Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

Hyde Park - Kurnik

r0sicky - 2011-09-12, 19:38
Temat postu: Kurnik
Czesc ! pisze to ze wzgledu na to co sie dzisiaj stalo a stalo sie to ze kurnik nie dzialal i nadal nie dziala od paru godzin :twisted: a of zostal odwolany przez to zburzylo sie kilku a moze nawet kilkunastu graczy gomoku takie cos po prostu dobija :lol: ale to nie chodzi tylko o ofa chodzi o to ze maf grzebie przy serwach od 4 godzin a nawet nikt nie zostal o tym poinformowany nie no bez beki dla mnie to jest wielki "Bullshit" uwazam ze takie rzeczy nie powinny miec miejsca zdarzenia maf popsul humor wszystkim graczom na dzien dzisiejszy dzieki maf ^^ :wink:
Magda - 2011-09-12, 19:43

Płacisz za kurnik, że masz takie wymagania? Ktoś zrobił darmowy serwer gier, a Ty jeszcze się bulwersujesz. :) wyluzuj, napij się, pobiegaj, pośpiewaj... zrób coś pożytecznego :)
Joyoman - 2011-09-12, 19:52

Magda, popieram ;p Oglądnij M jak Miłość :D
Magda - 2011-09-12, 19:58

M jak Miłość nie widziałam juz z 2 lata, dzieje się coś ciekawego?
ermijo - 2011-09-12, 20:05

U mnie w mieście czasem grzebią w kablach, w miejskich wodociągach i też nie poinformują - a przeciez człowiekowi chce sie pić, prać i spuszczać wodę w klozecie. Jest tylko jedna mała różnica, że za te usługi płace i wymagam. Na kurniku nie płacę i nie wymagam a w dodatku zdążyłem poznac już nawyki właściciela strony.

P.S. MAF powinien wprowadzić wersję premium na kurnik dla userów, którzy chcą być powiadamiani SMS-em, że za 10 min serwer przestanie działać na 4 godziny.
Tyle w temacie.

zukole - 2011-09-12, 20:42

Mnie najbardziej ciekawi co ten temat robi w dziale dotyczącym budowy i zarządzania forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente :wink:
truskawek - 2011-09-12, 20:45

Jasne, że nie płacę. Ale poświęcam czas na bycie na kurniku. Maf może pochwalić się "publiką" oglądającą reklamy. Dzięki nam zarabia więc powinien nas bardziej szanować. Tak jak my go szanujemy za to, że robi coś "za darmo" :twisted:
bmac - 2011-09-13, 13:13
Temat postu: łoł zukol
...widocznie nikt tego nie widział, tzn Piter, a ja już przesuwam....

bmac

bmac - 2011-09-13, 13:15

... wow, znowu się udało

bmac

Cheawy - 2011-10-24, 15:04

sexomierz napisał/a:
M jak Miłość nie widziałam juz z 2 lata, dzieje się coś ciekawego?


w 765 odcinku przewrócił się jeden z Mroczków, nastepnie otrzepywał się do odcinka 855.

vilumisiek - 2011-10-24, 17:08

bmac napisał/a:
... wow, znowu się udało

bmac


:lol: :lol: :lol: :wink:

Stary ale jary :idea: :D

/ Myślicie, że maf się utrzymuje z kurnika i tego typu biznesów?

ermijo - 2011-10-24, 20:42

vilumisiek napisał/a:
Myślicie, że maf się utrzymuje z kurnika i tego typu biznesów?

Pewnie, że się utrzymuje, ale nie tylko z kurnika. Tego typu biznesy sięgają tak dużego rynku, że w tym pytaniu pierwszy człon ma się nijak do następnego.
Źródłem zarobku(całki bogactwa) jest zdolność produkcyjna. 100 kurników.pl jest idiotyczne, ale zdolności ukierunkowane na 1000 różnych projektów są jak najbardziej realne i jak-jak najbardziej dochodowe(z czego wynika bogactwo dt)

/Głupie pytanie.

bad_mojo - 2011-10-25, 02:23

Nie takie głupie pytanie, raczej głupia odpowiedź ermijo - tylko się upewnię - czy nazwałeś zarobek całką bogactwa? :)
templar - 2011-10-25, 08:42

Nie wiem czy Maf się utrzymuje z tej działalności czy nie - to tylko on wie. Pytanie jest źle postawione. Powinno brzmieć: czy potencjalnie jest w stanie się utrzymać? Równie dobrze może to wszystko robić za darmo. A jeśli chodzi o potencjalny zarobek to bez problemu byłby się w stanie utrzymać z samego kurnika. Nie wspominając o tym, że w każdej chwili może go sprzedać za jakąś miłą siedmiocyfrową sumkę.


