Zukole


Jest to moja subiektywna decyzja, przy czym starałem się ją maksymalnie zobiektywizować :)

Przy jej podejmowaniu brałem pod uwagę następujące czynniki (kolejność dość zbieżna z wagą poszczególnych elementów): wyniki obecnej edycji IRP (poprzednia zakończyła się relatywnie dawno, a większość graczy nie była sklasyfikowana), a także wyniki osiągane przez polskich graczy w: EL, NT, wcześniejszych meczach reprezentacji oraz turniejach na żywo.

Istotnym elementem była dla mnie również aktywność graczy. Dobre lub średnie występy tylko w EL, NT, czy nawet IRP, to generalnie za mało, aby uzyskać miejsce w kadrze. W niedalekiej przyszłości wzrośnie prawdopodobnie rola NT i EL przy ocenie graczy, niemniej jednak istotnym faktem jest większa aktywność, która pozwala lepiej ocenić aktualną siłę graczy. Nie do przecenienia jest jednak jednocześnie doświadczenie z meczów międzynarodowych, toteż promowani byli nieco gracze już grający do tej pory w podobnych rozgrywkach (im częściej, tym lepiej).

UWAGA! Wszystkich powołanych zawodników proszę bardzo o potwierdzenie w najszybszym możliwym terminie możliwości i chęci gry 02.04. (sobota) o godz. 14:00 :!: Spośród powołanych 18 osób będę musiał wyłonić meczową 12, więc być może wystarczy do tego sama dostępność graczy :) Jeżeli nie znajdzie się 12 osób gotowych do gry spośród powołanej 18, wówczas powołam dodatkowe osoby.

Jeżeli ktoś ma jakieś pytania lub wątpliwości, to proszę bardzo o kontakt.

Osoby, które tym razem nie dostały powołania, proszę o zrozumienie i zachęcam do dalszej aktywności w świecie gomoku. Liczę, że teraz częściej rozgrywać będziemy mecze międzynarodowe i wkrótce będziecie mieli szansę, aby zagrać w Reprezentacji :)

Pozdrawiam

Angst

crosslet - 2011-03-21, 00:35

Pierwsze spostrzeżenie moje jest takie, że jeśli została powołana większa grupa graczy spoza IRP to czemu nie ma w niej jkomda?

Ja oczywiście potwierdzam obecność.

Henry - 2011-03-21, 00:37

Data mi pasuje (nie ma miejsca dla Jkomda?) :)
Kubica10 - 2011-03-21, 00:47

Czuje się zaskoczony : O
Pojawię się na pewno bez względu w jakiej roli, czy to gracza/kibica/obserwatora.

maestro - 2011-03-21, 09:08

Pozwolę sobie dołączyć do powyższych głosów zdziwienia brakiem Jkomd. Rozumiem, że powoływanie na podstawie kilku różnych czynników nie należy do najłatwiejszych, ale osoba która wśród Polaków zajmuje pierwsze miejsce w tabeli indywidualnych wyników Euroligi - niewątpliwie najbardziej prestiżowych rozgrywek internetowych w naszym środowisku, bijących na głowę poziomem IRP czy NT - wydaje się być pewniakiem do gry w kadrze.

Jeśli można dodać jeszcze jedną sugestię (choć chyba już za późno) to wydaje mi się, że dobrze gdyby zachowana została możliwość wpłynięcia na kształt powołań przez wyniki najbliższego turnieju w Krakowie. Nigdy nie można wykluczyć bardzo dobrego występu jakiegoś gracza dotychczas nie branego pod uwagę przy ustalaniu składu.

Joyoman - 2011-03-21, 13:01

Też się dziwię że go nie ma :O gratuluje Kubica powołania ;-)
angst - 2011-03-21, 13:01

Kraków będzie oczywiście brany pod uwagę, ale bardziej pod kątem wyboru meczowej 8 i 12.

Co do konkretnych powołań wiadomo, że zawsze musi zabraknąć dla kogoś miejsca. Pisałem wcześniej o czynnikach, które brałem pod uwagę. Mogę jeszcze dodać, że 18 wybrana została spośród 35 osób, które rozpatrywałem pod kątem potencjalnego powołania. Oczywiście w tej 35 był też Jkomd, ale ostatecznie przeważył fakt, iż nie gra w IRP, w NT pojawia się sporadycznie i nie grał nigdy do tej pory w meczu międzypaństwowym ani na turnieju na żywo. Rozważałem przyznanie mu dzikiej karty, ale na razie się na to nie zdecydowałem. Trzeba pamiętać, iż mecze on-line docelowo mają pomóc ustalić kadrę na mecze w realu. I zawsze zawodnicy pojawiający się na żywo będą w tym kontekście w lepszej sytuacji.

