Forum.Gomoku.pl
Forum Polskiego Stowarzyszenia Gomoku, Renju i Pente

Hyde Park - Barca czy Real?

explorer - 2005-04-21, 14:46
Temat postu: Barca czy Real?
Co bardziej wolicie Barcelone czy Real?
Uzasadnijcie swoją wypowiedź, a może rozwinie się jakaś ciekawa dyskusja :D :D:D

Ps. Ja wole Barce, a uzasadnienie jest takie: Barca nie napycha się pseudo-gwiazdami wykreowanymi przez media :x

Pps. Może wolicie jakąś inną ekipe z Premiera Division?

pzdr, ex ;-)

raigeken - 2005-04-21, 14:48
Temat postu: Re: Barca czy Real?
Wolę Barcę, a uzasadnienie sam napisałeś (z którym się zgadzam):

explorer napisał/a:
Barca nie napycha się pseudo-gwiazdami wykreowanymi przez media


Pozdrawiam, Raigeken.

pawelcio - 2005-04-21, 14:49

Ja wole REAL, bo lubie jak klepia przeciwnikow na 5 metrach a kibice za kazdym razem krzycza OLE :lol:

REAL gra najladniejsza pilke, nie zawsze najskuteczniejsza, ale najfajniej sie na nich patrzy!

Pozdro, Pawelcio

explorer - 2005-04-21, 14:53

pawelcio napisał/a:
REAL gra najladniejsza pilke, nie zawsze najskuteczniejsza, ale najfajniej sie na nich patrzy


Buehehehehe... Pawelcio chyba sobie żartujesz? Jak widze Ronaldo który ledwo biega bo ma dużą nadwagę, czy Beckham'a który kopie piłke z rzutu wolnego gdzieś 10 metrów nad bramką, to wybacz ale... płakać mi się chce! :lol:

pzdr, ex ;-)

angst - 2005-04-21, 14:55

Ja juz od dawna nie kibicuje konkretnej druzynie (od czasow wielkich Chicago Bulls, ktorych bylem wiernym fanem w latach 1993-1999 :D ). Bylem jeszcze fanem Meksyku, dopoki gral tam Cuauhtemoc Blanco - chyba jeden z bardziej niedocenianych zawodnikow w historii futbolu (podobnie jak Younes El Aynaoui w tenisie).

W tej chwili kibicuje zespolom, w ktorych graja moi ulubieni zawodnicy. W Barcelonie sa to swietni obroncy Marquez i Puyol oraz geniusz Ronaldinho i nieco przytlumiony Deco oraz szybki Eto'o. Z kolei w Realu emerytowany geniusz Zidane, ciezki do pokonania Casillas, mimo uplywajacych lat, jak zawsze niesforny zawadiaka Figo oraz fenomenalny Ronaldo.

Chyba z uwagi na tego ostatniego w niedawnym pojedynku bylem zdecydowanie za Realem (a rzadko kibicuje w jakims meczu rywalom Barcelony).

Pozdrawiam

Angst

explorer - 2005-04-21, 15:02

angst napisał/a:
geniusz Ronaldinho


Oczywiście, że geniusz nad geniuszami :D


angst napisał/a:
fenomenalny Ronaldo.


Z takimi cyckami jakie ma to ja się dziwie jak on biega. Może bieże jakieś sterydy? :lol:

Pozdrawiam wszystkich fanatyków Barcy :D (specjalnie dla Raia) :lol:

dusksky - 2005-04-21, 15:48

KKS Czuwaj Przemyśl graja Najlepsza pile na swiecie. Ale i tak najfajniej jest po meczu :twisted: :twisted: :twisted:

Pozdrawiam
Zbyszek

soul_reaper - 2005-04-21, 15:49

explorer napisał/a:
Uzasadnijcie swoją wypowiedź, a może rozwinie się jakaś ciekawa dyskusja

explorer napisał/a:
Z takimi cyckami jakie ma to ja się dziwie jak on biega. Może bieże jakieś sterydy?

Z pewnoscia jest to ten poziom dyskusji ktorego wszyscy oczekuja. :|

A co do tematu Real czy Barca, to powiem ze raczej wole Wisłę Kraków. Ligi zagraniczne ogladam bez specjalnego identyfikowania sie z jakimkolwiek z klubow. Aktualnie bardziej podoba mi sie gra Barcelony, ze wzgledu na nowe ciekawe rozwiazania taktyczne oraz tradycyjna dla Barcy dominacje nad przeciwnikiem.

bad_mojo - 2005-04-21, 16:08

Ja wolę Stephen'a Hendry'iego.
przemek_nh - 2005-04-21, 16:15

Zdecydowanie Real . Real ma charakter. Fakt ze czasem przegrywa z cieniasami ale jak chce to wygra z kazdym. Ma dobrych pilkarzy Raul Figo Zidane . Szkoda tylko ze odszedl del Bosque(chyba tak sie pisze) bo on ich umial nastawic do gry.
zukole - 2005-04-21, 16:33

Ja tam lubie Barcelone.