templar

vilumisiek - 2011-10-25, 17:03

templar napisał/a:
w każdej chwili może go sprzedać za jakąś miłą siedmiocyfrową sumkę


Chyba po przecinku :D

templar - 2011-10-25, 19:43

http://www.bydgoski.pl/lo...145684&IdTag=18

Masz rację. 10mln to ośmiocyfrowa sumka (choć było to aż dwa lata temu). Aczkolwiek odejmiemy podatek i wylądujemy w siedmiocyfrowej. :D

Widzę, że po latach nadal masz manierę zabierania głosu w sprawach, o których nie masz zielonego pojęcia. :D

templar

vilumisiek - 2011-10-26, 00:48

Ja jako wytrawny inwestor wyceniam ten serwis na 800 000zł.

Ankst - 2011-10-26, 06:15

Ja, jako bardziej wytrawny wyceniam kurnik na około 3 750 000zl.
ermijo - 2011-10-26, 08:58

A ci inwestorzy i eksperci z Pulsu Biznesu nie są od was wytrawniejsi?
templar - 2011-10-26, 09:05

No coś Ty, Ermijo. Przecież wszyscy wiemy, że dzięki graniu w gomoku PRZEZ INTERNET wszyscy się stają specjalistami od branży IT. ;)

Kurnik (jak i każdy inny produkt) jest dokładnie tyle wart ile są w stanie dać za niego klienci. Nie więcej, nie mniej. Przynajmniej w teorii (gdyby był wolny rynek), bo w praktyce są jeszcze pewne ograniczenia narzucone przez system (choć branży IT zbytnio nie dotykają), ale to w tym momencie nie istotne. Więc jeśli są osoby, które są w stanie dać 10 mln za kurnik, to jest rzeczą oczywistą, że jego wartość wynosi minimum 10 mln, a być może więcej.

templar

vilumisiek - 2011-10-26, 15:41

No to kurnik jest wart co najmniej 1000zł bo sam tyle mogę dać by wejść i zbanować Minutę :D
bad_mojo - 2011-10-26, 18:20

ja pamiętam aukcję na Allegro, w której to chyba Chaosu kupił Kurnik za 100 mln zł :D
templar - 2011-10-26, 18:39

Też pamiętam tę aukcję. Zdaje się, że to była prowokacja?

templar

bad_mojo - 2011-10-26, 22:11

To była odpowiedź mafa na to, że ktoś wycenił Kurnik na 10 mln zł :) jakoś to skomentował na blogu kurnikowym, którego chyba już nie ma..
vilumisiek - 2011-10-27, 09:16

Musiałby być niezłym ekscentrykiem by go nie sprzedać jeśli ktoś na stół by położył choćby połowę tej sumy.
zukole - 2012-01-25, 12:05

:-)
templar - 2012-01-25, 12:32

No co? Przerwa na kawę musi być. ;) "Czy się stoi, czy się leży - 2 tysiące się należy!" ;)

Ja się raczej pytam jakim cudem na bieniaszach było tylko 10 osób? :wow: I czemu nie śpisz o 5 nad ranem? :twisted:

templar

angst - 2012-01-25, 13:22

Ciekawe, jak często są takie przerwy, bo nie mam jak tego oszacować o tej godzinie zwykle śpiąc.

Już około pierwszej w nocy nie ma nawet 100 osób, a pewnie im później/wcześniej tym jest ich mniej.

A pamiętam czasy, jak człowiek był w zasadzie zadowolony, jak było aż tyle osób na gomoku :)

Pozdrawiam

Angst

Magda - 2012-01-25, 14:01

Ja tam się cieszę, jak czasem wchodzę o 5 i jest kilka osób w tym ja z moim małym rankingiem na czele :P
rakdar - 2012-02-26, 16:50
Temat postu: Co by tu jescze spieprzyć...
Maf już chyba całkowicie odleciał, więc podpowiedzmy mu co może jeszcze "ulepszyć". Mile widziane uzasadnienie.

Moja propozycja to likwidacja upływającego czasu przy nicku. Gracze zamiast skupić się wyłącznie na grze, zerkają co chwila na ten upływający czas (szczególnie w krótkich partiach). Jest to czynnik rozpraszający i wnerwiający, ponieważ wydaje się, że nasz czas leci szybciej niż przeciwnika :P

truskawek - 2012-02-26, 18:11

Wyłączyć miganie. Świadomość, że rywal sobie poszedł budzi podejrzenia o oszustwo, powoduje kwas. Lepiej tę informację ukrywać.

