Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

Gomoku - TURNIEJE OFICJALNE W GOMOKU

jas1992 - 2011-07-21, 11:45
Temat postu: TURNIEJE OFICJALNE W GOMOKU
Cześć, z inicjatywy Joyomana stworzyliśmy prośbę do Marka Futregi o przywrócenie turniejów oficjalnych. Na jego pocztę wysłano już około 50 wiadomości. Im więcej tym lepiej, bo być może coś ruszy :)
Jeżeli ktoś jest zainteresowany to proszę bardzo:

Dzień dobry!
Pewnie jest Pan bardzo zdziwiony przepełnioną skrzynką pocztową różnego rodzaju postami. My, gracze kółko i krzyżyk, postanowiliśmy zwrócić się z uprzejmą prośbą do Pana o możliwość przywrócenia turniejów oficjalnych. Piszemy dlatego, ponieważ po wycofaniu tej atrakcji w grze, straciliśmy całe grono osób (około 50). Chcielibysmy wciąż rozpowszechniać tą ciekawą grę i stąd też list do Pana. Bylibyśmy niezmiernie wdzięczni, gdyby mógł Pan ułatwić nam drogę do popularyzacji gier takich jak gomoku. Czas turniejów oficjalnych w kółko i krzyżyk był również czasem największej świetności tej gry. Byłbym wdzięczny, jeśli mógłby pan wytłumaczyć nasz problem. Inne, również mało popularne gry cieszą się turniejami oficjalnymi. U nas wielu graczy również za nimi tęskni i wspomina jak najbardziej mile. Mam nadzieję, że przemawia również ilość postów przesłanych do Pana na pocztę, co świadczy o tym, że problem nie jest błahy. Warto również dodać, że gra tutaj cała elita światowa w kółko i krzyżyk i to dzięki niej właśnie, przybywa coraz więcej nowych graczy, chcących nauczyć się być najlepszymi. Piszemy, gdyż nie chcemy pozwolić na to, by ich stracić. Dziękuję za rozpatrzenie naszej prośby.
Pozdrawiam, gracz kurnika:


Jeżeli chcesz powrotu turniejów oficjalnych, wyslij to ze swojego mejla na adres kurnik@kurnik.pl

Joyoman - 2011-07-21, 11:48

Dokładnie, wysyłajcie może się jednak uda :-)
angst - 2011-07-21, 12:33

Po co Wam turnieje oficjalne, skoro jest NT? :twisted:

Akcja ciekawa, ale Maf potraktuje ją pewnie jako spam, więc nie będę się niestety w nią angażował, zwłaszcza że specjalnie za oficjalami nie tęsknię i skupiam się na doprowadzeniu do lepszej frekwencji w NT.

Wydaje mi się, że co mogłem w sprawie oficjali zrobić, to zrobiłem, a Maf się dość jednoznacznie wypowiedział na temat możliwości ich przywrócenia.

No ale co będzie, to oczywiście czas pokaże.

Pozdrawiam

Angst

truskawek - 2011-07-21, 12:53

Wycofano renju, wycofano pente. Maf odpisze "grajcie w warcaby 10x10, tam są turnieje a taki ruch sprzyja popularyzacji warcab stupolowych" i skasuje nam gomoku :P
maestro - 2011-07-21, 13:15

Z przykrością ale podpisuję się pod zdaniem Angsta. Maf ciągle robi zmiany z których wielu użytkowników jest mniej zadowolonych. Tak na przykład raptem kilka dni temu doszło do bardzo nieprzyjemnego "ulepszenia" na literakach (teraz traci się czas podczas akceptowania słów, czego wcześniej nie było) i jak zwykle nie przejmuje się on opiniami graczy. Jeśli ktoś wierzy, że zdoła przekonać Mafa do swojego pomysłu, to gratuluję bezgranicznej naiwności :]
bbj - 2011-07-21, 13:38

Smutne jest to ,że wszystko musi się opierać wokół Mafa oraz to ,że musimy się dostosowywać do jego głupich zachcianek :( .
Uważam ,że gościu jest nienormalny i ma na wszystko wy*ebane.
On jest zdolny do kasacji rankingów w pokojach jeśli go to wkurzy.
Dołączam się do akcji.

