Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

Poznań - Gomoku a Poznań

PeeM - 2004-12-13, 22:10
Temat postu: Gomoku a Poznań
Witam
Pierwszy post z pytaniem o jakiekolwiek osoby i kluby z Poznania ? Czy takowe w ogóle istnieją czy jestem pierwszy z tego regionu Polski ? :)

pozdrawiam serdecznie !

100per - 2004-12-14, 09:33

Ze znanych mi osób w Poznaniu lub okolicach mieszkają:
Marcin (Termin), Jacek (Jacol91), Miłosz (Hozjusz) i Adrian (Adik).

Poza tym, jak szukałem na kurniku ludzi z Łodzi, to parę osób odpisało mi, że są z Poznania, więc jest spora szansza, że jeszcze kogoś znajdziesz.

Klubu w Poznaniu (jeszcze ;) ) nie ma.

raigeken - 2004-12-14, 09:35

Cześć...

Ja znam z Poznania jedną osobę, która nie została napisana....

Mianowicie Robert_plant. Żadko bywa na kurniku. :]

szarlott - 2004-12-14, 19:51

Jeszcze ja jestem z Poznania :oops:

szarlott1 :]

adik - 2004-12-14, 20:38

Adik z Witkowa melduje się!

Do Gniezna właściwie jak mi się nudzi to autobusem jadę z kolega, a pewnie PeeM oddalone o 15km Witkowo też kojarzy.

Hozjusz, Jacol, Termin, Szarlott, PeeM, Ja, Kubol, Robert Plant i pewnie jeszcze całkiem niezłe grono osób ze Swarzędza, Poznania, Gniezna, Wrześni by się znalazło..

Ale i tak najwazniejszy jest Termin - największy autorytet i największe możliwości organizacyjne.. Czekamy Termin na termin turnieju - jakby co na pewno pomogę przy organizacji.. :wink: :mrgreen:

Pozdrawiam, Adik.

termin - 2004-12-15, 00:23

termin aktualnie nia ma wolnych terminow. No ale peem zrobil bardzo fajna rzecz. Poznaniacy laczcie sie. W jednosci sila, czym nas wiecej tym latwiej bedzie cos zorganizowac.
PeeM - 2004-12-15, 02:31

Witam
Ja bardzo dziękuję za taki aplauz na pierwszego posta :wink:

Faktycznie jestem z Poznania (teraz, bo normalnie Gniezno)...i........dawno nie grałem w gomoku (brak sieci.. studia :) ) tak więc kompletnie się nie orientuję jak mocno tam się to wszystko pozmieniało ostatnio. Jakieś turnieje... itp. czasem wpadłem pograć.. i w sumie żadnych znajomych nicków :)

Jak już napisałem. Dawno nie grałem w gomoku więc zapytam wprost - czy, skoro nie ma terminu na turniej w Poznaniu... , poznaniacy mieliby ochotę pograć kiedyś w ściśle określonej godzince i dniu na kurniku ?

szarlott - 2004-12-15, 16:04

Jeśli nie będzie to wtorek to ja bardzo chętnie pogram :] zwłaszcza,że jeszcze wiele przede mną by prezentować przyzwoity poziom :wink: pozdro :]

szarlott1

kantpie - 2004-12-15, 19:30

aaaa.... jeszcze ja nic nie napisalem :) )
jestem ze Swarzedza :) )

bardzo chcialbym aby powstal taki klub :)
ja jeszcze znam __krecika__ ktory gra w gomoku, rowniez moi koledzy z klasy zaczynaja wiec moze jak beda lepsi tez by chcieli byc w takim klubie :)

wiec trzeba cos z tym zrobic ;)

wiec mozna poszukac jakiegos lokum i zobaczyc w ogole kto by chcial do takiego turnieju przyjsc :P

pozdrawiam :P

jacol :)

chce klub!! :D

Hozjusz - 2004-12-15, 19:44

Ciekawe, co z tego wyniknie... Co do turniejów w gomoku, to jak na razie organizowałem tylko rodzinne :wink: Ale w zasadzie już coś się kiedyś działo... Nawet była strona na ten temat. Ale niestety tempora mutantur nos et mutamur in iliis :] Teraz gram rzadko i na poziomie poniżej 1500, więc nie wiem, czy jest sens się w to angażować... Co o tym myślicie ? :mrgreen:
kantpie - 2004-12-15, 19:57

