Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

Gomoku - Program do gry w gomoku swap

Nympus - 2011-07-21, 20:04
Temat postu: Program do gry w gomoku swap
Witam
Mam do was pytanie.
Czy istnieje program w którym jest odmiana swap?
Chciałbym sobie różne openy przetrenować, posprawdzać.
Programu nie szukam w celu oszukiwania rankingu, naprawde chce sobie potrenować.
I pytanie numer II:
Czy program jest w stanie nauczyć grać na pozomie +2100?

bbj - 2011-07-21, 20:15
Temat postu: Re: Program do gry w gomoku swap
Nympus napisał/a:
Witam
Mam do was pytanie.
Czy istnieje program w którym jest odmiana swap?
\

Możesz na fiver6_8 poćwiczyć.
Nympus napisał/a:
I pytanie numer II:
Czy program jest w stanie nauczyć grać na pozomie +2100?\

Najlepsza metoda to granie na kurniku z innymi graczami.

maestro - 2011-07-21, 20:19

Nympus napisał/a:
Czy istnieje program w którym jest odmiana swap?
Chciałbym sobie różne openy przetrenować, posprawdzać.


Dokładasz pierwsze trzy ruchy zwyczajnie i już masz swap. Przy czym programy to bardzo kiepskie źródło do analiz otwarć (a już zwłaszcza tych bardziej rozrzuconych, pro raz schematów).

Nympus napisał/a:
Czy program jest w stanie nauczyć grać na pozomie +2100?


Programy mogą pomóc w wyszukiwaniu ruchów ale nie nauczą grania, tu niezbędne jest ćwiczenie z żywymi przeciwnikami :)

Nympus - 2011-07-21, 20:19

no mam fivera 6_8 ale tam jakoś nie łapie tego swapa, nie jest on wbudowany no nie? tylko trzeba kombinować z cofaniem i tym by komputer zaczynał
No ok potestuje

ermijo - 2011-07-21, 20:46

Potrenuj z programem Goro w wersji 3.9 . Szukaj google bo link jest:) sprawdzałem 2 tygodnie temu i własnie teraz. To jest najlepszy program do gomoku swap x
angst - 2011-07-21, 21:55
Temat postu: Re: Program do gry w gomoku swap
bbj napisał/a:
Najlepsza metoda to granie na kurniku z innymi graczami.

Albo na żywo. Załóżcie z Gaculem Tatrzański Klub Gomoku ;)

Pozdrawiam

Angst

zukole - 2011-09-02, 11:40

Wywiad z Wen Xiangdong, programistą ( renju solver, mający także opcję gomoku ) - http://renju.net/media/ar...p?article_id=98

Zamieszczony w którymś z ostatnich numerów Renju World :-)

flipcoin - 2012-12-17, 13:57

Nie chciałem zakładać nowego tematu, więc piszę tutaj.
Poszukuję programu takiego jak renlib, ale żeby plansza była równie dużych rozmiarów co na kurniku. Ktoś słyszał o takim?

ermijo - 2012-12-17, 19:46

"duża plansza" = wielkość monitora czy może ilość pól? Jeśli chodzi o drugie, to nie znam.
flipcoin - 2012-12-17, 22:48

Chodzi o te pierwsze znaczenie. Po prostu jak wszystko jest większe, to lepiej mi się myśli ;)
trampek86 - 2012-12-23, 21:39

ermijo napisał/a:
"duża plansza" = wielkość monitora czy może ilość pól? Jeśli chodzi o drugie, to nie znam.


Z tego logicznie rozumując wynika, że jeśli chodzi o pierwsze to znasz, i okazało się, że akurat właśnie o te pierwsze chodzi, więc w takim razie dlaczego nie napiszesz, który to program i po co się pytałeś, a może odpowiedziałeś mu prywatną wiadomością ?

Pyam z ciekawości, ot, zagwostka logiczna.

ermijo - 2012-12-24, 10:25

Swego czasu analizowałem partie w programie Goro, jednak program ten nie ma funkcjonalności renliba i można zapisywać tylko poszczególne partie a nie ich zbiory w jednym pliku. Graficznie prezentuje się ładniej niż ren lib - używałem grafiki planszy i kamieni pisząc poradniki. Można powyłączać wszystkie inne okna pozostawiając tylko goban, rozszerzając okno tak dużo jak nam monitor pozwala. Ponadto można też zmieniać rozmiar planszy na 19x19 i chyba na dowolny inny - nie sprawdzałem, ciekawe czy 3x3 też działa :) )
flipcoin - 2013-01-03, 15:02

Niestety, jedyne co znalazłem pod nazwą Goro to skrypt sztucznej inteligencji do gomoku. Masz może ten program ciągle na dysku?
flipcoin - 2013-01-03, 17:10

Ok, Zukol już mi dał ten program :)
trampek86 - 2013-02-23, 12:00

Czy ktoś wie jak uruchomić silnik Goro pod Piskvorkiem? Bo są z nim problemy, robi kilka ruchów, a potem zawiesza się oraz wyskakuje jakiś błąd.
amber_gold - 2013-03-10, 14:20

programistom mówimy nie !
zukole - 2015-05-02, 11:50

Turniej programów online - http://gomocup-online.kubiin.net/

Yixin chyba znowu zdominuje zawody :wink:

amber_gold - 2015-05-05, 09:13

walkiria widze wymiata po 8:0 z tito, to się kuras ucieszy :D
zukole - 2016-04-23, 12:08

http://gomocup-online.kubiin.net/ - kolejna edycja gomocup.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group