Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

Turniej TT (dawniej NT) - The Tournament (TT)

angst - 2012-07-02, 22:42
Temat postu: The Tournament (TT)
W imieniu Organizatorów TT zapraszam wszystkich serdecznie na pierwszy turniej z nowego/starego cyklu, już jutro o godz. 21:15! :)

Zaktualizowane zostały Regulamin i FAQ Turnieju.

Liczymy na Waszą obecność i promocję! :)

Pozdrawiam

Angst

zukole - 2012-07-03, 12:45

Cytat:
2.3. Aktualna Lista Graczy TT jest równoznaczna z listą kontaktów użytkownika „thetournament” na Kurniku.


Będziecie dodawać graczy od nowa, czy w najbliższym czasie kontakty po prostu zostaną przeniesione z newtournament na thetournament ?

angst - 2012-07-03, 14:12

Będą w najbliższym czasie przeniesione, ale niekoniecznie wszystkie i bezwarunkowo.

Pozdrawiam

Angst

rakdar - 2012-07-03, 17:33

Nie lepiej było zrezygnować w liczeniu z tych miejsc po przecinku i dać na początku np. po 2 a potem po 1? Tak byłoby czytelniej, jest jeszcze czas...
maestro - 2012-07-03, 17:53

rakdar napisał/a:
dać na początku np. po 2 a potem po 1? Tak byłoby czytelniej, jest jeszcze czas...


Po 2 i 1 czego? Bo nie rozumiem.

bbj - 2012-07-03, 18:30

Rakdarowi chodziło o przesunięcie przecinka w lewo.
Chociaż uważam, że punktacja wg pucharu w skokach ( 1-100, 2-80, 3-60, 30-1) jest bardziej miarodajna. Oczywiście, wtedy można wyznaczyć, że od 31 miejsca w dół będzie się odejmować o jakieś tam dzięsiętne/setne punktu, żeby nie nagradzać zawodników zerami. Choć 30 + zawodników w turnieju to optymistyczne podejście ale nie nierealne.

rakdar - 2012-07-03, 18:52

20-18-16...10-9-8...
maestro - 2012-07-03, 20:51

1) Nie wiem, co jest złego w przecinkach? Jakoś w typowaniu bukmacherskim nikomu nie przeszkadzały, a wręcz przeciwnie ;)
2) Obecna klasyfikacja i tak jest prostsza od poprzedniej, gdyż za każde miejsce przypada określona ilość punktów, nie trzeba sumować ugranych punktów w turnieju i ewentualnych premii
3) W przypadku systemu "narciarskiego" za 6. miejsce jest 40 punktów, czyli raptem 40% tego co ma zwycięzca, a za 10. miejsce tylko 26%. Premia za ścisłą czołówkę jest olbrzymia. W przypadku klasyfikacje funkcjonującej przez ostatnie 2 sezony NT oraz obecnie w TT za 6. miejsce jest 76,5% punktów tego, co zwycięzca, zaś za 10. - 60% Celem jest sprawienie, by nie można byłą niewielką ilością wygranych/miejsc na podium zapewnić sobie najwyższej bądź prawie najwyższej pozycji w klasyfikacji miesięcznej: w przeciwieństwie do klasyfikacji "narciarskiej" w naszej obecnej nawet ci, którzy wygrywają, jeśli nie robią tego zbyt często, mogą zostać dogonieni przez regularnie grywających średniaków. Zmniejszenie różnic w punktacji sprawi, że ich udział nie będzie miał żadnego wpływu na wyniki i miejsca zajmowane przez najlepszych.
4) Z samej klasyfikacji osobiście jestem zadowolony i uważam, ze funkcjonuje sprawnie (choć szkoda, że przy tak niskich frekwencjach). Jedyną znaczącą zmianę, jaką sugerowałem członkom komisji w ostatnich dwóch zebraniach, było zniesienie klasyfikacji miesięcznych, gdyż uważam, że jedna półroczna byłaby w zupełni wystarczająca.