Zmniejszyć planszę do 9x9. Mniej openów łatwiej opanować, ograniczy się nabijanie ranku przez schemaciarzy.

Zlikwidować czat, po co zawodnicy mają się publicznie obrażać? Kurnik jest od gry, a nie od dyskusji.

templar - 2012-02-26, 18:39

Akurat jeśli chodzi o miganie, to na serio myślę, że nie powinno go być. Gracze się irytują (jak dzisiaj w meczu EL jeden gracz się na mnie zezłościł o miganie, a przecież musiałem sobie muzę zmieniać na jutjubie :) ), a jak pokazuje życie programiści łatwo to obchodzą dookoła.

Co do Mafa i jego pomysłów, to jakąkolwiek wizję by miał (może to dobre pomysły, może nie... "to się okaże, to czas pokaże" jak to śpiewał Magik ;) ), to moim zdaniem stoczy kurnik na dno z jednego, najważniejszego powodu: ponieważ nie szanuje (a czasami mam wrażenie, że wręcz gardzi) użytkowników swojego portalu, nawet "starą gwardię". Miałem nieprzyjemność doświadczyć tego osobiście od niego.

templar

maestro - 2012-02-26, 18:46

Nie wierzę w żadne wizje, kiedyś zamiast oficjali obiecywał "coś bardziej emocjonującego". Pamiętamy dobrze, że nic takiego nie nastąpiło, a po długiej przerwie wróciły oficjale, tyle że w mniejszej ilości i z innymi parametrami.

Mam taką samą opinię w sprawie migania. W czasach, gdy niewielu oszustów obchodziło to ustawienie, szarzenie nicka miało jakiś sens i nierzadko pozwalało wskazywać, kto może wspomagać się programem. Natomiast obecnie już od wielu miesięcy nie widziałem ani jednego oszusta, który miga, choć wszyscy wiemy, że grający nieuczciwie nie zniknęli.

ondik - 2012-02-27, 11:05

wylaczyc miganie to byl by chyba najwiakszy bezsens z wszystkich bezsensow ktore maf doteraz zrobil. Wieszkosc ludzi nie bedzie sobie celowo oszukywac i sciagnac i instalowac antymigacza. Chociaz sprawdzic "tylko jeden wariant" w renlibie? To cos innego i jest bardzo malo osob ktorym bym ufal ze by tego nie robili. Dlatego renju euroliga na mindoku i jej wyniki nie maja zadne znaczenie.
templar - 2012-02-27, 12:56

ondik napisał/a:
Chociaz sprawdzic "tylko jeden wariant" w renlibie? To cos innego i jest bardzo malo osob ktorym bym ufal ze by tego nie robili.

No ale mignięcie nie jest żadnym dowodem na to, że ktoś odpalił renliba. :) Jak sprawdzisz to czy włączył renliba, czy też po prostu nie zmienia sobie muzyki w Youtube, a opena ma w pamięci? No i przede wszystkim: po co sobie zaprzątać sobie głowę takimi sprawami? Od tego powinni być administratorzy, żeby sprawdzać którzy gracze oszukują, a którzy nie.

templar

ermijo - 2012-02-27, 13:10

Miganie na kurniku to jedna z lepszych opcji. Jeśli mój przeciwnik staje się "szary" po każdym postawionym przeze mnie ruchu, to ciężko, abym zakładał, że robi to właśnie wtedy, kiedy powinien mieć oczy wpatrzone w planszę on woli patrzyć na sufit i myśleć nad ruchem. Ciężko rozumować, żeby po każdym ruchu trwającym średnio kilkanaście sekund ktoś przełączał swój wzrok na Youtube mając w pamięci skomplikowany uklad na planszy.

No ale można naginać na siłę argument, że rzeczywiście tak jest i osoba po każdym moim ruchu ma prawo do majstrowania w innym oknie przeglądarki.
Sprawa jest banalna - miganie na kurniku każdy powinien wykorzystać indywidualnie.
Jeśli mój przeciwnik miga po każdym ruchu i "pojawiając się aktywnie na stole" stawia ruch w sekundę, to nawet nie chodzi o to czy gra programem czy spuszcza wodę w klozecie za pomocą kliknięcia myszą w odpowiednie miejsce.
Taki gracz mnie olewa i ja zwykle nawet nie dziękuję za grę... Tylko sobie idę.