Nie bez znaczenia jest fakt zaufania do danego gracza. Jkomd w ogóle nie znam i to na pewno w jakimś stopniu przyczyniło się do takiej decyzji. Jest on jednak bez wątpienia w gronie potencjalnych kandydatów do gry w Reprezentacji. Niewyluczone, że zagra w kolejnym meczu, a może nawet jeszcze w tym najbliższym (zależnie od dostępności innych graczy), o ile oczywiście będzie zainteresowany i dalej będzie potwierdzał wysokie umiejętności/formę (najlepiej też w innych rozgrywkach poza EL).

Pozdrawiam

Angst

crosslet - 2011-03-21, 13:33

Nie jest to dla mnie zrozumiałe, ale jak każdych powołaniach zawsze będą różne kontrowersje bo miejsc jest mało. Zobaczymy ile osób wyrazi zainteresowanie/zaangażowanie, jestem prawie pewny, że nie wszyscy i uważam, że dla takich osób nie powinno być miejsca.
Siebie też nie widzę w 12 czy nawet 8 :)

angst - 2011-03-21, 15:13

Przedstawiłem swoją argumentację, ale nie oczekuję akceptacji mojej decyzji przez wszystkich, a byłoby to wręcz dziwne, gdyby nikt nie skomentował powołań.

Na koniec dnia to jednak ja muszę zadecydować, stąd też takie, a nie inne decyzje. Głos środowiska jest jednak zawsze dla mnie cenną wskazówką :)

Apeluję jeszcze raz do wszystkich powołanych o pilny odzew. W ciągu kilku najbliższych dnia należałoby potwierdzić skład, ewentualnie dowołać kolejne osoby. Pozostałych również proszę o "naciskanie" reprezentantów, jak ich ktoś zobaczy, z prośbą o deklarację :) Zdaję sobie sprawę, że nie każdy jest tu codziennie.

Pozdrawiam

Angst

ermijo - 2011-03-21, 16:24

Jestem zaszczycony powołaniem mnie. Planuję przyjść na ten mecz i kibicować czy to jako gracz rezerwowy czy jako kibic. A skład rzeczywiście bardzo mocny.

Pozwolę sobie wytypować skład na mecz :)
Adif A
Angst B
Arczi A
Jas B
Gacul A
Marcin133 B
Puholek B
Zukole A

Peaceman - 2011-03-21, 16:55

Dziękuje za powołanie kapitanie, jednak jest troche na wyrost, bo nie jestem obecnie w reprezentacyjnej formie. Co więcej, przyjść na mecz niestety nie moge.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Peace

alicecooper - 2011-03-21, 17:21

potwierdzam
zukole - 2011-03-21, 19:12

angst napisał/a:
Nie do przecenienia jest jednak jednocześnie doświadczenie z meczów międzynarodowych, toteż promowani byli nieco gracze już grający do tej pory w podobnych rozgrywkach (im częściej, tym lepiej).


Czyli dyspozycja/doświadczenie > forma, nice.

angst napisał/a:
Trzeba pamiętać, iż mecze on-line docelowo mają pomóc ustalić kadrę na mecze w realu. I zawsze zawodnicy pojawiający się na żywo będą w tym kontekście w lepszej sytuacji.


Angst, rozegraliśmy jeden mecz na żywo, be serious. Założenie ok, ale chwilowo mija to się z celem.

ermijo napisał/a:
Pozwolę sobie wytypować skład na mecz
Adif A
Angst B
Arczi A
Jas B
Gacul A
Marcin133 B
Puholek B
Zukole A


Z tego co angst pisał, to składy mają być o podobnej sile więc chlip.

Ogólnie zawiodłem się niektórymi powołaniem jak ich brakiem, cóż. Jeśli wygramy to raczej pójdzie to bokiem, w innym przypadku....

Jeszcze jedno, zacznijcie już analizować, bo jeśli nie macie zamiaru wykazać żadnej aktywności/podejścia do meczu to ja pasuję. Pozdro :)

angst - 2011-03-21, 21:45

Oj Zukole, zupełnie nie podoba mi się Twoja wypowiedź i chyba będzie trzeba pogadać w Krakowie - zapraszam zresztą wszystkich do dyskusji :)

angst napisał/a:
promowani byli nieco gracze już grający do tej pory w podobnych rozgrywkach (im częściej, tym lepiej).