no najlepiej kazdy niech sie zaangazuje :P

Prosze wszystkich, piszcie czy jestescie za czy przeciw i czy moglibycie zalatwic jakies lokum, i moze ktos tym bedzie rzadzil, bo ja za mlody jestem :)

adik - 2004-12-15, 20:28

W Witkowie jest klub szachowy, są zegary, gobany jakoś się skombinuje, ew. pogramy na ręcznych - w sumie z lokum nie byłoby problemu - nocleg można w Gnieźnie :-)

No nie wiem - to taka moja propozycja..

Pozdrawiam, Adik.

kantpie - 2004-12-16, 18:45

gdyby taki klub byl w Poznaniu bylby problem z gobanami ;)

tylko ja i termin mamy :) bierzcie sie do kupowania!:P

szarlott - 2004-12-16, 21:16

Jak narazie nie mamy w Poznaniu klubu,więc wydaje mi się,ze plan gobanów można odłożyć na dalszy plan :P Jak narazie też nie widać wielkiego zainteresowania i m.in dlatego też uważam,że do klubu powinni należeć wszyscy chętni bez względu na poziom i umiejętności :] Sama nie jestem najlepsza :rotfl: ale chętna do współpracy :wink: Co do propozycji Adika...jeśli o mnie chodzi to raczej odpada,ze względu na maturkę :rotfl: Jeśli jednak innym takie rozwiązanie pasuje to ja również jestem za i nawet postaram sie kiedyś wpaść :P
pozdrawiam

szarlott1

adik - 2004-12-16, 22:08

Teoretycznie można wpaść tylko na jeden dzionek, tylko nie ma to większej opłacalności ekonomicznej..

Gdyby turniej był w Witkowie, jako że mam znajomości w gminie (moja była dziewczyna to córka vice-burmistrza :P ) to pewnie i sponsorowanko by było - gobany by inni przywieźli i kruca jedyny problem jest taki, że jedyne miejsce, w którym możnaby było spać to albo jakiś Skorzęcin, albo.. Gniezno i słynny hotel Pietrak :P

Jeszcze przejrzę wszystko, 100per był w kontakcie z jakimś gostkiem, który wynajmuje domki, ale chyba mu z głowy wyleciało :/

Pozdrawiam, Adik.

kantpie - 2004-12-17, 18:47

szarlott napisał/a:
dlatego też uważam,że do klubu powinni należeć wszyscy chętni bez względu na poziom i umiejętności :]


no jasne. Ci slabsi by sie uczyli od lepszych i tak dalej :) )

no narazie nie mam wiekszego odzewu tylko adik i szarlot odpowiedzieli, Poznan odzywaj sie !! :)

PeeM - 2004-12-19, 22:53

Gdyby ktoś chciał pograć zapraszam jutro. W zasadzie w sieci będę cały dziień
Wystarczy napisać na gg (665406) i możemy sobie pograć. Poznaniacy... łączmy się :)

A co do turnieju.. ja jestem za. Jeśli trzeba - może być nawet w Witkowie - pytanie czy reszta ludzi tam dojedzie.. Są co prawda samochody ale nie wszyscy nimi dysponują.. pozostaje więc w takim wypadku dojazd do Gniezna i potem PKSem do Witkowa...

gelerth - 2004-12-22, 23:22

witam, napisze tylko kilka słów:) nick jaki uzywam na kurniku to maly_baner i o dziwo jestem z Poznania:) , moje GG to 1778672 - prosze dajcie znac jesli cos zorganizujecie , chętnie się przyłącze:)
adik - 2004-12-23, 12:52

No to bardzo fajnie - mamy już:

Szarlott, Jacol, Termin, Hozjusz, Adik, Kubol, PeeM i Gelerth..

To już całkiem niezła liczba osób, a przecież jest jeszcze Robert Plant, itd..

Pomyślimy po nowym roku :-)

Pozdrawiam, Adik.

szarlott - 2004-12-23, 13:00

hehe..fajnie,że kolejna osoba z Poznania :) ale ...

