Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

Turnieje - Ankieta po turnieju w Krakowie

maestro - 2014-04-09, 22:28
Temat postu: Ankieta po turnieju w Krakowie
Wyjątkowo niska frekwencja podczas ostatniego turnieju na żywo w Krakowie zainspirowała członków Zarządu do kolejnego zwrócenia się z pytaniami o przyczyny takiego stanu. W tym celu skonstruowaliśmy ankietę o następującej treści:

1) Czy wciąż jesteś zainteresowany/-a turniejami na żywo i czy istnieje szansa, że w przyszłości przyjedziesz na turniej?
2) Dlaczego nie pojawiłeś/-aś się na ostatnim turnieju?
3) Jakie czynniki zachęcają Ciebie do pojawienia się na turniejach?
4) Czy śledziłeś/-aś informacje na temat turnieju (przed i po jego przeprowadzeniu)?
5) Jakie parametry turnieju preferujesz (ile turniejów rocznie i ile w trakcie weekendu/w którą grę lub gry/jaki czas gry/ile rund/granie od której do której godziny)?
6) Jaki rodzaj i wysokość nagród preferujesz?
7) Co byś zmienił/-a w przyszłości w zakresie organizacji następnych turniejów?
8.) Od czego uzależniasz swoją decyzję w zakresie wybrania się na kolejny turniej?

Ankieta jest skierowana do osób, które uczestniczyły w turniejach PSGRiP w przeszłości (ale nie w ostatnim) bądź są blisko naszego środowiska. Zachęcam do udzielania szczerych i (jak najbardziej) wyczerpujących odpowiedzi, ponieważ one mają za zadanie pomóc nam w organizacji kolejnych turniejów w taki sposób, aby przyjazd stał się atrakcyjniejszy i wygodniejszy dla jak najliczniejszego grona zainteresowanych. Proszę o wysyłanie odpowiedzi do mnie za pomocą prywatnych wiadomości, choć jeśli są chętni na wyrażanie opinii publicznie w tym temacie, również nie mam nic przeciwko. Z pewnością postaram się też sam słać wiadomości prywatne z zachętą do udziału w ankiecie.

maestro - 2014-04-10, 22:18

Dziękuję za pierwsze opinie i proszę o kolejne głosy. Warto napisać parę słów, aby ankieta okazała się miarodajna, co pozwoli nam wyciągnąć odpowiednie wnioski.
s3v3n - 2014-04-12, 18:28

piszę publicznie, bo pewnie nikt nie wysyła tych wiadomości, to może w ten sposób się temat trochę rozkręci.

1) Czy wciąż jesteś zainteresowany/-a turniejami na żywo i czy istnieje szansa, że w przyszłości przyjedziesz na turniej?

Jestem, choć ostatnio pojawiam się w sumie tylko dlatego, że mieszkam w Krakowie.

3) Jakie czynniki zachęcają Ciebie do pojawienia się na turniejach?

Jest blisko + mamy ciekawe wieczory. Samo granie średnio zachęca, zresztą kto był to widział jaki jest poziom i w pente (w sumie nic zaskakującego) i w gomoku (sorry, ale jeśli ja miałem szanse na 2 miejsce, to jednak poziom się obniżył dramatycznie)

4) Czy śledziłeś/-aś informacje na temat turnieju (przed i po jego przeprowadzeniu)?

Tak

5) Jakie parametry turnieju preferujesz (ile turniejów rocznie i ile w trakcie weekendu/w którą grę lub gry/jaki czas gry/ile rund/granie od której do której godziny)?

2 lub 3 (jeden wakacyjny) turnieje w roku, tylko gomoku, a pente i renju pobocznie, towarzysko - tak żeby podtrzymać (wzbudzić?) jakieś nimi zainteresowanie wśród graczy gomoku. nie rozgrywać turniejów jeśli nie ma przynajmniej 6 graczy, a na mistrzostwach polski musi się stawić minimum 10, inaczej gramy zwykły turniej, żeby się nie kompromitować, tak jak teraz w pente.