Z takiego sformułowania wysnułeś, że:
zukole napisał/a:
Czyli dyspozycja/doświadczenie > forma, nice.

Ponadto, czy dyspozycja i forma to nie jest w zasadzie to samo? Dodatkowo ciekaw jestem sposobu na określenie bieżącej formy. Jeżeli ktoś dysponuje jakimś ciekawym algorytmem, to liczę, że się podzieli z nami :)

Mogę tylko zdradzić, że doświadczenie reprezentacyjne (ilość meczów w reprezentacji) wyceniłem na 5% całkowitej oceny danego gracza i nie było mniej istotnego spośród przyjętych przeze mnie kryteriów.

angst napisał/a:
Trzeba pamiętać, iż mecze on-line docelowo mają pomóc ustalić kadrę na mecze w realu. I zawsze zawodnicy pojawiający się na żywo będą w tym kontekście w lepszej sytuacji.


zukole napisał/a:
Angst, rozegraliśmy jeden mecz na żywo, be serious. Założenie ok, ale chwilowo mija to się z celem.

Jeżeli założenie jest ok, to nie rozumiem wątpliwości. Wierz mi, że sprawy Reprezentacji traktuję bardzo serio. Niewykluczone, że jeszcze w tym roku zagramy rewanż z Czechami (live), a na przyszły rok mamy wstępnie zaplanowany trójmecz Czechy-Polska-Węgry, równiez live.

Każdy zdaje sobie sprawę, jak ciężko jest o jakąkolwiek aktywność w świecie naszych gier. Zauważyłem natomiast niepokojącą tendencję do torpedowania wszelkiej inicjatywy, a w najlepszym razie kompletny brak reakcji. Sianie defetyzmu ze strony gracza, który robi naprawdę dużo (w mojej ocenie) na rzecz gomoku na pewno nie ułatwia sprawy.

zukole napisał/a:
Ogólnie zawiodłem się niektórymi powołaniem jak ich brakiem, cóż.

Proszę o szczegóły, postaram się skorzystać ze wskazówek nastepnym razem. Jak już pisałem wcześniej - nie ma szans, aby każdemu spodobały się powołania...

zukole napisał/a:
Jeśli wygramy to raczej pójdzie to bokiem, w innym przypadku....

Aha, czyli jeśli wygramy, to mieliśmy szczęście albo wybór graczy nie miał znaczenia, a jeżeli nie, to będzie wina złego dobrania składu? Co takiego się stanie, jeśli przegramy i przeciwnik okaże się mocniejszy?

zukole napisał/a:
Jeszcze jedno, zacznijcie już analizować, bo jeśli nie macie zamiaru wykazać żadnej aktywności/podejścia do meczu to ja pasuję

To nie poker :) A tak poważnie, to zawsze miałem wrażenie, że to zaszczyt i honor reprezentować swój kraj (nawet w tak niszowej dyscyplinie jak gomoku) i każdy powinien zakasać rękawy i dać z siebie co najlepsze, bez oglądania się na innych :roll: Zwróć uwagę, że niektórzy mają mniej wolnego czasu od innych, ale to nie znaczy, że nie przykładają się do tego, co robią. Zatem nie marudź, weź przykład z Ryana Giggsa i do dzieła!

Pozdrawiam

Angst

P.S. Nie widzę w Twoim poście najważniejszej informacji - będziesz gotowy do gry w meczu Polska-Czechy we wskazanym terminie?

Muchal - 2011-03-21, 22:52

Dziękuję za powołanie. To dla mnie zaszczyt. :)

Bardzo chętnie pojawię się na meczu naszej reprezentacji. Nie wiem czy moja obecna dyspozycja jest na poziomie reprezentacyjnym, szczerze w to wątpie, a wynika to z braku czasu na gre... ostatnio studia dają mi naprawde w dupe... Zobaczymy, jakby co chętny i gotowy do gry jestem!!

marcin133 - 2011-03-22, 01:12

zukole napisał/a:
Jeszcze jedno, zacznijcie już analizować, bo jeśli nie macie zamiaru wykazać żadnej aktywności/podejścia do meczu to ja pasuję.


