Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

Gomoku - Liga Gomoku

Kubica10 - 2012-05-04, 18:02
Temat postu: Liga Gomoku
Bry wszystkim. ; - )
Ponieważ widzę, że Gomoku zaczyna lekko umierać postanowiłem stworzyć stronkę gdzie będę mógł prowadzić Ligę Gomoku w różnych parametrach.
Oto link do strony:
http://ligagomoku.weebly.com

W pierwszej kolejności chciałem zaprosić was bo tutaj uzyskam najwięcej informacji co mógłbym jeszcze zmienić, usprawnić czy zrobić ciut inaczej. O nowe pomysły nie pytam bo te chyba skończyły się tutaj gdzieś po powstaniu NT. : D

Co do sposobu jakiego wykonuje stronę. Nie znam się na zaawansowanym projektowaniu stron, a chciałem uzyskać w miarę ładny wygląd i efekt przy stosunkowej prostocie. Na razie chce wystartować z Ligą 1 vs 1 a spokojnie dalej pracować nad dalszymi trybami. Gomoku w Polsce żyje tylko turniejami, teraz gdy nie ma nawet IRP to praktycznie coś takiego jak LIGA GOMOKU nie istnieje. Przy okazji chce trochę urozmaicić i stworzyć kilka nowych trybów, wnoszących powiew świeżości do tego światka m.in. Gomoku Deathmatch, ale szczegóły będę zdradzał w swoim czasie. Na razie zrezygnowałem w funkcjonowania jakiegokolwiek forum na stronie. Stwierdzam, że uwagi można zgłaszać tutaj (Zawsze na stronie mogę dać odnośnik do pisania uwag, komentarzy itp. tutaj na forum co jednocześnie wypromuje te forum) i też nie będzie problemu. ; - 0

Nie ukrywam też, że w późniejszym czasie będę szukał osoby, którą będę mógł wprowadzić w działanie strony (Nie jest to skomplikowane) i która będzie pomagać mi w prowadzeniu dalej strony, aktualizacji tabel, wyników itp. A może i dodać coś od siebie.

A więc zapraszam jeszcze raz, reklamujcie to dalej i tchnijmy życie w gomo na nowo. ; - )

sawyer199 - 2012-05-04, 18:14

Jeżeli dobrze rozumiem ma być to coś na kształt euroligi, tak?
s3v3n - 2012-05-04, 19:58

jak miałby wyglądać terminarz, tj ile czasu na każdą kolejkę do zagrania ?
Kubica10 - 2012-05-04, 20:18

Skoro parametry to 5min, 4 partie to myślę żeby zrobić:
a) około 4 (może 5?) dni na kolejkę
b) około 8 dni na rozegranie dwóch kolejek

Wydaje mi się, że te 20min każdy by znalazł na rozegranie 1-2 meczów tygodniowo chociaż jestem gotowy do dalszych rozmów.

sawyer199 napisał/a:
Jeżeli dobrze rozumiem ma być to coś na kształt euroligi, tak?

Też nie do końca. Bardziej chciałem iść w stronę lig piłkarskich. Jednak i przy systemie rozgrywek jestem otwarty na propozycje.

sawyer199 - 2012-05-04, 20:58

Co do propozycji - kierunek sportow druzynowych wydaje sie byc wlasciwy, ale ja bym zaproponowal cos na ksztalt ligi koszykowki. Chodzi mi o system play-off . Nie wiem jakby to się sprawdziloby w praktyce, ale bylaby wieksza rywalizacja o miejsca w top 4 (8)? W zaleznosci ile osob by sie zglosilo do ligi. Czy w lidze graliby tylko polacy?
maestro - 2012-05-04, 21:11

Nie chcę nikogo zrażać do podejmowania prób ożywienia środowiska gomoku, ale pozwolę sobie na głos krytyczny. Przede wszystkim w przypadku rozgrywek możliwości wymyślenia czegoś oryginalnego mamy mocno ograniczone. W gruncie rzeczy możemy robić tylko ligę, cykl turniejów albo jakieś puchary (play-off). Dodatkowo występuje podział na rozgrywki indywidualne oraz drużynowe, przy czym o ile w indywidualnych są jakieś szanse przyciągnięcia chętnych, o tyle nie wyobrażam sobie by te drugie mogły zaistnieć i cieszyły się choćby minimalnym powodzeniem dopóki funkcjonuje Euroliga, gdzie mecze są długie a do tego część graczy poświęca jeszcze sporo czasu na przygotowania, analizy. W tej chwili mamy turnieje oficjalne oraz turnieje NT, mieliśmy eliminacje IRP na kształt ligi (niskie zainteresowanie, rozgrywki zawieszone) oraz mamy rozgrywki drużynowe EL, stąd moje pytanie brzmi: czym miałyby się wyróżniać kolejne rozgrywki tak, aby skutecznie zachęciły ludzi do brania w nich udziału? I kolejna wątpliwość: czy nie lepiej rozwijać to co jest, np. modyfikując NT albo przywracając IRP, zamiast tworzyć coś zupełnie od podstaw?
spavacz - 2012-05-04, 21:43

