Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

Strona Internetowa Stowarzyszenia - Logo federacji

utratos - 2004-05-09, 10:23
Temat postu: Logo federacji
Oglaszam konkurs na logo federacji! Propozycje logo prosze przesylac na moj i Milosza adres mailowy oraz jesli sie nie wstydzicie na forum:)

UTRATOS!

HonoR - 2004-05-09, 12:23

Witam
Miałem chwilkę czasu to zrobiłem taki projekcik loga. Czekam na komentarze, czy coś dodać, czy nie, czy coś nie tak, czy za bardzo skomplikowany, czy coś odjąć poprawic itp.




Jak narazie jest to tylko wstęp.
Pozdrawiam.

boreasmun - 2004-05-09, 13:07

Mi się niezbyt podoba efekt pogniecionego papieru na planszy i kamieniach. No i pentaki moga się obruszyć o wielkość czcionki. a tak poza tym to ok.
GoNdziO - 2004-05-09, 14:40

A mi się bardzo podoba LOGO :mrgreen: Jeszcze go powiększyć bo na stronce może być mało widoczny. Ale ogóle spox a to ze napis '' pente '' jest ciut mniejszy to chyba nic wielkiego. Fajnie jest powieszony i pogrubiony napis GOMOKU bo stronka będzie głownie o GOMOKU. Oczywiście o pente i renju tez ale chyba w mniejszym stopniu.

Czekam na więcej propozycji, a może sam się zajmę LOGO :roll:

Podrawiam, Gondzio :wink:

utratos - 2004-05-09, 16:11

Honor dobra robota:) nie wiem czy akurat ten projekt wybierzemy ale fajnie ze ktos juz cos zrobil. Moze zrobilbys jakis alternatywny projekt jeszcze?:)


UTRATOS!

100per - 2004-05-09, 22:16

Uwaga do pomysłu Honora:

może lepiej byłoby, gdyby słowo "Federacja" buło tam, gdzie jest "Gomoku", poza tym trzeba się zastanowić, nad kropkami. Dlaczego taki układ? Dlaczego 4 białe i 1 czarny? Może lepiej jakiś debiut, który da się zastosować we wszystkich trzech grach.


Oprócz tego pomysł do wykorzystania dla kogoś (sam nie będę miał raczej czasu, żeby cos dłubać, a i umiejętności średnie):
1. Plansza w kształcie Polski (Polska jest dość "kwadratowa" :) ), i dalej:
a) kamienie na miejscach największych polskich miast (chociaż to by chyba bardziej do Go pasowało)
b) jakiś ciekawy układ kamieni (część z nich mozna by zrobić w kolorze czerwonym, albo czarny kolor zastąpiś czerwonym i uzyskać biało-czerwone barwy)

2. Na planszy stworzyć układ białych i czerwonych kamieni na kształt tej "szachownicy", jaka jest w lotnictwie

3. Partia gomoku/renju/pente na planszy narysowanej na polskiej fladze (ew. zamiast partii rozsypane kamienie)

Może komuś uda się to jakoś zwizualizować :)

lonewolf - 2004-05-10, 04:38

Wiem, że to straszna amatorka, ale "popełniłem" takie coś:



Uznajcie to tylko za ciekawostkę, bo nie znam się na grafice i ktoś to na pewno zrobi sto razy lepiej.

Jak widać nie byłem zbyt rozrzutny w używaniu kolorów. :P Wydaje mi się, że logo powinno być stonowane, a kolory, w szczególności czerwony, za bardzo rażą. Ale to tylko tak na boku.

Pozdrawiam,

100per - 2004-05-10, 10:18

lonewolf szacunek...
Bardzo dobre, naprawdę, trochę inaczej to sobie wyobrażałem, ale jest naprawdę fajne, jesli jakiś "zawodowiec" to rozwinie to może być super. Może spróbować trochę mniejszą kratkę wstawić i jakiąś partię umieścić - chociaż te pięć kropek ma jednak silną symbolikę (no i spina wszystkie trzy gry), więc może warto je zostawić...

Co do kolorów to czerwone kropki chyba by bardzo nie raziły :) , u Honora trochę za bardzo to wszystko jest kontrastowe. Poza tym fajnie byłoby mieć logo, które z łatwością dałoby się przerzucić na dwukolorowe - o wiele łatwiej będzie je umieszczać na gadźetach (kubki, koszulki) i na dokumentach (stempel, nagłówek na "papierze firmowym")

Czekam z niecierpliwością na kolejne propozycje...

utratos - 2004-05-10, 10:23

Z calym szacunkiem dla projktu lone uwazam ze jest jakis pustawy:) Projekt honora jest w stylu klasycznych logo( symetria)

UTRATOS!

HonoR - 2004-05-11, 01:03


Witam

Przedstawiam inny projekt w moim wykonaniu, wedle życzenia Utratos :)
Zmieniłem kolory kamieni, na narodowe :) z tymże, aby rozróżnić kamienie mają one inny rozkłąd kolorów. Pozatym Rozjaśniłem by nie było zbyt kontrastowe. Teraz napis Pente nie jest mały. Ale tak jak mówię wszystko się da jeszcze pozmieniać jakby co :)



Pozdrawiam.

ps. Kto powiedział, że musi być kwadrat? :) Ważne by była symetria, wtedy można zrobić przeźroczysty gif, w przypadku konturów Polski znacznie utrudnia to sprawe i zostaje białe tło.

oriental_wind - 2004-05-11, 08:24

Moim skromnym zdaniem najlepszy jest 1 projekt Honora

Pozdrawiam

100per - 2004-05-11, 09:46

Honor

Kolorystyka zdecydowanie lepsza w drugim przypadku :) Myślę, że jednokolorowe kamienie (tzn. jedne białe, jedne czerwone) też by się odróżniały...

I pamiętajcie, że logo to będzie nie tylko gif - jeszcze zwykły druk, sitodruk, stempel i na pewno coś jeszcze...

kaka - 2004-05-11, 10:52

sam nie znam się na grafice, ale mam pewną sugestię nad która proponuje pomyśleć. Porponuje na logu umieścić skrut nazwy a nie całą nazwę np. ,,PFGRiP,, Wtedy logo będzie bardziej przejżyste i czytelne.
Jak na mój gust gdyby poprawić lekko pierwszy projekt Honora, byłby świetny.

utratos - 2004-05-11, 12:56

Projekt pierwszy zdecydowanie lepszy honor!:) Mam nadzieje ze cosjeszcze przedstawisz:))
Jestes w zasadzie glownym projektantem grafikiem teraz:)

UTRATOS!

kantpie - 2004-05-11, 13:02

Ja również uważam, że pierwsze jest lepsze.