W takim razie ja pasuję bo nie mam czasu na ANALIZY. :)

angst - 2011-03-22, 09:07

Marcin, czy to Twoja ostateczna decyzja? Wolałbym, aby każdy bazował na swojej własnej opinii, żeby nie okazało się, że na placu boju pozostanie tylko Zukole :?

Proszę bardzo o poważne traktowanie tematu.

Pozdrawiam

Angst

zukole - 2011-03-22, 11:18

angst napisał/a:
Jeżeli założenie jest ok, to nie rozumiem wątpliwości


Było bodajże 14 spotkań międzypaństwowych, w tym 1 live a i tak głównym kryterium ( tak mi się zdaje) było możliwość dojazdu. Nie mam zamiaru umniejszać innych kryteriów z tym formą na czele ale liczyła się dyspozycyjność. W Cieszynie debiutował kot, spav, president, lukasz20 i ja a przecież zawodników w kadrze grających wcześniej było tak dużo, że debiutanci na meczu live? Trochę ryzykowne, a na przykładzie choćby jkomda wychodzi, że online trudniej jest zadebiutować :)

angst napisał/a:
A tak poważnie, to zawsze miałem wrażenie, że to zaszczyt i honor reprezentować swój kraj (nawet w tak niszowej dyscyplinie jak gomoku) i każdy powinien zakasać rękawy i dać z siebie co najlepsze, bez oglądania się na innych


Powinien, co nie znaczy że tak jest :? . Rozumiem ograniczenia czasowe ( sam mam ich coraz więcej), ale jeżeli mamy sobie pograć bo jest okazja i nic więcej to po co gramy? Jeśli jest to mecz międzypaństwowy to jest to poważna sprawa i wielkie wydarzenie w świecie gomoku :wink: , więc powinniśmy do niego podejść poważnie i o to mi chodzi. Może przesadziłem z pompą analizy ( sorry Marcin ), ale pamiętam wnioski po BATACH jakie dostaliśmy od Rosjan - zero przygotowań i yhmmmmmmmmmmmm.

Tyle ode mnie.

A no tak, będę.

marcin133 - 2011-03-22, 22:35

angst napisał/a:
Marcin, czy to Twoja ostateczna decyzja?


Tak. Nie mam sposobności przygotować się na mecz więc szkoda blokować miejsca komuś kto może wykazać więcej inicjatywy w tym kierunku. Aczkolwiek dzięki za powołanie, nie spodziewałem się tego. :)

Pozdrawiam i powodzenia.

siwer90 - 2011-03-23, 14:35

Tak, pojawię się na pewno :]
dein - 2011-03-24, 12:52

Hej,

Dziekuje za powolanie. Forma marna, permanentny brak czasu na cokolwiek, ale jesli nie bedzie lepszych graczy to moge zagrac.

Pozdrawiam

Gacul - 2011-03-24, 16:58

Tak, pojawię się.
puholek - 2011-03-24, 18:00

Takze sie pojawie
angst - 2011-03-28, 13:17

Zgodnie z ustaleniami z Bano dziś o 14:00 opublikowałem nasz skład na mecz z Czechami:

Grupa A

Arczi
Devotion
Jas
Muchal

Grupa B

Gacul
Henryy07
Puholek
Zukole

Gracze rezerwowi:

Alicecooper
Angst
Crosslet
Siw3r
+ jeden zawodnik, który zostanie wskazany w dniu meczu

Ostatecznie zdecydowałem, iż z powołanej wcześniej 18 w kadrze meczowej nie znajdą się Dein, Ermijo i House, na których jednak nadal liczę w kontekście kolejnych spotkań.

Skład reprezentacji Czech:

Grupa A:

Bano
Deafbat
Kedlub
Martez

Grupa B:

Anakinn
Olgoj
Ondik
Peroxid

Gracze rezerwowi:

Invalida
Gregi
Teovan
Tomases92
+ jeden zawodnik, który zostanie wskazany w dniu meczu

Proszę jeszcze raz bardzo wszystkich powołanych graczy o potwierdzenie możliwości gry i obecności w czasie meczu, a pozostałe osoby o przybycie i wsparcie nas dopingiem :)

Pozdrawiam

Angst

crosslet - 2011-03-28, 15:34

potwierdzam
Henry - 2011-03-28, 15:51

Potwierdzam
crosslet - 2011-03-28, 18:18

Czy w planach jest aby zagrali wszyscy rezerwowi? Jeśli tak możnaby podzielić kto do której grupy aby było mniej do analizy :)
zukole - 2011-03-28, 18:40