Cytat:
prosze dajcie znac jesli cos zorganizujecie , chętnie się przyłącze:)


wydaje mi się,że żeby cokolwiek z tego wyszło musi się więcej osób zaangażować już na początku :rotfl: jednej osobie będzie trudno cokolwiek zorganizować, zwłaszcza, że z tego co słyszałam każdy ma mało czasu :wink: dlatego też wydaje mi sie gelerth że przyłączyć się byś mógł już teraz :rotfl: tzn.na etapie organizacji..a nie przyjść na gotowe:P

heh..pozdrawiam wszystkim serdecznie :wink: myśle,że dobrze by było jakby wszyscy zainteresowani tym tematem umówili się na jedną godzinę na GG bądź kurniq :mrgreen:

kantpie - 2004-12-23, 17:12

mi tam pasuje codziennie zeby sie spotkac, moze po Swietach np.30 grudnia sie spotkamy w kurniku np. o godz. 19:00, piszcie jakie terminy wam odpowiadaja
gelerth - 2004-12-23, 21:06

przedyskutowałem to z Szarlot i zgadzamy sie z propozycja Jacola co do dnia i godziny, i ustalimy wtedy juz jakies "konkrety" co do formy i czestotliwosci spotkan- bo uwazam ze miejsce zawsze sie znajdzie :) jedyne co potrzeba to grupa osób które oprucz deklaracji rzeczywiscie beda przychodzic :)
P.S robert_plant mieszka o dziwo pokoj obok :P

robert_plant - 2004-12-25, 00:22

tak jakos glupio wyszlo :lol:
kantpie - 2004-12-25, 08:59

no to trzeba innych dorwac i pogadac. Adik pisal, ze wraca 27, peem na gg sie nie pokazal terminowi i hozjuszowi powiem, a i jak dorwe krecika to tez mu powiem, niech wejda na forum i sie wypowiedza :)
szarlott - 2004-12-29, 14:33

nio to jak w końcu :] umawiamy sie jutro jakoś o tej 19 czy nie :roll: no i gdzie tak w ogóle kurnik, gg czy może forum :rotfl: ? czekam na wasz odzew chłopcy :lol:
kantpie - 2004-12-29, 15:18

Stawiam na gg, poniewaz tam mozna pisac w grupie, a w kurniku zasmicali bysmy tylko ogolny ( chyba, ze na stole).

No to wszyscy z Wielkopolski jutro na gg :) ) o 19:00 ;)

Ps: Znalazlem jeszcz jedna osobe z Poznania- nocny_pajak ;)

adik - 2004-12-29, 22:27

Cóż, myślę że nie mam co tu się odzywać - za daleko mam do Poznania..

Powiem tylko tyle ze swojej strony, że turniej po prostu musi być, więc Jacol truj Terminowi, niech kombinuje..

Pozdrawiam, Adik.

robert_plant - 2004-12-30, 09:52

no coz szkoda adik ze ćie nie bedzie :( , n jacol mecz ile wleze tego termina :wink:
kantpie - 2005-02-02, 18:52

dlaczego temat zamarl? :(

Szarlot zajelas sie ludzmi, mozesz napisac ile osob w tej chwili jest zainteresowanych? :)

Baner, jak tam lokum? :)

Juz dosyc dawno rozmawialem ze 100perem i powiedzial ze plansze i kamienie dostaniemy od Stowarzyszenia ZA DARMO :D i drogie co mi powiedzial, ze w takim klubie powinny byc 4 osoby ze Stowarzyszenia. Ja i Termin juz jestesmy, a Szarlot i Baner zdeklarowali sie ze rowniez sie zapisza.

szarlott - 2005-02-02, 22:12

Heh..no wszyscy zainteresowani wiedzą ilu jest chętnych :roll: tak więc zdecydowania za mało żeby myśleć o założeniu klubu... Wydaje mi się,że możemy jedynie czekać ... lub poprosić pozostałych forumowiczów o pomoc :D No bo nie wierzę,że z tak dużego miasta jak Poznań i jego okolic - na kurniku gra tylko 8 osób :| Gdyby więc ktoś 'przypadkiem znalazł' osobę z tego pięknego miasta :mrgreen: to prosimy o nakierowanie ją ... myślę,że najlepiej na forum :]

Heh..nie wiem czy to dobry pomysł ,ale Jacol wypiera presję :wink: a innych idei narazie brak...