Kaka jeśli napiszemy skrót to nikt nie zajarzy, co to za skrót :)

soul_reaper - 2004-05-11, 14:35

Na szybko ja rowniez popelnilem projekt logo. Prosze o komentarze, najlepiej krytyczne :)
utratos - 2004-05-11, 14:42

Bardzo ciekawy:) Mam nadzieje ze dostarczysz jeszcze jakies kontrpropoycje. chcialbym aby mozna bylo z czegos wybierac. Narazie moi zdaniem 1 projekt honora a potem twoj to dwaj faworyci:) Projkt honor jest bardziej klasyczny. symetryczny ladwy to zapamitania , lagodne kolory i malo elementow. Twoj troszke bardziej jest rozbudowany ale elementy ktore uzyles pasuja do federacji.

UTRATOS!

Ece - 2004-05-11, 14:43

Bardzo fajne, chociaz ja wolalbym zarys polski i tej planszy zabarwic na bialo-czerwono (albo w ogole sobie te kolory darowac) i tam jakos napis dac, albo pod spodem. Tlo na przezroczyste i mysle ze OK powinno byc :D
martin1234 - 2004-05-11, 15:35

Dla mnie mógłby być pierwszy pomysł Honora, ale z małymi poprawkami: nie potrzebny jest efekt zmiętego papieru oraz ta obramówka wokół kwadratu na którym są kamienie. To tylko takie moje skromne zdanie:)
100per - 2004-05-11, 16:35

"Polska Federacja" - na górze kółka (tak jak teraz całość)
"Gomoku, Renju i Pente" - na dół

może kolory czcionki wtedy zmienić na czerwony i biały (a może nie - trzeba popróbować)

poza tym całkiem OK - taka kompilacja projektów Honora i Lonewolfa

dzazga - 2004-05-11, 17:55

to jest tylko moje takie spostrzezenie .... jesli sa w logu narysowane juz barwy polski czyli czerwony i bialy :P to mozna juz pominac zbedny napisik polska :d i zostawic samo federacja gomoku renju i pente :d to jest tylko spostrzezenie
HonoR - 2004-05-11, 20:43


Witam

Postanowiłem jeszcze zamieszać w głowach. zastanowiło mnie to, że logo może być wykorzystane na stemplach, a wtedy wiadomo 2 kolory. Z poczatku chciałem zrobić biało czarne ale motyw narodowy chyba powinien być i wyszło mi takie coś.



Pozdrawiam.

utratos - 2004-05-11, 20:48

to jest nawet troszke mroczne:))) Czekamy na wiecej:) Ogolnie rzecz biorac jetsem jednak za prosty logiem zaczynaja powoli te logo sie komplikowac co uwazam za minus. Chociaz projekty sa naprawde ciekawe

p.s Moze uzyc skrotu na logo polska federacja gomoku . Czy mozemy uzywac takiego skrotu w sensie prawnym??

Utratos

HonoR - 2004-05-11, 22:06


Zrobiłem jeszcze jeden... mniej mroczny :) W razie odrzucenia zawsze te wszystkie motywy można wykorzystać jako ozdobniki na stronę lub jako logo forum bo jak widze brak :)



Pozdrawiam


ps. Co do projektu Soul'a jest ok, tylko naszej kochanej Ojczyżnie brakuje wyspy Wolin i półwyspu Helskiego :)

Ece - 2004-05-11, 22:52

Mnie sie podoba to ostatnie. Brakuje jakiegos motywu jesli idzie o ulozenie na planszy kamieni, ale ogolnie jakos mi do gustu przypadlo.
soul_reaper - 2004-05-11, 23:52

Pewnie dlatego brakuje ze sciagalem ten kontur z jakiejs stronki niepolskiej (nie daj boze niemieckiej) i pewnie chcieli sobie przywlaszczyc kawalek naszej ojczyzny :D
Waffen_SS - 2004-05-12, 16:19

logo nie powinno miec napisow
bo to symbol

utratos - 2004-05-12, 21:44

Jezeli chodzi o stronke to ostani projekt honora uwazam za najlepszy. Takie logo pojaiw sie na stronce( chyba ze jeszcze lepszy projekt powstanie). Jednakze przydaloby sie miec jakies inne logo na stempel czy czy jakis przypinany znaczek.

UTRATOS!

Chaosu - 2004-05-14, 20:38

  „i” powinno być na początku linijki, nie na końcu, tak jak przecinek nie powinien być na początku linijki!

„myślę że tak
, a jednak nie”

  Jak to wygląda?

seba - 2004-05-15, 17:45

Pierwsze logo jest zdecydowanie najlepsze! Oczywiście szacuneczek dla wolfa i dla honora za próbę zrobienia fajnego loga.





Pozdrowienia

[ Dodano: 2004-05-15, 17:47 ]
Już sam nie wiem. Ale wszystkie loga Honora mi sie podobają. :P

adik - 2004-05-15, 21:17

Chciałbym przedstawić swój, absolutnie amatorski i beznadziejny, projekt logo federacji.

Oto ten wybryk natury...



Proszę o komentarze.

Pozdrawiam, Adik.

SaraLi - 2004-05-15, 21:20

soul_reaper napisał/a:
Na szybko ja rowniez popelnilem projekt logo. Prosze o komentarze, najlepiej krytyczne :)
Obrazek


A mi się bez dwóch zdań ten najbardziej podoba

adik - 2004-05-16, 00:44

Mi też podoba się logo stworzone przez Soula. Ma tylko jeden mankament, mianowicie litery są zbyt blisko zewnętrznej linii, co, bądźmy szczerzy - szpeci to logo. No ale jak się zmieni, to będzie zdecydowanie lepiej. I to co mówił Honor - połwysep Helski jest ważny ;D

Pozdrawiam, Adik.

Chaosu - 2004-05-16, 21:40

  Ładne logo Adiku, podoba mi się wykorzystanie motywu (pewnie wcale tak na to nie patrzyłeś) takiego biało czerwonego (4 kwadraty) kwadratu jak mają w wojsku : )
adik - 2004-05-17, 19:48

Chaosu napisał/a:
  Ładne logo Adiku, podoba mi się wykorzystanie motywu (pewnie wcale tak na to nie patrzyłeś) takiego biało czerwonego (4 kwadraty) kwadratu jak mają w wojsku : )


Nie jest ładne. Na motyw patrzyłem.