Będę.
jas1992 - 2011-03-28, 19:03

bede tyż
angst - 2011-03-28, 20:28

crosslet napisał/a:
Czy w planach jest aby zagrali wszyscy rezerwowi? Jeśli tak możnaby podzielić kto do której grupy aby było mniej do analizy :)

Słuszna idea :) Niemniej jednak rezerwowi są bez przydziału, a ich ewentualna gra zależeć będzie od sytuacji w meczu. Chciałbym, aby zagrało 4 z 5 rezerwowych (więcej nie może, zgodnie z przyjętymi zasadami). Proponuję, aby każdy dał mi znać (na priv), w której grupie ewentualnie wolałby się pojawić i postaram się stworzyć takie przypisanie.

Pozdrawiam

Angst

Gacul - 2011-03-29, 15:04

będę
jas1992 - 2011-04-01, 13:50

Czy moze ktoś wystawic za mnie jakiegos rezerwowego? Niestety, ale niespodziewanie nie mogę zagrać, ponieważ mam jutro pogrzeb... Licze na zrozumienie.
Powodzenia w meczu

angst - 2011-04-01, 15:41

Wyrazy współczucia :(

Jasne, że wystawimy kogoś rezerwowego. Tym się w ogóle nie przejmuj.

Pozdrawiam

Angst

zukole - 2011-04-01, 20:28

Gramy nickami plxxx ?
angst - 2011-04-01, 22:16

Tak.

Pozdrawiam

Angst

zukole - 2011-04-02, 19:34

Polska - Czechy 40,5 - 23,5
(Polska A - Czechy A 15,5 - 16,5 ; Polska B - Czechy B 25-7)


1. runda

Angst - Bano 0:2
Arczi - Deafbat 2:0
Devotion - Kedlub -:+
Muchaldinho - Martez 1:1

Gacul - Anakinn 2:0
Henry - Olgoj 2:0
Puholek - Ondik 0,5:1,5
Zukole - Peroxid 2:0

9,5-6,5

2. runda

Angst - Deafbat 2:0
Arczi - Kedlub 1,5:0,5
Devotion - Martez 1:1
Muchaldinho - Bano 0:2

Gacul - Olgoj 0:2
Henry - Ondik 1:1
Puholek - Peroxid 2:0
Zukole - Anakinn 1:1

18-14 ( 8,5-7,5 )

3. runda Tomases za Deafbat, Teovan za Peroxid

Angst - Kedlub 0:2
Arczi - Martez 2:0
Devotion - Bano 1:1
Muchaldinho - Tomases 0:2

Gacul - Ondik 2:0
Henry - Teovan 2:0
Puholek - Anakinn 2:0
Zukole - Olgoj 1,5:0,5

28,5-19,5 ( 10,5-5,5 )

4. runda Crosslet za Angst, Siwer za Muchaldinho - Gregi za Ondik

Crosslet - Martez 1:1
Arczi - Bano 1:1
Devotion - Tomases 1:1
Siwer - Kedlub 2:0

Gacul - Teovan 2:0
Henry - Anakinn 1:1
Puholek - Olgoj 2:0
Zukole - Gregi 2:0

40,5-23,5 ( 12-4 )

Polska A :

Arczi 6,5 - 1,5
Devotion 3-3
Siwer 2-0
Angst 2-4
Crosslet 1-1
Muchaldinho 1-5

Czechy A :

Bano 6-2
Tomases 3-1
Martez 3-5
Kedlub 2,5-3,5 (+2)
Deafbat 0-4

Polska B :

Puholek 6,5-1,5
Zukole 6,5-1,5
Gacul 6-2
Henry 6-2

Czechy B :

Ondik 2,5-3,5
Olgoj 2,5-5,5
Anakinn 2-6
Gregi 0-2
Peroxid 0-4
Teovan 0-4

Debiut w Kadrze Gacula i Siwera oraz 150. gra Angsta ! :D

ermijo - 2011-04-02, 20:08

No jestem pod wrażeniem, że ktoś(pewnie Żuk) się doliczył 150. gry Angsta.
Gratulacje. Zgodnie z moimi przewidywaniami wygraliśmy. Szkoda, że nie zostałem dopuszczony nawet jako rezerwowy. Może innym razem, jako kibic zawsze.

