Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

Turnieje - MP Gomoku i MP Renju 2015

maestro - 2015-08-30, 23:03
Temat postu: MP Gomoku i MP Renju 2015
Zapraszam wszystkich na najbliższy podwójny turniej PSGRiP, który odbędzie się w weekend 14-15 listopada 2015. Przeprowadzone wówczas zostaną MP w gomoku oraz MP w renju. Rozgrywki odbędą się w Warszawie, szczegóły dotyczące lokalizacji oraz harmonogramu są w trakcie ustalania i podamy je wkrótce.
bromozel - 2015-08-31, 23:15

I will try to come to the championship this year!
angst - 2015-09-01, 17:58

Good news! I hope it will be possible and maybe other Russian players will come too.

Best regards

Angst

sawyer199 - 2015-09-02, 17:20

Jeśli nic się nie zmieni, również się pojawie.
maestro - 2015-09-25, 20:52

Parametry turniejów: MP Gomoku - 8 rund, czas 40 minut na zawodnika + 15 sekund za ruch, MP Renju - 5 rund, czas 30 minut na zawodnika +10 sekund za ruch.


Harmonogram

Piątek
20:00 I Termin Walnego

Sobota
9:00 - 13:45 MP Gomoku rundy 1-3
13:45 - 14:15 przerwa obiadowa
14:15 - 19:00 MP Gomoku rundy 4-6
19:00 - 21:20 MP Renju rundy 1-2
21:30 II Termin Walnego

Niedziela
9:00 - 12:10 MP Gomoku rundy 7-8
12:10 - 15:40 MP Renju rundy 3-5


Wpisowe za oba turnieje: 30 złotych dla zwykłych uczestników, 20 zł dla członków PSGRiP, w przypadku debiutantów brak opłat.

Informacje o ostatecznych ustaleniach na temat miejsca gry i noclegów oraz zapisy już niebawem.

Gelo_one - 2015-10-12, 11:31

I would like to participate as well.

P.S. Some of our hungarian friends are seriously considering as well ;)

angst - 2015-10-14, 12:01

It would be really superb to meet foreign players in Warsaw!

You are more than welcomed, as well as Hungarians. Maybe Czech players also will come after few years of absence? :)

Best regards

Angst

AdiF - 2015-10-23, 10:55

Kiedy poznamy dokładne miejsce turnieju? Jest to ważne, ponieważ trzeba się rozejrzeć za miejscem noclegu, które wiadomo dobrze jest zarezerwować pewien czas z wyprzedzeniem..
alicecooper - 2015-10-23, 11:57

miejsce gry jest juz znane i dogadane - to samo co w zeszłym roku - WIL PW
nocleg w pobliżu (mozliwe że takze ten sam - rozważam jeszcze drugą ofertę, w podobnej odległości)
czyli wszystko w centrum

bardzo proszę przysyłać maile na turniej@gomoku.pl
pomoże to w określeniu ile miejsc rezerwować

bromozel - 2015-10-26, 16:19

Hello! I definitely will come. I will book a hotel by myself.
Important question: I plan to take a flight back at 19:55, is it okey time? I mean how late we can finish the tournaments?

Usiek - 2015-10-26, 16:37

We are planning to finish the last tournament (Polish Renju Championship) on Sunday at 15:40 Polish time (CET), so you definitely shouldn't worry about that. :)

More:
Cytat:
Harmonogram

Piątek (13.11)
20:00 I Termin Walnego posiedzenia członków Stowarzyszenia

Sobota (14.11)
9:00 - 13:45 MP Gomoku rundy 1-3
13:45 - 14:15 przerwa obiadowa
14:15 - 19:00 MP Gomoku rundy 4-6
19:00 - 21:20 MP Renju rundy 1-2
21:30 II Termin Walnego posiedzenia członków Stowarzyszenia

Niedziela (15.11)
9:00 - 12:10 MP Gomoku rundy 7-8
12:10 - 15:40 MP Renju rundy 3-5

crosslet - 2015-10-27, 08:03

Nie dam rady przyjechać. Mam dużego krwiaka na nodze i nie mogę siedzieć więc długa podróż nie wchodzi w ogóle w grę.
AdiF - 2015-11-03, 15:58