Kocie, boisz się, że przez ligę będzie mniej chętnych na upadłe już nt? : )

Co prawda sam pomysł wygląda jak irp (przynajmniej opcja 1vs1), jednak może to wypali. Znając życie sam nie wezmę udziału, a przynajmniej nie teraz.
Co innego gdyby stowarzyszenie zaczęło się interesować c6 - tak, wiem, było to przerabiane - wtedy może przyniosłoby to trochę świeżości i większego zaangażowania (trochę offtopic ale nie chce mi się szukać innego tematu).

maestro - 2012-05-04, 21:51

Dlaczego miałbym się bać? Współorganizuję NT nie dlatego, że mam taki kaprys zakładając, że będzie istnieć w nieskończoność, tylko dlatego, że ludzie chcą grywać w turniejach (dziś rzeczywiście już coraz mniej liczni, ale wcześniej wyraźnie było widać, że chcieli). A poruszyłem wątek porównania rozgrywek istniejących z tymi, które być może zaczną funkcjonować po to, by przemyśleć szanse powodzenia i zachęcić do dyskusji, czego grający tak naprawdę oczekują.
s3v3n - 2012-05-05, 12:02

ja w to wchodzę, obawiałem się, że terminarz będzie za długi, ale 4-5 dni to wg mnie optimum na runde .
sawyer199 - 2012-05-05, 12:24

Gdzie się zapisywać?
Kubica10 - 2012-05-05, 13:30

sawyer199 napisał/a:
Gdzie się zapisywać?

http://ligagomoku.weebly.com/zapisy-do-ligi.html : D

Cytat:
ja w to wchodzę, obawiałem się, że terminarz będzie za długi, ale 4-5 dni to wg mnie optimum na runde .

Mi także chodziło o to żeby terminarz nie był za długi i żeby nie rozciągał się na długie miesiące. Myślę, że taki sezon może maksymalnie trwać 2 miesiące a wydaje mi się, że da go się rozegrać w krótszym czasie.

maestro napisał/a:
Przede wszystkim w przypadku rozgrywek możliwości wymyślenia czegoś oryginalnego mamy mocno ograniczone. W gruncie rzeczy możemy robić tylko ligę, cykl turniejów albo jakieś puchary (play-off).

Ale to trzymasz się strasznie sztywno wytartych schematów przez co też ludzi nudzi już takie granie. Dam abstrakcyjny pomysł, ale gdyby tak Ligę 2 vs 2 rozgrywały 2 osoby na raz?
Mamy graczy: A1, A2, B1, B2 (Oczywiście A1, A2 to jeden team - B1, B2 drugi)
Przy stole siedzą gracze A1 i B1. A1 stawia open, B1 wybiera czy dostawia czy wybiera od razu kolor. I teraz na chacie gracz A2 podaje swój kolejny ruch, następnie ruch wybiera gracz B2. No i tak według schematu: A1 - B1 - A2 - B2.
Widziałeś kiedyś takie coś? : )
I takich pomysłów mam kilka (Oczywiście nie wszystkie będą musiały wejść w życie), ale chodzi mi o to żeby wprowadzić do gry element zabawy zachęcający.

Poza tym, uważam że turnieje mocno wypaliły się już w świecie Gomoku i czas przejść na ligę. Ja osobiście uważam, że liga może być ciekawsza niż turniej. Zobacz co się dzieje z NT, ludziom po prostu znudziły się turnieje i w tej sferze niczego nowego nie wymyślicie. Ja przy lidze mam większe pole do manewru.

maestro napisał/a:
o tyle nie wyobrażam sobie by te drugie mogły zaistnieć i cieszyły się choćby minimalnym powodzeniem dopóki funkcjonuje Euroliga, gdzie mecze są długie a do tego część graczy poświęca jeszcze sporo czasu na przygotowania, analizy.

I tutaj dobrze trafiłeś. Mecze są długie, dla wielu pewnie ZA długie. A ja raczej będę trzymał się 5minut (Ewentualnie 7?). To nie jest już sprint, ale jeszcze nie długodystansowiec. ; )
Euroliga jest dla tych największych, a ja chce z ligą uderzyć też w tych mniejszych. Szczególnie, że prawie każdy może zagrać w takim turnieju. Dlatego uwierz mi, że bardzo bym się ucieszył gdybym zobaczył 2-3 osoby "zielone" lub "żółte". Wiadomo, że Ci co najwięcej się przygotowują będą walczyć w czołówce, ale ciekawie może być też patrząc na osoby, które dopiero wchodzą w ten świat i starają się coś swojego ugrać.
Nie chce pozwolić aby ludzie myśleli, że ta liga jest dla elity jak to stało się w przypadku NT w pewnym momencie. Tą ligą chce promować gomoku przy okazji wprowadzając w niego element rywalizacji.

maestro napisał/a:
I kolejna wątpliwość: czy nie lepiej rozwijać to co jest, np. modyfikując NT albo przywracając IRP, zamiast tworzyć coś zupełnie od podstaw?