Szkoda, że nikt inny mnie nie skrytykował, bo bym robił coś innego, a tak tylko to.. a może macie dosyć?

Pozdrawiam, Adik.

100per - 2004-05-17, 21:57

Nie bardzo jest co krytykować, trochę może za krzykliwe, ale za to całkiem fajna kompozycja...

Tylko nie pisz sam o swoim dziele, że jest badziewne - wcale tak nie myślisz, bo inaczej nie marnowałbyś naszego czasu...

adik - 2004-05-17, 22:25

Lubię ludziom zawracać głowę, a poza tym strasznie mi się nudziło i zrobiłem coś takiego. Wiem, że brzydkie, ale grafikiem nie jestem, także nie ma co oczekwiać.

Pozdrawiam, Adik.

kantpie - 2004-05-18, 13:44

takie tam proste. :) za mało kolorków troche. tylko biały czerwony i czarny. Popraw troszke kolorystykę, może coś będzie z tego :) )
kaka - 2004-05-18, 16:58

Wydaje mi się, że kolory są w porządku i obok ostatniego dzieła Honora to mi się najbardziej podoba. Ważna jest prostota i czytelność loga. Twój projekt spełnia ten warónek. Hmm co do kolorów... bardziej podoba mi się inny odcień czerwieni. Ten odcień jest zbyt rażący. Czerwony powinien być ardziej subtelny i może nawet lekko pastelowy.

Aha na środku zamiast flagi Polski bardziej podobałaby mi się szachownica jak w oznaczeniu polskich samolotów. Bardzo pasuje do gomoku, gdyż tam się właśnie na akich polach gra. Na tych 4 kwadratach jak w znaku lotniczyn powinny być 2 kółka i 2 krzyżyki.

Jeśli możęsz Adiku zrób coś takiego. Ja się na tym kompletnie nie znam :)))

P.S. Myśle, że po tych zmianach drobnych w sumie projekt loga będzie THE BEST.

adik - 2004-05-19, 15:03

Szachownica byłaby duża, kropki wtedy też duże, wyglądałoby to brzydko. Zmienilem lekko kolory, podkreśliłem litery.. nie wiem co jeszcze..

Wygląda to tak :



Pozdrawiam, Adik.

angst - 2004-05-19, 15:20

Tamte kolory były chyba jednak lepsze... Mi się to teraz kojarzy... z pomidorówką!!

Pozdrawiam

Angst

SaraLi - 2004-05-19, 20:27

A ja zdecydowanie optuję z logiem "soula" - p prostu wygląda... najbardziej profesjonalnie i wywołujepozytywne skojarzenia.

Oczywiście wskazane jest wniesienie kilku porpawek, o których tu mówiono - tzn poszerzenie obwodu koła tak aby napis byłb bardziej czytelny - no i oczywiście PÓŁWYSEP Helski

PS.

A może jakaś sonda??? :) :)

kaka - 2004-05-20, 01:10

Zrobisz na środku zamiast flagi symbol lotnictwa polskiego z kółkiem i krzyżykiem w kratkach i na 100% wybiorę twoją prace. Zrób to chociaż na próbę.

Wtedy będzie super i zagłosuje na to

pozdrawiam

Karol

Ece - 2004-05-20, 23:01

http://www.piskvorky.cz/?kat=10&yd=12 - tak jest, jak sie ma zdjecia. Zdjecia to 80% sukcesu i kazdy grafik to powie. Jak bedziemy mieli ciekawe zdjecia, to juz zalatwie kogos, kto je ladnie wkomponuje, ale sam ich niestety nie zrobie.

Takie cos jeszcze sie pojawilo:


Jakies komentarze ?

P.S. Moze poza komentarzami, napiszcie co dodac, lub zmienic - bedzie najlepiej.

100per - 2004-05-21, 08:10

Ece, trochę za duże kamienie :)

I jako logo chyba sie nie nadaje ze względu na brak jakiegoś motywu przewodniego...

Gość - 2004-05-21, 15:25

No i jest bład, gra sie w renju a nie renje :-)
Ece - 2004-05-21, 16:06

Piszcie co moznaby zmienic - blad to akurat pikus. Nie robila tego osoba grajaca w kulki.
Gość - 2004-05-22, 10:38

Czuję sie wywołana ;-)
Skopiuję Miłego - za duże kamyczki, zamiast 2 wielkich, mozna by umieścić kilka mniejszych, sensownie rozmieszczonych...Podoba mi się ten malutki, biało-czerwony pasek u dołu, dyskretny, a jednak pokazuje przynależność narodową. Ładnie :)

dzazga - 2004-05-23, 16:24

ja tez moze cos przygotuje chociaz mam malo czasu (do kiedy tak wogole jest czas skladania prac ?? ) a co do zrobionych juz log to najlepsze moim zdaniem to logo lonewolfa i honora 3 :D
lonewolf - 2004-05-23, 19:23

Przerobiłem swoje stare logo trochę i zrobiłem coś takiego:



Uparłem się na te pięć kropek i dwa kolory (a nawet tylko jeden - preferuję minimalizm w tej materii :] ).
Nie będę już więcej próbował, bo nie mam do tego ręki zupełnie.

Pozdrawiam,

100per - 2004-05-23, 22:23

Lonewolf - dla mnie ciągle THE BEST :)

tylko nie zawijałbym napisu dookoła, ale "Gomoku, Renju i Pente dał w dolnej połówce od lewej (druga linia tekstu)

Napis dookoła jest bardzo dobrym pomysłem - znika chyba problem z niesymetrycznością brzegów logo. Trzeba go tylko ciutkę powiększyć, żeby wszędzie "wyszedł" poza Polskę

A o antytalentach pogadamy, jak wrzucę swoje "arcydzieła" :D

s3v3n - 2004-05-23, 23:16

nowe logo lonewolfa jest najlepsze sposrod tych, ktore tu juz widzialem... chociaz moze by napis "gomoku renju pente" zrobic od lewej do prawej i nie do gory nogami tylko normalnie?;) btw logo ece tez jest nawet ciekawe.. liczy sie prostota, w koncu to ma byc symbol
lonewolf - 2004-05-23, 23:20

Właśnie celowo zachodzi trochę na Polskę. Gdybym powiększył napis byłyby spore puste przestrzenie między Polską a napisem. Teraz jest lepszy balans moim zdaniem. Co do napisu, ja wolę tak jak jest, lepiej mi się czyta w jednym kierunku, ale to kwestia gustu pewnie.