Silny skład nawet bez Adifa.

angst - 2011-04-02, 22:31

Swoje podsumowanie dzisiejszego meczu z Czechami chciałbym rozpocząć od gratulacji i przeprosin.

Przede wszystkim należą się wyrazy uznania wszystkim naszym zawodnikom, gdyż rozegraliśmy dziś naprawdę bardzo dobre spotkanie i osiągnęliśmy świetny rezultat, a rozmiary naszego zwycięstwa mogły zaskoczyć nawet optymistów - gratulacje Panowie :!: :D

Niestety, radość ze zwycięstwa przyćmiły mi nieco wydarzenia z początku meczu, czyli podszywanie się pod naszych graczy, co zaowocowało niepotrzebnym zamieszaniem i emocjami, a w realnym wymiarze utratą punktów (co najmniej dwóch - za walkowery dla Kedluba) i w innej sytuacji mogło zadecydować o negatywnym zakończeniu spotkania.

Przepraszam jeszcze raz bardzo wszystkich zainteresowanych, a całą winę biorę na siebie :roll: Okazało się przed meczem, iż będę w nim grał od początku i chociaż sprawdziłem kilka pierwszych osób, to uśpiona czujność w połączeniu z jednoczesnym pojawieniem się w ostatniej chwili kilku naszych graczy (a jeden z nich się spóźnił) i intencją jak najmniejszego opóźnienia rozpoczęcia spotkania, złożyły się na nieplanowane przysporzenie na pewno sporej satysfakcji jednemu z internetowych trolli :evil:

Pamiętam, jak dawniej sam zakładałem nicki i przekazywałem hasła graczom, jednak było to w czasach, gdy lamerstwo było na porządku dziennym, a aktualnie wydawało mi się, że sytuacji poprawiła się i takie indywidua są już głęboko poukrywane. Nie wiem też czemu, ale założyłem, że skoro ja dysponuję swoim nickiem reprezentacyjnym od kilku lat, to inni na pewno również :? To wszystko oczywiście nie jest wystarczającym usprawiedliwieniem, a podobny incydent nie powinien się nigdy zdarzyć i żywię nadzieję, że więcej się nie powtórzy. Jeżeli tylko uda mi się ustalić, kim był ten internetowy troll (albo trolle), to postaram się, aby minimalnym wymiarem kary był gomokowy ostracyzm, co dla takiego osobnika powinno być należytą represją :] Jeżeli można odnaleźć pozytywy w tej sytuacji, to na pewno jest to nauczka i ostrzeżenie na przyszłość oraz dość pozytywne zakończenie sprawy, włącznie ze zrozumieniem (przynajmniej częściowym ;) ) okazanym przez naszych rywali, ale i polskich graczy. Na szczęście również konsekwencje udało się ograniczyć do minimum.

Wracając do spraw sportowych chciałbym podkreślić, żeby nikomu to nie umknęło, iż podział na Grupy A i B był umowny, z założeniem zbliżonej siły obu drużyn (inaczej mówiąc A wcale nie musiała być silniejsza niż B), a zadanie w tym względzie wykonałem najlepiej jak potrafiłem - w możliwie obiektywny sposób. Wynik mógł być jeszcze bardziej korzystny, gdyby mógł zagrać Jas (nie sądzę, aby wypadł gorzej ode mnie :) ), być może zmiany mogły być również nieco inne, ale musiałem decydować na bieżąco, starając się konsultować je od razu z zainteresowanymi graczami. Dobrym pomysłem było na pewno wstępne przydzielenie rezerwowych do konkretnych grup (pod kątem analizy graczy), natomiast życie zmusiło mnie do wpuszczenia Siwego do innej grupy niż planowana, ale i tak świetnie sobie poradził :)

Jako dodatkowego rezerwowego powołałem Kubicę, który nie zadebiutował ostatecznie ze względu na czynniki losowe, a do gry nie wszedł również Alice, któremu dziękuję za wsparcie i zrozumienie :)

Mam wrażenie, że sprawdza się i utrwala system rozgrywania spotkań międzynarodowych na zasadzie 2xEL, co jest dobrym prognostykiem na przyszłość. Pozostaje tylko żałować, iż przez cały ubiegły rok nie rozegraliśmy ani jednego spotkania, ale naprawdę liczę na poprawę sytuacji, a dzisiejszy mecz jest sporym krokiem w odpowiednim kierunku.

