Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

Reprezentacja Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente - XVI Tura IRP

angst - 2014-11-02, 02:26
Temat postu: XVI Tura IRP
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami tydzień po starcie nowego sezonu Euroligi (i przy okazji tydzień przed Mistrzostwami Polski w Gomoku :) ), czyli dokładnie 10 listopada, wystartuje kolejna edycja Eliminacji do Internetowej Reprezentacji Polski w Gomoku (IRP).

Szczegółowe informacje mam nadzieję podać jeszcze w ten weekend, jako że rozstrzyga się aktualnie, czy nadal będziemy korzystać ze strony Euroligi, czy też powrócimy do dawnej tradycji prowadzenia rozgrywek za pośrednictwem Forum.

Już teraz mogę zasygnalizować natomiast, że w tym sezonie grać będziemy 4 partie w meczu, niezależnie od jego rezultatu (czyli rezygnujemy z dogrywki na 5 minut).

Formalnie zapisy wystartują w ciągu kilku dni, ale już teraz zapraszam Was do wzięcia udziału i wpisów w tym temacie odnośnie przyłączenia się do rozgrywek! :)

Pozdrawiam

Angst

Magda - 2014-11-02, 09:49

Po co komu remis?

5 partii dawaj :D

bbj - 2014-11-02, 10:26

Wtedy może być remis. :P

Najlepiej 4 partie po 10 min i to wszystko.

Pozdrawiam

bbj

angst - 2014-11-02, 23:45

Wystartowały oficjalnie zapisy do aktualnej edycji IRP - organizacyjnie działamy nadal pod adresem pl.euroleague.cz.

Tak jak wspominałem, nie ma w tej edycji dodatkowych 2 gier w przypadku remisu po 4 partiach, ponadto 3 walkowery oznaczają automatyczne wykluczenie z rozgrywek.

Czekam na Wasze zgłoszenia!

Pozdrawiam

Angst

zukole - 2014-11-03, 19:55

Cytat:
7. Gracze umawiają się na spotkania zgodnie z zasadą „3-days rule” obowiązującą w rozgrywkach Euroligi Gomoku (www.euroleague.cz), z zastrzeżeniem, iż data administracyjna („admin date”) przypada w ostatnią niedzielę danej rundy na godzinę ogłoszoną nie później niż 14 dni przed zakończeniem tej rundy. W przypadku braku stosownego ogłoszenia we wskazanym powyżej terminie, data administracyjna przypada na godzinę 10:00.
Zapis jest chyba z poprzedniej edycji, gdzie jednak głosowaliśmy godzinę rozegrania AD. Jak sytuacja wygląda tym razem?
maestro - 2014-11-03, 21:38

angst napisał/a:
Tak jak wspominałem, nie ma w tej edycji dodatkowych 2 gier w przypadku remisu po 4 partiach


Bardzo dobra zmiana, a właściwie powrót do dawnych zwyczajów. W rozgrywkach ligowych urządzanie dogrywek dla każdej rundy mija się z celem.

bbj - 2014-11-04, 21:19

Gość, dlaczego jeszcze się nie zapisałeś/łaś?
Magda - 2014-11-05, 00:06

A ty Gość ??
angst - 2014-11-05, 14:18

W chwili obecnej mamy zapisanych 7 osób.

Proszę bardzo nie czekać ze zgłaszaniem się do ostatniej chwili, bo jak wiecie im więcej osób się zgłasza, tym... więcej się zgłasza :D

Niby to logiczne, ale chodzi mi oczywiście o to, że część osób zwleka ze zgłaszaniem się, czekając kto ostatecznie się zapisze.

Więc nie czekacie, tylko się zgłaszajcie ;)

Pozdrawiam

Angst

alicecooper - 2014-11-05, 18:46

zagram
angst - 2014-11-08, 10:36

Zostały już tylko dwa dni na zapisanie się do rozgrywek!

Przypominam, że trzeba na stronie EL zaznaczyć chęć gry w nowy sezonie w swoim profilu.