Poczekamy na twoje propozycje, na pewno będą sto razy lepsze niż to. Moje się podoba może jednej osobie jak do tej pory. A gdyby przypadkiem nie były lepsze, stosuje się klauzula (*). :wink:




(*) Propozycje Prezesa są zawsze lepsze. :mrgreen:

Pozdrawiam,

Ece - 2004-05-24, 02:03

To "moje" logo nie jest zrobione przeze mnie. Lone dal nowy projekt i jest fajny, ale ja moze mam za duze wymagania zarowno co do strony jak i logo... Mysle ze nikt z nas nie jest w stanie zrobic czegos, co mi sie spodoba. Po prostu nie ma wsrod nas grafika.
100per - 2004-05-24, 09:09

lonewolf napisał/a:
Moje się podoba może jednej osobie jak do tej pory.


Jednej, ale jakiej :D Poza tym oprócz mnie jeszcze s3v3n zachwala...


I proszę bez żadnych tego typu klauzul... :)

dzazga - 2004-05-24, 15:34

c do 4 projektu honora to moze by te kamienie ulozyc w jakis krotki poczatek w lewaym dolnym rogu albo przynajmniej kamienie okragle zrobic :D
Ece - 2004-05-24, 22:27










P.S. Pierwsze z przymruzeniem oka, ostatnie to print screeny z jednej partii na kurniku, wiec sama plansza nieostra.

adik - 2004-05-24, 22:36

Przede wszystkim - wszystkie logo, oprócz pierwszego, są lepsze od tych, które tu się kiedykolwiek pojawiły. Zdecydowanie najlepsze jest, wg mnie, logo nr. 5, a zaraz po nim 6 i 3.

Przede wszystkim - na białym tle mi się nie podobają.

Ogólnie wypas, fajnie, że masz takich znajomych.

Pozdrawiam, Adik.

100per - 2004-05-24, 22:44

Ludziki średnio mi się podobają, zwłaszcza te dwa stojąco-tańczące - wyglądają trochę jakby miały ze sobą walczyć :)

Ale te plansze widziane z perspektywy są bardzo dobre, szczególnie ostatnia, z kamieniami zamiast płaskich kropek...
I biało czerwona wstęga - widać, że ktoś ma dryg :)

Trzy ostatnie najlepsze, tylko wszędzie powinny być kamienie, pierwsze też bardzo OK, taką śmieszną "mordkę" da się gdzieś na pewno wykorzystać...

100per - 2004-05-24, 23:28

Na dobranoc trochę radosnej twórczości prezesa :) U mnie jakość zdecydowanie przeszła w ilość - być może jakaś bardziej uzdolniona artystycznie dusza coś z tego wyciągnie.

Głównym motywem jest herb, zaczerpnięty trochę z tradycji rycerskiej, gdzie był umieszczany na tarczy. Wydaje mi się, że kształt takiej tarczy byłby nienajgorszy np. do znaczka do klapy czy plecaka, bodajże Johanka o takich znaczkach wspominała...



i jeszcze trzy




Dodatkowo alternatywne kształty tarczy i inne tła :)




A na koniec propozycja stempelka, z wykorzystaniem jednego z powyzszych motywów:


kaka - 2004-05-25, 00:45

Ostatnie logo Ece jest THE BEST. Bije wszystkie inne na głowe. Leciutko dopracowane będzie idealne. Jak dla mnie to już ociera się o idealność jak na nasze potrzeby.
Szczególnie Mi sie podopa pewnie dlatego, że przywołuje skojarzenia z płytką Pink Floyd ,,The dark side of the moon,,. Flaga w tle wygląda prawie jak tamten pryzmat. (Można by z tego zrobić rzeczywiście coś takiego.. plansza działająca jak pryzmat i rozszeżająca się flaga z drugiej strony)
Bez tego też jest super. Można by tylko dać symbolicznie 5 kamień podkreślający win.

Z pomysłów 100pera genialna jest pieczątka.
Zarówno tą pieczątke, jak i ostatnie logo Ece oceniam na 10/10.

Ece - 2004-05-25, 11:13

Co do Miloszowej pieczatki, to ja bym ten srodkowy kamien dal dwukolorowy.
angst - 2004-05-25, 12:35

Popieram ostatnie logo umieszczone przez Ece i pieczątkę Prezesa :)
GoNdziO - 2004-05-25, 14:24

Logo ece 7 i 8 jest świetne.
100pa herby...w 3 słupku ostatnie 2 sa calkiem fajnie i mozna by je porozmieszczac np. po rogach strony :roll:

s3v3n - 2004-05-25, 15:55

ostatnie dwa loga ece rzadza... mnie osobiscie bardziej sie podoba 7 /z plaskimi kamieniami/ bo wydaje sie bardziej "dynamiczne" i w ogole jakos bardziej dopracowane
dragon_katowice - 2004-05-25, 20:04

Jeśli chodzi o pieczęć to myślałem , że będzie ona bardzo prosta ale ta 100pera mi się spodobała i po małych przeróbkach będzie super

Trzy ostatnie loga Ece są najlepsze, opaska biało_czerwona podoba mi się z 7 loga, kamienie z ostatniego , natomiast tło raczej z 6

martin1234 - 2004-05-25, 21:55

Jeśli chodzi o logo, Ece "pobił" wszystkich, choć niektóre poprzednie też były niezłe. Najlepszy projekt moim zdaniem jest ten przedostatni.
A jeśli chodzi o pieczęć to nei bede wyjątkiem, też mi się podoba, ale proponowałbym, jeśli można, zmienić herb na środku na najlepiej pierwszy od prawej strony w pierwszym rzędzie:)

kantpie - 2004-05-27, 11:29

troche miałem karę i już tyle narobiliście. Mi się podoba ta 5 Ace :) ( z tymi gostkami) i 7 też fajna
Gość - 2004-05-28, 19:59

Przedostatni projekt od Ece i plakietka Prezesa na ramie (dzięki Miły :-) )))
boreasmun - 2004-05-29, 10:59

Propozycja do herbu. Tło biało srebrna (heraldyczne okreslenie) szachownica prosta. A na niej kółka i krzyżyki (z tego co sie orientuje np. Czesi tez bazuja na kółkach i krzyżykach a nie kamieniach w logo). Może wyjśc coś fajnego.
despair - 2004-06-30, 16:50

dajcie mi troche czasu to tez pokombinuje;]
kaka - 2004-08-17, 20:40

Despair napisał/a:
dajcie mi troche czasu to tez pokombinuje;]



I coś wyszło.