Jak wygląda sprawa z noclegiem?
alicecooper - 2015-11-05, 14:56

nocleg jest o rzut beretem od tego z zeszłego roku
Nathan's Villa Hostel, Piękna 24/26, 00-549 Warszawa.
https://goo.gl/maps/qMHm8f4gGbB2

maestro - 2015-11-07, 12:43

Dysponuję tanim biletem na trasie Kraków-Warszawa i z powrotem na weekend turniejowy. Miałem jechać wspólnie z dziewczyną, ale wyszło tak, że jednak będę sam, dlatego za cenę zakupu (w sumie 30 zł w obie strony) mogę udostępnić miejsce. Podróż Polskim Busem, wyjazd z Krakowa w sobotę 14.11 o godzinie 1.35, powrót w niedzielę 15.11 o godzinie 17.45. Jeśli jest ktoś chętny i nie ma jeszcze zaklepanego transportu, proszę o kontakt, jeśli natomiast przez najbliższe 2-3 dni nikt się nie zgłosi to zmienię sobie bilet na jednoosobowy.
bbj - 2015-11-08, 22:14

Ile jest miejsc noclegowych? Słyszałem, że mają przyjechać gracze np. z Czech.
Jest gdzieś w pobliżu jakiś awaryjny nocleg (względnie tani i dostępny) dla tych, którzy nie załapią się do powyższego Hostelu?

alicecooper - 2015-11-08, 23:22

nic się nie martw , noce są ciepłe, znaczy wzglednie, jeden dzien na ławeczce Cię tylko zahartuje :P
zukole - 2015-11-12, 18:29

Alice oczywiście żartował :wink:

Zasady gry Soosyrv-8 dla zainteresowanych turniejem renju.

1. Pierwszy gracz stawia na środku planszy jedno z 26 otwarć renju. Otwarcie składa się z trzech, stawianych naprzemiennie czarnych i białych kamieni (czarny-biały-czarny).
2. Drugi gracz może postawić biały kamień w dowolnym miejscu planszy lub wybrać czarne kamienie (swap). Jeżeli drugi gracz wybierze czarne kamienie, przeciwnik kładzie biały kamień w dowolnym miejscu planszy.
3. Osoba, której przypadło postawienie 4 ruchu na planszy, kładzie go, po czym deklaruje ile czarnych ruchów ma zostać postawionych (w przypadku soosyrv-8 nie może być ich więcej niż osiem).
4. Przeciwnik może pozostać przy czarnych i postawić wcześniej zaproponowaną ilość (ruchy nie mogą być symetryczne) lub wybrać ruch białym kamieniem. Jeżeli wybierze białe, czarne kamienie (dokładnie tyle ile zostało zaproponowane) stawia gracz wcześniej deklarujący ich ilość.
5. Zawodnik posiadający na tym etapie białe kamienie wybiera jeden z zadeklarowanych ruchów rywala (ściągając pozostałe) i stawia swój ruch.

Różnica między Soosyrv-8 a wcześniej grywalną przez nas zasadą Yamaguchi polega na tym, że propozycja alternatywnych ruchów odbywa się po postawieniu 4, a nie 3 (jak
w Yamaguchi) kamienia na planszy. Dodatkowo w tej odmianie zasady Soosyrv, alternatywnych ruchów nie może być więcej niż 8.

alicecooper - 2015-11-12, 23:44

planuję byc w hostelu koło 23 jeśli ktoś wcześniej proszę o info
bbj - 2015-11-13, 00:20

alicecooper napisał/a:
planuję byc w hostelu koło 23 jeśli ktoś wcześniej proszę o info


Można tak późno zakwaterować się do hostelu?
Ja planuję być koło 20.00.

zukole - 2015-11-13, 05:41

Cytat:
Nasz Hostel jest otwarty 24 godziny na dobę, więc późny przyjazd nie jest żadnym problemem.
za: http://www.nathansvillaho...a-rezerwacje,pl
bromozel - 2015-11-13, 15:21

I'm in Warsaw already. If I'm correct, then there will be some event today evening? I very want to discuss some things with polish gomoku/renju players (and player from other countries). I live quite close to the tournament place so I can be there at 20:00 (but I need to now what concrete place it is, I mean like room number or something like this).
zukole - 2015-11-13, 15:31

http://japonia-online.pl/event/970 ;)
angst - 2015-11-13, 16:44

Ilya,

As far as I know Polish players (at least those ones who are not from Warsaw) will come to hostel (Nathan's Villa Hostel, Piękna 24/26) not earlier than by 22:00-23:00 Warsaw time. So I'm not sure if there will be a chance to discuss anything today. Obviously you are welcomed to visit us there!

Polish Federation General Assembly is planned for tomorrow and I assume this would be good moment to join and discuss five-in-a-row issues.

Best regards,

Piotr

Usiek - 2015-11-13, 17:12

UWAGA!