Joyoman - 2011-07-21, 13:53

Wiem, że wkładacie dużo pracy do NT, ale może funkcjonować kilka turniejów. Rewolwer jest raczej beznadziejnym turem nie wiem czy tam kiedyś grało z 30 graczy.
Joyoman - 2011-07-21, 13:54

Przypomnę, że w naszej akcji bierze już udział prawie 60 osób w tym nie tylko Polaków.
bbj - 2011-07-21, 13:58

Joyoman napisał/a:
Wiem, że wkładacie dużo pracy do NT....

Wiesz ,NT ma swoje zalety ,których oficjale nigdy nie będą mieć. Jednakże oficjale mają to do siebie ,że dają więcej motywacji do samego uczestnictwa w nich i w związku z tym jest większa frekwencja.

maestro - 2011-07-21, 14:50

Ideałem byłyby turnieje stanowiące połączenie oficjali oraz NT - czyli takie, które uwzględniałyby selekcję (możliwość odrzucania progów czy chamstwa) a z drugiej strony zawierałyby ranking oficjalny i listę turniejową na kurniku. Niestety, nie ma szans by Maf przywrócił turnieje oficjalne, więc o takiej formie jaką przedstawiłem powyżej tym bardziej nie mamy co marzyć.
jas1992 - 2011-07-21, 16:31

No może i są jakieś starania a propos NT, ale warto próbować:) Jeżeli ktoś ma tylko ochotę, to wciaż trzeba się starać. No i była jakaś prawidłowość kiedyś, że na oficjalach było bardzo dużo graczy, i troche inne emocje. W końcu nie łatwo było zrobić nawet 1500+ :) :):) Zobaczmy co z tego wyjdzie :)
Joyoman - 2011-07-21, 16:44

Teraz cieszymy się, gdy na NT jest 40-50 osób, a kiedyś na oficjalnym to było nie do pomyślenia, by było tak mało :)
zukole - 2011-07-21, 17:08

Joyoman napisał/a:
Przypomnę, że w naszej akcji bierze już udział prawie 60 osób w tym nie tylko Polaków.


Ciekawe skąd wzięliście te 60 osób :-)

Skoro wiadomość pisana przez Bmaca jako prezesa Stowarzyszenia
( http://forum.gomoku.pl/viewtopic.php?p=36571#36571 ) nic nie dała, to masa wiadomości pisana przez anonimowe osoby
" gracz kurnika " na pewno coś zmieni :]

maestro napisał/a:
Jeśli ktoś wierzy, że zdoła przekonać Mafa do swojego pomysłu, to gratuluję bezgranicznej naiwności


Tu bym miał wątpliwości. W niektórych sprawach Maf jest przyjaźnie nastawiony. Przed każdym turniejem na żywo pojawia się informacja na kurniku, chyba nie myślisz że monitoruje tematy o turniejach :-)

bbj napisał/a:
Smutne jest to ,że wszystko musi się opierać wokół Mafa oraz to ,że musimy się dostosowywać do jego głupich zachcianek


Nikt nie każe Ci się dostosowywać, możesz postąpić podobnie do dragona, gomoku jest nie tylko na kurniku.

Joyoman - 2011-07-21, 17:37

Ja nie chce nic sugerować, ale w NT mogłoby pogrywać troszkę więcej osób, a nawet w zimie nie ma tego co dawniej czyli ok 50 osób.
arczi - 2011-07-21, 18:13

powrót turniejów oficjalnych nie przywróci czasów turniejów oficjalnych, trzeba się z tym pogodzić.
maestro - 2011-07-21, 18:39

Joyoman napisał/a:
Teraz cieszymy się, gdy na NT jest 40-50 osób, a kiedyś na oficjalnym to było nie do pomyślenia, by było tak mało


Po pierwsze w schyłkowym okresie istnienia oficjali frekwencje też nie zachwycały, często grywało po 40-kilka osób, a na dłuższe czasy nawet poniżej 20. Turnieje oficjalne w gomoku na ponad 100 osób to zamierzchła przeszłość. Po drugie jest różnica w składzie osób jakie grywają w NT a jakie grywały w oficjalach: wówczas przychodziło też wielu przypadkowych graczy z innych gier, początkujących, do tego oszuści grający programami no i powszechne granie na wielu nickach (anonimowość, niszczenie rankingu). Dlatego w niejednym NT w którym gra 30 osób poziom jest znacznie wyższy niż w oficjalu na 80. Większym problemem, który przekłada się na atrakcyjność NT, jest mniejsze zainteresowanie gomoku jako takim wśród sporego grona niezłych graczy, którzy kiedyś bywali na kurniku bardzo często, a teraz wpadają tam sporadycznie bądź wcale.

zukole napisał/a:
Tu bym miał wątpliwości. W niektórych sprawach Maf jest przyjaźnie nastawiony. Przed każdym turniejem na żywo pojawia się informacja na kurniku, chyba nie myślisz że monitoruje tematy o turniejach


Może i czasem doda od siebie coś pozytywnego, ale to nie równoważy licznych i mających daleko posunięte konsekwencje negatywnych zmian dokonywanych w samych grach.