Jak wam się podoba to logo?
-jest proste, a to cecha każdego dobrego loga
-zawiera element świadczący o przynalezności narodowej
-zawiera kamienie z naszych gier
-jest latwe do zapamietania i skojarzenia

Przy popularyzacji gier można by użyć napisu ,,kółko i krzyżyk,, jednak w samym logo nie możemy sobie pozwolić na takie niekonkretne sformułowanie jak kółko i krzyżyk na 5. A pente? a renju?

I mamy logo!

P.S. Wersja loga może być w 2 językach, podobnie jak mam nadzijeje strona internetowa stowarzyszenia.

GoNdziO - 2004-08-17, 20:52

+ czemu napisy są po angielsku ? przeciez to ma byc polska strona :?
+jest zbytnio za ciemne, fajniej by bylo jakbysmy znali szate graficzną naszej strony wtedy łatwiej bylo by wybrac kolor loga :/ ten jest jakis taki ciemny (czarny :D )
+ bez urazy ale to logo jest puste, proste ( w sensie ze nic na nim nie ma ciekawego)

kaka - 2004-08-17, 21:10

Już odpowiadam:
Gondzio napisał/a:
+ czemu napisy są po angielsku ? przeciez to ma byc polska strona

Kaka napisał/a:
P.S. Wersja loga może być w 2 językach, podobnie jak mam nadzijeje strona internetowa stowarzyszenia.

Gondzio napisał/a:
+jest zbytnio za ciemne, fajniej by bylo jakbysmy znali szate graficzną naszej strony wtedy łatwiej bylo by wybrac kolor loga :/ ten jest jakis taki ciemny (czarny )

Kolor tła można użyć różny w zależności od tego, gdzie to logo będzie użyte.
Myśle, że tutaj czarny ladnie wygląda tym bardziej, że na taki tle dobrze wyglądają inne użyte kolory. Biały i Czerwony.
Gondzio napisał/a:
+ bez urazy ale to logo jest puste, proste ( w sensie ze nic na nim nie ma ciekawego)

To jest alternatywa dla poprzednich projektów. Tam jest pełno wszystkiego. Tu tylko konkretne i konieczne elementy.
Ciekawy był by klaun biało-czerwony :P hehe:).
Bez urazy.... lubie Cię więc nie masz co liczyć na żadną uraze :P hehe

lonewolf - 2004-08-17, 21:12

Ładne, ale kamienie ustawione w ten sposób (tak na krzyż) jednoznacznie kojarzą mi się z Reversi.

Pozdrawiam,

kaka - 2004-08-17, 23:02

Napis Gomoku, Renju & Pente... jednoznacznie wskazuje, że niechodzi o rewersi a o podkreślenie przynależności narodowej z kamieniami na krzyż. Podobnie do oznakowania polskich samolotów. Tam jest szachownica biało czerwona:),czego nikt nie kojarzy z szachami:) - tylko żart. Nie porównanie.

Dzięki Lone za pochwałe i tylko taki element negatywny :) ))

P.S. A może zamiast kamieni na logu walnąć jakieś kólka i krzyżyki? Wtedy Lonowi nie będzie się kojarzylo z Reversi :) )

pozdrawiam

despair - 2004-08-17, 23:08

kamienie na krzyz nie przypominaja tylko reversow ale tez gomoku i inne gry. jezeli nie kamienie na krzyz to co, moze kurnik?:P sam napis na logo to wg mnie za malo, kamienie warto by dorzucic, jak nie na krzyz to jak inaczej ?? jeden na drugim z efektem 3d? wtedy to moze nie bedzie prsypominalo reversow ale gomoku z pewnoscia tez nie.
ale juz naprawde, zamiast krytykowac wszystko po kolei albo stwierdzac co lepsze co gorsze moglibyscie rzucic jakimis konkretnymi pomyslami a ja sie postaram zrobic to w PS'ie, ale bez Waszego zaangazowania to ani 100per, ani Ece ani nikt inny sam niczego nie zrobi, zwlaszcza dlatego ze potem na forum sa tylko i wylacznie krytyki.
Stowarzyszenie jest zalozone i to powinno byc dla wszystkich najlepsza motywacja zeby troche na ten temat pomyslec. zastanowcie sie nad logiem, kolorystyka, i rozdzielczoscia strony

ale Was pojechalam;)

adik - 2004-08-17, 23:16

Gdyby były same czerwone kamienie, bez żadnego napisu, to rozumiem, że możesz się czepiać, ale że jest taki fajny napisik, to chyba nie można mieć wątpliwości.

Logo mi się podoba, bo tak jak Kaka mówił jest proste i dosyć ładne.
Strony za Chiny nie będzie.
Logo się nie odmienia. Tak jak Kakao i Ece.

Pozdrawiam, Adik.

Ece - 2004-08-18, 10:11

Zamiast tych kolek sprobowac z kolkiem i krzyzykiem, sprobowac tez linie miedzy nimi dac (taki krzyzyk bialy czy tam jaki +).

Wedlug mnie nie ma co sie sugerowac tymi barwami narodowymi - to byla jedna z koncepcji, ktora jak sie uda wplesc w logo, to OK, ale na sile wrzucac nie ma sensu. Moze nie byc bialego ani czerwonego w ogole i tez bedzie OK.

Strone mozna zrobic na poczatku taka sobie, bo nie ma problemu zeby ja zmienic - zmieniac logo juz troche ciezej.

P.S. Dziekuje Adiku :] http://slowniki.onet.pl/i...logo&tr=pol-odm

P.S.2 Do Karola - ja dalem projekty logo, to bylo dokladnie tak samo. Problem w tym, ze nikt nie ma koncepcji dokladnej ani na logo, ani na strone. Ja to widze jakbysmy musieli wybierac mniejsze zlo, bo mi zadne logo sie nie podoba. Wszystkie sa po prostu cienkie i szczerze mowiac nie chcialbym zeby logo Stowarzyszenia tak wygladalo (obojetne ktory z projektow). Krytyka jest malo konstruktywna, to fakt, ale pokazuje tez, ze nie ma logo, ktore chcielibysmy miec. Ja juz wole poczekac, niz wybrac cos, co mi sie nie podoba.

kaka - 2004-08-27, 20:39



2 Wersja podobnego loga. NIe mam pomysłów co można z tym zrobić. Może ktoś ma jakiś pomysł?
Jak się uda to wrzucę inne projekty.

jopq - 2004-09-22, 01:09

Jeśli można to dodam jeszcze swoje...





oczywiscie zmiana czcionki jest konieczna, ze wzgledu na pozną porę, nie bede szukal lepszej, mam 7,500 ttf-ów do przewertowania...