Powód?

Np. taki że Barca nie wydaje ogromnej kasy na transfery tylko dobiera graczy którzy grają na wysokim poziomie. Real to klub który z roku na rok kupuje "gwiazdy" gdyż chcą mieć wielką kase za koszulki itp..... Pozatym Barca gra typowy hiszpański futbol.

I niech wygrają lige hiszpańską , no bo przecież real to :lol:

piotruncio - 2005-04-21, 16:58

Od kilkunastu lat kibicuje Realowi, więc oczywise jest że wole Real niż Barcelone, co nie znaczy, że nie lubie niektórych piłkarzy Barcelony.

Ogólnie Real jest lepszy o czym świadczą statystyki:
Mistrzostwo Hiszpanii REAL 29 - Barca 16
Puchar Europy REAL 9 - Barca 1

Puchar Hiszpanii REAL 17 - Barca 24
Superpuchar Hiszpanii REAL 7 - Barca 5
Puchar UEFA REAL 2 - Barca 3
Superpuchar Europy REAL 1 - Barca 2
Puchar Interkontynentalny REAL 3 - Barca 0

Statystyki świadczą zdecydowanie na korzyść REALu, dodam jeszcze, że w tabeli wszechczasów Ligi Mistrzów REAL jest na pierwsyzm miejscu!
1. Real Madryt 177 pkt
2. Manchester United 169 pkt
3. FC Barcelona 146 pkt

Pozdrawiam
Piotruncio

sekta - 2005-04-21, 17:02

Podobie jak soul :)

soul_reaper napisał/a:
Ligi zagraniczne ogladam bez specjalnego identyfikowania sie z jakimkolwiek z klubow. Aktualnie bardziej podoba mi sie gra Barcelony..


Pozdro :)

raigeken - 2005-04-21, 18:13

explorer napisał/a:

Pozdrawiam wszystkich fanatyków Barcy :D (specjalnie dla Raia) :lol:


Nie jestem ich fanatykiem także myśl co piszesz :| . Szczerze mówiąc to mało się interesuje piłką nożną..

Pozdrawiam, Raigeken.

Minuta - 2005-04-21, 19:00

bad_mojo napisał/a:
Ja wolę Stephen'a Hendry'iego.


snooker :?: :roll:

aaru - 2005-04-21, 19:27

Chyba lepszy jest O'Sullivan - chociaż ostatnio męczył się w 1/16 MŚ
bad_mojo - 2005-04-21, 19:37

Lepszy nie lepszy, to się okaże, w każdym razie snooker to jest prawdziwa gra, a nie jakaś tam piłka nożna :] Ja kibicuje Hendry'iemu, bo ubóstwiam oglądać, jak ten człowiek gra w snookera....
squad - 2005-04-21, 19:51

Williams... on niezle pyka w snookera. 147 na MŚ juz wbił :) A poza tym to Hendry. Z Hamiltonem na razie ładnie jedzie ;)

Co do tematu to Barcelona oczywiscie.

piotruncio - 2005-04-21, 20:27

Proponuje założyć temat o snookerze, bo to chyba ciekawszy temat niż rozwodzenie się czy lepsza Barca czy Real, kto nie ogląda MŚ to bardzo polecam, wciąga prawie jak gomoku i renju :D
explorer - 2005-04-21, 21:35

Piotruncio, nie bierz pod uwagę "prehistorii". Liczy się to co jest teraz, a nie parenaście lat temu.
W Realu gra Zidane, Carlos, Raul i to chyba wszystkie wartościowe gwiazdy :D
Barca to bardzo dobry team, a ma mało gwiazd ;-)

Ps. Zakładając ten temat nie miałem na myśli, skrytykowania Realu najbardziej jak się da, tylko porównanie obu klubów.