bbj - 2012-07-06, 18:10

Rosjanie mają problem ze zbyt późną porą piątkowego turnieju.
Piszą na forum euroligi:
Yurius: "Hi! This is good idea, but time of tournament is late for Russian region. time 20-15 is optimal for Russian players."
Sherhan: "we have a difference 4:00. 20-15 is not an optimal"

zukole - 2012-07-06, 18:19

Jakby Polska była podzielona przez kilka stref czasowych, to też mielibyśmy ten problem :wink:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Rosja#Strefy_czasowe

bbj - 2012-07-06, 18:43

No tak, jeśli byłby gracz z Kamczatki to gra ten turniej o 8 rano.
Powiedzmy, że jeśli chodzi o zasięg geograficzny graczy to skupiamy się od +2 CET do czasu tiumieńskiego +6 CET.
Faktycznie "North Pole" ma utrudnioną możliwość uczestniczenia w TT ( wtorek o 1:15, piątek 2:15). Ciężko wszystkim dogodzić. Przy takiej pogodzie rozgrywanie u nas TT o 19:15 nie ma sensu raczej,w zimie owszem.

rakdar - 2012-09-08, 01:05

To chyba już koniec TT. Frekwencja marna, ostatnie dwa turnieje się nie odbyły, a wczoraj nawet organizatorzy nie przyszli :P
angst - 2012-09-08, 09:31

Faktycznie wygląda to tragicznie. Ale daliśmy sobie czas do końca roku i się tego trzymamy.

Organizatorzy "nie przyszli" - oglądałem wczoraj mecz i nie spodziewałem się wystarczającej frekwencji, co potwierdziłem osobiście w godzinie rozpoczęcia turnieju, więc troszkę naginasz fakty. Nie mamy obowiązku, choć staramy się, grać w każdym turnieju.

Pozdrawiam

Angst

bbj - 2012-09-08, 10:57

A w przyszły wtorek znowu może się nie odbyć ...
Cóż tak wypadło, że mecze eliminacyjne są we wtorki i w piątki.
Dobrze, że TT będzie min. do końca roku ponieważ uważam, że zimą przyjdą wieczory gdzie znajdą się gracze do gry.

ermijo - 2012-09-08, 19:21

Duża "zasługa" MAFa, że frekwencja spada. Dawniej przynajmniej można było popisać na czacie i dowiedzieć się że za 10 min start turnieju.
rakdar - 2012-09-09, 22:34

angst napisał/a:
Organizatorzy "nie przyszli" - oglądałem wczoraj mecz i nie spodziewałem się wystarczającej frekwencji, co potwierdziłem osobiście w godzinie rozpoczęcia turnieju, więc troszkę naginasz fakty. Nie mamy obowiązku, choć staramy się, grać w każdym turnieju.

Też oglądałem mecz, co nie przeszkodziło mi wejść na zaplanowany TT. Nie byłem tam sam, ale jeśli nie ma nikogo do akceptowania, to ludzie nie czekają tak jak główna podpora NT i TT :wink: . Więc nie pisz o naginaniu faktów, bo nawet jeśli wpadłeś o 22.15, to przecież praktycznie nie miało to żadnego znaczenia. Grać nie macie obowiązku, ale TT to nie oficjal gdzie akcepty są automatyczne :P

angst - 2012-09-10, 10:04

Nie byłeś sam? Ja widziałem tylko Ciebie, a potrzebne są minimum 4 osoby. Nic na to nie poradzę, jeżeli ktoś zdecydował się pójść sobie wcześniej (tak jak niektórzy wychodzą w trakcie), a czy wynikało to z nieobecności Organizatorów, to chyba ciężko powiedzieć jednoznacznie.

Gdyby byli chętni, to turniej by się odbył.

Pozdrawiam

Angst

Magda - 2012-09-10, 10:19

Dariusz widzę się targnie do zostania trzecim organizatorem turnieju TT.
rakdar - 2012-09-10, 13:02

Angst, i jak z tym czytaniem ze zrozumieniem? Gościu przychodzi na imprezę, a tu nie ma żarcia i picia (akcepty). Gościu wychodzi. Może zebrałoby się z 5-6 osób (też mizernie), może nie, ale z braku wyżerki nie mieli na to szansy :P
angst - 2012-09-10, 13:42

Ojej, ale nie było 5-6 osób, a nawet 4. Gość przychodzi na imprezę i czeka na jej rozpoczęcie, a potem dopiero narzeka, że nie podano jedzenia :) W naszym przypadku zakładając zasadę, że jemy tylko z co najmniej 3 towarzyszami biesiady.