6) Jaki rodzaj i wysokość nagród preferujesz?

żadnych finansowych.

7) Co byś zmienił/-a w przyszłości w zakresie organizacji następnych turniejów?

może ten nieszczęsny regulamin w kwestii losowań miejsc gdy gracze mają równy wynik:)

8.) Od czego uzależniasz swoją decyzję w zakresie wybrania się na kolejny turniej?

tylko jeśli będę miał czas na to, to przyjadę.

s3v3n - 2014-04-12, 18:29

aha, nie doczytałem, że to nie do mnie ta ankieta..no cóż, nie będę sie już kasował:p
zukole - 2014-04-12, 19:42

Każdy głos jest cenny. Tylko pytanie numer 2 odnosi się do marcowego turnieju.
shadow - 2014-04-27, 21:25

Chyba ta ankieta nie jest zbyt popularna, więc pasuje podbić...

1) Czy wciąż jesteś zainteresowany/-a turniejami na żywo i czy istnieje szansa, że w przyszłości przyjedziesz na turniej?
Tak.

2) Dlaczego nie pojawiłeś/-aś się na ostatnim turnieju?
-

3) Jakie czynniki zachęcają Ciebie do pojawienia się na turniejach?
Przede wszystkim zachęcałaby mnie wysoka frekwencja. Wszystkie inne czynniki, czy to nagrody, czy parametry gry, podporządkowuję pod nią, czyli powinny być takie, by jak najwięcej osób przyjechało.

4) Czy śledziłeś/-aś informacje na temat turnieju (przed i po jego przeprowadzeniu)?
Tak.

5) Jakie parametry turnieju preferujesz (ile turniejów rocznie i ile w trakcie weekendu/w którą grę lub gry/jaki czas gry/ile rund/granie od której do której godziny)?

Ilość turniejów w roku: co najmniej 2.

Ile w trakcie weekendu: 1 lub 2: np. 4 turnieje rocznie, w tym raz turniej gomoku + renju, raz gomoku + pente, dwa podwójne lub pojedyncze gomoku (długi czas + blitz lub długi czas). Nie wiem, czy warto organizować turnieje pente i renju, ale na pewno w PSGRiP rozmawialiście o tym. Obecnie nie jestem zbyt zainteresowany żadną z tych gier, ale całkiem możliwe, że w przyszłości będę grał w renju.

Turnieje obecnie są dobrze rozplanowane, przy długich czasach rozłożenie na 2 dni, do 20 minut na zawodnika i 7 rund można taki turniej rozegrać w 1 dzień.
Jeżeli to dwa turnieje w jeden weekend, najlepiej grać bardziej popularny w pierwszy dzień po południu i w drugi dzień rano (czyli tak, jak ostatnio zakładaliście - nic nowego z mojej strony).

czas:
Jak najdłuższy czas gry, rozsądne wydaje mi się około 40 minut na zawodnika. Doliczanie 30 sekund po każdym ruchu kosztem np. 10 czy 15 minut podstawowego czasu (bądź nie) też wydaje się ciekawą opcją, byle nie za długo (by dla każdego było najlepiej atrakcyjnie, a przynajmniej znośnie). Uważam, że partie maksymalnie 40-minutowe (jedynie dwukrotnie dłuższe niż np. partie irp czy euroligi) są za krótkie w turnieju live.
ilość rund:
Przy wystarczającej frekwencji wg mnie 9 rund to dobre rozwiązanie.
godziny:
Rozpoczęcie turnieju, przerwy tak jak dotychczas, godzina dziewiąta + przerwa po 3-4 rundach.

6) Jaki rodzaj i wysokość nagród preferujesz?
Taki, który podniesie frekwencję, o ile to możliwe. Minimum: medale, dyplomy (chyba, że to przypadek taki jak ostatnio, niska frekwencja i brak wpisowego). Z tego co się orientuję, za dawnych, lepszych czasów, były nagrody finansowe, jednak nie wiem jak to wyglądało od strony organizatora.