Szczerze? Nie chce mi się czekać kolejnych miesięcy/lat.

zukole - 2012-05-05, 14:14

Kubica10 napisał/a:
A2 podaje swój kolejny ruch, następnie ruch wybiera gracz B2. No i tak według schematu: A1 - B1 - A2 - B2.
Widziałeś kiedyś takie coś? : )


Graliśmy kiedyś for fun tak 4vs4 :-)

maestro - 2012-05-05, 14:32

Kubica10 napisał/a:
I takich pomysłów mam kilka


No to śmiało, podziel się nimi, właśnie teraz jest najlepsza okazja.

Kubica10 napisał/a:
a osobiście uważam, że liga może być ciekawsza niż turniej.


To niewykluczone. Chociaż trzeba też pamiętać o trudnościach jakie pojawiają się przy lidze (i które m.in. doprowadziły do zmniejszenia zainteresowania IRP), a mam tu na myśli walkowery w kolejkach i rezygnacje w trakcie rozgrywek. Niestety, w lidze te pojawiające się braki odczuwane są znacznie dotkliwiej niż ucieczki z turniejów.

Kubica10 napisał/a:
Zobacz co się dzieje z NT, ludziom po prostu znudziły się turnieje i w tej sferze niczego nowego nie wymyślicie.


Właśnie wciąż nie wiem, czemu tak drastycznie spadło zainteresowanie NT (oficjalami zresztą też). Znudziły się turnieje? Znudziło się gomoku w ogóle? Znudziło się uczestnictwo w jakichkolwiek długich, cyklicznych rozgrywkach? Może któraś z tych odpowiedzi, a może jeszcze inne czynniki, ciężko dokładnie powiedzieć.

Cytat:
Nie chce pozwolić aby ludzie myśleli, że ta liga jest dla elity jak to stało się w przypadku NT w pewnym momencie. Tą ligą chce promować gomoku przy okazji wprowadzając w niego element rywalizacji.


NT jak słusznie zauważyłeś, zaczęło być postrzegane jako turnieje dla elity, choć z założenia wcale takie nie jest. My podjęliśmy się weryfikowania graczy żeby odsiać oszustów, a niestety zielonych i słabszych żółtych, z niezbyt imponującą ilością rozegranych partii po prostu trudniej jest zweryfikować. Nigdy jednak nie było nastawienia, żeby słabszych z NT wyeliminować. Jeśli chcesz szerzej przyjmować osoby z niższych poziomów, to pewnie zaniechasz ich weryfikowania, a wówczas wiadomo, czym może się to skończyć (niektórzy zieloni mogą się zaskakująco szybko "zaczerwienić").

Kubica10 napisał/a:
Szczerze? Nie chce mi się czekać kolejnych miesięcy/lat.


Proszę o dokładniejsze sprecyzowanie, dlaczego trzeba by czekać tak dużo czasu i nie masz na to ochoty. Uważasz, że nie można sprawnie zmodyfikować tego, co już istnieje/istniało?

zukole napisał/a:
Graliśmy kiedyś for fun tak 4vs4


Pamiętam :D Tylko to były bardziej jaja niż gra ;)

Magda - 2012-05-05, 14:33

Właśnie graliśmy :D


Kubica proszę nie przyjmuj progów...


Gdzie można zobaczyć osoby już zapisane?

Kubica10 - 2012-05-05, 14:44

Magda napisał/a:
Gdzie można zobaczyć osoby już zapisane?

http://ligagomoku.weebly.com/liga-1-vs-1.html
Wszystko odbywa się na razie tutaj. Osoby zapisane znajdują się w "Lista zawodników".
Zgłaszać się można poprzez "Zapisy do Ligi".

Cytat:
Kubica proszę nie przyjmuj progów...

Regulamin obejmuje także ten punkt. Mimo, że zapisać może się każdy to i tak mam zamiar przyglądać się osobą zapisanym.

Mały proponuje też aby zwiększyć ligę do 14 osób. W sumie zapisanych jest już 9 graczy więc może faktycznie jeszcze trochę rozszerzyć ligę?

Maestro do Twojego posta odniosę się ciut później bo nie chce przelecieć go teraz po łebkach.

bbj - 2012-05-05, 15:11

Może ja się wypowiem na ten temat.