Ps. Rai, mój podpis dotyczył twoich uwag co do twoich uwag na kurniku, do mojego poprzedniego podpisu :P (więc myśl co piszesz :P ).

koziolecek - 2005-04-21, 21:56

taaa ja zawsze nie wiem dlaczego ale uwielbiam barce:) jak dla mnie real jest zbytno napchany gwiazdami które nie umieją grać :/ Raz im sięuda strzelić to mają podjare :|
piotruncio - 2005-04-21, 21:57

Explorer, jeżeli dla Ciebie 10 kwietnia 2005 to "prehistoria" :roll:

Dla niewtajemniczonych:
10 kwietnia 2005 ostatni mecz między Realem a Barcą

Real 4 : 2 Barca
7' Zinedine Zidane
20' Ronaldo
45' Raul Gonzalez
65' Michael Owen

29' Samuel Eto'o
73' Ronaldinho

Sędzia: Rafael Ramirez Dominguez
Widzowie: 78500
Real Madryt: Iker Casillas - Michel Salgado, Roberto Carlos, Ivan Helguera, Francisco Pavon, Zinedine Zidane, Thomas Gravesen, David Beckham, Raul Gonzalez (85 Santiago Solari), Ronaldo, Michael Owen (82 Luis Figo)
FC Barcelona: Victor Valdes - Juliano Belletti, Rafael Marquez, Carles Puyol, Giovanni van Bronckhorst, Oleguer Presas, Xavier Hernandez, Ronaldinho, Andres Iniesta, Ludovic Giuly (66 Maximiliano Lopez), Samuel Eto'o (78 Damia)

Pozdrawiam serdecznie
Piotruncio

zukole - 2005-04-21, 22:00

Piotruncio ale gdy gospodarzem była Barcelona to wygrała z realem 3:0 więc nawet bilans bramkowy w bezpośrednim pojedynku mają lepszy. A przy tej samej ilości punktów na końcu sezonu liczy się bezpośredni bilans który jest lepszy dla Barcy!!!
HonoR - 2005-04-21, 22:04


Z dwojga złego wolę Real. Barwy Barcelony źle mi się kojarzą (czyt. Polonia Bytom :twisted: ). Tak czy owak zdecydowanie wole jakikolwiek inny polski klub niż zagraniczny.

martin1234 - 2005-04-21, 22:10

A ja powiem, że lubię popatrzeć jak gra Real. Miło jest pooglądać zawodników znanych dotąd z reklam czy to Pepsi czy np. Nike.
Znane nazwiska, a i czasem coś zagrają dobrze i wtedy można się cieszyć ze zwycięstwa gwiazd reklam jednej z najlepszych firm na świecie produkującej stroje i buty sportowe lub np. jeden z najpopularniejszych napojów współczesnego świata, o którym był nawet temat na tym Forum.

explorer - 2005-04-22, 07:23

Nie wiem. Ja nie dostrzegam potęgi Realu w tym że ma "nazwiska" :roll: . Uważam że Real myśli że jak ma kasę to już wygrają cały sezon, bo zakupili, np. Michaela Owena.
Barcelona potrafi dobierać sobie zawodników mało znanych, o dużym kunszcie piłkarskim. Przykładem może tu być, np. Iniesta, fenomenalny zawodnik, a jest jeszcze młody.

Ps. Powtórze jeszcze raz: NIE DOSTRZEGAM POTĘGI REALU W "NAZWISKACH" !!! :D

roy_ - 2005-04-22, 08:16

jak dla mnie to nie wiem do czego ta dyskusja prowadzi ale okey podlacze sie

barcelona oczywiscie ale nie za to ze teraz sa lepsi lub maja lepszych czy gorszych pilkarzy, ani nie za to ze real to zbiorowisko i tylko zbiorowisko gwiazd.

barcelona ma wspaniala tradycje, dopiero w ostatnim roku maja reklamy na koszulkach, ten klub sie 'szanuje' jesli mozna tak powiedziec

glownie wielbie bacelone za to iz jako jedyny klub na swiecie od kilunasu lat gra futbol ofensywny (jej mecze ogladam zawsze jesli sa w tv), futbol za johana cruyffa jako trenera to cos wysmienitego - wyzszy kunszt rzemiosla pilkarskiego, futbol za van gaala to bramkarz 2 obroncow i reszta skupia sie na ataku to takie najbardziej charakterystyczne w ostatnim czasie przedstawiena doslownie i w przenosni pilkarskie barcy

przemek_nh - 2005-04-22, 16:10

Ale Real ma pomysl na gre. Pozbywa sie tych pilkarzy co nic do skladu nie wprowadzali np. Hierro dzieki niemu real przegral z jude 3-1 za niego kupili samuela a ja zakup beckhama uwazam za nie potrzebny bo on dobrze gral w manu gdzie sam byl najwieksza gwiazda tego klubu a w realu o ten tytul musi walczyc i najwyrazniej mu sie nie chce.
explorer - 2005-04-22, 21:32

Dlaczego Barca potrafi kupować gwiazdy o których nie słyszy że "mają słabe chwile" czy "przeżywają kryzys". W Realu tylko tak jest. Barca natomiast nie ma takiego problemu. U nich gwiazdy nigdy nie wygasają.