Pozdrawiam

Angst

angst - 2014-11-09, 21:54

Z uwagi na relatywnie niedużą ilość zarejestrowanych do udziału w nowej edycji osób postanowiłem przesunąć o tydzień rozpoczęcie rozgrywek. W zaistniałej sytuacji można zgłaszać się do przyszłej niedzieli włącznie.

Liczę, że namówię do udziału jeszcze co najmniej kilka osób. Z niektórymi planuję porozmawiać przy okazji MP ;)

Pozdrawiam

Angst

P.S. Użytkownika irpmeathead proszę bardzo o podanie prawdziwych danych rejestracyjnych, oczywiście jeżeli naprawdę chce wziąć udział w rozgrywkach.

angst - 2014-11-17, 00:43

W związku z dyskusją podjętą podczas Walnego Zgromadzenia Członków PSGRiP zapadła decyzja o przesunięciu startu rozgrywek o 2 tygodnie. Zmiana podyktowana jest głównie faktem dopuszczenia możliwości wzięcia udziału w tej turze także graczom zagranicznym.

O szczegółach poinformuję wkrótce.

Pozdrawiam

Angst

rakdar - 2014-11-17, 02:43

Jestem za tym, aby w IRP grali wyłącznie Polacy. Jeśli inni maja mało grania, to chyba nic nie stoi na przeszkodzie, aby zorganizować EL w trybie indywidualnym (zresztą to całkiem niezły pomysł).
Magda - 2014-11-17, 10:14

IRP - nazwa mówi sama za siebie. Rozumiem, że jest mało chętnych, ale po co się ratować graczami zagranicznymi?

Popieram Rakdara.

bbj - 2014-11-17, 12:27

Popieram powyższe głosy.
zukole - 2014-11-17, 13:59

Na Walnym nikt nie protestował, więc i tak jest jesteście w mniejszości.
puholek - 2014-11-17, 14:25

Jak zauważyliście chętnych jest mało, wiec warto szukać kolejnych osób. Według mnie można to porównać do turniejów na żywo. Teraz w Mistrzostwach Polski zagrał jeden obcokrajowiec, do tego wygrał te zawody i otrzymał puchar za Mistrzostwo Polski. Tak czy inaczej prowadzimy wewnętrzną klasyfikację, w której zwyciężył Adif.
Podobnie ma być w irp. Nie ma co oczekiwać, że zgłosi sie wielu obcokrajowców, bo np. Czesi mają swoją własną ligę. Jeśli odzew będzie większy to w przyszłym sezonie można pomyśleć nad zmianą nazwy np. na indywidualną euroligę. My jednak zawsze możemy zachować swoją klasyfikację Polaków i na jej podstawie (w razie potrzeby) wyłaniać graczy do meczów międzynarodowych.

alicecooper - 2014-11-17, 20:49

opowiedziałem się za rozszerzeniem formuły, może to uatrakcyjnić rozgrywki i zgromadzić rzeczywiście chętnych do gry
przynajmniej warto spróbować
wrócić do obecnych zasad zawsze będzie można

sawyer199 - 2014-11-17, 20:55

ja też jestem za i podpisuje się pod tym co napisał puholek.
iec - 2014-11-18, 18:13

After this is confirmed, I suggest to publish an invitation on EL site.
angst - 2014-11-24, 02:50

Analizuję wszystkie wypowiedzi, ale nie jest chyba niespodzianką, że szczególnie ważne są dla mnie wypowiedzi członków Stowarzyszenia, osób z czołówki i regularnie pojawiających się na turniejach na żywo.

Jakiś czas się zastanawiałem (też miałem pewne wątpliwości), jednak zalety i łatwość wyjścia z tego eksperymentu zadecydowały o podjęciu tej próby.

Ogłosiłem zaproszenie na stronie EL, a na stronce IRP jest również regulamin w języku angielskim.

Przed przystąpieniem / podtrzymanie woli uczestnictwa, proszę bardzo wszystkich o ponowne przejrzenie Regulaminu (mogą być drobne modyfikacja, ale głównie redakcyjne).