Zdarzało się rozpoczęcie akceptów niedługo przed rozpoczęciem tura, a i były turnieje z lekkim opóźnieniem. Jeszcze raz podkreślam, że gdyby były 4 osoby (oprócz mnie), to turniej na pewno by się odbył.

Pozdrawiam

Angst

Magda - 2012-09-10, 13:50

Dobra, biorę to na siebie. To JA nie poinformowałam Piotrka, że mnie nie będzie, żeby zrobić akcepty. Zadzwonił mi telefon i musiałam nagle wyjść z domu. Mam na to świadka jak coś. Którego wszyscy dobrze znacie.

Więc bardzo, bardzo, bardzo mocno Cię Dariuszu przepraszam! Obiecuję poprawę.

M.

rakdar - 2012-09-10, 17:40

angst napisał/a:
Jedni z poprawek innych wyciągają wnioski, a inni biorą to do siebie.

Magda, to nie chodzi o ten głupi turniej. To wycinek z polemiki z templarem. Tutaj angst pisze jakieś dyrdymały, aby jak zawsze wyszło na jego. Wystarczyło nic nie pisać, albo że się spóźniłem i możliwe że z tego powodu nie odbył się turniej. Tyle.

angst - 2012-09-10, 19:40

Jakie dyrdymały? Stajesz się coraz bardziej irytujący z tym swoim narzekaniem i oczywiście jak zwykle bez żadnych argumentów. Magda Cię przeprosiła, chociaż zupełnie nie miała za co, a że w Twoim wyobrażeniu moja obecność spowodowałaby nagłe pojawienie się kilku dodatkowych osób, to już inna historia.

Jeszcze raz napiszę - gdyby było komu grać, to turniej by się odbył, po to tam wszedłem w godzinie rozpoczęcia turnieju i byłeś tylko Ty w pokoju.

Pozdrawiam

Angst

rakdar - 2012-09-10, 20:24

No cóż, nic dodać nic ująć, tak trzymaj :wink:
zukole - 2012-09-10, 20:51

Przyjście organizatora na minutę przed startem turnieju ( jak też później) jest błędem.
maestro - 2012-09-10, 21:04

Nie chcę atakować angsta i Magdy, ale rakdar i zukole mają rację. Sam niejednokrotnie wychodziłem z pokoju turnieju prywatnego (nie w NT, ale w zwykłych turach) gdy na 2-3 minuty przed rozpoczęciem nie było organizatora i nie widziałem w statystykach, żeby w ostatnim czasie pojawiał się na kurniku. Wówczas chętni do gry często zakładają, że tur jednak się nie odbędzie.
angst - 2012-09-10, 21:44

Panowie, odpuściliście sobie swojego czasu NT, więc grzeczność/przyzwoitość nakazywałaby się nie wtrącać, bo nie ukrywam, że wygląda to nieco dziwnie.

Zamiast dopomóc polepszeniu frekwencji, deliberujecie ile minut przed turniejem powinien pojawić się Organizator. Zgadzam się, iż mogłoby to mieć wpływ na frekwencję/ewentualną rezygnację zainteresowanych, tylko że nie było tych mitycznych chętnych. Inna sprawa, że naprawdę nie rozumiem tego podejścia. Gracze są od grania, a organizatorzy od organizowania. Jeżeli turniej nie odbywa się z powodu braku organizatora (a nie braku chętnych), to rzeczywiście jest dobry moment, aby zadać pytanie, co się stało i po zapoznaniu z wyjaśnieniami ewentualnie ponarzekać/skrytykować. Jak ktoś wychodzi na minutę przed rozpoczęciem nie czekając choćby na wszelki wypadek do końca, to dla mnie znaczy, że wcale nie miał ochoty zagrać.

Dlaczego w świecie gomoku (pewnie nie tylko) tak trudno przychodzi każdemu coś zaoferować/zbudować/kontynuować, a tak łatwo jest wylewać swoje żale? Rakdara jeszcze "rozumiem", bo jest konsekwentny w swoim zachowaniu, ale Was już niestety nie.

Pozdrawiam

Angst

zukole - 2012-09-10, 22:14

Cytat:
Panowie, odpuściliście sobie swojego czasu NT, więc grzeczność/przyzwoitość nakazywałaby się nie wtrącać, bo nie ukrywam, że wygląda to nieco dziwnie.