7) Co byś zmienił/-a w przyszłości w zakresie organizacji następnych turniejów?
To, co powiedzą ludzie w ankiecie. Wszystko, co może pozytywnie wpłynąć na frekwencję.
Popieram to, co napisał Seven (z wyjątkiem nagród finansowych - nie przeszkadzają mi, jeśli wyższe wpisowe ma pozytywnie wpłynąć na frekwencję, ok).

8.) Od czego uzależniasz swoją decyzję w zakresie wybrania się na kolejny turniej?
Od tego, czy w tym czasie nie będę miał czegoś ważniejszego do roboty, frekwencji i od tego, gdzie odbędzie się ten turniej.

angst - 2014-04-27, 22:45

Zukole przypomniał mi o ankiecie, a widzę, że wypowiedzieli się też 7 i Johns, mimo obecności na turze. Poniżej moje odpowiedzi. Zachęcam gorąco do wypowiadania się tutaj lub przesyłania swojego zdania do Prezesa.

Turnieje są organizowane dla nas wszystkich i w ten sposób możemy chociaż częściowo wpłynąć na ich kształt, a każda wypowiedź może być pomocna dla poprawy sytuacji!

1. Czy wciąż jesteś zainteresowany/-a turniejami na żywo i czy istnieje szansa, że w przyszłości przyjedziesz na turniej?

Oczywiście.

2. Dlaczego nie pojawiłeś/-aś się na ostatnim turnieju?

Pojawiłem się. Chyba pierwszy raz bardziej z poczucia obowiązku (ze względu na spodziewaną frekwencję i ogólny marazm) niż dla standardowej przyjemności. Uważam, że każdy członek PSGRiP powinien pojawiać się na turniejach, jeżeli to tylko możliwe.

3. Jakie czynniki zachęcają Ciebie do pojawienia się na turniejach?

Nie trzeba mnie zachęcać. Natomiast na pewno motywujące są spodziewana wysoka frekwencja i możliwość pogrania z silnymi graczami, bez zastanawiania się, czy przeciwnik czasem nie gra progiem. Tutaj wiesz, kto jest po drugiej stronie :) Nie bez znaczenia jest możliwość spotkania ze starymi znajomkami, choć ostatnio troszkę to niebezpiecznie dryfuje w stronę stypy :roll:

4. Czy śledziłeś/-aś informacje na temat turnieju (przed i po jego przeprowadzeniu)?

Pewnie.

5. Jakie parametry turnieju preferujesz (ile turniejów rocznie i ile w trakcie weekendu/w którą grę lub gry/jaki czas gry/ile rund/granie od której do której godziny)?

W aktualnej sytuacji wydaje mi się, że 2-3 weekendy turniejowe to optimum. Z tego jeden poświęcony na MP gomoku, a drugi na MP w pente lub renju, oczywiście z grami towarzyszącymi. Do tego ewentualnie jakaś impreza specjalna, może turniej regionalny (jak kiedyś w Łasku, czy niedługo w Lublinie).

Gomoku powinno być zawsze obowiązkowo, ze względu na popularność. Na ewentualnym trzecim turnieju dodatkowo gra, w którą w danym roku nie ma MP.

Co do natężenia, to jak najwięcej gier na jak najdłuższe czasy - ile tylko się zmieści. Jadę na turnieje, aby pograć i spotkać się ze znajomymi. Kiedyś grało się prawie do nocy i jeszcze starczało sił i czasu na turniej tenisa stołowego oraz imprezkę. A teraz kończymy wcześnie, a kto ma puchar przechodni za ping-ponga to nawet nie wiem. Poszliśmy trochę w wariant czeski, ale Czesi i tak do nas nie przyjeżdżają.

Mogę zaczynać o 8:00-9:00, a kończyć i przed północą. Ogólnie dostosuję się do większości, byle tylko frekwencja się poprawiła.