Ps. Co się dzieje z Larssonem?

nc - 2005-04-23, 00:20

jest kontuzjowany
explorer - 2005-04-23, 12:38

Szkoda, że Larsson jest kontuzjowany. Może dzięki niemu Barca by była pewniejsza mistrzostwa Hipszanii, a może i poradziła by sobie z Chelsea w LM. :D

Ps. Dzięki Nc.

adik - 2005-04-28, 22:49

Przepraszam, ale jak tu czytam o ew. wpływie Larssona na grę Barcelony to mi się niedobrze robi.

To emeryt, który sobie dorabia poprzez wchodzenie w 88 minucie, żeby czasu zleciało trochę. Bez przesady.

Real jest lepszy - sukcesów więcej, gra ciekawsza, itd..

explorer napisał/a:
Co bardziej wolicie Barcelone czy Real?


Widzisz - to tak jakbyś zapytał swojego brata, co woli - tatę czy mamę.
Traktujesz marki budowane wiele lat, kilka pokoleń jako "coś" - pewnie kiedy Barcelona grzała drugą dziesiątkę Primera Division to kochałeś Valencię albo Deportivo.

explorer napisał/a:
W Realu gra Zidane, Carlos, Raul i to chyba wszystkie wartościowe gwiazdy


Casillas, Samuel, Salgado, Helguera, Carlos, Beckham, Figo, Zidane, Gravesen, Raul, Ronaldo. To są wszystkie gwiazdy. Pomijam Owena, Solariego i innych, bo wymieniłem pierwszy skład - w każdym zespole, każdy z tych piłkarzy byłby kluczowym graczem. Może poza Gravesenem, który dopiero buduje swoją silną pozycję w europejskiej piłce.

explorer napisał/a:
Ps. Ja wole Barce, a uzasadnienie jest takie: Barca nie napycha się pseudo-gwiazdami wykreowanymi przez media


Tak, bo Barca napycha się gwiazdami, które w mediach dopiero zaczynają istnieć - zaraz po wielkich sukcesach odniesionych z innymi drużynami, od razu są w Barcelonie - taka prawda.

explorer napisał/a:
Przykładem może tu być, np. Iniesta, fenomenalny zawodnik, a jest jeszcze młody.


Nie wiem dokładnie, bo pewnych drużyn historii, składów po prostu nie warto znać (Legia, Barcelona, Cracovia, Lech, Arka, itd..), ale A. Iniesta jest chyba wychowankiem. Nie kojarzę mało znanych piłkarzy, którzy decydują o sile Barcelony. Deco - szczyt formy kiedy przechodził do Barcy - pamiętne sukcesy z Porto. Eto'o - przygody z Mallorcą i Realem, świadczą o tym, że słaby nie jest - wielka gwiazda Pucharu Konfederacji, w reprezentacji Kamerunu zawsze robił furorę (Eto'o - Mboma). Giuly - finał Ligi Mistrzów w poprzednim sezonie, wspaniały gol z Realem Madryt i cudowne występy cały sezon. Ronaldinho to bajka zaraz po Mistrzostwach Świata w Korei i Japonii.

Jak widać - nigdy nie kupują kota w worku, Barcelona to nie Ajax, który buduje drużynę na kilka następnych lat. Giuly przez kontuzje ostatnio nie grał - teraz Eto'o coś zlapał - chyba mają słabe punkty. Co z tego, że grają swietnie, jak połowa wykoszona przez więzadła kolanowe?


explorer napisał/a:
Buehehehehe... Pawelcio chyba sobie żartujesz? Jak widze Ronaldo który ledwo biega bo ma dużą nadwagę, czy Beckham'a który kopie piłke z rzutu wolnego gdzieś 10 metrów nad bramką, to wybacz ale... płakać mi się chce!


Tak, tylko że Beckham jest i tak kapitalny. Może i jest maskotką mediów, ale umiejętność dokładnego podawania i strzelenia ze stałych fragmentów gry lub z dystansu, ma opanowaną w takim stopniu, a może lepiej niż Ronaldinho. Nie ma dryblingu, 1:1 sobie nie radzi, ale i tak jest bardzo dobry.