Jestem zbudowany pozytywnym odzewem i zainteresowaniem ze strony graczy. Nikt nie zlekceważył tematu, czego odzwierciedleniem były paradoksalnie niektóre odmowy gry, świadczące według mnie o dojrzałości i odpowiedzialności graczy. Bieżące rozgrywki IRP również zaskakują małą ilością walkowerów, co może świadczyć o zadowoleniu z aktualnego systemu, jak i zainteresowaniu grą w reprezentacji. Nie możemy oczywiście spocząć na laurach, tylko należy dalej działać w zakresie promowania gry, aby wewnętrzna konkurencja była jak największa i gry coraz ciekawsze :)

Na zakończenie garść statystyk (z uwzględnieniem meczu na żywo w Cieszynie):

Ilość meczów reprezentacji - 15 (10 zwycięstw i 5 porażek)
Ilość partii - 1398 (uzyskaliśmy w nich 780,5 pkt.)
Ilość graczy, którzy do tej pory zagrali dla reprezentacji - 39
Najwięcej rozegranych meczów: Angst (15), Puholek (11), Alicecooper (9)
Najwięcej rozegranych partii: Angst (150), Puholek (116), Alicecooper (96)
Najwiecej zdobytych punktów: Puholek (84,5), Angst (65), Alicecooper (60,5)

Bilans spotkań z poszczególnymi krajami:

Czechy 3-2
Rosja 1-1
Rumunia 4-0
Węgry 1-2
Wietnam 1-0

Jak widać, warto zagrać (i wygrać) w najbliższym czasie z Węgrami i Rosją ;)

Tradycyjnie chciałbym Was prosić o podzielenie się swoimi wrażeniami/spostrzeżeniami/poradami, które zawsze biorę pod uwagę. Także konstruktywna krytyka będzie mile widziana (destruktywna niech też będzie - zwiększa motywację :) ).

I ostatnia rzecz, co oczywiście nie znaczy, że najmniej ważna - dziękuję bardzo Bano za współzorganizowanie tego spotkania i wszystkim czeskim zawodnikom za bardzo dobrą atmosferę i interesujące gry :!: :) Prosimy o jeszcze ;)

Pozdrawiam

Angst

zukole - 2011-04-02, 23:00

angst napisał/a:
Pamiętam, jak dawniej sam zakładałem nicki i przekazywałem hasła graczom, jednak było to w czasach, gdy lamerstwo było na porządku dziennym, a aktualnie wydawało mi się, że sytuacji poprawiła się i takie indywidua są już głęboko poukrywane. Nie wiem też czemu, ale założyłem, że skoro ja dysponuję swoim nickiem reprezentacyjnym od kilku lat, to inni na pewno również :? To wszystko oczywiście nie jest wystarczającym usprawiedliwieniem, a podobny incydent nie powinien się nigdy zdarzyć i żywię nadzieję, że więcej się nie powtórzy


Już nie przesadzaj angst, zrobiłeś co mogłeś. Jak ktoś zakłada nick do gry 5 minut przed meczem powinien się liczyć z tym, że komuś może odbić palma.

angst napisał/a:
Wracając do spraw sportowych chciałbym podkreślić, żeby nikomu to nie umknęło, iż podział na Grupy A i B był umowny, z założeniem zbliżonej siły obu drużyn (inaczej mówiąc A wcale nie musiała być silniejsza niż B)


Za to Czesi chyba skopali sprawę - A było znacznie mocniejsze niż B.

angst napisał/a:
Bilans spotkań z poszczególnymi krajami:

Czechy 3-2
Rosja 1-1
Rumunia 4-0
Węgry 1-2
Wietnam 1-0

Jak widać, warto zagrać (i wygrać) w najblizszym czasie z Węgrami i Rosją


Z Węgrami ostatnio wygraliśmy, te porażki są z lat 2004-2005 więc może nie liczmy tego :P . Co do Rosji to sądzę że mamy więcej graczy na wysokim poziomie i również powinniśmy ich ograć ( choć pewnie nie tak wyraźnie jak Czechów :) ).

zukole napisał/a:
Ogólnie zawiodłem się niektórymi powołaniem jak ich brakiem, cóż. Jeśli wygramy to raczej pójdzie to bokiem, w innym przypadku....


Kajam się i przepraszam :)

angst - 2011-04-02, 23:59

zukole napisał/a:
zukole napisał/a:
Ogólnie zawiodłem się niektórymi powołaniem jak ich brakiem, cóż. Jeśli wygramy to raczej pójdzie to bokiem, w innym przypadku....