Zachęcam również wszystkich do zapraszania innych osób do gry i promowania rozgrywek. Im nas będzie więcej, tym lepiej :)

Pozdrawiam

Angst

zukole - 2014-11-25, 19:42

Cytat:
Gracze umawiają się na spotkania zgodnie z zasadą „3-days rule” obowiązującą w rozgrywkach Euroligi Gomoku (www.euroleague.cz), z zastrzeżeniem, iż data administracyjna („admin date”) przypada w ostatnią niedzielę danej rundy na godzinę ogłoszoną nie później niż 14 dni przed zakończeniem tej rundy. W przypadku braku stosownego ogłoszenia we wskazanym powyżej terminie, data administracyjna przypada na godzinę 10:00.
Od czego zależy ogłoszenie godziny admin date? W poprzednim sezonie było głosowanie. Jak to będzie wyglądać tym razem?
angst - 2014-11-26, 00:27

Admin date zaplanowane jest na 10:00. Zdanie-wytrych zostało na wypadek, gdyby znaleźli się wnioskodawcy (w sensownej ilości) zmiany tej godziny ;) A wówczas się zastanowię, co dalej.

Pozdrawiam

Angst

rakdar - 2014-11-26, 05:07

Wnioskuję o przesunięcie admin date na godziny popołudniowe.
bbj - 2014-11-26, 09:25

Popieram. Około 20:00 jest pora optymalna.
rakdar - 2014-11-29, 05:09

Widzę, że trochę ludzi doszło (jest nawet i próg :P ). Postawmy to na nogi i nazwijmy indywidualną euroligą (pierwszy sezon), bo IRP to już nie jest.

Angst może wziąć do komisji ieca i vessago (zapisani). Razem współpracują w komisji EL, więc mają ze sobą stały kontakt. Start był już przesuwany, więc nic się nie stanie gdy go jeszcze raz przesuniemy. Mogą zostać dogadane jakieś szczegóły ewentualnych zmian, a i dojdzie jeszcze więcej graczy, aby zagrać w indywidualnej eurolidze (a chyba o ilość w tej całej zmianie chodziło).

angst - 2014-11-29, 10:27

To nadal jest IRP - tyle, że sezon eksperymentalny. Wyniki rozgrywek nadal będą brane pod uwagę przy ustalaniu składu na mecze międzynarodowe, a do tego celu te rozgrywki były powołane.

Startu przesuwać już nie planuję, o ile nie wymuszą tego jakieś nieprzewidziane okoliczności.

Tak naprawdę nie chodziło o samo zwiększenie ilości graczy (chociaż zakładałem, że wydarzy się to niejako przy okazji), ale wprowadzenie pewnego ożywienia w świecie gomoku. Podjąłem w tle pewne nieśmiałe próby zorganizowania indywidualnej EL, ale ostatecznie postanowiłem, żeby z tym chwilę poczekać. Wierzę jednak, że pozytywny oddźwięk naszych rozgrywek wesprze realizację tej idei.

Pozdrawiam

Angst

P.S.
rakdar napisał/a:
(jest nawet i próg :P )
Już chyba kiedyś pisałem na ten temat, ale dla uniknięcia wątpliwości przypomnę - jeśli masz dowody na używanie przez kogoś programu, to przedstaw je proszę, a jeśli nie, to nie rzucaj oskarżeń (nawet "anonimowych"), bo nie pomaga to w niczym rozgrywkom.
rakdar - 2014-11-30, 01:16

Nie jestem specjalistą od programów, analizowania itp. Jeśli jednak ktoś robi cały czas w partii ruchy identyczne jak program i jak leming dostawia za nim nawet czwórkę, która jest kompletnie niepotrzebna, to dla mnie sprawa jest oczywista.