szarlott - 2005-02-06, 15:41

No to wstępnie mogę powiedzieć że mamy nowego "członka" jeszcze nie istniejącego klubu :D Dostałam namiar na jeszcze jedną osobę i mam nadzieję,że ją również namówie :wink:

Hehe..myśle,że trzeba by jakieś konkrety ustalić np.miejsce bo jedna wielka niewiadoma raczej nie przyciąga :roll:

Poznaniacy do roboty!! :twisted:

PeeM - 2005-02-08, 10:23

witam serdecznie po długiej przerwie.

przede wszystkim chciałbym podziękować za życzenia urodzinowe :) to bardzo miłe

i przeprosić za nieobecność. zaraz po świętach trochę przybyło spraw do roboty a teraz... to na politechnice mamy sesję i w związku z tym praktycznie jestem nieobecny w sieci. obiecuję że jak tylko ten horror się skończy (a roboty już mam na poprawkę :( ) to spróbuję jakoś pociągnąć ten temat dalej (zacznijmy od spotkania się :) )

kantpie - 2005-02-12, 20:07

Zacznijmy od spotkania sie na gg lub w kurniku, zeby pogadac i dogadac ;)
archanioł_nocy - 2005-02-19, 21:00

[b]Jestem za tym, by był klub GOMOKU w Poznaniu. Dlatego, że jestem z Poznania chcę, żeby taki klub istniał. Tylko jest jedno "ale" :!: W jakiej dzielnicy i na jakiej ulicy (rymneło mi się :mrgreen: ) :?:
archanioł_nocy - 2005-02-19, 21:17

Trzeba gdzieś się umówić :!: Np. na kurniku, ale musieli by być wszyscy, którzy chcą należeć do klubu :!: To jest moja propozycja. Co wy zrobicie, ja niewiem, ale, w każdym razie coś zróbcie :!:
szarlott - 2005-02-20, 10:51

Cytat:
Co wy zrobicie, ja niewiem, ale, w każdym razie coś zróbcie


Kto ma to "coś" robić?? :roll:
Bo ja próbowałam i mi sie raczej nie powiodło :evil:

Pozdrawiam

Szarlott

utratos - 2005-02-21, 12:06

Poznaniacy nadchodza mmp dobrz byloby jakbyscie wpadli sie zorganizowali i wpdli na mistrzostwa:)
archanioł_nocy - 2005-02-21, 13:23
Temat postu: Przeprosiny !
Przepraszam szarlott, rzeczywiście trochę przesadziłem :oops:
szarlott - 2005-02-21, 13:56

Hehh..przeprosiny oczywiście przyjęte..choć nie były konieczne :wink: Chodziło mi raczej o to,żeby większa grupa osób zaangażowała się w tworzenie klubu :] Niestety osoby, które wcześniej się deklarowały .. mówią teraz o braku czasu .. :evil: Ja cudotwórcą nie jestem i sama niestety nic nie zrobię :mrgreen: to tyle jak narazie :wink:

Co do postu Utratosa i zbliżających się MMP..obawiam się,że nie należy się spodziewać zbyt wielu Poznaniaków :cry: Większość osób jest w wieku 12-15 lat i wątpie czy pozwolą sobie na taki wypad."Starsza" reprezentacja jak wyżej wspomniałam nie ma czasu..ja sama planowałam przyjazd,ale zmiana miejsca trochę pokrzyżowała me plany.
Mam nadzieję,że Poznaniacy nie mają mi za złe,że wypowiedziałam sie za nich :oops: Chciałam przedstawić zarys sytuacji i wydaje mi się,że to co napisałam nie odbiega od rzeczywistości...

Pozdrawiam
Szarlott

archanioł_nocy - 2005-02-21, 21:49
Temat postu: Pomysł !
Spróbujcie namówić swoje koleżanki i swoich kolegów, MOŻE to coś da :?:
Pozdro

PeeM - 2005-02-28, 19:11

Witam ponownie

Więc na początek chciałbym się pochwalić że sesja poszła śpiewająco i jestem w Poznaniu spowrotem po feriach i dzisiaj już zacząłem zajęcia z nowym Centrum Wykładowym PP :)

A teraz wróćmy do sprawy.
Z doświadczenia (a trochę go mam nie tylko jeśli chodzi o sam internet ale także jeśli chodzi o organizowanie spotkań internautów, grup itp.) wiem że dogadywanie się po prostu nie ma sensu. Trzeba podać jeden termin i ...... kto będzie mógł ten przyjdzie... kto nie ten ...... przyjdzie na spotkanie drugie i tyle. Inaczej spędzimy miesiące na dogadywaniu się żeby się spotkać i nic z tego nie wyjdzie.