Problem gomoku polega na tym, że większość graczy to ludzie z lat '80 i '90 , którzy przechodzą z edukacji w etap zatrudnienia lub rodzinny więc czasu pozostaje coraz mniej ( wiem po sobie). Część graczy naturalnie znudziła się tą grą albo znalazła inne formy rozrywki, które udaje się wygospodarować w zabieganych czasach.
Czas zostaje mi na NT oraz z trudem mimo rozległego grafiku i zapowiedzianego terminu na EL. Na resztę gomoku nie starcza czasu lub chęci.

Spojrzę trochę krytycznym okiem na pomysł Kubicy.

Można próbować, kombinować, szukać rozwiązań lepszych od NT i EL. Sorry, póki co nie widzę, żeby Liga Gomoku odniosła sukces. Granie we czterech lub sześciu graczy na jednym stole nie wydaje mi się zbyt ciekawe.
Atrakcyjność danego pomysłu polega też na uczestniczeniu przynajmniej części "sław" np. z Rosji, Węgier, Czech a nie tylko dla zamkniętej grupki kilku "młodych" z Polski.
To właśnie ma Euroliga, mimo braku kilku indywidualności, którzy zdecydowali, że tylko turnieje na żywo mają sens.
NT może i tego nie ma,jednak od czasu do czasu pokazują się "gwiazdy" jak np. popovich na czwartkowym turnieju, który już nadaje większą rangę takiemu pojedynczemu turniejowi.
Mi akurat odpowiada i godzina rozgrywania NT (21) i parametry, a także uczciwa gra. Na razie na moje potrzeby grywania w gomoku nie mam chęci ani czasu na uczestniczenie w innych rozgrywkach( podobnie jak w IRP).

Oczywiście to tylko moje zdanie. Życzę powodzenia i sukcesów.

maestro - 2012-05-05, 15:28

Dokładnie, 100% poparcia dla przedstawionej przez bbj tezy. To czołowi gracze przyciągają wysoką frekwencję, zachęcają jak najwięcej dobrych, obecność dobrych zachęca średnich, średni słabszych itd. W tym tkwiła podstawa sukcesu dawnych oficjali, gdzie grywali attila, ondik, arczi, zukole, adifek, wielu innych czołowych Polaków ale także Rosjan, Węgrów, Czechów, Rumunów, Estończyków. W EL wciąż najliczniej występuje czołówka, stąd te rozgrywki stoją na najwyższym poziomie i mają najliczniejszą sumę uczestników. Na NT w szczytowych okresach również dość często wpadali najlepsi, a wtedy grywało średnio po ok 40 osób na turniej.

Rozgrywki, które nie przyciągną czołówki, nigdy nie mają szansy na osiągnięcie masowej popularności, bo tym, którzy będą w nich najlepsi, szybko znudzi się ciągłe ogrywanie zielonych, podobnie jak zielonych nie wciągnie do gomoku przegrywanie w 10 ruchach.

Magda - 2012-05-05, 15:31

Zraziła mnie lista graczy. Widzę 3 osoby, które albo grały progami, albo oszukują w inny sposób. A miałam chęci zagrać.
Kubica10 - 2012-05-05, 16:03

Magda napisał/a:
Zraziła mnie lista graczy. Widzę 3 osoby, które albo grały progami, albo oszukują w inny sposób. A miałam chęci zagrać.

Wymień mi te osoby. Chętnie zamienię z nimi kilka zdań.

maestro napisał/a:
To czołowi gracze przyciągają wysoką frekwencję, zachęcają jak najwięcej dobrych, obecność dobrych zachęca średnich, średni słabszych itd.

No ja nie bardzo to widzę. W EL została już chyba czołówka gomo, nie ma tam raczej słabych ekip, które grają 4fun. Ja w tym momencie mam na celu promocje gomoku poprzez stworzenie takowej ligi gdzie nawet jeżeli nie ma absolutnej czołówki to i tak Ci słabsi i mniej znani mają okazji pograć i dać element rywalizacji. Zapewniam was, że jeżeli ta liga odniesie sukces i ten pierwszy sezon wypali to będę starał się podnosić profesjonalizm ligi i będę starał się nakłaniać coraz to lepszych graczy do grania w lidze i podnoszenia jej poziomu.

Cytat:
Rozgrywki, które nie przyciągną czołówki, nigdy nie mają szansy na osiągnięcie masowej popularności, bo tym, którzy będą w nich najlepsi, szybko znudzi się ciągłe ogrywanie zielonych, podobnie jak zielonych nie wciągnie do gomoku przegrywanie w 10 ruchach.

To dość ciekawe bo jakoś IRP nie wypromowało gomoku i nie znalazło nowych graczy, w NT grała czołówka a jakoś nie urodziła nowych talentów, nie wypromowała gomo dla początkujących. EL również nie promuje tej gry na poziomie średnim czy niższym. Na papierze wygląda na to, że masz racje, jednak rzeczywistość pokazuje zupełnie coś innego.