Zapis partii:

[Event "?"]
[Site "kurnik"]
[Date "2014.03.29"]
[Round "-"]
[Black "ltdecumen"]
[White "dtcrosslet"]
[Result "1-0"]
[Time "19:16:12"]
[TimeControl "600"]
[GameType "61,15"]
[BlackElo "1595"]
[WhiteElo "1469"]

1. b14 o15 2. n2 black 3. h8 k5 4. h6 l4 5. j6 k4 6. k6 i6 7. h7 h9 8. j4 i5 9. j5 j3 10. i4 h3 11. l7 m8 12. i7 j8 13. g7 f7 14. f6 e5 15. h4 h5 16. f4 g4 17. g5 f1 18. e3 1-0

Więcej przykładów nie będę przytaczał. Dobrze pamiętam, co się działo podczas afery progowej w EL i nie zamierzam bić głową w mur.

angst - 2014-12-01, 01:33

Pary I kolejki:

1 irpfire : irpalicecooper
2 irppuholek : irpvessago
3 irpdecumen : irpinvincible
4 irpgacul : irpg3m
5 irpyurius : irpin
6 irpangst : irptestif
7 irpgelo : irpcrosslet
8 irppeaceman : irpbarbos
9 vladimirs : irprakdar
10 irpsawyer : irpmazec
11 irppurkys : irpvince
12 irpirgen : irpmask
13 irpkolecko : irpdeafbat
14 gbta + : BYE

Już widzę, że będzie ciekawie :)

Powodzenia / good luck!

Pozdrawiam

Angst

zukole - 2014-12-20, 22:19

Cytat:
[Pon 10:03] angst: tak, Gbta i Vladimirs zostali dopuszczeni warunkowo - czekam na ich odpowiedź, a właściwie zmianę nicków
[Pon 13:16] zukole: jak zwykle wszyscy czytają regulamin ;) A jeżeli nie zmienią nicków?
[Pon 14:16] angst: poproszę wówczas o wyjaśnienie, ale wówczas najpewniej nie zagrają...
Użytkownik gbta zmieni nick, czy zejdzie ze sceny jako niepokonany? :)

PS Cytaty pochodzą z Shoutboxa (ok. 01.12.2014).

angst - 2014-12-20, 23:14

Użytkownik Gbta wycofał się z rozgrywek.

Przy okazji chciałbym poinformować, że dopuszczam dołączanie graczy w trakcie rozgrywek, gdyby byli zainteresowani :)

Gramy systemem szwajcarskim, więc możemy sobie na to pozwolić.

Pozdrawiam

Angst

angst - 2014-12-22, 00:58

Do rozgrywek dołączają od 2. kolejki Adiem (irpadrian) i Bano (irpb), zatem mamy parzystą ilość graczy :)

Parowanie na stronie powinno pojawić się wkrótce (mam nadzieję, że dziś wieczorem), ale już teraz publikuję zestaw par:

1. Alicecooper - Vince
2. Deafbat - Puholek
3. Invincible - Testif
4. Rakdar - Gelo
5. Barbos - Gacul
6. In - Irgen
7. Mask - Sawyer
8. G3m - Yurius
9. Mazec - Angst
10. Crosslet - Vladimirs
11. Purkys - Peaceman
12. Adrian - Fire
13. Vessago - Kolecko
14. B - Decumen

Pozdrawiam

Angst

angst - 2014-12-22, 01:59

Parowanie jest już na stronce :)

W związku z przedłużeniem kolejki w EL pokrywa się nam admin date. Dopóki u nas jest to 10:00 zakładam, że nie będzie z tym problemu, szczególnie że w I kolejce nie skorzystano z daty administracyjnej ani razu.

Powodzenia!

Pozdrawiam

Angst

rakdar - 2014-12-22, 16:38

Angst, wyjaśnij sytuację punktową z meczu irpgacul - irpg3m 2 : 2 <-> 3 :1

Meczu nie oglądałem, ale nietrudno się domyślić dlaczego wpisano remis.

bbj - 2014-12-22, 16:44

angst napisał/a:
Dopóki u nas jest to 10:00 zakładam, że nie będzie z tym problemu, szczególnie że w I kolejce nie skorzystano z daty administracyjnej ani razu.


