Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

Turnieje - Mistrzostwa Polski w Gomoku i Pente; Kraków; 17-18.11.2012

angst - 2012-10-21, 00:35
Temat postu: Mistrzostwa Polski w Gomoku i Pente; Kraków; 17-18.11.2012
W imieniu Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente zapraszam serdecznie na Mistrzostwa Polski w gomoku i pente, które odbędą się w dniach 17-18 listopada w Krakowie.

W trakcie weekendu turniejowego odbędzie się również Walne Zgromadzenie Członków Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente.

Oficjalne ogłoszenie turniejowe możecie znaleźć na stronie PSGRiP pod adresem:

http://gomoku.cixx6.com/i...urnieje/176-30k

Zapraszamy i zachęcamy do nadsyłania zgłoszeń! :)

Pozdrawiam

Angst

angst - 2012-10-21, 00:54

Jedyny w tym roku turniej organizowany przez PSGRiP odbędzie się już za niecały miesiąc. Nie ukrywam, że mając na uwadze charakter tego weekendu (dwa mistrzostwa Polski oraz Walne Zgromadzenie PSGRiP) liczę na porządną frekwencję. Najprawdopodobniej pojawi się w Krakowie kilku Czechów, będę kontaktował się w tej sprawie także z Węgrami i Estończykami.

Nie było łatwo ustalić podstawowe parametry turnieju i trzeba było znaleźć kompromis pomiędzy jakością i ograniczeniami czasowymi. Jeżeli chodzi o turniej mistrzowski w pente parametry są zgodne ze zwyczajowo stosowanymi i tak naprawdę one stanowiły wyjście do dalszych analiz. W ogłoszeniu turniejowym możecie zobaczyć, iż zakładamy możliwość zmiany czasu na grę w gomoku - stanie się tak, gdy uda się pozyskać na turniej zegary z taką opcją (liczymy na wsparcie Czechów w tym zakresie). Nie było możliwości rozegrania w trakcie jednego dnia turnieju gomoku, za to rozsądne wydawało się przeprowadzenie turnieju pente w jednym dniu, aby ewentualni zainteresowani tylko tym turniejem mogli zaoszczędzić na kosztach noclegu i wyżywienia. Zakładałem, iż raczej wszyscy uczestnicy turnieju pente zagrają również w gomoku, a jedna opłata miała zachęcić więcej osób z turnieju gomoku do wystartowania w turnieju pente (nadal liczę, że tak się stanie :) ). Wydaje się, że wpisowe nie należy do wysokich, szczególnie przy odpowiednio wczesnym zgłoszeniu.

Oczywiście można dyskutować, czy przedstawiony harmonogram jest optymalny (na pewno znajdą się jego przeciwnicy), ale takie decyzje zostały podjęte w oparciu o dostępne możliwości.

Zachęcam zatem do jak najszybszego zapisywania się i przypominam, że to właśnie wydłużająca się lista zgłoszonych osób najlepiej wpływa na frekwencję. Dodam również, iż tylko w naprawdę ekstremalnej sytuacji turniej może zostać odwołany. W każdym razie Zarząd zadecydował, iż wyjątkowo przy okazji tego turnieju odchodzimy od zasady jego anulowania przy małej ilości zgłoszeń.

Ja żałuję, iż odbędzie się tylko 10 rund gomoku, ale ta jedna ewentualna dodatkowa runda miała znaczenie w kształtowaniu harmonogramu. Pewnie można było ją wcisnąć, ale wówczas terminy byłyby bardziej niż napięte.

Do zobaczenia w Krakowie! :)

Pozdrawiam

Angst

zukole - 2012-10-21, 11:34

angst napisał/a:
Wydaje się, że wpisowe nie należy do wysokich, szczególnie przy odpowiednio wczesnym zgłoszeniu.

Ile wynosi wpisowe dla gomoku ?, a ile dla pente ? Nie każdy "wykupi" możliwość grania w obu turniejach.

Chaosu - 2012-10-21, 15:19

zukole napisał/a:
angst napisał/a:
Wydaje się, że wpisowe nie należy do wysokich, szczególnie przy odpowiednio wczesnym zgłoszeniu.