Ronaldo jest geniuszem. Jest symbolem piłki nożnej przełomu 20 i 21 wieku i żaden królik z Katalonii w rok gry nie przebije ogromu sukcesów jakie odnosił Luis Nazario de Lima. Już w 1994r. przyglądał się jak Romario i Bebeto niszczą rywali w USA, potem sam we Francji wprowadził Brazylię do finału, a 4 lata później wygrał MŚ. Z nadwagą czy nie - jest najlepszy.


zukole napisał/a:
Np. taki że Barca nie wydaje ogromnej kasy na transfery tylko dobiera graczy którzy grają na wysokim poziomie. Real to klub który z roku na rok kupuje "gwiazdy" gdyż chcą mieć wielką kase za koszulki itp..... Pozatym Barca gra typowy hiszpański futbol.


Zależy od tego jak definiujesz "typowy hiszpański futbol". Barcelona wydaje sporą kasę na transfery - chyba tylko Real wydaje więcej. Po prostu kupują kilku zamiast jedno i zmieniają gruntownie skład co 2-3 lata, czego Real nie robi. Dlatego Barcelona 2 lata jest na szczycie, potem przychodzi kryzys i znowu szczyt. Jeszcze niedawno o sile tego zespołu stanowili Mark Overmars, Luis Enrique, Javier Saviola, Patrik Andersson, itd.. teraz jest inaczej, za 2 lata też będzie 50% zmian.

Wielka kasa za koszulki, hmm.. Może inaczej - Florentino Perez to bardzo honorowy człowiek. Obiecał Figo i Luis przeszedł z Barcelony, obiecał Zidane'a, Beckhama - obiecuje wielkich, to do końca swojej kadencji będzie to czynił (wygrał zdecydowanie wybory, czyli nikt na to jakoś specjalnie nie narzeka). Teraz Luxemburgo robi z Realu solidny klub w każdym elemencie gry - Samuel się przydaje, spore pieniądze wydane na Woodgate'a pewnie zwrócą się jak tylko wyleczy kontuzję. Carlos i Salgado pójdą na wymianę i na pewno przyjdzie ktoś młody, waleczny i doświadczony, aby ich godnie zastąpić. Mogą sobie pozwolić na takich graczy jak Nesta, Cannavaro, Ferdinand, czy nawet Puyol ("nawet", bo gra w Barcelonie, a nie że jest taki świetny).


przemek_nh napisał/a:
Szkoda tylko ze odszedl del Bosque(chyba tak sie pisze) bo on ich umial nastawic do gry.


Jeśli odszedł, to znaczy że jednak coś z nim było nie tak. Właściwie - nie odszedł, tylko nie przedłużyli mu kontraktu z klubem. Za dużo monotonni było w tym galaktycznym Realu, nudziły im się sukcesy i ich gra przestawała cieszyć, było też coraz mniej zwycięstw. Dlatego został zwolniony.


angst napisał/a:
Bylem jeszcze fanem Meksyku, dopoki gral tam Cuauhtemoc Blanco - chyba jeden z bardziej niedocenianych zawodnikow w historii futbolu


Blanco był bardzo specyficzny. Jego kolorowe stroje, efektowne parady i wyjątkowy jak na bramkarza wzrost sprawiły, że wyróżniał się prawie tak jak Chilavert (razem ze Schmeichelem i Koepke najlepszy bramkarz świata ostatnich lat). Mimo wszystko nie sądze, żeby emanował od niego jakiś ogrom talentu - to, że mówiło się o nim świadczyło o tym, że ktoś go tam jednak znał - miał wiele wad, styl Bartheza, więc najlepsze drużyny nie mogły sobie na niego pozwolić.

-------

Przepraszam, że tak długo, ale i tak rzadko tu piszę, a kiedy przeczytałem temat to mi krew zalało.

Pozdrawiam, Adik.

seba - 2005-04-28, 23:14

adik napisał/a:
Blanco był bardzo specyficzny. Jego kolorowe stroje, efektowne parady i wyjątkowy jak na bramkarza wzrost sprawiły, że wyróżniał się prawie tak jak Chilavert (razem ze Schmeichelem i Koepke najlepszy bramkarz świata ostatnich lat). Mimo wszystko nie sądze, żeby emanował od niego jakiś ogrom talentu - to, że mówiło się o nim świadczyło o tym, że ktoś go tam jednak znał - miał wiele wad, styl Bartheza, więc najlepsze drużyny nie mogły sobie na niego pozwolić.