Cytat:
To niewykluczone. Chociaż trzeba też pamiętać o trudnościach jakie pojawiają się przy lidze (i które m.in. doprowadziły do zmniejszenia zainteresowania IRP), a mam tu na myśli walkowery w kolejkach i rezygnacje w trakcie rozgrywek. Niestety, w lidze te pojawiające się braki odczuwane są znacznie dotkliwiej niż ucieczki z turniejów.

Bo IRP ciągnęło się niekiedy wiele miesięcy i tak jak powtarzałem już wcześniej - ludzi zraża także długi czas pojedynczego meczu. Poza tym, IRP miało wyłaniać Reprezentantów Polski. Myślisz, że do takiej rangi rozgrywek zgłosi się osoba, która nie czuje się czołówką w polskim świecie gomo?

maestro napisał/a:
Właśnie wciąż nie wiem, czemu tak drastycznie spadło zainteresowanie NT (oficjalami zresztą też). Znudziły się turnieje? Znudziło się gomoku w ogóle? Znudziło się uczestnictwo w jakichkolwiek długich, cyklicznych rozgrywkach? Może któraś z tych odpowiedzi, a może jeszcze inne czynniki, ciężko dokładnie powiedzieć.

Odnoszę wrażenie, że wszystkie te czynniki mają swój udział w tym. Pozostaje cały czas przy swoim, że szał na turnieje się skończył - czas przesiąść się na ligę! ; )

Cytat:
NT jak słusznie zauważyłeś, zaczęło być postrzegane jako turnieje dla elity, choć z założenia wcale takie nie jest. My podjęliśmy się weryfikowania graczy żeby odsiać oszustów, a niestety zielonych i słabszych żółtych, z niezbyt imponującą ilością rozegranych partii po prostu trudniej jest zweryfikować. Nigdy jednak nie było nastawienia, żeby słabszych z NT wyeliminować. Jeśli chcesz szerzej przyjmować osoby z niższych poziomów, to pewnie zaniechasz ich weryfikowania, a wówczas wiadomo, czym może się to skończyć (niektórzy zieloni mogą się zaskakująco szybko "zaczerwienić").

I to dość ciekawe - na pojedyncze turnieje nie stwierdzisz czy zielony jest faktycznie zielony. W lidze ja po 1 kolejce będę już widział czy ktoś przypadkiem się nie podszył bo kogoś innego i takiego delikwenta mogę szybko albo usunąć albo kazać się odkryć. Poza tym, nawet jeżeli ktoś dobrze by się zamaskował (Szczerze w to powątpiewam) to myślisz żebym cały sezon mu się to chciało? Bardzo w to wątpię. ; )
Dlatego na turnieju musisz wprowadzić bardziej rygorystyczną selekcje co do graczy - w lidze już takiego rygoru być nie musi. Turniej sam w sobie jest zdecydowanie lepszą "ofertą" dla oszustów niż liga.

Cytat:
Proszę o dokładniejsze sprecyzowanie, dlaczego trzeba by czekać tak dużo czasu i nie masz na to ochoty. Uważasz, że nie można sprawnie zmodyfikować tego, co już istnieje/istniało?

Nie chodzi o to że trzeba by tak długo czekać, tylko o to, że tyle czasu już czekam na zmiany. IRP leży i kwiczy już od wielu miesięcy i nikt nie pali się aby zrobić z tym cokolwiek. Coraz niższa frekwencja w NT nie pojawiła się od wczoraj, ale to też proces trwający od dłuższego czasu. O zmianach pisze się od dawna i w sumie... tylko się pisze. Ja chciałem w końcu z czymś zacząć działać.

Cały czas zastanawiam się nad sensem robienia przedrostków w lidze. Na początku myślałem, że to powinno być konieczne teraz w sumie zaczynam mieć mieszane uczucia co do tego.

Jest już zapisanych 10 osób jednak jeszcze poczekam dzisiaj i zobaczę ile osób się zapisze. Wtedy nawet chętnie poszerzę ligę o te kilka osób.

s3v3n - 2012-05-05, 16:04

tak ta mityczna czołówka poprzyciągała ludzi, że nt dogorywa (ponoć, tak czytam tutaj), a irp jest zawieszone . w eurolidze nie ma słabych graczy, ja np uważam, że nie mam tam czego szukać, to co dopiero ma powiedzieć ktoś z choćby żółtym rankiem. rozgrywki dla średnich graczy (tak w tym momencie widzę tę ligę) może przyciągną więcej ludzi, którzy lubią rywalizację, a z różnych powodów nie chcieli lub nie mieli okazji uczestniczyć w wyżej wymienionych. zamiast podkopywać inicjatywę i się czepiać o pierdoły dajcie jej szansę. nie wypali jak kilka innych rzeczy? trudno, życie. a może okaże się względnym sukcesem? mam nadzieję. poczekamy, zobaczymy.
Magda - 2012-05-05, 16:15

Po co wymieniać. Ludzie którzy bywają na gomo wiedząc o kogo i o chodzi. Nie ma co z Nimi gadać. Zwyzywają Cię jak zwyzywali i mnie.