Ile wynosi wpisowe dla gomoku?, a ile dla pente? Nie każdy "wykupi" możliwość grania w obu turniejach.
. . .Jest jedno wpisowe za oba turnieje więc każdy wykupi możliwość grania w obu turniejach lub nie wykupi gry w żadnym.
zukole - 2012-10-22, 21:14

Pojawiło się ogłoszenie na stronie kurnika.
alicecooper - 2012-10-24, 21:53

Koszt noclegu dla młodzieży szkolnej to 23,00 zł os/noc; dorośli 30 zł os/noc .
Wypożyczenie pościeli 7,50 zł/szt. ( Rezygnując z wypożyczenia pościeli należy przywieźć własną )

dev - 2012-10-29, 16:42

juhuuuuuuuuuuuuu turniej w Krakowie !
amber_gold - 2012-11-09, 20:24

Czy graja wszyscy czy jest podzilal na kategorie wagowe ? Wiadomym z biologii jest ze mozg stanowi iles procent wagi ciala. Logicznym jest ze wazac 50 kg mam procentowo mniejszy mozg od 100 kilowego mezczyzny zatem szanse sa nierowne. Proponuje kategorie wagowe:
1. Do 50 KG
2. 51-80 KG
3. Powyzej 81 KG

zukole - 2012-11-10, 15:39

Wydrukowałem szesnaście 3-stronicowych kompletów, zawierających najważniejsze według mnie punkty regulaminu turniejowego. Na ostatniej stronie ponadto znajdziecie WYJAŚNIENIE jak prawidłowo stawiać "+" i "-" przy zmienianiu kolorów.

Sprawa być może dla niektórych banalna, ale aktualizując gry w bazie gomokuworld zauważyłem, że większość zapisów jest źle zrobiona.

PS To tylko dwie kartki :wink: (jakby komuś miały strasznie ciążyć :evil: )

Muchal - 2012-11-14, 15:45

Siema,
chciałem poinformować, ze z przyczyn nieuzależnionych ode mnie pojawię sie dopiero w sobote na turnieju gomoku... będę w Krakowie kolo godz 15 w sobote.... gdyby turniej mial się zacząć wczesniej prosze mnie poinformować (telefon) i zapisać na turniej w MP Gomoku będę grał na pewno

do zobaczenia! :)

alicecooper - 2012-11-14, 23:50

mam jeszcze 1 miejsce w samochodzie z warszawy do krakowa (piątek ok 15)
może ktoś jest zainteresowany?

manga27 - 2012-11-15, 16:12

hejka ziomale chciałam poinformowac was że wasza dawna manga przyjedzie w piątek przyjadę autokarem więc do zobaczyska:)
angst - 2012-11-16, 11:25

Wygląda na to, iż z przyczyn osobistych nie pojawię się na turnieju :roll:

Zrobię co w mojej mocy, aby wpaść chociaż na gomoku lub Walne, ale problem polega na tym, że muszę być w sobotnią noc w domu, a szanse z każdą minutą zbliżają się jak na razie do 0.

Liczyłem, że będzie to bardzo dobry i ważny turniej dla Stowarzyszenia i wierzę, że tak będzie.

Życzę Wam udanych gier, dobrej zabawy i efektywnego Walnego! I mam nadzieję, że do zobaczenia.

Pozdrawiam

Angst

Chaosu - 2012-11-17, 10:27

. . .Rozpoczęliśmy MP w pente. Gra 6 zawodników: s3v3n, dein, arczi, spavacz, henry i ja. Gramy systemem kołowym.
s3v3n - 2012-11-17, 16:09

kolejnosc na podium: 1. arczi, 2. dein, 3. spavacz
Chaosu - 2012-11-18, 10:28

. . .Po pięciu rundach prowadzi Puholek z kompletem punktów.
s3v3n - 2012-11-18, 16:00

kolejność na podium mistrzostw gomoku: 1. puholek, 2. zukole, 3. alicecooper
Magda - 2012-11-18, 16:08

4. Maestro
5. Jas
6. Henry
7. Muchal
8. Devo
9. Usiek
10.Madli

Joyoman - 2012-11-18, 18:38

Brawo PUHOL :-) ( nie spodziewałem się :) ) .
zukole - 2012-11-19, 01:13

W turnieju wzięło udział 15 osób.