Informujemy, że nastąpiła zmiana w harmonogramie. W dniu jutrzejszym zaczynamy turniejem MP Renju o 9:00 (zagramy 2 rundy), o 11:50 rozpoczniemy MP Gomoku. Kwestia startu turniejów niedzielnych jest wciąż w toku dyskusji, ostateczna decyzja zapadnie jutro podczas turniejów.

Wstępny nowy harmonogram:

Sobota (14.11)
9:00 - 11:20 MP Renju rundy 1-2
11:20 - 11:50 przerwa jedzeniowa
11:50 - 21:20 MP Gomoku rundy 1-6
21:30 II Termin Walnego posiedzenia członków Stowarzyszenia

Niedziela (15.11)
8:00 - 11:30 MP Renju rundy 3-5
11:30 - 14:40 MP Gomoku rundy 7-8

zukole - 2015-11-17, 21:13

Gry z turnieju Renju.
amber_gold - 2015-11-18, 12:55

3 dni po zawododach i nadal nie mozna przeczytac kto wygral ?
Magda - 2015-11-18, 15:38

Top3 MP Renju:

1. Zukole 5p
2. Usiek 4p
3. Bromozel 3p

Top3 MP Gomoku:

1. Puholek 6p
2. Vince 5,5p
3. Jas 5,5p

alicecooper - 2015-11-19, 00:46

a mogłaś przyjechać :) , nie musiałabyś doczytywać :)
angst - 2015-11-22, 13:08

Co prawda nikt się nie dopytuje o relację i mało kto tu zagląda, ale jednak z kronikarskiego obowiązku i dla uszanowania tradycji postanowiłem pokusić się o parę słów podsumowania turnieju.

Przede wszystkim warto wspomnieć o zaskoczeniu związanym ze sporą jak na nasze standardy frekwencją, w szczególności związaną z pojawieniem się kilku obcokrajowców, co zaowocowało międzynarodowym turniejem z udziałem przedstawicieli 6 krajów (Czechy, Polska, Rosja, Słowacja, Ukraina i Węgry). Do tej pory podejmowaliśmy więcej lub mniej starań, aby takie uczestnictwo obcokrajowców zapewnić, ale jak okazało się w rozmowach, chyba kluczowy był dobry moment i nieco mniejsza ilość dostępnych turniejów na żywo.

Tak czy owak, ostatecznie w gomoku zagrało 18 osób. Liczba to daleka od ideału, ale przynajmniej pod względem sportowym turniej można zaliczyć do udanych - można powiedzieć, że za wyjątkiem kilku osób zagrała cała krajowa czołówka, do tego skonfrontowana z doświadczonymi europejskimi graczami (ostatecznie 4 z 6 w pierwszej 10). W turnieju zabrakło nowicjuszy i w zasadzie trzeba było walczyć o każdy punkt nawet w dolnych rejonach tabeli.

Najlepiej zawody rozpoczął Jas (od 4 zwycięstw), ale na półmetku w zasadzie 6 osób mogło jeszcze spokojnie myśleć o tytule. O ostatecznych rozstrzygnięciach zadecydowały głównie bezpośrednie pojedynki w końcówce turnieju. Mistrzostwo Polski ostatecznie wywalczył Puholek (po raz czwarty - szacunek! :) ), który okazał się w ostatniej rundzie lepszy w bezpośredniej rywalizacji z przedstawicielem Starej Gwardii - Vince'm (ostatecznie 2. miejsce - brawo!). Skład podium uzupełnił Jas, któremu w drugiej części turnieju udało się wygrać tylko jedną grę - gratulacje dla podium! :)

Na podium zabrakło wszystkich medalistów z ubiegłego roku - nieco słabiej zagrał Gelo, a Adifek i Zukole również stracili cenne punkty (każdy odpowiednio w 4 partiach), dodatkowo nie grając ze sobą.

Ja zacząłem fatalnie - od 3 porażek. Potem było już dużo lepiej (3,5/5), ale końcowy wynik to jednak duże rozczarowanie, szczególnie porównując z dwoma ostatnimi MP. Co ciekawe, nie czuję, że grałem źle - w zasadzie w każdej partii przez dłuższy czas miałem co najmniej wyrównaną pozycję, ale zagrałem wyjątkowo źle końcówki gier, w zasadzie samemu wyprowadzając przeciwnikom zwycięskie kontry. Podobnie było w renju, z wyjątkiem gry z Zukole gdzie od początku miałem złą sytuację, a to z kolei dlatego, że zdjąłem z planszy zły kamień i wybrałem w konsekwencji błędny ruch :) Michał proponował nawet zagranie od początku, ale uznałem, że nie byłoby to jednak sprawiedliwe rozwiązanie.