Pomysł Twój mimo to popieram, bo chce Ci się coś robić, a to najważniejsze. Chociaż gomoku się już wypala. Jak napisał BBJ w Swoim poście. Niestety stwierdzam to z smutkiem, ale ma rację.

Ja sama wpadam tylko na NT, czasem oficjale i ewentualnie kogoś powkurzać.

Znalazłam sobie inną stronę z gomoku, gdzie ludzie się tym bawią. Nie ma chamstwa i progów. Jak już to tam sobie wpadam "poćwiczyć"

Czekam na "kurnik" Templara, który mam nadzieję już wkrótce ruszy :)

Pozdrówki!

Madźka!

zukole - 2012-05-05, 16:18

maestro napisał/a:
I kolejna wątpliwość: czy nie lepiej rozwijać to co jest, np. modyfikując NT albo przywracając IRP, zamiast tworzyć coś zupełnie od podstaw?


Z tego co napisał kubica o zielonych i żółtych wychodzi, że owa liga nie ma być konkurencją dla IRP ( zresztą rozgrywki wstrzymane/zawieszone). NT ma formę turniejową, a nad ewentualną modyfikacją ma kto myśleć ;)

Kubica10 napisał/a:
Wymień mi te osoby. Chętnie zamienię z nimi kilka zdań.


Pewnie joyo i mały vel pusos, trzeci ho hm - south ? :)

Kubica10 napisał/a:
To dość ciekawe bo jakoś IRP nie wypromowało gomoku i nie znalazło nowych graczy, w NT grała czołówka a jakoś nie urodziła nowych talentów, nie wypromowała gomo dla początkujących. EL również nie promuje tej gry na poziomie średnim czy niższym


Tu się mylisz. Zrozumiałbyś pomyłkę, jakbyś przeanalizował kto i kiedy zaczynał grę w IRP i EL ( rozgrywki są od 2004 bądź 2005 roku i większość polskiej czołówki się wybiła poprzez granie w tych rozgrywkach, tak samo jak w oficjalach zresztą )

s3v3n napisał/a:
zamiast podkopywać inicjatywę i się czepiać o pierdoły dajcie jej szansę. nie wypali jak kilka innych rzeczy? trudno, życie. a może okaże się względnym sukcesem? mam nadzieję. poczekamy, zobaczymy.


7 ma rację, czas pokaże.

Kubica10 - 2012-05-05, 16:30

zukole napisał/a:
Pewnie joyo i mały vel pusos, trzeci ho hm - south ?

Z małym mam cały czas stały kontakt i przegadane wiele godzin więc nie oskarżałbym go teraz już o oszustwa. Byłem zażenowany jego postawą, ale teraz jest ok. Sprawa z Joyo ma się podobnie jak z Małym. Szczególnie, że z Joyo teraz będę w MoC na EL. Co to South... mam szczerą nadzieje, że sobie jaj z tego nie zrobi. Obym się nie mylił. ; )

Cytat:
Tu się mylisz. Zrozumiałbyś pomyłkę, jakbyś przeanalizował kto i kiedy zaczynał grę w IRP i EL ( rozgrywki są od 2004 bądź 2005 roku i większość polskiej czołówki się wybiła poprzez granie w tych rozgrywkach, tak samo jak w oficjalach zresztą )

Tylko, że zdecydowanie większość z tych osób wybiła się w już kilka, ładnych lat temu. Patrzę na to co jest teraz i już nie jest tak różowo jak było kilka lat temu.

Ruszyłem w takim kierunku w jakim ruszyłem gdyż uznałem go za słuszny. Czy zrobiłem dobrze i miałem racje? Zobaczymy.

BTW. Przypominam, że na NT też sporo osób z początku patrzyło dość sceptycznie. : p

Magda - 2012-05-05, 16:34

Nie miałam na myśli Koska! :D

Do kiedy można się zapisać? Bo się jeszcze nie zastanowiłam dokładnie.

Kubica10 - 2012-05-05, 16:44

Magda napisał/a:
Do kiedy można się zapisać? Bo się jeszcze nie zastanowiłam dokładnie.

Zapisanych jest już 12 osób i czekam do końca dzisiejszego dnia. Jednak pewnie zamknę zapisy przy 14-16 osobach.

Później zapisywać się będzie można nadal jednak trafi się do tzw. grupy oczekujących.