Puhol wygrał zasłużenie. Nie tylko dlatego, że odniósł komplet (9) zwycięstw, ale i styl w jakim tego dokonał był bez zarzutu :wink:


PS Postaram się najpóźniej do soboty wrzucić zapisy gier.

angst - 2012-11-19, 12:06

Ja nie ukrywam, że czekam na bardziej rozbudowaną relację, szczególnie z opisem Walnego (może być oczywiście w dziale dla członków PSGRiP, chociaż ja bym publikował w ogólnodostępnym, bo może dołączą do nas niedługo nowe osoby) :)

A najlepiej, gdyby wypowiedział się szerzej nasz nowy kolega w Zarządzie ;)

Nie byłem, więc swojej tradycyjnej relacji nie zamieszczę (cały czas powoli godzę się z faktem, że nie mogłem się pojawić w Krakowie).

Co do Puholka, to ciekaw jestem, jaką ma teraz passę na turniejach live, bo przecież na TGEC też wszystko wygrał :) Wybrał odpowiednie miejsce dla siebie na rozwój kariery i teraz zbiera profity ;) Konieczność ciągłego doskonalenia się, aby mieć miejsce w pierwszym składzie DT też nie jest na pewno bez znaczenia :P

No i Alice w końcu zaszalał!

Pozdrawiam

Angst

maestro - 2012-11-19, 21:25

Za nami dwa tegoroczne turnieje MP w jeden weekend, postaram się krótko podsumować ten czas. Wprawdzie zaczęło się od problemów, tuż przed turniejem kilka osób z różnych przyczyn odwołało swój przyjazd, stąd frekwencja nieco poniżej oczekiwań. Mimo to sam turniej MP gomoku uważam za całkiem udany, przede wszystkim ze względu na poziom: ponad połowa uczestników należy do polskiej czołówki. Mogło być jeszcze lepiej i w tym zakresie, gdyby arczi nie zrezygnował po 2-iej rundzie a utratos zdecydował się zagrać w turnieju głównym. Cóż, niektórzy woleli tzw. "rzucane gomoku" :)

Podczas turnieju mieliśmy sporo udanych gier ale zarazem też i zacięte końcówki. Pomimo parametru 40 min na zawodnika doszło kilka razy do sytuacji, gdy pod presją czasu ktoś nie zauważał trójki :) Pierwszego dnia zgodnie z planem zakończyliśmy rywalizację po 4 rundach około 22, zaś następnego 5 kolejnych już od 8.30. Organizatorzy zdecydowali skrócić w stosunku do pierwotnych planów MP w gomoku o 1 rundę i okazało się to bardzo dobrym rozwiązaniem, dzięki któremu kilka osób zdążyło na pociąg. Jeśli chodzi o wyniki, naprawdę znakomity występ puholka, który zdominował turniej. Gratulacje dla alice'a, w tabeli zajął drugie miejsce, lecz wskutek obowiązywania reguły o bezpośrednim pojedynku to zukole uzyskał tytuł wicemistrza. Na pochwałę zasługuje gest całej trójki medalistów, którzy zgodzili się przeznaczyć zdobyte nagrody finansowe (puholek i alice w całości, a zukole w połowie) na zapłacenie zaległych składek członkowskich :]

W sobotę po 22 zaczęło się Walne zgromadzenie członków PSGRiP. Pierwszym punktem programu było jedyne tego dnia głosowanie, którego przedmiotem było potwierdzenie przyjęcia w skład Zarządu mojej osoby. Od tego momentu jako członek zarządu pełniący funkcję wiceprezesa poprowadziłem resztę naszego spotkania. Przyjęło ono formę mojego przemówienia, przerywanego od czasu do czasu przez wypowiedzi innych osób (komentarze, propozycje, argumenty). Na wstępie krótko opisałem sytuację (niektórzy znali ją już wcześniej, jeśli zapoznali się z treścią posta opublikowanego w dziale zamkniętym kilka dni przed turniejem): planuję pozytywnie odmienić Stowarzyszenie, w tym celu już teraz zaczynam działać z różnymi moimi pomysłami, zaś najprawdopodobniej na wiosnę chciałbym powołać nowy Zarząd, w skład którego prócz mnie, alice'a i angsta wejdą również zukole i henry.