To Blanco byl bramkarzem :roll: Zawsze myslalem ze gral w polu jako napastnik...

Moge sie mylic

vince - 2005-04-28, 23:20

Ladnie sie rozpisales, ale i tak juz chyba wiadomo kto zdobedzie w tym roku udowodni swoja wyzszosc zdobywajac mistrzostwo hiszpanii :D .

Wydaje mi sie rowniez ze barca dysponuje o wiele wieele bardziej perspektywicznym skladem niz real. Eto, deco, ronaldinho, iniesta, puyol, xavi, valdes- srednio grubo przed 30. W Realu zidane, figo, carlos (ktos powiedzial ze to najwieksze "gwiazdy") sa po 30 i czeka ich najwyzej sezon na najwyzszym poziomie.

Subiektywnie patrzac duzo bardziej podoba mi sie styl barcelony :) . Od lat staraja grac sie ta sama pilke, dlugo rozgrywajac w pewnym momencie przyspieszyc osmieszajac przeciwnika :P . Nie graja dlugich angielskich pilek, wola grac krotko ziemia (swego czasu nawet bramkarz barcy nie decydowal sie na dalekie wykopy tylko krotko zagrywal pilke przy wznowieniu) i sa konsekwentni w tym stylu. Maja najlepsza szkolke pilkarska w ktorej od najmlodszych przyzwyczajaja doi tego stylu gry taktyki (guardiola-xavi- teraz iniesta).

Nie wiem jak mozna lubic ten zblazowany real :lol: ale luz niektorzy tak maja niestety. I nie mow zlego slowa na areczke :!:

Aha i cuatehomoc blanco to byl bardzo specyficzny technicznie :) meksykanski napastnik, a nie bramkarz (pewnie chodzilo ci o jorge camposa)

angst - 2005-04-28, 23:34

Oczywiscie, ze Blanco to napastnik :twisted: I musze Wam powiedziec, ze jeszcze zyje, tylko chyba (nie mam co do tego pewnosci) zrezygnowal juz z wystepow w kadrze
Meksyku - z Polska gral dzisiaj eksperymentalny sklad, wiec ciezko to ocenic, a nie moge znalezc zadnych rozsadnojezycznych informacji na ten temat :roll:

No i Adiku nie doceniasz Gravesena - w pewnym sensie zaprzeczajac jego osoba reszcie swojego posta - Real kupilby przypadkowego gracza? Zapewniam Cie, ze nie, a Gravesen to pierwszy godny nastepca Makalele, ktorego wiele klubow widzialoby z checia u siebie (jego sile mozna bylo zaobserwowac chocby na ostatnich Mistrzostwach Europy).

Pozdrawiam

Angst

P.S. Czy "specyficzny technicznie" to inaczej wirtuoz?
P.S.2. Ciezko to udowodnic, ale za najlepsza szkolke uwazana jest kuznia talentow Ajaxu Amsterdam.

adik - 2005-04-28, 23:50

Tak - przepraszam, chodziło mi o Camposa.

Blanco pamiętam, duet z lepszym od niego Luisem Hernandezdem.

Cóż - są fani Barcy i Realu, na pewno jeden temat nie zmieni ich przyzwyczajen.


vince napisał/a:
Maja najlepsza szkolke pilkarska w ktorej od najmlodszych przyzwyczajaja doi tego stylu gry taktyki (guardiola-xavi- teraz iniesta).


:lol:

Pozdrawiam, Adik.

angst - 2005-04-29, 00:09

adik napisał/a:

Blanco pamiętam, duet z lepszym od niego Luisem Hernandezdem.


W Twoim zdaniu zabraklo slow "wedlug mnie".

Pozdrawiam

Angst

crazy_knight - 2005-04-29, 00:24

Ja bardziej lubię Barcelonę, gdyż gra lepiej, ładniej i efektowniej.
Larsson to świetny piłkarz mimo swojego wieku. Real ma więcej sukcesów, które osiągnął jakieś 50 lat temu. MU miał wspaniały skład, lecz jego silna ekipa zginęła w wyniku rozbicia sie samolotu. Co do gwiazd- kiedyś byłem wielkim fanem Beckhama aż do momentu, gdy przeczytałem w gazecie pewną notatkę, lecz jej nie pamiętam. :x . Beckham rzeczywiście ma umiejętność-strzelania 30 m n.b. i nie trafiania z "11". Blanco czy jak wolisz Campos, uważasz, że brakowało im talentu? Dlatego, że nie pisali o ich romansach na 1. stronach gazet? Makalele to prawdziwy skarb w drużynie w przeciwieństwie do takiego Ronaldo, który ledwo co dogania piłkę.
Może szkółki najlepszej nie mają, ale mają ją bardzo dobrą.

angst - 2005-04-29, 00:36

Nikt nie neguje, ze Makalele to skarb dla druzyny - pozbycie sie go to jeden z wiekszych bledow w historii Realu (nie znam dokladnie uwarunkowan, moze np. zawodnik wolal grac gdzie indziej).