Nie ma różnicy czy to jest 10:00 czy 4:00, bo to jest okazja dla tych, którzy chcą za darmo kogoś pozbyć pkt.

rakdar napisał/a:
Angst, wyjaśnij sytuację punktową z meczu irpgacul - irpg3m 2 : 2 <-> 3 :1

Meczu nie oglądałem, ale nietrudno się domyślić dlaczego wpisano remis.


Ponieważ gacul pokazał, że w gomoku także można używać fair play i za to ukłony dla niego.

zukole - 2014-12-22, 20:13

Był jakiś problem z postawieniem ostatniego ruchu (przez ok. 10sekund?) i gacul wyszedł z inicjatywą, aby uznać 2-2 za końcowy rezultat.
angst - 2015-01-12, 00:32

Rozgrywki nabierają rumieńców :) Było już parę niespodziewanych rozstrzygnięć, a i w trzeciej kolejce na pewno będzie ciekawie!

Poniżej parowanie - powodzenia! :)

1. irpbarbos - irpinvincible
2. irpalicecooper - irprakdar
3. irppuholek - irpg3m
4. irpvince - irpin
5. irpsawyer - irpdeafbat
6. irpangst - irpadrian
7. irpgelo - irpvessago
8. irptestif - irpb
9. irppurkys - irpcrosslet
10. irpvladimirs - irpgacul
11. irpirgen - irpmazec
12. irpyurius - irpmask
13. irpdecumen - irppeaceman
14. irpfire - irpkolecko

Pozdrawiam

Angst

angst - 2015-01-12, 01:09

W związku z dołączeniem dwóch nowych graczy (witamy!) zmieniło się jeszcze nieco parowanie - poniżej ostateczna wersja:

1. irpbarbos - irpinvincible
2. irpalicecooper - irprakdar
3. irppuholek - irpg3m
4. irpvince - irpin
5. irpsawyer - irpdeafbat
6. irpangst - irpadrian
7. irpgelo - irpvessago
8. irptestif - irpb
9. irppurkys - irpcrosslet
10. irpvladimirs - irpgacul
11. irpirgen - irpmazec
12. irpyurius - irpmask
13. irpkolecko - irppeaceman
14. irpfire - irpfurla
15. irpdecumen - irpvaldemar52

Pozdrawiam

Angst

angst - 2015-01-26, 00:44

W związku z przyznaniem się Invincible (Usiek) do korzystania z programu w trakcie rozgrywek IRP podjąłem następujące decyzje dotyczące tego gracza:

- wykluczenie z rozgrywek obowiązujące od chwili obecnej do końca 2016 r., z możliwością ubiegania się o skrócenie kary po 12 miesiącach od ogłoszenia niniejszej decyzji

- brak powołań na mecze międzynarodowe do odwołania

- wszystkie wyniki w bieżącym i ubiegłym sezonie zweryfikowane zostaną jako -:+.

Jednocześnie informuję, że z aktualnej edycji wycofał się Gacul.

Pozdrawiam

Angst

angst - 2015-02-02, 00:27

Pary 4. kolejki:

1. irpbarbos - irppuholek
2. irpin - irpalicecooper
3. irpdeafbat - irprakdar
4. irpadrian - irptestif
5. irpb - irpsawyer
6. irpcrosslet - irpdecumen
7. irpg3m - irpvince
8. irpirgen - irpgelo
9. irpvessago - irpvladimirs
10. irpmask - irpfire
11. irpkolecko - irppurkys
12. irpyurius - irpangst
13. irpvaldemar52 - irpmazec
14. irpfurla - irpnirvana
15. irppeaceman - BYE

Jak widać do rozgrywek dołączył kolejny nowy gracz - Nirvana.

Dobrych gier!