Kubica10 - 2012-05-05, 20:58

Ku mojego wielkiemu zaskoczeniu zebrało się 16 osób chętnych do udziału w lidze!
Większość z nich już potwierdziła swój udział na gg, na kilka osób jeszcze czekam. Teraz przygotowuje terminarz spotkań i planuje start ligi na 7 maja 2012.
Dlatego chwilowo zamknąłem zapisy do ligi jednak po starcie ligi zapisy znowu ruszą i jeżeli zbierze się kilka osób oczekujących przygotuje coś w rodzaju "turnieju/ligi oczekujących" aby te osoby też już "poczuły smak" ligi. ; )
Myślę, że poziom nie powinien być najgorszy (Zapisało się kilku mocnych grajków) a i mam nadzieje, że z zbiegiem czasu uda się zachęcić coraz więcej nowych graczy (Tych początkujących jak i starych wyjadaczy).

Joyoman - 2012-05-05, 21:09

Ja się też już powoli "wypalam". Kiedyś chciało się grać a teraz już coraz mniej wchodzę, nawet NT mi się nie chce zagrać, często o nim zapominam. Zgadzam się z bbj zawsze przychodzi dużo ludzi gdy udział w grze biorą najmocniejsi gracze. Wiem o tym sam po sobie gdyż zawsze chciałem ograć lepszych i być jednym z lepszych graczy.

Życzę tej lidze jak najlepiej i mam nadzieję, że to wypali. Wtedy będzie można pomyśleć nad promowaniem ligi w Rosji, Węgrzech i Czechach.

Zukole nie dręcz mnie już;P, progi mnie już nie kręcą.

Pozdrowienia, Joyoman!

r0sicky - 2012-05-06, 14:22

Jakby to wypalilo to mozna zrobic potem europejska lige gomoku :P
Henry - 2012-05-06, 14:24

Europejska liga gomoku brzmi ciekawie :)
truskawek - 2012-05-06, 15:01

Gomoku to sport indywidualny. Zróbmy ligi narodowe i superlige europejską z awansami i spadkami. Myślę, że w Polsce mogły by być nawet 2 ligi:)
Kubica10 - 2012-05-06, 15:52

No i fajnie, że jeden pomysł napędza kolejny.


Właśnie kończę robić terminarz tylko teraz powstaje jeden problem.
Ponieważ zgłoszonych jest 16 osób to z rewanżami daje nam to 30 kolejek do rozegrania. Skoro na kolejkę mają przypadać 4 dni to wychodzi na to, że sezon będzie trwał całe wakacje. Zastanawiam się teraz czy robić przerwę wakacyjną czy raczej każdy da radę rozgrywać swoje mecze w danym terminie. Na korzyść jednak przemawia to, że można grać mecze awansem więc w sumie jeżeli ktoś planuje jakiś wyjazd to swoje mecze może rozegrać wcześniej. Osobiście nie bardzo chciałbym wprowadzać przerwę wakacyjną.

zukole - 2012-05-07, 12:59

Cytat:
Liga ta ma na celu wyłonić najlepszego indywidualnego gracza w Gomoku w Polsce


Tu przesadziłeś, od tego są Mistrzostwa Kraju :]

angst - 2012-05-08, 00:28

Przepraszam, że dopiero teraz się wypowiadam, ale miałem ostatnio trochę inne rzeczy na głowie.

Przede wszystkim chciałem pogratulować Kubicy, bo jako jedna z nielicznych osób nie siedzi bezczynnie, tylko zdecydował się na wcielenie w życie swoich pomysłów! Podoba mi się również bardzo stronka poświęcona Lidze Gomoku (kompromis formy z treścią) i w dużym uproszczeniu generalny koncept Ligi. Rzeczywiście ostatnio przeżywamy zastój, a może raczej regres w świecie gomoku i choć nie jest to może powszechnie wiadome, Komisja Gomoku RIF stara się w tzw. tle wypracować środki zaradcze. Co z tego wyjdzie nie wiadomo, dlatego każda aktywność, aczkolwiek chociaż minimalnie rozsądna, jest mile widziana :)

Nie zdążyłem się niestety do Ligi Gomoku zapisać, a nawet przemyśleć, czy chciałbym się zapisać, takie nam Kubica narzucił tempo (nick zobowiązuje zapewne) :) Miałem zadać kilka pytań ogólnych, bo nie do końca zrozumiałem ogólną ideę, ale teraz mija się to już z celem. Zapytam zatem o kilka konkretów, a mianowicie: 1) kto wygra Ligę (nie chodzi mi oczywiście o wskazanie osoby, ale zasad jej wyłonienia ;) ) i co dalej? Jakie kryteria będą brane pod uwagę przy uzyskaniu przez graczy takiej samej ilości punktów (skoro są liczone, zakładam, że będą kryterium nadrzędnym)? 2) jak zapadać będą decyzje w sprawie walkowerów, kiedy nie ma żadnej formuły umawiania spotkań? 3) czy przewidywane są walkowery obustronne, a jeśli tak, jak przeliczane będą walkowery (także jednostronne) na punkty?