Joyoman napisał/a:
Ja nie chce nic sugerować, ale w NT mogłoby pogrywać troszkę więcej osób, a nawet w zimie nie ma tego co dawniej czyli ok 50 osób.


Mogłoby, ale ludzie grać nie chcą i nie da się ich do tego zmusić. Mamy zbliżony problem do tego, z którym męczymy się jako PSGRiP - nikt nie wie jak skutecznie zachęcać do udziału w turniejach, czy to na żywo czy na kurniku.

jas1992 - 2011-07-21, 19:23

Od ponad godziny nikt nie ma kurnika :D troche to dziwne ;> Byłaby polewa gdyby Maf się wkurzył i usunął gomoku :D :D:D:D:D:D
ermijo - 2011-07-21, 19:25

Nie róbcie (róbmy) sobie złudzeń. Skoro był oficjalny list do MAFa z ramienia PSGRiP to ... bez urazy, ale anonimkki jeszcze mniej wskórają. Nie będe się rozwodził, bo temat jest stary i nawet istnieje stary wątek na forum, gdzie starałem się zrozumieć decyzje od strony technicznej. Napisze więc tylko, że kurnik jest serwisem bezpłatnym.
A wysyłanie 1000 anonimowych maili nic nie da, bo jest to nieprofesjonalne w stosunku do pomysłu "1 mail i 1000 podpisów". Starania popieram ale tylko nieoficjalnie. Oficjalne działania już były i nic nie dały.

rakdar - 2011-07-22, 01:14

Tekst z 2008r.

alicecooper napisał/a:
miejsce na serwer znalazłem

teraz jest to kwestia napisania

jakiś czas temu kontaktowałem się z kimś kto cos takiego zaczął, ale jakie będą rezultaty to nie wiem

nie jest to wcale takie proste

jesli znacie kogoś kto by się tym zainteresował to zapraszam do dyskusji

Rozumiem, że to nie wypaliło... A tak z ciekawości, ile takie przedsięwzięcie (gomoku, pente, renju) by kosztowało? Jeśli to nie takie "straszne" pieniądze, to może teraz znalazłby się jakiś "dobry wujek", który wyłoży kasę.

Joyoman - 2011-07-23, 20:47

Rozumiem, może za kilkanaście lat ta gra się stanie sławna bardzo pragnąłbym tego :)
crosslet - 2011-07-24, 11:02

Szczerze mówiąc średnio w to wierzę.

No chyba, że dojdzie do nas jeszcze kilku VIPów, wtedy jest szansa, bo na pewno swoją postawą przyciągną innych :D

zukole - 2011-07-24, 23:55

http://www.kurnik.pl/turnieje/?pt=1&on=gm
bbj - 2011-07-25, 00:27

Gratulacje, udało się . Mimo,że w tylko w piątki i na 7 r 3 min ;p
zukole - 2011-07-25, 00:35

Strasznie dziwna ta decyzja mafa, otrzymał ktoś maila z odpowiedzią ?
Chciałeś 11 na minutę o 22:15 ? :)

bbj - 2011-07-25, 00:36

zukole napisał/a:

Chciałeś 11 na minutę o 22:15 ? :)


11 r 5 min np.

Magda - 2011-07-25, 09:07

a gdzie sw2?
jas1992 - 2011-07-25, 10:22

NO I CO?:):):) NIE MA RZECZY NIEMOZLIWYCH :) :):) SĄ OFICJALE! :)
truskawek - 2011-07-25, 12:38

ten turniej jest w końcu swap czy normalny, bo tu pisze tak, a tam srak... i czemu nie w pokoju Kurnik??? to nie to :/ ale przynajmniej w tym pokoju mam ranking turniejowy :D
Joyoman - 2011-07-25, 13:28

Proszę i obecność, ponieważ jest to turniej testowy ! Im więcej graczy tym większa możliwość przywrócenia oficjali :-)

Pozdrowienia, Joyoman!

angst - 2011-07-25, 16:19

Czy ktoś z Was dostał w ogóle jakąś odpowiedź od Mafa?