Ktoś zaproponował aby najpierw spotkać się na kurniku. Więc ja mówię OK. Żaden problem choć na kurniku w gomoku nie grałem już od... miesięcy (tak samo jak w samo gomoku w ogóle :P ).

Więc podaję termin:

CZWARTEK godzina 20.00
będę w pokoju pojezierce

no chyba że ogólnie gomoku.pl-owicze spotykają się w innych pokojach. to niech ktoś tam zorientowany napisze gdzie i już :)

narka

(jakby co: 665406)

kantpie - 2005-02-28, 19:30

PeeM napisał/a:


Więc na początek chciałbym się pochwalić że sesja poszła śpiewająco i jestem w Poznaniu spowrotem po feriach i dzisiaj już zacząłem zajęcia z nowym Centrum Wykładowym PP :)



Gratki :)

PeeM napisał/a:


Z doświadczenia (a trochę go mam nie tylko jeśli chodzi o sam internet ale także jeśli chodzi o organizowanie spotkań internautów, grup itp.) wiem że dogadywanie się po prostu nie ma sensu. Trzeba podać jeden termin i ...... kto będzie mógł ten przyjdzie... kto nie ten ...... przyjdzie na spotkanie drugie i tyle. Inaczej spędzimy miesiące na dogadywaniu się żeby się spotkać i nic z tego nie wyjdzie.



uswiadomilem to sobie wlasnie probujac razem z innymi sie dogadac :)

PeeM napisał/a:


CZWARTEK godzina 20.00
będę w pokoju pojezierce



Ja rowniez bede :)

PeeM napisał/a:


no chyba że ogólnie gomoku.pl-owicze spotykają się w innych pokojach. to niech ktoś tam zorientowany napisze gdzie i już



No fakt. Teraz wiecej osob przesiaduje na dobrocinie, kaszunach i czasami naswitach, ale mysle, ze pojezierce to odpowiedni pokoj, poniewaz te ktore wczesniej wymienilem sa czesto pelne i bedzie trudno sie dostac.

Pozdrawiam

Jacek

szarlott - 2005-02-28, 19:33

Heheh..ja bym chciała zauważyć,że już 2 razy pisałam do Ciebie na gg w tej sprawie,gdyż na forum pojawiasz się od święta :mrgreen: i niestety..odzewu brak :evil:

Spotkać na kurniku sie można..ale co to da? :D Tzn.były już takie "spotkania" na kurniku i gg,ale nic konstruktywnego nie przyniosły :cry: Ale niech będzie :mrgreen:
Ja jestem na kurniku raczej codziennie i postaram sie pozostałych także nakłonić na ten czwartek o godz.20

P.S. Zazwyczaj jesteśmy na Dobrocinie,ale myślę że Pojezierce będą dobre...będzie cisza i spokój :rotfl:

PeeM - 2005-03-01, 21:06

Do mnie dwa razy ?? :wow:
To widać mnie nie było :mrgreen:

Spotkać na kurniku się można i ustalić gdzie się spotkamy moja droga :)
Ja z Poznania nie jestem i jak już pisałem jackowi znam tylko podrzędne bary wokół politechniki ;) Może rodowici poznaniacy wyjdą z jakimś pomysłem ? Wiem że część z nas jest niepełnoletnia i należy znaleźć takie miejsce aby i starsi mogli wypić piwko ( :] ) i młodsi też mogli wypić soczek ( :P ) . Wiem że część pubów w ogóle na wstępie mówi niepełnoletnim "papa". Tak więc miejsce ustalimy i będziecie mogli zlać mnie na kwaśne jabłko :)

archanioł_nocy - 2005-03-02, 14:33

CZWARTEK godzina 20.00
będę w pokoju pojezierce

Ja też będę :D
Mam nadzieję :D

szarlott - 2005-03-03, 22:32

Spotkanie na kurniku odbyło się :mrgreen:
Obecni byli :
-Paweł (Peem)
-Łukasz (Gelerth/Maly Baner)
-Jacek (Jacol91)
-Raigeken (który starał się wprowadzić zamieszanie :lol: )
- i ja