Powyższe pytania wynikają z braku odpowiedzi w przedstawionym Regulaminie (przynajmniej ja się ich nie doszukałem), a mogą mieć znaczenie, jeżeli któryś z graczy zgłosił się również ze względu na rywalizację.

I jeszcze kilka cytatów, do których poczułem wewnętrzną potrzebę, aby się odnieść :)

Kubica10 napisał/a:
Ja w tym momencie mam na celu promocje gomoku poprzez stworzenie takowej ligi gdzie nawet jeżeli nie ma absolutnej czołówki to i tak Ci słabsi i mniej znani mają okazji pograć i dać element rywalizacji

Przejrzałem listę graczy i wydaje mi się, że znam wszystkich (nie mam pewności co do Kamixa), zatem chyba troszkę nie do końca wpisuje się to w przedstawione założenia... Jak chcesz znaleźć i zachęcić do gry tych żółtych i zielonych? No bo chyba nie poprzez nasze Forum, na które generalnie zagląda raczej gracz świadomy.

Kubica10 napisał/a:
jakoś IRP nie wypromowało gomoku i nie znalazło nowych graczy, w NT grała czołówka a jakoś nie urodziła nowych talentów, nie wypromowała gomo dla początkujących. EL również nie promuje tej gry na poziomie średnim czy niższym

Odpowiedział już częściowo Zukole, ale zapewniam Cię, że na palcach jednej ręki przysłowiowego drwala możesz policzyć osoby ze ścisłej (i nie tylko) czołówki, które zadebiutowały lub dały się poznać "szerszej publiczności" poza IRP, EL, ewentualnie NT. Zapewniam Cię, że część osób uświadomiła sobie dzięki tym rozgrywkom, że ma smykałkę do gomoku i zadomowiła się tu na dłużej. Inna sprawa, jakie były czy są, wybory tych osób w życiu po osiągnięciu poziomu, który uznały za satysfakcjonujący. Tu też już Bbj sporo i słusznie napisał.

Kubica10 napisał/a:
IRP ciągnęło się niekiedy wiele miesięcy
Liga Gomoku w debiucie zaplanowana jest na jedyne 4 miesiące ;)

Kubica10 napisał/a:
IRP leży i kwiczy już od wielu miesięcy i nikt nie pali się aby zrobić z tym cokolwiek.
Niestety, choć sporo osób mi to wytyka, nie jestem zwolennikiem szybkich, ale nie do końca przemyślanych rozwiązań. Z dwojga złego wolę jednak to, niż oskarżenie o tzw. słomiany zapał, z którym mieliśmy w naszym światku wiele razy do czynienia (liczę, że nie stanie się to udziałem Organizatora Ligi Gomoku, ale z czasem widać, że entuzjazm słabnie i ciężko się wtedy zmobilizować do działania). Nie mogę się jednak zgodzić z powyższym stwierdzeniem, gdyż aktualna sytuacja w IRP nie jest przypadkowa, a wynika zarówno z oczekiwań graczy, jak i bieżących potrzeb. Zastanawiam się nad całkowitą rezygnacją z Eliminacji do IRP, aczkolwiek w takiej sytuacji planowałem utworzenie właśnie czegoś w rodzaju Ligi Gomoku. Może zatem już niedługo nie będzie takiej potrzeby :)

Na zakończenie życzę powodzenia i wytrwałości - zarówno organizatorowi, jak i graczom! :)

Pozdrawiam

Angst

zukole - 2012-05-19, 17:35

http://ligagomoku.weebly.com/kolejka-01.html - dlaczego wynik spotkania po 4. partiach jest automatycznie podwajany ?
Magda - 2012-05-19, 17:41

pewnie dlatego, że nie ma połówek.... a tak to jakoś się to zlicza.


"Przede wszystkim zmiana naliczania "małych punktów" w pojedynczych partiach. Teraz za wygranie jednej partii otrzymujemy 2 małe pkt, za remis 1pkt, porażka to oczywiście 0pkt. Spowodowane było to bym, że system nie chciał naliczać połówek, czyli np. wyniku 2,5 : 1,5"

grajko - 2012-07-20, 20:33

Witam, jakie nowości z Ligą Gomoku ? :) kiedy planowane zakończenie i ostateczne wyniki kto ją wygrał ?
s3v3n - 2012-08-09, 22:14

ja wygralem. tyle lat czekania zeby sie w koncu okazalo, ze jestem najlepszy w te klocki :D
angst - 2012-08-10, 00:08

A nie miały się czasem te rozgrywki zakończyć dopiero 3 września? ;)

Pozdrawiam

Angst

zukole - 2012-08-16, 15:41

Kubica10 napisał/a:
Tą ligą chce promować gomoku przy okazji wprowadzając w niego element rywalizacji.

Wypromować gomoku też nie zdołały :]


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group