[ Dodano: 2004-09-22, 01:11 ]
jedyne czym moge sie tutaj pochwalic, to to ze loga są obliczone co do piksela, mysle ze polaczenie motywu umysłu i flagi moze byc ciekawe :)

przeciez do gry same pionki nie wystarczą :) myslenie od pewnego poziomu jest pierwszorzedne...

100per - 2004-09-22, 09:02

Też myślałem o wykorzystaniu motywu mózgu, ale obawiałem się, że efekt może być zbyt "prosektoryjny" i niestety pierwsza propozycja Jopqa to potwierdziła...
jopq - 2004-09-22, 11:13

jak na pierwszą w nocy to nie jest tak zle, wiem ze ten "mozg" troche nie pasuje, ale możnaby to troche stonować... Poskladalem to co mi akurat wpadlo pod myszkę... Popracuje dzisiaj jak wroce do domu, zeby wszystko gralo potrzebuje troche czasu, bo nie jestem plastykiem :) a to logo robilem ponizej 15 min.

Chciałbym zaznaczyc, ze aby polączyc gomoku, renju i pente to symbolem musi byc 5 w rzedzie, moje logo chyba za bardzo przypomina reversi... zastanawialem sie jeszcze nad motywem sw (w gomoku i renju byloby ok, ale pente ...).

HonoR - 2004-09-22, 14:49







aaru - 2004-09-22, 15:05

Dobry pomysł (HonoR), tylko może barwy inne. Bardziej zdecydowane - czrwień i biel.

Pozdrawiam
aaru / Arek

Marcin - 2004-09-22, 17:00

Popieram słowa przedmówcy ale jopq jest chyba lepsze
jopq - 2004-09-22, 19:01

Teraz chyba będą lepsze wzgl poprzednich, jak sie spodobają to mogę dopracowac ludzika :)





draqul - 2004-09-22, 19:23

oba loga są bardzo fajne jednak wg. mnie pierwsze jest lepsze :wink:
martin1234 - 2004-09-22, 20:41

Jopq, jest mały błąd... zamist Federacja powinno być Stowarzyszenie:-)
Ece - 2004-09-22, 21:38

Mnie zadne jak na razie nie powalilo. I prosba - nie trzymajcie sie tak sztywno tych polskich barw. Logo wcale bialo-czerwone byc nie musi.
jopq - 2004-09-22, 23:33

moge podmienic pod stowarzyszenie, ale federacja lepiej brzmi, wyglada, no i widzialem ja w poprzednich propozycjach wiec mylalem ze bedzie ok...

a tak co do kolorów, to co zlego w bialym i czerwonym, przeciez brązu nie można napakować na całe tło... połączenie bialego, czerwonego i czarnego jest wg mnie ok. nie wprowadza chosu i można łatwo zrozumiec przeslanie.

zaraz podmienie pod stowarzyszenie, ale to ma jedna wade: zajmuje wiecej miejsca :)

Ece - 2004-09-23, 11:16

Cytat:
a tak co do kolorów, to co zlego w bialym i czerwonym
Ja nie mowie, ze cokolwiek jest zlego - chodzi mi po prostu o to, ze kazdy tworzacy jakies logo sugeruje sie tym, ze maja tam znajdowac sie jakies polskie akcenty. Ja sie pytam "po jaka cholere" ? Po prostu wydaje mi sie, ze rozne osoby ograniczaja przez to swoja inwencje, a tak byc nie powinno.

Jak dla mnie zbyt skomplikowane. Poki co slyszalem glosy, ze avatar Dragona jest jednym z najlepszych projektow jak dotad - moze to da niektorym do myslenia :]

100per - 2004-09-23, 13:46

Jopq, całkiem ciekawe, mogą posłużyć jako punkt wyjścia. W drugim za duzo kontrastów, a ludzika chyba bym wywalił, zwłaszcza, że wygląda, jakby chciał się zastrzelić... (Sorki za te moje "letalne" skojarzenia, cale jakoś taki mam ostatnio tok myślenia)
despair - 2004-09-27, 19:44



podobal mi sie pomysl ale jednak to kiepsko wyglada.
poczatkowo na samej gorze byl 3milimetrowy pasek w kolorach flagi, a na nim czarnymi literami GOMOKU.PL, ale wtedy juz bylo za czerwono.

w miedzy czasie przyszlo mi do glowy zeby na gobanie zamiast czarnej kratki zrobic linie pionowe biale, a poziome czerwone, na to wrzucic jakas gre (koniecznie pod skosem, bo inaczej bedzie nudne ;) ) ale nie wiem czy jest sens probowac, bo nad tym logiem sie lacznie meczylam jakies 4 godziny <<wiekszosc czasu wlasciwie spedzilam na fotografowaniu kulek; mam troche zdjec gobanu z gra, jezeli ktos by chcial troche to zglaszac sie na PW ;) >>, ale jezeli uwazacie ze to ma sens to sprobuje.

huh z tym logiem gorzej niz z dyplomami ;p

seba - 2004-09-27, 20:25

Bardzo łądne tylko takie mroczne. Za bardzo ciemne, malo widac. Jakby to jakoś rozjaśnić to by bylo bardzo ładne. :wink:
draqul - 2004-09-28, 11:59

zgadzam się z Sebą, :D logo jest nawet ładne jednak wg. mnie dziwnie wygląda to tło za czarnymi pionami, w niektórych miejscach widać niedociągnięcia, ale jest ok :lol:
despair - 2004-09-28, 12:53


_OLSZTYNIANKA_ - 2004-09-28, 16:56

Ewa super :D a jakbys sprobowala napisy umiescic na gorze? lub napis polskie stowarzyszenie na gorze a reszte po bokach? pozdrawiam
bmac - 2004-09-28, 22:01

... brawQ Ewuniu, troszkę to trwało, ale to co uczyniłaś jest naprawdę fajne, jest podstawą do dalszej pracy. Niestety do loga to temu daleko, ale do np górnego tła na stronkę stowarzyszenia się nadaje, pewnie z retuszami , ale zawsze... dobra robota... naprawdę to już małe co nieco, zadzwonię przy okazji, dopracujemy troszkę i wrzucimy Karolkowi lub Markowi... ;-)))

maciek [bmac]

Marcin - 2004-09-30, 07:05

Ewuniu super, jednym słowem zajebiste :)
No ty masz talent do robienia lóg i innych takich rzeczy :)

Odnowiciel - 2004-10-04, 18:13

Oki wszystko fajnie ale..............