Fajnie by bylo, gdyby kazdy grubas, ktory na dodatek nie moze dogonic pilki, strzelal tyle goli co Ronaldo (nie wspominajac o asystach i absorbowaniu uwagi obroncow przeciwnika).

Pozdrawiam

Angst

explorer - 2005-04-29, 07:28

angst napisał/a:
Nikt nie neguje, ze Makalele to skarb dla druzyny - pozbycie sie go to jeden z wiekszych bledow w historii Realu (nie znam dokladnie uwarunkowan, moze np. zawodnik wolal grac gdzie indziej).


A może dlatego że działacze Realu uznali go za mało wartościowego piłkarza i woleli kupić jakąś "gwiazdę" która to własnie wystapiła w reklamie 'Nike' czy 'Pepsi'. :]

adik - 2005-04-29, 07:33

Ehh..

Makelele chciał zmian, w Realu nikt go nie doceniał, bo grał z tyłu, za Zidanem i robił wielką pracę. Postanowił, że musi w swojej karierze wejść na inny tor i przeszedł do Chelsea.

Rinus Michels, Jose Mourinho, Kazimierz Górski, itd.. - to nie są ludzie genialni. A może są? Zależy jaką definicją się posługiwać. Jak dla mnie to piłka ciągle się rozwija, lepiej nie patrzeć wstecz, bo przez rok 1974 polski futbol teraz ledwo zipie. Co by Polska reprezentacja nie zrobiła, to jest "gorzej niestety od tych wspaniałych, kochanych, polskich orląt" i w sumie to póki nie zostaną mistrzami świata ten mit będzie chodził po głowach.


crazy_knight napisał/a:
Larsson to świetny piłkarz mimo swojego wieku. Real ma więcej sukcesów, które osiągnął jakieś 50 lat temu. MU miał wspaniały skład, lecz jego silna ekipa zginęła w wyniku rozbicia sie samolotu.


Takie koleje losu, niestety. Real w Lidze Mistrzów osiągnał o wiele więcej niż Barcelona. Nie mówię tu o Pucharze Europy. Pamiętam jak z regularnością zegarka szwajcarskiego, co 2 lata wchodzili do finału LM. Z Juventusem 1:0, z Valencią 3:0, z Bayerem 2:1 - niestety w 2004 nie weszli, ale za to w 2006.. :roll:

Pozdrawiam, Adik.

piotruncio - 2005-04-29, 10:07

crazy_knight napisał/a:

Beckham rzeczywiście ma umiejętność-strzelania 30 m n.b. i nie trafiania z "11"... Makalele to prawdziwy skarb w drużynie w przeciwieństwie do takiego Ronaldo, który ledwo co dogania piłkę.

Powiedz tylko że Ty zawsze strzeliłeś karnego, chociaż bardziej spodziewam się odpowiedzi "w sumie to nigdy nie miałem okazji strzelać karnego bo nie gram w piłke". A co do Ronaldo to widocznie nie jest aż taki gruby, skoro potrafi wyprzedzić najlepszych obrońców i jakby nie liczyć pare bramek strzelił (zaznaczam że nie jestem fanem ani Ronaldo ani Beckhama).

Pozdrawiam
Piotruncio

explorer - 2005-04-29, 12:34

Adek i inni. Może zadam Wam pytanie:

--------->>> W czym dostrzegacie potęgę Realu?

Ps. Ja w ogóle nie dostrzegam potęgi Realu :] , fakt faktem, Real miał bardziej bogatą historię, ale przecież żyjemy terażniejszością :mrgreen:

adik - 2005-04-29, 14:58

Dyskusja straciła sens. Fani z obu stron i w miarę obiektywni forumowicze, wspólnie doszli do wniosku, że Barcelona i Real to wspaniałe drużyny.

Temat nie dotyczył tego kto jest mocniejszy, tylko kogo wolimy.

Ja wolę Real Madryt i nigdy nie polubię Barcelony - nawet jak będą mieli 11-stu Ronaldinho.