6. Jaki rodzaj i wysokość nagród preferujesz?

Dla mnie nie ma to większego znaczenia, ale uważam, że zawsze powinny być medale/pucharki dla podium i ewentualnie dyplomy dla pozostałych uczestników.

Nigdy nie ukrywałem, że jestem przeciwny nagrodzie losowej i dla najlepszej kobiety (szczególnie od momentu, gdy w zasadzie w ogóle nie grają). Wprowadziłbym wzorem czeskim nagrodę za "skalp turnieju" (czyli za pokonanie najlepszego gracza).

Nagrody finansowe dopiero po znalezieniu sponsora lub nagłej poprawie finansów Stowarzyszenia. Może np. dla zwycięzców zwolnienie ze składki lub opłaty na kolejnym turze?

7. Co byś zmienił/-a w przyszłości w zakresie organizacji następnych turniejów?

W samej organizacji chyba niewiele, a jeśli coś, to tylko taką rzecz, którą wpłynie na zwiększenie frekwencji (ale nie wiem, co to konkretnie może być, chociaż zastanawiam się od kilku lat, oczywiście z przerwami ;) ).

8. Od czego uzależniasz swoją decyzję w zakresie wybrania się na kolejny turniej?

Od możliwości przyjechania. Nigdy się nie zastanawiam, czy chcę jechać. Jeżeli tylko mogę, to jadę, niezależnie od lokalizacji.

Pozdrawiam

Angst

sawyer199 - 2014-04-30, 18:58

1) Czy wciąż jesteś zainteresowany/-a turniejami na żywo i czy istnieje szansa, że w przyszłości przyjedziesz na turniej? Istnieje
2) Dlaczego nie pojawiłeś/-aś się na ostatnim turnieju? Nieodpowiadający termin i miejsce
3) Jakie czynniki zachęcają Ciebie do pojawienia się na turniejach? Odległość ;p
4) Czy śledziłeś/-aś informacje na temat turnieju (przed i po jego przeprowadzeniu)? No coś tam luknąłem, ale tylko na SB tutaj czytałem
5) Jakie parametry turnieju preferujesz (ile turniejów rocznie i ile w trakcie weekendu/w którą grę lub gry/jaki czas gry/ile rund/granie od której do której godziny)? jak bedą Łódź, Warszawa okolice to nie ma znaczenia
6) Jaki rodzaj i wysokość nagród preferujesz? Bez nagród najlepiej
7) Co byś zmienił/-a w przyszłości w zakresie organizacji następnych turniejów? Zachęcić więcej ludzi, zebrać się trochę
8.) Od czego uzależniasz swoją decyzję w zakresie wybrania się na kolejny turniej? Od miejsca i daty

amber_gold - 2014-05-10, 13:08

Ja może napisze jak to widzę ze swojej strony. W gomoku zacząłem grać w 2004 roku i jak sięgam pamięcią kurnik tętnił zyciem, przyjażniami, brakiem programów c przekładało się na 3-4 pełne pokoje. Nic zatem dziwnego iz na turnieje przyjeżdzało wielu, część pograć a część spotkać się. Po "cudownych" ruchach niejakiego Marka F. kurnik świeci pustkami, szerzy się chamstwo, gra programami, brak adminów którzy moim zdaniem pomogliby. Dlaczego ? bo jak ktos dostanie bana po 14 grach i to kilk arazy pod rząd to nie będzie mu się chciało nabijac znowu 100 gier do reda bo wie ze za pare gier znowu wyleci. Uwieżcie że to zdemotywuje 99% programistów.
Czynniki te przelozyly się ze gomoku na kurniku umiera, a to przeklada się na turnieje. Ot proste.

Ankst - 2014-06-18, 21:20

Sprawa jest prosta Panowie, by zwiekszyc frekfencje real turn. wystarczy zastosowac nagrode pieniezną w wysokości około średniej polskiej krajowej netto(pula nagród np. top 5, z mozliwoscią negocjowania wygranej na stole finałowym).

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group