Kajam się i przepraszam :)

I kto tu przesadza? :) Myślałem, że temat został wyjaśniony w Krakowie :) Generalnie dobre powołania są bardzo ważne, jeszcze ważniejszy dobry wybór graczy do podstawowego składu, ale najważniejsze są frekwencja i dyspozycja powołanych graczy.

Nikt nie jest nieomylny i nie dowiemy się nigdy, czy można było powołać lepszych zawodników (pewnie tak), a sam fakt zwycięstwa z Czechami świadczyć może, że raczej obyło się przy powołaniach bez większych pomyłek, a jednocześnie, iż mieliśmy dobrze dysponowanych graczy. Jak już jednak wcześniej pisałem, rola Selekcjonera polega na selekcji i nie ma od tego ucieczki :) Tak samo, jak nie zawsze można wygrywać i trzeba o tym pamiętać w kontekście przyszłych spotkań reprezentacji.

Nie mógł zagrać Adifek, a potem okazało się, że także Jas. Nie powołałem Jkomda (mógł jeszcze zagrać, ale faktycznie dowiedział się za późno i nie miał czasu, aby właściwie się przygotować, co nie znaczy, że nie będzie w przyszłości powoływany - podjął prawdopodobnie słuszną decyzję).

Wydaje się, że Czesi z kolei nie mogli zagrać dużo silniejszym składem (może Ales, Gadael, Olsava?) i udało im się zmobilizować naprawdę zacną ekipę. Dlatego też jestem z wyniku tego meczu bardzo zadowolony :)

Najważniejsze jednak, abyśmy grali wszyscy do jednej bramki - liczę, że tak jest teraz i będzie zawsze :)

Pozdrawiam

Angst

Kubica10 - 2011-04-03, 13:21

Gratulacje panowie!
Świetna robota, naprawdę wynik bardzo dobry.
angst napisał/a:
Jako dodatkowego rezerwowego powołałem Kubicę, który nie zadebiutował ostatecznie ze względu na czynniki losowe

Dzięki za zaufanie i możliwość reprezentowania kraju. Żałuje, że ostatecznie w ostatniej chwili nie mogłem zagrać. I tak jest to dla mnie już spore wyróżnienie.
angst napisał/a:
Niestety, radość ze zwycięstwa przyćmiły mi nieco wydarzenia z początku meczu, czyli podszywanie się pod naszych graczy, co zaowocowało niepotrzebnym zamieszaniem i emocjami, a w realnym wymiarze utratą punktów (co najmniej dwóch - za walkowery dla Kedluba) i w innej sytuacji mogło zadecydować o negatywnym zakończeniu spotkania.

No cóż, faktycznie sytuacja nieprzyjemna i wprowadziła trochę zamieszania w meczu. Wydaje mi się, że raczej zapobiec się temu nie dało. Teraz gdy większość z nas ma już odpowiedni nick powinno to wyglądać lepiej, chociaż i tak na pewno znajdzie się ktoś kto będzie próbował zakłócać i przeszkadzać.
angst napisał/a:
Jestem zbudowany pozytywnym odzewem i zainteresowaniem ze strony graczy. Nikt nie zlekceważył tematu, czego odzwierciedleniem były paradoksalnie niektóre odmowy gry, świadczące według mnie o dojrzałości i odpowiedzialności graczy. Bieżące rozgrywki IRP również zaskakują małą ilością walkowerów, co może świadczyć o zadowoleniu z aktualnego systemu, jak i zainteresowaniu grą w reprezentacji. Nie możemy oczywiście spocząć na laurach, tylko należy dalej działać w zakresie promowania gry, aby wewnętrzna konkurencja była jak największa i gry coraz ciekawsze :)

To dobrze, że przynajmniej przez internet gomoku nie umiera a w sumie jakby zaczyna pomału się budzić. Dobry prognostyk na przyszłość. Reprezentowanie kraju w częstszych meczach przez neta może w przyszłości owocować większym zainteresowaniem w realu. Zobaczymy jak dalej się to wszystko potoczy.

I tak na koniec, w tym roku będzie można liczyć jeszcze na jakiś pojedynek?
W sumie jakiś turniej z udziałem Rosji, Węgier, Czech i Polski mógłby być ciekawy i bardzo interesujący chociaż zdaje sobie sprawę, że pewnie potrzeba by na to kilku miesięcy. Ale w perspektywie przyszłości? Kto wie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group