Sam turniej renju trzeba traktować ewidentnie w kategoriach porażki. Na upartego można przyjąć, że wywalczyłem brąz, pomimo przegrania wszystkich partii (sic!). 2 punkty uzyskałem za BYE i walkower z Vince'm, a przede mną był Bromozel. Jestem generalnie entuzjastą wszystkich naszych gier, ale również i ja mam dość tego typu turniejów z udziałem 5 osób, z czego Vince zagrał trochę "z łapanki". Tytuł wywalczył Zukole, który chyba się niezbyt musiał wysilać, a podium uzupełnili Usiek i Bromozel - pomimo wszystko gratulacje!

Z rzeczy godnych odnotowania poza samymi zawodami należy wspomnieć o relatywnie krótkiej, ale treściwej dyskusji (w części z udziałem obcokrajowców) w trakcie Walnego.
Kluczowa konkluzje to zmiana podejścia do organizowania zawodów - szczegóły musimy wypracować w gronie Zarządu, ale sprowadzać się to będzie do rezygnacji z MP pente i renju, a być może w ogóle turniejów w te gry, co ma być uzależnione od deklarowanej frekwencji uczestników. Zakładamy zgodnie z oczekiwaniami obecnych na turnieju osób koncentrować się na gomoku i liczę, że spotka się to także ze zrozumieniem zwolenników pente i renju, którzy również nie czuli chyba entuzjazmu w związku z tak kiepską frekwencją podczas zawodów.

Bromozel zachęcał nas do większej aktywności, proponując jednocześnie zorganizowanie jednego z kolejnych większych turniejów (np. ME w gomoku i renju). Mając na uwadze wcześniejsze doświadczenia tonowaliśmy nastroje, ale wrócimy jeszcze do tematu w odpowiednim czasie. Walne zatwierdziło również formalnie pozostanie Łukasza w Zarządzie.

Jak to w trakcie naszych turniejów było ogólnie miło i wesoło - po zakończeniu Walnego (konia z rzędem temu, kto określi, kiedy to nastąpiło :) ) zamiast spać wybraliśmy rozrywkę intelektualną i próbowaliśmy mierzyć się z różnymi zagadkami - głównie Uśka. Spać poszliśmy w końcu bardzo późno (nie wiem dokładnie, która była godzina, ale wydawało się już rozwidniać).

Warunki noclegowe należy ogólnie ocenić pozytywnie, szczególnie mając na uwadze koszt pobytu, który jak na standardy warszawskie na pewno należy do atrakcyjnych. Tym razem obyło się bez kłopotów z miejscem turniejowym (sala z odpowiednimi do gry ławkami ;) ) i organizacyjnie obyło się bez jakichkolwiek wpadek (dzięki Vince za kurs rowerem po brakujące baterie :) ).

Jeśli kogoś ciekawią inne kwestie, proszę bardzo o pytania, a samych uczestników o uzupełnienia w miarę potrzeb.

Do zobaczenia na kolejnych turniejach! :)

Pozdrawiam

Angst

zukole - 2015-11-22, 14:11

angst napisał/a:
zamiast spać wybraliśmy rozrywkę intelektualną i próbowaliśmy mierzyć się z różnymi zagadkami - głównie Uśka
Zdechły pająk.

Oprócz grających na miejscu turnieju pojawili się Honor (po latach absencji) oraz Binn.

Załączam gry z turnieju Gomoku.

angst - 2015-11-22, 22:00

Wiedziałem, że pominąłem jakiś istotny szczegół tego turnieju - fajnie było się spotkać po tylu latach z Honorem, a Binn to chyba odwiedziła nas już drugi raz z rzędu :)

Szkoda, że oboje nie zagrali, ale kto wie, co będzie następnym razem :)

Pozdrawiam

Angst

Binn - 2015-11-22, 22:46

Po raz drugi i nie ostatni :)
Następnym razem.. złoto moje :D

Miło było się z Wami spotkać - oby częściej :)

amber_gold - 2015-12-05, 19:31

angst napisał/a:
Co prawda nikt się nie dopytuje o relację i mało kto tu zagląda, ale jednak
Angst


I dobrze że piszesz lubię to czytac przynajmniej wiem co sie działo. Szkoda ze na stronie nie ma zdjeć, zawsze były a tym razem brak :(

bromozel - 2016-09-09, 08:37

Hello!
I plan to participate in the Polish Champ this year also. May be the dates already fixed? I need to plan my travel %)

angst - 2016-09-09, 11:10

Hi Ilya!

Not yet. We are going to discuss it this week and will inform you all as soon as possible.

Best regards,

Piotr


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group