Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

Hyde Park - Coca-Cola czy Pepsi?

bad_mojo - 2004-11-28, 22:21
Temat postu: Coca-Cola czy Pepsi?
Może to i głupie pytanie, ale czy ktoś z was może wie, co powstało pierwsze: Coca-Cola czy Pepsi? Jakby ktoś wiedział, bo np. kiedyś to już sprawdzał (tja) i jeszcze posiada jakieś dowody np. w formie informacji w necie, to prosze o poinformowanie. Chodzi oczywiście o zakład, ja stawiam na Coca-Cole, ale coś czuje, że przegram....Nie szukałem jeszcze w necie, ale nie wiem nawet za bardzo, jak zacząć...

Btw. Coca-Cola jest oczywiście dużo lepsza od Pepsi. Ma głębszy smak, mniej się pieni, ma mniej cukru no i ma więcej bąbelków. A do tego jest lepsza estetycznie - ah te czerwone puszki i kształtne butelki :]

Barfko - 2004-11-28, 22:33

Ponadto onedaj coca-cola zawierała człon pierwszy swojej nazwy w składzie. Teraz jedynie drugi :)
Ece - 2004-11-28, 23:05

Co bylo pierwsze: jajko, czy kura :P

Fascynujacy temat - chetnie sam sie dowiem ;)

nc - 2004-11-28, 23:06

z ciekawostek na ten temat słyszałem, że Pepsi zostało stworzone przez korporacje coca-cola, chyba lepiej mieć konkurencję którą się kontoluje, czyż nie ? ;)
a ja tam wole coca-cole, pepsi jest jakieś mdłe :P

angst - 2004-11-28, 23:27

Z tego co znalazlem w necie, Coca-cola jest starsza o 12 lat :)

Dla zainteresowanych:

http://www2.coca-cola.com...shing_idea.html

http://www.pepsico.com/company/history.shtml

Pozdrawiam

Angst

P.S. Najlepsi pija Pepsi :)

adik - 2004-11-29, 01:01

Cytat:
Coca-Cola jest oczywiście dużo lepsza od Pepsi. Ma głębszy smak, mniej się pieni, ma mniej cukru no i ma więcej bąbelków. A do tego jest lepsza estetycznie - ah te czerwone puszki i kształtne butelki


O czym Ty tu do mnie rozmawiasz?

Pepsi jest zdecydowanie lepsze, a już na pewno ma kształtniejsze butelki i kolorek. Niebieski jest ładniejszy od czerwonego, a Coca-Cola ma za mało oryginalne butelki - takie mają nawet napoje firmy Zbyszko :lol:

Cóż.. Coca-Cola i tak ma się lepiej, bo z jej "kompanii" są też 7Up, Sprite, Fanta, Mirinda i te inne syfy.

A ja i tak najbardziej lubię syrop Alexa albo Paola z wodą 5l w baniaczku, który jest najzdrowszy, nie psuje zębów i znakomicie smakuje :mrgreen:

Pozdrawiam, Adik.

M_Head - 2004-11-29, 01:26

adik napisał/a:
Cóż.. Coca-Cola i tak ma się lepiej, bo z jej "kompanii" są też 7Up, Sprite, Fanta, Mirinda i te inne syfy.
<ptak>? Na mózg upadłeś? 7up, Mirinda to przecież wyroby Pepsico! Naprawdę niski poziom nauczania w tych gimnazjach mają...
bad_mojo - 2004-11-29, 11:13

Ja też znalazłem informacje, że Coca-Cola jest jednak starsza :] I bardzo dobrze...
http://en.wikipedia.org/wiki/Pepsi
http://en.wikipedia.org/wiki/Coca-Cola

P.S. Najlepsi piją Pepsi, bo gorsi nie mają forsi :)

P.S. Oczywiście jajko było pierwsze ;)

kashon - 2004-11-29, 11:35

a teraz ciekawostka - dotyczaca preferencji konsumentow wzgledem Coca Coli i Pepsi.

Swego czasu przeprowadzono male badanie - czlonkowie badanej grupy mieli wskazac, co im bardziej smakuje - Pepsi czy Cola. Okazalo sie, ze w przypadku, gdy ludzie wiedzieli co pija, to wiekszosc wskazywala na Cole. Gdy ukryto etykiety napojów, to wiekszosc wskazywala na Pepsi, jako na napoj o lepszym smaku...

do zastanowienia sie, zanim stwierdzicie, co preferujecie...

kashon

soul_reaper - 2004-11-29, 11:56

Ja tam preferuje Coca-Cole. Pepsi ma jakies takie lipne babelki i w ogole jakas taka nijaka w smaku jest.
Nawet jak nie widze etykietki zeby nie bylo :P

adik napisał/a:
A ja i tak najbardziej lubię syrop Alexa albo Paola z wodą 5l w baniaczku, który jest najzdrowszy, nie psuje zębów i znakomicie smakuje


Najzdrowsze to jest piwo, zebow rowniez nie psuje a i na nerki wplywa zbawiennie :P
O smaku rzecz jasne wypowiadal sie nie bede gdyz jest to zbyteczne, bowiem kazde dziecko zdaje sobie sprawe z wyzszosci smaku piwa nad innymi napojami.