Pozdrawiam

Angst

angst - 2015-02-23, 02:05

Parowanie V kolejki:

1. irpbarbos - irpdeafbat
2. irptestif - irpin
3. irppuholek - irpb
4. irpdecumen - irpalicecooper
5. irpg3m - irpvessago
6. irpgelo - irpangst
7. irprakdar - irpmask
8. irppurkys - irpadrian
9. irpfire - irpcrosslet
10. irpsawyer - irpirgen
11. irpvladimirs - irpvince
12. irpvaldemar52 - irppeaceman
13. irpnirvana - irpkolecko
14. irpfurla - irpyurius
15. irpmazec - BYE

Powodzenia!

Pozdrawiam

Angst

angst - 2015-03-16, 00:56

VI kolejka (niestety już bez Peacemana, w związku z 3 walkowerami):

1. irpdeafbat - irpin
2. irpb - irpbarbos
3. irpalicecooper - irptestif
4. irpvessago - irpmask
5. irpadrian - irpgelo
6. irpirgen - irppuholek
7. irpangst - irpg3m
8. irpvaldemar52 - irpcrosslet
9. irpvladimirs - irpdecumen
10. irprakdar - irppurkys
11. irpvince - irpnirvana
12. irpfire - irpmazec
13. irpsawyer - irpfurla
14. irpkolecko - irpyurius

Dobrych gier!

Pozdrawiam

Angst

bbj - 2015-03-22, 21:22

Rezygnuję z dalszej rywalizacji.
angst - 2015-04-05, 23:37

VII kolejka (w okrojonym składzie - zrezygnował z gry Bbj, a za 3 walkowery wykluczeni z rozgrywek zostali Mazec i Vince):

1. irpdeafbat - irpb
2. irptestif - irpvessago
3. irppuholek - irpalicecooper
4. irpvladimirs - irpg3m
5. irpgelo - irpvaldemar52
6. irpbarbos - irpadrian
7. irprakdar - irpnirvana
8. irpmask - irpdecumen
9. irpfurla - irpangst
10. irpfire - irppurkys
11. irpcrosslet - irpyurius
12. irpkolecko - irpirgen
13. irpsawyer + : - BYE

Powodzenia!

Pozdrawiam

Angst

zukole - 2015-04-27, 17:56

Ze względów formalnych :wink:

VIII runda:

irpvessago - irpdeafbat
irpb - irpalicecooper
irpg3m - irpgelo
irpadrian - irppuholek
irpmask - irptestif
irpnirvana - irpbarbos
irpirgen - irpvladimirs
irpvaldemar52 - irpfire
irpcrosslet - irprakdar
irpyurius - irpsawyer
irpkolecko - irpfurla
irpangst +:- Bye

irpdecumen/fudjin zrezygnował, a irppurkys wykluczony za 3 walkowery.

zukole - 2015-05-18, 18:16

Irpfurla pojawił się ostatnio 11.04.2015 (8. runda trwała od 27.04 do 17.05). Dlaczego więc wygrywa walkowerem z irpkolecko?

Pary ostatniej rundy:

irpvessago - irpb
irpg3m - irpdeafbat
irptestif - irppuholek
irpgelo - irpnirvana
irpalicecooper - irpirgen
irpvaldemar52 - irpadrian
irpangst - irpcrosslet
irpbarbos - irpsawyer
irpvladimirs - irpfurla
irpfire - irpyurius
irprakdar - irpkolecko
irpmask +:- bye

angst - 2015-05-19, 00:18

Walkower po rozmowie z Furlą, który już wie, na jakim nicku wchodzić i żeby pisać potem na Forum. Sam zaproponował datę, zatwierdził, zaproponował kolejną, ale bez reakcji. Ponadto Kolecko miał sporo czasu, aby zanegować wynik na stronie, ale tego nie zrobił.

Tak się ciekawie złożyło, że walka o tytuł do samego końca :) Nie sprawdzałem, ale być może jeszcze Deafbat ma szansę na wygraną!

Pozdrawiam

Angst

angst - 2015-12-06, 12:15

Kolejna edycja IRP również będzie międzynarodowa i wystartuje 28.12.

W następnym tygodniu powinny zostać uruchomione zapisy.

Pozdrawiam

Angst

zukole - 2016-01-17, 00:18

Uzupełniając.
Wyniki XVI tury.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group