Pozdrawiam, Adik.

aaru - 2005-04-29, 17:55

a może lepsi są koreańcy?

http://www.koreus.com/files/200410/mr-woo.html

zukole - 2005-04-29, 17:59

Cudzych chwalicie a swoich nie znacie czy co?

Mamy Reprezentacje która zapewnie awansuje do mundialu :P

Co do tego " Real czy Barca"

Jak już Adik napisał temat jest o tym kogo lubimy, ja tam jestem za Barcą . Jeśli ktoś nie lubi Barcy - trudno, każdy ma swoją opinie na dany temat.

Ale jeśli ktoś lubi dany klub tylko dlatego że klub ten gra dobrze, jest wysoko w tabelach to co to za kibic...

zukole - 2005-05-16, 17:09

Barca zdobyła Mistrzostwo Hiszpanii - juppi :D
adik - 2005-05-16, 19:12

Dziękujemy Camacho, dziękujemy Ramon!!

Pozdrawiam, Adik.

explorer - 2005-05-16, 19:18

I ten sezon potwierdza kto jest leszpy :D :D :D

Ps. Barca rulezzzz... ;-)

zukole - 2014-10-23, 22:35

Gość, Barcelona czy Real?

El Clásico już w sobotę o 18 :wink:

crosslet - 2014-10-23, 22:43

Nie widziałem Barcelony w tym sezonie jak gra. Real owszem, ale nawet gdybym nie widział to i tak wiadomo za kim byłbym ;)

Gość, a Ty?

bbj - 2014-10-23, 22:59

Oczywiście Real.

A co na to Gość ?

zukole - 2014-10-23, 23:36

Widać, kto oglądał wczorajszą LM w TVP :wink:

Barcelona bądź bramkowy remis. Ciekawi mnie, w jakiej kondycji fizycznej jest Suarez.

Magda - 2014-10-24, 00:35

Real 2-1
bbj - 2014-10-24, 08:03

zukole napisał/a:
Widać, kto oglądał wczorajszą LM w TVP :wink:


Nie opierałem swojej odpowiedzi tylko na tym meczu. ;)
A bardziej na formie obydwu zespołów i dyspozycji kluczowych graczy.
Chyba odpowiednia pora przerwać imponujący bilans bramkowy Barcelony w La Liga. Nie wiem jak statystyki historyczne, ale posiadając bilans 22:0 po 8 kolejkach śrubują lub wyśrubowali niebotyczny rekord. Szkoda dla Barcy, że nie przekłada się to w LM, a tutaj z kolei Real bryluje .
zukole napisał/a:
Ciekawi mnie, w jakiej kondycji fizycznej jest Suarez.


Też mnie ciekawi debiut Suareza, ważne aby Messi pokazał klasę. ;)

P.S. Niezależnie od wyniku nie zapominajmy, że to tylko Gran Derbi czyli przekładając na PL mecz co najwyżej poziomu Burnley vs QPR.

Henry - 2014-10-24, 21:57

Ja oczywiście kibicować będę Barcelonie, a co do wyniku to jestem ciekawy, nie oglądałem zbyt wielu meczy jednej jak i drugiej drużyny w tym sezonie, więc ciężko mi coś typować, ale obstawię 3-1 dla Barcy :)
zukole - 2015-11-21, 20:17

Kolejny pogrom :D
crosslet - 2015-11-29, 14:24

Sprzedać CR7 Benzeme i Bale'a kupić Lewego Reusa i Aguero lub jakiegoś innego! ;)
bbj - 2015-11-29, 16:19

Chętnie CR7 przygarnie MU :)
Barca jest na fali, dodatkowo Messi teraz wrócił i to w bardzo dobrej formie.

zukole - 2019-03-05, 18:13

Po ostatnim El Clásico w oficjalnych starciach jest 96-95 dla Barcelony :)

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_El_Cl%C3%A1sico_matches

bbj - 2019-10-24, 19:00

Z powodów demonstracji w Katalonii stale odkładane jest El Clasico. Nowa data spotkania to 18 grudnia.
zukole - 2019-10-25, 23:41

La Liga odwołała się od decyzji Federacji. 18 grudnia są mecze Pucharu Hiszpanii.
Konflikt pomiędzy organizacjami trwa w najlepsze ;)

zukole - 2020-02-23, 18:55

https://sport.tvp.pl/46789845/barcelona-najskuteczniejszym-klubem-w-historii-la-liga-real-madryt-strzela-mniej-bez-cristiano-ronaldo-tvpsportpl
Patrisha - 2020-06-18, 10:26

Real only))

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group