Czyli pisać w tym temacie możesz Ty, Magda i rakdar? Reszta albo nie gra wcale albo gra od święta ( jak ja ), więc w pewien sposób również odpuszcza.

Co do swojego postu, to pisałem ogólnie. Nie będę zakładał ilu ma być chętnych, by obecność organizatora w pokoju miała sens. Chyba lepiej jest zapobiegać, prawda?

Jeżeli zaś chodzi o "konsekwentność", to fakt że trochę czasu na sprawy organizacyjne NT poświęciłem nie oznacza, że będę się we wszystkim zgadzał z obecnymi organizatorami.

maestro - 2012-09-10, 23:04

Wyraziłem jedynie swoją opinię dotyczącą ogólnego funkcjonowania turniejów prywatnych, nie tylko NT/TT. Sytuacji z piątku w ogóle nie oceniam i nikomu nie stawiam żadnych zarzutów. Jak doskonale wiesz, z krytycznymi opiniami rakdara dotyczącymi NT/TT nie zgadzałem się często, a może nawet bardzo często ;) co nie znaczy, że każdą jego uwagę można zrzucić na karb jego tendencji do narzekania. Po prostu przedstawiłem swoje zdanie twierdząc, że tym razem potraktowałeś go niesłusznie i przedstawiłeś zupełnie nieprzekonującą argumentację w sprawie obecności organizatorów.
angst - 2012-09-10, 23:54

maestro napisał/a:
potraktowałeś go niesłusznie i przedstawiłeś zupełnie nieprzekonującą argumentację w sprawie obecności organizatorów.

Poproszę o rozwinięcie, bo nie rozumiem. Chciałbym napisać to już po raz ostatni - w momencie planowanego rozpoczęcia turnieju nie było wystarczającej ilości graczy - był tylko Rakdar, więc turniej nie mógł się odbyć. Rozumiem dyskusję, w której są argumenty za przychodzeniem dużo wcześniej, namawianiem graczy na grę, itp. Ja nigdy nie twierdziłem, że mogę to robić i mam na to czas. Przyszedłem sprawdzić, czy pomimo ostatniej tragicznej frekwencji i na domiar złego meczu reprezentacji, będą chętni do rozegrania turnieju (minimum 4 osoby), aby w razie czego zrobić akcepty. Jedna osoba, nawet najbardziej aktywna, to za mało, aby turniej się odbył. Jeżeli jakimś sposobem okazałoby się, że nagle pojawiły się te 4 osoby, to turniej zostałby rozegrany (w najgorszym razie z lekkim opóźnieniem), ale to nie groziło, bo najzwyczajniej nie było komu grać.

Możliwe, że gdybym przyszedł 2-3 minuty wcześniej, to nagle zjawiłby się tłum osób i mielibyśmy świetny turniej. Nie ma możliwości, aby w jakikolwiek sposób to sprawdzić, więc uważam, że nie jest to najlepszy moment do krytykowania Organizatorów, a już szczególnie przez osoby, które znają temat od podstaw i same doświadczały różnych tego typu sytuacji.

Jaki już pisałem Rakdarowi się nie dziwię - od początku na każdym kroku "wspiera" Organizatorów (nie tylko NT/TT) i tylko czeka na okazję, aby napisać kilka mądrych słów w temacie. Tym razem ewidentnie na wyrost, nawet bardziej niż zwykle, więc zareagowałem.

Pozdrawiam

Angst

maestro - 2012-09-11, 00:14

Tak to się chyba nie dogadamy :| Ja pisałem o zachowaniach ludzi oczekujących na turniej (jakikolwiek tur prywatny) a ty znów o tej sytuacji z piątku, narzekaniu rakdara i że przyjście organizatora 3-4 minuty wcześniej niczego by nie zmieniło...

Zgadzam się! Zapewne w tym przypadku rzeczywiście niczego by nie zmieniło, ale nie o tym dyskutuję. Zgodnie z prośbą rozwijam swoją wcześniejszą myśl:

angst napisał/a:
Stajesz się coraz bardziej irytujący z tym swoim narzekaniem i oczywiście jak zwykle bez żadnych argumentów.