Pozdrawiam

Angst

Joyoman - 2011-07-25, 16:26

Nikt, z tego co wiem ten turniej zależy od przyszłości ofów.
bad_mojo - 2011-07-25, 18:09

Chyba przyszłość oficjali zależy od tego turnieju ;)
zukole - 2011-07-29, 14:42

zukole napisał/a:
Wysłany: 2008-11-23, 20:00
Aktualizowana lista 1500+ ( ostatnia ). Ponadto plik z wszystkimi wygrywającymi oficjalny turniej gomoku wraz z liczbą wygranych.

http://chomikuj.pl/Chomik.aspx?id=zukole&sid=1


Ma to ktoś może na dysku jeszcze ? Jeśli tak, to byłbym wdzięczny za przesłanie :wink:

maestro - 2011-07-29, 17:33

Czy to ten?

http://chomikuj.pl/ranking/Inne/1500,916807291.xls

Jeśli nie, to później poszukam innego, bo mam tego trochę u siebie.

zukole - 2011-07-29, 17:35

W zasadzie to mi starczy, dzięki.
Magda - 2011-07-30, 09:06

poniedziałek 20:15 (9r, 5m, sw.)
ermijo - 2011-07-30, 09:24

No jednak się pomyliłem. Akcja dała rezultaty. MAF jest nieprzewidywalny.
Fajnie że jest turniej swap2 na 5 min w dodatku aż 9 rund.
Zaczynam sie bać o przyszlość NT.

Magda - 2011-07-30, 09:33

Oficjale nie kolidują z nt póki co. Poza tym oficjale mają minusy, których nie ma w nt :P
crosslet - 2011-07-30, 10:43

Oj mają i raczej na nt częściej będę grywał :)
zukole - 2011-07-30, 12:59

Wczorajsza frekwencja pokazuje, że mają także i plusy :wink:
Kubica10 - 2011-08-01, 21:38

Wróciłem stare, dobre czasy.
Na ofach już progi są widoczne, zapewne dzisiejsze podium zdobędą. Czyli nic się nie zmieniło.
Czekać aż ludzie zaczną narzekać na progi a od tego już tylko krok, żeby maf znowu wyje... pozbył się oficjali z gomoku ; )
To takie... przykre... a może jednak nie, to jest zabawne : D

bbj - 2011-08-01, 21:51

Nic nie da się się raczej zrobić. Kto nie chce grać z programami ma do dyspozycji NT.
angst - 2011-08-02, 10:07

W czasie tak długiej przerwy Kurnikowa społeczność miała szansę, aby pokazać, iż zdążyła dorosnąć, ale rzeczywistość jest brutalna. Niestety, oficjale to nadal furtka na świat dla różnej maści oszustów i trzeba to zaakceptować lub wesprzeć popularność NT.

Pozdrawiam

Angst

zukole - 2014-09-04, 20:01

Począwszy od dzisiejszego turnieju, oficjale będą liczyć 7 (zamiast 9) rund :(
bbj - 2015-08-27, 19:55

Zaczęło się od bardzo optymistycznie (szczególnie pierwsze oficjale), a zakończyło się wielką porażką w postaci anulowanych turniejów oficjalnych. :(
Dostaliśmy szansę, ale jej nie wykorzystaliśmy. Główne przyczyny to progi i zniesienie rankingu oficjalnego.
Nie ma już turniejów oficjalnych w gomoku.

Joyoman - 2015-08-28, 15:23

My szansy nie zmarnowaliśmy, turnieje oficjalne w całym kurniku upadły gdy usunął ranking turniejowy.
amiga_500 - 2015-08-28, 18:44

Fajna tabela z szerokim spektrum wyników i od lat hula , co prawda to szachy a nie gomoku ale w gomo nie potrzeba 100 graczy .
zukole - 2015-08-29, 11:40

bbj napisał/a:
Zaczęło się od bardzo optymistycznie (szczególnie pierwsze oficjale), a zakończyło się wielką porażką w postaci anulowanych turniejów oficjalnych
Turnieje oficjalne w gomoku zostały wycofane po 23.11.2008. Ich powrót po latach był z góry skazany na porażkę.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group