Po krótkiej części formalnej przeszliśmy do właściwej dyskusji. Nie zdążyłem poruszyć wszystkich wątków, które planowałem omówić, dlatego skupiłem się na najistotniejszych, zebranych w następujące działy: 1) organizacja turniejów (stały terminarz, kształt weekendów turniejowych, finansowanie) 2) promocja gier (nawiązanie współpracy z innymi środowiskami, kontakty z obcokrajowcami, działania zmierzające do zwiększenia liczby członków, próby reklamowania) 3) działalność w sieci (serwer).

Niektórzy pewnie pamiętają poprzednie Walne zgromadzenia członków, bywało, że panowała wówczas grobowa cisza i brakowało chętnych do dyskusji. Tym razem okazało się całkiem przeciwnie, co mimo braku jasnych konkluzji uważam za zdecydowany pozytyw. Z tego, co pamiętam, największą aktywnością wykazali się devo, muchal, arczi, henry i utratos. Nie spodziewałem, byśmy cokolwiek przesądzali, wymiana zdań miała pokazać różne poglądy członków na niektóre sprawy dotyczące Stowarzyszenia, co później Zarząd będzie uwzględniał podczas dyskusji na swoich posiedzeniach. Uważam, że ten cel udało się osiągnąć. Pojawiło się sporo głosów popierających konstruowanie mniej wyczerpujących turniejów (gra od wczesnego rana do późnego wieczora to jednak bardzo duży wysiłek), organizowanie dodatkowych atrakcji (tak jak kiedyś, gdy mieliśmy wieczorami wypady do klubów na bilard i kręgle, turnieje w tenisa stołowego czy imprezy przy grillu) oraz położenie nacisku przede wszystkim na turnieje gomoku, kosztem mniej popularnych renju i pente.

Ponadto w Walnym oprócz obecnych członków uczestniczyli również goście. Była Madli, zachęcająca do brania udziału w turniejach w Estonii oraz informowania jej o naszych planach turniejów, zwłaszcza w renju, tak żeby mogła rozreklamować polskie rozgrywki wśród swoich rodaków. Pojawili się również goiści, którzy także zabrali głos. Na koniec dodam, iż Walne przebiegało w bardzo pozytywnej atmosferze, do której przyczyniłem się w sposób całkiem niezamierzony - niektóre w moich wypowiedzi wzbudzały różne skojarzenia i stąd salwy śmiechu. Cóż, mam nadzieję, że to początek korzystnych zmian, a nad rozpoczętymi kwestiami jeszcze nieraz będziemy mieli okazję "się pochylać" ;) :P

alicecooper - 2012-11-20, 01:55

Podróż do Krakowa rozpocząłem z lotniska zabierając Madli i Filipa.
Razem z arczim i devem dotarła dawno nie widziana manga :) .
Minuta przyjechał już w piątek i znów w nic nie grał !.
Oprócz zukola dotarł także henry i się zadomowił:)
Mimo że na miejscu w piątek nie było zbyt wiele osób zabawa integracyjna była świetna.
W sobotę rano pente i niestety zła forma sevena.
Dein zawitał do nas wraz z rodziną !
Spavacz nie spóźniaj się !
Zjawił się także pan Andrzej który polubił nasze turnieje :)
Ja powoli zacząłem sobie przypominać pente ale nie na tyle żeby zagrać.
Arczi wreszcie mistrzem w pente !
Powoli zaczęli docierać następni uczestnicy.
W obu turniejach zagrało razem 19 osób, były także 2 osoby towarzyszące.
MP Gomoku - konsekwentne prowadzenie puholka.
Nowy gracz - Radek, pozdrawiam.
W 1 rundzie kot pogonił kota arcziemu, któremu przegrana zryła beret :P i artek zrezygnował z turnieju :(
Skończyliśmy 4 rundy koło 22.
Walne - zaskoczenie na plus - ludzie byli zainteresowani i żywo dyskutowali.
Zaproszeni na nie byli wszyscy, nie tylko członkowie.
Jeszcze przed walnym postanowiliśmy skrócić turniej o 1 rundę (bardzo dobrze)
Gratulacje dla kota za ożywienie :)
Mimo małej ilości snu, w niedziele postanowiłem się skupić.
Wreszcie także byłem zadowolony ze swojego wyniku :) (7/9)
Zasadę że decyduje o miejscu wynik bezpośredniego pojedynku uważam za słuszną :)
Po turnieju rozdanie nagród, a także obiecane rozdanie drobnych upominków - sierotką był dev i każdemu coś losował (oczywiście sobie korkociąg)
Pamiątkowe zdjęcie zobaczycie wkrótce.
Pożegnania i powroty.
Zmogły mnie jednak trudy turniejowe (Ci co bywają wiedzą że to możliwe :P ) i jadąc samochodem zrobiłem się senny.
Na szczęście poratował mnie chaosu ! zamieniliśmy się miejscami i muszę bardo pochwalić Filipa
Miało to być na krótko, ale jechał tak dobrze że prowadził do końca
(mimo mojej początkowej nieufności) oczywiście ciut zgrzytałem zębami ze za wolno
ale jak się zagadał to nawet rozpędził się do 120, ci co Filipa znają wiedzą jak się poświęcił:D
Ogólnie turniej bardzo udany (mimo jednego zgrzytu)
a przede wszystkim nastawił mnie trochę optymistyczniej - wydaje się że ludziom nie jest obojętny los stowarzyszenia (przynajmniej tym co przyjechali :P )