Tu potraktowałeś rakdara niesłusznie.

angst napisał/a:
Gość przychodzi na imprezę i czeka na jej rozpoczęcie, a potem dopiero narzeka, że nie podano jedzenia


A tu przedstawiłeś nieprzekonującą argumentację. Otóż często się zdarzało w turniejach, że ludzie nie czekali i wychodzili wcześniej, a kiedy organizator zjawiał się w ostatniej chwili, chętnych do gry było mniej.

Podkreślam raz jeszcze, bo nie mam zamiaru tłumaczyć tak oczywistych zdań po raz trzeci:
1) sytuacja z piątku nie ma dla mnie znaczenia i jej nie oceniam
2) nie krytykuję organizatorów za ich pracę w TT, a jedynie takie tłumaczenie, iż dla graczy nie ma znaczenia czy organizator pojawi się 5 minut czy pół minuty przed startem

rakdar - 2012-09-11, 01:10

Angst, daruj sobie wycieczki osobiste. W swoich tekstach zaprzeczasz sam sobie, a dyrdymały nadal wstawiasz, bo nie masz zielonego pojęcia o moich wyobrażeniach.
angst - 2012-09-11, 08:08

Trudno traktować Cię poważnie, kiedy jak mantrę powtarzasz słowo "dyrdymały" albo że zaprzeczam sam sobie, a nie jesteś w stanie podać żadnych konkretów na poparcie tej tezy.

O wyobrażeniach pojęcie wyrabiam sobie czytając Twoje posty. No chyba, że co innego piszesz, a co innego myślisz, to przyznaję od razu rację - nie mogę mieć wtedy pojęcia.

maestro napisał/a:
Ja pisałem o zachowaniach ludzi oczekujących na turniej (jakikolwiek tur prywatny)

TT to nie jest jakikolwiek turniej prywatny - czy przez kilka lat daliśmy podstawy do braku zaufania odnośnie przeprowadzenia turnieju?

maestro napisał/a:
ty znów o tej sytuacji z piątku


Nie znów, tylko nadal, bo ja się odnosiłem wyłącznie do sytuacji z piątku. Rakdar napisał oczywistą nieprawdę, chyba że chodziło mu o to, że nie przyszedłem zarówno ja, jak i Magda. Nie było mowy, która była godzina, ile było wtedy osób, etc. Jedynie, że "Organizatorzy nie przyszli". Gdybym nic nie napisał, czy ktoś by pomyślał, że było inaczej?

maestro napisał/a:
angst napisał/a:
Stajesz się coraz bardziej irytujący z tym swoim narzekaniem i oczywiście jak zwykle bez żadnych argumentów.


Niesłusznie potraktowałem Rakdara, bo wyraziłem swoją opinię na temat jego zachowania? Czy dlatego, że nie podał żadnych argumentów? Nadal ich nigdzie nie widzę, a zakładam, że skoro uczestnicy mogą oceniać organizatorów, to i organizatorzy uczestników, zwłaszcza że napisałem tylko o swoich odczuciach i nie było to nic obraźliwego.

maestro napisał/a:
angst napisał/a:
Gość przychodzi na imprezę i czeka na jej rozpoczęcie, a potem dopiero narzeka, że nie podano jedzenia


A tu przedstawiłeś nieprzekonującą argumentację. Otóż często się zdarzało w turniejach, że ludzie nie czekali i wychodzili wcześniej, a kiedy organizator zjawiał się w ostatniej chwili, chętnych do gry było mniej.


maestro napisał/a:
Zgadzam się! Zapewne w tym przypadku rzeczywiście niczego by nie zmieniło


No to się jednak zgadzamy :) A co do wychodzenia wcześniej, to nie ma tego jak udowodnić, chyba że byłeś jedną z tych czekających w piątek osób. Co do zasady nie neguję, że powinno się przychodzić wcześniej, bo może mieć to (marginalny, ale jednak) wpływ na frekwencję. Podejrzewam, że w 95% przypadków w historii (N)TT przynajmniej jeden z Organizatorów był obecny najpóźniej 3-4 minuty przed turem, więc nie ma się nawet do czego odnieść, a i tak nikt nie prowadzi takich statystyk.