maestro - 2012-02-27, 13:34

Kiedy ostatni raz ktoś z was trafił na gościa migającego po każdym ruchu? Kiedy ktoś wyłapał oszusta na podstawie tego, że przeciwnik miga? Nie słyszałem o żadnym takim przypadku już od dawna. Oszukiwanie poznajemy po zgodności ruchów z tym co stawia program, podejrzanych statystykach, tempie stawiania ruchów wskazującym na korzystanie z autoplayera etc. Szarzenie nicka obecnie nie mówi już nic. Od biedy można się czepiać tak jak Ondik, że ktoś zagląda do renliba. A teraz, gdy przeciwnik zrobi się raz czy dwa szary w ciągu gry, na przykład podczas EL albo NT, to mamy pewność, że nie rzucił okiem do renliba? Nie, a jednak oskarżenia padają rzadko. Trochę zaufania też potrzeba, bo można popaść w paranoję.
ermijo - 2012-02-27, 15:34

Maestro, ja kilka dni temu miałem taka sytuację. Być może był to jakiś nowy, młody i niedoświadczony w oszukiwaniu użytkownik, który nie znał antymigacza albo nawet nie wiedział co oznacza miganie.
Co do tego antymigacza, to proponuję przed grą lub w dowolnym momencie jej trwania, rozkazac graczowi żeby zamignął :) Oczywiście może wtedy włączyć na chwilę antymigacza i rzeczywiście mignąć. Ale jakie to ma w ogóle znaczenie?
Bardzo surowo traktuję ludzi, których inni userzy(a im ufam bo stanowią listę moich kontaktów) mają na czarnej liście.
Ja nie sprawdzam ruchów, bo mi sie nie chce. Mam jednak intuicję i dołączam takiego delikwenta na swoją czarna listę. Co prawda mogę się pomylić, ale nie każdy musi mieć mnie w swoich kontaktach.
Programy po prostu grają specyficznie - bez błysku - jeśli jest wiele możliwości oraz nieomylnie - jeśli tych możliwości jest mało.

Ankst - 2012-03-02, 23:16

Dlaczego Alicecooper rzucił uprawe gomoku na bieniaszach?
bad_mojo - 2012-03-03, 18:10

Przerzucił się na uprawę zmieniaków.
grajko - 2012-08-04, 09:40

hej, co to za zmiana ostatnia na kurniku "gomoku 2.0 beta" bez javy! ? No i czy się będzie w koncu dało odpalić tą grę na komórkę ?
ermijo - 2012-08-04, 11:03

Mi działa kurnik na komórce od dawna :) Nie widzę sensu grania na komórce czy smartfonie. A zmiany o których piszesz są od prawie miesiąca o czym pisałem tutaj: http://forum.gomoku.pl/viewtopic.php?p=52238#52238
Jak działa HTML5 pisał Templar http://forum.gomoku.pl/viewtopic.php?t=2267

grajko - 2012-08-04, 13:47

Działa tzn. wchodzisz na bieniasze na stół i możesz grać i pisać z kimś ? ja na swoim tel. mogę jedynie zalogować się, napisać do kogoś wiadomość, sprawdzić staty i tyle. Moze mam jakąs stara javę zainstalowaną ?
ermijo - 2012-08-04, 16:57

Tak dokładnie. Nie jestem biegły w tych sprawach mogę powiedzieć tylko że mam Nokię E52.
rakdar - 2014-07-31, 21:07

Wczoraj zagrałem 4 partie w szachy z bbj. Jako że graliśmy już wcześniej, spytał mnie na początku, czemu mam wyzerowany licznik z liczbą partii. Ja nawet tego nie zauważyłem, więc z ciekawości napisałem do mafa. Jego odpowiedź:

Kiedy grales te poprzednie partie w szachy i ile ich bylo?
Jesli mniej niz 50 i dawniej niz kilka lat temu, to mogly byc usuniete

:P
----------
Ciekawostka z dzisiejszego ofa

bye bye :)

Usiek - 2014-07-31, 21:50

O co chodzi z tym screenem?
Magda - 2014-07-31, 21:56

Rakdar grałeś na dwóch nickach? Bo widzę, że na Chromie na playok :D
rakdar - 2014-07-31, 22:17

Usiek trochę pogłówkuj, pomoże Ci tytuł linku :) . A na playok coś sprawdzałem.
Usiek - 2014-07-31, 22:33

Już widzę... :D
zukole - 2014-07-31, 22:37

Nie ma co główkować, wystarczy popatrzeć. Tabela nie uwzględniła (dlaczego?) gracza, który w pierwszej rundzie miał bye.