PS Mamy 3 nowych członków - henry, jas i usiek - witamy !

zukole - 2012-11-22, 18:33

Gry z MP Gomoku 2012
Chaosu - 2012-11-22, 21:23

. . .Po jednej grze w pliku to przyjęty standard czy tak Ci się podoba i już?
maestro - 2012-11-22, 21:53

Zapisy z poprzedniego turnieju były przedstawione w ten sam sposób, i te z jeszcze wcześniejszych MP - które ja przepisywałem - również. Czyli można powiedzieć, że to już standard :) Standard, który zdecydowanie popieram, bo tak przegląda się gry najwygodniej.

Wielkie dzięki dla zukole, że uwinął się z tym zadaniem tak szybko.

Chaosu - 2012-11-22, 22:39

. . .Ok cieszę się że to jest już ustalone.
manga27 - 2012-11-23, 13:16

Daruję swoją relację z turnieju bo i tak nikt za bardzo nie skuma :D
Co do walnego zgromadzenia o długości :) i zamieszaniu niejednych osób wyrażę swoją opinię by ukrucic długośc grania do 30minut w zależności od ilości osób które się pojawią na turnieju, też zależy ile ma byc rund, jak dla mnie było przegięcie na aż tyle dla kilku osób, według mnie jak i tak ktoś jest dobry wystarczy że pokaże to maxsimum w 6rundach, i pojawi się napewno wyłowiceil, i zacząc granie nie predzej niz o 10godz, bo sporo dochodziło potem i dawało walkowerem, i Kocie znajdz coś by umilic czas czymś rozrywkowym bo myślałam że się bardziej rozerwe niż będę spoglądała na butelki :)
To tyle co do mojej relacji, było miło zobaczyc starych kumpli, lecz szkoda że tak mało.
Zainteresójcie się polakami a nie słowakami lub innymi bo w końcu polacy to oleją i już nikt konkretny nie będzie się pojawiał; A następnym razem wymyście inne miejsce gdzie nie będzie trzeba się tak ukrywac i pilnowac (oczywiscie tańsze, bo granie w turniej było przesadnie drogie)
Do zobaczyska jeszcze :D :P

spavacz - 2012-11-23, 15:06

Moim zdaniem powinno być więcej czasu na grę. W turnieju pente graliśmy tylko 5 rund zamiast planowanych siedmiu, więc spokojnie można było dać 25 min/zawodnik. Nie wiem ile gier skończyło się time outami, ale takie wygrane/przegrane na czas trochę wypaczają wyniki turnieju rangi niby mistrzowskiej.
Żeby nie było, nie piszę tego dlatego, że sam 2 razy tak przegrałem, tylko jeśli w gomoku jest 40 min, a w pente 20, to jest nieporozumienie.

maestro - 2012-11-23, 20:42

Zapowiedziałem, że postaram się o sensowne rozplanowanie dnia, tak abyśmy po grach mogli przyjemnie spędzić wieczór, i to w sposób ciekawszy niż samo siedzenie w miejscu noclegu. Zgadzam się również, że 25/35 zł za udział w jednym, krótkim turnieju to stanowczo zbyt wygórowana stawka - obniżymy :)