Gość - 2004-11-29, 12:35

Pepsi i kropka, nie wiem, co dodaja do Coca-Coli, ale jest mi po niej niedobrze, tak jak zreszta po produktach McDonalda... :roll:

A w ogóle to najlepsza jest herbatka ;-)

przemek_nh - 2004-11-29, 14:42

cola starsza ale pepsi lepsze
seba - 2004-11-29, 15:02

Oczywiscie coca-cola :] Ma ona taki bardziej wyrazisty smak i bąbelki są fajniejsze :P

A tak poza konkurencją to herbata rulezzz no i najzwyczajna woda albo kubus gruszkowy czy tam poziomkowy :) :D

Pozdrawiam Seba

kaka - 2004-11-29, 15:16

Nigdy nie pije Coli.

Zimne PEPSI jest najlepszym napojem chłodzącym na tej planecie (oprocz Piwa).
Przynajmniej dla mnie.

adik - 2004-11-29, 17:24

Proponuję ankietę - Ece, albo Moderator - niech ktoś zrobi :)

Pozdrawiam, Adik.

Ece - 2004-11-29, 18:06

adik napisał/a:
Proponuję ankietę - Ece, albo Moderator - niech ktoś zrobi :)

Pozdrawiam, Adik.
Dobry pomysl :)

Ankieta jest, bez zbednych dodatkow (inne, nie wiem etc.) - kto chce, zaglosuje ;)

GoNdziO - 2004-11-29, 20:30

jeden grzyb. nie odczuwam roznicy jak pije i colo colo i pepsi
nc - 2004-11-29, 23:48

serwis gry.wp.pl jakiś czas temu zrobił podobną ankiete, wyniki były następujące:
Coca-Colę 41.88%
Pepsi-Colę 41.62%
Hoop Colę 5.89%
Polocoktę 2.48%
Tanią colę bez marki 8.12%
W ankiecie wzięło udział 2376 osób
Widać, że jednak coca-cola jest popularniejsza :P

bad_mojo - 2004-11-30, 00:33

Mylisz pojęcia. Coca-Cola jest lepsza, a popularność to już całkiem inna historia...
Barfko - 2004-11-30, 00:50

Dla mnie nie ma nic gorszego od diet-coke. Dietetyczny odpowiednik pepsi to też katastrofa. Uwielbiam napój o nazwie kombucha. Ostatnio nawet dostępny. A coca-cola ponoć już nie zawiera kokainy :) - zastąpiono ją kofeiną, ale niektórzy wierzą, że koka jeszcze tam jest - w formie homeopatycznej, lol!
nc - 2004-11-30, 07:11

Cytat:
Mylisz pojęcia

zaufaj mi, nie mylę, napisałem to co jasno wynika z tej ankiety, a że lekka nutka ironii nie dotarła to juz trudno ;)

raigeken - 2004-11-30, 08:44

angst napisał/a:


Pozdrawiam

Angst

P.S. Najlepsi pija Pepsi :)



Co racja to racja :P

Pepsi Rulezzzzzzz



Pozdrawiam, Rai

Ece - 2004-11-30, 11:14

Ja tam nie wiem, ale kupuje Cole ;) Zeby bylo zabawniej, najlepiej mi smakuje, jak ja przeleje do szklanki, czy na uczelni do plastykowego kubeczka :]

W smaku to chyba nie ma dla mnie roznicy - nie sprawdzalem ;)

piotruncio - 2004-11-30, 11:25

Jakoś tak nigdy nie widuje żeby ktoś pił wódke z pepsi a już w ogóle nie wybrażam sobie hasła "poprosze rum z pepsi". :lol: "Rum z colą" przynajmniej jakoś brzmi. PS Osobiście nie pije rumu, wódzie owszem,zdarza się że z coca-colą :) Wniosek: coca-cola jest lepsza! :D
ondik - 2004-11-30, 12:32

Najlepszy z tych czarnych drinkow jest Coca-cola vanilla. Ale nie wiem czy tam w polska macie :P
adik - 2004-11-30, 15:55

golden_spike napisał/a:
Najlepszy z tych czarnych drinkow jest Coca-cola vanilla. Ale nie wiem czy tam w polska macie :P


My mamy Vanilla Condoms :mrgreen:

Pozdrawiam, Adik.

kurczaczek - 2004-11-30, 16:37

Ani jajko ani kura, pierwszy byl Kurczaczek :) ))

Ps: oczywisice zbuntowany:P:-)))

A co do coca coli to chyba byla pierwsza CC

bad_mojo - 2004-11-30, 21:29

nc napisał/a:
Cytat:

Mylisz pojęcia

zaufaj mi, nie mylę, napisałem to co jasno wynika z tej ankiety, a że lekka nutka ironii nie dotarła to juz trudno


uf uf
Jasno wynika z tej ankiety, że Coca-Cola jest lepsza, a że nutka ironii nie dotarła, to rzeczywiście ;)

adik - 2004-11-30, 22:28

Z tej ankiety wynika tyle, że Coca-Cola jest najlepszym napojem zastępczym dla piwa wśród graczy Gomoku. Ankieta z gry.wp.pl i mała różnica głosów między napojami, świadczy o tym, że tak naprawdę wszystko wygląda tak, jak pisze Gondzio, tzw. "jeden grzyb", a różnice w smaku dostrzegają smakosze, albo Ci którzy jednego z dwojga nigdy nie pili :mrgreen:

Pozdrawiam, Adik.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group