Pozdrawiam

Angst

amiga_500 - 2012-09-11, 17:09

Wiele pisania o nic Rakdar jest graczem kurnika grającym najwięcej turniejów więc dajcie mu tego organizatora i niech kopie łopatką w waszej piaskownicy .
bbj - 2012-09-12, 17:05

Jaki cel miało tworzenie turnieju prywatnego 15 minut przed TT we wtorek? Pokazanie, że TT nie jest potrzebne? Chyba wszyscy w biorący udział w tym turnieju prywatnym nie zapomnieli nagle, że we wtorki było zawsze NT (TT).
Tym sposobem wyszło 8 osób w jednym na 8 osób w drugim turnieju. Zamiast 16 osób w jednym.

ermijo - 2012-09-12, 19:21

Byłem na jednym turnieju, kiedy ilość chętnych wskazywała na "przedwczesne zakończenie turnieju". Uważam, że nie ma sensu organizować turniejów, które nie mają szans się zakończyć planowo. Przypomina mi to skład kolejowy, w którym podróżuje maszynista, jego zastępca, konduktor i 2 pasażerów. Z drugiej strony organizacja TT jest wolontariatem więc... czemu nie... :]
angst - 2012-12-26, 02:08

Mając na uwadze aktualną sytuację cyklu i ewidentną konieczność wprowadzenia zmian, zadecydowaliśmy o kolejnej zmianie formuły, która wejdzie w życie od początku przyszłego roku. Podstawowe zmiany:

- jeden turniej w tygodniu (wtorek, 20:45, 7 rund, 10 min)

- przejście z klasyfikacji miesięcznej na kwartalną (minimum 4 turnieje do bycia klasyfikowanym, a zaliczanych będzie 7 najlepszych wyników z kwartału oraz 9 z półrocza w klasyfikacji półrocznej)

- uproszczone zasady zgłaszania (urealnione).

Nowy Regulamin powinien zostać opublikowany 29.12.

Liczymy, że te zmiany wywrą pozytywny wpływ na frekwencję i doprowadzą do renesansu cyklu :)

Pozdrawiam

Angst

angst - 2012-12-30, 03:05

Opublikowany został nowy Regulamin TT.

Jeszcze dziś powinny pojawić się również końcowe wyniki TT w grudniu oraz podsumowanie statystyczne cyklu zaktualizowane w odniesieniu do ostatniej publikacji.

Pozdrawiam

Angst

angst - 2013-09-19, 08:24

W trakcie wczorajszego nadzwyczajnego posiedzenia Komisji TT zapadła decyzja o zmianie terminu rozgrywania turnieju.

Począwszy od 27 września turnieje TT odbywać się będą w piątki (godzina 20:45 pozostaje bez zmian).

Oznacza to, iż w przyszłym tygodniu zorganizowane zostaną wyjątkowo dwa turnieje TT.

Liczymy, że wprowadzona zmiana wpłynie pozytywnie na frekwencję i zapraszamy do uczestnictwa! :)

Pozdrawiam

Angst

rakdar - 2013-09-27, 01:14

Przeniesienie TT na piątek, niestety nic raczej nie da. Wakacje minęły, a dwa ostatnie turnieje się nie odbyły. "Starzy" gracze się wykruszyli, a nowi ich nie zastępują. Po prostu trzeba się z tym pogodzić. A co do godz 20.45 to np. dla Rosjan jest za późno, o wcześniejszej porze może by kilku grało.
zukole - 2013-09-27, 01:18

Rosjanie w piątki o 19. grają rustournament.
rakdar - 2013-09-27, 01:47

Ano właśnie. A organizatorzy nie mogliby się dogadać i robić wspólny większy turniej? Rosjanie robią dla siebie rustournament, niedawno jeszcze temu Czesi robili dla siebie ceskyturnaj i tak to się rozmywa :P
zukole - 2013-09-27, 12:40

Rustournament składa się z xx turniejów, a następnie najlepsi grają play-off. Rangą jest odpowiednikiem naszego IRP ;) Czesi swoje turnieje robią z założenia dla początkujących, więc są nikłe szanse by to połączyć.
angst - 2013-12-29, 23:09

Zakończyły się zmagania w cyklu TT 2013. W drugim półroczu (podobnie jak w poprzednim oraz w IV kwartale) zwycięzcą okazał się Minivan - gratulacje! :) Gdyby nie moja bohaterska postawa i minimalna wygrana w II kwartale, Bbj zgarnąłby wszystkie możliwe trofea ;)