Jeśli chodzi o parametry dla turnieju pente, w tym przypadku rzeczywiście można było wydłużyć czas na gracza, ale oczywiście jedynie rano, czyli zanim się pojawiłem. Koniec końców okazało się, że mieliśmy dość długą przerwę pomiędzy turniejami (prawie 2h) i tych kilka minut na rundę więcej raczej nie naruszyłoby planu dnia. Natomiast ustalając rozgrywki w pente w przyszłości można zupełnie inaczej je zaplanować. W przeciwieństwie do gomoku pente mają rundy w systemie mecz rewanż, więc 20 minut na gracza oznacza maksymalną teoretyczną długość rundy 1h 20 min - czyli tyle samo, co przy 40 min dla gomoku. Można przyjąć dłuższy czas na gracza w pente (25? 30?) tylko prawdopodobnie dla zachowania odpowiednich proporcji weekendu turniejowego wiązałoby się to albo ze zmniejszeniem ilości rund albo z rozgrywaniem bez meczów rewanżowych, a nie wiem co o tym sądzą grający w pente?

spavacz - 2012-11-23, 20:55

Zdaje sobie z tego sprawe, ze jest mecz i rewanz, niemniej jednak jesli turniej ma miec wysoki poziom to musi byc wiecej czasu. Zreszta, prawie kazda partia konczyla sie tym, ze ktorys z zawodnikow mial bardzo malo czasu (no moze poza moimi partiami z 7, gdzie wygladalo to, ze bardziej stawiamy na pale niz gramy).
A jesli chodzi o rozgrywki bez rewanzu, to taki pomysl lepiej wybij juz sobie z glowy ; )

zukole - 2012-11-23, 21:01

Szkoda, że nie zostałeś na Walnym. Padały ciekawe zdania na temat promowania wyłącznie gomoku (w kontekście turniejów), choć też z mniejszą ilością czasu (jakby niektórzy zapomnieli, że normalnie gramy 20-25minut, a tylko turniej mistrzowski jest rozgrywany z limitem 40 minut na gracza) :mrgreen:
spavacz - 2012-11-23, 21:09

Moze lepiej, ze mnie nie bylo. Jednak promowanie wylacznie gomoku uwazam za rzecz glupia i nieodpowiedzialna bo przeciez wszystkie 3 gry zasluguja na taka sama ilosc turniejow. Poza tym nie widzialem zadnego sprawozdania ze spotkania (to co kot napisal sie nie kwalifikuje), chyba, ze rzeczywiscie nikt nie powiedzial nic sensownego.
maestro - 2012-11-23, 21:24

Dobrze, zakładam, że tak zdecydowania reakcja na propozycję systemu bez rewanżów oznacza, iż inni również będą przeciwni. Jeśli chodzi o promowanie wyłącznie gomoku, to owszem, pojawiło się kilka głosów, lecz nie z mojej strony: nie planuję pozostawić renju i pente wyłącznie w nazwie naszego Stowarzyszenia. Jak dla mnie problem sprowadza się do ustalenia takiego planu na weekend turniejowy, abyśmy nie mieli 13-14 godzin gry w jeden dzień, od wczesnego rana po późny wieczór, bo to jest zbyt wyczerpujące. I tu większość (a może nawet wszyscy?) uczestników Walnego twierdziła podobnie.

Nie planowałem pisać dokładnego, formalnego sprawozdania ze względu na charakter tego Walnego: mieliśmy "burzę mózgów", bez żadnych głosowań ani postanowień. Wypowiedzi uczestników miały na celu dać obecnym i przyszłym członkom Zarządu pewien obraz poglądów, oczywiście jedynie fragmentaryczny, bo przecież większość członków Stowarzyszenia była na Walnym nieobecna.

Ankst - 2012-11-28, 11:44

Zróbcie turniej z potęznymi , konkretymi nagrodami pienieznymi rzędu 1-5k; a nie 50 zl za 1 miejsce za 10 godz. ciezkiego prania mózgu.Oto Najlepszy sposob na rozpromowanie uprawy tej jakże pieknej gry.
zukole - 2012-11-28, 13:37

Jak masz taką sumę do wydania na nagrody, to nikt Ci chyba nie zabroni ich ufundować.
maestro - 2012-11-28, 17:23

Mieliśmy w roku 2006 jeden turniej z nagrodami o wartościach znacznie wyższych niż zwykle a frekwencja była wówczas bardzo niska. Niestety, wysokość nagród w przypadku turniejów organizowanych przez PSGRiP nie ma bezpośredniego przełożenia na zainteresowanie.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group