Ustaliliśmy,że I spotkanie (już nie na kurniku 8) ) odbędzie się w czwartek (10.03.05) o godz.19. Spotykamy się przy Starym Marychu (na ul.Półwiejskiej jakby ktoś się nie orientował),a następnie zamierzamy iść na szarlotkę :P lub inny deser do Kociaka :mrgreen: Miejsce wybrane głównie z myślą o młodszych poznaniakach,więc liczymy,że z chęcią się pojawicie :D
Byłoby bardzo miło,gdyby pojawił się Marcin z Jackiem,którzy jak narazie jako jedyni z P-nia należą do Stowarzyszenia (zmieni się to po turnieju w W-wie 8) ).Można by wtedy omówić wszystkie sprawy dotyczące formalnego utworzenia klubu w Poznaniu :D ,a także wyjazdu poznaniaków na zbliżające się MMP(narazie 2 zgłoszone osoby).

Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie.Mam nadzięję,że zainteresowanie będzie duże i nie skończy się na jednym spotkaniu :mrgreen:

Pozdrawiam
Szarlott

P.S.
1)Jeśli komuś nie pasuje miejsce,data czy też godzina,proszę powiadomić mnie na GG(4918478) lub na PW.Może znajdzie się jakieś rozwiązanie :wink:

2)Zainteresowani najlepiej niech potwierdzą swe przybycie na forum,żeby nie było sytuacji,że ktoś będzie czekał przy Marychu...a my będziemy już siedzieć w Kociaku :D

I jeszcze raz serdecznie zapraszam :]

raigeken - 2005-03-04, 06:24

szarlott napisał/a:
-Raigeken (który starał się wprowadzić zamieszanie :lol: )



A wcale nie :P Sama wiesz co chciałem :mrgreen:

Mam nadzieję, że stworzenie klubu wam się uda, powodzenia :)

archanioł_nocy - 2005-03-04, 11:47
Temat postu: Spotkanie !
Chętnie bym przeszedł, ale w czwartek kończe lekcje o 17:10, musze zrobić zadania domowe, a na następny dzień idę na 8:00, ale spróbuje przyjść !
termin - 2005-03-04, 15:13

Witam, niestety 10.03 pracuje do 22, czyli moja obecno[ jest niemzliwa, ale popieram was calym sercem
kantpie - 2005-03-05, 19:45

Czyli tym samym mnie tez nie bedzie, ale sprobuje w kurniku jeszcze kogos z Poznania poszukac :)
szarlott - 2005-03-06, 14:38

Ehh widzę,że mój zapał nikomu się nie udzielił. Rozmawiałam z kilkoma osobami i narazie sytuacja przedstawia się następująco:Marcin nie przyjdzie bo pracuje,Jacka nie będzie bo Marcin pracuje,Arek nie przyjdzie bo musi zrobić zadanie domowe,a Konrad też sie nie zjawi bo chodzi do szkoły muzycznej...Ręce mi opadają :roll: Rozumiem sytuację Marcina,ale reszta...cóż-czekam w czwartek na Pawła i Łukasza.

P.S.W związku z powyższą sytuacją będziemy pewnie tylko my,więc możemy zmienić lokal :mrgreen:

Pozdrawiam
Szarlott

PeeM - 2005-03-07, 00:08

Więc zapomniało mi się że kończę laboratorium o godzinie .. 18.20 i muszę jechać odstawić wszelkie zbędne przedmioty do domu a potem wsiądę w tramwaj i niezaleznie od tego że mam zajęcia w piątek rano :) ... przyjadę. Niemniej będziecie musieli za mną poczekać troszkę bo ani ja nie jestem panem iniemamocnym .. ani tramwaje nie są odrzutowcem a sam przyjazd 5. z StŻ do Marycha to jakieś półgodzinki. szarlott łap mnie na gg to wymienimy się telefonami ( :twisted: ) jakby co :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group