Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

Gomoku - Pkt za wygranie tura.

explorer - 2005-04-08, 18:44
Temat postu: Pkt za wygranie tura.
Mam propozycje. Co wy na to żeby za wygranie turnieju były przyznawane pkt do rankingu treningowego, w następujący sposób:


1 miejsce - 80 pkt
2 miejsce - 50pkt
3 miejsce - 40 pkt


Czy wogóle jest taka możliwość :?:

sekta - 2005-04-08, 18:54

Co ty, MAF na bank sie nie zgodzi choćby dlatego, że gość, który co chwila wygrywa turnieje by może i nawet 3000 zrobił (nie wiem czy tyle można mieć) a to by było troche nie fair..wobec (w tej chwili) takiego paula który pobił rekord, bo musiał sie troche napracowac.
amiralen - 2005-04-08, 20:21

wg mnie beznadziejny pomysl.. mozesz sobie byc 3 na turnieju za kazdym razem co wcale nie jest wielkim wyczynem a miec rank treningowy jaki tylko chcesz.. bez sensu..
explorer - 2005-04-08, 20:43

Według mnie pomysł jest dobry, mobilizowało by to słabszych graczy do zajmowania wyższych lokat na turach. :D


pzdr

zukole - 2005-04-08, 20:55

A myślisz że słabszy jak przychodzi na tura to se go olewa i gra słabo? Pewnie gra jak najlepiej potrafi. Jakby takie coś było to ten słabszy by jeszcze gorzej wypadł bo czołówka na każdym turu by się o wygranie "biła" .

Dla mnie to głupi pomysł

amiralen - 2005-04-08, 21:24

explorer napisał/a:
Według mnie pomysł jest dobry, mobilizowało by to słabszych graczy do zajmowania wyższych lokat na turach. :D


taa...albo dla lepszych graczy do nabicia paru ptk na nicka :]

adik - 2005-04-08, 21:30

Jak dla mnie pomysł jest dobry, ale stawka trochę za wysoka.

Przede wszystkim - możnaby nagradzać pierwszą dwudziestkę, od symbolicznego punktu, do 20 puntków za pierwsze miejsce.

Nagroda nie jest bardzo wysoka, a turniej wcale nie jest łatwo wygrać. Nie sądzę, żeby komuś zdarzyło się wygrać ich taką ilośc, żeby wyprzedzić Paula, czy Utratosa.

Lepsi gracze mogą zarabiać punkty inaczej - niekoniecznie przez turnieje. Punkty, które zdobywa się na turniejach mogłyby być sumowane, co dałoby raz na miesiąc np. turniej mistrzów.

Mam 40 minut do turnieju, poleci mail do MAFa ;)

Pozdrawiam, Adik.

explorer - 2005-04-08, 21:50

Bardzo dobry pomysł adek ;-) Turniej mistrzów. Hmm...? To dopiero coś :D

Adek mogę Ci pomóc w namawianiu Maf-a :)

pzdr

ploooi - 2005-04-08, 22:38

No tak.. gdyby ktoś np. tak jak jenda osoba.. cały czas wygrywała tury np. 5 na dzien.. niedlugo bylaby czerwona :| . Może by zrobić coś takiego, ale na mniejszą stawke, tak jak powiedział Adik.. gdzieś do 20 pkt. Ja żegnam, bo.. muszę iść . LOL

POzdrooo

Olcia :D

amiralen - 2005-04-08, 23:18

to za np 3cie miejsce i tak by bylo 17 ptk.. wiec co za roznica 1sze czy 3cie? -_- poza tym mozna byc zawsze 5tym i po 15 ptk tez mozna zbierac do reda :P
explorer - 2005-04-08, 23:29

Racja amek racja, pare 5tych miejsc w turze i powili się ciuła do reda :P
crazy_knight - 2005-04-09, 08:27

Ale za chwile go straci, więc ten red będzie tylko dla ozdoby? Jeśli naprawdę jest dobry, to pokaże na co go stać i zrobi przynajmniej p0ma
wicherek - 2005-04-11, 00:24

troche malo sensowny pomysl. Jezeli komus zalezalo by naswoich punktach, i wygrywaniu turnieji prywatnych takze, to by sobie zalozyl turniej prywatny dal 11 rund oglosil na pokoju gdzie ludzie maja mniejsze ranki i akceptowalby zgloszenia zielonych i niebieskich a sam wygralby turniej i ma 1 miejsce i o wiele wiecej punktow za turniej na treningowe konto prosto szybko i wygodnie... ba i jaki slawny bedzie jesli ten wygrany bedzie dziesiatym z rzedu...

Moim zdaniem bylby to jeden ze sposob na nabijanie ranku i oszukiwaniu w pewnym stopniu jezeli bylyby wysoko punktowane, a jesli malo to by to nie mialo sensu bo by sie gralo o nic

PS. myslisz dlaczego w turniejach prywatnych Maf dal taki sam rank jak na meczach treningowych? wlasnie dlatego...

Pozdrawiam

explorer - 2005-04-11, 07:18

Wicherek, nie sztuką jest wygrać turniej prywatny, na który przychodzi ok. 15 osób (i to same zielone) dobry zawodnik nie będzie się pchał na jakiś tur. prywatny tylko po to żeby sobie ugrac pkt. Wygranie turnieju oficjalnego, czy też zajęcie w nim wyższej lokaty jest czymś bardziej satysfakcjonującym.

pzdr, ex ;-)

jopq - 2005-04-11, 13:09

A może za pierwsze dodawać 100? a za drugie odejmować tę samą wartość, a za 3 ban na IP? Chociaż po co komplikować, pomysł Explorera równie dobrze wprowadziłby chaos.

Pozdrawiam

rozbijacz - 2005-08-24, 22:39

czesc. ludzie zwariowaliscie???? dodawanie punktow za miejsce od 20 do 1 to bardzo glupi pomysl bo co turniej niektorzy gracze byliby w pierwszej 20 i po pol roku mnieliby po 3000 wiec uwazam to za glupi pomysl. ale turniej mistrzow to jest cos ciekawego moim zdaniem. mozna by zrobic tak, ze podliczy sie wszystkie punkty z tygodnia i wtedy np. co sroda albo co wtorek turniej mistrzow z danego tygodnia albo z 2 tygodni. bo z 1 miesiaca to moim zdaniem bedzie lipnie :D

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group