A usiek na czele :wink:

Magda - 2014-07-31, 22:42

http://www.kurnik.pl/stat.phtml?uid=goanthea

było minęło :D

Usiek - 2014-07-31, 22:46

To nie mój nick przecież, to Magdula.
rakdar - 2014-08-01, 02:36

To jak to jest Magda. Pisałaś, że nie grasz od jakiegoś czasu, a tu okazuje się, że stale rypiesz na tajniakach... Ładnie tak robić w ciula znajomych? :P
angst - 2014-08-01, 08:35

zukole napisał/a:
Tabela nie uwzględniła (dlaczego?) gracza, który w pierwszej rundzie miał bye

Tabela uwzględniła, bo ma 8. miejsce. Ale rzeczywiście pytanie, czemu się ono nie wyświetla :)

Pozdrawiam

Angst

Magda - 2014-08-01, 11:28

Rakdar to był żart Usosława :D ja nie gram na żadnym nicku. Gram teraz w coś innego.


Opowiedz mi o tym, jak to jest robić kogoś w "ciula" :lol:

rakdar - 2014-08-01, 19:29

Jak? Hmm, angst chyba tego nie wywali :wink:

http://www.sadistic.pl/ja...vt221991,30.htm

Magda - 2014-08-01, 19:47

co TY oglądasz :D
Magda - 2015-02-21, 21:09

Wchodzę na Kurnik i widzę to:


Twój profil został niedawno skasowany, ponieważ zawierał niedozwoloną treść, zdjęcie lub link.

Nie możesz ustawić nowego profilu do dnia: 2015-05-23


o_O

wicherek - 2016-03-08, 21:30
Temat postu: Zmiany na kurniku
Hej, czy u Was też nie działają odnośniki ze strony głównej do podstron "pomoc, uwagi, kontakt" ? czy tylko ja mam wirusa ? :)

ps. Aktywowali grę Euchre oraz Kibrydz dostępne gry są po wybraniu gry "piki" dziwne bo w pokoju dużo osób gra a nazwy gier nie występują nigdzie indziej. O dziwo nawet statystyki są aktualne. Pente jednak nie znalazłem :/ Czy szykują się wg powyższych jakieś zmianau na kurze? ktoś coś wie?

amber_gold - 2016-03-13, 14:16

kurnik zdycha i tyle...
amiga_500 - 2016-03-13, 15:57

Właściwie to dziwne bo właściciel ostatnio dużo koduje.
zukole - 2017-12-25, 19:39

https://www.dobreprogramy...line,78821.html
Chaosu - 2017-12-26, 18:25

. . .Całkiem fajny artykuł jak na poziom dzisiejszego internetu ale chyba jest sporo nieścisłości i przekłamań. Z drugiej strony może mnie pamięć zawodzi i wszystko się zgadza?
zukole - 2017-12-28, 17:20

bad_mojo napisał/a:
ja pamiętam aukcję na Allegro, w której to chyba Chaosu kupił Kurnik za 100 mln zł
Dostałeś dożywotniego bana?
maestro - 2017-12-28, 17:29

Artykuł ciekawy, choć nie wszystko się zgadza. Np. o klanach czy turniejach oficjalnych to wiele rzeczy zupełnie inaczej pamiętam. Może to jednak wynika z różnic w obserwacji różnych gier/środowisk zainteresowanych danymi grami. Na pewno inaczej wyglądały oficjale czy klany w przypadku gier karcianych, a inaczej w gomoku.
Chaosu - 2017-12-29, 11:36

zukole napisał/a:
bad_mojo napisał/a:
ja pamiętam aukcję na Allegro, w której to chyba Chaosu kupił Kurnik za 100 mln zł
Dostałeś dożywotniego bana?

Nie, oczywiście że nie. Poza tym w artykule jest mowa o ponad 900 milionach ale najciekawsze było to że przebijając innych osiągnąłem cenę maksymalną jaką przewidywało allegro (999 ale nie pamiętam czy zaokrąglone do tysiąca czy dziesiątek tysięcy czy ile). Po mnie kilka osób wyrównało ofertę (też ciekawe, bo normalnie się nie da licytować mniej lub tyle samo niż inni) ale ponieważ zrobili to później to byli niżej na liście ode mnie.

zukole - 2019-11-15, 23:06

Na kurniku są nie tylko literaki, ale i skrable.
zukole - 2020-11-07, 19:12

amber_gold napisał/a:
Najlepszą opcją w gomoku jest obecnie napis na kurniku mówiący o tym ze po założeniu więcej niz 3 kont zostanie zgłoszone to do operatora :) :) :):):)

Nie tylko w Gomoku ;)

zukole - 2022-01-31, 19:10

Dostępna jest nowa gra (bez logowania) - Słowoku
zukole - 2023-02-13, 20:25

https://www.kurnik.pl/uwagi/?f=elo
zukole - 2023-08-03, 20:26

https://www.eurogamer.pl/...-serwis-z-grami

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group