LOGO!!!

powinno być łatwe do narysowania, według mnie wszystkie przedstawione tu projekty są zbyt szczegółowe, zbyt wiele zawierają elementów.......... jedynie te tarcze to trafiony pomysł ale powinniście (hmmm chciałbym napisać powinniśmy :P ), unikać użycia koloru czerwonego, to jest kolor zbyt agresywny jak do tej gry :) , wiem że to polskie barwy ale może wystarczy użyć białoczerwonego napisu PSGRiP ...............

nie wiem jak się wstawia obrazki bo wstawiłbym to co ja mam :) ale szybko się dowiem :) i wstawię jak tylko będę miał czas :) bo teraz turniej na kurniku ;P

[ Dodano: 2004-10-05, 16:19 ]
Tak wiem nie wypada pod sobą i nie mozna reklamować ale........ nie mam jak załączyć tu obrazka więc muszę:

http://www.nastroje-gurom...pl/galeria.html

tylko uwaga! : każdy obrazek należy zapisać na dysku gdyż skończyła mi się 30 dniowa wersja programu do tworzenia kodu html i nie miałem jak zmienić rozmiarów oraz pozycji obrazków wyświetlanych na stronie :( więc na stronie brzydko są rozciągnięte........

- w pierwszym i drugim mozna pozamieniać kulki ale tak mi się wydawały najbardziej czytelne i odróznijące się od siebie (białe i czarne), i w każdą kulkę wpisać po jednej literze P S G R P

- trzeci jak trzeci jest kiepski :) mało się przy nim napracowałem :)

- mi się najbardziej podoba czwarty, możnabybyło jeszcze tylko deseń kształtu Polski zmienić na np drewno lepiej by wyglądało :) ale tak jest bardziej czytelne :)

- ostatni jest mało czytelny ale można napisy uderzyć nad i pod.....

Pozdrawiam
Grzesiek

P.S. Napiszcie jak Wam się podoba (tylko krytyka ma być motywacyjno-kreatywna) :P

P.S. 2 tak wiem te obrazki też jest trudno uznać za logo aczkolwiek pierwszy jest bliski tego :)

despair - 2004-10-06, 01:08

i znowu moja kolej:> za malo jeszcze na mnie ponarzekaliscie:P
logo humorystyczne, aczkolwiek nikt nie powiedzial ze strona ma byc w kolorach czarnym i bialym i nie moze byc ciekawa graficznie na 'swoj' sposob;) na dodatek jest scisle powiazanie z chinami:P faktem jest ze strony czytelne i oryginalne przyjemniej sie oglada

w sumie logo tylko do popatrzenia bo mi juz je skrytykowali;)



srodek jest pusty, mozna rzucic jakas partie czy cus ..
no i oczywiscie trzeba bedzie pomniejszyc, ale lepsze wrazenie robi jak jest duze wiec w takiej rozdzielczosci je pokazuje na poczatek:P

kashon - 2004-10-06, 01:59

oj Efciu:))

a skadze te Chiny?? I te paleczki:)

gomoku/renju - to sa nazwy typowo japonskie:))

kashon

despair - 2004-10-06, 02:00

a nie chinskie? ;)
hehehe :D
ladnie

bmac - 2004-10-06, 08:19

.... tak czy siak bardzo apetyczne... a ponieważ lubię jeść, a chińskie żarcie w szczególności... GŁOSUJĘ TAAAAK... TRZY RAZY TAAAK.... ;-))))
... a tak naprawdę, powiew świeżości... dzięki Ewuniu
... a pałeczki mają typowo JAPOŃSKI wzór Kamilu.... ;-))

maciek[bmac]

_OLSZTYNIANKA_ - 2004-10-06, 17:13

no tak :D Maciek znow o jedzeniu....a jak dobrze pamietam slyszalam cos o jakiejs dietce?:) EWCIA ORYGINALNE :D
Odnowiciel - 2004-10-06, 18:15
Temat postu: Śliczniutkie :)
piękne :) zachwyciłem się tą opcją tak, że aż sam sobie taki zrobiłem :) może zamiast pałeczek to drzewko wiśniowe hmm? chociaż mi w sumie pałeczki kojarzą się z Japonią a nie z Chinami :) z Chinami kojarzy mi się mur chiński i piekne oczy :) Japonki też nie gorsze i swoje oczy mają :P <mniam> a może <mlask> w każdym bądź razie <mmmm> :) oczy skośnyje takie krasiwije kak ljublju ja was...............

JA DAJĘ 5+ za ten projekt :) :):) nie dziękować tylko uzyskać 6 proszę :) (wiem wiem ja tu nie mam nic do gadania ;( :( :-( :_( )

angst - 2004-10-06, 18:38

Jesli w ramach promocji bedziemy produkowac i rozdawac talerzyki - to projekt juz mamy :P

Pozdrawiam

Angst

Tramwaj - 2004-10-07, 02:26

A ja może ostatnio za dużo w bilarda gram (tak Ewciu - "w bilard" - wiem ;-) ) ale mi się te "pałeczki" kojarzą dużo bardziej z kijami do tejże gry...
Logo to podoba mi się baaardzo - tylko bym te kijki wyrzucił i jak dla mnie super - proste, treściwe i naprawdę ładne.

P.S. Nikt nie powiedział i mam nadzieję że nikt nie powie.. :-)

player_one - 2004-10-18, 14:02

Logo całkiem przemyślane, estetyczne i czytelne ( tak mi sie wydaje :] )
adik - 2004-10-18, 17:55

To nie logo. W każdym razie nie na stronę internetową.

Głównie TOP charakteryzuje się tym, że jest prostąkątem (gdzieś tak 700x60), gdzie logo jest rozłożone po nim całym. Jeśli chodzi o jakieś logo Stowarzyszenia, to tylko tarcze 100pera.