Chciałbym jednocześnie ogłosić, iż podjęliśmy z Magdą decyzję o kontynuowaniu cyklu także w przyszlym roku (generalnie aż do odwołania). Zdajemy sobie sprawę, że TT nie wygląda (szczególnie w kontekście frekwencji) tak, jak byśmy sobie życzyli, natomiast tradycja zobowiązuje do dalszych starań. Liczymy nadal na Wasz udział, promowanie cyklu i zachęcanie innych do dołączenia do rozgrywek! :)

W gronie Komisji Gomoku RIF próbuję rozpocząć dyskusję na temat aktywności on-line i jeżeli dojdziemy tam do jakichś konluzji, niewykluczone, że będą one miały wpływ na kształ TT w przyszłości (być może nawet nieodległej). Póki co działamy na dotychczasowych zasadach, z jednym drobnym wyjątkiem - turnieje będą organizowane pół godziny wcześniej, tj. w piątki o godz. 20:15.

Pozdrawiam

Angst

P.S. W najbliższych dniach (mam nadzieję, że niedługo po Nowym Roku), postaram się o podsumowanie statystyczne - klasyfikacje medalowe, frekwencja, etc.

angst - 2014-01-03, 00:47

Zaktualizowane zostały Regulamin i FAQ TT.

Wprowadzone zmiany związane są z nowym terminem rozgrywania turnieju (piątki, 20:15), a także urealnieniem zgłaszania się do turniejów (przy większej ilości zgłoszeń trudno o uniknięcie akceptów dla osób, które nie powinny być dopuszczone do gry).

Oprócz gry na jednym z turniejów PSGRiP do udziału w TT wystarczające jest też rozegranie chociaż jednego turnieju organizowanego przez RIF.

Jeszcze raz zachęcam do gry! :)

Pozdrawiam

Angst

P.S. Pamiętam(y :P ) o klasyfikacji medalowej i statystykach na temat obecności, ale potrzebne jest jeszcze trochę czasu na nadrobienie zaległości :)

angst - 2015-01-02, 12:13

Zadecydowaliśmy w gronie Komisji TT o kontynuowaniu cyklu bez zmian, do odwołania.

Zapraszam zatem serdecznie na turniej dzisiaj o godz. 20:15 i tradycyjnie zachęcam do promowania The Tournament, turnieju z ugruntowaną pozycją i bogatą kilkuletnią tradycją! :)

Pozdrawiam

Angst

angst - 2015-01-26, 00:53

Mając na uwadze fakt używania podczas turniejów TT programu, zapadła decyzja o wykluczeniu Uśka (Ttinvincible) z rozgrywek TT na czas dwóch sezonów półrocznych, czyli do końca bieżącego roku.

Wszystkie wyniki osiągnięte przez Uśka w ubiegłym roku zostaną anulowane poprzez zamianę uzyskanych punktów na 0. Wyniki pozostałych graczy w turniejach z udziałem Uśka zostaną poprawione w ten sposób, że zawodnicy, którzy w danym turnieju zajęli niższe od niego miejsce, sklasyfikowani będą o jedną pozycję wyżej. Poprawiona zostanie również klasyfikacja medalowa (a właściwie zmiana zostanie odnotowana przy uzupełnianiu zaległości w tym zakresie).

Ze względu na najprawdopodobniej znikomy wpływ ewentualnego używania programu w 2013 r. i wcześniej, wyniki sprzed 2014 r. zostają utrzymane.

Pozdrawiam

Angst

rakdar - 2015-03-06, 23:02

Rezygnuję z dalszego grania w TT. I nawet nie chce mi się tego uzasadniać :P
zukole - 2015-08-29, 10:47

angst napisał/a:
2015-01-26, 00:53
Mając na uwadze fakt używania podczas turniejów TT programu, zapadła decyzja o wykluczeniu Uśka (Ttinvincible) z rozgrywek TT na czas dwóch sezonów półrocznych, czyli do końca bieżącego roku.

Czyli do 27.08, bo choć TT miewa się dużo gorzej niż w styczniu, usiek powrócił ;)

angst - 2015-08-29, 11:03

Kara została decyzją Komisji skrócona, a mając na uwadze poziom zainteresowania rozgrywkami chyba nawet nie było sensu o tym oficjalnie informować...

