Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

Działalność Stowarzyszenia - Promocja Stowarzyszenia

draqul - 2005-02-19, 21:20
Temat postu: Promocja Stowarzyszenia
Cześć.

Nie wiem czy czasem nie powstał już taki temat na forum, ale spróbuję.

Wiem, że może się to wydać głupie (ze względu na wyznawaną teorię, że nie ma nic za darmo), ale warto spróbować skontaktować się z jakimś polskim (w miarę popularnym) portalem w celu promowania gier gomoku, renju, pente, jak i od razu stowarzyszenia. Nie wiem czy byłoby to realne, aby napisać emaila, w którym można by poprosić o jakiś artykuł czy news. Same urządzanie turnieji w realu, prowadzenie strony i forum zbytnio nie zwiększą popularności stowarzyszenia i GRiP. Z tego co już wiemy na wp zaczynają eksperymentować z gomoku online, więc może tam by zamieścili jakąś notkę? Mogło by to zmobilizować początkujących graczy, być może wstąpili by do stowarzyszenia i przyjeżdzali na turnieje. Uważam, że nie zaszkodzi spróbować.
Jak sądzicie?
<kończę popularnym> Pozdrawiam, draqul vel Kamil

Ece - 2005-02-20, 12:44

Pozwolilem sobie przeniesc Twoj temat do dzialui Stowarzyszenia.

Generalnie sprawa promocji jest tak rozlegla, jak to tylko mozna sobie wyobrazic. Obecnie szukamy np. dojscia do prasy, chocby lokalnej, w ramach organizowanych w marcu mistrzostw.

Artykul czy news to bardzo dobry pomysl. Ale idac za ciosem i wykorzystujac troche to, ze wykazales aktywnosc ;) spytam, czy masz konkretne propozycje co do portali?

draqul - 2005-02-20, 15:04

Myślałem o dość komercyjnej Wirtualnej Polsce, jednak uważam za mało prawdobodobne, aby coś takiego zrobili (zawsze jest nadzieja i można spróbować). Jeszcze można na o2, nie wiem czemu ale wydaje mi się, że oni mogą coś umieścić. Jednakże do Was należy decyzja bowiem ja nie mam żadnego głosu, mogę jedynie opisywać swoje pomysły.
Barfko - 2005-02-20, 15:38

Może link sponsorowany na onecie? Hasła typu: gomoku, renju, pente, gry planszowe powinny być tanie.
Ece - 2005-02-20, 17:48

Kwestia jest tak naprawde znalezc miejsce, gdzie mozna by to napisac, ewentualnie skonsultowac sie z portalami, ze na przyklad napiszemy im artykulik, a oni go uimeszcza. Szanse marne, ale warto sprobowac.

Co do hasel gomoku, renju i pente, to jak juz ktos szuka czegos o tym, to musialby chciec, zeby do nas nie trafic ;)

specyk_14 - 2005-02-20, 18:37

Witam,

Pomysł bardzo dobry tylko ciekawe czy taki Onet.pl czy Wp.pl zgodzą się reklamę/promowanie tak mało znanej w Polsce gry...

P.S
Jeszcze moża spróbować z gadu-gadu... tam też są reklamy przy uruchamianiu programu lub w górnej części...

Pozdrawiam,

Specyk.

Ece - 2005-02-20, 18:50

Wedlug mnie to jest szansa jedynie, zeby dac cos w news'ach tam, gdzie sa jakies gry on-line po prostu. Cos o turnieju etc. Na wiecej ciezko bedzie liczyc. Na GG oczywiscie sa rozne reklamy, ale nie wiem czy widziales ile kosztuja: http://www.adnet.pl/index.php?id=witryna&nr=40
draqul - 2005-02-20, 18:54

a można odliczyć 1% podatku na stowarzyszenie? :D cel jak najbardziej charytatywny
specyk_14 - 2005-02-20, 19:27

Ece cena powalająca jak na taką reklamę, myślałem ze to troche tańsze będzie no nic...

Można jeszcze zamieszczac adres gomoku.pl na prywatnych stronach. Ja już zareklamowałem gomoku na mojej szkolnej stronie :)

Pozdrawiam,

Specyk.

Ece - 2005-02-20, 20:42

draqul napisał/a:
a można odliczyć 1% podatku na stowarzyszenie? :D cel jak najbardziej charytatywny
Nie mozna - nie mamy statusu organizacji pozytku publicznego. Mozna odliczyc co najwyzej darowizne od podstawy opodatkowania. W tym roku do 6% dochodu osoby fizyczne i do 10% osoby prawne.
draqul - 2005-02-27, 18:57

Cześć.

Nie wiem czy ktoś już o tym Was poinformował, ale na www.wp.pl a dokładniej tam gdzie można pograć w gomoku widnieje link do www.gomoku.pl na pierwszym miejscu. ;D kto ma z tym coś wspólnego?

Pozdrawiam

Ece - 2005-02-27, 21:30

O ile mi wiadomo, to alice ma :D

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group