Pozdrawiam, Adik.

despair - 2004-10-19, 02:13

nie jest wyraznie powiedziane ze to koniecznie musi byc logo, moglby byc herb..
no nic mam dosyc roboty z logiem/herbem hehe

bmac - 2004-10-19, 10:38

despair napisał/a:
nie jest wyraznie powiedziane ze to koniecznie musi byc logo, moglby byc herb..
no nic mam dosyc roboty z logiem/herbem hehe

Ewuniu, nie poddawaj się proszę, bycie uznanym grafikiem artystą nie jest łatwe ...
maciek[bmac]

100per - 2004-10-19, 11:38

To prawda, czekamy na kolejne próby, zresztą nie tylko Ewy...

Wydaj mi się, że w tej chwili najwazniejszą rzeczą jest pomysł, kwestię graficzne na pewno uda się dopracować. Chciałbym Wam przy okazji zaprezentować jako propozycję logo wzór stworzony przez Marka - jego motywem jest napis PL ułożony z kamieni na gobanie. Mozna zresztą zobaczyć ten obrazek na naszej stronie.



Poniżej fotka tego pomysłu (dla zainteresowanych mam jeszcze trzy ujęcia i większy rozmiar pliku - widać prawie cały goban)





Poza tym - dla uporządkowania i być może poruszenia tematu przytaczam fragmenty definicji logo ze strony Wikipedii. Generalnie polecam lekturę całej oryginalnej definicji.

Cytat:
Logo to znak graficzny spełniający rolę marketingową a jednocześnie informacyjną, poprzez skrótowe, ale łatwo zauważalne i łatwo zapamiętywalne przedstawienie symbolu firmy, instytucji, organizacji, lub też jakiejś idei, pomysłu, ale także mogące spełniać rolę jako charakterystyczne oznaczenie czegoś, czyli spełniające rolę znaku informacyjnego.

(...) może składać się tylko z logotypu (stylizacji literowej), tylko z elementu graficznego będącego symbolem lub też zawierać połączenie obu tych rzeczy.

(...) ma być przede wszystkim czytelne i łatwo rozpoznawalne (...)

(...) powinno mieć niezbyt skomplikowane kształty oraz niewielką ilość kolorów (...)



A na zakończenie link do strony zawierającej kilkanaście różnych logo, z których kilka jest naprawdę fajnych. Być może kogoś te obrazki zainspirują...

jopq - 2004-10-19, 18:26

Paleczki to zly pomysl, talez tymbardziej.
Logo Marka jest najlepsze - sam pomysl godny uwagi: latwo je zapamietac, kamienie od razu charakteryzuja kategorie gry i narodowa przynaleznosc stowarzyszenia. Zastanawiam sie tylko, czy w przypadku np.: plakietek lub innych 'nosnikow' logo nie jest ono za malo reprezentacyjne. Pomysl z kamieniami w takich ulozeniu jest swietny, ale moznaby dodac motyw japonskich znakow, czyli kultury z ktorej ta gra sie bezposrednio wywodzi. Uwazam, ze rowniez na stronie taki motyw moglby spelniac pewno role.

Jakby ktos byl zainteresowany pismem japonskim to moge poprosic o pomoc wykladowce. Od drugiego polrocza bede sie uczyl japonskiego :) , a na razie mam zajecie z historii i kultury japonii.

ps. sorry za to ze nie ma polskich znakow, ale pisze na kompie z win98 w wersji ang.

[ Dodano: 2004-10-19, 18:34 ]


to nie nadaje sie na logo :) bez takich pomyslow prosze

Barfko - 2004-10-19, 19:05

Fajne miso z pływającymi kamieniami :) .
bad_mojo - 2004-10-19, 22:19

Podobnie jak Łukasz uważam, że talerz nie za bardzo nadaje sie na logo naszej federacji, chyba, że otworzy ona dodatkową działalność gastronomiczną. Póki to się nie stanie, proponuję odejść od pomysłu nawiązywania do jedzenia :|

Wzór Marka uważam za to za idealny. Prosty, klarowny przekaz a do tego łatwy do wyrysowania obrazek. Ja już mam logo, na które bede w razie czego głosował. Gratulacje dla twórcy :]

aaru - 2004-10-19, 22:29

Przyłączam się do głosów przedmówców.
Logo Marka jest najlepsze.
Proste, wyraźne i klarowne.

angst - 2004-10-19, 23:26

Ja jak tylko je zobaczylem, wiedzialem, ze jest najlepsze. Teraz jak zebralo tyle pochwal, to pewnie nikt mi w to nie uwierzy ;) Ale na szczescie powiedzialem to juz w Warszawie Markowi :]

Pozdrawiam

Angst

P.S. Moze ankieta - logo Alice przeciw pozostalym???

HonoR - 2004-10-19, 23:47

Mnie również się podoba.... dobra robota, ciekawe czy padnie jeszcze lepsza propozycja?

Pozdro

adik - 2004-10-20, 18:48

Kiedyś tam się bawiłem, potem zapomniałem wrzucić, no i dopiero dzisiaj się kapnąłem, że coś tam w dokumentach leży.



Pełna amatorka, właściwie wrzuciłem, żeby nie bylo, że nic nie robie tylko krytykuje hehe :P

Pozdrawiam, Adik.

bad_mojo - 2004-10-20, 19:29

Nadal Marek....i u mnie sie raczej nic nie zmieni, genialne w swej prostocie.
tomo17 - 2004-10-20, 21:10

Ja też proponuję zrobić ankietę. Na razie najbardziej podobają mi się: 3(chyba) logo Honora i 7(też chybaa) logo Ece. :D
czerwonysztanda - 2004-10-22, 11:03

Pierwsza propozycja Honora jest w miare poprawna, chociaz mozna miec wiele uwag: Niejasne rozlozenie napisow (Polska, Gomoku, Federacja, Renjiu i Pente mieszaja sie jak groch z kapusta), Znak Graficzny pomimo walorow (jest latwy i czytelny) ma wady (nie wiadomo co na nim jest) i kolory zbyt malo kontrastowe !!! Pamietajcie ze ten znak bedzie musial miec rowniez czarno-biala forme (druk) i musi byc czytelny w kazdej wielkosci.
Druga propozycja to pewnie zart - jako odpowiedz na lonewolf'owa prace. Bardzo slabe - wlasciwie same bledy :) .
Wydaje mi sie ze powinnismy sie skupic na 2 ODDZIELNYCH! rzeczach. Logo i Logo z napisem.
Gdyby Honor mogl znalezc latwe w aplikacji logo (najlepiej zaczac od projektu czarnobialego, potem go pokolorowac), a potem dopiero dodal do tego jakas "obwodke" w ktorej wpisalby napis (Polska Federacja......)-dookola czy jakos - to byloby super.
Honor - wierze w Ciebie :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group