Pozdrawiam

Angst

angst - 2016-01-05, 00:38

W miniony piątek odbył się ostatni turniej z cyklu The Tournament (wcześniej New Tournament).

Wraz z Magdą z ciężkim sercem podjęliśmy decyzję (odraczaną już kilkakrotnie w przeszłości), aby nie kontynuować rozgrywek. Podstawowa przyczyna to brak szerszego zainteresowania graczy i kiepska frekwencja podczas turniejów, połączona z brakiem pomysłów, a przede wszystkim czasu/energii na poprawę sytuacji.

Sprawa jest o tyle smutna, że w początkach cyklu mieliśmy do czynienia z naprawdę interesującymi zawodami, przyciągającymi często jednocześnie kilkadziesiąt osób i stanowiącymi realną alternatywą dla turniejów oficjalnych.

Kilkuletnia tradycja, kilkuset graczy z kilkunastu (jak nie kilkudziesięciu :) ) krajów, udział ścisłej światowej czołówki, począwszy od Mistrzów Świata, na Mistrzach Polski skończywszy - to charakterystyka NT/TT w jednym zdaniu. Ciężko byłoby pewnie znaleźć kogoś choć na chwilę liczącego się, czy zadomowionego w świecie gomoku, kto choć raz nie zagrałby w tym turnieju. Zmieniały się parametry, zmieniały się zasady, ale podstawowe wyróżniki - gra bez anonimowości i programów, przy akceptowalnym poziomie kultury - pozostały bez zmian. Oczywiście, zdarzały się wpadki i błędy organizacyjne, a w końcówce, kiedy cykl nieomal zupełnie stracił na znaczeniu, selekcja nie była już tak skrupulatna jak na początku, co nie znaczy, że nie obowiązywała. Za te wszystkie niedociągnięcia przepraszamy - na pewno nie były zamierzone!

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu Turnieju - członkom Komisji Magdzie, Maestro i Zukole, inicjatorowi pierwowzoru rozgrywek - Dobremu Chemikowi, a przede wszystkim Wam - graczom, którzy zaszczycili zawody swoim udziałem, podnosząc ich prestiż i powodując, że przez tyle lat znajdowaliśmy motywację, aby poświęcać cyklowi godziny (tak, tak, naprawdę liczne, co na pewno szczególnie Koledzy z Komisji poświadczą :) ) prywatnego czasu! :)

Żeby nieco osłodzić tę przykrą chwilę, postanowiłem zorganizować pożegnalny turniej, a Magda poparła mój pomysł. Odbędzie się on w najbliższy piątek o godz. 20:15 i do udziału zaproszeni są wszyscy gracze - przy czym bardzo proszę o pojawienie się na najbardziej rozpoznawalnych nickach, względnie znanych szczególnie z NT/TT (np. hyoger ;) ). Obiecuję, że tym razem odrzuceni zostaną tylko wyjątkowo podejrzani gracze ;)

Pozdrawiam

Angst

P.S. Jeśli ktoś ma pomysł i ochotę na wykorzystanie w jakiś rozsądny sposób konta thetournament, proszę bardzo o kontakt. Rozważymy możliwość przekazania nicka w dobre ręce :)

zukole - 2016-01-05, 19:01

Zagram (ntzukole).

A Ty Gość?

maestro - 2016-01-06, 00:04

Przy spadkowej tendencji wśród uczestników, tak w NT/TT jak i w innych rozgrywkach (zwłaszcza w przypadku turniejów oficjalnych), taki krok był do przewidzenia od dłuższego czasu. Również dziękuję dwójce najbardziej wytrwałych organizatorów oraz wszystkim innym, którzy przyczynili się do funkcjonowania cyklu. Szkoda, że w takim kierunku zmierza zainteresowanie gomoku na kurniku, jeszcze kilka lat temu w naszych turniejach grywało naprawdę wielu zawodników, i to - jak wspomniał angst - nierzadko z czołówki. Ciężko jednak poświęcać się dla garstki uczestników, a i emocji w takich zawodach brakuje. Jeśli tylko nie wypadnie mi nic ważnego, postaram się zagrać w turnieju pożegnalnym.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group